מכבי 'פוקס' תל אביב ::

(Forza Lazio) #470

הצעתי משחק שלישי במגרש נטרלי כי פערי הרמות גבוהים, ואם תשחק שניים בהיכל נוקיה מתוך השלוש, זה עדיין יתרון משמעותי לקבוצה שהיא גם כך בכמה רמות משאר הקבוצות.

לחיפה, ירושלים והיתר לא יהיו לעולם תקציב שמדגדג את זה של מכבי ת"א, לא רואה איך בסדרה בת 3 משחקים איזושהי קבוצה יכולה לנצח את מכבי. במשחק אחד נתון, בטח אם הוא בבית של היריבה כמו במקרה של מכבי חיפה, אז אולי, אבל בסדרה אין מצב. רק תראה מה קרה לירושלים שעשתה שיפור גדול בסיום העונה. זה באמת לא כוחות. משחק 3 במגרש נטרלי יאזן מעט את יחסי הכוחות, ורק כך יעניק סיכוי רציני ליריבה של מכבי.

(OriRR) #471

היה אתמול סיקור בידיעות של מליניאק ועידו אשד בנוגע למשחק היום בערב. עלתה הסוגייה של איפה היה צריך לארח את הגמר. העידו אשד הזה שאל את מליניאק מה הוא חושב על כך. אני מצטט: "בוא נגיד שאחרי שישחקו 20 גמרים מחוץ לנוקיה אפשר יהיה לעשות הגרלה על ביתיות. זה מדהים ההתבכיינות של מכבי, שאת כל התארים שלה לקחה תמיד ביד-אליהו."
מיותר לציין שאני מסכים איתו בכל מילה ומילה.

(Bundy) #472

[QUOTE=OriRR;1430873]
מיותר לציין שאני מסכים איתו בכל מילה ומילה.[/QUOTE]

אין לי בעיה שהמשחק עצמו ישוחק ברוממה/מלחה או כל אולם אחר שמכבד את המעמד, מבחינת הכמות שתגיע. בסופו של דבר זה רק המשך של חוסר הספורטיביות שבשיטה עצמה. המיקום של הגמר עצמו זה פחות משפיע מבחינתי הרי בשני הגמרים הקודמים שמכבי הפסידה הגמר שוחק ביד אליהו.
אמנם אני אוהד מכבי ת"א ואני מבין את האכזבה של קבוצות מכך שכמעט בלתי אפשרי לקחת אליפות ממכבי בסדרה של 5 משחקים, זה לא רלוונטי לעניין. זה ספורט, שיחפשו לחזק את הקבוצות החלשות ולא להחליש את מכבי ת"א.

(roi&barca) #473

אגב, למכבי חיפה אין זכות לשחק במוקדמות היורוליג, היא תתחיל לשחק בבתים של היורוקאפ אלא אם כן 4 קבוצות יוותרו על השתתפותן, מנפלאות היורוליג.

לגבי השיטה, יכול להיות שזה לא פייר ממש, אבל אני לא חושב שמכבי ת"א יכולה להתלונן על זה שהשיטה לא הוגנת.

(Uriah) #474

[QUOTE=Bundy;1430790]העובדה שמכבי ת"א זוכה כל שנה ליתרון ביתיות היא לא הוגנת אבל השיטה מלכתחילה לא הוגנת. כל השיטה של פיינל פור או משחק אחד בגמר הוא לא הוגן. אי אפשר לתמצת עונה שלמה במשחק אחד, [U]זה לא ספורטיבי בעליל וזה לא קורה באף ליגה.[/U][/QUOTE]

NFL

[QUOTE=תלמיד חכם גדול;1430795]העובדה שמכבי נהנתה מיתרון לאורך השנים בסדרת הפליאוף היא מסיבה אחת ויחידה - היא היתה טובה יותר לאורך העונה הסדירה, הרוב המכריע של האליפויות שלה הושגו בשיטת פליאוף, ובה, מה לעשות, מי שמסיימת ראשונה בעונה הסדירה זוכה ליתרון ביתיות, לטעון שמדובר בחוסר ספורטיביות, זו טענה אווילית וחסרת פשר.[/QUOTE]

האם זו הסיבה לכך ששללבי ההכרעה במסגרת הליגה בשנים האחרונות התקיימו בהיכל נוקיה? אנא ספק סימוכין לכך. ובנוסף - מדוע גמר הגביע נערך גם הוא בהיכל נוקיה? זה גם פרס מיסתורי על הובלה בליגה?

[QUOTE=Bundy;1430885]אמנם אני אוהד מכבי ת"א ואני מבין את האכזבה של קבוצות מכך שכמעט בלתי אפשרי לקחת אליפות ממכבי בסדרה של 5 משחקים, זה לא רלוונטי לעניין. זה ספורט, שיחפשו לחזק את הקבוצות החלשות ולא להחליש את מכבי ת"א.[/QUOTE]

זו תיאוריה שמאוד נח לחיות איתה כאוהד תל אביב, חבל רק שהיא לא תופסת במציאות. הקבוצה שלך מחלישה את היריבות שלה בכך שהיא קונה את השחקנים המצטיינים שלהן כשהם בשיאם ומנצלת את המעמד שלה: מכבי חיפה לא יכלה להציע לפרקינס יורוליג בגלל שהיא לא יכולה להגיע לשם דרך המקום השני.

