סנוקר :: אליפות העולם בשפילד 2016

(רוני) #324

אליפות העולם היוקרתית בשפילד כבר כאן והיא כבר סיפקה לנו כמה הפתעות.

רוני “רוקט” אוסוליבן התחיל את המסע לשמירה על התואר עם ניצחון די קליל בסיבוב הראשון. אתמול הסתיים הסישן הראשון שלו מול פרי בסיבוב השני של האליפות כשהוא מפגר 5-3 במשחקונים תוך תצוגת סנוקר לא טובה של הרוקט. ככה זה כשאתה נכנס לטורניר כפייבוריט מובהק. היום ומחר הם ישלימו את המשחק שלהם בתקווה שרוני יתעורר.

דינג הסיני המצויין, ומדורג מס’ 2 בעולם, הודח בסיבוב הראשון אחרי הפסד סנסציוני 10-9 לשחקן שמופיע לראשונה באליפות העולם, ווסלי. ההפתעה הכי גדולה בטורניר עד כה.
ג’ון היגינס ממשיך בהתדרדרות שלו כאשר הוא מפסיד בסיבוב הראשון לחברו הסקוטי מקמאנוס. סטיבן מגוואיר גם הוא בחוץ.

קין דוקרטי הוותיק הפתיע את המדורג 5 בעולם, סטיווארט בינגהאם, וניצח אותו 10-5 והוא יפגוש את מקמאנוס בסיבוב השני.

המשחק המעניין של הסיבוב השני לדעתי יהיה בין מארק סלבי לאלי קארטר. גם רוברטסון-אלן מבטיח המון. סלבי מוביל אחרי הסישן הראשון בתוצאה 5-3.

עד כה האליפות העונה לא ממריאה לגבהים גדולים. בינתיים אנו רואים בעיקר טורניר בינוני בתקווה לראות שיפור משמעותי בהמשך.
המועמדים הבולטים לזכות העונה לדעתי, אם רוני ימשיך לשחקן בצורה בינונית-מטה, הם ניל רוברטסון שנמצא בפורמה טובה, מארק סלבי ושון מרפי.

(#4Gidi) #326

בסיישן הלפני אחרון שלהם, רוני וג’ו פרי שמרו על פער זהה שמ5-3 זה קפץ ל9-7. מחר ב12 יחלו את הסיישן המכריע. רוני חייב להתעורר.

מעבר לזה, רוברטסון בהחלט נראה השחקן הכי חם בטורניר כרגע.

מילה על ג’אד טרומפ. פשוט מתסכל לראות את היכולת שהוא מציג לאחרונה וההפכפכות שלו. אני נזכר בטורניר הזה שלוש שנים אחורה ולא יכול לתהות מדוע הוא לא נמצא במקום קצת יותר גבוה מבחינת איכות הסנוקר שלו. טרומפ יפגוש את ראיין דיי אחרי שניצח את פורד בקושי במשחק מזעזע של שניהם שבקושי הצלחו במהלך כל המשחק לעבור את גבול ה60 בברייק הגבוה שלהם וזה מבלי להתייחס לכך שבכל פריים כל אחד מהם קיבל 4-5 הזדמנויות ופישל בתורו.

נקווה שגם הוא יראה שיפור ככל שיתקדם הטורניר. יש לו את זה בגדול.

כולי תקווה שהרמה תעלה. חיכיתי לזה בקוצר רוח.

(רוני) #327

[QUOTE=#4Gidi;1524948]

מעבר לזה, רוברטסון בהחלט נראה השחקן הכי חם בטורניר כרגע.
[/QUOTE]

אכן כך. הוא ה- break builder הכי טוב בסבב ביחד עם רוני. פשוט כיף לראות אותו משחק.
האוסטרלי נראה הכי טוב עד כה בטורניר, אולי הופך להיות הפיבוריט אם רוני הולך הביתה היום.

