מכבי 'פוקס' תל אביב ::

(k_700) #424

אני לא בטוח כל כך בקשר לשרמדיני. נראה לי קצת גולם מגושם, מן פיבוט עם גיבנת, טיפיקל אירופאי אבל לא בטוח שמתאים לסגנון של בלאט.
בכל אופן לא פוסל בכלל אפשרות שג’יימס או הסנטר החדש(עד אתמול חשבו שקרייג סמית’) יהיו הפותחים של בלאט. ליד אליהו כן צריך סנטר שהוא אפקטיבי יותר בהגנה, יכול לרדת ולעלות את המגרש מהר, לחסום, לעזור בשמירה, ידיים ארוכות.

בלאט לפי השמועות לא הסכים לעסקת קרייג סמית’ שדי נקרמה מאחורי גבו כי הוא לא מוכן(ובצדק) לוותר על שון ג’יימס.

(jordi alba) #425

משתי המשחקים האחרונים שראיתי,ראיתי ש[RIGHT]לנדסברג לא מקבל דקות, מה הסיבה?[/RIGHT]

(Blu) #426

אני זוכר שהוא סחב פציעה מסוימת ומאז שותף פחות, אך אולי הסיבה העיקרית היא יוגב. הוא הגארד המוביל של מכבי BY FAR ובצדק ואין ספק שזה פוגע בשחקנים אחרים. בכל מקרה, לנדסברג הוא לא בדיוק רכז אז אני מאמין שהוא יימצא את הדקות שלו ב-2 וזמנו עוד יגיע, אולי כבר ביום חמישי הקרוב.

מכבי לא מרשימה עד עכשיו, בלשון המעטה. אגב, גם כשהרשימה בגביעי ווינר כאלה ואחרים היא תמיד חטפה בראש במשחק הפתיחה עם בלאט. מישהו חושב שהפעם זה יהיה שונה במלאגה ? אני קצת אופתע אם נחזור משם עם ניצחון ראשון, לקבוצות של בלאט לוקח זמן להתחבר ועושה רושם שלזאת ייקח קצת יותר זמן מהרגיל.

(Mesut Özil) #427

היקמן נראה עד עכשיו שחקן בינוני במקרה הטוב.

(k_700) #428

לא רק היקמן, גם לוגן(ולא שפספסנו פה משהו) נראה שחקן די בינוני ביחס לגארדים האחרים שעברו פה.
הוא בעיקר מתבסס על קליעה ובערבים שהכל מתחבר לו אז הוא יכול לנצח לך את המשחק דרך הקליעה אבל כיום הגארד היחיד שיכול גם להכנס לסל ולעשות עם זה משהו זה יוגב אוחיון וזה אומר הכל.

חבל מאוד שמכבי לא השאירה את לנגפורד ואת הנדריקס, שני שחקנים שהיו תורמים מאוד לשיטה של בלאט.

(Josh McEachran) #429

זה לא שמכבי לא רצתה להשאיר אותם, היא לא יכלה לעמוד בדרישות הכספיות של שניהם וכמו ברוב הפעמיים זו הסיבה המרכזית ששחקנים עוזבים את מכבי לטובת הכסף הגדול באירופה. לדעתי המחליף האידיאלי להנדריקס היה צריך להיות מצ’בן שנחשב לכישרון גדול ונתן גם עונה מצויינת בפרטיזן, אבל בגלל היחס שהוא קיבל ממכבי הוא סירב לחזור. בסך הכול הקבוצה נבנתה בלי שמות גדולים, לא חושב שיש אגו בחדר ההלבשה ובלאט הוא גם מאמן שיודע להוריד שחקנים לקרקע שצריך, עדין מוקדם לדבר על מכבי כקבוצה כי כולם יודעים שטורניר שקר כמו גביע ווינגר או טורניר פריז זה לא מדד לכלום.

(Sari Falah) #431

לגבי משחקה הראשון של מכבי ביורוליג:
שון ג’יימס דווקא הפתיע אותי לטובה, לא זכרתי אותו כבחור פיזי במיוחד אבל בכל זאת היו דקות רבות במשחק שהוא נתן יופי של הגנה. גם לוגן מצויין. כשהוא פנוי על קשת השלוש הוא כמעט ולא מחטיא. לגבי שרמנדיני, קודם כל הוא מזכיר לי את דאבשוילי שזה כבר חיסרון. ועכשיו ברצינות, מלבד האחוזים הגבוהים שלו מהקו הוא לא נראה כמו אחד שיכול לשדרג את מכבי. מתקשה מאוד לשמור, איטי, בכלל הוא לא נראה שחקן חכם במיוחד בלשון המעטה. בטח לא אחד שיכול לקלוט את המשחק היחסית חכם של מכבי תחת בלאט.
לסיכום, מכבי באמת שנתנה משחק שלדעתי היה מעל המצופה, בטח למחזור ראשון ובמגרש חוץ לא פשוט בכלל.