(Bundy) #475

NFL

דיברתי על כדורסל. אני לא מתמצא בפוטבול אבל גם אם נלך בדרך שלך, למה בNBA/NHL/MLB סדרת הגמר לא מוכרעת על משחק בודד?
אם אני לא טועה הסופרבול הוא האירוע היומי הגדול ביותר בספורט העולמי. זה אירוע ספורטיבי בלתי רגיל ובהתאם לכך ההכנסות וכל מה שזה כרוך בו. אולי בנוסף הסיבה היא הפיזיות שהמשחק דורש ולקיים סדרה של 5-7 משחקים זה בלתי אפשרי.
בכול אופן אני לא מומחה גדול לפוטבול, ואני בטוח שיש כאן מספיק אוהדים שמבינים יותר ממני.

האם זו הסיבה לכך ששלבי ההכרעה במסגרת הליגה בשנים האחרונות התקיימו בהיכל נוקיה? אנא ספק סימוכין לכך. ובנוסף - מדוע גמר הגביע נערך גם הוא בהיכל נוקיה? זה גם פרס מיסתורי על הובלה בליגה?

אתה בעצם רוצה סימוכין לכך שמכבי ת"א סיימה את רוב העונות (אם לא את כולן) במקום הראשון בליגה?
אם יש לך טענות לגבי קיום גמר הגביע בהיכל נוקיה, אתה צודק ב100%. אין ספק שזה נותן יתרון למכבי, השאלה היא מה עדיף - לארח באולם של עשרת אלפים צופים, שלשתי הקבוצות יש כמות שיוויונית (או לפחות אמור להיות ככה) או באולם של אלפיים צופים. [B]בכלליות, אתה צודק.

[/B]

זו תיאוריה שמאוד נח לחיות איתה כאוהד תל אביב, חבל רק שהיא לא תופסת במציאות. הקבוצה שלך מחלישה את היריבות שלה בכך שהיא קונה את השחקנים המצטיינים שלהן כשהם בשיאם ומנצלת את המעמד שלה: מכבי חיפה לא יכלה להציע לפרקינס יורוליג בגלל שהיא לא יכולה להגיע לשם דרך המקום השני.

אז בעצם הויכוח הוא על המקום ביורוליג? ובהנחה ולמכבי לא היה חוזה, מבחינתך ראוי לבטל את הפיינל פור/גמר האליפות?
שאלה: חולון וגליל גלבוע כאשר זכו את האליפות יכלו לשחק ביורוליג או שהמצב היה דומה להיום שלישראל אין מקום לעוד נציגה למעט מכבי שיש לה כרטיס מובטח?

(Pini_A) #476

סתם אוף טופיק ותמשיכו בשלכם:
אתם מדברים על היורוליג כאילו יש שם הכנסות בלי סוף, קבוצות שמגיעות ליורוליג מגיעות לכך שהם מוציאות יותר משהם מכניסות, ההכנסות מהיורוליג לקבוצה שמגיעה עד הגמר הם מזעריות עד אפסיות ולא מניבות רווח כלשהו, אזי כמות ההשקעה שצריך להביא מהבית כ"כ גדול שאפילו מכבי לא עומדת בכך אז קבוצה אחרת בליגה?

[B]קבוצת יורוליג מקבלת מהמפעל מענק של 7,000 אירו לניצחון. קבוצה שתנצח את כל משחקיה במפעל עד לפיינל פור - 27 משחקים - תכניס 189,000 אירו.[/B] ניצחון אחד בליגת האלופות, מנגד, שווה מענק של מיליון אירו.

המענקים ה"גדולים" יותר ביורוליג מתקבלים בגין העפלה לפיינל פור: מקום רביעי בפיינל פור שווה 50,000 אירו. מקום שלישי: 75,000 אירו. העפלה לגמר שווה לפיינליסטית המפסידה 125,000 אירו. המנצחת הגדולה של המפעל מקבלת 250,000 אירו.

בליגת האלופות, מנגד, העפלה לשלב הבתים כוללת בונוס אוטומטי של 8.6 מיליון אירו. הבונוס עבור ניצחון במשחק הגמר עומד על 10.5 מיליון אירו.

