מכבי 'פוקס' תל אביב ::

(ג'ון הקטן) #378

מילא היורוליג גם היו מרוויחים כסף רב על הפיינל פור, אבל זה ידוע שרק מכבי ואולי פאו מצליחים להביא כמות אנשים רבה אליו. עכשיו כשמכבי בחוץ, ואין אף קבוצה טורקית באיזור… יש להם מזל שלפחות אולימפיאקוס עלתה. ראיתם פעם חבורה של יוונים הולכת מכות עם חבורה אחרת של יוונים, [B]בטורקיה[/B]?

(tal_barca) #379

שינוי השיטה לסדרות במקום פיינל פור, יגרום לכך שהאירוע לא יהיה עוד חובק עולם, משמע פחות פרסום ופחות חשיפה ליורוליג.

במידה ואכן השיטה תוחלף, יווצר מצב שבו השלבים המכריעים והמענייננים ביותר בליגה ייתרחשו בארבע מדינות בלבד (ישראל, רוסיה, יוון וספרד), אל תמכרו לי לוקשים על תורכיה.

(HJKL) #380

והאירוע עכשיו הוא חובק עולם? :rollmyeyes: בחייאת בקושי מדווחים עליו בארץ שבו הפיינל פור מתקיים. לפני כל שאר הטיעונים- צריך להגביר את רמת העניין במפעל וזה בכלל לא משנה אם יקבעו שכל הסדרות ישוחקו בכפר קטן ברומניה מעתה ועד עולם. קודם כל שיהיו סדרות.

מעבר לזה, אתה מדבר כאילו בעשור האחרון אירחו אותו מגוון ארצות. תל אביב אירחה, רוסיה אירחה, ספרד אירחה שלוש פעמיים(!), ואיטליה אירחה פעם אחת. אז דחפו באמצע את פריז ופראג. בו פאקינג הו.

לא ברור לי למה את פוסל את הטורקיות - לפנרבחצ’ה היה שלב ראשון מצויין והתפרקות לא ברורה בשלב השני, זה לא דמיוני שהם יגיעו שנה הבאה לפיינל פור. מעבר לזה, שנה שעברה הגיעה גם קבוצה איטלקית לפיינל פור, שאם אני לא טועה הגיעה מספר מכובד של פעמים ל4 האחרונות.

ובקיצור, לא הרבה ישתנה גם ככה מבחינת המיקום. אז למה לא לעשות את השיטה הוגנת ומעניינת יותר?

(RBarca17) #381

הדיון הזה די מת.

אז, תגידו, רק אני חושב שלשחרר את הנדריקס יהיה אסון לדורות? :cry:

ההתנהלות של מכבי כבר מתסכלת. אני מבין שיש קשיים כלכליים, אבל לבנות מחדש כל שנה שלד רק כי לא מוכנים להכניס את היד עמוק לכיס גורם לזה שכל שנה הקבוצה צריכה להתגבש מחדש, מה שכמובן מקטין משמעותית את הסיכויים שלה להגיע רחוק.

לנגפורד, הנדריקס, סופו, בורשטיין, ג’יימס, בלו כולם מתנדנדים. שאייר ומאלט כבר עזבו, פאפאלוקס בוודאות יעזוב. ככה מתכוונים לקחת שם אליפות אירופה?

במקום מכבי אני שומר על הסגל הקיים כולו להוציא את פאפא, מביא את פרקינס והלפרין, וסוגר סיפור.

(פטריק ויירה) #383

יוגב האומה: אוחיון שחקן העונה.

יוגב אוחיון היה פנטסטי מול אשדוד עם ניהול משחק ברמה הגבוהה ביותר, ועם זאת, דרוש גארד (דומיננטי) נוסף לידו, ולא במקומו, כזה שיוכל להוריד את הנטל ממנו לאורך עונה שלמה ועמוסה במשחקים כמו שהיתה למכבי ת"א רק במהלך העונה האחרונה. צריך גם לקחת בחשבון שיכול להיות שיוגב בכלל לא ימשיך להתקדם ברמה המקצועית וברמה המנטלית כמו שעשה העונה ויותר מכך, יכול להיות שזו הייתה עונה חד פעמית בלבד שלא תחזור על עצמה יותר בעתיד. זו אופציה ריאלית לחלוטין לטעמי, מכיוון שקפיצת המדרגה שהוא עשה העונה היתה מטאורית וכמו שאנחנו מכירים את המנטליות של השחקן הספורטאי הישראלי, באותה מידה כך גם יכולה להיות הנפילה, אבל אני רוצה לסמוך על דיוויד בלאט שימשיך לשמור עליו ולקדם אותו עוד ועוד כי הפוטנציאל בהחלט קיים.

