איטליה, הסקוואדרה אזורה :: נאבקים מול שוודיה על ההעפלה למונדיאל

איטליה

(09-07-2006) #1

אחרי שנתיים של מנוחה חוזר ליפי להיות המאמן בפועל של נבחרת איטליה. עד המונדיאל של 2010 ינסה ליפי להכין את הסקוואדרה אזורה לאתגר הגדול של זכייה שנייה ברציפות בתואר אלופת העולם. באיטליה כבר כמעט שכחו את עידן דונאדוני ואולי רוצים למחוק מהתודעה את היורו הבינוני שהסתיים לפני חודש וחצי בהדחה ברבע הגמר.

הזימונים למשחק הראשון עם אוסטריה לא מסמנים על מהפכה באופק. ליפי ממשיך להעדיף דל פיירו וג’ילארדינו על קסאנו וגם שיטת המשחק לא צפוייה להשתנות ולהיות 4-3-3. במהלך הקמפיין הנבחרת האיטלקית תתרענן בשחקני הנבחרת הצעירה דוגמת רוסי וג’ובינקו כשהבלמים קנבארו וקייליני יתפסו את מקומם במרכז ההגנה.

ההרכב של ליפי הערב: בופון: זמברוטה, בונרה, ברזאלי, גרוסו: דה רוסי, פירלו, אקווילאני: יאקווינטה, ג’ילארדינו, דל פיירו.

המשחק ישודר בערוץ ראי אונו (155 בהוט)

(italiano) #2

מזל שזאת רק אוסטריה, כי עם שלושה אפסים כאלה בהתקפה אי אפשר לנצח נבחרות נורמליות, אני נדהם מחדש לראות מאמנים בסדרי גודל כמו ליפי בוחרים שחקנים כל כך מוגבלים וכל כך גרועים פעם אחר פעם לנבחרת, במיוחד כשהם לא בדיוק מספקים את הסחורה.

ליפי אמר שהוא מזמן שחקנים לפי הכושר הנוכחי שלהם, וואלה לא יודע, משום מה יש לי תחושה שג’ילארדינו לא בכושר, וקסאנו דווקא כן, עדיף להחזיר את ויירי הקשיש לנבחרת על פני ג’ילארדינו, לנגוח הוא תמיד יידע, ג’ילארדינו למרות הגיל הצעיר לא רץ יותר טוב מויירי גם ככה.

(קפה קולומביה) #3

ויירי פצוע.

הכתבה שרמי כתב- אני לגמרי מסכים ואני חושב שכתבתי זאת גם.
גם צאלי יש תחושה חזקה כזאת- ליפי לקח נבחרת איטליה שהיתה די בקרשים, נישא על גלי הפרשה שעשתה רק טוב לאיטלקים(אפילו גאטוזו אמר את זה וזה גם קרה הסטורית כבר ב-1982) ואז פרש מתי שהכי קשה- כשיש ירידת מתח, כשאיטליה אלופת העולם וכשהסטורית איטליה הפגינה יכולת עגומה ביורו שלאחר המונדיאל המוצלח(זכייה, גמר וכאלה, הסטטיסטיקה לא זכורה לי במספרים).

עכשיו כשדונאדוני “נכשל” כאשר לרשותו סגל חלש במידה לא מבוטלת מזה שעמד לרשותו של ליפי, עם קנבארו הכל כך חשוב והקפטן שנפצע ממש בדקה ה-90 ומטראצי שלא היה אפילו הצל של עצמו מ-2006, אותו דונאדוני לא רק עלה משלב הבתים מבית קשה, אלא שגם הודח בפנדלים רק לאלופה הבלתי מעורערת, כאשר נבחרתו היוותה את היריב הקשה ביותר לאותה האלופה- ספרד, מבין כל היריבים שספרד נתקלה בהן כולל הפיינליסטתי השנייה- גרמניה.
אז נכון, איטליה שיחקה די חרא, אבל רבאק, מישהו ראה איך איטליה נראתה בקדנציות קודמות ואיך היא נראתה אצל ליפי מול צרפת, ארה"ב ואוסטרליה(אפילו שזה ב-10 שחקנים, זו אוסטרליה) עם שחקנים בכושר טוב בהרבה? איך נבחרת איטליה נראתה אצל צ’זארה מאלדיני וטראפתוני?
אצל אותם איטלקים שמקדשים את התוצאה על פני הדרך, אז הם מעיזים לבקר את דונאדוני הצעיר שכל כך נוח וקל להפיל עליו את האשמה?

