סנוקר :: אליפות העולם בשפילד 2016

(צמד תלתלים) #101

חצי גמר

סטפאן מגויר 9
שון מרפי 5 - סטפאן מגויר

מארק שלבי 8
רני אוסוליבאן 9 - רוני אוסוליבאן

(צמד תלתלים) #102

ובכן, הגדול מכולם זוכה לבסוף באליפות מפלין, בריטנה. אוסוליבאן המלך מנצח 10-2 את מגויר.
עוד תואר למלך.

(Selby) #103

מה, יש אשכרה דיון אקטיבי על סנוקר?
שלבי עשה אותי מאושר עד הגג כשהתמודד שווה בשווה עם המלך.
אני חולה על סגנון המשחק שלו, אלגנטי ומעודן עם הכנות מצויינות, אך בו בזמן לא מפחד לקחת סיכונים, ממש כמו רוני.

בגמר אהדתי כמובן את רוקט רוני ומהמכה הראשונה היה ברור מי ינצח.

(צמד תלתלים) #104

עוד תחרות יוצאת לדרך, והפעם זאת לא סתם תחרות אלא אליפות המאסטרס - אחת האליפויות הנכספות. האליפות כאמור החלה כבר שלשום ותסתיים ב -20.1

סיבוב ראשון

רוני אוסוליבאן 5
סטפאן מגויר 6 - סטפאן מגויר=-O=-O

סטפאן הנדרי 5
מארק שלבי 6 - מארק שלבי

קן דורוטי 6
מארק וויליאמס 2 - קן דורוטי

שון מרפי 6
אליסטר קארטר 3 - שון מרפי

גריים דוט 5
סטפאן לי 6 - סטפאן לי

פטר אבדון 6
ריאן דאיי 4 - פטר אבדון

נייל רוברטסון 5
מארקו פו 6 - מארקו פו

ג’ון היגינס 4
דינג ג’ונהוי 6 - דינג ג’ונהוי

(Selby) #105

איזה אושר, מארקי הדיח את ג’וקר, זה די מפצה על ההדחה של אוסאליבן.
אחרי הסנוקר הראשון בפריים ה11(אחרי שמארקי כבר הוביל ביותר ממה שנשאר על השולחן) עמדתי להתעלף, מזל גדול שג’וקר לא יכל להחזיר את הcue ball לעמדתו המקורית לעוד סנוקר.

(צמד תלתלים) #106

גביע מאלטה יפתח ב-4 לפברואר, ויסתיים ב-10.

האם זה עוד תואר שאוסוליבאן הולך לזלזל ולהפסיד? או שהוא ישרוף את המשטחים, ינקה שולחנות ויוסיף עוד תואר לארון התארים הענקי שלו?

(רוני שטנאי) #107

רוני אולי ינקה את השולחן בבית, הוא לא הגיע למאלטה .
הנה רשימת המשתתפים.
הטורניר הוא בשיטת בתים, הראשונים מכל בית עולים לחצי הגמר בית 1 מול 2 ו3 מול 4.

Group 1
John Higgins
Joe Perry
Ali Carter
Ryan Day
Alex Borg

Group 2
Ken Doherty
Neil Robertson
Joe Swail
Stephen Lee
Marco Fu

Group 3
Shaun Murphy
Stephen Hendry
Stephen Maguire
Mark Selby
Tony Drago

Group 4
Graeme Dott
Peter Ebdon
Mark Williams
Ding Junhui
Dominic Dale

(רוני שטנאי) #108

הערב ב 21:00 יורוספורט , המשך גמר טורניר ווילס במצב של 4-4 בין אוסא’ליבןי לסלבי(המנצח הראשון לתשעה משחקונים). אם המשחק יזכיר בשמץ את המשחק ההוא, שאף אחד לא יאמר אח"כ למה ראיתי את דרבי הכדורגל או את המשחק ממלחה…

לי לפחות יהיה תירוץ טוב יותר - יציאה לרגל יום ההולדת של אשתי המקסימה.

(Selby) #109

לא יאמן, אם רוקט לא ניצח את סלבי במצב של 8-5, נדמה שמצאנו לנו את הלפחות שני הכי טוב בעולם.
אני מייחל לעוד המון גמרים כאלו בין רוקט לסלבי.

(רוני) #111

זה כבר 16-8 לרוקיט , אין מצב שהוא לא ייצא אלוף העולם!

