מכבי 'פוקס' תל אביב ::

(Raging Bull) #358

אין מילים, הרבע האחרון פשוט שבר אותי מכל הכיוונים.

(Glory Man United) #359

חבורה של שופטים חסרי מוח. מה שהיה על בורשטיין בסוף זה יותר מעבירה, אני פשוט לא מאמין. ואת הזריקה השלישית של גיא פניני אלוהים הכניס. אין לי מושג אך הדבר הזה צלל פנימה.

(Blu) #360

פשוט לקום ולהצדיע למכבי תל אביב בכלל ולדיוויד בלאט בפרט. מאמן ענק שאומנם עשה טעות אדירה במשחק הרביעי אבל בסה"כ פשוט מאמן גאון. שיישאר עד שייפרוש.

(רוני) #361

אני לא מאמין שאני הולך להגיד את זה, אבל שאפו ענק למכבי ת"א ומאמנה התותח. הגיע להם לעלות הערב לא פחות מפאו. זה היה מפגן לחימה אחד גדול.

(ג'ון הקטן) #362

אני לא מסמפט את מכבי ת"א בלשון המעטה, אבל מגיע לה שאפו עצום על משחק מעולה בפרט, וסדרה מעולה בכלל. ראיתי כבר כמה סדרות יורוליג בחיי, ואני חושב שזאת הייתה הטובה ביותר בלי תחרות.

מדהים לראות איך פניני ובורשטיין, שקלעו אולי 10 שלשות יורוליג ביחד כל העונה, מגיעים למאני טיים ופשוט קוברים שלשות כמו מסטיקים.

(Scouser) #363

אין למה להתלונן. מכבי עשתה מעל ומעבר בסדרה בה היא הייתה פחות טובה. זה לא פחות מנס שדיאמנטידיס החטיא זריקת עונשין ברגע מכריע. ומה לעשות, אף אחד לא שורק לפאול שנייה לסיום שיכול להכריע סדרה שלמה. אני מצדיע לדיוויד בלאט שהוציא את המירב מסגל בינוני עם ליקויים רבים (סופו, רכז, לנגפורד). עונה הבאה עם חיזורים מתאימים, מכבי יכולה להגיע רחוק.

(Josh McEachran) #364

לקום ולהצדיע למכבי על עונת יורוליג גדולה, משחק ענק בין שתי קבוצות גדולות. רבע 4 גדול של מכבי שאין שחקן אחד שלא נתן מעצמו 120%, מאכזב אבל אין מה לעשות, פאו הייתה הפייברוטית לפני הסדרה והקבוצה הטובה גם עלתה. משחק שהיה יכול בקלות להיות גמר יורוליג.

(cityblues) #365

הרבע הרביעי היה מדהים!!!
מכבי ת"א יכולה להיות פקטור לכל מאמן בעולם בכל מה שקשור ללחימה והקרבה.

נדמה לי שהיתה עבירה על בורשטיין בסיום,אבל איזה שופט יקח אחריות לשריקה מכריעה נגד אוברדוביץ’?

דיאמנטידיס עשה את ההבדל…לולא הוא מכבי היתה עולה לפיינל פור היום.

(Shearer) #366

דיאמנטדיס פשוט לא עשה טעויות בהתקפה, בהגנה בסוף הוא עשה דברים מאוד לא אופיניים. בכל מקרה אם זה לא פאול על בורשטיין אני לא יודע מה כן. מדהים.
בלאט מאמן מדהים, מהטובים בהיסטוריה של המועדון בלי ספק, הלוואי וישאר שנים. ולמכבי צריך להצדיע ולאכול את הכובע. אני לא האמנתי בהם אבל אני לא חושב שאני יכול להמר נגד הקבוצה הזו יותר, גם לא בשנה הבאה. רק שינויים קלים בסגל, למצוא איזה רכז יציב עם יכולת גבוהה באמת ואפשר ללכת רחוק יותר.

(Shlomix) #367

אנבליאבל.
מכבי לחמה את כל הדרך לפיינל פור, אבל יש גבול, אי אפשר להתמודד גם מול שיפוט ביתי מובהק לחלוטין.
חבל שזה מה שמונע מקבוצה כזו את הכרטיס לחצי הגמר.
גיא פניני עלה מהקבר עם משחק לפנתיאון, לא יאמן איזה ביצים יש לו, ועוד אחרי תקופה כל כך חלשה.

