המצב הכלכלי בארץ

פוליטיקה

(DoctorGonzo) #1279

if its good for the goose

קשה לי להאמין שייקום פה מישהו שיגן על המכון המיותר הזה, מה שמעלה את השאלה למה לעזאזל לוקח כל כך הרבה זמן לעשות בו רפורמה או לסגור אותו לחלוטין? כמה אנשים כבר יתרעמו פה אם ממשלה זו או אחרת תקבל על עצמה סטנדרטים ותקנים בינלאומיים ותפסיק את אימלולם של יבואנים קטנים וחסרי כוח? יש תקנים, יש ועדות בינלאומיות שיושבות על הגדרת אותם תקנים, והם מקובלים כמעט בכל מקום. אם אני עומד בסטנדרט האמריקאי והאירופאי, למה לעזאזל אני צריך גם תקינה ישראלית? יבורך מי שיסגור את המכון הזה.

(ganjo) #1280

[QUOTE=Uriah;1702139]
הפיתרון הוא לפקוד עוד ליברלים בליכוד כמובן :slight_smile: אני שמתי לעצמי למטרה לפקוד אדם אחד לשבוע, imbule - אתה צריך לפקוד גם בעצמך![/QUOTE]

אז תן לי להבין… את החוק הציעה ועדה בראשות טרנכטנברג (העבודה), החוק קודם על ידי בנט (הבית היהודי) והצעת החוק הועלתה על ידי פולקמן (כולנו) ואתה רוצה שנצביע לביבי? חשבתי שבנט הוא הטרמפיסט…

(Uriah) #1281

אני מעודד אנשים להתפקד לפורום בית חורין בבית היהודי, אין מנגנוני התפקדות דומים בעבודה ובכולנו :slight_smile:

(dkaro) #1282

האם יש כאן גם כן אנשים תמימים מספיק לחשוב שהחוק החדש של ה-50 שקל חיסכון לילד הוא חוק טוב?

(DoctorGonzo) #1283

בחייאת דיקארו, תאמלק לי את השיט הזה? אני מוסח דעת מכדי להתעניין בזה באמת

(ganjo) #1284

אותי החוק הזה עצבן. לא מבין למה הילדים של בנט צריכים לקבל 50 שקל בחודש מהמדינה ומה הבנות שלי אמורות לעשות עם 20000 שקל בעוד 15 שנה… בזבוז משווע של כספי ציבור. רק לחשוב כמה כסף המדינה זורקת כל חודש על קיצבאות הילדים…

(dkaro) #1285

[QUOTE=DoctorGonzo;1703289]בחייאת דיקארו, תאמלק לי את השיט הזה? אני מוסח דעת מכדי להתעניין בזה באמת[/QUOTE]

חוק חשוב מאוד שדואג שלכל ילד המדינה תדאג לחיסכון של 50 שקל עד גיל 18, שההורים לא יוכלו על פי חוק לגעת בכסף. ההערכות מדברות על אזור ה-20,000 שקל חיסכון שהילד יוכל לפדות בהגיעו לבגרות. הידד למדינה !

אני התפוצצתי מכעס היום בבוקר כששמעתי בגלי צה"ל שמדברים על החוק הזה כאיזה משהו טוב שנכנס לתוקף. אשכרה הנושא שלהם היה האם כדאי לבחור בכך שהכסף ייחסך בחשבון בנק או בקופות גמל (מסתבר שזה כן נתון לבחירת ההורים). אף אחד שם לא עצר לרגע ושאל את עצמו מה המשמעות של החוק הזה. מאין הכסף בא ולאן הוא הולך? והרי ברור שמדובר בעוד דרך לא מתוחכמת במיוחד להעביר כסף מדי משלם המסים לידיים חרדיות. זה בושה וחרפה.

(Lukaku) #1286

[QUOTE=ganjo;1703290]אותי החוק הזה עצבן. לא מבין למה הילדים של בנט צריכים לקבל 50 שקל בחודש מהמדינה ומה הבנות שלי אמורות לעשות עם 20000 שקל בעוד 15 שנה… בזבוז משווע של כספי ציבור. רק לחשוב כמה כסף המדינה זורקת כל חודש על קיצבאות הילדים…[/QUOTE]

מה קרה לך, עכשיו במקום שתצטרך לממן את הבנות שלך במשך שנתיים בשירות הצבאי בו ירוויחו סכום של שלוש ספרות, הן יוכלו סוף סוף להיות עצמאיות ולצאת מהבית בגיל 18 ולחזור אחרי שלושה חודשים שנגמרו העשרים אלף שקל ותצטרך לממן אותן רק שנה ותשעה חודשים! איזה כיף?

(DoctorGonzo) #1287

20 אש"ח זה חצי שנה בהודו, אחלה סידור. מה צריך לעשות בשביל להיכנס לקומבינה הזאת?

