סנוקר :: אליפות העולם בשפילד 2016

(#4Gidi) #146

בעניין של ניל רוברטסון, אני די מסכים שקצת קשה לראות אותו שומר על התואר, אך באופן אישי אני מאוד מקווה שימקסם את הפוטנציאל שלו. שחקן שאני מאוד מחבב. אחולי הצלחה גם לגרהאם דוט, הפיינליסט.

חבל לי על סטיב דייוויס שכמדומני היה אחראי להדחתו של אלוף העולם המכהן דאז, היגינס.

אני מקווה שהטורניר יתעלה על קודמו (לפחות הגמר) ובהצלחה למארק סלבי.

[QUOTE=רiני;1048405]תעקוב אחרי איזה טורניר אחד באופן קבוע ואתה נדבק למסך. נכון, זה ההפך הגמור מפורמולה 1 שמאופיין כספורט רועש ועליז, אך גם לספורט הזה יש את היופי שלו.[/QUOTE]

+1

כשדרכי כצופה של טורנירי סנוקר הייתה בחיתוליה, הייתי בטוח שצפייה בסנוקר תעורר אצלי חשק לצאת לשחק ותו לא. התבדתי. עם הזמן אפילו התמכרתי. אני חייב להודות שלראות את רוני בשיאו זו אחת התענוגות הגדולות שלי כחובב ספורט. Give it a shot.

(בנדה) #147

בחצי השנה האחרונה בולטים 3 בטורנירים השונים. דינג, סלבי וויליאמס. וויליאמס לא פחות שרוט מרוני ואף הוא צריך להגיע במצב רוח טוב בכדי לתת טורניר נהדר ולמען האמת בשיאו הוא לא פחות טוב מרוני ואולי רוני גובר בנקודות מבחינת הוירטאוזיות .

דינג נראה מצויין וגם סלבי, אלא שהאחרון הוא צנון יבש ונורא טכנוקרט במשחקו, אבל הוא חף מטעויות מביכות כדוגמת רוני וויאליאמס שקורה להם לא אחת כשמשעמם להם בדו קרב התורן.

את ניל רובטסון, משום מה כמעט ולא ראיתי וכשהיה בטורניר מסויים הוא עף מהר מאוד. אולי הוא בכושר לקוי ואולי הוא מכין עצמו להגיע לשיאו בשפילד, כפי שעשה בעונה שעברה. עדיין, אני מהמר שהסיכוי שלו לשמור על תוארו הוא לא גבוה.

(Emilopa) #150

הייתי צופה נלהב של הספורט הזה לפני כשלוש שנים, כשאר THE ROCKET היה בשיאו, עם הרשת על השיער… :azn: הכדור הלבן לא היה מספיק לעצור והוא היה חובט בו כשהוא עדיין זז ודופק את השחור האחרון בדרך ל147.

אבל היום, הוא איבד את התשוקה למשחק. אני לא יודע מה קרה שם, שמעתי הרבה גרסאות. אחת מהם הייתה שהוא נכנס לדיפרסיה מאיזה סיבה ועד היום חיי על כדורים. השניה אומרת שהוא החליף מאמן שהכריח אותו לשחק עם הראש ולא עם הלב. אני לא יודע מה קרה שם, אבל זה לא היה טוב.

מאז אני הפסקתי לראות סנוקר, איפה רוני… איפה?.. :cry:

(רוני) #151

כנראה שהוא כבר לא יחזור להיות אותו רוני… כמה חבל!

אליפות סין סיפקה לנו משחק סיבוב ראשון פנטסטי בין וויליאמס ולי. 4 Centuries ועוד שבירה של 50 ומשהו בפריים המכריע לא הספיקו לאלוף סין בעונה שעברה, וויליאמס, לנצח את לי שניצח בפריים האחרון עם הכדור האחרון (השחור). פשוט לא יאמן.

ואם כבר ב"רוקט" עסקינן, אחה"צ יש לו מבחן קשה מול דאיי בסיבוב הראשון. נחכה ונראה מה יהיה מצב הרוח של רוני.

