סנוקר :: אליפות העולם בשפילד 2016

(בנדה) #124

הבעיה באליפות הזו היא שיטת הדירוג המזויינת של מארגני האליפות שמסתמכים על דירוגי העונה הקודמת ולא לכושר הנוכחי של השחקנים כעת.
וויליאמס היה אי שם במקום ה 16 בסוף העונה ולטורניר הוא הגיע כשהוא עלה במעלה הדירוג , כמדומני מקום 6 . שיטה זו הביאה לצד אחד של ההגרלה משחקים כמו וויליאמס - רוני כבר בשלב השני או סלבי - רוני בשלב הבא לעומת הבית האחר שהותיר את הבמה לדינג והיגינס להגיע לחצי בקלות(העובדה שהם הודחו מאוד במפתיע אינה משנה את ליבת טענתי).

כמו שאמר רוני המשחק בין וויליאמס לרוקט אוסליבן היה ברמה הגבוהה ביותר והיה הגמר האמיתי בעיניי. וויליאמס, לקח את טוניר שנחאי היוקרתי והיה בכושר מצויין, אבל גם רוני הגיע מפוקס מאוד לטורניר ובמשחקונים המכריעים הוא העניש בענק את וויליאמס על כל טעות.

מי שמצא חן בעיניי בטוניר זה הוא גרהאם דוט, שאף הוא הגיע מפוקס ובשל היותו בבית השני, אני מהמר שהוא יגיע עד לגמר כמו גם רוקט רוני בצד האחר של ההגרלה, על אף שצפוי לו משחק קשה לא פחות מזה שהיה לו מול וויליאמס כנגד סלבי. סלבי הגיע עד כה פחות חד, אבל הוא מסוגל לגבור על רוני ובמאני טיים, הוא חזק מנטלית ויכול לגבור גם בכושר פחות מבריק על כל אחד.

ההימור שלי הוא גמר בין רוני לדוט על פי מה שראיתי עד כה, אבל טעיתי כל הרבה פעמים בהימורים הללו של אליפות העולם, כך שלא הייתי בונה על כך.

ידידי רוני שטנאי, בטח יכנס לאשכול ויוסיף לנו מהידע העצום שלו בנושא וינתח את הסיכויים של כל אחד.

(רוני שטנאי) #125

בנדה , לא יפה לנבל כך את הפה …
קודם כל תודה על המחמאות וכמה דברים. דוט נמצא באותו צד של הההגרלה עם סלבי ורוני, ולטעמי הגמר האמיתי של הטורניר יהיה או ברבע הגמר של הרוקט, או באמת בגמר אליו יגיעו בצד ה"קל" של ההגרלה אחד מהשניים: רוברטסון שלא צריכות להיות לו בעיות גדולות מול דיוויס, או מרפי שזכה כבר בתואר וניצח את דינג ואמור לעבור גם את קרטר שלא מבריק יותר מדי בינתיים. מרפי הפגין הרבה מאוד אופי כשניצח את שלושת הפריימים האחרונים מול דינג כדי לקבוע 10-13 בייחוד לאחר שדינג עשה 137 על מנת לעלות ל 10-9.

דוט בהחלט נראה טוב בסיבובים הקודמים ואפילו מתקרב לכושר בו הוא זכה באליפות והגיע פעם נוספת לגמר(כדי להרגיש את נחת זרועו של הרוקט בגמר חד צדדי ), אבל פתיחת רבע הגמר שלו לא מבשרת טובות כשאלן זוכה בכל ארבעת הפריימים הראשונים. ,ניתן עדיין כמובן מהמצב(הטוב מ25 ) וקשה לי להאמין שדוט לא יחזור למשחק…