(cruzurry) #368

מכבי הראיתה שכישרון ורצון יש לה ולא היה חסר הרבה שתיגנוב את הסידרה הזאת אבל מה שהיה חסר לה זה מה שיש ליוונים ניסיון של אלופים ושחקן ווינר ענק כמו דיאמנטידיס,בסופו של דבר מכבי לא היו מספיק טובים ולא הצליחו לסדר משחק התקפה שיוביל ליתרון בדקות הרעות מאוד של היוונים שכמעט ונתנו למכבי את המשחק על מגש של כסף ועם האילתורים של בלאט בהתקפה זה דווקה הצליח רק בסוף עם פניני שלא היה פאקטור כל הסידרה וחבל מאוד כי היוונים ממש לא בשיא שלהם וצסקא תוכל לנצל יכולת כזאת רעה,יהיה מאוד עצוב אם דיויד בלו שנתן סידרה ענקית וגם משחק אחרון גדול יפרוש בעונה הבאה כי עם תיקונים מכבי תוכל להיות קבוצה לפיינל פור.

(ג'ון הקטן) #369

[QUOTE=Shearer;1251060]
בלאט מאמן מדהים, מהטובים בהיסטוריה של המועדון בלי ספק, הלוואי וישאר שנים. ולמכבי צריך להצדיע ולאכול את הכובע. אני לא האמנתי בהם אבל אני לא חושב שאני יכול להמר נגד הקבוצה הזו יותר, גם לא בשנה הבאה. רק שינויים קלים בסגל, למצוא איזה רכז יציב עם יכולת גבוהה באמת ואפשר ללכת רחוק יותר.[/QUOTE]

מכבי חייבת קומבו גארד סטייל ג’רמי פארגו. אחד שישלב בין יכולת ניהול המשחק של יוגב אוחיון, ליכולת של לנגפורד לייצר נקודות. אני לא יודע כמה כאלה יש בנמצא, אבל אני סומך (או יותר נכון - דואג) שמכבי כבר תמצא אחד כזה.

היא גם חייבת להגיד לסופו יפה שלום. הבחור שעד לפני ארבעה חודשים היה הסנטר המאיים ביורוליג, כבר לא מוצא את עצמו תקופה ארוכה, נקלע באופן תמידי לבעיית עבירות מוקדמת, ובטח לא נותן את התפוקה שמצפים משחקן שמרוויח כל כך הרבה.

(Shearer) #370

ווינר כמו דיאמנטידיס? אז מה בלו ופניני המטורפים האלה עיזים?! היום פניני היה הכי ווינר על המגרש.

(hmmm) #371

סחטיין למכבי ולביצים מברזל של פניני, חבל שלא הלך בסוף. סך הכל זה היה המשחק של פאו להפסיד, שהביאה על עצמה את הדרמה בסוף. אחרי ערב כזה חובה לומר שוב שזו שערורייה שיש פיינל פור ולא סדרות.

(Fletch) #372

כולם דיברו על שאראס לפני המשחק, והוא באמת היה דומיננטי יותר מדיאמנטידיס עד עכשיו בסדרה, אבל בסוף שוב פעם דיאמנטידיס הוא הסיפור - השחקן הכי חכם ביורוליג, גם בגילו וגם בכושרו. אחת הסיבות שזה הלך כל-כך קשה לפאנאתניקוס היא הכושר הבינוני שלו, אבל הגיע למשחק החמישי כמו גדול, שחקן עצום. אליפות והוא ייזכר כאחד הגדולים באירופה.

מכבי עשתה הכל, בלאט הוציא מים מהסלע.
כן, היא יכולה להיות מאוכזבת מאוד כי הייתה כל-כך קרובה. אם לנגפורד לוקח התקפה ארוכה ולא ממהר לחפש סל מהיר כשהוא במינוס 2 25 שניות לסוף, ואם יש שריקה - הדברים הקטנים. אבל בסופו של דבר כל הכבוד למכבי ולבלאט.
ובכל זאת, כמו לאחר המשחק הקודם, אני חייב לדבר על הרכזים. אני חושב שבורשטיין קיבל היום יותר מידי קרדיט והיו יותר מידי דקות שמכבי שיחקה ללא רכז - כלומר, ללא פאפאלוקאס או אוחיון. בלאט הלך ביותר מידי דקות על הקלעים ופחות על משחק מסודר עם הנעת כדור חכמה.

(tal_barca) #373

ללא ספק, אחת הסדרות הגדולות שהיו ביורוליג. מדהימה, מהנה, תחרותית, קרב של שני אריות פצועות. האחת יורדת אט אט מנכסיה, אך נישאת על גלי המסורת והגאווה, השנייה כנראה תפורק כליל בשנה הבאה. היום היינו עדים, ליום עצוב, עצוב מאוד. ראשית בלו כנראה פורש מכדורסל, שנית כנראה שלא נראה כבר במעמדים האלה את היריבות הזאת בפרט, ואת פנא בכלל :cry:.