(בנדה) #153

וואו!
האליפות בסין מספקת לנו שחקן שמזמן לא התלהבתי כל כך. ג’אד טרומפ יליד בריסטול שמאנגליה בן 21 בסך הכל ועושה עד כה בית ספר לכל הגדולים.

ילד, ערס אנגלי במיטבו עם תסרוקת משונה ומכנסי טייבס כיאה לערס מצוי בשנות ה70 מגלה כושר מדהים ומזכיר לי מאוד את אליל נעוריי ג’ימי “הרוח” וויאט. משחק התקפה בכל מחיר ואינו יודע הגנה מהי ובשלב הזה של חייו, הוא נראה משוחרר מאוד ואין טיפת לחץ שהוא מגלה והכדורים שהוא מכניס, לפעמים בלתי אפשריים לצד שטויות של ילד מלא בטחון בעצמו.

כרגע הוא בגמר מול סלבי הצנון, אבל הכל כך יעיל ובסיישן הראשון ג’אד מוליך רק 5:3 כשהתוצאה היתה אמורה להיות הרבה יותר מכרעת, אילולא מספר שטויות של ילד . אין לי מושג איך יסתיים הגמר הזה(הטוב מ19 ), אבל הילד אותי קנה ולאלוף העולם ניל רוברטסון מצפה משימה קשה מאוד בסיבוב הראשון לשמירה על התואר.

(רוני) #154

איזה כישרון נפלא הטרומפ הזה. הילד מכניע את סלבי העקשן וזוכה בטורניר המדורג הראשון בקריירה הקצרה שלו תוך הפגנת סנוקר התקפי משובח. פשוט תענוג.

בנדה, אני לא יודע אם אתה זוכר את המשחק הזה, אבל טרומפ קנה אותי עוד מלפני שלוש שנים בגרנד פרי כאשר הוא מנצח את רוני ברבע הגמר בפריים המכריע במפגש שלהם. יאמר לזכותו של ג’אד שרוני לא הציג יכולת גרועה באותו משחק. אפילו אז ג’אד היה שחקן כל כך בטוח בעצמו (בן 18 להזכירך אז) שלא סופר אף אחד ומשחק נטו משחק התקפי. מזכיר מאוד את הרוקט בימי נעוריו האמת.

אני כל כך שמח לראות אותו מפגין יכולת כזו ולמען האמת אני אחזיק לו אצבעות בסיבוב הראשון בשפילד נגד אלוף העולם.

(בנדה) #155

זכרתי שראיתי את הילדון עם יכולת התקפית מצויינת ויתכן והמשחק מול רוני שאתה מציין כרגע היה זה שראיתי מהילד.הוא נשכח ממני איכשהוא, מכל מקום, יש לו כשרון מטורף , אבל יחד עם זה כמו שאמר לי רוני שטנאי אמש, הוא חייב לגמור משחקים לפני ששחקנים עקשנים כמו סלבי, היגינס ודומיהם יעשו לו את המוות עד שיקח אם בכלל משחקונים מולם ברגעי האמת.

נקודה נוספת שהוא חייב לשפר ולהכניסה ללקסיקון המשחק שלו, משחק ההגנה. הוא לוקה בחסר וכרגע הוא מחפה על זאת במשחק התקפי, אבל שיילך לרוני ועוד קודם לג’ימי ה"רוח" וואייט ויקבל מספר שיעורים באי שימת דגש על ההגנה. יהיו משחקים שלא ילך והם מגיעים תמיד ברגעי האמת ושם כדאי לו להצטייד גם במשחק הגנה, אם הוא רוצה תארים משמעותיים, למרות שאליפות של סין מהווה בשנתיים האחרונות משקל בעיני המתחרים בסבב העולמי.

(רוני) #156

רוברטסון מזהיר :“השיא שלי עוד לפניי”.

ואני מזהיר : שם לב למתחרה שלך בסיבוב הראשון, הוא עשוי להיות הפתעת הטורניר.