משחק המפתח לטעמי באליפות יהיה הקרב בין סלבי לרוני, סלבי אחרי שקשוק קל מול הנדרי מחק את סטיבן הנדרי כפי שהוא אמור היה לעשות מלכתחילה.
רוני מגיע מפוקס עם ארבע סנטרי מחמשת הפריימים האחרונים מול וויליאמס, את רוני לא ממש מעניינת העובדה שסטיב דיוויס הגיע לרבע הגמר בגיל 52, הוא בטורניר רק על עצמו .
בראיון האחרון הוא אמר שאם עוד פעם אחת ישאלו אותו את השאלה הקבועה של “אתה המבקר החריף ביותר שלך, מה יש לך לאמר על ההופעה וכו’…” הוא יפסיק את הראיון באמצע מכיוון שלטענתו הוא יודע טוב מאוד מתי הוא משחק רע ומתי הוא משחק טוב, מול ווילימאס הוא היה מרוצה מכמה דברים בסיום והוא מקווה שהוא יוכל להמשיך את המומנטום למשחק הבא, סלבי ממול כבר הוכיח שהוא מסוגל לנצח את הרוקט כך שצפוי קרב מרתק שקשה לניבוי.
מכיוון שאני אוהד ידוע של רוני ההימור שלי אמור ללכת על סלבי בשביל הניחוס …, אבל כשרוני משחק היטב קשה מאוד להתקרב אליו, אם יש שחקן שנותר בתחרות ומסוגל לעשות זאת זה סלבי, כך שהתחזית הדי צפויה שלי היא שהמנצח מבין השניים ייקח את כל הקופה, אבל גם אני כמו בנדה ידעתי תחזיות שלא מתממשות.

(רוני) #126

ה 4-4 של רוני וסלבי היה כל כך מוזר שאני לא מבין מה קורה שם. זה נכון שזה רבע גמר הטורניר הכי גדול בסבב, אבל רבאק, קצת אקשן לא יזיק.
שני שחקנים שמודעים במשחק ההתקפי (מאוד אפילו) שלהם, בוחרים דווקא לא לקחת יותר מדי סיכונים ומשחקים הגנתי. מדי פעם הרגשתי שדיוויס הטקטיקן הגדול משחק ולא שני הראשונים. ממוצע הפריימים בסיבוב הקודם במשחק בין אוסוליבן לוויליאמס היה משהו כמו 14 דקות לכל פריים (מאוד מהיר). היום אחרי 8 משחקונים זה עומד על כמעט 25 דקות שזה המון. לא אופייני האמת לשניים, במיוחד לרוני.

יש לי הרגשה שזה יסתיים בפריים האחרון (עוד פעם בין השניים האלו), ורוני ידפוק עוד מקסימום, בדיוק כמו לפני שלוש שנים בחצי גמר אליפות ה- UK בין השניים :wink:.

אגב, אני מסכים עם שניכם, בנדה ורוני, לגבי דוט. הוא מאוד מרשים כרגע ומזכיר את היכולת שהביאה אותו לשני גמרים ולזכיה באחת מהם. אולם, אלן נמצא בשיא הקריירה שלו עד כה ולדעתי זה יהיה משחק צמוד ביותר. אני עדיין מהמר על אלן.

אה, אחרי הסנסציה שלו נגד היגינס, דיוויס במשחק מחפיר נגד רוברטסון מפגר כרגע 9-2 תוך כדי “בריק” של 128 בפריים האחרון.

(רוני שטנאי) #127

המשחק שאמור להיות הר מוליד בינתיים עכברונצ’יק. ההתחלה הייתה מבטיחה עם קרב חפירות רציני מאוד כששני המשחקנים מודעים לחשיבות של פתיחה טובה ומנסים בכל כוחם לא לתת שום צ’אנס ליריב, בהחלט משחק טקטי נהדר של השניים. בסיום סנוקר קשה מאוד של רוני מותיר את סלבי להחטיא את האדומים מספר פעמים ואז הרוקט ניצח. גם המשחקון השני היה טקטי מאוד עם משחק הגנה משובח עד שסלבי השתחרר וניצח. אלא שבהמשך השניים פשוט לא הצליחו להכנס למשחק ובעיקר מדובר על החטאות נוראיות של אוס’אליבן של כדורים לא קשים במיוחד כשסלבי לא מפגר אחריו עם סנוקר לא מספיק טוב. שני השחקנים עדיין לא מציגים את היכולת שהם מסוגלים לה ואפילו לא מתקרבים אליה. השאלה היא מי ישתחרר ראשון, סלבי יכול להמשיך במשחק שכזה כל זמן שהוא יזדקק לכך והוא גם ינצל את ההזדמנויות שלו, לרוני בשלב מסויים יימאס לטעמי וראו את זה במיוחד בהחטאת הירוק שהובילה להפסד במשחקון, ואם הוא לא יתחיל לנצל את ההדמנויות שיש לו(והיו לו), הוא ישאר מאחור.

