סרטים, רבותיי, סרטים

(Jesé Rodríguez) #10156

[QUOTE=ganjo;1704405]אם אתה מתחבר לז’אנר הפשע אז אני ממליץ על הדוקו ‘המתנחלים’ (מה יותר מתאים באבט"ש):grin:[/QUOTE]

מודה לך על הכינוי שלך שנתן לי רעיון לעוד סרט לצפות בו שם בדרום הרחוק!

(Shusaku) #10157

רוצה איכות? לך על מרתון הסנדק…

(West) #10158

רוג וואן אחלה סרט, אני ממש אהבתי.
בלי ספויילרים אבל הסצנה בסוף פשוט מטורפת, אחת הטובות בכל מלחמת הכוכבים לדעתי.

(Lukaku) #10159

אל תקשיב לגאנג’ו, זה אינטרס שלו שתהיה רדום בשמירה.

אם כבר אתה מחפש שעות מסך למרתון ארוך, אני במקומך הייתי הולך על סדרה. אולי זה רק אני אבל אני מעדיף לרוץ על קו עלילה אחד מאשר לצפות בסרטים שונים.

(Shusaku) #10160

[RIGHT]על אמונת המתנקש - או בשמו הלא מחורטט של הסרט Assassin’s Creed, ב1200 מילים, או בערך.

הוליווד שוב הבטיחה, אך אכזבה. מצאתי את עצמי מסכים עם כל הנקודות שרשמתי עליהן לפני הסרט, וניתן לומר שהכתובת קצת הייתה על הקיר.
זה מה שכתבתי שבוע לפני עליית הסרט לאקרנים בארץ:

אני אומר לכם מה הבעיה של סרטים מבוססי גיימינג - הם מנסים להמציא את הגלגל מחדש.

אתה לא צריך להמציא שום גלגל, כאשר יש לך מוצר מושלם - ואסאסינס קריד, זה לגמרי מוצר מושלם. רק לחשוב על סרט שיעביר למסך את העלילה של אסאסינס קריד 2 ויפתח את אחד הסיפורים המושלמים בהיסטוריה, לקהל של מאות מליוני אנשים מעביר לי צמרמורת. יש שם קטעים חזקים כל כך, כמו לדוגמה הרגע שגורם לאציו להפוך לאסאסין. זה רגע כל כך חזק, שעם שחקן ברמה מספיק טובה, יכול להוציא כל כך הרבה רגשות.

כל הסיפור בברדרהוד עם כריסטינה - זה סיפור ששיתק אותי כמה דקות מול המסך, עד שהייתי מסוגל להמשיך בכלל. אתה מתחבר לדמות במשחק עשרות שעות של משחק (ובטרילוגיה של אציו זה בכלל זה מאות שעות) ואז פתאום היא חווה משבר כזה - אתה לא מסוגל להישאר אדיש.

במשחקי מחשב יש יותר חומר לסרטים מאשר ספרים לדוגמה, שכן משחקי מחשב נפרסים לאורך של עשרות שעות, והעלילה מתפתחת בצורה רציפה והקשר שנבנה שם עם הדמויות הוא חזק. כל מה שצריך הוא לא לנסות לשנות את המדיום.

כדי ליצור סרט טוב מבוסס גיימינג, צריך לעשות מס’ דברים:

1. לעשות את כל הסרט מנקודת מבט של הגיבור. בניגוד לסרטים או ספרים, במשחקים אתה “חי” את החיים של הגיבור. אתה לא יודע מה קורה בצד השני של הרעים, ואת כל מה שאתה צריך לדעת הגיבור מגלה תוך כדי המשחק.

2. האורך חייב להיות למעלה משעתיים. לכיוון השלוש שעות. אתה לא בונה חיבור עם דמויות, ומביא עלילה כל כך משמעותית בשעה 55. אתה פשוט לא עושה את זה. סרט שמבוסס על דבר כל כך משמעותי צריך להיות ארוך ומאסיבי.

3. הקשר עם הדמויות חייב להיות משמעותי. הדבר שמייחד משחקים טובים הוא שיש לך הזדהות עם הסיפור של הדמות הראשית. אתה חי אותה, את המניעים שלה, את הרגשות שלה, ואתה מייצר איתה הזדהות מוחלטת.

4. הסיפור לא יכול להיות מעפן ומזורז כמו שהוליווד אוהבת לעשות. אתה לא לוקח סיפור של עשרות שעות ונותן אותו בשעה מסכנה. מדובר פה על סיפורים עם התפתחויות והסתעפויות שיותר מתאימות לסדרה בנטפליקס כמו העונה השנייה של דרדוויל, שמכילה 13 פרקים של 40 דקות, והסיפור שם רץ בלי הפסקה. אז לכל הפחות, הסיפור חייב להיות משמעותי ומורכב.