רוני לא טוב. הוא לא הגיע לטורניר. גם בסיבוב הראשון שלכאורה ניצח די בקלות 10-4 הוא לא הפגין אפילו יכולת בינונית (ויכולת בינונית של הרוקט שווה ליכות הכי טובה של - 90% מהשחקנים בסבב).
הוא צריך משהו מיוחד היום על מנת לנצח את פרי שחייבים לתת לו קרדיט על משחק מצויין שלו ולא רק כי רוני מפגין יכולת חלשה. אחוזי ה- LONG SHOT של רוני במשחק הזה עומדים על משהו כמו 30% שזה פשוט מביש ולא מתאים לשחקן ענק כמוהו וזה הורג אותו במשחק הזה.
אני בהחלט לא פוסל הדחה סנסציונית של הרוקט היום, גם בגלל שפרי באמת משחק טוב וגם כי רוני עוד לא הראה עשירית מהיכולת שלו ועל זה לא מגיע לו לדלג שלב.

אני מקווה להתבדות ושנראה רוני שונה לגמרי היום.

לגבי שאר המשחקים, סלבי ניצח את הקרב עם אלי קארטר והוא כבר ברבע הגמר.
בארי הואקינס, הפיינליסט של שנה שעברה, מפגר בתוצאה 7-9 מול ריקי וואלדן אחרי שבארי פתח את המשחק עם 3-0 אבל מאז וואלדן שולט בשולחן. היום הם ישלימו את המשחק.

סישן פושר, ארוך ומייגע (בלשון המעטה) היה אתמול בין שני הוותיקים דוקרטי ומקמנוס נגמר בתוצאה 4-3 (אפילו לא היה להם זמן להשלים את המשחקון השמיני בגלל קצב המשחקונים הארוך). המשחק הזה כמובן לא מוסיף לרמה של הטורניר העונה. הרמה פשוט מאוד נמוכה.

נקווה לשיפור בהמשך.

(#4Gidi) #328

רוני משלים מהפך! חייב להודות שבמצב של 11-9 ושפת הגוף של רוני הייתי מודאג מאוד, אבל הוא הראה מאיזה חומר הוא עשוי בשנתיים האחרונות והתפקס וסיים את המשחק בתוצאה 13-11 עם שני ברייקים של 100+ מרשימים ביותר. והתגובה בסוף קצת מראה כמה קשה זה היה. מחמאות לג’ו פרי ששיחק טוב בשני הסיישנים הראשונים והעניש את רוני על כל טעות כמעט, אבל לא ממש הגיע לסיישן האחרון ונתן לרוני להיכנס ולשמור על פער קטן עד שרוני התעורר וכבר היה מאוחר מדי.

במשחק המקביל מקמנוס כבר עם 9-3 ולפי היכולת של קן דוקרטי (גם מול בינגהאם) אין מצב שהמשחק מתהפך.

(רוני) #329

יש שחקני סנוקר ויש גאונים בעולם הזה. רוני אוסוליבן הוא גאון סנוקר.
החלק הראשון של הסישן הבוקר התחלק שווה בשווה בין השניים והם ירדו להפסקה במצב 11-9 לטובת פרי. ואז, במאני טיים וכאשר הלחץ גובר ופרי צריך עוד שני משחקונים בלבד על מנת להדיח את אלוף העולם, מגיע סוף סוף ה"רוקט" האמתני לשפילד ותוך פחות משעה הוא דופק ארבעה משחקונים ברציפות כאשר בשניים האחרונים הוא דופק שתי שבירות מעל 100 כאשר פרי על האפס ומנצח כמו אלוף עולם אמיתי את המשחק הצמוד והמלחיץ הזה. פשוט גאון.

ובכל זאת, שאפו ענק לג’ו פרי שלמרות ההפסד הוא היה מצויין לאורך כל המשחק.