(רוני) #158

בנדה, הילד עשה את זה. אלוף העולם מודח כבר בשלב הראשון.

מה שמדהים בילד זה :

1. מתקיף ללא פחד.
  2. לא איבד ריכוז במהלך כל המשחק גם כאשר רוברטסון חזר להוביל בתחילת הסישן של הערב.
  3. ביטחון עצמי ללא גבול.

ועכשיו לחסרונות.
טרומפ חייב לשפר את משחק ההגנה שלו. היו לו כמה “סייפטי שוטס” חובבניות שרוברטסון ניצל בכדי לחזרו מפיגור ולנצח בפריים.
הוא גם חייב לשפר את המשחק שלו תחת לחץ. פעמיים במשחק הוא החטיא כדורי משחקונים מאוד קלים.

ועכשיו לשאר המשחקים של היום הראשון :

שני משחקים “מיותרים” באליפות העולם : מרפי מוביל 9-0 על קמפבל אחרי הסישן הראשון. קארטר מוביל 8-1 על הארולד. לא כוחות.
במשחק באמת מרתק מארק וויליאמס מוליך 6-3 במשחקו נגד ריאן דאי.

המשחקים הנ"ל יושלמו היום.

(glory glory man utd) #159

אני מאוד אוהב סנוקר, ואין סופ’‘ש שאני חוזר הביתה בלי ללכת לשחק כמה שעות טובות (בד’'כ אני כבר משחק על ה12 פיט). זה מטורף לראות הטורנירים האלה, וכששחקן מחטיא כדור אתה לרגע שוכח עד כמה הספורט הזה קשה.
רציתי לשאול איך נקבעים המשחקים באליפות העולם (דירוג או הגרלה) ובאיזה שלב עוברים לשחק הטוב מ25 משחקונים.

(רוני) #161

וואו. המשחק בין סטיבינס ואלן היה באמת מצויין ומותח. משחקונים הוכרעו בכדור האחרון.
סטיבינס היה בדרך הבטוחה לעבור שלב אחרי שכבר הוליך 9-6 והייתה לו ההזדמנות לנצח את המשחק כמעט בכל פריים עד שהפסיד 10-9.

יש לנו אחלה טורניר עד כה האמת. השחקנים הבכירים עברו שלב בלי בעיה, למעט מגוואיר ואלוף העולם, כאשר הם מפגינים סנוקר מצויין. אפילו הרוקט מראה ניצוצות.

ואם כבר ברוני עסקינן, בשלב הבא מחכה לו לא אחר מאשר שון מרפי ובאנגליה כבר מכתירים את המשחק הזה כגמר הטורניר. מדובר בשני שחקנים שביום נתון יכולים לזכות באליפות העולם בלי הרבה בעיות. שניהם שחקנים מאוד התקפיים כך שאני מצפה לראות קלאסה.

אז היום יושלמו משחקי הסיבוב הראשון ויחלו משחקי שמינית הגמר.

אגב בנדה, אשמח לקבל ממך קצת ניתוח על הסיבוב הראשון ומה מחכה לנו במפגש המדובר בין רוני לשון.

הדירוג של השחקנים משפיע על ההגרלה כמובן (משהו בסגנון שלב הבתים של ליגת האלופות).

בקשר לטוב מ- 25, זה מיושם בשלבי השמינית ורבע הגמר. חצאי הגמר זה הטוב מ- 33, הגמר הטוב מ- 35.

(רוני) #162

מארק וויליאמס בכושר הנוכחי הוא בלתי ניתן לעצירה. הוא משחק מדהים עד כה באליפות ומנפנף את יריביו בקלות מרשימה. אחד הפיבוריטים לזכות בתואר ללא ספק בכלל.

ומה נגיד על הילד מבריסטול? איזה כישרון נפלא. הוא בדרך לרבע הגמר והוא כבר נחשב להפתעת הטורניר. מי יעצור אותו?

והיום ה-משחק של הסיבוב השני. רוני אוסוליבן מול שון מרפי, משחק שיארך שלושה ימים (!!) וכל הממלכה מחכה למפגש המסקרן הזה.

