סנוקר :: אליפות העולם בשפילד 2016

(סאותמפטוניה) #1

מישהו רואה או מתעניין באליפויות בריטניה בסנוקר?
משחקי האליפויות משודרים בדרך כלל ביורוספורט.
האליפות האחרונה שהתקיימה הייתה לפני שבועיים 3 בערך{ בזמן חופש סוכות}
התחרות התקיימה בפרסטון.
מארק ווילאמס ניצח בתחרות לאחר שניצח 9-5 את
גון היגינס- שדרך אגב באחד מהמשחקונים שלו בגמר הוא הכניס את
את כל הכדורים לחורים!.
במשחק הגמר הטוב מ 17 משחקונים הוא המנצח.
לעומת השלבים המוקדמים בהם המנצח הוא הטוב מ 9 משחקונים{ אך איני בטוח}.
התחרות הבאה תתקים בחודש נובמבר.
מקווה שזה יעניין מישהו :).

(צהוב בדם) #2

אני אישית לא אוהב לצפות בסנוקר, אני אוהב לשחק אותו.
מישהו יכול לומר לי את ההבדלים בין סנוקר לביליארד, אף פעם לא הבנתי אותם.

(סאותמפטוניה) #3

לדעתי החוקים שונים…
מספר ספירת הנקודות שונה.
אבל במדויק אני לא יודע.
זאת הערכתי…

(Maccabi Tel-Aviv) #4

כעקרון, אני גם לא ממש אוהב לראות את המשחקים בטלוויזיה, ולא ממש מקשיב לתוצאות משחקים וטורנירים.

אך אני מאוד אוהב לשחק במשחק הזה. משחק נהדר ומהנה.

אגב, שימו לב לשולחנות בילארד מדהימים… אפשר לקנות אותם ב2 שקל בחנות ממתקים( ;)).

שולחן סנוקר רגיל::

שולחן פינג-פונג שנפתח לשולחן בילארד/סנוקר::

שולחן פינת אוכל, הנפתח לשולחן בילארד/סנוקר::

(Nerazzurri) #5

אני אישית לא אוהב לצפות בסנוקר, אני אוהב לשחק אותו.
מישהו יכול לומר לי את ההבדלים בין סנוקר לביליארד, אף פעם לא הבנתי אותם.

אז ככה, סנוקר וביליארד הם שני משחקים שונים לגמרי.
סנוקר:
יש הרבה כדורים אדומים שמסודרים בצורת עץ ויש עוד כמה כדורים צבעוניים כאשר לכל כדור יש מספר נקודות, ירוק 4, צהוב 5, חום 7… הכי גבוה כמובן השחור שמקנה אותך ב8 נקודות כאשר בשביל שתוכל להכניס כדורים צבעוניים, אתה חייב קודם כל להכניס כדור אדום ורק לאחר מכן להכניס כדור צבעוני, כאשר כל אדום מזכה אותך בנקודה ובאפשרות לנסות להכניס כדורים צבעוניים.
כל טעות כמו, לא לפגוע בכדור הצבעוני שבחרת או להכני את הלבן וכולי… מורידה לך נקודות.
המטרה היא נטו להשיג נקודות.
ביליארד:
יש שני סוגים, אמריקאי הנפוץ יותר ואירופאי.
אמריקאי:
אני בטוח שכולכם מכירים, יש לסדר את כל הכדורים בצורת משולש כאשר סוג הכדור הראשון שהכנסתי (זברה או מלא) הוא הסוג שאתה צריך להכניס את כל הכדורים שלו, לכשסיימת להכניס את כל הכדורים מהסוג אותו אתה צריך אתה הולך על השחור.
המטרה היא שמי שמכניס את הכדור השחור קודם הוא המנצח.
אירופאי:
אותו משחק בדיוק עם הבדל קל, במקום כדורים צבעוניים (זברות ומלאים) יש רק שני צבעים של צהוב ואדום ושניהם מלאים.
מקווה שעניתי על כל שאלותיך.