[QUOTE=רiני;1524994]
הוא צריך משהו מיוחד היום על מנת לנצח את פרי שחייבים לתת לו קרדיט על משחק מצויין שלו ולא רק כי רוני מפגין יכולת חלשה. אחוזי ה- LONG SHOT של רוני במשחק הזה עומדים על משהו כמו 30% שזה פשוט מביש ולא מתאים לשחקן ענק כמוהו וזה הורג אותו במשחק הזה.
אני בהחלט לא פוסל הדחה סנסציונית של הרוקט היום, גם בגלל שפרי באמת משחק טוב וגם כי רוני עוד לא הראה עשירית מהיכולת שלו ועל זה לא מגיע לו לדלג שלב.

[/QUOTE]

אין ספק שרוני עשה את שיעורי הבית שלו בצורה מושלמת. הוא ראה את אחוזי ההצלחה הנמוכים שלו ב- LONG POT והוא דפק היום 90%+ הצלחה. וזה מיד עשה את השינוי.

[RIGHT]COME ON RONNIE![/RIGHT]

(#4Gidi) #331

בחירה קשה בין רוני-מרפי לרוברטסון-טרומפ שמשודרים במקביל בסיישן הראשון של המפגשים. אני אלך עם רוני. שני מפגשים מבטיחים ביותר, שלפי איך שנראים הדברים כרגע מכילים גם את שני הפיינלסטים (הלוואי).

(רוני) #332

רוני מטאטא גם את בארי האוקינס בחצי הגמר ועם סישן “ספייר” אחרי שעשה זאת למרפי ברבע והוא מבטיח את מקומו בגמר אליפות עולם בפעם השלישית ברציפות. מדהים.
עצם העובדה שרוני מקבל יום מנוחה היום להתרענן עשוי לשחק לטובתו בגמר אחרי שסלבי ורוברטסון ישחקו האחד את השני היום עד מאוחר בלילה ויבואו לסישן הראשון של הגמר מחר פשוט מותשים לעומת רוני.

זה מדהים לראות מה סטיב פיטרס עשה לרוני, הפסיכולוג שעובד עם רוני כבר שלוש שנים. הוא פשוט הפך אותו לבן אדם אחר ושחקן שונה שיודע להעריך את עצמו, את הקהל, את המשחק ואת היכולת הגאונית שלו שלא מעט פעמים נפלה קורבן למזג הבעייתי שלו והדיכאון שלו.

היום, רוני פשוט מפחיד את יריביו. עצם העובדה שהוא יותר בוגר ואחראי במשחק שלו הופכת אותו לכמעט מושלם. ועצם העובדה שהוא שם בסבב זורעת את הפחד בשחקנים היריבים והוא פשוט מנצל זאת לנצח עוד משחק ועוד משחק, ולא בהכרח עם סנוקר גדול.

שלא יגמר לעולם.

(#4Gidi) #333

הפעילות כאן לא קיימת על אף שהחל לפני כשבוע אליפות העולם בשפילד. רק אציין שרוני הודח על ידי בינגהאם שיפגוש את טרומפ (ששיחק כמעט בשלמות מול דינג והדיחו בלי מאמץ מיותר). הפתעה לא פחות גדולה הייתה במפגש בין רוברטסון להוקינס, כאשר הוקינס ניצח בפריים מכריע. מרפי (הפייבוריט שלי מתחילת הטורניר) הדיח את הג’ינג’י העקשן והמשתפר, אנטוני מקגיל.

חצאי הגמר יהיו טרומפ מול בינגהם ומרפי מול הוקינס. בהחלט היה מרהיב לחשוב מה היה קורה אם רוברטסון ורוני היו מעפילים, אבל נצטרך לחיות עם מה שיש. מקווה לטרומפ מול מרפי. לפחות זה.

(רוני) #334

אמצע אפריל כבר כאן וזה אומר רק דבר אחד… אליפות העולם בסנוקר-שפילד!!