דיוויס השיג את כל מה שיכול היה בטורניר הזה ומשחק רבע הגמר הוא רק בונוס אחרי ההדחה של היגינס, עם כל הרצון הטוב והכבוד, תהילתו כבר מזמן מאחוריו ולרוברטסון נותר רק לסיים את המשחק עם פריים אחרון מפוקס, אתמול הוא החטיא אדום שהיה גומר את המשחק בתוצאה 13-2, והוא הפסיד גם את הפריים הבא אבל ביתרון של שמונה פריימים ורק עוד אחד לנצח הוא לא ממש בסכנה.

דוט חזר למשחק והכל שם שקול עם 8-8 , מרפי מוביל במעט על קרטר והיום יסתיימו משחקי רבע הגמר.

אוס’אליבן וסלבי “חייבים” לנו סנוקר טוב בהרבה, אבל כנראה הכבוד שהשניים רוחשים זה ליכולות של השני מוציאות בינתיים משחק הגנתי מאוד שאין לי איתו בעיה, הבעיה היא שהם גם מחטיאים הזדמנויות לא מעטות.

אגב לגבי זמן המשחקונים, רוני נגד וויליאמס היה מהיר מאוד בממוצע של 14 דק’ למשחקון, אבל בשידור הוזכר חביבו הגדול ביותר של בנדה, במשחק הגמר בשפילד מול הנדרי - המשחק ההוא שהוא אמור היה לנצח (אחד מהשישה…) עמדו השניים על קצב של קצת מעל 12 דק’ לפריים. ג’ימי הסופה - היו ימים.

(רוני) #128

אחד הגמרים המשעממים ביותר שראיתי בסבב. דוט היה בכושר נורא ונראה מאוד עייף. רוברטסון ניצל זאת בכדי לזכות באליפות העולם בפעם הראשונה בחייו. פעם ראשונה שאליפות זו הולכת אל מחוץ לאי הבריטי-אירי.

בסך הכל קיבלנו אליפות עולם מפתיעה אך לא כל כך איכותית. השחקנים הגיעו לחצאי הגמר ולגמר שהם עייפים מאוד ועל כן לא קיבלנו שואו בשלבים המתקדמים. חבל.

אגב, בנדה ורוני, מה דעתכם על פרשת השוחד של היגינס? אני פשוט לא מצליח להתנער מזה. אם זה נכון, זה יום שחור לענף.

(בנדה) #129

רוני ואני דיסקסנו בעבר על הנושא, במיוחד כשהתפוצצה פרשת השוחד של דוידנקו בטניס והגענו למסקנה כואבת שעיקרה: אין ענף שלא נגוע בנושא, הגם שאין לנו הוכחות חותכות בנדון.

במקרה של היגינס, הרי שיש הוכחות חותכות לנושא וזה נושא חמור מאוד וחבל שזה קורה ונקווה שהאחראים על הענף יעשו הכל בכדי למגר תופעות מסוג זה והלוואי בכל הענפים, אם כי אני סקפטי, משום שתמיד יהיו משחדים ומשוחדים, כנראה שזה חלק מאופיו הפחות טוב של בן אנוש ויש כנראה מחיר לכל דבר.

לנושא המקצועי, הרי שהניתוח שלך, בדבר עייפות השחקנים ובמיוחד זו של דוט(הוא שחקן הרבה יותר מגוון וטוב מרוברטס ופרט לגמר הוא הציג סנוקר ברמה מצויינת) הכריע את הכף ומזמן לא חזיתי בגמר כל כך משעמם עם יכולת עלובה מצד שני השחקנים שנטלו חלק בגמר. ראיתי גמרים חד צדדיים, ראיתי שחקנים מביכים ומשעממים, אבל ששני השחקנים יהיו ברמה כה עלובה שלא הזכירה שמץ מיכולתם עד לגמר, במיוחד מדוט, אני מדוה שלא ראיתי.

יש לי טענות גם למארגנים ושיטת הדירוג שלהם, אבל אתן להם קרדיט על הזמן הרב שהם עוסקים בכך וקורה כנראה שאחת לתקופה יש להם “נפילה” בכך ועל כך יש להצטער ולקוות לטוב בשנה הבאה, כל זאת בתנאי שפרשת היגינס לא תחבל טוטאלית בענף והשדים שיצאו מהבקבוק עקב כך.

