מכבי 'פוקס' תל אביב ::

(Pini_A) #446

הכי עצוב שקארול היה צריך להיות במכבי לפני שנתיים אבל טעויות של סוכנים גרמו לכך שהוא במדריד, שחקן ספסל. יול שחקן אדיר, ולי אישית הייתה תחושת החמצה כי מכבי לא באה לסדרה הזאת בכלל, סמית’ פשוט צל של עצמו אחרי שהיה מצטיין החודש שעבר ביורוליג, ג’יימס נלחם לבד ואי אפשר לריב עם כ"כ הרבה לבד רק עם הנדריקס היה על הפרקט אתמול ולא ביציע :confused: .

(m.p.w) #447

אני חייב לציין איזה אדם גדול דיוויד בלאט. כי רק חמור לא טועה. אבל הוא מספיק גבר כדי להודות בטעות שלו, וזה נורא יפה בעיני.

(Bundy) #448

סיכוי לא קטן שיורם ארבל לשדר את משחקי מכבי ת"א ביורוליג בעונה הבאה

איזה סיוט!

(Pini_A) #449

(אורRMA) #450

יורם ארבל בזמן שידור:D.

(Forza Lazio) #452

לא שאני עוקב בכלל אחרי הכדורסל הזה, אבל איך זה יכול להיות שאלופה לא משחקת במפעל הגדול באירופה - יורוליג?
זה פשוט הזוי. רק בישראל.

חוץ מזה, מכבי כרגיל בוכים שאיבדו אליפות בגלל השיטה, ממנה הם נהנו שנים על גבי שנים.

(Pini_A) #453

זה לא רק בארץ, הרבה קבוצות באירופה חתומות על הסכם עם היורוליג לגביי השתתפות ומה שקורה אצלהם בליגה לא כל כך משנה (לרוב אלופים אבל לא תמיד).

(תלמיד חכם גדול) #454

לאציו אתה טועה פעמיים.

1. חיפה בהחלט זכאית להשתתף ביורוליג, דרך המוקדמות כמובן, בדיוק כמו בכדורגל - שקבוצות אלופות מרוב המדינות זכאיות להשתתף במפעל רק דרך המוקדמות.
    הסיבה היחידה שעד כה קבוצות אחרות שזכו באליפות לא שיחקו ביורוליג, היא אך ורק משום [B]שהן עצמן סרבו לכך[/B].

לעובדה שראשי היורוליג מעונינים במכבי בכל מקרה, בגלל שיקולי איכות, אין שום קשר לענין.
(אם נשווה זאת לכדורגל, זה כמו שבליגות הגדולות גם מספר 2 ו3 בטבלה מגיעות לצ’מפיונס - בניגוד לליגות הקטנות, בגלל הרקורד והאיכות של הקבוצות, וכמו שפיני ציין בצדק, זה קיים בכל הליגות האירופיות, ריאל מדריד ברצלונה וויטוריה שיחקו ביורוליג ללא קשר לאליפות כזו או אחרת).

1. לטעון שמכבי “נהנתה” מהשיטה זה די מגוחך, מתי מכבי נהנתה מכך שהמשחק מוכרע במשחק אחד? למעט מקרה אחד, בכל הפעמים שהאליפות נקבעה בצורה שאינה הזויה, מכבי זכתה באליפות, ובצדק.

העובדה שקבוצה שהיתה כל העונה במקום הראשון, בקושי הפסידה משחקים, ואת כל סדרותיה ניצחה בסוויפ, [B]לא מקבלת שום יתרון מהעונה הסדירה המצוינת שלה[/B] (ראבאק, לפחות יתרון ביתיות), ומפסידה את האליפות במשחק אחד לסגנית שלה שהפסידה פי שתיים ולמעשה שיחקה את המשחק בביתה שלה, היא מטומטמת ומטופשת, וללא כל הגיון ספורטיבי, לא רואה שום דרך להגדיר זאת אחרת.

נ.ב אני מחכה לשמוע מי יזכיר את העובדה שמכבי חיפה החתימה שחקנים על חוזים כפולים, ובעליה בורח מרשויות החוק.

(cruzurry) #455

פשוט אין יותר גועל נפש מזה עד שלוקחים ממכבי ת’‘א(הקבוצה של המדינה) את האליפות התיקשורת מחפשת את האשמים ומתעסקת בחוקים שהיו קיימים בכל השנים שמשחק האליפות תמיד היה ביתרון ביתיות של ת’‘א,גם כשהעבירו את המשחק לרוממה רוב הכרטיסים נמכרו לאוהדים של ת’‘א והם היו הרוב השולט בקהל-לאף אחד לא אכפת,במקום להתעסק באובדן האליפות של ת’'א כדאי להם להתחיל להתעסק באיך להביא יותר קהל ולעלות את הרמה של הליגה העלובה שלנו כי הענף הזה יורד למטה כל שנה ורק עוד קבוצות כמו מכבי חיפה יכולות להרים אותו.