הפערים ברורים. [B]קבוצת יורוליג שתסיים עונה מושלמת, ללא הפסדים, תכניס מבונוסים 439,000 אירו בלבד.[/B] זה מספר מגוחך. [B]צריך גם לקחת בחשבון את העובדה שכל קבוצת יורוליג מחויבת להעביר למפעל 20% מסך הכנסותיה בגין מכירת זכויות השידור הטלוויזיה. [/B]לפחות במקרה של מכבי, המעשר הכפול שהיא מעבירה למפעל מתקרב למספר הזה. לאחר התקזזות, מכבי כמעט לא מקבלת דבר מהמפעל עצמו. בעונות טובות פחות, שלא מסתיימות בהעפלה למשחק הגמר, מכבי אפילו יכולה לצאת במינוס מהסיפור הזה. היינו, להעביר ליורוליג יותר כסף מכפי שהיא מקבלת ממנו.

מוואלה גלובס גם עסקו בנושא

(תלמיד חכם גדול) #477

אוריה, לגבי האליפות הכותב שתחתי כבר ענה בצדק, המינימום המתבקש זה יתרון ביתיות לקבוצה שהיתה עדיפה כל העונה, ושוב, גם העובדה שהגמר נערך ביד אליהו לא מהווה ירון ביתיות כה מובהק, למעשה מבחינה רשמית מדובר באולם ניטרלי לכל דבר, הכרטיסים מחולקים שווה בשווה לכל האוהדים ובעונות שהפועל י-ם הגיעה למעמד לאוהדיה היה רוב ביציעים, זזה כולל גם חדרי הלבשה וספסלים.

לגבי גמר הגביע, ובכן, יש צדק מסוים בטיעון, אבל האם ידעת שהאולם ברוממה נפתח רק בשנה זו? תשתיות הכדורסל בארץ הינן כה רעועות שהאופציה האחרת היא לקיים את האירוע באולם דלוח של 2000 מקומות.

לגבי הזכות של שאר הקבוצות לשחק ביורוליג במקרה של זכיה באליפות, ובכן כפי שתיקנתי בהודעות קודמות, עד לשנה זו, קבוצה אחרת שזכתה באליפות, בפירוש קיבלה כרטיס ליורוליג דרך המוקדמות, רק בשנה זו ישראל ירדה בדירוג האירופי, ולכן לא תוכל לשלוח נציגה למפעל,
אבל האשמה כולה מוטלת אך ורק על כתפי שאר הקבוצות, הן משום שבעצלותן סירבו להשתתף במפעלים השונים, (מכבי חיפה יכלה להשתתף ביורוקאפ בעונות קודמות אבל נמנעה מכך מרצונה החופשי), והן משום שגם הקבוצות שכן השתתפו בהם השיגו תוצאות כה גרועות, שדרדרו את הדירוג של ישראל, ההתבכיינות של שאר הקבוצות והטלת האשמה במרומז על מכבי היא סימפטום חלקי למצב הענף כולו, ברברת ומרמרת.

ושוב, איני חושב שיש מקום להאשים את מבכי תל אביב על כך שהיא עושה את המקסימום מבחינתה כדי להיות טובה ככל האפשר, כולל קניה של שחקנים שלדעתה ישדרגו אותה, אין בכך שום פגם ועוול. אבל ראשי הענף חיפשו ומחפשים כל דרך ליצור “שויון”, לא על ידי חיזוק שאר הקבוצות, אלא ע"י ניסיון (שלצערנו גם מצליח) להחליש את מכבי.

בטוחני שכאוהד ברצלונה בכדורגל היית חש חוסר צדק מוחלט לו בסיום העונה, וממרומי 15 הנקודות שלה, בארסה היתה נדרשת לשחק בחוץ מול ריאל מדריד על התואר, וככל הנראה גם היתה מפסידה לה אותו.

(roi&barca) #478

הבעיה היא שגם מכבי ת"א לא מעט פעמים זכתה באליפות באופן לא חוקי(לכאורה כמובן), ע"ע פרשת הפיצה ופרשת מוני פנאן ובפרט גמר 2007.
בנוסף, השליטה המטורפת של מכבי ת"א בענף מקשה על שינויים ספורטיביים אמתיים, אם זה ההתנגדות לתקרת שכר, שליטה כמעט בלעדית בזכויות השידור, התנגדות להעברת משחק הגמר מיד אליהו(כאילו שזה ספורטיבי), קניית כוכבים של קבוצות אחרות וייבושן על הספסל שלה(מממ… מורן רוט …מממ) , או הכרטיס הישיר ליורוליג שמקשה מאוד על הבאת משקיעים לקבוצות מה שיוצר מצב שהקבוצות לא יכולות לייצר שושלת.

זה יפה לצאת עם הסיסמא שצריך לחזק את הקבוצות האחרות ולהחליש את מכבי ת"א, אבל גם שכבר היו קבוצות בשנות ה90 שיכלו לשבור את השושלת מכבי ת"א פירקה אותם לגזרים, אז כן כרגע השיטה הכי טובה לרפא את הכדורסל הישראלי היא להקל על קבוצות אחרות לקחת אליפות עד שמכבי ת"א תפסיק להיות דורסנית.