(צהוב בדם) #6

אז ככה, סנוקר וביליארד הם שני משחקים שונים לגמרי.
סנוקר:
יש הרבה כדורים אדומים שמסודרים בצורת עץ ויש עוד כמה כדורים צבעוניים כאשר לכל כדור יש מספר נקודות, ירוק 4, צהוב 5, חום 7… הכי גבוה כמובן השחור שמקנה אותך ב8 נקודות כאשר בשביל שתוכל להכניס כדורים צבעוניים, אתה חייב קודם כל להכניס כדור אדום ורק לאחר מכן להכניס כדור צבעוני, כאשר כל אדום מזכה אותך בנקודה ובאפשרות לנסות להכניס כדורים צבעוניים.
כל טעות כמו, לא לפגוע בכדור הצבעוני שבחרת או להכני את הלבן וכולי… מורידה לך נקודות.
המטרה היא נטו להשיג נקודות.
ביליארד:
יש שני סוגים, אמריקאי הנפוץ יותר ואירופאי.
אמריקאי:
אני בטוח שכולכם מכירים, יש לסדר את כל הכדורים בצורת משולש כאשר סוג הכדור הראשון שהכנסתי (זברה או מלא) הוא הסוג שאתה צריך להכניס את כל הכדורים שלו, לכשסיימת להכניס את כל הכדורים מהסוג אותו אתה צריך אתה הולך על השחור.
המטרה היא שמי שמכניס את הכדור השחור קודם הוא המנצח.
אירופאי:
אותו משחק בדיוק עם הבדל קל, במקום כדורים צבעוניים (זברות ומלאים) יש רק שני צבעים של צהוב ואדום ושניהם מלאים.
מקווה שעניתי על כל שאלותיך.

הסבר מדוייק, תודה!
ממה שאני מבין, בבתי מלון שמשלמים 10 שקל למשחק זה בדרך כלל האירופאי ובבתים זה האמריקאי.

(בנדה) #7

בפורמט הישן של הפורום, הרחבתי ונתתי הסבר לגבי משחק הסנוקר, אולי אחד המנהלים יעביר זאת לכאן. מכל מקום בימים אלו, מתנהלת אליפות ווילס, שהיא שניה רק לאליפות העולם המתקיימת בכל שנה באנגליה. האליפות מועברת בשידורים ישירים ביורוספורט וההפתעה עד כה היא הדחתו של אלוף העולם והמדורג מס’ 1 מארק וויליאמס בשמינית הגמר. מה שמפתיע הוא שמארק דייויס, האיש והאגדה, מוכיח שעדיין לא נס ליחו ועלה אף הוא לרבע הגמר. גם הנדרי מוכיח שיש לו עוד מה למכור מול הצעירים הרעבים ואף הוא עלה לרבע .
לאוהבי ספורט זה מומלץ לצפות !!!

(oded) #8

עוד ספורט שאני לא מעודכן בו. :stuck_out_tongue: בנדה, אתה מתייחס למארק דייויס כמשהו מובן מאליו, ואילו בשבילי דייויס הוא עדיין סטיב, אחד המתחרים על תואר שחקן הסנוקר הטוב בכל הזמנים. אני משוכנע שעדיין אפשר לראות בשידורים חוזרים את הרוטינה שלו באליפויות טריק שוט, שהייתה וירטואוזית ומצחיקה ביותר.
בכל אופן, זו ההודעה שלך ממרץ 2003 בפורום הישן:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
לידיעה כללית השחקנים של הסנוקר משתתפים בתחרויות רבות במשך השנה(חלקן יוקרתיות וחלקן פחות), בדיוק כפי שנהוג בטניס ועל פי זה נקבע דירוגם לפני אליפות העולם שהיא הגרנד פינלה של הסנוקר. בסנוקר, מקובל להבחין בשני סוגי שחקנים: שחקן התקפה ושחקן הגנה. אלו הנמנים על ההתקפה יתקפו כמעט כל כדור על מנת להשחילו בחור ולא משנה עד כמה הדבר יהיה קשה. שחקני הגנה הם אלו שיתישו אותך במכות הגנה מדכאות, עד אשר השחקן השני יעשה את הטעות הקריטית ומשם אין דרך חזרה, משום שהם מספיק טובים כדי להשאירך על הספסל עד לסיום הגיים.
מכל מקום בו נעשה היכרות קצרה עם המתמודדים:
רוני אוסליבן, הוא אכן שחקן מצויין ומדורג מספר 2 העונה והיה אף אלוף לפני כשנתיים. אבל, הפתעה רבתי נרשמה, כבר בסיבוב הראשון כאשר הוא נפרד מהתחרות, למרות שהוא הוביל בה וכנראה זילזול וחוסר ריכוז גרמו להדחתו.
נחשב כשחקן התקפה.
המדורג מספר 1 הוא פיטר אבדון, האלוף של השנה שעברה ועד עתה עושה את שלו והעפיל לשלב רבע הגמר. הוא זה שצפוי לתת קרב על התואר מול סטפאן הנדרי. יודע לשחק בהתקפה, אבל בשלבים הגבוהים הוא משלב הגנה לא רעה. בכלל, הוא משהו בין שני הסוגים.

