איטליה, הסקוואדרה אזורה :: נאבקים מול שוודיה על ההעפלה למונדיאל

איטליה

(Forza Lazio) #2057

לראות את הטירוף של קונטה אחרי הגולים… פשוט תענוג.
צריך לומר את האמת שאיטליה הנוכחית לא עשירה בשחקנים מהטופ שבטופ, אפילו באיטליה עצמה.
אני לא יודע אם אלו השחקנים שנראה גם ביורו, או שעד אז קונטה ישלוף כמה מהיותר בכירים (לא שבאלוטלי כיום כזה בכיר, אבל עדיין)

בכל מקרה קונטה מבחינתי זה המינוי האולטימטיבי, ושני דברים טובים קרו ומבחינת הכדורגל האיטלקי: קונטה באזורי ואלגרי ביובה.

(borntorun) #2058

שאלות למי שעוקב פה…
איך סימונה זאזא נהיה פתאום שחקן הרכב באיטליה? נגיד שבאלוטלי בחוץ מסיבות ברורות - דסטרו, בוריני, אינסינייה, צ’רצ’י, אף אחד מהם לא עדיף?
ואיך זה שקונטה שויתר על אימובילה (או לפחות לא נלחם עליו מספיק) ביובנטוס, פתאום הופך אותו לחלוץ מספר 1 בנבחרת איטליה?

(nirsh) #2059

[QUOTE=borntorun;1573121]שאלות למי שעוקב פה…
איך סימונה זאזא נהיה פתאום שחקן הרכב באיטליה? נגיד שבאלוטלי בחוץ מסיבות ברורות - דסטרו, בוריני, אינסינייה, צ’רצ’י, אף אחד מהם לא עדיף?
ואיך זה שקונטה שויתר על אימובילה (או לפחות לא נלחם עליו מספיק) ביובנטוס, פתאום הופך אותו לחלוץ מספר 1 בנבחרת איטליה?[/QUOTE]
בוריני בהחלט לא, ואיניסנייה וצ’רצ’י לא חלוצי רחבה שמתאימים למערך הנוכחי.
דסטרו שחקן מעולה אבל כנראה שפחות הרשים את קונטה, אנטוניו ידוע בחיבה שלו לשחקנים רעבים שעובדים קשה ונותנים 200% כל משחק.
אם ראית את ה2 משחקים האחרונים של איטליה אז ראית כמה זאזא רץ. חוץ מזה שהוא כרגע מוכיח את עצמו.

בקשר לאימובילה, אף אחד לא יודע מי לא רצה אותו ביובה כך שלא בטוח שקונטה הוא זה שויתר עליו…דווקא השחקן התראיין לא מזמן כשהוא טוען שדווקא קונטה כן רצה אותו וגם אמר לו את זה אבל ההנהלות של יובה וטורינו החליטו למכור.

(borntorun) #2060

עובדה שאינסינייה, צ’רצ’י ואל שעאראווי כן זומנו לסגל, למרות שאינם חלוצי רחבה שמתאימים למערך הנוכחי.
או שקונטה מתכנן אופציה לעבור למערך כדוגמת 4-3-3, או שהוא כן מתכוון לשלב אותם במערך שלו - לדוגמה כחלוצים נסוגים יותר.
הרי גם ג’ובינקו אינו חלוץ רחבה ועדיין שיחק כחלוץ ב3-5-2 של קונטה.