לסיכום, פשוט לא צריך לנסות לשנות בכוח. כשמשהו מוצלח, צריך לקחת את כל הדברים שעובדים בו טוב - ולהשאיר אותם כך.

ומה שרשמתי לפני שבועיים, מתאים לי אחד לאחד למה שראיתי אתמול בקולנוע. מכיל ספויילרים במידה מסויימת לסרט - ראו הוזהרתם.

נתחיל מההחלטה ההזויה והבזויה הזאת להתמקד בהווה, היא בגידה מוחלטת בכל מה שסדרת המשחקים מייצגת. בעוד במשחקים ההווה תמיד באופן בלתי מעורער מלווה את העבר, ומקדם את העלילה שם - הסרט מתמקד בהווה בצורה שלא משתמעת לשתי פנים, ואנחנו מקבלים נגיעות מהעבר בלבד, רק כדי לקדם את העלילה שנמצאת בהווה.

שיחקתם בסדרת המשחקים? עכשיו תחשבו על זה, איזה משחק מהסדרה מתמקד הרבה מאוד בהווה לעומת המשחקים הקודמים לו, ונותן לנו סיפור בנאלי ומשעמם בעבר? יפה מאוד, אסאסינס קריד 3. האם זה מקרי שהוא נחשב לאחד המשחקים החלשים בסדרה, עם דמות ראשית לא מעניינת? לא ולא.

אז מה עשו אולפני פוקס המאה ה20? (גאד למה נותנים להם בכלל להעביר סרטים ממדיומים אחרים אחרי שהם מחריבים את הקומיקס של מארוול פעם אחר פעם?!) עשו בדיוק את מה שקרה במשחק הנפל של הסדרה, והשתמשו בזה כבסיס לסרט.

לא ברורה לי ההחלטה ללכת על סרט של שעתיים (שעה 55 למדייקים). מי מעביר סיפור בשעתיים? אין לי ספק שסרט כזה היה צריך להיות באורך של 3 שעות, וכפי שכבר אמרתי - לצמצם את הסיפור בהווה למינימום. ההווה פשוט לא מעניין.
הפסקול. אוי הפסקול. לא הבנתי אם ניסו לקרוע לי את עור התוף במכוון, או שסתם מישהו שם אמר “אי תראו מוזיקה מגניבה, אולי נכניס אותה לסרט למרות שהיא לא קשורה?”, בזמן שיש משחקים עם סאונדטארק מושלם כמו אסאסינס קריד 2, החליטו להשתמש בסרט במוזיקה שלא מתאימה לכלום.

אני לא יכול להגיד שלא נהניתי בכלל. הרי היו הרבה דברים שמאוד התלהבתי מהם. טקס ההשבעה של אגילאר (וגם המעפן של קאל) התחיל מאוד נאמן לסדרה. חיכיתי מאוד לחלק הראשון בטקס שהועבר בצורה מושלמת.
Assassin: "Where other men blindly follow the truth, remember…"
Initiate: "Nothing is true."
Assassin: "Where other men are limited by morality or law, remember…"
Initiate: "Everything is permitted."
Assassin: "We work in the dark to serve the light. We are Assassins."
וזה אכן הגיע. חבל שהם הרגישו צורך עז לעגל פינות, והתעלמו בצורה גסה מהחלקים השני והשלישי של הטקס כפי שהוצגו לנו אצל אציו.
לא אכפת לי שהסרט מדורג P-13, אתם לא זורקים רמיזה על זה שהורידו לו את האצבע ועוברים משם.
ושלא לדבר על כך שהם בכלל לא השלימו את הטקס, ללא הLeap of Faith.

ואם כבר בLeap of Faith, אז אולי תפסיקו לזרוק מושגים כמו האחרון, The Bleeding Effect, ועוד ועוד ועוד כשלאנשים אין מושג על מה אתם מדברים?
כאילו פאק, אני אישית הייתי מזהה את הרפרנס גם אם לא הייתם צועקים לי אותו באוזן. החבר שלידי לא הבין על מה אתם מדברים, כי לא הסברתם כלום.