אז אתמול נפתחה אליפות העולם היוקרתית בענף הירוק המאוד מעניין הזה עם הדחתו של אלוף העולם המכהן בינגהאם שמפסיד במשחקון המכריע ובמשחק מלא תהפוכות לאלי קארטר בתוצאה 10-9 ומודח כבר בסיבוב הראשון.
למען האמת המשחק לא התעלה לרמות גבוהות אך חווינו כמה מהפכים בתוצאה שהפך את המשחק למאוד מעניין עד למשחקון מכריע ארוך ומייגע של 45 דקות שבו קארטר כאמור זכה.

אלוף העולם 5 פעמים והשחקן המעניין ביותר בעולם הסנוקר, רוקט רוני אוסוליבן כמובן, יפתח את הסיבוב הראשון היום בחיפוש אחר תואר שישי שישים אותו בשורה אחת עם סטיב דייויס האגדי שמחזיק ב-6 אליפויות עולם.

במשחק נוסף שהלך עד הסוף אתמול גבר מארקו פו על פיטר אבדון הותיק בתוצאה 10-2.

[U][B]שאר משחקי הסיבוב הראשון (אלופי העולם מסומנים בסוגריים) :[/B][/U]

ריקי וואלדן - רובי וויליאמס
שון מרפי (1) - מקגייל
מגוואיר - מקמנוס
רוקט אוסוליבן (5) - גילברט
מארק וויליאמס (2) - גראהם דוט (1)
וייט - בירד
היגינס (4) - ריאן דאי
סלבי (1) - מלקינס
ניל רוברטסון (1) - הולט
מארק אלן - מאן
בארי הואקינס - אנדה
גולד - דינג
טרומפ - ווימבו
ג’ו פרי - וילסון

(Penya Solera) #335

אחרי ההדחה המפתיעה של רוברסטון וההתאוששות של טרומפ מול ווימבו הפנים לסיבוב השני ושם מחכה לנו מפגש מעניין בין שניים מהאהובים עליי: דינג מול טרומפ. שנה שעברה נפגשו ברבע הגמר וזה היה מופע קליני של טרומפ, ואם נלך קצת יותר אחורה ב-2011 הם נפגשו בחצי גמר מהמרתקים ביותר שראיתי שבסופו טרומפ ניצח.

עוד מפגש שאעקוב אחריו זה שחזור הגמר מלפני כמה שנים בין רוני והוקינס. אני לא נותן סיכוי גבוה מדי להוקינס להפתיע, אבל הוא בהחלט יכול לתת פייט לרוני ולהפוך את זה למעניין. נחכה ונראה.

(רוני) #336

מארק סלבי שחקן מעצבן… כמעט עף הביתה מול הצעיר בירד תוך תצוגה מאוד חלשה בסישן האחרון אתמול.

בינתיים הטורניר הזה שייך לוותיקים. היגינס (אלוף העולם 4 פעמים) מזכיר ימים הרבה יותר עליזים מבחינתו עם תצוגות מאוד מרשימות עד כה (נראה נפלא בסיבוב הראשון). הוא מוביל על וואלדן בסיבוב השני 3-5.
מארק וויליאמס הוולשי (אלוף העולם פעמיים) עלה אתמול לרבע הגמר אחרי ניצחון מוצדק על הולט וגם הוא מזכיר ימים יותר יפים. כיף לראות אותו בשיאו.

אלן מקמנוס בן ה- 45 הוא הפתעת הטורניר עד כה. אחרי שהדיח את סטיבן מגוואיר בסיבוב הראשון, הוא השיג אתמול ניצחון לא פחות מרשים על אלי קארטר (פיינליסט פעמיים בשפילד) ועלה לשלב רבע הגמר המאוד מרשים מבחינתו בגיל הזה, שם הוא יפגוש את המנצח במשחק בין היגינס ו-וואלדן.

רוני אוסוליבן מפגר מול הואקינס אחרי הסישן הראשון שלהם בתוצאה 3-5. הערב (16:30) הם ימשיכו את הסישן השני.
החלק הראשון של הסישן הראשון היה מאוד איכותי ומהיר מצד שני השחקנים תוך תצוגת סנוקר משובחת ונגמר בשוויון 2-2. אבל אז הגיעו כמה משחקונים בקצב איטי אבל עם תצוגת משחק סייפטי לא פחות מרשימה. הואקינס ידע לנצל את המצב ליתרון.