לגופו של עניין, משחק מדהים/מטורף תקראו לו איך שתרצו, הבטן התהפכה לי כל המשחק, ממצב של דיכאון מוחלט, לאושר עילאי. מתיסכול, לטירוף ואמונה. ללא ספק, כל מה שמשחק צריך להכיל בתוכו. אני לא בטוח שהלב שלי עדיין חזר לעצמו, לאחר הדקות האחרונות של המשחק הזה, הצרחה שלי בסל השלישי של פניני, הרעידה את הבניין.

לצערי השיפוט במשחק היה רע, ובסדרה כולה, למעט הפאול הדיי ברור על שאראס במשחק השני, נטה בעיקרו לטובתה של פאו. למרות זאת, אין לי שום כוונה לדבר על השיפוט, ובטח ובטח שלא על הפאול על טל בסיום, שכן אני סבור ומאמין בלב שלם, שאין שום אוהד מכבי, אשר מכיר את היורוליג שציפה לקבל את השריקה הזאת, ובצדק ! זאת שריקה שלא שורקים ביורוליג, לעומת הNBA לצורך העניין, אבל זוהי אחת מהסיבות שאנו (אני לפחות) אוהבים את היורוליג כל כך.

בסופו של דבר, היה משחק מדהים, סדרה ענקית, ולמרות כל האכזבה, הקבוצה הטובה (שגם שיחקה טוב יותר) יותר עלתה :.

שבוע טוב וחג שמח לכולם.

(cruzurry) #374

[QUOTE=Fletch;1251103]
ובכל זאת, כמו לאחר המשחק הקודם, אני חייב לדבר על הרכזים. אני חושב שבורשטיין קיבל היום יותר מידי קרדיט והיו יותר מידי דקות שמכבי שיחקה ללא רכז - כלומר, ללא פאפאלוקאס או אוחיון. בלאט הלך ביותר מידי דקות על הקלעים ופחות על משחק מסודר עם הנעת כדור חכמה.[/QUOTE]

דווקא אתמול בורשטיין היה מצויין גם בריכוז המשחק וגם סוף סוף הידית שלו עבדה ורק המשחק עם הקלעים החזיר את מכבי לתמונה עם הרבה זריקות משוגעות,אוחיון נתן מספרים לא רעים אבל מבחינת ניהול משחק ושיתוף השחקנים האחרים(דיויד בלו) הוא היה חלש מאוד ובגלל זה גם בלאט לא נתן לו לשחק בסוף וחבל שגם הלחימה שלו מהמשחקים הראשונים לא היתה נמצאת אבל בסך הכל אף אחד לא ציפה לתצוגה כזאת שלו והוא חייב להשתפר כדי להיות שחקן יותר איכותי.

הייתי רוצה לראות את מכבי מחזירה את דורון פרקינס במקום פאפאלוקאס ומחתימה את לנדסברג ורק לא את הלפרין במקום מאלט,אני לא חושב שצריך למהר לזרוק את סופו כי יהיה מאוד קשה למצוא סנטר שתורם התקפית כמו סופו בשיא שלו,כנראה שלמכבי יהיו גבוהים חדשים בסגל כשגם הנדריקס יהיה מבוקש ואני לא חושב שצריך להשאיר אותו בשביל הרבה כסף.

(Blu) #375

אני לא יודע אם הסידרה הזאת היא גדולה יותר מהסידרה של פנא - בארסה בשנה שעברה, (אני חושב שלא) אבל מה שמיוחד פה זה מה שמכבי עשתה. פנא - בארסה הייתה סידרה בין שתי קבוצות אדירות וראו את זה. פה, מצד אחד הייתה מכבי, ללא הסנטר שלה לאורך העונה, (סופו) ללא לנגפורד וגם ללא בלו בחצי מהזמן. מכבי לא הייתה אמורה להיות פקטור משמעותי, בטח לא באתונה ובטח שלא בשני משחקים בהם היא תגיע למצב של ניצחון נגד פנא האמתנית. מכבי תל אביב הראתה שאם לא בכדורסל, אז בנשמה וברוח הם תמיד מקום 1 באירופה וזה לא משנה מי סגל השחקנים. בלאט ממש עשה כל מה שהוא יכול והוא מאמן ענק. שאוברדוביץ’ יהיה מודל לחיקוי עבור ההנהלה.

