סנוקר :: אליפות העולם בשפילד 2016

(Miui) #219

איפה אני יכול לראות משחקי סנוקר?

(#4Gidi) #220

יורוספורט (1 ו2), בעיקר.

(רוני) #221

וכמובן, לינקים טובים ברשת תמיד תמצא…

(שמניאל) #222

אני צופה בטורניר שמשוחק בהייקו שבסין, ראיתי שרוני פרש עוד לפני שהתחיל הטורניר, היה אמור לשחק מול טום פורד…אם מישהו יודע מהי הסיבה, אשמח לדעת. הבנתי שגם אלי קרטר פרש…עקב התמודדות עם תסמונת הקרון.

לגבי הטורניר: עד כה אפשר לציין את ג’ון היגינס… שבאמת מראה סנוקר משובח, אולי הכי משובח שלו עד כה העונה, מראה באמת למה הוא נחשב לשחקן “המושלם”.

הבוקר ראיתי את סלבי עושה WHITEWASH לשון מרפי… וכרגע אני רואה את סלבי מול היגינס בגמר. כשהיגינס מנצח בקושי. נראה…=-O

(Shearer) #223

רוקט רוני אתמול ניצח ממש בקושי 5-4 את מרקוס קמפל באליפות סין הפתוחה אך היום הוא משייט לרבע הגמר לאחר 5-1 מרשים הרבה יותר על מארק וויליאמס.
שנה לא קלה עוברת עליו, מחלת הנשיקה תקפה אותו וזה דבר גרוע במיוחד לאדם שידוע כמדוכא, בנוסף יש לאחרונה המון שמועות על פרישה כי קשה לו עם הילדים. וזה ידוע שיש לו המון בעיות אחרת הוא בקלות היה בטופ בלי תחרות עד היום אפילו.
עבורי הוא מהספורטאים הכי מעניינים בהיסטוריה, הרבה מעבר למה שרואים בטלוויזיה.

מישהו שעוקב אחרי שאר המשחקים מוזמן להשלים את תמונת רבע הגמר.

(רוני) #224

אכן עונה לא קלה עוברת על רוני, בכלל שלוש העונות האחרונות היו קרובות לשפל בהן הוא צנח מהמדורג הראשון בעולם לזה שמתקשה להבטיח את עצמו בטופ 16 לקראת אליפות העולם בשפילד.
אולם, בחודשיים האחרונים אנו עדים לרוני שמשחק סנוקר טוב מאוד והבטיח את מקומו באליפות העולם בלי להצטרך לעבור את טורניר המוקדמות המעצבן, אחרי שזכה במאסטרס בגרמניה.

בקשר לאליפות סין הפתוחה, אז תביאו לרוני את מארק וויליאמס כל יום! הוא פשוט מוציא ממנו את המיטב.

והנה לך, שירר, את כל משחקי רבע הגמר שיצאו לדרך בעוד שעתיים וחצי בסין :

J Trump Eng v S Lee Eng
S Maguire Sco v R O’Sullivan Eng
D Junhui Chn v A Carter Eng
N Robertson Aus v P Ebdon Eng

האליפות הזו כידוע היא האחרונה לפני הדבר האמיתי.

(Shearer) #225

זה מלחיץ, פריים אחרון בין רוני ומגוויר עכשיו על כל הקופה כאשר הם נותנים משחק איכותי.
לא ראיתי הכל אך נראה שרוני ניצח יותר מפעם אחת בזכות שגיאות של מגוויר אך מצד שני היו לו כמה כאלה בעצמו. לעומת זאת כשהוא נכנס לעניינים הוא בלתי ניתן לעצירה. בואו נקווה שהוא ישכיל לנצח גם את הפריים המכריע.
אגב כמה חשובה התחרות הזו?

(#4Gidi) #226

משחק אדיר בין רוני למגווייר. פריים אחרון נדרש להוציא את הכדור השחור אחרי שיוויון 62. היו רגעים שבהם רוני שיחק נהדר, אם כי כמו שהיה במשחק הראשון שלו בטורניר נגד מרכוס קמפבל, הוא לוקה בחוסר אחריות לעיתים.

טרומפ הודח ע"י לי. יותר מדי טעויות מכריעות של טרומפ, לצד יכולת באמת טובה של לי (בכלל בתקופה האחרונה) נותנת ללי מקום בחצי גמר (רביעי בחמשת הטורנירים האחרונים).

(רוני) #227

פיטר אבדון הוא שחקן סנוקר כל כך משעמם. הוא פשוט הורג אותך משעמום.
1-3 כרגע הוא מוביל על מגוואיר, אני מאוד מקווה שהסקוטי יתעשת ויחזור לנצח את הגמר הזה.

(Shearer) #228

אני התרשמתי מאבדון בחצי הגמר אבל הגמר הזה באמת משעמם ביותר מצד שניהם. אבדון נראה הרבה יותר כמו מי שיקח את זה, מגוויר חלש. חבל מאוד שהוא ניצח את רוני.