(JUVE-MAN) #2061

קונטה צריך להתמודד עם מה שפראנדלי השאיר מאחוריו - ז"א שלד השחקנים שרץ מהיורו עד המונדיאל, ביחד עם ניסיונות לשפר את הסגל, לאור העובדה שהדור הנוכחי הוא אחד הפחות מוכשרים שיצא לי לראות באיטליה (לא שאני אומר שהוא לא מוכשר, אבל ביחס לדורות קודמים…), כשהסגל היה מרוסק מההופעה החלשה וחוסר התפקוד של פראנדלי במונדיאל.
קונטה כרגע לדעתי עושה מס’ ניסויי כלים ובלי קשר הוא מעריך מאוד את זאזה. לדעתי הוא לא היה חם על להביא את אימובילה ליובה, אבל מן הסתם שהוא ייתן לו צ’אנס בהרכב מכיוון שעדיין מדובר במלך השערים של הסרייה א’ ואחד החלוצים האיטלקיים הכי טובים שיש כיום. בלי קשר לדעתי אימובילה סילף את האמת באותו הראיון, אבל אין לי אפשרות לדעת את זה בוודאות. אני פשוט לא מאמין לו.
בינתיים זה נראה טוב וזאזה לקח את ההזדמנות שקיבל בשתי ידיים, נקווה שימשיך להצדיק את הקרדיט, במידה ויקבל, וששאר החלוצים יעשו לקונטה כאב ראש חיובי על מנת שייקח גם אותם בחשבון.

(JUVE-MAN) #2062

פיפ"א פירסמה את דירוג הנבחרות העדכני שלה, ואיטליה נפלה 5 מקומות עד למקום ה-14.

הסגל לאזרבייג’אן ולמלטה:

Portieri: Buffon (Juventus), Perin (Genoa), Sirigu (Paris Saint Germain);

Difensori: Bonucci (Juventus), Chiellini (Juventus), Ogbonna (Juventus), Ranocchia (Inter), Rugani (Empoli);

Centrocampisti: Aquilani (Fiorentina), Bonaventura (Milan), Candreva (Lazio), Darmian (Torino), De Sciglio (Milan), Florenzi (Roma), Marchisio (Juventus), Parolo (Lazio), Pasqual (Fiorentina), Poli (Milan), Thiago Motta (Paris Saint Germain), Verratti (Paris Saint Germain);

Attaccanti: Destro (Roma), Giovinco (Juventus), Immobile (Borussia Dortmund), Osvaldo (Inter), Pellè (Southampton), Zaza (Sassuolo).

נראה לי בסדר, חוץ מג’יובינקו שמקבל קרדיט מוגזם. הייתי לוקח את קסאנו במקומו.

(JUVE-MAN) #2064

קסאנו פרש מהנבחרת לאחר המונדיאל.
בסה"כ זה סגל 3-5-2 קלאסי של קונטה, כאשר הוא לקח שלושה מגינים לסגל שלו.
מילה טובה על זימון בכורה לרוגאני ולגרציאנו פלה, וכן על זימוני דסטרו, אימובילה וזאזה, שממשיך לקבל את הקרדיט מקונטה. כמו כן, פלורנצי בהחלט ראוי להמשיך לקבל זימונים ואוגבונה, שמציג יכולת טובה העונה, חוזר לסגל בצדק. מצד שני - היה מקום לוותר על ג’יובינקו ועל פולי ולזמן שחקנים אחרים במקומם. למרות שדווקא מול נבחרות כאלו קונטה יכול בכיף לבחון שחקן כמו פולי בנבחרת. ג’יובינקו, מאידך, ממשיך לקבל קרדיט מוגזם שהוא לא ראוי לו. מוזר שאהוב ליבו השני של קונטה, ג’יאקריני, לא זומן.

(Ago) #2065

יותר נכון שחבריו לקבוצה הפרישו אותו. קונטה מוטיבטור מהשורה הראשונה ועל כך מתבססת ההצלחה שלו. הוא לא יתן לדבילים כמו קסאנו ובאלוטלי לזהם לו את הקבוצה. מנגד, הוא יודע בדיוק מה ג’ובינקו יכול לתרום ומכוון שאין אף שחקן איטלקי שמסוגל לתרום יותר ממנו, עדיף ללכת על האופציה המוכרת.

הזימון של פלה מעניין ואמור להמשיך לעודד את הקריירה שלו. רוגאני קצת מפתיע. דווקא חברו להגנה באמפולי נראה מרשים יותר וגם רומאניולי שפתח נהדר בסמפ.