עכשיו ליפי חוזר כשמכאן הוא יכול רק להרוויח(טוב, כמעט). מספיק שיגיע לרבע גמר המונדיאל ואת שלו הוא עשה, בפני ביקורות הוא כבר יהיה מוגן.

עכשיו זה הזמן לחילופי דורות- שחקנים אנרגטיים, שאפתנים, כאשר הזכייה במונדיאל כבר תהיה יותר ויותר רחוקה.

החזרה של ליפי מזכירה לי את החזרה שלו ליובנטוס. אולי זה מקרי, אבל יש לי הרגשה, שבין השאר לאחר החווייה האיומה שלו באינטר, הוא חושש לגוון ומעדיף לקחת “מניות בטוחות”.
הוא כבר לא צעיר, אבל מספיק צעיר כדי לקחת אתגר אמיתי, רחוק ושונה ממה שעשה כבר.
קאפלו גיוון ולקח אתגרים מגוונים, גם היום עם נבחרת אנגליה.

ליפי, כמו לאחר שפוטר מאינטר- מדבר, מפזר קשקושים על הצעות ואתגרים מעבר לים ולבסוף חוזר בסה"כ לאותו המקום שהיה בו קודם ומה טוב אם באותו המקום המצב הספורטיבי הוא די בקאנטים, אז אפשר רק לשפר ולצאת טוב.

אופורצ’וניסט שבוחר בחכמה את קבוצותיו?

הנה מוריניו לקח את אינטר ואפילו לא עשה מגה רכישות כפי שחששתי- הוא בא למועדון בו הסקודטו יתקבל כמובן מאליו והוא חייב להצליח באירופה בנוסף על מנת לשכנע ולהיחשב מוצלח. זה אתגר. יש למוריניו מה להפסיד, בהחלט יש.

(Azzurro) #4

2-1 לאוסטריה במחצית על איטליה, כשברזאלי שוב “מככב”.

מישהו עוד חושב שצריך לתת לליצן הזה להיות מעוז ההגנה של הסקוואדרה אזורה? שילך לחפש את החברים שלו בוולפסבורג.

(09-07-2006) #5

בלי קייליני, מטראצי, נסטה וקנבארו, כמה אופציות כבר יש לבלמים איטלקיים?
חוץ מגמבריני של פיורנטינה, כל הגדולות משחקות עם בלמים זרים ובמצב הזה אי אפשר לבוא בטענות לליפי ולפי מה שראיתי אצל האולימפית, הישועה לא קרובה.

בכל אופן, פתיחה חלשה לעידן ליפי עם 2-2 מאכז שגם הושג בעזרת אדיבות האוסטרים.

(italiano) #6

זה לא משנה מי היה חסר ולמה, נבחרת איטליה גם עם הרכב ראשון ושני חסרים עדיין צריכה לתת בראש לנבחרת כמו אוסטריה, ברגע שזה לא קורה, ובמיוחד כשהיריבה נראית טוב יותר, אז אין את מי להאשים חוץ מהמאמן.

לא מעניין אותי שזה סה"כ משחק ראשון של ליפי, שזה ידידות, שזה בתחילת העונה ולא בכושר, שחסרים שחקנים וכו’, ליפי בתוצאות המבישות האלו רק מחזק את הטענה אצלי שהמונדיאל היה די בפוקס אצלו, עם כל הכבוד למונדיאל ולהישגים ביובה, הוא אף פעם לא הרשים אותי, הוא והמשחק ההגנתי והאפור שלו אף פעם לא אהבתי.

כמה משחקים וכמה זמן צריך לעבור כדי שמאמנים איטלקים יבינו שמערך של 3 קשרים אחוריים זאת התאבדות?

הבחירות של ליפי גם צפויות וגרועות, גאטוזו תמיד יועדף על אחד כמו אקווילאני, קאמורנזי תמיד יהיה באנקר בהרכב, דל פיירו תמיד יהיה בסגל, במיוחד אצל ליפי, שחובב יובנטינים מושבע, ניקולה לגרוטליה?!? זאת נבחרת איטליה או חס וחלילה מילאן? (קבוצה בינונית)

