אין אלוהים

(Shusaku) #11296

ראיתי מימ קצת עצוב, על זה שכשיש מצעד הגאווה הדתיים מתלוננים על “למה לכפות על אנשים אחרים, תעשה מה שבא לך בבית”, אבל בשמחת תורה זה בסדר לחגוג ברחובות עד 2 בלילה ולהפריע לאחרים.

(ganjo) #11297

“מחר נסיים את בריאת העולם והשבוע נתחיל בנושא הבריאות” חלק ממייל ששלחה הגננת של הבת שלי להורי הגן…

(=Skyline=) #11298

שאלה רצינית: תגיד, יש גנים שלא מלמדים את השטויות האלה? יצא לי לחשוב על זה כשחשבתי על ילד.

(ganjo) #11299

אפילו בגנים בקיבוץ כבר מלמדים את זה…

(Lukaku) #11300

אני מניח שזה כמו שמספרים לילדים בגיל הזה על פיית השיניים וסנטה קלאוס.

(ganjo) #11301

מעולם לא שמעתי על גננת שמספרת לילדים על פיית שיניים… אבל לספר לילדים בני 4 שאלוהים ברא את העולם בשבעה ימים? קוראים לזה שטיפת מוח. הרי אין להם שום יכולת רציונלית להתנגד ל’מידע’ החדש.

(Mendieta) #11302

בכלל אני חושב שדת לעצמה היא סוג של משהו שרוב המאמינים נולדים איתו. קשה לבנאדם שנולד לתוך זה לצאת מזה ולפתוח את הראש, מבחינתי כל מאמין הוא סוג של שטוף מוח.

(agalma) #11303

[QUOTE=ganjo;1701008]“מחר נסיים את בריאת העולם והשבוע נתחיל בנושא הבריאות” חלק ממייל ששלחה הגננת של הבת שלי להורי הגן…[/QUOTE]
השאלה אם היא סיימה עם בריאת העולם בשבעה ימים. זה הקושי.

(ganjo) #11304

אני לא יודע כי אם היא הייתה אומרת מתי היא מתחילה הייתי מוודא שהבת שלי תקבל חופש מהגן… היום על לוח ההגעה לגן היה כתוב “איזה יום מימי הבריאה אני הכי אוהב” אז הפעם הסברתי לילדה בנוכחות הגננת שאין אלוהים. נראה לי שהמסר עבר:)

(Lukaku) #11305

[QUOTE=ganjo;1701103]אז הפעם הסברתי לילדה בנוכחות הגננת שאין אלוהים.[/QUOTE]

[QUOTE=ganjo;1701039]קוראים לזה שטיפת מוח. הרי אין להם שום יכולת רציונלית להתנגד ל’מידע’ החדש.[/QUOTE]

מה ההבדל בעצם.

(ganjo) #11306

זו בדיוק הבעיה… שאין הבדל. אבל אני גם לא מרגיש שיש לי ברירה. היא מצד אחד תשמע כל השנה סיפורים על אלוהים, כל פעם מגננת\מורה אחרת ולא יהיה אף אחד שילמד אותה את ההפך. אז אם אני שותק היא תגדל במחשבה שיש אלוהים למרות שהיא באה מבית חילוני לגמרי. כשהיא רואה דרקונים בטלויזיה אני מסביר לה שאין דרקונים בעולם. כשהיא רואה מפלצות אני עושה אותו דבר. הייתי מעדיף שתבחר מה היא חושבת אבל כדי לבחור היא חייבת להיות מודעת לעובדה שיש 2 אפשרויות. אם יש לך רעיונות אשמח:flowers:

(Lukaku) #11307

הלוואי והיו לי רעיונות. למען האמת אין לי מושג מה אני אעשה כשאהיה במצבך. ואצלי זה יהיה יותר מורכב כי אם האמא של הילדים שלי תהיה זאת שהיום אני חושב שתהיה, אז היא כן מאמינה, ואוכלת כשר וכל מיני שטויות אחרות.

אני מניח שפשוט אתן לזה לקרות מעצמו. בסופו של דבר כולנו גדלנו באותן מסגרות, וכולנו (כנראה) למדנו בגן על בריאת העולם והתחלנו ללמוד תורה במחברת עם עטיפה צהובה בכיתה ב’. ובכל זאת חלקנו לא מאמינים באלוהים. וההורים שלי לא אתאיסטים, לכן זה כנראה לא בזכות זה שישבו עלי כל הילדות ונתנו לי לשנן שאין אלוהים. בקיצור, הזמן יעשה את שלו. וכשיבוא היום תן לה לעשות את ההחלטות שלה. רק אל תנסה ליצור אצלה אנטי, כי בסוף זה עוד יחזור אליך הפוך על הפוך.

