אינטרנט ומחשבים :: עזרה ותמיכה

(HJKL) #7572

[QUOTE=Shusaku;1709874]
זה שטויות, HDD לא יקרים בכלל, וSSD תמיד אפשר להכניס בצורה חיצונית.[/QUOTE]
נראה לי התכוונת הפוך, לא?

Bliss, כונני ssd ממש לא בתחילת דרכם, הם נמכרים עם מחשבים נייחים מאז 2011 בערך, ובשנתיים האחרונות אפשר למצוא אותם גם בניידים הכי פשוטים שהיצרניות מציעות. זה לגמרי במיינסטרים היום.

כמו כל טכנולוגיה, המחירים ירדו בסוף אבל זו ירידה הדרגתית ואיטית. אם אתה מחכה לכונן ssd בגודל של טרה במחיר סביר אז זה לא עניין של לחכות שנה (וגם לא שנתיים להערכתי). אם אתה צריך יותר מקום מ256gb, שומרים בgoogle drive או קונים כונן חיצוני, זה הכל.

יותר מזה, אם יש לך מחשב בן 3-4 שנים, כנראה שאם רק תחליף לו את הכונן לכונן ssd זה ייתן לך תמורה יותר טובה לכסף מלקנות מחשב חדש. זה עד כדי כך שדרוג משמעותי.

(Shusaku) #7573

ב500-600 שקל אתה מרכיב במחשב 3-4 טרה, שלא לדבר על כוננים חיצוניים שעובדים נפלא היום. SSD הוא יכול להכניס בכל שלב שהוא, אם זה הדבר היחיד שמעכבר אותו בלבנות מחשב.

ד"א, אין סיבה שלא ישלב HDD וSSD ביחד.

(sh4rky) #7574

רק קח בחשבון שאם אתה מוסיף ssd בעתיד, תצטרך להעביר אלחו את מערכת ההפעלה בעצמך, שהרי זה היתרון העיקרי של דיסק קשיח מהיר - מערכת ההפעלה עולה ורצה מהר.

לדעתי הכי טוב לקחת מחשב עם ssd 256 gb בלבד ולקנות טרה חיצוני רגיל.

(Lukaku) #7575

אשמח לעזרה בקניית מחשב נייח חדש.
קודם כל איפה עדיף? אייבורי/KSP/זה משנה בכלל? בגדול התקציב הוא עד 3K והמחשב לא יהיה מיועד לגיימינג, אבל אם ריאלי להרכיב במסגרת התקציב מפרט שיכול להריץ איזה משחק וחצי (NBA נניח) אז אשמח.

בנוסף אני גם צריך מסך, המלצות? למען האמת אין לי מושג מה נחשב היום גודל ומחיר סבירים.

(Colombian Cowboy) #7576

מה השימושים המיועדים בשביל המחשב?

מה התקציב של המסך שאתה רוצה ובאיזה גודל וכמובן לאלו שימושים?

(Lukaku) #7577

השימוש העיקרי הוא רגיל- אינטרנט (כולל צפייה במשחקים/סדרות), אופיס. בנוגע לגיימינג- העניין הוא שיש מצב שעד שנה הבאה המחשב יעבור לשימוש הבלעדי של אמא שלי. לכן אני נזהר לא להפוך את זה לשיקול מרכזי בהרכבת המפרט כי ברור לי שזה מקפיץ משמעותית את המחיר ולטווח יחסית קצר אני לא חושב שזו השקעה משתלמת. אני אשמח אם אפשר בסביבות 2.5K להרכיב מחשב שגם יוכל להריץ בטווח הזמן הזה של שנה-שנתיים משחק כמו NBA 2K או בחלומות הורודים אפילו איזה משחק FPS.

בעניין המסך- זה בדיוק הקטע, אין לי מושג מה נחשב גודל מספיק ומחיר סבבה (אני מחליף מחשב בן 9 שנים, שתבין מתי פעם אחרונה התעסקתי עם זה).

(Colombian Cowboy) #7578

אתחיל במחשב,
מחשב לגיימינג עיקר ההשקעה זה כרטיס גרפי - וזה דבר שמתפרק מתוך הכונן בערך בחמש שניות. אתה יכול להשקיע בשבילך כרטיס גרפי טוב ולקחת אותו מאימך אח"כ. קל ופשוט.

עדיין ייתכן לצוואר בקבוק עם הכרטיס יהיה חזק מדי ביחס למחשב.