(#4Gidi) #229

אליפות העולם בשפילד מתחילה מחר את משחקיה הראשונים. כאן ניתן לראות את יריבים, את התפלגות הסיישנים ותארכים משמעותיים.

אליפות מעניינת מאוד הולכת להיות. נאחל לסנוקר משובח ויאללה שיתחיל.

(בנדה) #230

מניתוח ההגרלה , ניתן לומר בזהירות שהכוכב העולה טראמפ, אמור לפגוש יריבים “קלים” עד
לחצי . בצידו של ההגרלה של טראמפ ניתן לציין את היגינס האלוף הנוכחי וזה שגזל מטראמפ את התואר שהיה מגיע לו בעונה שעברה וסטפן לי מצוי אף הוא שם, שבחודשים האחרונים יחד עם מרק אלן מצוי בכושר מטורף והטוב ביותר שלו בקריירה. אין אף אחד מהשמות הגדולים בצד הזה . כל הגדולים מצויים בצידו האחר של ההגרלה: רוני , וויליאמס, רוברטסון, דינג, סלבי, סטיבנס.

החל ממחר 21.4 שידורים ביורוספורט כרגיל.

(רוני) #231

ההתרגשות לא משתנה משנה לשנה. האליפות הזו היא ההצגה הכי טובה בעולם בסבב.

[U]הנה לכם משחקי היום הראשון :[/U]

12:00
Martin Gould (Eng) v David Gilbert (Eng)
John Higgins (Sco) v Liang Wenbo (Chn)

16:30
Stuart Bingham (Eng) v Stephen Hendry (Sco)
Neil Robertson (Aus) v Ken Doherty (Ire)

21:00
John Higgins (Sco) v Liang Wenbo (Chn)
Mark Allen (NI) v Cao Yupeng (Chn)

כמו בכל שנה אלוף העולם המכהן, הפעם הוא ג’ון היגינס שלא נמצא בתקופה טובה מבחינתו, יפתח את האליפות והוא יתמודד מול וינבו.

אני אנסה להחמיץ משחקים כמה שפחות. העבודה תמיד פוגעת באליפות הזו.

(George Best) #232

טוב, אז או’סאליבן עשה צחוק מאלוף סין, פיטר “השמוק” אבדון, 4-10.

אבל את הסיפור של היום, וממש לא לזכות, רושם אלוף שפילד 2006, גרהאם דוט, שיורד בפיגור 8-1 לשחקן האנונימי ג’ו פרי, זה כבר היה 0-8 והיה קרוב להיות 0-9.
דוט כמעט התחרפן והיה קרוב לשבור את המקל שלו (עצר ברגע האחרון), ממש התחרפן.

(#4Gidi) #233

טרומפ במשחק מזעזע, עלה לשחק אתמול חולה וסיים את הסיים בהובלה של 5-4, בחסות דומיניק דייל הפראייר. היום הוא השלים את המלאכה (בעוד יום מזעזע בסטנדרטים שהוא הציב 12 חודשים קודם) וניצח 10-7.

(רוני) #234

טרומפ היה חולה מאוד ביומיים האחרונים, איך אתה יכול להאשים אותו במשחק מזעזע? הוא כמעט פרש מהטורניר!

האליפות הזו בינתיים מאוד מאכזבת. הרמה מאוד בינונית והשחקנים המובילים נושרים אחד אחרי השני. לא זוכר אליפות בשנים האחרונות שנפרדנו כבר בסיבוב הראשון מ- 8 מתמודדים מהטופ-16, וזה כולל המדורג הראשון בעולם שעף אתמול גם הוא בתבוסה ע"י הואקינס.
גם המדורגים שניצחו, דוגמת רוני, היגינס וטרומפ (מהסיבות שלו), היו רחוקים מלהרשים.

(#4Gidi) #235

חלילה לא האשמתי את טרומפ. היה לו פשוט שני סיישנים חלשים מאוד, והמחלה שלו הייתה בולטת לעין והוא היה לגמרי מחוץ למשחק (בראש) על אף שהתעשת מדי פעם ונתן ברייק אחד של 100 לרפואה.

(רוני) #236

אחרי שני משחקים מפלצתיים בהם הוא מביס את יריביו כל הדרך לרבע הגמר (ובהם אלוף העולם המכהן היגינס), סטיבן הנדרי האגדי מאמין שהוא יכול לזכות בתואר השמיני העונה:

(#4Gidi) #237

הוא נראה נהדר. הוא הספיק להשוות את מספר ה"מקסימום ברייקים" של רוני עם 11 בטורנירים רשמיים מול בינגהם. אם הוא יצליח לעבור את המשוכה הבאה (מגוואייר), שמשחק טוב בתקופה האחרונה, אני בהחלט אוכל להאמין שהוא מסוגל ללכת עד הסוף.

(Shearer) #238

אתם רואים מה רוני עושה לויליאמס? זה פשוט לא יאומן כמה שהוא טוב כשהוא רוצה.