(agalma) #11309

[QUOTE=ganjo;1701113]זו בדיוק הבעיה… שאין הבדל. אבל אני גם לא מרגיש שיש לי ברירה. היא מצד אחד תשמע כל השנה סיפורים על אלוהים, כל פעם מגננת\מורה אחרת ולא יהיה אף אחד שילמד אותה את ההפך. אז אם אני שותק היא תגדל במחשבה שיש אלוהים למרות שהיא באה מבית חילוני לגמרי. כשהיא רואה דרקונים בטלויזיה אני מסביר לה שאין דרקונים בעולם. כשהיא רואה מפלצות אני עושה אותו דבר. הייתי מעדיף שתבחר מה היא חושבת אבל כדי לבחור היא חייבת להיות מודעת לעובדה שיש 2 אפשרויות. אם יש לך רעיונות אשמח:flowers:[/QUOTE]

נו באמת ליאור, היא כבר תבין לבד ותמשיג לעצמה איזה בדיוק אלוהים היא צריכה.

(Uriah) #11310

זו בושה וחרפה מה שעשו לכם בילדות ואתם נתונים לכפייה חסרת אחראיות של מערכת חינוך ציבורית.

אני אחנך את הילד שלי בדיוק כפי שאני התחנכתי, בדרך הנכונה:

תורה = לבן
חשבון = ירוק (כשזה מתמטיקה זה הופך לכחול)
הנדסה = סגול
לשון = כתום
עברית/ספרות = אדום
מולדת = חום

צהוב שמור להבעה בגיל מאוחר יותר.

ובכנות, למדו את הילד פשוט לחשוב ולדעתי - גם לא להיות “אנטי”. לאבא הדוס שלי היו שני חברים חילונים גמורים, אחד מהם התחרד ואצל השני הילד התחרד.

(chaplan) #11311

הכי נכון לומר זה שאנחנו לא יודעים אם יש או אין אלוהים - אבל זה רעיון נורא מגוחך.

(Freddie) #11312

(Andrea Pirlo) #11313

Schmeichel, אולי מבחינתך מדובר בסמנטיקה זניחה, אך כשאדם טוען שיש בידיו הוכחות בזמן שאלו לא יותר מכלי מדידה ולא הוכחות אבסולוטיות ועוד מתלונן על אחרים, היא זו שהטרידה אותי.

עצם העובדה שאתה משתמש בפונקציות הסתברות בהודעה שלך (נעזוב את המקרה שאתה מתאר שיש בו תלות ברורה, לכן ההסתברות מושפעת זו מזו), מראה שלא מדובר כאן בהוכחה חותכת. שוב, יכול להיות שמבחינתך זו שטות סמנטית. אני לא ניסיתי לרגע להוכיח דבר, אלא לא הסכמתי עם השימוש שנעשה כאן במילים מסוימות.

בהסכמתו של Octavian אני אפרסם סיכום של הדיון בפרטי ביני לבינו:

אוקיי, אם זו ההשקפה שלך, אני מוכרח לקבל אותה. היא אינה סותרת את שלי בשום דבר והיא אף נשמעת לי הגיונית במאה אחוז. האם אני יכול לפרסם אותה?[/quote]

לך על זה…[/quote]

(ganjo) #11314

המערכת החדשה של ספורטאנטר שואלת אותי בזמן שאני כותב כאן:

התגובה האחרונה לנושא זה ארעה לפני 284 ימים. התגובה שלכם תקפיץ את הנושא לראש הרשימה ותודיע לכל המעורבים בשיחה.

האם אתם בטוחים שאתם מעוניינים להמשיך עם שיחה ישנה זו?

ובכן… כן.

השאלה שלי היא כדלקמן: עד מתי יום כיפור? מתי ינצו ניצני המרד החילוני? איך זה עוד לא קרה לכל הרוחות?

(dkaro) #11315

זה לא יקרה לעולם - הציבור בישראל רק הולך ונהיה דתי ויותר ויותר. דמוגרפיה וזה.

(ganjo) #11316

לפי הלמ"ס:

ב2010 - 8% מהאוכלוסיה היהודית הגדירו עצמם כחרדים, 12% דתיים, 13% מסורתיים דתיים, 25% מסורתיים לא כל כך דתיים, 42% חילונים.

ב2017 - 9% חרדים, 11% דתיים, 12% מסורתיים דתיים, 24% מסורתיים לא כל כך דתיים, 44% חילונים.