(JUVE-MAN) #2066

אף אחד לא הפריש את קסאנו חוץ מקסאנו עצמו. כל שאר הסיפורים על מה שקרה בברזיל ומי אמר למי בחדרי ההלבשה אלו ספקולציות של עיתונאים שלא בטוח שהן נכונות. גם אם היגיוני לטעון שהדברים נכונים ושקסאנו מעולם לא היה פופולרי בקרב שחקני יובה בנבחרת, זה לא מנע מפראנדלי לזמן אותו ולהמשיך לתת לו צ’אנסים, כמו שלא היה מונע מקונטה לזמן את קסאנו במידה והיה רואה בכך לנכון. בקיצור, זה שקסאנו הוא אידיוט שמסוכסך עם היובנטיניים והמילאניסטות בסגל זה סיפור אחד, אבל זו לא אשמת אף אחד חוץ מקסאנו עצמו.

(FAVALLI) #2067

בניגוד לבאלוטלי, קסאנו זה שחקן שאין אצלו עליות וירידות ב"חשק" לשחק כדורגל. הוא תמיד נותן הכל. אני לא יודע מי הסתכסך עם מי וזה לא מעניין אותי גם אם יש דברים מאחורי השמועות האלה. קסאנו מוכיח עד עכשיו העונה שיש לו מקום בסגל, אז הוא צריך להיות לפחות בסגל.

מה אני מפספס אצל פלה?

(Ago) #2068

[QUOTE=FAVALLI;1578680]בניגוד לבאלוטלי, קסאנו זה שחקן שאין אצלו עליות וירידות ב"חשק" לשחק כדורגל. הוא תמיד נותן הכל. אני לא יודע מי הסתכסך עם מי וזה לא מעניין אותי גם אם יש דברים מאחורי השמועות האלה. קסאנו מוכיח עד עכשיו העונה שיש לו מקום בסגל, אז הוא צריך להיות לפחות בסגל.

מה אני מפספס אצל פלה?[/QUOTE]
אף אחד לא התייחס אליו אחרי טונות של שערים בהולנד, עכשיו הוא פתח את העונה עם 4 שערים ויכולת מעולה בסאוט’המפטון ומגיע לו צ’אנס, במיוחד בדור חלוצים כל כך חלש.

לגבי קסאנו, הכימיה בין השחקנים חשובה הרבה יותר להצלחת הנבחרת מזימון של שחקן לא יציב שהפעם האחרונה שהצדיק את הנוכחות שלו הייתה ב2004. זה הכי לא “קונטה” שאפשר לחשוב עליו. אם לזמן אותו, אז שיזמן גם את באלוטלי, שישחזר במדויק את כל האומללות של החובבן הקודם בתפקיד.

(Azzurro) #2069

קסאנו היה נפלא גם ביורו 2012.

(FAVALLI) #2070

הוא היה ראוי לזימון גם ב-2008 ו-2010 בזכות יכולת טובה במדי סאמפ ובוודאי שב-2012 בזכות מאזן נהדר של 10 בישולים ו4 שערים ב-16 משחקים אחרי מה שהיה לו עם הלב. ההשוואה שלו עם באלוטלי היא שגויה כי באלוטלי בחיים לא היה טוב כמוהו לאורך זמן במועדונים בו שיחק. חוץ מריאל, קסאנו סיפק את הסחורה בכל מקום בו היה.

(Ago) #2071

[QUOTE=Azzurro;1578700]קסאנו היה נפלא גם ביורו 2012.[/QUOTE]
נפלא במידה והסטנדרטים שלך מסתכמים בשני משחקים, מול אירלנד וגרמניה (בתחילת דרכה). לאן נעלם הנפלא מול ספרד (פעמיים), אנגליה וקרואטיה?
בכלל, טורניר בו קבוצה כל כך חלשה מגיעה לגמר משני ניצחונות בודדים הוא תעודת עניות לכדורגל ולא בסיס למגננה ריקה שחוזרת על עצמה במשך שנים בכל פעם שעולה ביקורת לגיטימית על דמויות כל כך שליליות בכדורגל האיטלקי. בעיניי הגמר ההוא, והטורניר האחרון עשו טובה ענקית לנבחרת והוציאו אותה לדרך חדשה, גם אם באיחור של 4 שנים.

