מכבי 'פוקס' תל אביב ::

(Blu) #1

אני לא רואה במכבי כרגע מישהו שיכול לצלוף מחוץ לקשת חוץ ממרקוס בראון, מישהו שיכול לעלות מהספסל ולתת שלשות (דרק שארפ?), טרה סימונס יכול להיות אופציה טובה גם מבחינת חדירות, אבל פיני גרשון לא מאמין בו בכלל.

כמה שזה מצחיק, מוזר, ולא הגיוני, מישהו אמר רביב לימונד?

(Fernando Redondo) #2

[COLOR=black]עכשיו זה רשמי: בלות’נטאל חתם במכבי לשנתיים[/COLOR]
[COLOR=#000000][/COLOR]
[COLOR=#000000]דיויד בלות’נטל חוזר לקדנציה שלישית במועדון. הוא מצטרף לרכש של מכבי שכולל בינתיים את איידסון, וישינייבסקי, אנדרסון ולאמפה והישראלים פניני ומקל שחוזר מהגליל.[/COLOR]
[COLOR=#000000][/COLOR]

(Blu) #3

אנדרסון ייצא לליגת הקיץ, ויהיה אצל הלוס אנג’לס לייקרס, אם זכרוני אינו מטעה אותי. במידה ולא יקבל חוזה, יחזור למכבי תל אביב.

כל השחקנים האלה, כל השמועות, לא מתחילות אפילו לרגש אותי במעט לגבי העונה המתקרבת, שאני חושש שתהיה חלשה כקודמתה, לפחות בזירה האירופאית.

(Fernando Redondo) #4

הגרלה לא קלה מצפה למכבי בשלב הבתים הראשוני של היורוליג.
מכבי הוגרלה לבית אחד, עם צסק"א מוסקבה וטאו ויטוריה. היריבות הנוספות הן רומא, לובליאנה והעולה מהמוקדמות.

הקבוצה הקשה ביותר היא כמובן צסק"א מוסקבה, שהוגרלה מהדרג הראשון, שהיא סגנית אלופת אירופה. צסק"א חוותה קיץ לא קל, עם עזיבתו של אטורה מסינה מאמנה המצויין לריאל מדריד, המאמן שבעצם בנה את שלד הקבוצה שרץ זה זמן רב.

הקבוצה השנייה היא טאו ויטוריה, שמסדרת לנו דרבי ישראלי מול ליאור אליהו שנטש את מכבי לטובת הכסף בספרד. טאו היא ללא ספק אחת הקבוצות החזקות בשנים האחרונות, והמפגש מולה לא הולך להיות קל.

מכאן והלאה קבוצות שמכבי [STRIKE]צריכה[/STRIKE] חייבת לסיים לפניהן את הבית הזה. רומא, לובליאנה ועולה מהמוקדמות.

הולך להיות מעניין.

(Blu) #5

בנתיים, מישהו רואה את מכבי מנצחת משחק בטאו או במוסקבה?

(טום) #6

בינתיים, לא. אבל באותה מידה אני לא רואה איך רומא, לובליאנה והעולה מהמוקדמות מנצחות את מכבי.

(טום) #8

[SIZE=4][SIZE=2]מצ’איי לאמפה, הרכש החדש של מכבי ת"א, עונה לך - realforever על השאלה. :wink:[/SIZE][/SIZE]

(Blu) #10

מישהו רואה את רענן כץ נשאר בקבוצה?
אישית, אני לא יודע כמה זה יתנקם אחרי זה במכבי, אבל צריך לפרק את השותפות איתו, ואולי ככה מכבי תחזור לשקט התעשייתי ואירגון הטוב שאפיין אותה מאז ומתמיד. מכבי תל אביב לא יכולה להתנהג ככה, ודברים כאלה פוגעים גם לרוב בפן המקצועי עם השחקנים הרבים שמגיעים. הגיע הזמן להגיד שלום.

