מכבי 'פוקס' תל אביב ::

(סארי) #491

בעמדת המאמן זה נוקאוט בסיבוב הראשון, לא אפילו בשנייה הראשונה, בלאט פשוט לימד את יול איך מאסטרו מנצח על התזמורת שלו, מכבי קבוצה חלשה בהרבה מריאל, אבל מאמן על ורצון ומלחמה נתנו לה את הגביע.

(Shusaku) #493

מכבי נכנסה לרבע הרביעי כשהיא מובילה רק ב-1 מ-6 המשחקים האחרונים שלה באירופה (4 בהצלבה ו-2 בפיינל-פור.), לכל השאר היא נכנסה בפיגור, כשהיא הופכת בדרך ל-4 ניצחונות.

מכבי תל אביב לקחה את היורוליג בגלל האופי שלהם. בזמן שלמילאנו צ’סקא ומדריד רעדו הידיים במאני טיים, רייס הוכיח שקרח זורם לו בוורידים, היקמן הראה שהוא דומה לשארפ לא רק במראה וסמית’ סוף סוף הבין שלא נשארו עוד משחקים בשביל לשבת בצד בשקט ולחכות.

ואיך אפשר בלי לדבר על בלו, ההבדל בין סוויפ בהצלבה ואיבוד אליפות בישראל בעונה שעברה לבין אליפות אירופה העונה, טמון בו. שחקן ענק, אולי הטוב באירופה. כשהוא נשאל ביום שישי: “[B]איפה אתה מדרג עצמך בין הקלעים מחוץ ל[B]-NBA, [B]אחרי נבארו וג[B]’[B]וש אקויון[B]?” [/B][/B][/B][/B][/B][/B]התשובה שלו הייתה: “אני הקלע הטוב ביותר בעולם. כשאני משחרר זריקה זה הדבר היחיד עליו אני חושב”.

גם אלכס טיוס כמובן בורג חשוב באליפות הזאת. לחשוב שהוא כבר היה על המטוס ליוון כשהחוזה עם אולימפיאקוס סגור, ורק פציעה של שון ג’יימס השאירה אותו בתל אביב. שחקן שלא מפסיק לעבוד ב-2 צידי המגרש, מתאבד על כל כדור - מדהים.

(Goalkeeper) #494

יש לי שאלה.
הזכיה הזאת ביורוליג תכניס למכבי הרבה כסף לכיס ותאפשר לה לשפר את הסגל לקראת עונה הבאה?
כי כשאני מסתכל על מכבי אני רואה קבוצה עם סקאוטים מצויינים, שמוצאים שחקני רכש בזול, ורובם נפלאים, אבל, כאשר אחד מתפתח לכוכב ברמה האירופאית הוא עוזב לכסף הגדול וישר מרגישים בחסר, הרבה פעמים מרגישים שלמכבי חסר שחקן על (ברמת היורוליג), גו טו גאי, שחקן שיכול לעשות את ההבדל בעונה רגילה של הצלבה לעונה רגילה של פיינל פור.
כשאני מסתכל לNBA ואפילו לדי ליג אני רואה שם הרבה שחקנים שהם סקוררים, אבל פשוט לא מספיק טובים לשחק בNBA, למשל ווימס, בNBA היה שחקן נחמד לכל היותר, ביורוליג? אחד משחקני ההתקפה המסוכנים והמגוונים ביותר. יש כאלה בNBA שמקבלים בסביבות ה1M ואפילו פחות, זה מצריך סקאוטינג אבל זה יכול להיות הברקה, כי לפעמים שחקן יעדיף לעזוב את הNBA כשחקן משלים, כשחקן ספסל, למקום אחר שהוא אמור להיות שחקן מפתח.

