מכבי 'פוקס' תל אביב ::

(Shearer) #337

הטענות על ג’יימס בהחלט נכונות, אבל לדעתי הוא מאוד תם אתמול וכשהוא והנדריקס שיחקו זה היה פנטסטי מבחינה הגנתית - הנדריקס ריבאונדר ענק וג’יימס מפחיד גם את פנאתינייקוס, אם היא הייתה קבוצה שחודרת לסל במשחק של אתמול הוא היה יכול לחגוג עליהם.
הוא שחקן טוב, ומבחינה הגנתית אפילו פנטסטי. אם הוא יעבוד על לחזק את הגוף ובעיקר העליון - אני לא רואה הרבה סיבות לוותר עליו כל-כך מהר.

(Blu) #338

בלאט נתן ובלאט לקח. למה לעזאזל לספסל את יוגב ב-7 הדקות האחרונות ? מילא מה שקרה במשחק הזה, (וזה ממש לא מילא, הוא הפסיד את הסידרה ברגע זה) הוא מפסיד פה את יוגב ובענק. עד שהוא היה טוב, (ואני הייתי ממקטרגיו) אין שום סיבה להוציא אותו ולא לתת לו לשחק ברבע האחרון. זאת מכה גדולה למכבי ופגיעה אנושה בביטחון של יוגב.

(Raging Bull) #339

מסכים לגמרי עם דוד, יוגב הוא בינתיים ה-שחקן של הסדרה הזאת בשביל מכבי, מה ההגיון בספסול הזה?
וד"א, מה היו האחוזים של מכבי לשלוש הערב? אני משער שמאוד נמוכים.

(Blu) #340

וד"א, מה היו האחוזים של מכבי לשלוש הערב? אני משער שמאוד נמוכים.

דווקא זה קטע מרגיז. האחוזים היו מאוד נמוכים אבל הקליעות היו מאוד פנויות. אני כמעט ולא זוכר שלשה כפויה.

ושוב, מעבר למשחק הזה, אתה לדעתי הורג את יוגב למשחק הבא. הוא שוב היה טוב כל זמן שהיה על המגרש היום, גם כשמכבי טובה וגם כשלא. בהתקפה, בהגנה, (!!!) בכל מקום פשוט. אם הוא ישחק טוב במשחק הבא אני אהיה מאוד מופתע.

אני מאוכזב מאוד מדיוויד ומאוד מצפה לשמוע את מוצא פיו. חבל שאולי על זה נפלה סידרה. (לא בטוח שמכבי הייתה מנצחת עם יוגב, אבל לדעתי במצב של 65-64 למכבי ופסק זמן של פאו זאת הייתה פשוט חובה להכניס אותו)

(ג'ון הקטן) #341

הקהל של מכבי תל-אביב פשוט דוחה. מה זאת הנהירה ההמונית הזאת החוצה דקה לסיום המשחק? רבאק, השחקנים של הקבוצה שלכם עוד שנייה מתעלפים מרוב מאמץ, משחק בית אחרון לעונה, והם? בשלהם.

פאו הייתה טובה היום לאורך מרבית שלבי המשחק. שאראס ענק גם בגיל 36.

(Blu) #342

הקהל של מכבי תל-אביב פשוט דוחה. מה זאת הנהירה ההמונית הזאת החוצה דקה לסיום המשחק? רבאק, השחקנים של הקבוצה שלכם עוד שנייה מתעלפים מרוב מאמץ, משחק בית אחרון לעונה, והם? בשלהם.

אל תחפש רק את זה ידידי. גם ממרום החודשיים שלי בצבא, ( :slight_smile: :slight_smile: ) ראיתי לאורך כל המשחק עידוד אדיר של הקהל. הקומץ או החלק שהולך בסוף הוא פשוט חלק אידיוטי, צפוני או מפוצץ בכסף, (בחרו אחד או את כולם) שבא בשביל להיות ולא בשביל הקבוצה. 80% לפחות מהקהל היה בטירוף כל המשחק ואני מרוצה מאוד מהאווירה היום בנוקיה.

פאו הייתה טובה יותר לאורך כל המשחק, זה נכון. עדיין, מכבי יכלה והייתה צריכה לנצח. (או לפחות לעשות את המקסימום בשביל זה, לא מאלט.