הפעם לא תהיה לו הגנת ברזל, נסטה לא פה, מטראצי גמור, קאנאברו בעוד שנתיים בוודאות לא יציג יכולת כמו אז, זמברוטה וגרוסו יהיו זקנים בשנתיים ורוב הסיכויים שהיכולת רק תרד, אולי גם אצל בופון, ואז נראה איך הוא יצליח עם הבונקר שלו, כי זה בדיוק מה שהוא משחק, לא 4-3-3, מצטער, דונדוני כבר לימד אותי טוב ש"4-3-3 כשתוקפים ו4-5-1 כשמגינים" זה תמיד 4-5-1, כי איטליה אף פעם לא תוקפת, רק כשהיא בפיגור, ואז לרוב זה אבוד, כי ממתי איטליה שבקושי מבקיעה תבקיע מול בונקר של יריבה? אלא אם יהיה איזה פוקס בנגיחה במצב חופשי, שזאת השיטה העיקרית של האיטלקים.

בזמנים שאין לך יותר שחקני הגנה איכותיים, ומנגד יש לך את ג’וזפה רוסי, ג’יובינקו, קסאנו, מונטוליבו, רוזינה וטוני, לא להשתמש בהם זה על גבול הפשע, לא הייתה שום הצדקה לזמן את ג’ילארדינו לנבחרת, וראינו איזה החמצות שערורייתיות היו לו, דל פיירו? שילבש מדי זברה, איטליה לא מתאימה לו.

פעם לא הייתי כועס כשאיטליה הייתה משחקת חרא, כי פעם לא היה לה שחקנים כל כך מוכשרים בהתקפה, כשיש לך רק את ויירי אז עושים מה שאפשר, אבל עכשיו כשיש לך כל כך הרבה אפשרויות לא לנצל את זה זה פשוט טמטום, וליפי מיושן ומקובע, אני לא רואה אותו עושה שינויים קיצוניים שכל כך נדרשים.

(Sebastian Giovinco) #7

[quote=italiano;616924]הבחירות של ליפי גם צפויות וגרועות, גאטוזו תמיד יועדף על אחד כמו אקווילאני, קאמורנזי תמיד יהיה באנקר בהרכב, דל פיירו תמיד יהיה בסגל, במיוחד אצל ליפי, שחובב יובנטינים מושבע, ניקולה לגרוטליה?!? זאת נבחרת איטליה או חס וחלילה מילאן? (קבוצה בינונית)
[/quote]
דווקא במצב של הבלמים האפשריים לגרוטאלייה לא הייתה בחירה רעה, במיוחד שהוא נתן אתמול משחק בסדר גמור בדקות שקיבל, ההגנה אתמול הייתה לא טובה והוא אפילו ייצב אותה.

חוץ מזה, אין לך מה לצפות ללגרו בעתיד, ליפי אמר היום שכאשר מרקו ופאביו יהיו כשרים הם יזומנו ללא ספק, עוד 2 בלמים לסגל.

(יותם) #8

בואו נרגע. משחק ידידות ראשון עם אינספור חסרים מסיבות שונות.

כמעט כל החשקנים הצעירים האיכותיים לא היו זמינים. קייליני פצוע, השאר רק חזרו מהאולימפיאדה, לכן אני חושב שזה היה זמן מצויין לבדוק דווקא מי מהותיקים שאותם ליפי מכיר וירצה להשתמש בכמה מהם במשחקי הנבחרת, מתאים.

בואו ניתן 100 ימים של חסד למי שהניף את גביע העולם רק לפני שנתיים.

(italiano) #9

ברזאלי לא צריך להתקרב יותר לחולצה הכחולה, בלם שניפחו אותו והוא מתפוצץ כל פעם מחדש.

מטראצי? תעשה לי טובה, זה רק ממחיש כמה ליפי מקובע בהחלטות שלו, כל דביל יכול לראות שמטראצי של היום לא טוב יותר מקאלדזה (בלם גרוע במיוחד).

ליפי שומר חסדי עבר לשחקנים שלו, למרות שכבר ב2006 רובם היו בגיל מתקדם ורובם רק ירדו ביכולת.

אין לו יותר את טוטי, אין את נסטה, אין את מטראצי, אין את גאטוזו, פירלו הוא תעלומה, להמשיך לשחק עם אותם שחקנים עם מינימום שינויים לא יוביל את איטליה לשום מקום, אני אפילו לא בטוח שאיטליה של 2006 הייתה עוברת את שלב הבתים של היורו האחרון, חוץ מגרמניה איטליה לא ניצחה אף קבוצה גדולה באמת, מול צרפת זה היה נס בשם בופון וזינדין זידאן אחד, דונדוני לפחות ניצח את הצפרדעים האלו.