(nabuko) #495

[B]ביום ראשון בלילה, בשעות שלאחר הניצחון של דיוויד בלאט ושחקניו בגמר, התמלאה תיבת הווטסאפ שלי - ושל עיתונאים ואנשי כדורסל ישראלים אחרים - בהודעות ברכה מקולגות ביוון, בספרד, בטורקיה, באיטליה, בליטא, ברוסיה ובסרביה. בראשם אפילו לא עברה המחשבה שאיננו אוהדים של מכבי, או שאנחנו מסתכלים על הסיטואציה מהצד, בעיניים אובייקטיביות. בשביל רבים כל כך ברחבי אירופה, מכבי היא ישראל, וישראל היא מכבי.[/B]
[B]“מבחינת חובבי הכדורסל בסרביה, מכבי היא כמו נבחרת ישראל”, אומר ג’ורג’ה מאטיץ’, כתב העיתון “נובוסטי”. “בשבילנו, היא לא מייצגת רק את העיר תל אביב, אלא את כל המדינה ואפילו את כל היהודים. לא פחות. זאת תופעה שלא קיימת בשום מקום אחר בעולם. בבלגרד יש את פרטיזן ואת הכוכב האדום, באתונה את פנאתינייקוס ואת אולימפיאקוס, באיסטנבול את פנרבחצ’ה ואת גלאטסראיי. אבל הקהל הרחב לא מכיר את הליגה שלכם, הוא מכיר רק את מכבי”.[/B]
[B]לקישור הנצחי בין מכבי לישראל, ובכלל לעם היהודי, יש גם צדדים שליליים. לאחר הגמר נרשמו בספרד יותר מ־17 אלף ציוצים אנטישמיים ואפילו נאציים בטוויטר. “איני מברך את מכבי כי הם יהודים מסריחים”, כתב אוהד אחד של ריאל. “יהודים לתאי הגזים, יאללה מדריד”, כתב אחר. “עכשיו אני מבין את היטלר”, התפייט אוהד נוסף.

[/B]לקריאת הכתבה המלאה של אהרלה וויסברג בישראל היום.

(Goalkeeper) #496

ראיתי היום את המשחק של מכבי וחשבתי לעצמי כמה רייס השתפר, אני זוכר איך הוא הגיע, היה נראה שאחת מעשר מהשלוש תכנס, ההגנה נוראית, הרבה איבודים.
אבל היום, בייחוד במחצית הראשונה ראינו סופרסטאר, מחצית שניה נחלש אומנם, אבל כמות הנקודות, ויותר חשוב, איך שהוא יצר אותם, היתה ברמה מאוד גבוהה.

בנימה אחרת, כושלאימא של דונטה סמית’, איזה שחקן אלוהים, איזה מסירה, אחד המוסרים הטובים בארץ, והוא פאוור פורוורד…
אם הוא היה בא למכבי (מה שבחיים לא יקרה) זה היה הרכש המושלם! אני בספק אם עוד שלוש שנים לא נראה אותו במועדון הרבה יותר גדול ממכבי חיפה.

(Shusaku) #497

לא סתם שחקן לוקח את תואר הMVP של פיינל פור היורוליג, זה תואר ששמור לשחקנים ברמה הגבוהה ביותר.

כל המחמאות לדיוויד בלאט, ששילב את השחקן לאט לאט, למרות לחצים מההנהלה לתת לו הרבה דקות על ההתחלה, עוד כשהוא לא היה טוב.

עוד משהו על רייס, אני לא זוכר הרבה מאוד זמן שחקן שדווקא במאני טיים משחק פי כמה יותר ויותר טוב.

(Goalkeeper) #498

היה לו כמה מהלכים באמת ברמה של סקורר מהNBA ואני לא מגזים, באמת מרשים ההתקדמות שעשה השנה.
החתימו אותו כבר לעוד כמה שנים?

(m.p.w) #499

ניצחון גדול של מכבי וגודס. לגודס יש הרבה טעויות במאני טיים אבל היום הוא פשוט היה מצוין.

לברצלונה יש בעיית אתלטיות גדולה בכל העמדות ולא היה להם פיתרון לסופו לפני שהוא התעייף, וגם פארגו התעלל באברינס המסכן שפשוט אין לו איך להסתדר עם האתלטיות של פארגו. שלא לדבר על ההגנה של מכבי שנתנה מופע אתלטיות מרשים, אפילו סופו קפץ כמה פעמים.

(תלמיד חכם גדול) #500

פיני, לא נראה לי שיש למישהו בעיה שתשתתף בדיוני הכדורסל אצלנו במקום בת’רד הכמעט (מלבד הדיונים הקבועים כשמכבי זוכה באליפות בארץ) לא רלוונטי הזה.

ואם כבר, כמדומני שהתצוגה של פארגו מול אברינאס מצננת קצת את הדיבורים הגבוהים על ההתאמה של אלכס לNBA, האתלטים האמריקאים יאכלו אותו בלי מלח.

(m.p.w) #501

אף אחד לא אמר לי מלכתחילה לא לכתוב שם אני פשוט הבנתי שישנם אנשים שלא מתבגרים ואם אני לא רוצה שבגלל בעיית תחביר יקפצו עלי 20 אנשים רק בגלל שזה ה"בית" שלהם ואני זר אז אין לי שום חשק לכתוב.

לגבי אברינס, את אותו דבר אמרו על מירוטיץ’, ואפשר גם להגיד על גאסול. עם ההתאמות הנכונות והנסיון הוא כן יכול להסתדר בNBA.