(Ago) #2072

[QUOTE=FAVALLI;1578716]הוא היה ראוי לזימון גם ב-2008 ו-2010 בזכות יכולת טובה במדי סאמפ ובוודאי שב-2012 בזכות מאזן נהדר של 10 בישולים ו4 שערים ב-16 משחקים אחרי מה שהיה לו עם הלב. ההשוואה שלו עם באלוטלי היא שגויה כי באלוטלי בחיים לא היה טוב כמוהו לאורך זמן במועדונים בו שיחק. חוץ מריאל, קסאנו סיפק את הסחורה בכל מקום בו היה.[/QUOTE]
הוא זומן ב2008 והיה השחקן הכי חסר תועלת בנבחרת. ליפי (המנטור של קונטה) נתן דגש לאופי השחקן ולא רק לכמות הבישולים בסמפדוריה ואי אפשר היה להתווכח עם מאמן אלוף עולם.
קסאנו סיפק את הסחורה בכל מועדון בו שיחק לזמן מה, וגם נזרק [B]מכל[/B] מועדון בו שיחק. האם כל מנהלי ומאמני הקבוצות שלו לשעבר מטומטמים? המסקנה שלי (וההיכרות מתקופתו ברומא), שסטטיסטיקה הבישולים שלו פשוט לא שווה נוכחות כל כך שליליית. גם אם יבשל שער בכל משחק בו ישחק, ברמה התחרותית דרושה ממנו גם עבודה קבוצתית וטקטית אותה ממלא מתי שבא לו בדיוק כמו באלוטלי רק עם תוספת נכבדה של לכלוך ומריבות שבוודאי יוצרות אווירה שלילית בכל הקבוצה.

הקבוצות המצליחות בעולם נראות סופר מלוכדות ללא אווירה של שכונה וזלזול. זה מה שאני מצפה לראות בנבחרת איטליה ומהסתכלות על הרזומה שלו (גם בלי תקריות הנבחרת) זה פשוט לא מסתדר ביחד.

[B]קונטה הודיע שפירלו עשוי להצטרף לסגל הנבחרת בעקבות הפציעה של וראטי.[/B]

סופית: בונבנטורה OUT (נפצע) - פירלו IN.

ההרכב המשוער לאזרבייג’אן:

(JUVE-MAN) #2076

הערב ב-21:45 איטליה תארח באיצטדיון בפאלרמו את נבחרת אזרבייג’אן למשחק במוקדמות ההעפלה ליורו 2016. אנטוניו קונטה מגיע לאחר ניצחון חוץ 2-0 על נורבגיה באוסלו, מה שמציג עבורו פתיחה חיובית במסגרת רשמית כמאמן איטליה. המשחק הקרוב יהיה המשחק הרשמי השני של קונטה מאז שמונה למאמן האזורי, וכבר קונטה מספק כותרות כאשר זימן בחזרה לסגל את אנדראה פירלו, שחזר בו מהודעת הפרישה שלו מהנבחרת לאחר הביזיון של הנבחרת במונדיאל האחרון ומינויו של קונטה. פירלו זומן לאחר פציעותיהם של מרקו וראטי וג’יאקומו בונאוונטורה, שלא יהיו זמינים לקונטה למרות שזומנו לסגל. כמו כן, אוסבלדו נפצע ואף הוא ייאלץ להיעדר מהמשחק הקרוב.

[B]הרכבים משוערים:

[/B][U]איטליה:[/U] בופון; ראנוקיה, בונוצ’י, קייליני; דרמיאן, פלורנצי, פירלו, מרקיזיו, פסקוואל; אימובילה, זאזה
[U]אזרבייג’אן:[/U] אגאייב; יונושאדה, סאדיגוב, אמירגולייב, בודק; קראייב, חוסיינוב; נזארוב, אלייב, עבדולאייב; דדאשוב