(BlaugranaBoy) #11

אני לא חושב שרענן כץ ישאר במכבי, הוא עושה הרבה באלגן בקבוצה ואפשר להגיד שאפילו הורס אותה, נקווה שילך.
חוץ מזה אני חושב שלמכבי תהיה קבוצה מצוינת שנה הבאה, הרכש שמגיע בדמות וישנייבסקי ולאמפה זה שחקנים צעירים וטובים שינהיגו את מכבי.
אני חושב גם שמכבי יכולה לנצח את טאו ויטוריה ביום טוב או אפילו להקשות עליהם לנצח, מה שאני מאמין שמכבי (לא כמו שנה שעברה) תגיע לטופ 16 ואולי אפילו בדרך שאני מאמין שתהיה קשה לפיינל פור.
הבעיה שעדיין לא הבנתי זה איך מכבי מסתדרת עם החוק הרוסי כשיש לה רק את גרין ושארפ כשכנראה בורשטיין עוזב ואני לא יודע מה קורה עם גיא פניני וגל מקל, אך אני מאמין שמכבי תהיה מצוינת שנה הבאה ולפחות תביא תואר אחד (גביע או אליפות) ואולי אפילו את גביע היורוליג.

(Blu) #12

מכבי תיקח את שני התארים בארץ. על זה אני יכול לחתום.

בקשר לישראלים, פניני, מקל, שארפ וגרין יהיו. בלוטנת’אל גם יהיה. הוא יהודי.

(BlaugranaBoy) #13

גם אני מאמין שמכבי יקחו את שני התארים, אך אני חושב שההצלחה באירופה יותר חשובה.
שנה שעברה מכבי לא הרשימה בכלל באירופה ועפה כבר בשלב הבתים, אבל השנה עם הסגל המצוין אני מאמין שנוכל לעלות לפחות לטופ 16. חוץ מצ"סקא וטאו ויטוריה (שאותה ביום טוב נוכל לנצח) יש לנו בית נוח. אז בהצלחה.

(BlaugranaBoy) #15

כספי ואליהו באמת היו גורם חיוני מאוד, אך לפי התגובות של לאמפה ווישנייבסקי אני מאמין שהם יצליחו במכבי.
לא אמרתי שמכבי יותר טובה מצ"סקא אבל אני חושב שלפחות לטאו היא יכולה לתת תחרות.
חוץ מזה מכבי תקיים גם שלושה משחקי אימון בצרפת כך שנראה את היכולת של הזרים, ומדווח גם כי מכבי מחפשת עוד גארד ישראלי.
בקשר לאנדרסון, אם הוא לא מקבל חוזה בלייקרס, הוא חותם במכבי?

(Blu) #16

אנדרסון לא יקבל חוזה בלייקרס. ככה זה נראה לפחות. אז הוא במכבי, כן. החוזה חתום אם אני לא טועה.

אני לא יודע כמה צסק"א וטאו חזקות, במיוחד ששתיהן נחלשו בצורה יחסית, לעומת העונה שעברה, בטח שצסק"א, אבל כל זה לא משנה עד שלא נראה מה הסגל הנוכחי של מכבי שווה.

(BlaugranaBoy) #17

מסכים איתך.
אבל בלי קשר, לפי ההצהרה של לאמפה בראיון, אני חושב שהוא קצת הגזים- להיות וויצ’יץ’ הבא?! אני חושב שהוא קצת מגזים, גם כל ההצהרות שננצח את צ"סקא ונהיה מקום ראשון בבית, אני לא כך בטוח אני רק מקווה לטוב.
על אנדרסון, טוב מאוד שלא קיבל חוזה בלייקרס והוא בא למכבי, השחקן יוסיף הרבה.
כבר אמרתי שמכבי מחפשת גארד ישראלי, אז כנראה מאיר טפירו יבוא לשנתיים, ובסוף שתי העונות כנראה יפרוש.

(Elvis) #18

סיכום ביניים לקבוצה המתחדשת:

חתומים:

גארדים: דרק שארפ, רביב לימונד, אנדרו וישנייבסקי , צ’אק איידסון

פורוורדים: דיוויד בלות’נתאל

סנטרים: יניב גרין, מאצ’י לאמפה, ד’אור פישר

על הכוונת:

גארדים: גל מקל- שייך למכבי וייתכן שיחזור לסגל העונה. מאיר טפירו- ברווז חדש/ישן

פורוורדים: אלן אנדרסון האמריקאי וסטפן לאסמה (יליד גאבון) מוזכרים בתקשורת כמי שכמעט בוודאות יצטרפו לקבוצה אם לא ישיגו חוזה ב-NBA. בנוסף דובר על צירופו של גיא פניני, שלמעשה שייך לקבוצה.