(תלמיד חכם גדול) #479

רועי, אתה כותב כמות כה גדולה של גיבובי מילים והטעייות בהודעה אחת.

ע"ע פרשת הפיצה

נו, אם כך גם באיירן מינכן זכתה בצ’מפיונס באופן לא חוקי, מישהו אמר מריו גצה?
וברצינות, לו יהי במקרה הגרוע שמכבי גיששה באופן לא רשמי אצל שחקן של קבוצה יריבה במהלך העונה, מדובר במעשה לא ראוי, אבל איך לכל הרוחות זה הופך את הזכיה שלה ללא חוקית?

ופרשת מוני פנאן

אני מבין שאתה יודע שנפתחה חקירה מעמיקה של רשות המיסים שלא העלתה מאומה?
אבל היות ואתה הוא זה שהעלית את הטיעון (המטופש לדעתי), אתה בטח יודע שמכבי חיפה מואשמת בפועל בימים אלו, [B]בחוזים כפולים ולא חוקיים לשחקניה,[/B] ובעליה מתחמק מרשויות החוק, אם זה קריטריון מספיק מבחינתך להגדיר אליפות כלא חוקית (לכאורה כבר אמרנו?), האליפות הנוכחית של מכבי חיפה היא אליפות שדגל שחור מתנוסס מעליה.

ובפרט גמר 2007.

כמה מאפיין לתלות בהחלטת שיפוט אחת שנעשתה 5 דקות לסיום המשחק כשקבוצה אחת הובילה בשעתו ב8 הפרש, את הלוזריות האינסופית של קבוצה ירושלמית מאוד מסוימת, או במילים אחרות, חדל קונספירציות, ז’וזה מוריניו לפחות עושה זאת בסטייל.

בנוסף, השליטה המטורפת של מכבי ת"א בענף מקשה על שינויים ספורטיביים אמתיים, אם זה ההתנגדות לתקרת שכר,

כן, לפי ההגיון הזה, כל הליגות האירופיות בכל ענפי הספורט הינן בלתי ספורטיביות משום שתקרת שכר היא המצאה אמריקאית שאינה קיימת בשום מקום.

שליטה כמעט בלעדית בזכויות השידור,

סימוכין בבקשה, כלומר מלבד העובדה שהמשחקים המרתקים בין הפועל מגדל לאופיצי ראשון אינם מגרדים קצה קצהו של רייטינג שמצדיק שידור, מה לעשות שמשחקיה של מכבי מביאים רייטינג שקבוצות אחרות יכולות רק לחלום עליו.

התנגדות להעברת משחק הגמר מיד אליהו(כאילו שזה ספורטיבי),

ומדוע אתה בוחר להתעלם במכוון מכל מה שנאמר לעיל, אחזור בפעם העשירית, המינימום הספורטיבי הנדרש הוא להעניק יתרון מינימלי לקבוצה שסיימה ראשונה את הליגה.

או הכרטיס הישיר ליורוליג שמקשה מאוד על הבאת משקיעים לקבוצות מה שיוצר מצב שהקבוצות לא יכולות לייצר שושלת.

וזו זריית החול הקבועה, [B]אחזור בפעם המי יודע כמה:[/B] אין לעובדה שמכבי זכאית למקום ביורוליג שום קשר לכך שקבוצות אחרות אינן משתתפות במפעלים האירופיים, כל הקבוצות הישראליות ויתרו מרצונן על ההשתתפות במפעלים האירופים, גם אם מכבי לא היתה זכאית לכרטיס הקבע שלה, הענין היה זהה בדיוק, משום שהכרטיס לא היה ניתן לקבוצות הישראליות אלא לקבוצות זרות, למעשה כל הקבוצות הבכירות באירופה מקבלות כרטיס חופשי ליורוליג.

אני מסכים שישנה בעיה בכדורסל הישראלי, אבל שוב, בכיינות ושקרים אינם דרך לפתור זאת

אוסיף עוד, יש לי חיבה מסוימת למכבי, ולמרות זאת די נהנתי לראות את עידו קוז’יקרו וגל מקל מניפים את הצלחת, גם לי נמאס שאותה קבוצה לוקחת אליפות 50 שנה ברציפות ללא שום תחרות, ויש משהו מהנה ברעננות הזו, אבל אני עדיין מחזיק בדעתי שהצורה בה נעשים הדברים היא מגוחכת.

(roi&barca) #480
  1. גם באיירן התנהלה באופן מחפיר בכל מה שקשור לגצה, ואם להיות קונספירטור עד הסוף אז גם בכל מה שקשור ללבנדובסקי שמשום מה יש לי הרגשה שסיכם בבאיירן מבעוד מועד ולכן הסריח את הדשא בלונדון, בכל מקרה ההשוואה בין באיירן למה שמכבי ת"א עשתה באותו מקרה היא לא נכונה, כאן היה מדובר בכוכב של הקבוצה היריבה ערב לפני הסדרה שבה הפועל ירושלים הייתה פייבוריטית לנצח, אותו שחקן היה מחפיר באותה סדרה ואחרי חצי שנה סיים את הקריירה במכבי ת"א, אני לא משפטן אבל אני חושב שזה על גבול השוחד(אבל לכאורה).