ואחרון חביב, ה-משחק של הסיבוב השני מבחינתי- טרומפ נגד דינג יצא לדרך היום. שני שחקנים צעירים שתענוג לראותם משחקים אם כי דינג לא חווה עונה מוצלחת בכלל ונאלץ להגיע לאליפות דרך המוקדמות. שני השחקנים ידועים במשחק ההתקפי שלהם והשבירות הגדולות. אני רק מקווה שנראה משחק איכותי כיאה לשניהם.
בכל מקרה אני מהמר שהמנצח במשחק הזה יניף את הגביע הנכסף בתחילת מאי.

(DoctorGonzo) #337

איזה חצי גמר בין דינג למקמנוס הבלתי נלאה. 9 סנטוריס עד עכשיו ביניהם, 6 לדינג ו-3 למקמנוס, והם לא עוצרים. אחד המשחקים הגדולים ביותר שאני זוכר באליפות העולם, ואני צופה קבוע בתחרות מאז 93, אז הנדרי רצח את מקמנוס בחצי הגמר של ה-WC. שני שחקנים שבאו לשחק סנוקר מלהיב, ולא להתבנקר ולחרבן כל פריים אפשרי. בחצי השני, סלבי ממשיך לחרבן כל משחק, ועד כמה שפו מנסה לחזור לשחק כמו סנוקריסט גדול, סלבי מצליח לגנוב פה ושם ועדיין לעמוד שווה. מקווה מאוד שהיום הסיפור של סלבי באליפות הזאת ייגמר, כי לא מגיע לו בשיט להיות בגמר.

(רוני) #338

אלוהים יודע איך הצופים במשחקים של סלבי יש להם כזאת סבלנות! שחקן משעמם ומעצבן.
ממש הרגע פו וסלבי משחקים את הסישן השלישי שלהם לפני שיחזרו לסישן האחרון הערב וכמובן הקצב איטי ומשעמם (התוצאה כרגע 10-9 לטובת סלבי), בדיוק ההפך מחצי הגמר השני המצוין בין דינג למקמנוס (המשחק של הטורניר ביחד עם הואקינס-אוסוליבן) שמבחינתי השניים משחקים את הסנוקר הטוב שלהם אי פעם… פשוט להתמוגג!

דינג בכלל אדיר בטורניר הזה והגביע רשום על שמו. לא סתם הם מכנים אותו רוני אוסוליבן הסיני. האמת, הגיע הזמן לראות אותו אלוף עולם בפעם הראשונה, הבחור הזה צריך לסיים את הקריירה עם 3 אליפויות עולם לפחות. אני גם הימרתי שהוא יזכה להניף את הגביע אם יצליח להתגבר על טרומפ בסיבוב השני…

ועל מקמנוס אין מה להוסיף, הוא נותן את הסנוקר של החיים שלו (חצי גמר שלישי בקריירה בגיל 45!). מצחיק ששדרני יורוספורט ציינו שלשום שמקמנוס בכלל אמור היה להצטרף אליהם לשידורים של הטורניר, ותראו אותו הבחור בחצי גמר אליפות העולם. כל הכבוד.

(DoctorGonzo) #339

מקמנוס לא מהעולם הזה… הטריק שוטס שלו בשחור האחרון בסנטוריס שלו, אורגזמה אמיתית. את היריבות בינו לבין הנדרי (הגדול מכולם) אני לא אשכח, והפינאלה שלו מול היגינס ברבע גמר הייתה לא מהעולם הזה (פאקינג היגינס, האיש לא נשבר מכלום). לדינג, זו פעם ראשונה שאני רואה שהאיש בנוי מחומר של אלופים. נכון שהוא לקח טורנירים בלי סוף, אבל תמיד במבחן הגדול הוא לא הצליח להראות את זה. מבחינתי שהמשחק ביניהם יימשך עוד איזה 30-40 משחקונים, כי זה מאץ’ אפ אדיר. בלי קשר, הלוואי ומקמנוס יופיע הרבה יותר. באמת שהתגעגעתי אליו (ואולי זה יעשה חשק גם להנדרי לנסות איזה קאמבק).