השאלות: (שנוגעות כמובן ליורוליג בלבד, כי עם ההרכב המסתמן נראה שבזירה המקומית לא צפויות הפעם תקלות).

1. צ’אק איידסון: לדעתי צריך להיות המנהיג והאיש המרכזי בקבוצה. איידסון אמור להיות שחקן שמתאים לרמות הגבוהות ביותר, והעדות לכך היא העובדה שמאמנים רבים , כולל גרשון, “שמים עליו עין” כבר יותר מעונה, וקבוצות צמרת נוספות פרט למכבי התעניינו בו. כמובן שנכון להיום אין לכך שום גיבוי מעבר לציפיות של אנשי המקצוע (וזכייה בתואר ה-MVP של היורוקאפ), ומכבי ת"א זה המועדון הבכיר ביותר שאיידסון ישחק בו עד עתה. האם הוא באמת יכול להוביל קבוצה לפיינל-פור של היורוליג?

בכל אופן, מדובר בשחקן מגוון מאד שיכול לשחק בכמה עמדות. הוא אמור להיות הסקורר המוביל (יחד עם אלן אנדרסון) להוביל את ההגנה, לסייע בהובלת הכדור ובריכוז המשחק (עניין קריטי לדעתי), ובעיקר להיות מנהיג על המגרש ואולי אף מחוצה לו.

באופן אישי אני מייחל להצלחתו, כי נראה לי שמדובר באדם סימפטי ושחקן שבהחלט יכול למלא את משבצת ה"מנהיג הנערץ" שמתחבר לאוהדים. במכבי צריכים דמות כזאת, איש טוב נוסח פארקר, כי כזכור בשנים האחרונות אנו עדים ללא מעט פרשיות פליליות מביכות והתנהגות מחפירה מצד חלק משחקני הרכש. לא יזיק לקבל מנהיג בדמות איש משפחה חביב, אינטליגנטי , נינוח ובוגר שיהיה הפנים של הקבוצה. זו גם ההזדמנות הגדולה שלו, ונותר רק לראות כיצד יעמוד בעומס הציפיות.

1. הרכז: לדעתי העמדה הבעייתי ביותר במכבי. מאז שאראס נראה שאף שחקן לא מצליח לעמוד בלחץ ובמעמסה הפסיכולוגית של הובלת מועדון ייחודי כמו מכבי ת"א. עמדת הרכז היא חשובה ביותר בחיבור הקבוצה ובהנעת ההתקפה- מרכיב קריטי בקבוצה של פיני גרשון.

הרבה ייפול על כתפיו של וישנייבסקי, שכרגע הוא הרכז ה"טהור" היחיד בסגל (אולי בגלל זה החלו לצוץ שמועות לגבי טפירו). עד כה הוא הצליח ברמות שבהן שיחק, אבל כידוע הלחץ והדרישות במכבי כבר הפילו רבים וטובים, והגדולות שי היורוליג טובות בהרבה מרוב קבוצות הליגה הרוסית. אני מאמין שיש לו את היכולות, השאלה היא האופי. לדעתי בוודאי שלא צריך לצפות לשאראס #2 או למקדונלד. משהו כמו הלפרין עם ביצים בהחלט עשוי להספיק.

1. הגבוהים: פנומן כמו וויצ’יץ יש פעם בדור, ועדיף לא לנסות לבנות קבוצה בציפייה ליכולות כאלה. התכנון צריך להיות על בסיס היכולות של סנטר “קלאסי” - כוח, מאסה, יכולת סיום קרוב לסל ויכולת “פוסט-אפ”.

