סנוקר :: אליפות העולם בשפילד 2016

(רוני) #301

עוד סנסציה התרחשה אתמול בטורניר כאשר רוברטסון האוסטרלי נוצח ע"י מלקינס האנגלי בתוצאה 8-10 ועף הביתה כבר אחרי הסיבוב הראשון.

צר לי להגיד שהעונה האליפות ממש לא מרשימה והרמה די בינונית. גם נשירת הכוכבים כל כך מוקדם לא עוזרת לזה. אני מפחד לראות עוד משחקים משעממים כמו המשחק אתמול בערב בין בתאילנדי פומיאנג לבין וויט.

[U]משחקי היום :[/U]

[B](best of 25 frames)
[/B]
[B]12:00[/B]
[B]Graeme Dott (Sco) 2-6 Shaun Murphy (Eng)[/B]
11-78, 78-39 (77), 0-128 (128), 7-112 (112), 60-49, 12-73 (54), 1-99 (99), 9-92

[B]Barry Hawkins (Eng) v Mark Selby (Eng)[/B]
[B]
16:30
[/B]
[B]Michael White (Wal) v Dechawat Poomjaeng (Tha)
[/B]
[B]Marco Fu (HK) v Judd Trump (Eng)[/B]
[B]
21:00
[/B]
[B]Graeme Dott (Sco) v Shaun Murphy (Eng)
[/B]
[B]Barry Hawkins (Eng) v Mark Selby (Eng)

[/B][FONT=arial]
רוני - קארטר ישוחק מחר.

[/FONT]

(בנדה) #302

אכן סנסציה אמיתית. רוברטסון היה מהמועמדים הבולטים לזכות בתואר.סלבי, דינג ורוברטסון היו בכושר הכי טוב לקראת האליפות הזו והדחתו על ידי מילקינס היא לא פחות ממדהימה.

אכן אליפות מאכזבת מאוד , אבל זה היה די צפוי לאור ריבוי התחרויות ושחיקת השחקנים ולכן רוני שלא שיחק מאז אליפות העולם בעונה שעברה נראה הכי רענן , אם כי לא מחודד מספיק. לרשימה של רוני הייתי מוסיף את דינג הסיני הנפלא כמועמד ולמעשה צפוי רבע גמר לוהט ואטרקטיבי בין סלבי ודינג בצד הבית שלהם כמו גם צפוי חצי גמר לוהט בין רוני לטרומפ. הכל בתיאוריה. החלום להצלת האליפות הזו משעמום יהיה גמר בין רוני/טרומפ לבין דינג

(בנדה) #303

וואו עוד הפתעה רבתי התרחשה אמש בשפילד. מארק סלבי, בחוץ! אולי המתמודד בעל הסיכויים הטובים ביותר נכון להיום בחוץ ויחד עם רוברטסון זו באמת אליפות לא צפויה. יתרה מכך, גם דינג הסיני מצוי בצרות צרורות ולאחר הסיישן הראשון מול קינג הוא בפיגור 6:2 (הטוב מ 25 בשלב הזה).

סלבי הוליך לקראת הסיישן האחרון בתוצאה 9:6 ונראה שבארי הוקינס שמשחק היטב, אבל לא באמת מסוגל לסגור את הפיגור ולעמוד בהתשה הרגילה של סלבי.תיאוריה לחוד ומציאות לחוד. הוקינס פשוט זרח ולא עצר כשהשווה ל 9:9 וגם ניצחון של סלבי שהעלה אותו ל 10:9 לא שבר את הוקינס שעשה רצף נוסף של 4 משחקים עם טונה של שטויות מצד סלבי שניכר על פניו לחץ נוראי ולבסוף ניצחון 13:10 לטובת הוקינס , שנותן טורניר עד כה מוצלח מאוד והעפלה לרבע הגמר.

בבית הזה , מצוי מייקל וויאט הצעיר והערכתי לעיל שיש לו פוטנציאל להגיע לשלבים הגבוהים והוא לא מאכזב עד כה והוא מפתיע בהתברגותו לשלב רבע הגמר ולטעמי לאור היריב הצפוי הוא יגיע לחצי הגמר וזו תהיה סנסציה אמיתית.

בבית זה, גם דינג בצרות ואם הוא לא יתאושש, הרי שהבית הזה יהיה ללא מדורגים מהשמיניה הראשונה וזו תהיה הפתעה שאני לא זוכר שנים שברבע הגמר אין כלל מדורגים מהדרג הגבוה בצד אחד של המיתרס.