הוא שיחק מדהים במשך כל הטורניר , ניצח שחקנים גדולים כמו וויליאמס והנדרי (הביס אפילו) והוא בהחלט ראוי לזה .
מה גם שהוא דפק מקסימום מדהים אחד (147) בתוך הפרצוף של וויליאמס!!!

(רוני) #112

כצפוי הרוקט רוני אווסוליבן זוכה באליפות העולם לסנוקר בשפליד אחרי ניצחון מרשים על אלי קארטר 18-8 .

כאמור רוני היה דומיננטי לכל אורך הטורניר , ומה שהכי הרשים אותי זה ריך שהוא שיפר את משחק ההגנה שלו (הוא תמיד היה שחקן התקפי וזה מה שדפק אותו בהרבה טורנירים) .

הדרך שעשה רוני באליפות :

סיבוב ראשון : ניצחון 10-5 על לוי צ’אנג (סין) .
סיבוב שני : ניצחון 13-7 על מארק וויליאמס (ווילס) - רוני סיים את המשחק עם 147 מרשים!!!
רבע גמר : ניצחון 13-7 על ליאנג ווינבו (סין) .
חצי גמר : ניצחון 17-6 על סטיפן הנדרי הגדול (סקוטלנד) .
גמר : ניצחון 18-8 על אלי קארטר (אנגליה) .

(רוני) #114

כתבה יפה באתר ספורט5 על מי הוא הגדול מכולם :

http://www.sport5.co.il/articles.aspx?folderid=920&docid=37044&lang=HE

יפה שהם מתייחסים בכלל לענף הסנוקר .

(רוני שטנאי) #115

כתבה יפה למי שלא יודע מה זה סנוקר ולא מכיר את המשחק. למי שבאמת מכיר קצת את עולם הסנוקר מדובר בכתבה רצופה בטעויות וחסרת בשר.
כל הכבוד להם גם שהם מתקנים טעויות אחרי שמעירים להם. חבל רק שהם לא מסוגלים להעלות את הטוק בק שלי עם שמי המלא בו כתבתי שלרוקט יש תשע שבירות מקסימליות- מצחיק לראות תגובה שאומרת שיש לרוני תשע ואח"כ מישהו עוד עונה ואומר שזה מה שרשום בכתבה עצמה…מעניין שהם לא שינו עדיין את העובדה שהוא כן זכה בטורניר בשנתיים האחרונות - מאסטרס).הכתב גם הוסיף אחרי התגובות של מי שכנראה מבין קצת יותר ממנו שרוני מכונה רוקט ושהוא מסוגל להכות בשתי ידיים , ועל הרהורי הפרישה שהוא לא מפסיק לדבר עליהם. אבל העיקר שמועד הפרסום הוא לפנות בוקר ומאז הוסיפו עוד ועוד שינויים , שטחיות במיטבה מבית היוצר של ערוץ הטריבונה המרכזית.

לא פלא שאני כמעט ולא נכנס לאתר הזה, הגעתי היום בעקבות ההפנייה לכתבה על שוער הפועל ירושליים אשר נפל במלחמת לבנון שבאמת הייתה מרגשת, אבל חבל שלצד זה יש כתבות כאלו.

לא מזכירים את הסיבות לאי היציבות ביכולת שלו-הדיכאון, המריחואנה הבית ועוד
הכריזמה של דיוייס בימי השיא שלו שוות ערך לזו של שטיח. היה עוד איזה שחקן מלהיב יותר מכולם שרוני משתווה לו וזהו השחקן המענג אולי בהיסטוריה- חביבו של בנדה גי’מי תחנת הרוח ווייט.

וקצת על האליפות, למען האמת נותרתי קצת מאוכזב, לצד הסנוקר הפנומנלי של רוני בעיקר בחצי הגמר, היה חסר לי מאבק, הנדרי עם כל הכבוד לא נמצא ברמות הללו כבר כמה שנים, בפעם הקודמת זה נגמר על ארבע הפעם על שש, לגמר הראשון שלו הגיע קרטר סחוט ביותר ועם מאזן של 0-8 מול רוני כך שהתוצאה לא מפתיעה והרמה בגמר גם היא לא יצרה יותר מדי ניצוצות.
התאכזתי ממגוויר שציפיתי שהוא זה שיחכה לאוס’אליבן בגמר, סלבי ומרפי אף הם אכזבו. זה יפה לראות ולעיתים פשוט תענוג את המשחק של רוני, אבל כאשר ממול הרמה לא הייתה בשיאה זה מפחית קצת מההנאה.
ברגע שלא מצליחים להדיח אותו בשלבים המוקדמים ,המשימה הופכת לכמעט בלתי אפשרית, בייחוד כשהוא בכושר שכזה.
מעניין יהיה לראות האם הוא ימשיך באותה האינטנסיביות, עונת הסנוקר הקצרה הסתיימה לה בצורה יפה , המשאירה טעם של עוד.