סטאפן הנדרי,מדורג כרגע רק במקום השישי הכל כך זר לו. למרות גילו הצעיר יחסית נחשב כשחקן הסנוקר הטוב בעולם בכל הזמנים(הוא אף עולה על דייויס האגדי, למי שמכיר וזוכר). אין לי את המספר המדוייק, אולם הוא זכה כמדומני בשבע או שמונה אליפויות עולם. בשלוש שנים האחרונות הוא היה פשוט שבע מכל התארים והפגין משחק שבלוני ולא מהוקצע כהרגלו וכמו כן מיעט להשתתף בתחרויות רבות. השנה נדמה כי הוא חוזר להסתער על התואר ואף הוא מצוי עם רגל ושלושת רבעי בשלב רבע הגמר . אם כי אני מבחין בכך שהוא לא עושה זאת בקלות, כבעבר. שחקן הגנה קלאסי עם עצבי ברזל וקור רוח מדהים במאני טיים.בדיוק מה שאמור לאפיין אלוף עולם בלתי נלאה, למרות גילו הצעיר. האליפות הראשונה בה זכה הוא היה כמדומני בגיל 18-19 . מוצאו מסקוטלנד. אני מכנה אותו כמייקל ג’ורדן של הסנוקר.

ג’ימי הרוח וואיט. מדורג כרגע במקום העשירי בעולם.מדוע באם הוא עשירי אני מציין אותו? משום שג’ימי וואיט, שחקן הנמצא בסבב, קרוב ל25 שנה וטרם זכה באף אליפות, למרות שהיה בגמר קרוב לשמונה פעמים. ובכולם הוא פשוט הפסיד, לעיתים גם כשהיה חסר לו רק גיים אחד לנצחון. זה קרה לו, לא מעט פעמים מול הנדרי(הפסיד לו משהו כמו 5 גמרים). בגמר משוחקים 31 משחקונים ופעמיים במעמד הגמר הוא הוביל 15-10 ופעם 14-8 ובכל זאת נוצח. כל מה שיש להנדרי המאני טיים, אין לג’ימי.אין הגנה מכריעה , אין לו את עצבי הברזל וכו’. הוא מכונה הרוח, בשל היותו כמו רוח סערה על השולחן הוא מכה בכל כדור, גם הקשה ביותר ובדרך כלל גם מכניס אותו. פשוט וירטואז בסנוקר, שלצופה מן הצד ממש תענוג להסתכל עליו. הוא כמובן האהוד ביותר על הצופים הבריטים. אני באופן אישי, מכנה אותו כהקטור קופר של הסנוקר. הבעיה שלקופר יש עוד סיכוי(אולי אפילו העונה) לקחת תואר גדול וחשוב, לג’ימי, כבר אין סיכוי עם כל הצעירים מסביב ולשם המחשה הוא נוצח אתמול , למרות שהוביל כבר 11-7 ונותר לו לנצח שני משחקונים(בשלבים הללו זה הטוב מ 25 משחקונים) והוא שוב כשל. זהו ג’ימי!!!