(k_700) #432

אני לא הבנתי למה שרמדיני היה כל כך הרבה זמן על הפרקט.
עזבו את האחוזים מהקו. הקבוצה רצה הרבה יותר טוב כשהיו שם ג’ון ג’יימס ותומאס(משחק הגנה מצוין לשחקן שנמצא כמה ימים בקבוצה).
שרמדיני נראה כמו חור הגנתי מהלך גארדים הולכים עליו, גבוהים רוצים להיות לידו כדי לקטוף ריבאונד התקפה או לשחק פיק אנד רול. ממש הרגשתי שהנה מלאגה עושה מהפך בדקות האלה ששרמדיני היה על הפרקט.
מי יודע אם לא השופט ששלח את מכבי ל-4 זריקות מהקו+כדור מהצד איך זה היה נגמר.

למרות זאת ניצחון יפה מאוד של מכבי. המון שחקנים הגיעו למשחק, הגנה כמו בעונות האחרונות. לחץ של הגארדים, כיווץ ועזרה בצבע. פירוביץ וואסקז לא היו במשחק מהדקה ה-1 וזה היה בדיוק מה שבלאט רצה.

וול דאן, מחזור הבא סיינה בנוקיה.

(Raging Bull) #433

יופי של ניצחון. מחצית ראשונה (עם דגש על הרבע השני) הייתה נהדרת עבורנו, עם כמה דקות של דריסה. רבע שלישי איבדנו גובה, אבל חשוב שידענו לשמור על הניצחון ולא לתת לו לברוח לנו מהידיים גם אחרי שמלאגה חזרה למשחק.
פניני ואליהו היו נהדרים, יוגב היה שם במאני טיים. גם תומאס נראה כמו פגיעה, ואני מרוצה מאוד מהיקמן ולוגאן. מדלי ושרמדיני לא שיחקו טוב, אבל ניתן לזמן לעשות את שלו, או לליגה הישראלית.

(Josh McEachran) #434

מכבי מנצחת את סיינה 70-68, משחק רע מאוד של מכבי אבל הרגע שבעצם ניצח את המשחק היה החטיפה של היקמן והזריקות של ליאור במצב של 66-68. למרות שהיקמן נבחר לMVP אני לא הכי מתלהב, בחצי הראשון הוא היה אחד החלשים, אני עדיין חושב שמדובר בשחקן מאוד בינוני שיכול להבריק מדי פעם אבל לא יותר. תומאס שחקן מצויין וגם החזיק את הקבוצה בחצי השני, אם הוא ימשיך ככה והוא יתן עונה טובה ויתפוס את עיני הקבוצות עם הכסף הגדול זה יהיה מחדל, מכבי לא יכולה להרשות לעצמה לאבד שחקן כזה או אחר כמו שהיא איבדה את לנגפורד והנדריקס.

(Blu) #435

אז יבוא עוד תומאס, עוד הנדריקס, עוד באסטון, עוד ארנולד ואני חושב שהבנת את העניין. כל עוד בלאט נשאר אני לא מודאג, באמת שלא. צריך לדעת לדוג סוג שחקנים כאלו ועושה רושם שעד היום בלאט פוגע בחלק לא קטן מבחירת הסגל שלו. יהיה בסדר גם אם הוא יעזוב.

(Rude) #436

גיא פניני קפטן מכבי ת"א, ליונתן שולדברנד: “יא זבל, בן זונה. גרמני, …סרטן בראש, שאבא שלך ימות”

http://www.sport5.co.il/HTML/articles/Article.274.133480.html

(Bundy) #438

[QUOTE=Rude Boy;1359815]גיא פניני קפטן מכבי ת"א, ליונתן שולדברנד: “יא זבל, בן זונה. גרמני, …סרטן בראש, שאבא שלך ימות”
[/QUOTE]

כאוהד מכבי, לדעתי פניני צריך לקבל הרחקה של מינימום 10 משחקים.
אחרי כל השבוע שהתלוננו על אוהדי מכבי והוא מדבר ככה - כמו אוהד חסר השכלה, ממש בושה וחרפה.
חשבתי שהוא קצת הפסיק עם השטויות שלו, מסתבר שטעיתי.