(Shearer) #343

אני מהמר על ניצחון של מכבי באתונה. אבל כנראה שזה תלוי בבלו יותר מבכל אחד אחר. שלשה אחת שלו בפנים ברבע הראשון, כל עוד יוגב וסמית לא יורדים ביכולת ואין סיבה שלא נלך שוב למשחק שיוכרע בשניות האחרונות. כשבלו לא פוגע בכלל מכבי לא תנצח.
לפנא הגיע לנצח היום אבל בכללי הם פשוט לא מספיק מרשימים אותי העונה, אני לא רואה המון סיבות למה שמכבי תפסיד להם.

(HJKL) #344

זפזפתי פה ושם (בילבאו - שאלקה הרבה יותר מעניין) ואני יכול להצביע על סיבה ברורה יותר מדוע מכבי הפסידו - קית’ לנגפורד. אני לא אוהד מכבי (להפך), וראיתי אותם העונה רק בסדרה מול פאו, אבל אני מתעב את השחקן הזה כי פשוט מכאיב לי לראות אותו בתור אוהד כדורסל. היסטורית נתקלנו באירופה לא פעם בשאריות של גארדים אמריקאים לא מבריקים אך שמצליחים לעשות משהו עם האתלטיות שלהם, אבל הוא שיא חדש. טיפש במיוחד וגם לא מצליח להוציא יותר מדי מהאתלטיות שלו.

אני יודע שזה מאוד ‘אין’ היום להחמיא לדיוויד בלאט, ואני לא מתעב אותו בניגוד למאמני עבר של מכבי, אבל בסדרה מול פנא רואים שגם הוא לא מושלם. אפשר לזקוף לזכותו את משחק ההגנה המרשים ואת זה שהוא מצליח להכניס בשחקנים שלו יותר מוטיבציה מאוברדוביץ’ (!!), אבל משחק ההתקפה של מכבי נראה שבלוני במקרה הטוב ומתנהל ללא תרגילים בכלל במקרה הרע.

(Shearer) #345

היו שלבים שהוא היחיד במכבי שתפקד דווקא. אני עדיין יותר נוטה להאשים את היום הנוראי של מכבי מבחוץ ובעיקר את הידית של בלו שלא הייתה קיימת, אתה כן צודק וגם אותי הוא עיצבן המון פעמים בסדרה הזו, אני חושב שבדקות האחרונות מול קבוצה כזו הוא לא האיש המתאים להוביל את מכבי.

(Blu) #346

אני מהמר על ניצחון של מכבי באתונה. אבל כנראה שזה תלוי בבלו יותר מבכל אחד אחר. שלשה אחת שלו בפנים ברבע הראשון, כל עוד יוגב וסמית לא יורדים ביכולת ואין סיבה שלא נלך שוב למשחק שיוכרע בשניות האחרונות. כשבלו לא פוגע בכלל מכבי לא תנצח.
לפנא הגיע לנצח היום אבל בכללי הם פשוט לא מספיק מרשימים אותי העונה, אני לא רואה המון סיבות למה שמכבי תפסיד להם.

פנא לא טובה אבל טובה יותר. דיאמנטידיס, שאראס ושאר החברים יטווחו את מכבי לשלוש וסביר להניח שזה ייכנס. אתה לא רואה סיבות למה מכבי תפסיד ? אני לא ממש רואה סיבות למה מכבי תנצח. מילא היינו מפסידים הלילה עם יוגב בדקות האחרונות, הייתי אומר שזה בסדר ולא סביר לנצח 3 פעמים את אלופת אירופה הגאה ומותר משחק אחד ליפול, גם אם ניפול בחמישי. אבל ההוצאה הזאת של יוגב גמרה גם את המשחק הזה ואני משער (הלוואי ואני טועה) שגם את הבא. הביטחון שלו יהיה בריצפה.

אני לא רואה את מכבי מנצחת ביוון, אבל היו דברים בכדורסל. רק לא להתפרק.

היו שלבים שהוא היחיד במכבי שתפקד דווקא. אני עדיין יותר נוטה להאשים את היום הנוראי של מכבי מבחוץ ובעיקר את הידית של בלו שלא הייתה קיימת, אתה כן צודק וגם אותי הוא עיצבן המון פעמים בסדרה הזו, אני חושב שבדקות האחרונות מול קבוצה כזו הוא לא האיש המתאים להוביל את מכבי.