בשל העובדה שזהו ספורט בריטי פר אקסלנס(נא לא להתבלבל בסנוקר האמריקאי, בו יש רק תשעה כדורים בלבד ושונה מאוד מהסנוקר הקלאסי האנין והיפה לעין), הרי שרב השחקנים הם מהאי הבריטי וחלק ממושבותיהם בעבר כמו אוסטרליה, הונגקוק וכן תיאלנד. לשם כך מיוצגים פה ושם שחקנים משם(יש במזרח וירטואזים עצומים, אבל הבריטים לא פריירים ומאפשרים לאחדים מהם רק לייצג באליפות העולם). מי שהיה בצמרת עד לא מזמן(שנתיים- שלוש) הוא וואטנה התיאלנדי.
וואטנה דומה מאוד בסגנון משחקו לג’ימי וואיט, אם כי אף הוא ניגף בפני הנדרי, הבלתי נלאה. בשנה בה הגיע וואטנה לגמר מול הנדרי(כמדומני 1988) הוא זכה לכבוד מלכים מהמלך התיאלנדי, בהעניקו לו חרב מלכות שזה מקביל פחות או יותר לתואר סיר באנגליה(לאלכס פרגסון, מאמן היונייטד יש כזה תואר מהמלכה באנגליה , כדוגמה)

העונה הוא לא בכושר וכבר בסיבוב הראשון הוא הודח על ידי ג’ימי וואיט, מיודעינו לעיל.

השני שהחל להבלט בעונתיים האחרונות הוא פו שסאותהמפטוניה, הזכירו. הוא מהונגקוק ועושה רושם לא רע, אבל נדמה לי שלאחר הרבע באם הוא יגיע הוא יודח.

הנה כי כן סקירה קצרה ולא ממצה על הסנוקר. הימור שלי הנדרי כנראה יחזור להיות שוב אלוף, אלא אם מקמונמוס ואבדון ואולי היגנס הבריטים יתנו לו קרב, לבטח אם הם יובילו כמו ג’ימי מולו הם לא יפספסו.

=-=-=-=-=
ועוד סקירה כללית יותר, של בנדה, כמובן:
בעיקרון כמו שצפיתם יש 15 כדורים אדומים המסודרים כמשולש בקצה אחד של השולחן(5-4-3-2-1) , משני קצות המשולש ממוקמים שני כדורים האחד שחור והשני ורוד. בקצה השולחן האחר, ממוקמים 3 כדורים נוספים בצבע צהוב, חום וירוק ובאמצע ממוקם כדור כחול.
שווי הנקודות של כל כדור הוא כזה:
אדום- 1 נק’
צהוב - 2 נק’
ירוק - 3 נק’
חום - 4 נק’
כחול - 5 נק’
ורוד - 6 נק’
שחור - 7 נק’
כדור לבן חופשי ועימו מכים בכדורים האחרים.
לאחר שהבהרנו את הצבעים והנקודות, כל מה שנותר הוא להסביר מה נדרש מהשחקן. השחקן חייב להכניס כדור אדום לפוקט, אחרי הכנסת הכדור האדום הוא רשאי להשתמש בכל כדורי הצבע האחרים על מנת לצבור נקודות נוספות. לאחר הכנסת אדום וצבע אחר הוא חייב להמשיך באותו אופן, עד לסיום כל האדומים על השולחן, דהיינו אדום וצבע אחר , אדום וצבע אחר וכו’. את האדום לא מחזירים לשולחן אלא רק את הצבע האחר, משום שהמטרה לחסל את כל האדומים ולאחר מכן את הצבעים האחרים. השחקן בסיימו את מלאכת הכנסת האדומים, בעזרת צבע אחר כלשהו, צריך לסיים את המלאכה עם הצבעים האחרים וכך על פי הסדר של הניקוד הוא חייב להכניס אחד אחרי השני, בשלב הזה כפי ששמתם לב, הכדורים כבר לא מוחזרים.
השחקן ישתדל לשחק כל הזמן על אדום ואחריו שחור, רק עם הוא נקלע למצוקה הוא ישתמש בצבעים אחרים, אבל גם כך הם ישתמשו הרבה עם ורוד וכחול, באם השחור סגור .פעמים מעטות משתמשים בצבעים האחרים בקצה השולחן.