כבר עכשיו אני יכול לצפות את מה שיקרה, וזה לא כי יש לי יכולות ניבוי או משהו, רק כי ליפי שקוף כמעט כמו אנצ’לוטי, איטליה תנצח את הקטנות בתוצאות של 2-0, מול הגדולות תקרטע ואולי פה ושם תגנוב איזה משחק ותנצח איזה פורטוגל או הולנד בידידות, מזל שאין לנו בשלב הבתים איזה ענקית אמיתית, כי אז באמת היינו בבעיה.

(קפה קולומביה) #10

מארקו ופאביו יהיו בערך בני 36-37 במונדיאל הבא.
הם כמעט ולא רלוונטיים ואולי קנבארו יצליח עוד איכשהו- רק אז יחד עם קייליני וזאמברוטה אולי תהיה הגנה נורמלית באמצע.

(Sebastian Giovinco) #13

[quote=italiano;616956]באמת תודה רבה לשחקן שבגלל שהוא אוהב לכסח כל כך פצע את הקפטן שלנו שהיה מושבת לכל היורו, מישהו חושב שקאנאברו לא היה תורם יותר מקיליני ביורו 2008?
[/quote]
עבירהשכל בחורה הייתה יוצאת ממנה עם גג ציפורן שבורה, איך לעזאזל עבירה מסכנה שבוודאות לא באה על מנת לפצוע גמרה לפאביו את היורו? אולי הגיל?

לא חסרים מאמנים שיכולים להפיק יותר מנבחרת איטליה, המועמד הראשון שלי הוא ספאלטי, כשגם פראנדלי וקזיראגי יכולים לעשות עבודה מצוינת, כשגם בדרך נקבל כדורגל אמיתי לשם שינוי, לא את הדבר הזה שאוהדי יובה כל כך אוהבים בתור "כדורגל

פראנדלי יהיה מעולה אם ילכו על הצערת סגל, פראנדלי עושה עבודה נהדרת עם הצעירים של פיורה, ויכול לעשות חייל אם באיטליה יחליטו ללכת על סגל צעיר ורענן יותר ולהפטר מהכוכבים של יורו 2000 והלאה.

(יותם) #14

italiano, צא מהסרט. פראדנלי וספלאטי לא יאמנו את הנבחרת. אני יודע שגם אני הצעת אותם אחרי היורו, אבל אני באמת לא מבין איך חשבתי אז שזה ריאלי. הם יחכו להצעה מקבוצות גדולות באירופה ( כמובן ששלושת הגדולות באיטליה יהיו בעדיפות ראשונה) וכשהם יקבל אחת כזאת, והם יקבל אין לי ספק בכך, הם יחתמו בלי לחשוב פעמיים. הרבה יותר משתלם ומאתגר לאמן את יובנטוס מאשר את נבחרת איטליה.
אימון נבחרת הוא דבר השייך בעיקר לפנסיונרים או לצעירים שמנסים להגיע לצמרת בקיצורי דרך. מבין האופציות שיש לאיטליה אני מעדיף את הראשונה, כשליפי הוא הפנסיונר הבולט.

קאזיראגי? על מה ולמה? הוא נכשל באליפות אירופה עד גיל 21 למרות שהיה לו סגל מספיק מוכשר על מנת להגיע לפחות לחצי הגמר. הוא נכשל באולימפיאדה כישלון חרוץ מבחינתי. אחרי שני משחקים ראשונים מצוינים, הוא ביזה את איטליה והכדורגל מול קמרון ( זה כן כדורגל מבחינתך?) והפסיד לעשרה שחקנים בלגים שעם כל הכבוד למלחמה שלהם, גם ב11 על 11 הם נופלים מאיטליה.

לגבי הבולשיט שלך על יובה מושחתת ומונדיאל שאתה לא מייחס לו הצלחה, אני באמת שלא התייחס. כנראה שהשנאה ליובה וליפי מעבירה אותך על דעתך.

אם אתה באמת חושב שההישגים של ליפי ביובה ונבחרת איטליה לא ראויים להערכה, כנראה שבאמת אין לנו על מה לדבר.

(italiano) #15

השנאה שלי לליפי זה בגלל שהוא מאמן מיושן וגרוע שלא מתאים יותר לעולם הכדורגל המודרני, שיילך וישחק עם שיטות של יוון על נבחרות מתאימות, כמו יוון וישראל, לא על איטליה.