מה שמאוד אהבתי היה ההיצמדות לשפת המקור בעבר, והדיבורים בספרדית. זה הרגיש מאוד אותנטי. קיוויתי שהם לא ינסו לאנגלת את העבר (בכל זאת הוליווד), אבל זה לגמרי הדבר המוצלח היחיד שהם הצליחו לעשות שם…

אז העבר. בואו נדבר עליו. מה יש לנו שם חוץ מאקשן? למעשה, כלום. איפה הסיפור? רגע, קוראים לסרט אסאסינס קריד לא? הוא מבוסס על סדרת משחקים בהם אתה מתנקש בטמפלרים, אז במי מתנקשים? רגע לא מתנקשים באף אחד? WTF? כן, בסרט אסאסינס קריד לא תקבלו משימות התנקשות חשאיות, וגם לא מהסייד מישנס של להציל אזרחים חפים מפשע שמקבלים מכות, מההאזנות בסתר לתכניות של טמפלרים מרושעים או ממעקבים אחרי דמויות לאזורים מבודדים שם יפוצצו אותם עד שהם יגלו לכם מה שאתם רוצים לדעת. שלא לדבר על pickpocket.

אם לחזור להתחלת דבריי, זו הבעיה המרכזית בסרט. אין סיפור בעבר, אלא קטעים של אקשן שכל המטרה שלהם היא לספק את האקשן שאנחנו לא מקבלים בהווה המונוטוני והמשמים.

ומה עם ההווה? האם לפחות שם הם נצמדו לסיפור המקורי והעבירו אותו בצורה טובה? במילה אחת - לא. ב7 מילים - הם פאקינג הרסו את הApple of Eden. מה זה החרא הזה עם הקוד הגנטי? להכניס בן אדם לזרוע ענקית שמעיפה אותו באוויר זה הגיוני לכם, אבל לתת לפאקינג חפץ את הכוחות האדירים שיש לו זה קשה לכם? הם הפכו את אחד הדברים האדירים במשחק (זוכרים את הקרב הקשה בסוף המשחק הראשון מול אל מעולים? זוכרים איך בסוף של ברדרהוד אציו הופך את כל רומא לביצ’ס שלו עם התפוח? זה היה פאקינג אוסום) והפכו אותו לחפץ מעפן וחסר כל משמעות. אבל היי לפחות הוא עושה אורות ירוקים. אה רגע, הם צהובים במשחק. פאק איט.

אם לסכם, הסרט חטא בכל אחד ואחד מהדברים שהייתי בטוח שהוא יפול בהם, וחבל. סדרת המשחקים הזאת היא אולי בעלת הפוטנציאל הגבוה ביותר שקיבלה עיבוד קולנועי. מעריצי הסדרה עדיין מצאו נקודות הנאה מהסרט כי הוא דיבר אליהם הרבה יותר, אך אנשים שמגיעים ללא רקע יצאו מזועזעים מסרט עם סיפור מאוד בנאלי, משעמם, הזוי ולא מוסבר.

בסיקוול ככל הנראה נגיע לתקופת המלחמה הקרה (עוד החלטה בלתי מוסברת, לקפוץ מימי הביניים. מה בוער לכם לעזאזל?!), ונצטרך רק לקוות שהאולפנים יסיקו את המסקנות הנכונות, וילכו לכיוון של המשחקים, כי כרגע - זה בינוני מדי לכיוון הלא טוב. וזו מחמאה.
[/RIGHT]

(San Sunny) #10161

ניתוח יפה. ללא ספק האכזבה פה היא מאי מימוש הפוטנציאל הענק ומההחטאה במה שקורה במשחק. לא סתם הסרט נקטל בביקורות. אני באתי בגישה עם ציפיות נמוכות והסרט היה סביר ונחמד, אבל כן, יש תחושת פספוס עצומה. עכשיו גם הזכרת לי למה כל כך נהניתי בטרילוגיה של של השני. עברו שנים רבות מאז… אז הספקתי לי לשכוח. תודה על כך.

(Parliament) #10162

היה פשוט צריך לקחת אץ המשחק, חלק חלק, ולעשות מכל אחד סרט. מאוד פשוט.

ניתוח מאוד מדויק שו שוסאקו, הם חירבו את העלילה והשאירו את ציבור הגיימרים של המשחק מאוכזב קשות.

גם אלה שלא מכירים את המשחק לא התלהבו, באולם שהייתי בו, בערך 10 אנשים יצאו לפני סוף הסרט.

את השני כנראה אני אראה כבר בבית דרך פופקורן טיים.

(t-rix) #10163

T-RIX, בן 30, נשוי טרי, השלמתי בשבוע האחרון את טרילוגיית מלחמת הכוכבים לפי הסדר הכרנולוגי. בשעה טובה.
הרעיון מאחורי הסרט, ה"כח" והעלומות שהם יצרו שם עם סיפור כל כך מעניין, מדהים לחלוטין בעיניי. מאוד התחברתי.
אומנם רמת המשחק ירודה קצת (בעיקר בסרטי שנות ה80) אבל הסיפור מחפה על הכל בעיניי.