סלבי המאוס הצליח לעלות ליתרון 10-8, כמעט לקח את השלישי, אבל מזל גדול ופו גנב את זה, וקינח עם עוד סנטורי. לא משנה לי מי זה יהיה במקמנוס/דינג, רק שבגמר לא יהיה את המחרב הסדרתי (כל מאץ’ אפ בתחרות הזאת הוא חרבן) סלבי.

(רוני) #340

שעה ו- 16 דקות!!
זה היה אורכו של [U]המשחקון האחרון[/U] בסישן הבוקר בין סלבי לפו. ובו כמובן ניצח סלבי רק בכדי להשוות את התוצאה ל 12-12 לפני הסישן האחרון הערב. מארק סלבי במיטבו.
הלוואי הלוואי הלוואי שפו ישכיל איכשהו לנצח אותו ולעלות לגמר.

בקשר לדינג-מקמנוס : למרות שכבר חזר מעמדה דומה נגד היגינס בשלב רבע הגמר, מקמנוס לדעתי כבר לא יכול על הסיני. הסישן האחרון שלהם יצא לדרך ממש עכשיו (באיחור של שעה כמעט עקב “ההצגה” של סלבי ופו) ודינג מוביל בבטחה בתוצאה 10-14 ויצטרך לעוד 3 משחקונים על מנת להבטיח גמר אליפות עולם ראשון בקריירה.

אני כמובן, עדיין מהמר על הסיני כאלוף עולם העונה.

(רוני) #341

בבקשה :

[B]“The 2014 champion Mark Selby is tied 12-12 with Hong Kong’s Marco Fu after the longest frame in World Championship history at the Crucible.[/B]
It took Englishman Selby 76 minutes and 11 seconds to win the final frame of the morning session in the semi-final.
The previous longest frame of 74 minutes and 58 seconds was set by Mark King and Stephen Maguire in 2009”

(DoctorGonzo) #342

באסה שנגמר כל כך מוקדם, אבל כל כך מגיע לדינג, שפשוט צריך למחוא כפיים לו ולמקמנוס על תצוגת סנוקר ש[B]ראויה[/B] למעמד. ולאורך כל הטורניר, דינג נתן תצוגות סנוקר לפנתיאון.

הייתי משוכנע שהפריים האחרון בין פו לסלבי לא ייגמר לעולם, ושרדתי אותו עד הסוף (המבאס, כי סלבי ניצח). סעמו על העולם אם פו לא מצליח לעלות, כי הגמר יהיה הכל חוץ ממרתק.

(DoctorGonzo) #344

חד משמעי, היה הפייבוריט שלי בתחרות אחרי שהדיח את טראמפ. מול פו זה יהיה לו יותר קל, אבל מול סלבי? אל תשכח את ההתשה שעשה לאוסליבן בגמר לפני שנתיים.

סביר להניח שאפסיד את רובו של הערב המייגע הזה, למזלי יש בארסה. ואת האמת? אחרי הפריים האחרון ביניהם, רציתי לחתוך ורידים.

(אמיר) #345

ראוי או לא ראוי, בינתיים דינג עסוק במרדף אחרי סלבי מהרגע הראשון. 6-0 אחרי שישה פריימים, וכרגע 7-4. מי שלא מגיע לגמר לא יכול להיות ראוי, אבל זה רק התחיל כמובן.

(DoctorGonzo) #346

וולקום באק מר אמיר

דינג התעורר, מקווה שזו רק ההתחלה. פריים סלבי מתיש שדינג לקח, וזה בדיוק מה שפו לא הצליח לעשות אתמול. 7-5 כוסומו בינתיים למאוס, אבל לפחות יש פייט.