לאורך כל המשחק גם אם השחקן לא יוכל להכניס את הכדור האדום או הצבע האחר הוא חייב לפחות לפגוע בו . אם הוא לא פגע הוא נענש בארבע נק’ לחובתו, במקרה של אדום ובמקרים של צבעים אחרים על פי ניקודם. אתה יכול להיענש שלוש פעמים ברציפות , זאת בתנאי שהיריב מבקש שהוא יחזור על המכה וכמובן בתנאי שהשחקן אכן מפספס שלוש פעמים. מכאן נגזר הסנוקר. השחקן ירצה לגרום ליריבו לא לפגוע בכדור שהוא אמור לפגוע ובכך לצבור נק’ על חשבונו. מהלכים כגון אלו אנו חוזים בעיקר, כאשר שחקן אחד צובר מספר רב של נקודות ולמעשה הכדורים שנשארו על השולחן לא יספיקו לו לנצח, לכן הוא ישאף להסתיר את הכדור(בעזרת מכה כמובן), על מנת שהלה לא יפגע ויצבור נקודות נוספות שיעזרו לו לנצח בסופו של דבר.
שחקן הצובר מעל 75 נק’ כבר אין סיכוי גם עם סנוקרים לנצח(פשוט אין מספיק כדורים להסתיר, כי הם נגמרו)ואז הוא מתחרה עם עצמו איזה שבירה הוא יעשה.
השבירה המקסימלית היא 147 נק’. זאת אומרת שזה מקסימום הנקודות האפשרי לצבור במשחק אחד. צבירה כזו תתאפשר, אך ורק באם השתמשת באדום ושחור לאורך כל הדרך עם האדומים ובנוסף לכך נשחקן לא נכשל בנקיון השולחן על פי הסדר. מעט מאוד עושים זאת בתחרויות רשמיות, אם בכלל. באליפות זו דווקא אוסליבן עשה זאת וכפי שציינתי השחקן שעשה זאת הכי הרבה זה ג’ימי וואיט.
אני מקווה שהבהרתי את החוקים הבסיסיים.
אליפות העולם נערכת כל שנה בשפילד שבאנגליה. קיימות כמ תחרויות נחשבות ויוקרתיות כמו: אליפות סקוטלנד וטורניר יוקרתי באנגליה ועוד כמה, אבל הזכיה באליפות העולם , היא הגושפנקא הרשמית להיותך בין הטובים.

(בנדה) #9

תודה לעודד על התיקון, כמובן סטיב דייויס(כנראה התדהמה בהפסדו של מארק וויליאמס, אותו אני מאוד אוהב, גרמה לשיבוש שמו של דייויס או ככל הנראה הדחקת האמת בדבר איבוד הזכרון בשל הגיל ;). כמו כן תודה על הבאת החוקים והשחקנים המובילים,שהבאתי בזמנו.
מכל מקום, היות והייתי עסוק בכדורגל והיה המון וכמו כן הביאו לשידור את המשך התחרות ביורוספורט בשעות הקטנות, שבהן עסקתי בדברים אחרים, הרי שמשיטוט באתרי האינטרנט, אזי הגמר יהיה בין סטיב דייויס האיש והאגדה לבין רוני אוסליבן. אכן גמר מפתיע למדיי, בהתחשב בזה שסטיב דייויס מצוי בו. היום ישודר הגמר ואותו אני מתכוון לא לפספס.

(בנדה) #10

אמש הסתיים הטורניר בגמר ענק, שהוכרע רק במשחקון האחרון. דווקא סטיב דייויס הוותיק, עשה רושם של מנצח הטורניר ובגדול ולאחר הסיישן של הצהריים הוא הוביל בבטחה 6:2 . בסשיין של הערב, הצליח רוני לחזור לעצמו וצימק עד 6:5 , אולם דייויס השועל הערמומי, חזר להוליך 8:5 והיה רחוק ממשחקון אחד מזכיה בטורניר ושיק שמן על סך 52,000.0 לישט. אולם רוני בתצוגת סנוקר מרהיבה והתקפית, שהבהירה מדוע הוא היה אלוף העולם ומדורג מס’ 1 בעונה הקודמת, הצליח להשוות את התוצאה ל 8:8 והכל היה ערוך למשחקון אחד. לתומי, הנחתי, שכאן יבא לידי ביטוי נסיונו העשיר של דייויס ויחד עם משחקו הבונקריסטי, שאין שני לה בענף, מאז שאני מתעניין בזה, יגבר על רוני המעיר. המשחקון, אכן הלך בכיוונו של דייויס ועם מכות הגנה מדהימות דחק לפינה את אוסליבן, אבל טעות לא אופיינית מחד של סטיב והשחלת כדור קשה של אוסליבן, פתח את המשחקון לטובת רוני וגם סטיב, למרות ההזדמנות שנקרתה בדרכו, החמיץ בטעות לא אופיינית לשחקן, מה שהביא את בנו הקטן שליווה את המשחק כשמצלמות הטלוויזיה נחו על פניו מפעם לפעם, כמעט לבכי(ממש מרגש היה לראות את התלהבות בנו למשחק). אוסליבן זכה בטורניר כולו ובפרס שהוזכר לעיל. גם דייויס, לא רעב ללחם וזכה במחצית מהסכום.