לעומת זאת בבית המקביל אין הפתעות מרעישות וטרומפ עלה לשלב הבא ויריבו כבר נקבע שון מרפי שגבר על גראהם דוט וזה אמור להיות רבע גמר איכותי מאוד. מרפי עלה לאחר מאבק עיקש ולא מעט אופי( מרפי בכושר מצויין העונה והגיע מוכן) , כשדוט הוליך לאור כמעט כל התחרות ורק בסוף נכנע 13:11 .

טרומפ לעומת זאת התחיל מצויין והוליך 6:2 וובסיישן השני מרקו פו התיאלנדי הוותיק צימצם עד כדי 9:7 והיה בעמדה לנצח את השמיני שלו ולהלחיץ את טרומפ, אבל כשל ביציאה לאדום ומשם והלאה היה זה רק טרומפ שניצח לבסוף 13:7 .

רוני מול אלי קרטר כבר החל והוא מוליך 5:3 מה שנראה כמאבק מעניין .

היום המשך המשחקים בשמינית הגמר ובו נדע עוד מספר מתמודדים שיעלו לרבע ומחר יסתיים שלב השמינית.

(#4Gidi) #304

לצערי הצטרפתי לאחד מטורנירי הספורט הכי אהובים עליי רק עכשיו (צבא).

לעת עתה אומר שרוני הוא אמן נדיר, וההיעדרות שלו לא באה לידי ביטוי כמעט בכלל. החצי חיוך של קרטר בברייק האחרון של רוני שסגר את המשחק ביניהם (13-8) אמר כל מה שהוא חושב עליו.

(בנדה) #305

רוני, אכן השכיל להגיע לסיישן של הערב וסיים את המשחק ועלה לרבע הגמר. נדמה כי יש בארסנל שלו יכולת טובה יותר ממה שהציג מול קרטר וכי הוא התכונן היטב ונכנס אט אט לאליפות , שמן הסתם תתגבר לקראת שיאה.

גם דינג צלח את שמינית הגמר ועלה לרבע שם למזלו יפגוש לא את סלבי , אלא את הוקינס וזה הרבה יותר קל , אבל באליפות הזו ובבית הזה יש הרבה הפתעות אז לכו תדעו…

רבעי הגמר כדלהלן:

מרפי - טראמפ
אוסליבן - בינגהם
דינג - הוקינס
וואיט - וולדן

ההימור שלי שאוסליבן, דינג וואיט יעלו לחצי ורק המשחק בין מרפי לטראמפ פתוח וצפוי להיות מרתק.

(#4Gidi) #306

טרומפ בסיישן הכי חלש שראיתי ממנו אי פעם, יורד בפיגור 6-2 ממרפי, שהיה רחוק מלהרשים גם הוא.

(רוני) #307

[QUOTE=בנדה;1414862]נדמה כי יש בארסנל שלו יכולת טובה יותר ממה שהציג מול קרטר וכי הוא התכונן היטב ונכנס אט אט לאליפות , שמן הסתם תתגבר לקראת שיאה.
[/QUOTE]

בנדה, ראית מה עשה רוקט רוני לבינגהאם אתמול? הוא שחט אותו. מדהים.
צדקת במשפט שלך בנדה, רוני אכן שומר את היכולת האמיתית שלו לשלבים המאוחרים של הטורניר. אבל אתמול בסישן הראשן הוא היה בלתי ניתן לעצירה. מסכן בינגהאם, אני ריחמתי עליו.

טרומפ חוזר לעניינים בגדול מול מרפי אחרי סישן ראשון קטסטרופלי מבחינתו בו פיגר 6-2. מרפי עוד עלה ליתרון 8-3 בסישן השני אבל טרומפ לקח חמישה משחקונים רצופים והשווה את התוצאה ל- 8-8.

היום ימשיכו משחקי רבע הגמר עד הסוף. רוני יכול לגמור את העניינים כבר בסישן השני עם סישן אחד ספייר.

(#4Gidi) #308

המשחק בין טרומפ למרפי היה אחד המותחים שראיתי. הגיעו לפריים ה-25 והמכריע וידו של טרומפ הייתה על העליונה. כולי התרגשות לקראת המפגש בין רוני לטרומפ.

חצי הגמר השני מאוד מפתיע. אני מופתע יותר מהוקינס, שלא הציג יכולת גבוהה בכלל לאורך השנים האחרונות. אצל ריקי וולדן קל להבחין בשיפור הגדול בתקופה האחרונה.

(בנדה) #309

כתבתי פוסט ארוך בבוקרו של היום והכל נמחק . על כל פנים , הקרב המרתק בין מרפי לטראמפ היה אכן מתוח ולמען האמת לא מגיע למרפי להיות בין המודחים כשוולדן כדוגמה מצוי בחצי.