(Bundy) #130

תגובה ראשונה שלי פה, מקווה לא לבייש את הפורום.
כצופה נלהב של סנוקר ומעריץ של אוס’ליבן, קצת התאכזבתי השנה.
ההדחה של היגינס ע"י דייוויס שלא האמנתי שיצליח להגיע עד לרבע הגמר וזה הישג מעולה עבור מישהו בן 52, בלי לזלזל כמובן.
מארק סלבי, לטעמי, פספוס גדול עד עכשיו. שחקן מצוין (סוג של קומיקאי) שאמנם ההישג שלו אם אני לא טועה זה גמר לפני 3 שנים. לדעתי, הוא יכל לתת פייט יותר גדול לרוברטסון בגמר, שהיה קצת חד צדדי, ודוט פשוט נראה עייף. מלבד זה, רוברטסון פשוט שחקן ענק. אחד השחקנים עם המכות הארוכות הטובות ביותר בסבב, זכה באליפות בכבוד.

דבר אחרון, קצת מאכזב לראות את אוס’ליבן. לעיתים זה נראה כאילו הוא לא מרוכז במשחק ועסוק בדברים אחריםאו בויכוח מיותר עם השופט. אין ספק שמדובר באגדה ובשחקן הכי כישרוני בסבב, אבל לעיתים הראש פשוט לא מאפשר לו להוכיח את זה. שוב, בלי להוריד מהכבוד שמגיע לו, מאחר והוא 3 פעמים אלוף העולם.

(glory glory man utd) #131

אתם יודעים אם יש תחרויות חובננים בישראל, ואם כן איפה אפשר למצוא עליהן פרטים?

(glory glory man utd) #132

תראו איזה יופי, אני שואל שאלה ואז עונה עליה :becool: :
ביום שבת הזה יש בלינקולן בירושלים (תלפיות) תחרות סנוקר לחובבנים. אם מישהו מעוניין להשתתף כדאי לו לדבר איתם היום כי בקרוב יגמרו להם המקומות.

(רוני) #133

אחרי שהורחק מהסבב לששה חודשים בשל חשד להטית משחקים, היגינס חוזר לאליפות בריטניה שיצאה לדרך לפני שבוע ותוך כדי יכולת גדולה הוא עולה לגמר שיערך מחר, שם הוא מחכה למנצח בין וויליאמס ומרפי שממשיכים את המשחק שלהם הערב (וויליאמס מוליך 5-3 אחרי הסישן הראשון).

אלוף העולם האוסטרלי רוברטסון שנמצא בשיא הקריירה שלו הודח ברבע הגמר ע"י שון מרפי.
רוני אוסוליבן הפסיד ברשלנות (איך לא) בסיבוב הראשון לסטיוארט בינגהאם, לא מגדולי השחקנים בענף, והוא צפוי לאבד כמה מקומות בדירוג העולמי.

לכל תוצאות השבוע.

(רוני) #134

10 שנים אחרי, וויליאמס נגד היגינס שוב בגמר אליפות בריטניה (רק מוכיח את הרמה הגבוה של שני הסופר-סטארים האלה). אז זה היה היגינס שחגג.
וויליאמס פתח את הסישן השני בצורה חלשה ביותר והיה בפיגור 8-6 אחרי שכבר הוביל 5-3 אחרי סישן אחה"צ, כאשר מרפי נראה מצויין ועם רגל וחצי בגמר. אז התעורר וויליאמס ותוך משחק long-pot מרשים ביותר הוא גומר את מרפי והופך את התוצאה ועולה לגמר שיערך היום וימשך עד לערב.

אחלה גמר מצפה לנו.

(רוני) #136

שוד!
בקאמבק אדיר מצליח ג’ון היגינס לזכות בתואר אלוף בריטניה אחרי 10-9 גדול על וויליאמס שכבר הוביל 9-5 וכבר היה בטוח כמנצח (במצב של 9-7 היגינס נזקק לסנוקר על מנת לא להפסיד את הפריים והמשחק והוא השיג אותו).

בסוף הוא הוזיל דמעה אחרי שנשאל על משפחתו ואביו שסובל ממחלה קשה.

נ.ב. כואב הלב על וויליאמס.