(צמד תלתלים) #116

רוני שטנאי, מה זה שבירות מקסימליות?

(רוני שטנאי) #117

, הטבעת כל הכדורים, 15 אדומים ו15 שחורים בזה אחר זה ולאחר מכן את כל הצבעים. כך מגיעים לשבירה המקסימלית של 147

(צמד תלתלים) #118

משהו יודע מתי הליגה נפתחת?

(adi1) #119

מישהו יודע מה הדרוג הכי גבוה שעודד קטש הגיע אליו בסנוקר/פול נראה לי משהו בסביבות ה25

(רוני) #121

Vintage Hendry?

כבר כמה פעמים השבוע, ובכל מכה שלו לכדור, נזכרתי באותו ילד שגלגל את עולם הסנוקר על אצבע אחת בשנות השמונים המאוחרות והתשעים, והרהרתי האם הוא יוכל לשחזר ולו בקצת את היכולת הפנומנליות שלו מעבר? מסתבר שכן.

הנדרי, באחד הטורנירים הגדולים שהיו בשפילד מאז ומעולם, חוזר ובגדול. הוא מפגין יכולת אדירה עד עכשיו בטורניר והשיא הגיע הבוקר עם 147 מדהים נגד אחד הפייבורטים לזכיה ואלוף העולם לפני ארבע שנים שון מרפי. כרגע, אחרי שרוני אוסוליבן עף הביתה אחרי טורניר מביש בסטנדרטים שלו, והנדרי בכושר הטוב ביותר שלו בעשור הזה, הוא הופך לפייבורט בשבילי.

אם הסקוטי ישכיל לשמור על אותה רמת משחק כמו שהפגין עד עכשיו בטורניר הוא יהיה אלוף עולם בפעם השמינית בהסטוריה.

אגב, המשחק בין היגינס וסלבי פשוט תענוג. 4-4 עד עכשיו תוך כדי סנוקר מהטופ שבטופ. נראה לי שזו אליפות העולם הטובה ביותר שהייתה אי פעם, הכי טובה שאני ראיתי זה בטוח.

(רוני) #122

יש פה מישהו בכלל?

אחרי ההפתעה הגדולה שהנחיתה האגדה סטיב דיוויס על אלוף העולם המגמגם, ג’ון היגינס, משחק נפלא מתפתח לו בין שני אלופי עולם אחרים, רוני אוסוליבן ומארק וויליאמס, באליפות העולם שנערכת כרגע בשפילד.

אחרי הסישן השני אתמול בערב, התוצאה בינתיים עומדת על 8-8 כשהיום אחרי הצהריים השניים ישחקו עד הסוף (הראשון ל- 13 ינצח ויעלה לרבע).

הרוקט כמובן הוא המועדף עלי, אבל וויליאמס נותן טורניר טוב מאוד עד כה.

[U]שאר משחקי הסיבוב השני :[/U]

[B]דיוויס[/B] - היגינס 11-13
קארטר - פרי 6-10
דינג - מרפי 3-5
הינדרי - סילבי 4-4
[B]דוט[/B] - מיגוואיר 6-13

המסומנים כבר עלו לרבע.
[B]אלן ורוברטסון[/B] גם כן ניצחו ועלו לרבע הגמר.

(רוני) #123

רוני מנצח את וויליאמס ועולה לרבע הגמר. מרפי חוזר בגדול מול דינג ועולה גם הוא.
היום יחלו משחקי רבע הגמר, הנה המשחקים :

[B]דייויס - רוברטסון[/B] (הימור שלי, רוברטסון. דיוויס עשה מעל ומעבר כד כה ולא נראה לי שהוא ימשיך).
[B]דוט - אלן[/B] (אלן הוא הכוכב העולה של הסבב, אני מהמר עליו למרות הכושר הנפלא בו נמצא דוט).
[B]קארטר - מרפי[/B] (משחק מסקרן שהכל יכול לקרות בו. הימור שלי, מרפי)
ואחרון חביב : [B]סלבי - אוסוליבן[/B] ה-משחק של הסיבוב. שני שחקנים ענקיים שכל אחד ביום טוב יכול לנצח את השני. אני כמובן תומך ב"רוקט" כך שאני לא יכול להמר נגדו.