(Uriah) #456

אם מכבי תל אביב היתה מסיימת העונה במקום העשירי - שנה הבאה היא ביורוליג?

(Uriah) #459

היכן נערכו משחקי גמר הגביע, ומשחק הגמר בשנים האחרונות? כיצד מיקום האירוע נקבע?

(Forza Lazio) #461

מכבי נהניתה עשרות שנים מיתרון ביתיות בגמר הפלייאוף זה גיבוב של שטויות?
כשדיברתי על שיטה, התכוונתי בעיקר לביתיות.
סוף סוף קבוצה אחרת זוכה ליחס שמכבי ת"א קיבלה כל השנים, ואחרי זה מתפלאים למה אין תחרות.

אין לי ספק שאם המשחק אתמול בהיכל נוקיה, חיפה לא מנצחת. וראינו, גם כשהמשחק לא בבית של מכבי עדיין יש תפאורה יפה, אווירה מדהימה ואנרגיות מטורפות (אפילו בהרבה מהשממה בהיכל, כשזה לא משחק מכריע ביורוליג).

שוב, אני לא צופה בליגה הזו כמעט בכלל, אבל אחרי השידור שמעתי כל מיני תלונות ובכיינויות שהפריעו לי. כאילו שאם מכבי ת"א לא לוקחת אליפות שנה אחת זה דבר רע לכדורסל הישראלי.

(Bundy) #462

[QUOTE=Forza Lazio;1430788]מכבי נהניתה עשרות שנים מיתרון ביתיות בגמר הפלייאוף זה גיבוב של שטויות?
אין לי ספק שאם המשחק אתמול בהיכל נוקיה, חיפה לא מנצחת. וראינו, גם כשהמשחק לא בבית של מכבי עדיין יש תפאורה יפה, אווירה מדהימה ואנרגיות מטורפות (אפילו בהרבה מהשממה בהיכל, כשזה לא משחק מכריע ביורוליג).

שוב, אני לא צופה בליגה הזו כמעט בכלל, אבל אחרי השידור שמעתי כל מיני תלונות ובכיינויות שהפריעו לי. כאילו שאם מכבי ת"א לא לוקחת אליפות שנה אחת זה דבר רע לכדורסל הישראלי.[/QUOTE]

העובדה שמכבי ת"א זוכה כל שנה ליתרון ביתיות היא לא הוגנת אבל השיטה מלכתחילה לא הוגנת. כל השיטה של פיינל פור או משחק אחד בגמר הוא לא הוגן. אי אפשר לתמצת עונה שלמה במשחק אחד, זה לא ספורטיבי בעליל וזה לא קורה באף ליגה. אסור שזה יקרה. תאר לך עונה שלמה בNBA מתנקזת למשחק אחד, זה לא הגיוני. צריך לשנות דברים, זה ברור אבל צריך לשפר קבוצות אחרות ולא לנסות לפגוע במכבי.
ההנחה שלך שאם המשחק היה מתקיים בהיכל נוקיה מכבי הייתה מנצחת היא שגויה. בגמר הגביע (שהתקיים בהיכל נוקיה) מכבי ניצחה את חיפה אחרי שהמשחק היה צמוד לאורך כל המשחק, ואף חיפה הובילה ברובו אם אני לא טועה.
מכבי השנה קבוצה חלשה זה נכון, אין לה סופרסטאר ממשי והחמישייה בינונית בטירוף - וזה באמת לא מספיק כנראה לקחת אליפות. הבעיה שהיו צריכים למדוד את זה על פני סדרה ולא על פני משחק בודד.

(תלמיד חכם גדול) #463

העובדה שמכבי נהנתה מיתרון לאורך השנים בסדרת הפליאוף היא מסיבה אחת ויחידה - היא היתה טובה יותר לאורך העונה הסדירה, הרוב המכריע של האליפויות שלה הושגו בשיטת פליאוף, ובה, מה לעשות, מי שמסיימת ראשונה בעונה הסדירה זוכה ליתרון ביתיות, לטעון שמדובר בחוסר ספורטיביות, זו טענה אווילית וחסרת פשר.