ממתין בקוצר רוח לחלק ה 8.

(Paul Heyman) #10164

t-rix

אם עוד לא ראית, תראה את הסרט ה-Stand alone שיצא לאחרונה: Rogue One.

מומלץ מאוד.

(Bliss) #10165

[QUOTE=t-rix;1709414]T-RIX, בן 30, נשוי טרי, השלמתי בשבוע האחרון את טרילוגיית מלחמת הכוכבים לפי הסדר הכרנולוגי. בשעה טובה.
הרעיון מאחורי הסרט, ה"כח" והעלומות שהם יצרו שם עם סיפור כל כך מעניין, מדהים לחלוטין בעיניי. מאוד התחברתי.
אומנם רמת המשחק ירודה קצת (בעיקר בסרטי שנות ה80) אבל הסיפור מחפה על הכל בעיניי.

ממתין בקוצר רוח לחלק ה 8.[/QUOTE]

כולנו מצפים.

(מגן ימני) #10166

רגע רקסי, כדי שאני אבין את מה שאתה אומר.

אתה טוען שרמת המשחק היתה ירודה “בעיקר” בסרטים של שנות ה80? האמנם? אני מתקשה קצת להבין את זה בגלל ששלושת הסרטים של הטרילוגיה החדשה מלאים עד אפס מקום בתצוגות המשחק הגרועות ביותר שאי פעם ראיתי. חלק גדול מזה זה כמובן כתיבה גרועה, וחלק מזה זה שחקנים גרועים, והרוב המוחלט זה גם וגם.

(t-rix) #10167

לא יודע, מגנוש.
רמת המשחק לדעתי גרועה וכתיבה גרועה עוד יותר בסרטי שנות ה80.
כתיבה גרועה וצשחק קצת יותר טוב בטרילוגיה החדשה.

בשני המקרים הסרטים לא הצליחו בגלל המשחק או הכתיבה. אלא בגלל סיפור שכמכלול וכרעיון מאוד מבריק.

הבמאי יודע זאת, ויודע שזה ייתן לו זהב גם יחרבן לצופים על הפרצוף. כי שוב הקלף זה הסיפור ולא הכתיבה או המשחק.
לכן הוא בוחר קאסט שחקנים בינוניים ואנונימיים ברובם.
אין סיבה ללחוץ גז כשאתה במדרון.

(מגן ימני) #10168

אתה קצת עף כאן סולו (חי חי ראית מה עשיתי פה?). המשחק בטרילוגיה בראשונה הוא לא משהו (בעיקר מארק האמיל), אבל לא בולט לרעה לדעתי והוא משתפר מסרט לסרט. לגבי הכתיבה אני לא מכיר אף אחד שמתלונן עליו, במיוחד בעובדה שלדיאלוגים יש מעט מאוד תפקיד באקספוזיציה של הסיפור. אגב, הקאסט של הטרילוגיה השניה רחוק מלהיות אנונימי, והוא כולל את ליאם ניסן, יואן מקרגור, סמיואל ל. ג’קסון ונטלי פורטמן. וכשאתה רואה כתיבה שגורמת לסמואל ג’קסון לשחק גרוע, אתה יודע שאתה בצרות צרורות. הסיפור הוא בהחלט המניע המרכזי אבל הדברים מסביב צריכים להיות לפחות סבירים. בטרילוגיה החדשה הדברים מסביב רחוקים מלהיות סבירים. אם מעניין אותך לראות את ביקורת הקולנוע המצחיקה ביותר שאי פעם ראית תיכנס ליו טיוב ותצפה בביקורת של mr.plinkett על הטרילוגיה החדשה שמה הוא מרחיב מאוד (מאוד מאוד) בבעיות שלה

(Shusaku) #10169

אני מאמין שפלורנטינו אשם במה שקרה הלילה באוסקר

(Merengue) #10170

מי שיכול שפשוט ילך לראות את לוגאן-וולברין. פשוט סרט אדיר ומלא בדם.

(Shusaku) #10171

קבעתי למחר, אבל אז נזכרתי שיהיה לי סרט עם יותר דם לראות בערוץ הספורט, אז דחיתי…

(DoctorGonzo) #10172

דם וקיא, שקיא.

(Shusaku) #10173

אחד הסרטים הגדולים של השנה.

(Eduardo) #10174

אוטובוס 657. אני יודע שאני קצת באיחור, אבל השבוע ראיתי אותו בקולנוע. סרט טוב.

כריסטופר נולאן, דנקרק.
לא חושב שצריך להרחיב במילים.