2.אתה יודע כמה תיקים על פרשות ספק לא חוקיות של קבוצות ענק לא העלו מאומה, לא רק בארץ כמובן, שלקבוצה יש צי של עורכי דין ואנשים בעלי השפעה וממון בכל חור במדינה, לא תהיה בעיה לקבור פרשה כזו.
ומה הקשר בין פרשת חוזים כפולים, עבירה שקשורה בנושאיים כספיים, לבין תשלום כסף לשופטים ושחקנים של קבוצות אחרות?
הדגל השחור שמתנוסס על האליפות של מכבי ת"א הוא לא בגלל שהם עשו עבירה, אלא כי הם לכאורה נתנו כסף לשופט ששפט באותו משחק.

1. אני לא מחבב את הפועל ירושלים ואני האחרון שיגן על הלוזריות שלה, אבל השיפוט במהלך אותו משחק היה לטובת הצהובים ואח"כ רשום ביומנים של מוני פנאן שאותו שופט קיבל ממנו כסף? נשמע לי יותר מתיאוריות קונספירציה של מוריניו.

4.באף ליגה אחרת ברחבי העולם אין קבוצה אחת שזכתה 50 אליפויות שהקבוצה השנייה אחריה זכתה ב5 אליפויות, מצבים קיצוניים דורשים פתרונות קיצוניים.

5.משפחת רקנאטי היא כידוע הבעלים של מכבי ת"א(יחד עם פדרמן), היא גם הבעלים של קבוצת RGE שבין היתר מחזיקה בערוץ הספורט. מי קנה את זכויות השידור של ליגת ווינר?

1. האם שחולון סיימו ראשונים העבירו את הגמר לאולם הפחים? זה ממש לא קשור ליתרון לקבוצה במקום הראשון, ובכלל אני חושב שהגרלה יותר קלה היא יתרון מינמלי מספיק.

2. אני מסכים שכל השיטה של היורוליג דפוקה ולא רק בארץ, אבל בארץ אנחנו חוטפים את זה יותר חזק, כשמשקיעים יודעים שגם זכייה באליפות לא יבטיח להם מקום ביורוליג זה מרתיע אותם מלהשקיע כאן, מה שיוצר מצב שלמועדונים אין כסף ושקבוצות מוותרות על השתתפות באירופה בגלל שהן במצב כלכלי קשה, מה שממשיך להנציח את השליטה של מכבי ת"א, גם אם השיטה העכשווית היא לא ספורטיבית, היא מושכת יותר משקיעים, מה שיכול ליצור אלטרנטיבה למכבי ת"א.

בקיצור, ספורטיבי או לא, במצב העכשווי של הליגה זה נחוץ ומכבי ת"א מתנהגת כמו שהיא מתנהגת כי היא לא רוצה לאבד את המונופול שהיא השיגה על הליגה הזו בדורסנות ב40 שנה האחרונות.

(תלמיד חכם גדול) #481

[B]1[/B]. אתה הגדרת את האליפות של מכבי כ"לא חוקית" בגלל שלטענתך היא פלירטטה עם שחקן יריב, במקום לפתוח במונולוג על האידיאה הספורטיבית הרצויה בעולמנו, אני שוב שואל, האם לדעתך האליפות של באיירן מינכן היא לא חוקית?

ואגב אני יכול לתת לך רק מהשנים האחרונות עוד 10 מקרים בהם קבוצות אחרות עשו דבר דומה כולל בכדורגל, אני מסכים שהדבר שגוי מבחינה אתית, אבל לצערנו הוא נחלת הכלל, אבל ברי שהוא אינו קשור בכלל להגדרת אליפות מסוימת כלא חוקית

[B]2[/B]. א. בקיצור, חובת ההוכחה מוטלת עליך, וכל עוד לא עשית זאת, דבריך הם בחזקת דברים של מה בכך.

ב. לידיעתך, רק בעונה זו הורדו ממאזנה של הפועל כפר סבא נקודות בגלל חוזים כפולים, כעת, האם לדעתך שמועות שאפילו לא הגיעו לכתב אישום, הם אלו שמטילות צל על אליפות מסוימת? או שחקנים שהיו חתומים בקבוצה בניגוד לחוק, [B]כשהקבוצה בפועל השיגה יתרון לא חוקי על פני יריבותיה?

3[/B]. באותו משחק היו טעויות שיפוט כאן ולכאן, כדרכם של משחקים, אשר לטענותיך, שוב, מדובר בשמועות שלא הבשילו מעולם.
כיניתי זאת כקונספירציה, משום שניתן למנות 20 משחקים אחרים, בהן מכבי ניזוקה מטעויות שיפוט, (דוגמת גמר הגביע בעונת שרף).