(oded) #11

האמת היא שמבחינה רגשית, מזל שסטיב דייויס הפסיד בגמר ולא ג’ימי וייט. זה היה פשוט נורא אם זה היה קורה.
נזכרתי שבשנה שעברה באמת ראיתי את אוסליבאן עושה את הברייק של 147 המתואר בהודעה של בנדה. אין ספק, בסנוקר אפשר לראות רגעי ספורט שהמילה שלמות אינה מוגזמת ביחס אליהם. אגב, אשמח לדעת אם מישהו פה באמת ראה את רוטינת הטריק שוט של סטיב דייויס - בנדה מתאר אותו בצדק כשחקן הגנתי, אבל בספורט בכלל ובסנוקר בפרט אסור להבין את המונח הזה ככינוי גנאי (בטח לא כשהוא מיוחס לסטיב דייויס).

(בנדה) #12

לחובבי הסנוקר שביננו. בימים אלו מתקיימת תחרות המאסטרס(16 הטובים בעולם לשנה זו), בלונדון וכרגיל מועברת בשידורים ישירים ביורוספורט. שלשום עלה לשלב הבא ובקלות מדהימה , חביבי ג’ימי וואיט, שהוכיח שעדיין לא נס ליחו, בדיוק כפי שעשה סטיב דייויס באליפות וולס לפני כשבועיים. וג’ימי כמו ג’ימי, רווי באלכוהל ומשחק וירטאוזי. לעומתו חביבי האחר מהדור החדש מארק וויאלימס, עלה לשלב הבא אמש, לאחר קרב מרתק ומורט עצבים שהסתיים בגיים האחרון שנותר(בסבב המנצח הוא הטוב מ11 משחקונים) ואף הוא על חודן של נקודות בודדות(השחלת הורוד שנתן את הגושפנקא לנצחון). היום ימשך הטורניר.

(בנדה) #13

להללו שעדיין מתעניינים, אמש נקבעו חצאי הגמר שיערכו היום ומחר הגמר, בטורניר המאסטרס המתקיים בווימבלדון.
ההפתעה עד כה היא הדחתו של מארק וויליאמס(אלוף העולם ומדורג מס’ 1) ברבע הגמר בקרב מרתק עם פול האנטר(דיוויד בקהאם של הסנוקר). הנצחון נקבע במשחקון האחרון, למרות שלוויליאמס היו הזדמנויות לגמור את הסיפור עוד קודם. כמו באליפות הפתוחה של וולס, הוא לא מרוכז דיו והקילר אינסטינקט שאפיין אותו, הולך ונעלם.
הפתעה נעימה נוספת , היא העפלתו של וואיט לחצי. כנראה שהוותיקים, טרם נס ליחם ומפעם לפעם הם חוזרים בגדול . באליפות וולס , היה זה דיוויס ובמאסטרס ג’ימי וואיט(הרוח).
לצערו הוא יתקל בשחקן הסנוקר הטוב ביותר כיום ומי שנחשב כיורשו הטבעי בסגנון משחקו,שעולה עליו בנושא הכואב ביותר של ג’ימי ווינריות, הלא הוא רוני אוס’ליבן, בחצי הגמר. האנטר מצידו יפגוש את היגינס בחצי.
מכל מקום, עם נשירתו של מארק וויליאמס, הרי שהפבוריט הברור הוא רוני אוס’ליבן, שפרט לעובדה שעשה שטויות וזילזל באליפות העולם, הוא מציג סנוקר מרהיב ויפה לעין מזה כשלוש שנים. לא לחינם הוא נחשב ליורשו של ג’ימי וואיט. משחק מרתק זה ישודר ביורוספורט בחצות לערך למעוניינים.