באשר למסך, אני לא ממליץ על מסך מחשב גדול מ28 אינץ’ שגם זה גדול. קשה לעבוד על מחשב כשאתה יושב קרוב אל המסך והעיניים שלך לא תופסות את כל רוחב המסך.

הכי חשוב במסך - שלא לגרפיקה או גיימינג - זה יחס הבהירות וכמובן החברה. ל Dell יש מסכים חלומיים אבל המחיר בהתאם. אם אתה חפץ מגיימינג מינימלי מומלץ לקחת לא יותר מ4ms.

בלי קשר, אתה לחוץ בזמנים? אנסה למצוא זמן במוצאי שבת לעזור לך. יש?

(Lukaku) #7579

לא לחוץ. פשוט בשבוע-שבועיים הקרובים יש לי יותר זמן פנוי להתעסק עם זה אז מעדיף לסיים עם זה בקרוב.
כן אני יודע שכרטיס מסך יכול להתפרק, אבל עד שאחזיק במחשב נייח נוסף… כנראה שגם הוא כבר יהיה לא רלוונטי.

28 אינץ’ זה נשמע לי גדול, אני חושב ש- 23-24 אינץ’ יספיקו. כרגע אני עם מסך של 17 אינץ’ אז גם זה שדרוג רציני.

אתה חושב שצריך מעבד i7 או גם 5 יכול להספיק? אחכה כבר לראות מה תצליח להרכיב.

משחקים בפלייסטיישן :blush:

עבודה, מיילים, וכל מה שצריך בכל מחשב - רק אפל.

ראש שקט, בלי וירוסים, סביבה סגורה לבלגן ופתוחה לכל מה שרק תרצה, מלבד משחקי מחשב.

השקעה חד פעמית שבאופן יחסי נחשבת לגבוהה, אך תשרוד עשור , בלי להכניס למוסך או להחליף שמן וכו׳ - אפילו לא פעם אחת.

(Colombian Cowboy) #7581

אל תשמע לעידן… יש לו מניות באפל! :innocent:

אעבוד לך על זה במוצאי שבת.

(ganjo) #7582

אין על מק… בשמונה השנים האחרונות אני החלפתי שלושה מחשבים ואשתי עדיין עם אותו אחד…

בדיוק ! אנשים פשוט לא מבינים שבטווח הארוך זה כלכך יותר כלכלי.
שלא נדבר על כל הכאב ראש שצורך מחשב windows על מנת שבאמת יוכל לעבוד כמו שצריך.
@ganjo אם רק היית יודע כמה פשוט זה לעשות צילום מסך במק :wink:

(Colombian Cowboy) #7584

@Lukaku

המעלות של אפל ידועות. הIOS היא המערכת המותאמת ביותר למכשיר ויכולות האייפון (לאייפון 6S ‘רק’ 2 ג’יגה ראם ועדיין הוא אחד המהירים) כנ"ל Macintosh. איכות המוצר, הגימור, האחריות, האבטחה והמערכת הסגורה, אורך חיי המוצר, כל המעלות של האייפון מקבילים למחשבים שלהם.

אבל, זו חתיכת השקעה. חשוב שתדע מה אתה צריך לטווח של העשר שנים ואז תשקיע אפל. אין שום טעם שתקנה מחשב בינוני אפל כשאח"כ תהפך לגרפיקאי, אדריכל או גיימר סטלן. זו פשוט השקעה שאתה חייב לדעת מה אתה רוצה בדיוק בטרם הקנייה.

בהנחה ונשארנו על הנתונים שהמחשב ארעי אצלך (עד שיולאם לאמך :grinning:) הנה ההמלצות שלי.

קח מעבד I5 מהסדרה החדשה. (Kaby Lake) - שים לב שהGhz לפחות 3 ויותר.
ראם 8 ג’יגה.
חובה!! SSD. המחשב רץ ברמה אחרת לגמרי. לך על סמסונג או אינטל כי הSSD מחזיקים אורך חיים קצר מהHDD הרגיל.

מכאן ואילך זה שידרוגים לפי התקציב.

ספק כוח יספיק 350W. אלא אם כן תקח כרטיס מסך שיצטרך גם חשמל ואז זה תלוי בכרטיס.
כרטיס מסך חזק של לפני שני דורות יאפשר לך גם משחקי FPS. זה באזור 700 שקלים ואפילו פחות.