[B]4[/B]. אם כך, יש לי הצעה טובה יותר: לחייב את מכבי לשחק ב4 שחקנים על המגרש, אין ספק שזה יצור איזון מסוים על המגרש, זה גם עונה לדרישות הקיצוניות שהעלית.

[B]5[/B]. אתה מגוחך, ומערב דברים שאינם קשורים זה בזה, כשמדברים על יתרון של מכבי בזכויות שידור מדברים על התקופה שמשחקי מכבי ב[B]יורוליג[/B] שודרה בערוץ הראשון או כיום בערוץ 10.
התגמולים מהשידור של ליגת ווינר המשודרים בערוץ הספורט בכלל לא מגיעים למכבי תל אביב אלא למנהלת הליגה שמחלקת את הכסף בשווה, אם כבר, למכבי ת"א יש זכות טרוניה על כך שלמרות שמשחקיה מביאים רייטינג גבוה בהרבה, היא מקבלת את אותו כסף בדיוק כמו שאר הקבוצות.
בכל הליגות האירופיות, הקבוצות הגדולות זוכות לנתח רחב בהרבה מכספי זכויות השידור, מאשר הקבוצות הקטנות, ואין צורך להזכיר מה קורה בליגה הספרדית, כך שהטיעון הזה רק משרת את ההיפך מטיעוניך.

[B]6[/B]. נסכים איפה שב99% מהמקרים (מלבד אותה שנה שמכבי סיימה במקום השני) מכבי ניזוקה מהשיטה, אבל הקבוצות ימשיכו להתבכיין על יתרון למכבי.

[B]7[/B]. למה אני צריך לחזור על אותו דבר 5000 פעם? למה מכבי ת"א אשמה ברשלנות של שאר הקבוצות? הקבוצות הישראליות חלשות ורכרוכיות ולכן הם איבדו את דירוגם האירופי, האם זו סיבה לפגוע בקבוצה שמתנהלת נכון?

(roi&barca) #482
  1. לא אמרתי שהאליפות לא חוקית אמרתי שהם זכו באליפות בזכות פעולה לא חוקית, לגבי באיירן האליפות בטח שלא כי הם זכו בה הרבה קודם, אבל ליגת האלופות בהחלט מעלה הרבה סירחון, בכל מקרה לפחות לפי מה שנראה לי בכל מה שקשור לבאיירן מדובר במקרה חוקי אבל מסריח בעוד מה שקרה בין מוני פנאן לסרבי החמוד של הפועל ירושלים הוא לא חוקי, כמובן שבלי חקירה מעמיקה של שני המקרים אי אפשר לדעת(מה גם שבמקרה של מכבי ת"א יש התיישנות ועד אחד שהתאבד ועד שני שחי בסרביה).

2. אני לא חושב שכל עבירה מטילה צל על אליפות, אם מדובר בעבירה קלה שהעונש שלה הוא לא יותר מקנס וקשורה למסים, אם מדובר בעבירה שיכלה להשפיע על תוצאות משחקים אז כן.
    אני מודע לכך שקבוצות בכדורגל איבדו נקודות בגלל חוזים כפולים, אבל חוזים כפולים לא משנים את תוצאות על המגרש, זה דרך כספית לתת לשחקנים שכר יותר גבוה בלי לקחת מהם מיסים, עבירה שהאחראים עליה צריכים להיענש כן אבל זה ממש לא יתרון לא חוקי על היריבות שלה.

3. היו טעויות נגד מכבי ת"א, אבל היו הרבה יותר טעויות נגד הפועל ירושלים והמשחק הזה סומן כחשוד הרבה לפני שהפרשה יצאה לאור, ואח"כ שמו של אותו שופט מופיע ביומן של מוני, זה חתיכת צירוף מקרים.

4. כי תקרת שכר זה בדיוק אותו דבר כמו 4 שחקנים, נו באמת.

5. זה לא מדויק, התמלוגים ממשחקי הליגה מתחלקים בין הכיס של ערוץ הספורט למנהלת, כך שמכבי ת"א מרוויחה פעמיים, היא גם מקבלת כסף מן המנהלת וגם מקבלת כסף לכיסו הפרטי של רקאנטי, כך שגם אם רשמית היא מקבלת כמו כל הקבוצות(שאני בספק גדול אם זה מה שקורה) היא מקבלת עוד כסף מאחר שחלק מהכסף שמגיע לערוץ הספורט מגיע אליה.

6. קודם כל גם האחוזים שלך לא נכונים, השיטה קיימת עובדת 7 שנים ופעם אחת נגיד והיא לא ניזוקה אז זה בסביבות ה85% אבל זה סתם קטנוניות.
    בכל מקרה למה הם ניזוקו מהשיטה? זה אולי היה משחק אחד, אבל בבית שלהם, שזה יתרון גדול מאוד במשחק אחד, לדעתי האישית זה מתקזז בענק, הפעם היחידה שמכבי ת"א ניזוקה מהשיטה זה השנה, ואחרי שש שנים שהיא נהנתה מיתרונות, אין לה יותר מדי זכויות להתלונן.