עוד קרב מרתק צפוי בחצי בצד האחד בין טראמפ לרוני. קרב של שני שחקנים התקפיים מאוד ובעלי שגעונות ומיאוס במשחק הגנה. מעניין יהיה לצפות האם טראמפ לוקח את ההישרדות מאמש לכיוון החיובי או להתפרקות…

בצד השני שני שחקנים מפתיעים שבחלומות הכי ורודים לא ציפו להיות שם ולהוקינס יש יתרון ולטעמי הוא יעלה לגמר אין לי הימור לצד השני.

אגב, כדאי שלא אמלא טוטו /ווינר ההימורים שלי ברבע היו גרועים מאוד. פרט לרוני(לא חכמה גדולה) אף הימור לא צלח לי. דינג, שהיה אחד המועמדים הברורים שלי מצא עצמו ניגף ומודח על ידי הוקינס. מייקל וויאט הצעיר שצפיתי שיפתיע ויעלה לחצי, כשל וגודל המעמד הכריעו.

נצפה בחצי שהיה אמור להיות הגמר, אבל כך זה בהגרלות וזה מה יש .

(George Best) #310

טוב, אין לך מה להאשים את עצמך, וולדן והוקינס מעולם לא הגיעו אפילו לסיבוב השני (או שאולי לא הבנתי נכון ומעולם לא עברו אותו, אולי יותר הגיוני), אז לא היית אמור לנחש ששניהם יגיעו לחצי…
חבל שרוני מאבד יתרון של שלושה פריימים, טראמפ ניצל זאת היטב כדי לסגור את הסשן של אתמול ב4-4.

ראיון סופר מעניין (איך לא) עם הרוקט: http://www.bbc.co.uk/sport/0/snooker/22377103

(George Best) #311

לא נעים לומר זאת, אבל הרמה במשחק בין הולדן להוקינס היא ממש נמוכה על סף המבזה למעמד חצי גמר באליפות הכי יוקרתית ביי פאר.
הם שניהם שחקנים בינוניים ותו לא, חסרי ניסיון, וכנראה שזה מתכון למשחק עם המון טעויות לא מחויבות.
וולדן מעט יותר יציב וכנראה יגיע לגמר, או׳סליבאן (כנראה הוא) או טראמפ יאכלו את המתמודד מחצי הגמר השני לארוחת בוקר.

(#4Gidi) #313

הכתבה יכולה מעט להטעות. כשרוני אמר “I wanna go home” זה לא היה בהקשר הזה הobscene gesture לטעמי, אלא יותר בגלל הפריים הארוך לקראת סוף אותו סיישן ששום דבר לא הלך לו כרצוי.

בכל מקרה, רוני השלים את המלאכה לפני המיד-סיישן ועלה לגמר. לטעמי הצמד הזה יכול היה לנפק דברים גדולים יותר, אך עדיין נהנתי ולו כי מדובר בשניהם. טרומפ מאוד נאיבי ולא מדוייק בפוזישן (להבדיל מרוני שהוא מאסטר בכל הקיו-אקשן) לאורך כל המשחק (וגם מול מרפי), מה שגרם לו לעצור לא מעט את הברייקים באיפשהו בין 20-30, ורוני ניצל זאת ביעילות.

בסיישן האחרון כמעט כל אפשרות ללונג-פוט נוצלה בשלמות על ידי רוני, שנראה נחוש לסיים את זה כמה שיותר מהר.

רוני פייבוריט מובהק בגמר, ואני לא רואה אותו משמיט את התואר הזה. מדהים לחשוב שהוא היה שנה מחוץ לעניינים וחזר חד כאילו מעולם לא נטש את סבב התחרותי.

אני מוכן לפגוש אותו מדי שנה בשפילד, רק שישאר.

(#4Gidi) #314

סיישן מעולה. ממש מהנה. רוני נכנס לפיגור הראשון בכל הטורניר! ( 3-2 ) מה שאילץ אותו לתת שני ברייקים נהדרים ולרדת ב5-3. אם הוא עולה לסיישן הבא במוד שהוא סיים את הראשון, ברי הוקינס יכול להביא ממקן מתכוונן לרגליים כי הוא הולך לשבת הרבה.

(רוני) #315

וואו. זה היה סישן ראשון אדיר של סנוקר. הוקינס מאוד מפתיע אותי לטובה עד כה למרות שהוא יורד בפיגור 5-3.
שני השחקנים מפגינים רמה מאוד גבוהה של סנוקר עם שבירות מאוד גבוהות בכל משחקון עד כה. זה ביי פאר הסישן הכי טוב שהיה לנו באליפות הבינונית הזו.