מה שעבד לו לפני 10 שנים לא עובד היום, הכדורגל משתנה והמשחק נהיה מהיר יותר, אני לא אוהד יובנטוס שחייב לליפי משהו, מבחינתי הוא מייצג את יובה הרעה של העבר ובמיוחד את יובה האפורה שבגלל זה התחלתי לשנוא אותה, הוא מחליש את איטליה במקום למצות את מלוא הפוטנציאל שלה.

רק בגלל הגישה האיטלקית הפחדנית מאמנים צעירים שדוגלים בהתקפה ובצעירים לא מקבלים צ’אנסים, גרמניה לקחה את קלינסמן וקיבלה נבחרת רעננה והתקפית, איטליה תקועה עם זקן שמבחינתו אסור לתקוף עם יותר מ3 שחקנים, ואם מגיעים ל3 אז זה בכלל מצוין.

אז תעשה לי טובה ואל תספר לי סיפורים כשמראש הדיעה שלך מוטה לגמרי לטובת ליפי ולטובת כל היובנטינים שלך בנבחרת, ראינו את דל פיירו ביורו, שום דבר לא השתנה, ואני בטוח שגם עכשיו זה לא יזיז לאף יובנטיני לטעון שדל פיירו צריך לשחק בנבחרת. אין לי מה לדון עם אוהדי יובה כשזה נוגע לאיטליה, זה להתנגח בקיר כל פעם.

(יותם) #16

אותן מנטרות קבועות. לא נמאס לך? מה קשור דל פיירו? מי דיבר עליו? תמשיך ךלהאשים אותו בכל כישלון של נבחרת איטליה. כאילו שהיה חלוץ יותר טוב ממנו ביורו.

תמשיך לקרוא לאחד המאמנים המוצלחים בעולם השני העשורים האחרונים מאמן מיושן ומקובע. כנראה שהעובדות לא מבלבלות אותך. לא מעניין אותך שבשנות ה200 הוא הספיק להפוך את יובה פעם אחת לקוצה הטובה באירופה ולזכות במונדיאל עם איטליה רק לפני שנתיים, תוך שהוא ניצח בצדק גמור את קלינסמן אהובך.
יש לך אופציה ריאלית יותר טובה? אם כן אני מבקש לשמוע. אל תגיד לי עוד פעם פראנדלי וספאלטי. הם יבואו לנבחרת אולי עוד 20 שנה.

הדבר היחיד בהודעה שלך שאני מסכים איתו, הוא הקטע עם הצעירים. באמת עצוב לי שאיטליה לאורך השנים התעלמה לחלוטין משחקנים צעירים. תמיד לאיטליה היו נבחרות ותיקות, כשבבית מחכים צעירים מוכשרים.

דווקא למונדיאל 2006, ליפי כן הזמין את הצעיר המוכשר ביותר שהיה לאיטליה אז- ג’ילארדינו. אני לא מבין למה אתה בא אליו בתלנות בקטע הזה, כשהוא דווקא לא השאיר בבית צעירים מוכשרים, לעומת דונאדוני למשל שהשאיר את מונטליבו בבית.

(italiano) #17

בטח שנמאס אבל משהו השתנה? כל הבעיות של האיטלקים נשארו, אותם מאמנים לא יוצלחים מגיעים לנבחרת, אותם שחקנים גרועים מוזמנים ואותם שיטות גרועות משוחקות, אתה חושב שכיף לי לראות את זה?

אין סיבה לא לתת הזדמנות למאמן כמו ספאלטי שמאמן את רומא שהיא קבוצה מספיק גדולה ויחסית לחומר השחקנים הוא השיג המון.

הבעיה עכשיו זה שאחרי ליפי רוב הסיכויים שנקבל איזה אנצ’לוטי, ואז המצב עוד יהיה גרוע יותר.

ג’ילארדינו היה הצעיר הכי מוכשר אז? תעשה לי טובה, הוא היה שנה אחת אחרי שהגיע למילאן ונראה כמו אפס גמור.

העיקר פרוטה המשיך לשחק בנבחרת ובמשחקים כ"קשר התקפי".

עכשיו אני אשאל אותך משהו, אלסנדרו דל פיירו בנבחרת איטליה, כן או לא?