האמת ? לא רציתי להעלות את זה יותר מדי אבל אני לא יודע עד כמה בלו אשם במצבו. כן, הוא לא פוגע בזריקות שביום טוב הוא קולע, אבל מה עושים בשבילו ? איזה תרגיל אחד הוא קיבל היום ? (נניח ותוכנן, איזה תרגיל אחד עבד ? ) מתי ראינו היום את בלו זורק שלשה חופשית בעמידה במקום ? כששחקן לא הכי פוגע לשלוש, השלשות הקשות לא ייכנסו לפני הרגילות ולא משנה כמה נרצה בכך. חוסר הגעתו למצבי קליעה היא לא רק אשמת הקבוצה/המאמן אלא גם אשמתו, אבל אני לא מפיל את זה רק עליו. חייבים לסדר לו מצבי קליעה.

(ג'ון הקטן) #347

עם כל ההערכה שלי לבלו וללנגפורד (ואני עוד אוהד הפועל י-ם), למכבי אין “גו טו גאי” ברגעים המכריעים, וזה ניכר מאוד גם במשחקים הקודמים : במשחק השני בלו שהיה חלש כל המשחק פתאום צלף שתי שלשות אדירות בהארכה ; במשחק השלישי מכבי ניצחה מדחיקה של הנדריקס, וכו’. הקבוצות של בלאט ידועות בסופר קבוצתיות שלהן, אבל לפעמים אין לך ברירה אלא לשים את הכדור ביד של השחקן שאתה יכול לסמוך עליו ב-100%, ואחרי עזיבת פארמר, אין למכבי כזה העונה כפי שהיו מקדונלד, שאראס, AP, ג’רמי פארגו, ואפילו וויל ביינום.

יוגב אוחיון פשוט מדהים בסדרה הזו, ואני מאוד שמח בשבילו, ומאמין שיש לו עוד לאן להתקדם. הוא שיפר העונה גם את הקליעה מבחוץ, גם את ניהול המשחק, ובעיקר את ראיית המשחק שעוד תהפוך לאחת הטובות באירופה (אם לא כבר). רק דבר אחד לא מובן לי - הוא כל הזמן חודר כדי לסיים עם יד שמאל מהחלק השמאלי של הלוח - זה די שקוף, ואני מתקשה להבין איך אובראדוביץ’ עוד לא מצא דרך לעצור אותו.

נ.ב - דייויד חייב לגרום לסופו להפסיק לצאת גבוה על כל חסימה. הוא באופן קבוע מסיים את המהלך הזה בעבירה לחובתו.

(Blu) #348

עם כל ההערכה שלי לבלו וללנגפורד (ואני עוד אוהד הפועל י-ם), למכבי אין “גו טו גאי” ברגעים המכריעים, וזה ניכר מאוד גם במשחקים הקודמים : במשחק השני בלו שהיה חלש כל המשחק פתאום צלף שתי שלשות אדירות בהארכה ; במשחק השלישי מכבי ניצחה מדחיקה של הנדריקס, וכו’. הקבוצות של בלאט ידועות בסופר קבוצתיות שלהן, אבל לפעמים אין לך ברירה אלא לשים את הכדור ביד של השחקן שאתה יכול לסמוך עליו ב-100%, ואחרי עזיבת פארמר, אין למכבי כזה העונה כפי שהיו מקדונלד, שאראס, AP, ג’רמי פארגו, ואפילו וויל ביינום.

יוגב הסתמן ככזה, גם אם לאו דווקא בייצור נקודות בעצמו אלא בייצור נקודות ומצבים טובים [B]לאחרים[/B] בדקות האחרונות. הוא היה חייב להיות היום על המגרש, חייב.

יוגב אוחיון פשוט מדהים בסדרה הזו, ואני מאוד שמח בשבילו, ומאמין שיש לו עוד לאן להתקדם. הוא שיפר העונה גם את הקליעה מבחוץ, גם את ניהול המשחק, ובעיקר את ראיית המשחק שעוד תהפוך לאחת הטובות באירופה (אם לא כבר). רק דבר אחד לא מובן לי - הוא כל הזמן חודר כדי לסיים עם יד שמאל מהחלק השמאלי של הלוח - זה די שקוף, ואני מתקשה להבין איך אובראדוביץ’ עוד לא מצא דרך לעצור אותו.

מסכים ב-100%. הסיבה שזליקו לא מצליח לעצור אותו היא פשוט שאין לו אף שחקן בסגל עם רגליים מספיק זריזות ליוגב. כבודו של דיאמנטידיס במקומו מונח, אבל הוא לא ילד והצעד הראשון של יוגב אדיר. מעבר לזה, הוא אתלטי ובעל שליטה מצוינת בכדור שמקשה מאוד על גבוהים לשמור עליו גם כן. אפילו במקרים הפחות טובים, הוא פשוט יוציא את הכדור החוצה לשחקן פנוי.