אני לא מכיר את לאמפה ולא יודע איך נראה המשחק שלו, אבל היכולת של מכבי להתמודד הגנתית עם גדודי שחקני הפנים המאיימים של הגדולות תהיה תלויה בעיקר בו. גרין ייתן דקות לחימה פה ושם מהספסל, פישר יכול לתת מהירות ונקודות- גם מעמדת הפורוורד, אבל כפי שכבר ראינו אשתקד שניהם לא מסוגלים להתמודד מול העילית של שחקני הפנים במשחק העומד. ללאמפה יש היסטוריה קצרה ב-NBA, נקווה שזה מעיד על מעלות שאולי יש לו, למרות שבד"כ זה לא אומר כלום.

1. “מספר 4”: או ה"פאוור-פורוורד" , למרות שאצל אליהו לא היה הרבה כוח בעניין. עדיין, העזיבה שלו מותירה חלל ביכולת התקפית. פיני רוצה למלא את המשבצת בשחקן מגוון שבניגוד לאליהו ייתן גם הגנה, וסטפן לאסמה נחשב לאחד משחקני ההגנה המוכשרים ביורוליג. במדי פרטיזן בלגרד הוא התמודד היטב מול שחקני הצמרת (וגם לו עבר ב-NBA), והוא שחקן אתלטי ומהיר בעל כוח מתפרץ, כמו שפיני אוהב וכפי שזכור לנו מימי באסטון. שוב, השאלה היא האם וכיצד הוא יתחבר לקבוצה, ואיך יתמודד עם הדרישות והלחץ בקבוצת צמרת. כזכור- בעמדה הזאת במכבי ראינו כמות לא מעטה של פלופים ובדיחות בשנים האחרונות, ונדמה שמאמנים מתקשים במיוחד “לפגוע בול” עם שחקנים לתפקיד הזה.

2. הספסל: לדעתי צפוי להיות ספסל טוב, אפילו טוב מאד. בלות’נטאל יהיה הכי משמעותי ואם ישקיע בהגנה מכבי הרוויחה שחקן שיכול להשתלב בכל חמישייה באירופה. מפישר אפשר לצפות לתפוקה הסבירה ומעלה של שנה שעברה ואולי אפילו יעלה פה ושם בחמישייה, גרין ייתן כרגיל הכל בדקות המוגבלות שיקבל, ולימונד הרב-גוני ודרק הבלתי נגמר מביאים יתרונות מגוונים. כאמור, עדיין מחכים לרכז ואולי פורוורד נוסף, כאשר במידה ויגיע פניני מכבי תקבל עוד שחקן חצוף עם “ביצים”, שיוכל לתפקד כמעין ג’יימס פוזי מקומי, וזה תמיד טוב.

באופן כללי: כנראה שאין אלא להמתין ולראות אם הצליחו ברכישות ועשו “גניבות” שיפתיעו את היבשת נוסח פארקר, האפמן, באסטון, וויצ’יץ’ , או שגם הפעם מדובר בסתם שחקנים בינוניים שיכשלו ברגע האמת. כנראה שמלבד הבנה ויכולת סקאוטינג טובה צריך גם הרבה מזל. בימי פיני-דיוויד “פגעו”, ובמקרים אחרים אותם מאמנים (פיני באולימפיאקוס 2X, דיוויד בפילזן) נכשלו.

וכמובן השאלה הגדולה הנוספת שממשיכה כל העת לרחף- מה יהיה הסוף של סיפור המשולש שמעון-דייוויד-רענן, וכיצד זה ישפיע על העונה, וכיצד העונה תשפיע על זה.

עדכון:

אנדרסון ולאסמה הוחתמו. הודעה רשמית התפרסמה באתר הקבוצה. באתר גם פניני רשום בסגל הקבוצה.

(Blu) #19

elvis, ברוך שובך. סוף סוף יש פה יותר משני אנשים.

התגעגעתי.