(בנדה) #14

טורניר המאסטרס הסתיים , וככל הנראה, קביעתי המוקדמת, באשר לווינריות של אוס’ליבן, היתה מוקדמת מידי, בכל הקשור לטורניר הזה.
מנצח התחרות הוא פול האנטר(מדורג מס’ 4 בעולם, לאחר הזכיה). האנטר היה בפיגור גדול לאחר הסיישן הראשון, בו הוליך אוס’ליבן בתוצאה 6:1 (הטוב מ19 משחקונים). בסיישן השני, התעלה היפיוף(האנטר) וגבר במשחק מרתק 10:9 על רוני האומלל.האנטר הוכיח קור רוח מופתי והתיש את רוני בחבטות הגנה מעולות וכמו וואיט, בגדולתו, הגיש את הנצחון על טס של זהב להאנטר. האנטר מבחינתו נחשב כממשיך דרכו של פנומן אחר הנדרי, שללא סנוקר מבריק, אך יעיל וסבלני, מתיש את יריביו ואינו נשבר גם בפיגור גדול.

(gilad) #15

זה באמת היה סשין מתיש - אפילו אותי
לא יכולתי כבר לראות את או’סליבן עושה פעם אחר פעם את השגיאות הלא נחוצות הללו …
פשוט משחק ההגנה המעולה של האנטר ( דרך אגב - אישתו הרשימה גם כן ) שלא נשבר למרות פתיחת מחץ של או’סליבן .

(בנדה) #16

היי גלעד,
כן המשחק המתיש הזה, נמשך אצלנו עד 02:00 לפנות בוקר. למען ההבהרה, האנטר(היפיוף או דיוויד בקהם של הסנוקר) מצטיין בעיקשות וזו אינה הפעם הראשונה שהוא יוצא מפיגורים ענקיים וידו על העליונה. הוא עשה זאת לפחות שלוש פעמים (ממה שאני ראיתי)למארק וויליאמס, לאוס’ליבן ואני זוכר עוד מישהו רק שכחתי מי זה היה . התרופה שלו, היא קן דוהרטי, שעושה לו מה שהוא עושה לאחרים.
על כל פנים, ממתין בקוצר רוח לאליפות העולם(אפריל - מאי), אם כי חביבי העכשווי(וויליאמס) אינו מפגין כושר משחק ראוי לעומת שנה שעברה. המשחק הזה, פשוט ממגנט אותי למרקע.

נ.ב.
אשתו של… נראתה לי מעין פריחה אנגלית מצויה…

(בנדה) #17

אין לי מושג מי מכם עוקב אחר התחרות השנתית בגלזגו(אליפות גלזגו) ואחת התחרויות היוקרתיות בסבב. תחרות זו היא גם מקבץ גדול של כל הסנוקרסטים הטובים בעולם, שרובם אגב מהאי הבריטי עם נציגויות כאלה ואחרות מהקולניות לשעבר של בריטניה. נוסף על כך זוהי התחרות האחרונה בסבב, לפני אליפות העולם השנתית, הנערכת בסוף אפריל תחילת מאי, בשפילד אנגליה. בגדול, ניכר שאלוף העולם והמדורג מס’ 1 וויליאמס, נסוג בכושרו, מאז אליפות העולם ואני מתקשה להאמין שהוא יזכה באליפות נוספת. מי שעולה לגדולה הוא בקאהם של הסנוקר , הלא הוא פול האנטר. הלה גבר בקלילות מדהימה על כל יריביו(פרט אולי מול סטיב דייויס , קשישא ברבע הגמר)ועלה לגמר. יש לציין שהאנטר זכה כבר העונה בשני טורנירי מאסטרס, כך שהוא נראה בכושר טוב ומועמד רציני לקחת את האליפות הקרובה. מי שמפתיע בסבב הוא לא אחר מאשר , ג’ימי הרוח וואיט. הוא לעומת האנטר, ניהל מאבקים עיקשים וקשים מול הצעירים המוכשרים ואמש בחצי הוא גבר על אבדון, שאף הוא מצוי בכושר מצויין ואף זאת עד כמה שמפתיע למכירים את ג’ימי הוא עשה זאת במשחק מכריע. בקצב הזה, אולי הוא יזכה בתואר הנכסף, דווקא לאחר כל השנים ולא מעמדת הפיבוריט, למרות שלי באופן אישי, למרות אהבתי אליו ולסגנון משחקו, קשה להאמין שיעשה זאת. הנה כי כן, האנטר הצעיר יפגוש את מושא הערצתו, בעבר וצפוי קרב מעניין. שידור ישיר, בערוץ יורוספורט, כמובן.