7. “רשלנות” של שאר הקבוצות נובעות מכך שהשליטה של מכבי ת"א הבריחה משקיעים ואני ממש לא מסכים שההתנהלות של מכבי ת"א היא נכונה, במהלך השנים הם עשו דברים לא מוסריים בעליל שגובלים בפלילים.
    בכל מקרה, לא צריך “לפגוע” בהם, צריך בכלל להפסיק את עניין הרישיונות האנטי ספורטיבי הזה ביורוליג בלי קשר למכבי ת"א, למרות שזה כמובן יעזור מאוד לשאר הקבוצות.

(Pini_A) #483

. שני נושאים אושרו בישיבה, הראשון נוגע לדירוגי הקבוצות לרישיון B לקראת עונת 2014/15, ובו נקבע כי אלופת ישראל תדורג שוב במקום ה-24, מה שייתן במקרה הטוב מקום במוקדמות לאלופה שהיא לא מכבי תל אביב. כזכור, [U][B]העונה החליטה מכבי חיפה לוותר על הזכות להשתתף במוקדמות[/B][/U], וללכת ליורוקאפ, ואת מקומה תפסה VEF ריגה.

ושלא יגידו שלא נותנים הזדמנויות…

(k_700) #484

אני בדרך כלל מדלג על כל ידיעה שקשורה לכדורסל ישראלי, עובר לי מצד שמאל לצד ימין בלי יותר מדי לעניין לי את הקצה של ה…

אבל את ראיון הפרידה של שארפ נכנסתי לקרוא ובקפידה.

שארפ שוב מוכיח לי את מה שתמיד ידעתי לא רק שהכדורסלן הישראלי נחות פיזית מהמקביל לו מאמריקה, הוא גם חלש כמעט תמיד מנטלית, בעל מוסר עבודה ירוד, בלי ביקורת עצמית.

השניים היחידים שהם יוצאי דופן נמצאים עכשיו ביבשת של הדוד סם.

מתוך הראיון שלו לוואללה:

[B]“שחקן במכבי צריך להיות קשוח ומספיק ווינר כדי להתמודד עם סיטואציות קשות, וביקורות, ואי-וודאות. דיוויד גורם לשחקנים לחיות לפעמים באי-וודאות, וזה משהו שצריך לחשל אותם. זה לא משהו אישי. הוא יאתגר אותך באימונים ובמשחקים כדי לדעת אם אתה באמת רוצה לנצח. באימונים הוא מעביד את השחקנים קשה כי הוא רוצה להכין אותם מנטאלית למשחקים. אם תשאל את רוב השחקנים ששיחקו אצלו, לפחות אלו שניצחו, הווינרים, להם לא יהיו כלפיו שום טענות. אותי שמעת אי-פעם מתלונן על מאמן? לא. אתה חושב שלא היו מאמנים שהשפילו אותי, שלא נתנו לי לשחק? ברור שהיו. אבל מה עשיתי? לקחתי את האתגר שהציבו בפניי. הייתי חזק מנטאלית. שיניתי גישה. ניסיתי לחשוב מה עוד אני צריך לעשות כדי לקבל דקות”.

[/B][B]שאלתי את שארפ ספציפית על רוט ואליהו.[/B][B]“אתה לא יכול להאשים אחרים במצב שלך”, השיב שארפ. "אתה צריך להשקיע עבודה קשה ולהיות מספיק גבר כדי לקום בחזרה על הרגליים, גם אם אתה מקבל מכה. מורן היה בסיטואציה דומה לשלי, כשאני הגעתי למכבי. הוא היה צריך ליצור שם לעצמו. להוכיח על בסיס יומי, בכל אימון, שהוא יכול לעזור לקבוצה לנצח. והוא לא עשה את זה. למאמן לא היה ביטחון לשים אותו במגרש במצבים קשים, כשאתה משחק כדי לזכות באליפות אירופה. אבל זה לא דבר אישי. מאמן ישחק עם השחקנים שהוא חושב שיכולים לנצח בשבילו. אם הוא לא חושב שהשחקן שנמצא אצלו מספיק חזק מנטאלית, אז הוא לא ישתף את אותו שחקן. מורן בחור נהדר, אני אוהב אותו, אבל יש לו כנראה איזו בעיה באישיות שלו. אתה צריך להיות בטוח בעצמך, גם כשאתה משחק דקה או שתיים, כאילו אתה משחק 20 דקות. אתה צריך להיות חזק כדי לשמור על פוקוס ולהיות מסוגל לשחק במצב שאתה רוב הזמן נמצא על הספסל. מורן לא היה מוכן לקבל את ה’רול’ הזה שניתן לו, וזו אשמתו.[/B][B]“גם ליאור אליהו לא היה מספיק חזק מנטאלית כדי להתמודד עם הלחץ והדרישות של דיוויד. הייתה לו בעיה להתמודד עם דברים שלא היו בשליטה שלו, במקום לעלות ולשחק הכי חזק שהוא יכול, הגנתית והתקפית ואול-אראונד. כשאתה מנסה להאשים אנשים על דברים שאתה עושה במגרש, אתה נמצא במקום לא טוב, אתה טועה. אתה כשחקן צריך לעשות את התפקיד שלך, להשאיר הכל על המגרש, לשחק בשביל הקבוצה, בשביל לנצח, ולא להאשים כל הזמן את הסביבה. וליאור, לצערי, לא עשה את זה”.