(Bundy) #164

[quote=GnR;1060421]אגב, לפי דברי השדרן ביורוספורט, האלוף הועולם היוצא, ניל רוברטסון אמר לאחר הפסדו ש"טרומפ יכול להגיע עד חצי הגמר ושם זה יעצר". בתגובה לכך, ענה הילד “אני כאן כדי לזכות בתואר”.

[/quote]

טרומפ אדיר, כישרון ענק, וברבע הגמר יתמודד מול אלוף עולם לשעבר וסגן אלוף עולם גרהאם דוט. דוט שחקן מצוין, אבל יש לי הרגשה שטרומפ יגבור עליו.

[quote=רiני;1060411]מארק וויליאמס בכושר הנוכחי הוא בלתי ניתן לעצירה. הוא משחק מדהים עד כה באליפות ומנפנף את יריביו בקלות מרשימה. אחד הפיבוריטים לזכות בתואר ללא ספק בכלל.
[/quote]

לחלוטין מארק ווילאמס הוא הפייבוריט שלי לזכות. הוא גובר על היריבים שלו בקלילות מדהימה.

כרגע, גם אוסליבן וגם מרפי מציגים סנוקר לא איכותי ביותר. מרפי מחטיא כדורים נוחים ביותר. אוסליבן מוביל 2-6 לאחר היום הראשון.

(רוני) #165

המשחק אוסוליבן-מרפי מאוד מאכזב עד כה. שון עושה רושם שלא בא למשחק בכלל. הוא מחטיא המון כדורים קלים, ובכלל שני השחקנים עם אחוזי LONG POT נמוכים יחסית. להוסיף לזה שממצוע המשחקונים ארוך יחסית לשני השחקנים שידועים במשחק ההתקפי והמהיר שלהם.

6-2 נראה על פניו כיתרון משמעותי, אבל במשחקים כאלה (הטוב מ- 25) הכל יכול לקרות ושון מרפי לא ימשיך להחטיא כדורים בכל שלושת הימים של המשחק. עוד יגיע הרגע שהוא יתחיל להפציץ כמו שהוא יודע ואז רוני צריך גם כן להעביר הילוך.

עוד משחק שחשבתי שיהיה צמוד אך התבדיתי היה סלבי-הנדרי. סלבי פשוט לא רואה את הענק הסקוטי ממטר והוא ניצח בכל 6 המשחקונים האחרונים של הסישן הראשון בכדי להוביל 7-1 מדהים. שחקן מצויין הסלבי הזה.

בקשר לדוט-טרומפ, נראה לי שהילד יעצר פה כי אלה השלבים שהניסיון מתחיל לדבר. אני לא פוסל אותו בכלל אבל נראה לי שדוט, שנראה טוב עד כה באליפות, זה כבר סיפור אחר.

אליפות העולם לא מאכזבת עד כה, אני מקווה שזה ימשך כך.

(רוני) #166

פשוט לראות את המשחק של מקלוד ובא לי להקיא…

(רוני) #167

היום יושלמו משחקי שמינית הגמר כאשר בעוד שעה יחלו שני משחקים שלא אמורים להיארך הרבה זמן. סלבי ריסק את הנדרי (עם 6 שבירות של מאה נק’ לפחות ופריים אחרון ענק כאשר הוא היה זקוק לארבעה סנוקר בכדי לחזור לפריים ועשה זאת בהצלחה. איזה שחקן אדיר ועקשן!) וזקוק רק למשחקון אחד בכדי לעלות שלב. היגינס ידע לתפקד היטב מול מקלוד המשעמם, האיטי והפחדן והוא מוביל 10-5 ולא אמורה להיות לו בעיה לעלות שלב גם כן.

בערב יערכו שני המשחקים המרתקים והצמודים יחסית לשני הראשונים. סטיוארט בינגאם אולי משחק את הסנוקר הכי טוב בקריירה שלו מוביל את דינג ב9 משחקונים לעומת 7 ולא יפתיע אף אחד אם המשחק ילך רחוק עד לפריים מכריע. אותו הדבר במשחק השני הערב בין רוני לשון. הרוקט מוביל 9-7 אבל עדיין הכל פתוח שם.