(moshe34) #502

צסק"א פועלת לביטול הפיינל פור ביורוליג ולעבור לשיטה של סדרות עם הטענה המוצדקת של חוסר צדק.
מכבי תצטרף אליה?
אוהדי מכבי יצאו להפגנות סוערות מול משרדי היורוליג?
התשובה ידועה מראש.
עד שמכבי לא תסכים לעבור ליורוליג לשיטה של סדרות ביורוליג כך גם בארץ צריך להמשיך עם הפינל פור.

(Shusaku) #503

אז בוא נשנה את ליגת האלופות ל7 משחקים. ככה צ’לסי בחיים לא הייתה זוכה. בוא נשנה את הליגה הספרדית ל1,691 משחקים ולא נקבל גם את אתלטיקו כאלופה יותר.

(Shlomix) #504

[QUOTE=mos34;1618497]צסק"א פועלת לביטול הפיינל פור ביורוליג ולעבור לשיטה של סדרות עם הטענה המוצדקת של חוסר צדק.
מכבי תצטרף אליה?
אוהדי מכבי יצאו להפגנות סוערות מול משרדי היורוליג?
התשובה ידועה מראש.
עד שמכבי לא תסכים לעבור ליורוליג לשיטה של סדרות ביורוליג כך גם בארץ צריך להמשיך עם הפינל פור.[/QUOTE]
די, בבקשה, די.
אני גם לא אוהב את הפיינל פור ביורוליג, והלוואי ויבטלו אותו, גם אם הסיכויים של מכבי לזכות באליפות אירופה יפחתו.
יחד עם זאת, ההבדל בין היורליג לבין הליגה בארץ הוא עצום: למרות השם של המפעל, היורוליג הוא מפעל בשיטת גביע! יש הדחות ומשחקי נוקאאוט במהלכו, ולכן הפיינל פור עוד מתקבל על הדעת.
פיינל פור במפעל בשיטת ליגה הוא לא יותר מבדיחה, פדיחה וביזיון.

(Dovi) #505

ביורוליג לא נפגשות כל הקבוצות כולם נגד כולם כמו בליגות ככה שההשוואה לא במקום.

אגב, דיוויד פדרמן אמר יותר מפעם אחת שהם בעד לעבור לסדרות.
צסק"א יכולה להתלונן, אבל שתזכור שב2006 היא לא היתה לוקחת אליפות אירופה בחיים בסדרה (מול מכבי) וגם האליפות השניה נגד פאו אני ממש לא בטוח שהיא לוקחת בסדרה.

(Shusaku) #506

לא יעברו לסדרות ביורוליג מהסיבה הפשוטה שאין זמן לזה. כדי להוסיף עוד 8 משחקים לקבוצה, אתה צריך להקטין משמעותית את הבתים ולהוריד את מס’ הקבוצות במפעל.

(lolothe2nd) #507

אין שמחה כמו שמחה לאיד

ברכות להפועל אילת!!!

(Shusaku) #508

גודס מאמן בושה. לא מאמין שהוא מאשים את הפציעות במקום לקום כמו גבר ולהגיד נכשלתי עם תואר 1 מתוך 5 בעונה, אני מתפטר.

(רון קעקועים) #509

אז רגע, לא הבנתי. סמית’ כשיר לגמר, או לא? :lol:

(Yoavne) #510

[QUOTE=Shusaku;1618727]לא יעברו לסדרות ביורוליג מהסיבה הפשוטה שאין זמן לזה. כדי להוסיף עוד 8 משחקים לקבוצה, אתה צריך להקטין משמעותית את הבתים ולהוריד את מס’ הקבוצות במפעל.[/QUOTE]
שוסקו, עניין ה"אין זמן" לא באמת קיים אצל ברתומאו והיורוליג. אותם מעניין רק דבר אחד- כסף. הם לא יעברו לשיטת “הטוב מ…” כיוון שהמועדונים החזקים לא יתנו להם- צסק"א, ברצלונה, ריאל, מכבי- כולן תעמודנה על הרגליים האחריות כדי לטרפד את המהלך ולא מן הנמנע שבאיום בסגנון “רוצים סדרות? סבבה. אנחנו חוזרים לפיב"א”.

(moshe34) #511

רון עכשיו אני קולט, בארסה זכתה בטראבל ,לאפורטה חוזר, ריאל בלי תואר ומכבי מפסידה אליפות בבושת פנים.
זה הזמן ללכת לחנות הקרובה לקנות טופס טוטו ולהמר על כל הקופה!
its your time bitch…