(k_700) #20

אני חושב שהעונה העמדה הכי משמעותית היא עמדת הרכז. אפשר לצאת בהצהרות שמכבי תקום ותיפול על עמדת הרכז הטהור שיש לה אבל אני לא ממהר לשפוט.
וישנייבסקי לפי מה שהבנתי וראיתי שחקן טוב שיודע לקלוע באחוזים טוב, לרכז, למסור ולהנהיג.
אני לא כל כך בטוח שנחוץ טפירו כי למכבי יש כבר גם את לימונד וגם מקל שכנראה יבוא.
בעניין איידסון נכון שהוא יכול לשחק גם כגארד אבל הוא קודם כל 3. ההשוואות הכי טובות הם לפארקר.
בואו נהיה סבלניים, זה הרבה שנים שמכבי סוף סוף הלכה לכיוונים הטובים. סוף סוף בחרו שחקנים עם ניסיון עשיר באירופה, שחקנים שהיגעו מליגות חזקות, עבר עשיר ביורוליג ובNBA וכמו כן מכבי אפילו לא השתגעה כמו כל הקבוצות האחרות באירופה.
צריך לזכור שצסק"א מאוד נחלשה, ועם הכל יתקתק במכבי אז עם העומק הזה והסגל הזה אפשר לרוץ באירופה ובליגה.
צריך לתת להם קודם כל את השקט.

(Elvis) #21

אני לא כל כך בטוח שנחוץ טפירו כי למכבי יש כבר גם את לימונד וגם מקל שכנראה יבוא.

בכל מקרה דרוש רכז מחליף ברמה סבירה. לאור היכולת הטובה שמפגין גל מקל בהכנות לאליפות אירופה מידת הנחיצות של טפירו אכן מצטמקת, אבל מקל עדיין צעיר ולא מוכח ברמות הלחץ של היורוליג וכל אחד היה מעדיף במאני-טיים את טפירו, על אף הירידה ביכולתו בעונה הקודמת, לימונד לא ממש יציב בתור רכז.

בעניין איידסון נכון שהוא יכול לשחק גם כגארד אבל הוא קודם כל 3. ההשוואות הכי טובות הם לפארקר.

בריטאס וילנה איידסון הפך לרכז לכל דבר ושיחק בעיקר כגארד ומוביל כדור. זה בוודאי יהיה חלק נכבד מהתפקיד שלו במכבי. מה שכן, בהחלט יכול להיות שהוא יעשה זאת מעמדה מס’ 3 , שם בשנים האחרונות חסר למכבי שחקן שיודע להוביל כדור מעמדה זו.

אני מציע לא להשוות בכלל לפארקר, איידסון טוב אבל ממש לא ברמה הזאת והשוואה כזאת עושה עוול לשניהם.

(Elvis) #22

אושר באתר הרשמי של הקבוצה שהוחתם דורון פרקינס- הרכז האמריקאי שנבחר לשחקן המצטיין בליגה בעונה שעברה במדי מכבי חיפה. כמה מסקנות ראשונות מהעניין:

קודם כל, הוא לא ישחק באף אחת מהיריבות בליגה.

שנית, שוב יש סגל עמוק ביותר ורוטאציה רחבה, ואנו נראה השנה שחקנים על אזרחי ביציע, בעיקר בליגה.

פרקינס אמור להוות שידרוג רציני עקב יכולותיו האישיות הגבוהות שלדעתי בהחלט מתאימות גם ליורוליג, אך השאלה לגביו היא מה יהיה מקומו בהיררכיה ואיך זה ישפיע על סגל שתוכנן בקפידה- על שחקנים כמו איידסון ואנדרסון שאמורים להוות האופציות הראשונות בהתקפה, ובעיקר על מעמדו של וישנייבסקי שהובא בכדי להיות הרכז הראשון אבל ההחתמה הזאת עשויה לערער זאת.

מעניין אם זו “רשת ביטחון” שמכין פיני למקרה שוישנייבסקי יאכזב. אמנם דובר על החתמת רכז נוסף, אך לא שחקן ברמה של פרקינס.

לגבי גל מקל שגם צירופו ככל הנראה סופי- אין הרבה מה לומר חוץ משחבל יהיה אם לאור העומס שנוצר בעמדות הגארד הוא יהפוך להיות נער פוסטר, וזה תסריט די מתקבל על הדעת לצערי , למרות החוק הרוסי.

(שי) #23

פרקינס מריח לי בטירוף כמו וויל סולומון לעניים.