וכבר מחר אנחנו עם משחקי רבע הגמר…

(Bundy) #168

אוקיי אז היום שוחקו משחקי שמינית הגמר האחרונים ויש לנו רבע גמר מרתק לחלוטין.
רוני אוסליבן ניצח 10-13 את שון מרפי במשחק מרתק. אוסליבן התחיל את היום ביתרון 7-9 על מרפי ונתן תצוגות מצויינות, הוא היה קרוב אדום אחד מעלייה לרבע הגמר ומרפי הצליח לחזור עד אשר גם הוא החטיא ברשלנות, ואוסליבן חתם את הפריים וסיפק לנו קרב ענקיים מול ג’ון היגינס. זו קלאסיקה לכל דבר, 2 אלופי עולם לשעבר (3 זכיות). אני מחכה כ"כ למשחק. היגינס גבר על רורי מקלאוד, השחקן המשעמם ביותר בתולדות הסנוקר.
רבע גמר נוסף נקבל את מארק וויליאמס שטיאטא את 2 היריבים שלו ואת מארק אלן. לחלוטין וויליאמס פייבוריט, אם ימשיך בקצב שלו, ינצח גם את מארק אלן, שחקן לא רע בכלל, אבל לא בקליבר של וויליאמס.
רבע גמר שלישי, נקבל את מארק סלבי מול דינס ז’ונווי. סלבי ניפנף בקלילות של 2 יריביו, כולל את סטיבן הנדרי הוותיק שכנראה יפרוש בקיץ. דינג ניצח בקרב אדיר את סטיוארט בינגהאם לאחר שבינגהאם הוביל 9-12, דינג הצליח לחזור וניצח בפריים הקבוע. סלבי פייבוריט.
רבע הגמר הרביעי והאחרון יפגיש את הפתעת הטורניר,ג’וד טרומפ שיתמודד מול גרהאם דוט. דוט מנוסה מאוד, אבל לדעתי טרומפ יפתיע גם אותו במשחק האגרסיבי שלו.

עד עכשיו תענוג של תחרות.

(רוני) #169

יש לנו הרכב מאוד מעניין ברבע הגמר. כל השחקנים שעברו שלב הם טופ קלאס שכל אחד מהם יכול להיות אלוף עולם גאה.
ה-משחק של הסיבוב, למרות שכל המפגשים מאוד מעניינים, הוא כמובן המפגש בין שני הגדולים בדורם : אוסוליבן והגינס. איזה משחק זה יהיה. אני לא יכול לחכות לזה.

טיפ לרוקט, אתה חייב לשפר את אחוזי ה- LONG POT שלך אם אתה באמת רוצה לעבור את הסקוטי המחונן.

(בנדה) #170

נכנסנו לשב רגעי ההכרעה באליפות העולם. היו משחקים טובים , היו גם רעים(הייגינס מול מקלאוד היה תת רמה), היו משחקים חד צדדיים(סלבי, וויליאמס,טרומפ) לעומת משחקים מרתקים ומותחים(סטיבנס מול אלן, רוני מול מרפי, דינג נגד בינגהם. בסך הכל עונה על הציפיות ולא מעבר לזה.

כרגע נראים שלושה ברמה אחת מעל כולם(וויליאמס, סלבי, טרומפ) כשאני מהמר שוויליאמס הגיע לקחת את האליפות ובא רציני יותר מתמיד העונה, לאחר עונה די טובה שלו בסך הכל ולאחר שנתיים בהם דישדש בשולי הצמרת ולשם שינוי נדמה כי הוא הגיע מוכן מאוד וקשה לי להאמין שלא יעפיל לגמר, על אף העובדה שמחכה לו בחצי הגמר רוני או הייגינס שיודעים לעשות לו צרות ובכל זאת אני מתקשה להאמין שהוא לא יעפיל לגמר לאור כושרם הירוד של השניים האחרונים שיתמודדו בינהם ברבע הגמר.