בתפקיד הגארד הנוסף שאראס הוא ממש לא הפיתרון האידיאלי לדעתי, רחוק מכך. הוא (עדיין) שחקן ענק, ווינר גדול ואישיות קסומה בעיניי, אבל אם חשבתם שאגדת כדורסל אירופאית וקבלן תארים כמו תיאו פאפאלוקאס ישב בשקט על הספסל (קלאסה כזו של בחור באמת שלא ראיתי זמן רב, אולי אף פעם), אצל שאראס המצב יהיה הפוך לחלוטין - הוא לא יהיה גיבוי לאף אחד, בוודאי לא ליוגב אוחיון ואת זה דיוויד בלאט כבר אמר בעצמו למען האמת. אני חושב שגם ברמה המקצועית הוא לא מתאים בשביל להשלים את יוגב אוחיון בצורה אופטימלית, ואני חושב שהוא גם לא מתאים לבלאט ולפילוסופיית משחק שלו. לעניות דעתי, צריך לעקוב אחרי פרקינס ולבדוק מה מצבו הפיזי ומה הדרישות הכלכליות שלו. בכל מקרה, זה סוג השחקן שמכבי צריכים לדעתי לחפש בשביל להשלים את אוחיון.

(Raging Bull) #384

קרע בין יוגב למכבי ת"א. עד כמה שזה מעצבן, האופציה של עזיבה נראית ריאלית מאוד בימים האחרונים.

(José Mourinho) #385

[QUOTE=Raging Bull;1289223]http://sports.walla.co.il/?w=/7/2541193

קרע בין יוגב למכבי ת"א. עד כמה שזה מעצבן, האופציה של עזיבה נראית ריאלית מאוד בימים האחרונים.[/QUOTE]

עזיבה אפשרית של יוגב זה דבר נורא ואיום למכבי. ללא ספק הוא הפתעת השנה, היה מצויין, וסחב את מכבי בלא מעט משחקים. לוותר עליוט, אחרי עונה כזאת, יהיה טעות קשה של מכבי. למרות הסכסוך - שני הצדדים צריכים לשים את האגו בצד ולהגיע להסכם. במידה שאוחיון יעזוב הוא ייפגע לדעתי מאוד וכל ההתקדמות שלו השנה, תלך לפח.

סה"כ שני הצדדים ייפגעו.

בנימה אישית - בתור אוהד הפועל ירושלים, אחרי שהוא עזב, רציתי שהוא לא יצליח שם, אבל שיניתי את דעתי מהר מאוד, כי אני מעריך אותו מאוד.
ואני ממש מרוצה בשבילו, עשה התקדמות מדהימה, באמת מדהימה.

(Raging Bull) #386

השחקן שגרם לי להתאהב (לא לאהוד) במכבי. אוף הידיעה הזאת הרסה לי את היום הנהדר הזה :sad:

[YT]Kobc4Tl3sR0[/YT]

(Blu) #387

גאון, אחד בדור, אדם אדיר, איש משפחה, מושלם באופי, אגדה, מייקל ג’ורדן של אירופה. הכל נכון. אויי פארקר, כמה טוב היית. הזר הכי טוב בתולדות מכבי תולה את הנעליים.

תודה לך אנתוני !

(תלמיד חכם גדול) #388

גדול בכל מובן,

ושאלה לאוהדי הפועל (ת"א, י-ם, גליל, ושאר הקבוצות) ישנם הרבה מאוד שחקני מכבי שעוררו אנטגוניזם, האם AP היה אחד מהם? או שהוא מאותם השחקנים הנדירים (כמו איקר לאוהדי בארסה ואינייסטה לאוהדי מדריד) הזוכים לכבוד והערכה בלי קשר לאהדה הקבוצתית?

(Blu) #390

דיוויד לוגאן חתם במכבי תל אביב. הוא בן 29, קומבו גארד, והוא שחקן שאני מאוד מחזיק ממנו. יופי של החתמה למכבי.

אני מאוד מאמין בבלאט וביכולת שלו לבנות קבוצה. עכשיו צריך לראות מה קורה עם רכז… יוגב, למה ?

(Saar_D) #391

הרכש החדש.
[YT]6gip7RlKj-c&feature[/YT]

(k_700) #392

התרגשות וקצת סיפור אישי,

איתי שגב, קרוב משפחה שלי חתם ל-5 שנים במכבי תל אביב והוא רק בן 17.
http://www.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=274&docID=127224&lang=HE

סמול פוורד צעיר, 2.04 שגבה לדעתי 15 ס"מ בשנה וחצי האחרונות. בשנתיים האחרונות הוא שיחק, התאמן וחי בפנימייה של וינגייט.

נבחר בעבר להשתתף במחנה ההופס העולמי של נייק ולפני כשבוע קיבל הזמנה למחנה “כדורסל ללא גבולות” של פיב"א שמופעל בשיתוף עם הNBA.

הוא ממש לא ישראלי בתכונות שלו.
מאוד אתלטי, קפיצי, קולע 3 ויודע להגיע לסל בתנועה. מן רודי פרננדז צעיר אם אני צריך להגדיר אותו.
זה מעודד מאוד כי זו עמדה שחסרה לחלוטין לכדורסל הישראלי בשנים האחרונות.

אז שיהיה לו בהצלחה.

(Blu) #393

אני אישית מקווה בשביל קרוב משפחתך שהוא יושאל לקבוצה אחרת. במכבי שחקנים צעירים כאלו יכולים לאבד ביטחון ודקות משחק יקרות מאוד. ביחס לגילו עדיף בשבילו לעזוב לגליל/גלבוע או משהו בסיגנון, לעשות עונות יפות כמושאל ולחזור מהדלת הקידמית למכבי תל אביב. אם הוא באמת יהיה טוב, הוא יחזור ויוכל לקבל את המגיע לו.