הערה שלי:
התיאוריה שלי גם קיימת כשמשווים בין מאמן ישראלי למאמן אמריקאי(שפשוט יותר שלם במכלול התכונות, הישראלי יהיה או קשוח, או לפטופ(דן שמיר), או אוהב איזורית, או רגיש, אין לו את מכלול התכונות שיש למאמנים אמריקאים שבאים לפה ועושים בית ספר לכל הלפוטופים)

[I]הינה מה שהיה לו להגיד על ההבדל בין פיני לדיוויד:[/I]

[/B]"דיוויד לעומת פיני? אה, פיני אפילו לא מתקרב אליו. דיוויד הוא מאמן הרבה יותר טוב. הוא החבילה המלאה. אם מדברים על מאמנים במושגים של שחקנים, אז דיוויד מאמן כמו ג’ורדן או בירד השחקנים. הם יכולים לזרוק, למסור, לכדרר, לקלוע. גם דיוויד עושה הכל כמאמן. כולל הרבה דברים שפיני לא עשה. הוא מלמד אותך כדורסל באימונים. עושה עם השחקנים עבודה מנטאלית. מנסה להיכנס לראש שלהם. מוציא מהם את המקסימום. הוא הרבה יותר מסור לעבודה מכל אדם אחר שפגשתי בחיי. קובי בריאנט ולברון ג’יימס הם שחקנים כאלה. הם משקיעים את האקסטרה-עבודה, לא ישנים בלילה כדי לא לפספס שום הזדמנות להצליח, וככה דיוויד מאמן, מהנשמה. אני חושב שאני דומה לו במובן הזה."אני חושב שדיוויד לא מקבל מספיק כבוד, מהרבה אנשים. וזה עצוב לי מאוד. אני לא מבין למה הוא צריך בכלל לדאוג לעבודה שלו במכבי. הוא צריך להיות במכבי ב-20-30 השנים הבאות רק בגלל מה שהוא מביא איתו לשולחן. הוא מוכיח את זה כל יום בעבודה. הוא מביא את השחקנים הנכונים, יודע למה לצפות משחקן. מי הביא את האפמן ופארקר וכל החברה האלה? The proof is in the pudding. הוא יודע להביא שחקנים, לאמן אותם, לחבר אותם.“אבל הוא לא מקבל מספיק קרדיט. בכל שנה הוא תוהה האם הוא חוזר למכבי, האם יש לו עבודה או שהולכים לפטר אותו. אם מאמנים נמדדים באליפויות ובגביעים, הוא עשה את זה. קבוצה טובה מתחילה במאמן הנכון, ואחר כך בשחקנים הנכונים. אם לא תביא שחקנים ומאמן ליותר משנתיים, לא תצליח. מה קורה אחרת? אתה מטפס בגבעה, אבל לא מצליח להגיע לטופ. פיל ג’קסון, סלואן, ששבסקי - החבר’ה האלה היו בארגונים שלהם ב-NBA במשך שנים. והם ניצחו. גם בשנים הגדולות במכבי הצלחנו כי היה לנו את אותו צוות אימון במשך שנים. אתה לא יכול להחליף כל הזמן אנשים ולצפות להצלחות. זה לא ריאלי. זה לא קורה בעולם האמיתי”.[B]

[/B]

(Goalkeeper) #485

מישהו בפורום עוקב אחרי מכבי?
כי היום הבית שלי רעד!!! לא האמנתי, אבא כבר אמר שנקבל 30 הפרש, ואז בלו, אוי בלו, איזה שחקן!

(BannedT) #486

השכנים הדתיים שלי מהבניין ממול שחולים על מכבי הסתכלו לנו לתוך הסלון וחגגו בטירוף.

(Bundy) #487

לא חושב שיש סיכוי לנס נוסף במילאנו.
לטעמי המשחק ייגמר בתבוסה, 22 הפרש לטובת מדריד.

(Or_Cule) #488

אירופה ​צהובה!!!

(Bundy) #490

[QUOTE=Shusaku;1533636]וואלה חחחח[/QUOTE]

מעולם לא הייתי כ"כ שמח לאכול את הכובע.
תענוג של ניצחון.
הנמכת ציפיות + ניסיון לנחס זה שילוב מנצח.
נ.ב. ניצחון עצום למכבי בעמדת המאמן.