(oded) #18

ראיתי אתמול כמה פריימס מהמשחק בין וייט לאבדון ואני יכול להצטרף ולומר שזה היה משחק ברמה גבוהה ביותר - כל אחד מהמתמודדים הכניס כמה כדורים שנראו אבודים לגמרי ואבדון אף השיג ברייק של 144 נקודות.

וייט כבר לא משחק whirlwind snooker במהירות הסופה כמו פעם - זה בלט לי במיוחד ברגע שבו הוא עמד לקחת חבטה קשה ביותר כמעט בלי מחשבה, נעצר, ובסוף בחר בכדור אחר. וייט שאני זוכר מלפני עשור היה הולך עליה כמעט בלי להסס. אבל עדיין יש סממנים מוכרים שהפכו אותו לשחקן סנוקר נערץ כל-כך: בפריים במצב של 3-2 לאבדון, הוא ניצח כאשר שני כדורים שונים הוא הכניס תוך פגיעה בכדור שלישי (כלומר, הכדור הלבן פגע בכדור שהכניס כדור אחר, בצורה מתוכננת - אחד מהם היה קל למדי, אבל חבטות כאלה נחשבות למסוכנות הרבה יותר מחבטות רגילות, משום שכל התנגשות מגדילה את הטעויות המצטברות בכוונון).

לא ראיתי את האנטר, אבל כולי תקווה שווייט ישמור על הכושר המצוין וכמו שאומרים באנגלית, will strike a blow למען הגוורדיה הוותיקה.

אגב, ג’ון פארוט הנפלא עוד בסבב?

(בנדה) #19

ג’ימי עשה זאת. לאחר 12 שנים, הוא שוב זכה בתואר בגלזגו. התואר נחשב כאליפות השחקנים הטובים, בדומה למאסטרס בטניס. הוא ניצח את הצעיר החביב(במיוחד על נשים) פול האנטר 9-7 . המאבק היה בניגוד לצפוי(שניהם שחקני התקפה מדהימים) והתפתח במיוחד במשחקונים האחרונים, למהלכי הגנה, בהם נאלצו שני השחקנים להוצי את כל הרפרטואר שלהם עם הכדור. לאחר שיוויון 5 , התעלה ג’ימי וניצח שלושה משחקונים ברציפות וכפסע היה בינו לבין הזכיה ובשני המשחקונים הבאים, הוא כל העת פיספס את הכדור המנצח, מה שאיפשר להאנטר לחזור למשחק, אולם בגיים המנצח הוא עשה זאת והייתם צריכים לראות את אנחת הרווחה והתנועה של הגוף בשכיבה על השולחן. תמונות הסיום בו, אביו הקשיש מזיל דמעה והחיבוקים והנשיקות(לא מראה שכיח באנגליה השמרנית בספורט זה). גם האנטר יריבו לגמר ומעריצו בעבר, נראה שמח על נצחונו של ג’ימי. בראיון הסיום עימו שאל אותו הכתב האם הפעם הוא סוף סוף יקח את אליפות העולם(התחרות היחידה החסרה לו באינספור זכיותיו) והוא טען שהוא לא מגיע לשם רק בשביל להראות והוא יאבק כמידי שנה על התואר ואולי התואר בגלזגו יתן לו את זה. כמעריץ ותיק של הברנש, הרי כל שיש לי לומר הוא , שהלוואי והיה לו את קור הרוח והמחשבה של היום ואת הדיוק והחבטות הטובות של פעם, אבל בשל כך הוא לא אלוף עולם עד היום.
אליפות העולם תחל בשבוע הבא ועד לתחילת מאי וכמובן תשודר ביורוספורט. ממליץ לא להחמיץ!!!
עודד, באשר לשאלתך על פארוט, הרי שאיני נתקל בו יותר, אבל אבדוק לעומק ואף אשאל את חברי בלונדון(חובב סנוקר מושבע) מה קורה עימו.

(kop) #20

אליפות העולם(?) משפילד משודרת כעת ביורוספורט. אין לי מושג מה החוקים בסנוקר, אבל הם משחקים ממש יפה (וזה עדיף מללמוד למגן באזרחות).