אגב, פן שהוא כן צריך לשפר במשחקו : המסירה תוך כדי קפיצה לכיוון הסל. המסירות האלה חלשות משמעותית ממסירות אחרות ובעלות נטייה להגיע ליעדים לא נכונים. אסור לו לנפק יותר מדי כאלה במשחק.

(cruzurry) #349

פיני כנראה גילה לאובראדוביץ’ שלאוחיון אין זריקה מבחוץ והם פשוט שמרו עליו כמו שצריך ונתנו לו להיות חופשי כשהוא לא לקח על עצמו את המשחק לא היתה ברירה להוציא אותו ורק חבל שפאפאלוקאס שכן יודע להפעיל שחקנים אחרים לא נכנס ובמקום זה לנגפורד לקח על עצמו את המשחק,סופו לא היה פאקטור בהתקפה של מכבי כי פשוט לא משתמשים בו כמו שצריך והוא בסוף עושה פאולים מפגרים שהורסים לו את המשחק בלי לדבר על ההגנה שהיום לא היתה נוראית כמו בדרך כלל,כשסופו על המגרש כל כדור בהתקפה חייב לעבור דרכו,במשך כל הסידרה בלאט עושה רוטציות שלא מביאות להתעלות וחבל כי באתונה זה כבר משימה בלתי אפשרית בטח כשיש לך בעיה של עייפות וגם אם למכבי יש יותר כישרון היא תצתרך את סופו ואליהו בשיא וקשה מאוד לראות את זה קורה.

(Fletch) #350

מסוג הימים ששום דבר לא הולך. המון מבטים טובים שלא הלכו, בעיקר לקלעי השלוש ובראשם בלו. קורה. מה גם שההגנה של פאנאתנייקוס הגיעה היום לעבודה ושמרה נהדר את שחקני המפתח של מכבי והגיעה מוכנה יותר, המון דאבל-אפים על הנדריקס (שלמרות זאת, נתן אחלה משחק).
אבל, אבל, אבל - ביום כזה, כשאת מגיע ל 3-4 דקות האחרונות כשהפרש מתנדנד מנקודה לפאו לנקודה למכבי, לאבד את המשחק בכזאת קלות וטיפשות זה מעצבן ובלאט עשה היום טעויות כל-כך לא אופייניות. מאלט ולנגפורד ביחד - ידוע שהשילוב הזה רע ובעייתי. אף אחד מהם לא הרכז, בלאט הבין את זה די מהר כשהביא את מאלט, שתפקידו הוא לתת מנוחה ללנגפורד ולא מעבר. אם בלאט החליט שמאלט יהיה המושיע (החלטה מוזרה אבל ניחא), אז איפה אוחיון לידו? איפה הרכז לידו? גם פאפאלוקאס לא נלקח בחשבון. החלטה הזויה, התירוץ של ‘היינו צריכים קלעים’ טיפשי. אתה צריך את הרכז שייתן להם את הכדורים, שיעשה את התרגיל, שייתן את הרוגע. זה מה שפאפאלוקאס ואוחיון עשו במשחק השני והשלישי. זה היה יכול להיות ההבדל בין משחק חמישי לעלייה לפיינל פור היום.

ובכל זאת, קרדיט למכבי שגם ביום כזה בזכות אופי אדיר ונחישות הגיעו כל-כך קרוב לבאר. הנדריקס פייטר ענק, דווין סמית’ ה-שחקן של הסדרה (עם כל הכבוד ליוגב התותח), אליהו בהופעה נהדרת - המון אסיססטים חכמים ונקודות מהירות וחשובות עם הזריקה המצחיקה שלו.

(Fletch) #351

סופו לא היה פאקטור בהתקפה של מכבי כי פשוט לא משתמשים בו כמו שצריך והוא בסוף עושה פאולים מפגרים שהורסים לו את המשחק בלי לדבר על ההגנה שהיום לא היתה נוראית כמו בדרך כלל,כשסופו על המגרש כל כדור בהתקפה חייב לעבור דרכו

מה זה לא משתמשים בו כמו שצריך?
הוא מקבל את הכדור בעמדה שלו, מתחת לסל ובמקום להוציא החוצה את הכדור כשהוא מקבל את הדאבל-אפ ,הוא ממשיך להתחפר בצבע ובסופו של דבר זה נגמר באיבוד/צעדים/עבירה טיפשית ובמקרים נדירים בקרש-סל מזליקי.
סופו הורס לעצמו, טוב עשה בלאט שסיפסל אותו לאחר העבירה הרביעית. ואולי היה מקום להשתמש טיפה יותר בשון ג’ימס.