אני מתפלא עליך לאציו, הרי אתה מתמצא היטב בכדורסל ובשיטות השונות, מדוע יתרון ביתיות שהושג כתוצאה מעונה סדירה נחשב בעיניך כחוסר ספורטיביות?
העובדה שגם בשנים האחרונות מאז הוחלט שהאליפות תוכרע במשחק אחד, מכבי זכתה ביתרון ביתיות - (וגם זה מונח שגוי יחסית, מדובר אמנם ביד אליהו שהוא הבית של מכבי אבל זה משחק נייטרלי בהרבה מובנים, הן מבחינת הקהל [בעונות מסוימות אוהדי הפועל י-ם היוו רוב באולם], ואפילו מבחינת חדרי הלבשה וספסל שמכבי הוגדרה כאורחת) - היא במובן מסוים הרע במיעוטו, יתרון מינימלי למי שהיתה טובה יותר כל העונה.

שיטת הקיזוז בכדורגל היא הפייר פליי הספורטיבי בטהרתו, לעומת השיטה הנוכחית בכדורסל.

הסיבה שמכבי הפסידה את האליפות, נובעת מצירוף מקרים נדיר ביותר בו מכבי נכשלה כישלון חרוץ ב5 מ6 הגבוהים שלה, פופס מנסה בונסו, שרמדיני, מלקולם תומאס, פלאניניץ, וקיינר מדלי, וגם במקרה הנוכחי ובעונה כה גרועה אין לי ספק שלו האליפות היתה מוכרעת בסידרה ולא במשחק אחד, מכבי היתה מנצחת.

(תלמיד חכם גדול) #464

אה, וגל מקל תענוג של שחקן, אכל אמש את יוגב אוחיון בלי מלח, הוא התחיל כרכרוכית במכבי, ועבד קשה מאוד כדי להגיע לאן שהוא היום, שחקן יורוליג איכותי, שבקונסטלציה מסוימת יכול להגיע גם לNBA (אם פריג’יוני הצליח, למה לא מקל?).

(Forza Lazio) #465

בנדי, בזה אני מסכים. השיטה שלעצמה לא הוגנת, אני בעד סדרה של שלושה משחקים.
אבל מכבי ת"א עדיין נהניתה מיתרון ביתיות לאורך הרבה שנים, והתלונות של אוהדי מכבי, ובעיקר של ליאור אליהו די העלו לי את הסעיף. לזה התכוונתי בפוסט הראשון שלי.

תלמיד, אם היה מדובר בסדרה, אז זה משהו אחר. אבל מדובר במשחק אחד, ולכן רק קבוצה אחת מרוויחה מזה, שהיא הביתית (במקרה של העשור האחרון או יותר, לא זוכר את ההיסטוריה - זו מכבי ת"א).

מצד שני אם היה מדובר בסדרה, לא בטוח שמכבי חיפה הייתה מאמינה שזה אפשרי. אחרי תבוסה (נניח) בהיכל היא הייתה חוזרת לרוממה למשחק השני לא בטוחה בעצמה ולא נותנת אפורט כזה מטורף.

כמו שמכבי זכתה באליפויות, והרבה, בזכות השיטה הזו ויתרון הביתיות, גם לקבוצות אחרות מותר להנות מזה. וחיפה נתנה הצגה של כדורסל, היא לא קיבלה מתנות.

בתור אחד ששונא את מכבי, אני אשמח אם השיטה של משחק אחד תימשך, אבל בתנאי שהגמר ייערך במגרש נטרלי.
מצד שני, ברור שזה לא אתי ואף לא ספורטיבי.

הפיתרון צריך להיות איפשהו באמצע - שני משחקים, אחד בכל בית, ומשחק שלישי ומכריע במגרש נטרלי.

(k_700) #466

[QUOTE=תלמיד חכם גדול;1430799]אה, וגל מקל תענוג של שחקן, אכל אמש את יוגב אוחיון בלי מלח, הוא התחיל כרכרוכית במכבי, ועבד קשה מאוד כדי להגיע לאן שהוא היום, שחקן יורוליג איכותי, שבקונסטלציה מסוימת יכול להגיע גם לNBA (אם פריג’יוני הצליח, למה לא מקל?).[/QUOTE]
לפריחיוני יש ידיים ארוכות מאוד ביחס לגובהו, הוא קורא את המשחק הרבה יותר טוב ממקל בעיקר בטרנזישטן אופנס שזה מה ש99 אחוז מהקבוצות בNBA משחקות.

כמו כן פרחיוני קולע טוב יותר ובעיקר שחקן קבוצתי שלפעמים אתה פשוט לא מרגיש אותו במשחק כי הוא משחק תוך כדי שטף המשחק.

מקל הוא בחור נחמד מאוד, אתמול לפני המשחק תפסתי אותו לשיחה על הפארקט למשך 10 דק’, דיברתי איתו על המשחק, הוא עשה חימום בינתיים, דיברתי איתו קצת על וויצ’יטה סטייט וניסיתי להבין למה לא רצה להמשיך מעבר לשנה אחת שם(הגיעה לפיינל פור השנה למי שהספיק לשכוח), אמרתי לו שלא יוריד הילוך לפני המחנה אימונים בבאקס והוא צחק.