מסכים - אני ממליץ רק על דל או סמסונג. (דל טוב יותר ויקר יותר. לפעמים אתה ‘מתפשר’ על סמסונג אבל מקבל אספקטים חשובים מאוד)
כמה שיותר בהירות (אם אין בחדר חשיפה לשמש/אור חזק אפשר להתפשר קצת), יחס ניגודיות גבוה חשוב לאיכות תמונה וצבע, וכמובן הרזולוציה שתהיה FHD מינימום. (לא ממליץ לך על 2K זו הוצאה מיותרת למסך בגודל הזה וFHD יעשה את העבודה).

עוד משהו ששכחתי?

(DoctorGonzo) #7585

אפל עושים מוצרים מעולים, אבל את אותה חומרה אפשר לקבל בחצי מחיר (לפחות) אצל דל, לנובו או אסוס, או כל יצרן בעצם. או הפוך - באותו מחיר אפשר לקבל חומרה הרבה הרבה יותר רצינית ממה שאפשר לקבל אצל אפל (Y50 למשל של לנובו). אז מה היתרון הגדול שלהם על המתחרים? יש כאלו שיטענו שזה האפל קר - שאתה יכול לקחת את המקבוק שנדפק לך לכל חנות אפל ואחד הגנ’יוסס יסדר לך אותו תיקתק. רק שבארץ נכון לעכשיו אין אייסטור (נראה לי ששמעתי שמועה שיהיה בקרוב), אלא איידיגטל, והג’ניוסס והאחריות הם לא בדיוק אותה אחריות (מנסיון).
עוד יתרון גדול זו המערכת הפעלה, שנטען שהיא פחות פגיעה לוירוסים, וטרוג’נים ומיילוורים, וזה לא בדיוק נכון. פשוט החשיפת שוק של ה-OS X קטנה פי כמה וכמה מהחשיפה של ווינדוס עם בסיס משתמשים הרבה הרבה יותר גדול. ובכל זאת, זו מערכת מצוינת, אבל אחת היכולות שאפל מתפארים בה זה bootcamp - היכולת להריץ ווינדוס (או לינוקס) במקום osx. הרבה שנים אופיס בכלל לא תמך בעברית ב-osx, אז הבוטקאמפ היה מאסט (או מכונה וירטואלית שמקרטעת לה על השני ג’יגה זיכרון שנתנו לך). עד כמה שהמערכת הפעלה שלהם מצוינת, היא כמעט לא השתנתה מזה עשור, ואישית אני מעדיף את הגרסא האחרונה של ווינדוס עליה (או headless linux אם אני לא צריך ממשק משתמש). ולעניין המעצבים/אדריכלים, כמעט כל התוכנות (הפופולאריות) היום רצות על שתי הפלטפורמות, רק שלא צריך לדמם משכנתא בשביל לממן מק פרו מפלצת או איימק בעל חומרה עלובה בייחס למה שאפשר להביא אצל המתחרות (שלא לדבר על שידרוגים בלתי אפשריים ללא טכנאי מוסמך שלהם). סתם בשביל הכיף:
איימק 21’ I5 3ghz, עם 8 ג’יגה זיכרון, כונן טרה סטנדרטי (ועוד 5400 rpm) וכרטיס גרפי אונבורד מעפן של אינטל - 8600 שקל. במחיר הזה אתה מביא מפלצת על מפגרת עם חומרה פי כמה יותר טובה. שנים הייתי בעלים של מקבוקים למיניהם (פרו וסטנדרטי), ואני ממש לא מתגעגע לימים האלה. במיוחד לא ליבואן המעפן פה בארץ שסירב למכור לי מאוורר למעבד אם הוא לא מבצע את העבודה (רצו 650 ש"ח, את החלק הזמנתי מהונג קונג ועלה לי 50 שקל כולל משלוח, והעבודה לבד). למיטב הבנתי היום, שידרוגים כמו כונן SSD הם בלתי אפשריים ללא טכנאי מוסמך שלהם (או לפחות, גומרים לך על האחריות).

ההמלצות של הקאובוי מדויקות, רק שבספק כוח הייתי ממליץ לך להשקיע כבר עכשיו קצת יותר כי אתה לא יכול לדעת אם תרצה להתחיל לגיימר לך בצורה קצת יותר רצינית, ובשביל מה לקנות עוד ספק כוח רק בשביל זה. SSD באמת חובה.