לגבי לנגפורד, לנגפורד טובה כשיש לידו רכז. נקודה. היום, כשמאלט או בורשטיין היו הפרטנרים שלו בקו האחורי, הוא איבד את הראש. כשיוגב או פאפאלוקאס היו לידו, זה היה נראה הרבה יותר טוב ואת הסקורריות שלו אי אפשר לקחת ממנו.
עוד החלטה הזויה של בלאט הייתה לשחק עם לנגפורד כרכז בודד כשלצידו אין אף גארד! היה צורך בקלעים, אבל דייויד הלך לצד קיצוני.

לגבי הגו-טו-גאי של מכבי, אני מסכים עם בלו - זה יכול וצריך להיות אוחיון אבל אוחיון הוא לא גו-טו-גאי קלאסי. בניגוד לדוגמה לג’ורדן פארמר. יש למכבי בעיה בדקות האחרונות, אבל לו אוחיון על הפרקט בדקות האחרונות לכו תדעו איך זה נגמר ואם בכלל היינו מדברים על גו-טו-גאי.

(cruzurry) #352

סופו לא פחות טוב מבחינה התקפית מבאטיסט והגבוהים הלבנים של היוונים הוא פשוט לא קיבל כדור אחד בצבע כמו שהגבוהים של פנא קיבלו וזה הסתיים בתיסכול ובעיית עבירות בלי ניסיון אחד לזריקה בכלל,אם יש 2 שחקנים שאיאפשר לשמור עליהם וצריכים להיות הגו-טו-גאי בהתקפה זה רק סופו ואליהו שתי שחקנים חסרי ביטחון שלא מקבלים אמון מבלאט בגלל ההגנה הלא יציבה שלהם,עם כל הקלאצ’ של בלו הוא לא שחקן שיכול ליצור לעצמו זריקות נוחות וגם המשוגעות לא יפלו תמיד כמו אתמול וגם אוחיון שאותו היוונים כבר למדו איך לשמור לא יקח זריקות פנויות ל-3 במאני טיים,למאלט אתמול בסוף היו כמה שלשות פנויות שפניני היה קובר בקלות בעונה שעברה חבל שגם הוא לא פאקטור בסידרה הזאת.

(Shearer) #353

אגב, אני מאוד אתפלא אם דיאמנטידיס שוב פעם יקח את שחקן ההגנה של היורוליג. הוא כבר מבוגר ועבר את השיא ולשפוט על פי הסדרה מול מכבי פשוט לא מגיע לו. 6 זכיות ב-7 עונות זה באמת משוגע אבל נראה שזה נגמר, בעיקר כשקירילנקו האדיר בשטח.

(Blu) #354

אגב, אני מאוד אתפלא אם דיאמנטידיס שוב פעם יקח את שחקן ההגנה של היורוליג. הוא כבר מבוגר ועבר את השיא ולשפוט על פי הסדרה מול מכבי פשוט לא מגיע לו. 6 זכיות ב-7 עונות זה באמת משוגע אבל נראה שזה נגמר, בעיקר כשקירילנקו האדיר בשטח.

אני מסכים, אבל הוא עדיין שחקן הגנה אדיר. פשוט מול גארדים זריזים הוא בבעיה ובכל מקרה אין הרבה שומרים שיכולים לשמור על אוחיון בכושר כזה.

אגב, שלא תבינו, אני מאוד מרוצה ממכבי בסה"כ וחושב שהם עושים הרבה מעל ומעבר מול קבוצה טובה ומאומנת מהם. אני גאה בקבוצה הצהובה ורק מאוכזב מקבלת ההחלטות של בלאט אתמול. במידה והיינו מפסידים גם עם אוחיון בדקות האחרונות הייתי קם ומוחא כפיים לקבוצה שהוציאה מעצמה הרבה יותר ממה שיש בה מול קבוצה אדירה. (זה בכל מקרה יקרה אחרי המשחק החמישי, ולא משנה איך הוא יסתיים, פשוט ההפסד אתמול צורם)

(Shearer) #355

לפי גרינוולד מכבי היא הקבוצה המכניסה ביותר באירופה… יש שחר לדברים הללו?

ומחר מנצחים את פנאתינייקוס אגב.

(Raging Bull) #356

לנגפורד שחקן כל כך טיפש…