בכל אופן מקל הוא יכול באמת להיות אחד מהישראלים הטובים ביותר שגדלו לנו פה אבל אני פשוט לא מזהה משהו במשחקו שהוא מיוחד כדי שיהיה בNBA.

נניח לגארדים נמוכים יש את הזריזות הזאת והחמקמקות סטייל בריאה(או פול סטול אפילו), לאחרים יש קריאת משחק מושלמת עם ידיים ארוכות שמחפה על איטיות מסוימת(למשל פריחיוני) למקל אין משהו במשחקו, באתלטיות ובמבנה גופו שיהפוך אותו לשחקן NBA.

הוא גם לא גבוה במיוחד, לא מהיר מספיק, לא אתלטי מספיק כדי באמת להתמודד מול מפלצות שכמוהם הוא לא נתקל באירופה.

אם בכל זאת יקבל חוזה שם אני מאמין שזה יהיה שחקן לקצה של הקצה של הספסל, כמה הופעות בודדות.
עדיף לו להתרכז באירופה, לבנות לו שם יותר גדול, להרוויח קצת דינרים וכן אולי בגיל 34 אפילו כשיהיה שחקן הרבה יותר מנוסה וחכם להחליט לקפוץ על החלום הגדול אולי אז באמת יהיה לו משהו יוצא דופן במשחקו(נניח קליעה טובה יותר, אפשרות לקלוע בחדירה על שחקן שזה משהו שיש לו היום באופן די בינוני אבל על שומר אירופי או אמריקאי בינוני).

בקיצור מקווה שהעניין הובהר.

(Bundy) #467

Forza Lazio, גם סדרה של 3 משחקים היא ספורטיבית יותר ממשחק בודד אבל זה עדיין לא נותן יתרון (לגיטימי) לקבוצה שמסיימת במקום הראשון בליגה.

גל מקל הרשים אותי מאוד השנה במשחקים נגד מכבי, במיוחד בגמר הגביע ואתמול בגמר הפלייאוף. הוא משחק מצוין עם הגב לסל, הוא חזק יחסית לחלק מהגארדים ובעל קליעה לא רעה בכלל. השאלה אם הוא יכול להתמודד מול גארדים אתלטיים מהירים, אני מאמין שכן.

(k_700) #468

הקליעה שלו עדיין לא ברמה המתקרבת לNBA.
משהו במכניקה של הזריקה שלו עוד צריך שפשפוף אמיתי שלא נדבר על קליעה עם שומר על הפרצוף.

בקיצור לדעתי הוא עדיין לא מוצר מוגמר וגם כשיהיה אני לא חושב שזה יספיק לNBA אבל אולי יהיו הפתעות בחיים.

סדרה של הטוב מ-3 תתן יתרון לגטימי ואמיתי לקבוצה שמסיימת ראשונה.
הקבוצה שמסיימת ראשונה תזכה למשחק 3 אצלה בבית ובכך ליתרון ביתיות ואם הייתה כל כך טובה משך כל העונה זה אמור להספיק לה לאליפות.

ברור שהשיטה הנהוגה כיום היא מקסימום ניסיון לגנוב למכבי אליפות ועל הדרך לייצר גמר עם הפקה של מיליונים(ואני אומר לכם כאחד שהיה מאחורי הקלעים), עם רקדניות, מופעים, לאונג’, חדרי אירוח מפוארים, מוזמנים, סלב וכו… זו הדרך השיווקית.

לא בטוח שאפשר למקסם רווחים בסדרה של הטוב מ-3 ולשמור על הגחלת בוערת כמו שאומרים אבל מבחינה ספורטיבית זה אין פה בכלל צל של ספק.

(Bundy) #469

[QUOTE=k_700;1430848]
סדרה של הטוב מ-3 תתן יתרון לגטימי ואמיתי לקבוצה שמסיימת ראשונה.
הקבוצה שמסיימת ראשונה תזכה למשחק 3 אצלה בבית ובכך ליתרון ביתיות ואם הייתה כל כך טובה משך כל העונה זה אמור להספיק לה לאליפות.
[/QUOTE]

זהו, 3 משחקים כאשר המשחק ה3 יתקיים אצל הקבוצה שתסיים ראשונה (או הקבוצה שסיימה עם המאזן היותר טוב) הוא לגיטימי לחלוטין אבל Forza Lazio דיבר על סדרה של 3 משחקים כאשר המשחק ה3 יתקיים במגרש נייטראלי.