(יותם) #18

[quote=italiano;617447]בטח שנמאס אבל משהו השתנה? כל הבעיות של האיטלקים נשארו, אותם מאמנים לא יוצלחים מגיעים לנבחרת, אותם שחקנים גרועים מוזמנים ואותם שיטות גרועות משוחקות, אתה חושב שכיף לי לראות את זה?
[/quote]

מה הבעיה שלך לעזאזל? די עם הפינוק הזה! איטליה היא אלופת העולם ואתה לא מפסיק להתלונן. מה יש לך נגד איטליה של ליפי? איזה מאמן היה מוציא יותר מסגל כל כך מוגבל התקפית? דל פיירו הגיע אחרי עונה חלשה, טוטי היה גרוע וחוץ ממנו לא היו לאיטליה שחקנים מבריקים. אם במונדיאל הבא, כשיהיו לו ככל הנראה שחקנים כמו ג’יובניקו, מונטליבו ובאלוטלי הוא ישחק כמו במונדיאל 2006, אני עדיין אבין אותך.

ליפי הוא ממש לא מאמן מקובע. אפילו במהלך המונדיאל עצמו הוא ניסה כל מיני שיטות עד שהגיע לשיטה הטובה ביותר מבחינתו. בהארכה מול גרמניה הוא ניסה לנצח, דבר שאף מאמן איטלקי אחר לא היה מעיז לעשות. אתה כרגיל תזכור לו את אוסטרליה.
שלא לדבר על כך שבנבחרת, בקדנציה השנייה ביובה ובקדנציה הראשונה ביובה ( כשבמהלך הקדנציה עצמה קשה להגיד שהוא השתמש כל הזמן באותה שיטה) הוא שיחק בשיטות אחרות. העיקר שהוא מקובע ומיושן!

אין סיבה לא לתת הזדמנות למאמן כמו ספאלטי שמאמן את רומא שהיא קבוצה מספיק גדולה ויחסית לחומר השחקנים הוא השיג המון.

אני אגיד את זה בפעם החמישים. גם אני הייתי רוצה את ספאלטי, אולי אפילו הייתי מעדיף אותו על פני ליפי. אבל שוב, בפעם האלף, ספאלטי לא יבוא לאמן את איטליה, הוא רחוק מלהיות רלוונטי. מאותה סיבה שמוריניו לא יאמן את פורטוגל, ראמוס את ספרד ושוסטר את גרמניה. מאמנים שיכולים לקבל ג’ובים בקבוצות צמרת לא יאמנו נבחרת. פראנדלי וספאלטי יעדיפו להישאר עוד קצת ברומא ופיורנטינה עד שיקבלו הצעה מקבוצה גדולה מאשר לאמן את איטליה. אני לא אתפלא אם הם יעדיפו את קבוצתיהם הנוכחיות מאשר את הנבחרת.

אז שוב, תיתן לי שם אחד של מאמן רלוונטי ואני אשתוק לגבי ליפי.

עכשיו אני אשאל אותך משהו, אלסנדרו דל פיירו בנבחרת איטליה, כן או לא?

תלוי ביכולת שלו לפני המונדיאל. מכיוון שהוא יהיה מאוד מבוגר, קשה להאמין שהוא יהי מספיק טוב במונדיאל ולכן במוקדמות אני בהחלט חושב שהוא לא צריך לקבל הזדמנויות בנבחרת ועדיף לתת את הבמה לשחקנם כמו רוסי, ג’יובניקו ובאלוטלי. אם הוא יהי מל השערים של הליגה האיטלקית בעונת 2009/2010 אני בהחלט אתמוך בכך שהוא יהיה בנבחרת.

ג’ילארדינו היה הצעיר הכי מוכשר אז? תעשה לי טובה, הוא היה שנה אחת אחרי שהגיע למילאן ונראה כמו אפס גמור.

צודק. התלבלתי וחשבתי שהוא היה אחרי העונה השנייה בפארמה. בכל מקרה, היה לאיטליה שחקן צעיר מאוד מוכשר שהושאר בבית?