(רוני) #137

בינתיים המאסטרס מספק לנו אחלה הפתעות כבר בסיבוב הראשון.
דוט מדיח את היגינס המתקמבק, קינג מדיח את סלבי (!) המומחה של המאסטרס בשנים האחרונות.
בנוסף לזה וויליאמס מפסיד לדינג, וקארטר מפסיד לאבדון בפריים המכריע.

היום מצפה לנו מפגש איכותי בין מארק אלן המצויין ו"רוקט" אוסוליבן (תלוי במצב הרוח של רוני).

(רוני) #138

דינג ג’ון ווי זוכה בטורניר המאסטרס שהתאפיין בהפתעות מיומו הראשון של הטורניר היוקרתי.
כל ה"טופ סידס" למעט דינג הסיני הודחו כבר בשלב הראשון, דבר מאוד לא אופייני. כתוצאה מכך קיבלנו שחקנים, שחות נחשבים לטופ בסבב אבל כן שחקנים טובים ומאיימים דוגמת מארקו פו וג’ימי קופ, מגיעים לשלבי חצי הגמר והגמר.

דינג שלט בגמר מאז הפריים הראשון שלו וניצח את פו בבטחה 10-4.

כל התוצאות של המאסטרס.

(רוני) #139

היגינס ומגוואיר יפגשו בגמר אליפות ווילס הפתוחה היום.
וכאשר הזמן אוזל עד לאירוע הגדול של השנה, רוני אוסוליבן ממשיך להתדרדר בדירוג העולמי. העונה השחורה ביותר של הרוקט(?)

(רוני) #140

היגינס ביכולת שיא גובר על מגוואיר 9-6 אחרי שכבר פיגר 5-2.
classy Higgins.

(רוני) #141

הבוקר נערכה הגרלת המשחקים של אליפות העולם בשפילד שתיערך בחודש הבא.
[U]הנה התוצאות :[/U]

Jamie Cope v Andrew Pagett
Ding Junhui v Jamie Burnett
John Higgins v Stephen Lee
Neil Robertson v Judd Trump
Mark Allen v Matthew Stevens
Ricky Walden v Rory McLeod
Mark Williams v Ryan Day
Stephen Maguire v Barry Hawkins
Ronnie O’Sullivan v Dominic Dale
Shaun Murphy v Marcus Campbell
Graeme Dott v Mark King
Stephen Hendry v Joe Perry
Ali Carter v Dave Harold
Peter Ebdon v Stuart Bingham
Mark Selby v Jimmy Robertson
Marco Fu v Martin Gould

סטיב דיוויס האגדי הובס במוקדמות ולא ישתתף בטורניר היוקרתי.

(בנדה) #142

נו, לפחות על פי ההגרלה יש סיכוי שרוני לא יפשל בסיבוב הראשון, כפי שקורה לו בחודשים האחרונים. אגב, כמחזיק תואר אלוף העולם, לפני שנים אחדות הוא הגיע לשמור על תוארו ונוצח בסיבוב הראשון כמה שתואר כסנסציית המאה בסנוקר.

(רוני) #143

תאמין לי בנדה, אם רוני מגיע במצב רוח שלילי לאליפות העולם, גם המשחק ה"קל" הזה יהפוך לסיוט כמו כל העונה שלו.
רוני חייב להגיע מפוקס לכל הרוחות. דבר שלא עשה מאז אליפות העולם האחרונה בה זכה, שבה הוא בהחלט הפגין יכולת מצויינת והיה, לשם שינוי, מרוכז לגמרי במהלך כל הטורניר. דבר נדיר אצל ה"רוקט".

אגב בנדה, האם אתה חושב שרוברטסון יכול שמור על התואר שלו או לפחות לתת אליפות טובה בתור אלוף העולם המכהן, או שזה גדול עליו?
אני אישית חושב שהבחור בהחלט מוכשר ויכול לתת טורניר מרשים. אולם, קשה לי לראות אותו שומר על התואר.

היגינס ו-וויליאמס נראים לי כמו הפייבוריטים העונה. מה אתה אומר?

(רוני) #145

תעקוב אחרי איזה טורניר אחד באופן קבוע ואתה נדבק למסך. נכון, זה ההפך הגמור מפורמולה 1 שמאופיין כספורט רועש ועליז, אך גם לספורט הזה יש את היופי שלו.