(Lukaku) #7586

עזבו אותי ממוצרים של אפל, מספיק אני עם אייפון בלי שום סיבה מוצדקת. ומעבר לזה, לכו אתם תסבירו לאמא שלי את כל השינויים. :joy:

תודה רבה קאובוי (ודוקטור). אני יוצא מנקודת הנחה שהתחשבתם בתקציב. מחר אקפוץ ל-KSP נראה גם מה הם ממליצים, אולי גם אצליח לסיים עם הסאגה הזו. מקווה שלא ידחפו לי סתם דברים שינפחו את המחיר כמו שהם אוהבים (לפחות כך זה היה באייבורי בפעם הקודמת שהרכבתי מחשב, אי שם בעשור הקודם).

(Colombian Cowboy) #7587

אל תקנה בלי שתביא את המפרט לכאן קודם. הולך?

(Lukaku) #7588

הייתי ב- KSP ואייבורי. המחירים כמובן מעל מה שחשבתי.

אם נתעלם רגע מהווינדוס (סתם רציתי לראות כמה יוצא עם) והמסך, המפרט עצמו יעלה בערך 2800. נראה סביר? היית חושב להוזיל משהו, או דווקא משהו שדורש שדרוג?

לגבי ווינדוס 10, אני חושב שאני יודע את התשובה אבל אני אשאל אותך בכל זאת- שווה 420 ש"ח? לפני כמה שנים הורדתי והתקנתי על המחשב הנוכחי ווינדוס 7 ושרדתי. עדיף לעשות את זה שוב?

המסך שהוא הכניס, אני בטוח שהוא מצוין אבל עולה בערך 700 ש"ח. הסתכלתי אח"כ על גדלים נוספים וגם 21.5-22 נראים מספיקים, אז יש מה לקצץ גם פה. סתם דגם רנדומלי שמצאתי בזאפ, 440 ש"ח, יעשה את העבודה? או זה?

באייבורי הבחור אמר לי שבשביל הצרכים הצנועים שלי מספיק גם מעבד i3. הוא נתן לי הצעה נוספת עם i5 7500 3.4 GHz, ההבדל במחיר הוא 550 ש"ח. מה אתה חושב?

(Colombian Cowboy) #7589

מחצית בבארסה - אני מנצל את הזמן…

ראשית מפרט מעולה קבלת בKSP. נוריד את המסך וקבלת מחשב עם כרטיס גרפי 750TI (ה’מלך’ לפני שני דורות) ב2800 שקלים. אחלה מחיר ובטח עם התנאים של האחריות ופריסת תשלומים (עד 12 ללא ריבית).

אפשר לקצץ במעבד? כן. אבל לא הייתי עושה את זה… דווקא על מסך אפשר יותר להתגמש.

אין לי מושג למה הבחור הנחמד מKSP דחף כרטיסי רשת וקול. יש לך את המובנים בלוח אם וזה די והותר לשימושים שלך. סתם כסף שהולך לפח.

אל תלך על כרטיס מסך שהציע הבחור מאייבורי. AMD מייצרת (בעבר בעיקר, אבל גם היום) כרטיסים רותחים המגיעים פעמים עד 90 מעלות צלסיוס ומבשלים מחשב שיש לו רק קירור הסטוק.

ובכלל, ההצעה היותר קוסמת בעיניי זה המחשב מKSP. הביא זכרונות מעולים וכרטיס טוב. את הSSD הייתי מחליף לאחד של סמסונג או אינטל שיחזיק זמן ומעמד יותר מהקינגסטון (אחד הלך לי של קינגסטון…).

אחפש לך מאוחר יותר מסך טוב בתקציב שפוי.

(Lukaku) #7590

גם אני נטיתי יותר להצעה של KSP, היא גם זולה יותר שמשווים את הרכיבים. על הווינדוס אוותר. נשאר להעביר אותה בבקרה התקציבית.
אבדוק לגבי ה- SSD, אם זה לא מקפיץ את המחיר.

לגבי כרטיסי הרשת והקול, On board זה לא המובנים? אין לזה גם מקט לעומת שאר הרכיבים. מצד שני למה זה באמת מופיע בכלל ברשימה. אברר.

(Colombian Cowboy) #7591

מצאתי שני מסכים שטובים בשבילך. שים לב, אלו לא יהיו מסכים עם איכות צבע או עם זווית רחבה (הטווח של הזווית בה הצבעים מאבדים מעצמם ואתה רואה יותר כמו גושים צבעוניים חסרי צורה) וזו מהסיבה הפשוטה שהם פאנל TN - ז"א מהאיכות הירודה יחסית בשוק. ועדיין הסמסונג הזה או הדל הזה יעשו את העבודה.

תתפנק…