(AlexDP) #19

אם אתה שואל אותי, אז לא. אולי ביובנטוס הוא אלוהים והוא נותן הכל וכד כמה שהוא יהיה מבוגר תמיד יהיה שחקו שאפשר לסמוך עליו, אבל זה רק ביובה. לדל פיירו כבר היו יותר מדי הזדמניות במדי האזורי, והוא לא הרשים אותי באף אחת מהן. דל פיירו אף פעם לא התאים את עצמו לנבחרת ולסגנון שלה, והוא אף פעם לא הצליח ולא נראה שלא יצליח, בטח לא עכשיו שהוא בן 34 (36 במודניאל הבא). אפשר לבוא ולומר שהמאמנים הציבו אותו בתור קשר שמאלי, וזה בטח לא המקום הטבעי שלו וברור שהוא לא יצליח להפיק משהו מועיל מהעדה הזאת, אבל הוא גם היה חלוץ בלא מעט משחקים, וזה לא זה. דל פיירו שלא יובה > דל פיירו שלא נבחרת איטליה. הוא צריך לפרוש מהנבחרת, אבל לא נראה שזה יבוא בקרוב.
אני מאמין שליפי זימן אותו כי לא היה אופציות אחרות יותר טובות בהתקפה. זה שהוא זימן אותו למשחק ידידות סתמי לא אומר שהוא בונה עליו למודניאל 2010.
כבר נמאס מוכוחים האלה על דל פיירו, באמת נמאס.

(קפה קולומביה) #20

מארצ’לו ליפי.
אני יודע שזה נשמע די הזוי לומר עליו דבר כזה, אבל הוא סימן שאלה בשבילי עד היום.
הסימן שאלה נתקע על הסקאלה שבין מאמן טוב ואופורש’וניסט שבחר היטב את משרותיו לבין מאמן גדול באמת.
אצל מאמנים שנחשבים לגדולים כמו קאפלו, מוריניו והידניק- ניתן לראות כיצד הם דילגו בין אתגרים שונים ומגוונים בקריירה שלהם(קאפלו אפילו ממש עכשיו נמצא באתגר חדש ושונה- נבחרת אנגליה) והצליחו בכל מקום.
ליפי? כפי שכתבתי, יש לי תחושה של מישהו שהיה במקום הנכון, אולי בהתחלה זה לא נבע מבחירה, אבל לאחר מכן כן(לדעתי).
אפילו בימיו בנאפולי הוא היה במועדון שקשור למאפיה ומוג’י עצמו עבר שם.
ביובנטוס- כולם יודעים כיום; חומרים משונים שלא ניתנו בקבוצות אחרות באיטליה ככל הידוע ועוד שלל שחיתויות וזה רק ממה שידוע פחות או יותר.
נבחרת איטליה- זכייה במונדיאל- גם דומינאק ומאמנים שלא ברור כמה הם גדולים יכולים להגיע לגמרים של טורינירם, אבל מעבר לזה- השחיתות עשתה לנבחרת כל כך טוב וזה אף מבוסס במובן כזה או אחר הסטורית(לא הוכחה חד משמעית אמנם).
ליפי עוזב מתי שזה הכי קשה- לאחר המונדיאל ולקראת היורו ואז חוזר בתור המושיע וכאן מספיק שיגיע לרבע גמר וכבר לא יגידו עליו שום דבר רע.

אתם מבינים מה קורה? במשך שנתיים ליפי ללא עבודה, מרצונו החופשי ומפזר בעיתונות הצהרות לכל עבר על אתגרים חדשים ושהוא לא פוסל שום אפשרות ושוקל כל העצה ולבסוף מה הוא עושה? לוקח על עצמו אתגר “מסעיר” ו"רענן"- חברת איטליה.
כמו שהוא חזר ליובה, ככה הוא חוזר לאיטליה(והלוואי שגם ייקח תארים כמו שלקח ביובה).
אולי החווייה באינטר הספיקה לו- אמנם דוגמא אחת בלבד, אבל הוא לא נתן לעצמו ולנו הזדמנות לראות דוגמאות אחרות; אולי זה הספיק לו כי באינטר הוא ראה כיצד הוא נראה רע אפילו ביחס למאמנים שנחשבים לבינוניים שעברו באינטר והוא למד לקח שהוא צריך להיות איפה שהוא מתאים בול ואיפה שיש בסיס טוב להצליח ולא לקלקל את שמו הטוב.

אפשר אפילו לקחת את מוריניו כדוגמא הפוכה באספקט מאוד מסויים- הוא בא לאינטר, לקבוצה בה יש לו יותר מה להפסיד מאשר להרוויח. האם ליפי היה מגיע לקבוצה כזו בנסיבות הללו?
במאמר מוסגר אציין שזה בתנאי שמוריניו לא עף מצ’סי בגלל שפחד ששמו הטוב יתקלקל, אלא באמת ובתמים בגלל שההנהלה כפתה עליו יותר מדי ולא איפשרה לו לעבוד כפי שיכל שנים קודם לכן.