רוני פתח עם 2-0 עם שתי שבירות מהירות של 74 ו-92 ונראה שהוא הולך לברוח מוקדם מאוד להוקינס, אך השני חזר לעניינים מיד ולקח את שלושת המשחקונים הבאים עם תצוגת סנוקר מצויינת ושבירות של 88, 81 ו- 50 ועלה ליתרון (פעם ראשונה שרוני מפגר באליפות הזו!). רוני מיד הגיב עם שלושה משחקונים מהירים משלו ושבירות אומן של 76, 113 ו- 100.

בינתיים שני השחקנים עם אחוזים מאוד גבוהים (95% לרוקט ו- 91% להוקינס).
עוד נתון שמוכיח את הרמה שהייתה הערב- ממוצע המשחקונים נע בין 14-15 דקות בלבד שזה קצב מפחיד.

רק שימשיך כך. יופי של סנוקר!

(Shearer) #316

מתי הסשן הבא? 9? פספסתי את הראשון.
כשבא לו, אוסילבאן שולט בסנוקר כמו הגדולים מכולם בענפי הספורט שלהם (עלי, פלפס, פדרר וכו’…) אני באמת נדהם לראות אותו בכל פעם מחדש כשהוא במצב רוח טוב וכשבא לו על זה. אין לאף אחד שום סיכוי כשהוא מתאמץ. רק שלא יפרוש באמת.

(רוני) #317

הסישן השני יתקיים הערב בתשע, יורוספורט.

(בנדה) #318

הסיישן השני היה רע עד רע מאוד. שוב , זו לא הרמה שאנו מייחלים לה בגמר אליפות העולם, אבל זה מה שיש לנו כרגע. רוני, הגיע יהיר או יותר נכון לא מפוקס וזה בעיקר בשל העובדה שהיריב נחות ממנו פלאים. אם בחצי הגמר עד לסיישן האחרון טראמפ נתן לו קרב, הרי שכאן אין ממש קרב וברצותו(רוני , כן?! ) הוא משחק ומוליך בקלילות וברצותו מזלזל ולא ממש מרוכז דיו.

על כל פנים, קשה לראות תסריט אחר מאשר רוני שוב אלוף עולם ומגן על תוארו. מעט קשה לקבל את העובדה ששחקן שלא נגע ושיחק במשך שנה תמימה מצליח בקלות מדהימה לנצח ולזכות בתואר. ללמדנו שהרמה כיום מאוד מאוד נמוכה. מספיק להביט בפינליסט המתמודד מול רוני ולהבין את הנקודה שאני חותר אליה.

(בנדה) #320

לטעמי הסיישן הראשון בין רוני לטראמפ שהסתיים ב 4:4 היה עד כה היחיד שהצדיק אליפות עולם. שם מי שטעה שילם ובגדול ורמת סנוקר טוב. גם הסיישן שלאחריו היה עוד סביר , אבל זהו מבחינתי.
אני שמח שאתה מצליח להינות ממשחק כמו אמש. העובדה שהסיישן הראשון ואולי השני, בחלקו הראשון היה צמוד נובע לא מעוצמתו של הוקינס , אלא יותר מהחולשה של הרוקט, שהגיע לא ממש מפוקס בהתחלה.

(רוני) #321

[QUOTE=בנדה;1417349]
אני שמח שאתה מצליח להינות ממשחק כמו אמש. העובדה שהסיישן הראשון ואולי השני, בחלקו הראשון היה צמוד נובע לא מעוצמתו של הוקינס , אלא יותר מהחולשה של הרוקט, שהגיע לא ממש מפוקס בהתחלה.[/QUOTE]

קצת קשה לי להבין מאיפה נובעת “החולשה של הרוקט” שאתה מתעקש לחזור עליה, במיוחד עם השבירות הגבוהות שהיו לו בשני סישנים אתמול. אתה מעדיף להאשים את היריב שלכאורה חלש במקום לתת לרוקט את הקרדיט וזה קצת מקפח אותו.

רוני כמעט ולא עושה שטויות (אנחנו כבר מכירים את המזג שלו). הוא כן הגיע מפוקס לגמר לדעתי.

(#4Gidi) #323

אליפות ברטניה היוקרתית החלה לפני מספר ימים, חבל שהתעניינים מאנשי הפורום לא מגיבים כאן.

לצערי אני מפספס די הרבה בגלל עבודה, אבל את טרומפ מול גודונג (הסיני המוכשר מאוד) כן תפסתי. טרומפ עם ברייקים גבוהים נראה מרשים, גם הילד תרם שני מאיות משלו.

מי שללא ספק נמצא בכושר הכי טוב בתקופה האחרונה הוא דינג שלקח נדמה את שלושת טורנירי ranking. האחרונים