(Shusaku) #1288

כי כידוע, ללא הכסף, ילדים להורים מצפון ת"א, לא יוכלו בגיל 18 לא יוכלו להחליף מערכת במרצדס החדשה שהם קיבלו מההורים. איזה מזל שיש לנו ממשלה שדואגת לכולם :).

(Lukaku) #1289

[QUOTE=DoctorGonzo;1703317]20 אש"ח זה חצי שנה בהודו, אחלה סידור. מה צריך לעשות בשביל להיכנס לקומבינה הזאת?[/QUOTE]

אתה כבר בתוך הקומבינה. בתור הצד המשלם. אבל אף אחד לא יטוס להודו עם הכסף הזה. אני צופה מבול תרומות בעוד 18 שנה על סך 1111 ח"י לכל מיני ישיבות… מה עוד יש להם לעשות עם הכסף.

אין ליבה, לפחות מלמדים אותם לספור.

(imblue) #1290

[QUOTE=dkaro;1703286]האם יש כאן גם כן אנשים תמימים מספיק לחשוב שהחוק החדש של ה-50 שקל חיסכון לילד הוא חוק טוב?[/QUOTE]
א

אני מתנגד לחוק, כי אין זה תפקיד המדינה לחנך הורים לחסוך. אני התחלתי לחסוך לבתי בלי שאף פקיד יכפה עליי.

אבל אם כבר נותנים ויש חוק, ומה לעשות שהכנסת לא מקשיבה לי… אז אני ממליץ להורים על קופת גמל במסלול מנייתי לילד שזה עתה נולד, ומסלול פחות מסוכן לילדים שקרובים לגיל 18. בכל מקרה לא לבנקים כי אין להם יכולת לתת תשואה כמו קופ"ג.

(ganjo) #1291

אני הלכתי על המסלול עם הסיכון הכי גבוה (אלטשולר)… מה אכפת לי להמר על הכסף של הבנות שלי:grin:

(imblue) #1292

ממשלות יכולות לעשות פעולות להורדת מחירי הדיור, אבל הניסיון מראה שהן פועלות לאט, אם בכלל, וארסנל הכלים שלהן מוגבל ופופוליסטי.
לעומת זאת העלאת הריבית בארה"ב יכולה להוות בשורה אמיתית למחירי הדיור, במידה והמגמה תימשך ותשפיע גם על בנק ישראל (סביר שכך יקרה אם כי בדיליי מסויים).

(DoctorGonzo) #1293

ברישא שלך יש הנחה שגויה שלממשלות יש אינטרס שמחירי הדיור ירדו, בעוד שכל העדויות מלמדות שלכל הגורמים הרלוונטיים במשק אין שום עניין בכך. לא רק שאני לא חולק על הסיפא, אלא משוכנע שברגע שריבית הפריים במשק תקפוץ לה לרמות פרה-2008, לכל הפחות מחירי הדירות ירדו או יתייצבו, ואולי אף קריסה מוחלטת של שוק הדיור.

(Shusaku) #1294

אני היחיד שחושב של"חוק השקיות" אין שמץ של קשר לאיכות הסביבה, אלא נטו לעוד כמה מיליארדים שהמדינה רוצה לעשות על הגב שלנו?

מי שרוצה לדאוג לאיכות הסביבה לא לוקח כסף על משהו שהורס את הסביבה, אלא מחרים אותו לחלוטין.

(Paul Heyman) #1295

הם סתם מעתיקים את המודל האירופאי.

הם שוכחים אבל שאזרח הישראלי שונה אלפי מונים מהזה האירופאי - ובכל מה שקשור לנימוס ושמירה על הסביב, פי אלף גרוע יותר; זאת פשוט המנטליות הישראלית לצער כולנו.

(Shusaku) #1296

מעתיקים את המודל האירופאי, אבל למה? מה המחשבה מאחורי המודל הזה?

אף אזרח ישראלי לא יקח פחות שקיות כי הן עולות 10 אגורות. 2-3 שקלים בכל קנייה ל20-30 שקיות, זה ממש לא מה שיזיז לאף אחד.

השאלה היא למי הולכות ההכנסות, וכמה המדינה מקבלת מזה.

(Paul Heyman) #1297

הם מעתיקים את המודל האירופאי כי הוא עובד באירופה.

אבל בדיוק כמו שאתה כתבת ואני כתבתי - זה עובד כי זה באירופה.

פה בישראל הכל ימשיך אותו הדבר; אני לא חושב שהכוונות שלהם “זדוניות” אלא פשוט מוטעות.

(Lukaku) #1298

קודם שיתחילו לטפל בקבירת הזבל הטיפשית שעדיין מתבצעת פה ומוחזקת ע"י משפחות הפשע כשבאירופה כבר מזמן מתעלים את הפסולת לדברים חיוביים יותר.