(italiano) #21

מה הבעיה שלך לעזאזל? די עם הפינוק הזה! איטליה היא אלופת העולם ואתה לא מפסיק להתלונן. מה יש לך נגד איטליה של ליפי? איזה מאמן היה מוציא יותר מסגל כל כך מוגבל התקפית? דל פיירו הגיע אחרי עונה חלשה, טוטי היה גרוע וחוץ ממנו לא היו לאיטליה שחקנים מבריקים. אם במונדיאל הבא, כשיהיו לו ככל הנראה שחקנים כמו ג’יובניקו, מונטליבו ובאלוטלי הוא ישחק כמו במונדיאל 2006, אני עדיין אבין אותך.

פינוק? :rollmyeyes: אתה מדבר איתי על פינוק? במה בדיוק פינק אותי התרח הקשיש הזה? בבושות מול ארה"ב, אוסטרליה וצרפת? חוץ מגרמניה, איטליה לא הציגה משחק באמת טוב שאפשר להגיד ששיחקנו כדורגל טוב.

תשאל את ליאוניד איך “התפנקתי” באותו מונדיאל, שנינו היינו רואים ביחד את המשחקים, חוץ מכאבי לב ליפי לא הביא לי כלום, רק את יאקווינטה, ג’ילארדינו, דל פיירו ופרוטה, שחקנים שטובים רק במנג’ר, בקושי.

אנחנו נחיה ונראה מה יעשה ליפי עם אותם שחקנים, מן הסתם איזה רוסי או ג’יובינקו יהיו בסגל, השאלה העיקרית והכי חשובה היא האם הם יהיו שחקני מפתח או סתם סותמי חורים או מחממי ספסל ל"בנים" שלו, כל הקאמורנזים והדל פיירואים שהוא מרגיש חייב להם בגלל יובנטוס.

אני אגיד את זה בפעם החמישים. גם אני הייתי רוצה את ספאלטי, אולי אפילו הייתי מעדיף אותו על פני ליפי. אבל שוב, בפעם האלף, ספאלטי לא יבוא לאמן את איטליה

ולמה שלא יבוא? היית חושב שדונאדוני יאמן את הנבחרת לפני שמינו אותו? מאמן מושתן מליבורנו, למה שאחד כמו ספאלטי שמציג תוצאות טובות ברומא לא יקבל הזדמנות? וגם אם באמת אין לו שמץ של סיכוי, אני תמיד אעביר ביקורת על ההתאחדות האיטלקית על הפחדנות שלהם ועל המינויים שלהם, יש מאמנים טובים מליפי בשביל הנבחרת, הם צריכים לקבל את המשרה ולא ליפי.

אז שוב, תיתן לי שם אחד של מאמן רלוונטי ואני אשתוק לגבי ליפי.

פאביו קאפלו, רק כדי שאני לא אצטרך לראות את “הנסיך” הופך לצפרדע בפעם ה90 במדי הנבחרת, כדי לא לראות אותו עונד את סרט הקפטן ומבייש את המדים הלאומיים, רק בגלל זה הייתי מוכן לקבל את קאפלו.

אם הוא יהי מל השערים של הליגה האיטלקית בעונת 2009/2010 אני בהחלט אתמוך בכך שהוא יהיה בנבחרת.

ז"א שלא משנה שדל פיירו נכשל בנבחרת ב17 טורנירים, כל עוד ביובה הוא יהיה טוב הוא תמיד יהיה חייב להיות בנבחרת אה? למה שאלתי בכלל… שחקנים טובים כמו זלאטאן וקאקא סובלים מפציעות טורדניות, למה דווקא דל פיירו לא? :\

(Azzurro) #22

אני לא חושב שפראנדלי ינטוש את פיורנטינה שלו גם אם תבוא הצעה מאיטליה.
הוא קשור מאד למועדון ונשאר שם גם כשהיה מינוס 17 נקודות, גם כשלוקה טוני עזב וגם כשאשתו נפטרה.

מה יגרום לו לקחת את אחת המשרות הקשות בכדורגל האיטלקי כשהוא יכול להישאר בחממה של פירנצה ולאיים את הצפוניות עם הכדורגל הנפלא שלו?

אולי עוד 10 שנים הוא יבוא לאמן את איטליה, אולי.

קזיראגי הוא כישלון ופחדן.
הוא לא ניצל אפילו עשרה אחוז מהפוטנציאל של האזוריני ולא השכיל לייצר כדורגל טוב, והבושה מול קמרון תיזכר כנראה לדיראון עולם.