(RBarca17) #394

בלו צודק. קשה לי לראות אותו מקבל צ’אנס אמיתי, למרות שאם הוא באמת כשרוני דיו אז ייתכן שבלאט דווקא ייתן לו את האופציה. ובכל זאת, כשרוני ככל שיהיה- הוא עדיין בן 17, וקשה מאוד להצליח במערכת שכזו.

אגב, הפאזל של מכבי קצת מתבהר לאחרונה. עם לוגאן ומנסה בונסו מכבי סגרה בעצם את שתי המשבצות המשמעותיות שהיו חסרות לה, ואצלי לפחות אישית הגדילה את התאבון לקראת העונה הבאה. אומנם, העזיבה של אוחיון בצירוף הכשלון בהבאת הלפרין(ואני עוד קיוויתי לראות את שניהם ביחד בצהוב בשנה הקרובה) אכזבו אותי מאד-מאד, ואני חושב שההנהלה תתחרט עוד רבות(לפחות על יוגב), ובכל זאת הסגל החדש הינו בעל פוטנציאל.

באופן כללי אני מתוסכל מאד מן העובדה שמכבי לא מסוגלת לשמור על השלד שלה. הנדריקס, סופו, יוגב, לנגרפורד- את כולם ציפיתי לראות ממשיכים, ואם קשה להאשים אותה במקרי הנדריקס ולנגפורד, לפחות הענק היווני ובעיקר הגארד הישראלי. זה דבר שחוזר על עצמו, וזה פשוט מרגיז. כל פעם יש צורך להתרגל לשמות חדשים, לפרצופים חדשים, ובעיקר- הסגל עצמו צריך להתגבש מחדש ולהכיר זה את זה. זה לא מצב אידיאלי בכלל, ואני לא מבין איך קבוצה שבנתה שושלת שהביאה אותה לפיק של הפיק רק לפני פחות מ10 שנים לא משכילה להבין כי המשכיות היא מפתח.

סומך על בלאט, מקווה לעונת שיא של אליהו ופניני(כי, טוב, רק הם נשארו.)

(RBarca17) #396

מעט אוברייטד לטעמי אפילו בשיאו, כשגנב קצת מהזוהר של הכוכבים שלידו.

למרות זאת מעט ישראליים מגיעים למה שהוא עשה, ומגיע לו שאפו עצום.

הפציעות הרגו אותו והדעיכה המקצועית העידה על כך שהפרישה היא רק עניין של זמן.

מקווה שעכשיו פניני יהיה הקפטן החדש, ואולי לראות את טל משתלב איכשהו במערכת המקצועית

בהצלחה טל!

(k_700) #397

[QUOTE=Blu;1313970]אני אישית מקווה בשביל קרוב משפחתך שהוא יושאל לקבוצה אחרת. במכבי שחקנים צעירים כאלו יכולים לאבד ביטחון ודקות משחק יקרות מאוד. ביחס לגילו עדיף בשבילו לעזוב לגליל/גלבוע או משהו בסיגנון, לעשות עונות יפות כמושאל ולחזור מהדלת הקידמית למכבי תל אביב. אם הוא באמת יהיה טוב, הוא יחזור ויוכל לקבל את המגיע לו.[/QUOTE]

הוא שיחק כילד צעיר מאוד(גיל יסודי) בגליל עליון עם בן דוד אחר שלי. אם אני לא טועה זה עוד היה בתקופה שאליהו שיחק שם.
כן יכול להיות שמכבי תשאיל אותו, אין לי מושג ואני לא עוקב.
בקיץ הוא שיחק עם נבחרת הנוער שניסתה להעלות דרג. נתן משחקים מצוינים. אני לא סתם אומר שהוא מאוד אתלטי לא רק ביחס לישראלים אחרים אלא לארופאים ביבשת.

(k_700) #398

משחק אימון ראשון של מכבי העונה נגד חימקי. יתחיל ממש עוד כמה דקות, שידור ישיר בספורט 5 לייב.
אני כמובן אצפה בגלל איתי שגב שצריך לקבל גם כן הזדמנויות.
ממה שקראתי הוא מרשים מאוד באימונים ודיוויד כבר מאוהב בו. אתלטי מאוד, יודע לשמור, לא כופה את עצמו, בדיוק סוג השחקנים שדיוויד אוהב.

(Blu) #399

K_700, הוא שיחק בסוף ?

יוגב קרוב להישארות במכבי. ונאמר אמן !

(k_700) #400

שיחק הכי הרבה מכל הילדים, כבר ברבע הראשון העלו אותו.
אבל פעם אחת לא מסרו לו בהתקפה.

בכלל במשחק האימון הראשון שמכבי הובסה בו נראה שאף אחד לא יודע בדיוק את מקומו בהתקפה. היה בלאגן ואף אחד לא פגע.
קצת תמוה להתחיל עם משחקים די קשים.