אני לא יודע לגבי דיבורים על החיזוקים לעונה הבאה. מלאט, ג’יימס, בלו (פרישה?) סופו, פאפאלוקאס והנדריקס (הצעה מפתות מכל קבוצות היבשת) אולי יעזבו, (ויש עוד שבוודאי אני לא זוכר) ומכבי שוב תצטרך לבנות את עצמה מחדש. אני מסכים עם ידידי ג’ון שאומר שחייבים קומבו גארד כמו פארגו, למרות שאני לא יודע אם יש בנמצא וזה שחקן שמאוד קשה לדוג באירופה. אני לא הייתי מתנגד לחזרה של פארגו מה-NBA שם הוא בכל מקרה לא משחק, אבל לא הוא ולא ההנהלה תעשה את זה.

הנדריקס חייב להישאר ולפי דעתי גם ג’יימס. לא ייאמן שהשחקן לא היה פקטור כל העונה אבל כשהוא נכנס נגד פאו באתונה הוא נתן תפוקה מצוינת ביחס למה שציפו. (סותם חורים לעבירות של סופו והנדריקס) אוחיון צריך לקבל את המפתחות גם לעונה הבאה, ואחרי שהוא שיפר בצורה משמעותית את הזריקה מרחוק שלו הוא חייב להמשיך לעבוד על אלמנטים שיהפכו אותו לאחד הרכזים הטובים באירופה. אני סומך על בלאט בהקשר הזה. סמית לא בר החלפה, גם לא הישראלים. אני לא אתנגד לעזיבה של לנגפורד בתמורה לגארד ברמה גבוהה.

ועכשיו, צריך להצדיע גם לפנא. קבוצה אדירה שגם לה לא מעט רוח ונשמה, שעשתה את המוטל עליה וסיפקה לנו עוד סידרה לפנתיאון. האמת, לא התרשמתי יתר על המידה מזליקו בסידרה הזאת אבל הוא צלח גם אותה והוא ינסה בפעם הראשונה מאז 2000 להגן על תוארו בפיינל פור. אני לא חושב שיש להם סיכוי נגד צסקא ואני מוכן להתערב שהגמר יהיה צסקא - ברצלונה, אבל פנא באמת ראויים להיות שם ועם ווינרים כמו שאראס ודיאמנטידיס אי אפשר לדעת.

ואולי, רק אולי, זאת הייתה שירת הברבור של פנא. כל השחקנים מלבד דיאמנטידיס חתומים לשנה אחת, הבעלים במשבר כלכלי ואין לדעת מה יקרה בשנה הבאה. אולי עכשיו (ואולי אחרי עוד זכייה ?) זה הזמן לקום ולהריע לזליקו וקבוצתו על שנים רצופות ומדהימות בטופ האירופי, ולזכור ששיחקנו נגד אחת מהקבוצות הטובות והמיומנות שקיימות ביבשת. (זאת שלהזכירכם, ניצחה את ברצלונה הגדולה בשנה שעברה) אף פעם לא שנאתי את פנא ותמיד היה לי אליהם כבוד. גם לך פנא, תודה על שנים נפלאות וכדורסל אדיר בטופ של הטופ האירופאי. אני מקווה שזה לא הסוף, כי זאת תהיה אבידה קשה לכדורסל וליורוליג.

מי ייתן ונזכה לעוד הרבה סדרות כאלו, כאלו סדרות שאחרי ההפסד האחרון לא הייתה בי טיפת כעס או אכזבה, אלא רק גאווה ורצון לקום ולחבק את השחקנים. קמתי כמו מפגר ומחאתי כפיים בבית לעצמי, רק כי חשבתי שהשחקנים ראויים לכך.

יאאלה, אליפות בליגה ולהתחיל להתכונן לעונה הבאה, עונה בלי 80 משחקים בעונה ועתיד ורוד יותר. אין לי ספק שמכבי תישאר בטופ בכל שנה ותחזור לאיים על התואר ברצינות, גם מול הטייקונים מספרד.

(serginhо) #376

רק אני חושב ששיטת פיינל פור פשוט גרועה?
כאילו 3/4 מהיורוליג מתנהלת בשיטת ליגה (כמו שצריך) וברגע הכי מכריע הופכים את זה לשיטת גביע שבה משחק אחד מכריע את הכל ואין אפשרות לתקן.
תארו לכם סדרות הטוב מ 5 גם בחצאי הגמר והגמר. איזה תענוג זה יכל להיות…

(Fletch) #377

כמובן שלא רק אתה…
מי לא היה רוצה לראות סדרה של הטוב מ-5 בין צסק"א לפאנאתניקוס, סדרה שבהחלט יכולה להתעלות על מכבי-פאנא מבחינת איכות המשחק.