(Pini_A) #439

שלילת סרט הקפטן, 100 אלף קנס והשעייה עד הודעה חדשה וזה רק העונש ממכבי.

איזה טיפש :confused:

(Rude) #440

אני לא מאמין שאני כותב את זה, אבל וואלה: כל הכבוד למכבי.

(Mesut Özil) #441

בינתיים אחד המשחקים המהנים יותר העונה.

(Blu) #442

בסדר, מכבי לא מספיק טובה השנה, בטח לא עם השיטה החדשה של הטופ 16 שנותנת כלום ושום דבר לראש הבית מהשלב הראשון, (אבל כן מספקת משחקים נהדרים בשלב הזה !) בכל מקרה, תמיד כיף לראות משחקים בנוקיה ותמיד קשה נגד קאחה, אבל בדרך כלל המשחקים נגדם מותחים ומהנים מבחינת רמת הכדורסל.

מכבי עוד תחזור לרמה הגבוהה שהיא הרגילה אותנו בשנים האחרונות, עם בנייה נכונה על בסיס ג’יימס, אוחיון וסמית’ דברים יכולים להסתדר עם קצת מזל ורכש נבון. את העונה הזאת באירופה אפשר לזרוק לפח, (או להנות מהמשחקים הנהדרים שנשארו לנו) אבל לפחות את התארים בארץ אף אחד לא ייקח.

(RBarca17) #443

למה? אני חושב שיש עוד סיכוי להגיע להצלבה.

פלאניניץ’ מתברר כרכש נהדר, ועם ג’יימס ואליהו זה צבע מעולה בהרבה ממה שהיה נראה שנקבל העונה בלי הנדריקס וסופו.
הקו האחורי שלנו פוטנציאלית טוב, אבל לצערי סמית’ ואוחיון בתקופה בינונית משהו ולוגאן עדיין נדנדה.

אם יוגב וסמית’ יחזרו קצת לעצמם, ועם יכולת דומה של החצי השני מול קאחה שבו מכבי שיחקה באמת טוב, טוב יותר ממה שראינו ממנה ברוב העונה, היא עוד תוכל לסחוט מקום 3/4 בבית ולעלות להצלבה. מעבר לכך אני לא מצפה, אבל עם כל החולשות של מכבי חשוב לזכור שהעונה אין קבוצות שבאמת מבריקות, כך שהיא אולי עוד יכולה להפתיע.

אבל החוכמה האמיתית באמת אכן תהיה לשמור בקיץ על השלד(הישראליים, סמית’, היקמן, ג’יימס ופלאניניץ’, ואולי גם לוגאן), לקראת העונה הבאה. הצורך הכי גדול: רכז אמיתי נוסף, כי היקמן הוא פשוט לא אחד כזה ובלי יוגב אנחנו אבודים, וגם מאבדים את ריקי כמס’ 2.

(Blu) #444

אני לא חושב שפלאניניץ’ כבר התברר כרכש נהדר, עוד מוקדם מאוד לקבוע את זה.

ג’יימס הוא באמת נקודת האור במכבי העונה והוא עושה דברים מדהימים, אבל אליהו רחוק, רחוק מאוד מהיכולת שלו בשנה שעברה.

בסה"כ רוב השחקנים רחוקים מהיכולת הרגילה שלהם, (לפחות באירופה) ויוגב לא נראה כמי שממשיך את ההתקדמות אלא כאחד שקצת עומד במקום. (ואני לא אומר שזה לא מספיק לעמדת הרכז, בטח בתור ישראלי) אם כולם יחזרו ליכולת הרגילה שלהם וייצאו מהתקופה הזאת מכבי תיראה טוב יותר ואולי אף תעפיל להצלבה, אבל מצד שני - זה גם מה שאומרים על שחקני ריאל מדריד בכדורגל העונה עד עכשיו. זה קל לרצות שהשחקנים יחזרו לכושר סביר, זה לא תמיד קורה.

(Madridista#1) #445

מכבי שלנו סיימה את דרכה ביורוליג אחרי הפסד 57:69 לריאל מדריד ותבוסה 3-0 בסדרה.

קארול קלע לריאל 16 נק’, שחנקה את מכבי בהגנה. להתראות בשנה הבאה…