וויליאמס יעפיל לחצי הגמר מול אלן, שהעפיל לשלב הזה הרבה בזכות טעויות רבות וגסות שעשו יריביו בשלבים הראשונים ולא בשל יכולת פנומנלית שלו ואני לא ממש רואה אותו מצליח לגבור על וויליאמס ולדגדג אותו, אם כי היו דברים מעולם.

רבע הגמר האיכותי ביותר לדידי, יהיה המשחק בין דינג לסלבי, דווקא ולא רוני מול הייגינס. דינג, מפתיע לרעה ביכולת שלו, אבל יאמר מיד יש לו את קור הרוח והסבלנות הגם שהוא בפיגור ומשחק ההגנה שלו די יציב כמו משחק ההתקפה. הבעיה שסלבי שניצב מולו הוא אחד האיכותיים שיש בסנוקר העונה ואף לו היתה עונה מצויינת וההערכה שלי שבסופו של יום הוא יצליח להעפיל , אם כי זה הימור ונצחון של דינג לא יפתיע אותי.
טרומפ, הוא האס של האליפות ואם ישפר קמעה את הרעב לגמור מהר יותר משחקים, הרי שקשה לי לראות מי יעצור אותו עד לגמר, כולל סלבי העקשן. טרומפ הוא כשרון נדיר ויש לו עוד הרבה מה ללמוד על משחק הגנה, שלוקה אצלו בחסר בגדול, אבל מחפה על כך, משחק התקפה מבריק שקשה להתמודד מולו, משום שכל טעות אתה נענש ובגדול. סלבי וויליאמס ביום טוב, ממעטים לעשות טעויות ולכן מול שחקנים כאלו(את סלבי הוא יכול לראות בחצי הגמר ואת וויליאמס, אם וכאשר רק בגמר).

אני מתמוגג כשהוא משחק ועל אף אהבתי לוויליאמס , שנים רבות בסבב אני פשוט משתומם ונלהב כמו מילד ממשחקו של טרומפ ואני מהמר שיגיע עד הסוף, אם כי ההימור נובע גם ממשאלת לב. באליפות הפתוחה של סין, הוא הראה גם יכולת לעמוד בלחצים, אם כי אליפות העולם, זה עדיין משהו אחר לגמרי מבחינת הלחץ.

חצאי הגמר על פי ההימור שלי הם:
טרומפ מול סלבי
וויאליאמס מול רוני.

הגמר שלי הוא:

טרומפ מול וויליאמס

הזוכה…

(Bundy) #171

היום הראשון של שלב רבע הגמר הסתיים היום:
במשחק המרכזי שהפגיש את היגינס ואוסליבן, התוצאה כרגע עומדת על 4-4. משחק לא גדול של השניים. שני היריבים הגדולים לא מצליחים לברוח אחד מהשני, היגינס ניסה ולמרות שפעמיים הוביל ב-2 פריימים, תמיד מצא את אוסליבן חוזר.
הפתעת הטורניר ג’וד טרומפ מוביל 5-11 על גרהאם דוט. טרומפ יכל לנצח את דוט, אך 3 פריימים טובים של דוט נתנו לו סוג של סיכוי למחר. כמו שחזיתי, טרומפ עדיף עליו.
מארק וויליאמס מוביל 5-11 על מארק אלן. אי אפשר להשוות בין השניים לדעתי, וויליאמס למרות משחק לא גדול מנצל טעויות של אלן ואני לא צופה לקאמבק של אלן.
רבע הגמר האחרון צפוי להיות צמוד מאוד במיוחד לאור התוצאות של היום הראשון. דינב מוביל 3-5 על סלבי שמתקשה לפתח את המשחק הרגיל שלו. המון טעויות אך הכול פתוח ואני מהמר על סלבי העקשן.

מחר אנחנו צפויים לסיים את רבע הגמר, בינתיים משחקים מרתקים, אני כ"כ מחכה לברייק של 147. דוט היה קרוב לזה כ"כ היום.