סרטים, רבותיי, סרטים

(Halla_Madrid) #10071

[QUOTE=Sasha;1677506]איך עוד לא מדברים כאן על קפטן אמריקה - סיביל וור? פשוט ענק, אחד הסרטים היותר טובים של מארוול שאכל לגמרי את די.סי.[/QUOTE]

כי זה סרט של מארוול. הם לא מעוררים דיון אף-פעם. את השטיק שלהם הם גמרו בנוקמים הראשון ומעכשיו הם על טייס אוטומטי. סרטים בלי דמיון ושאיפות.

(Merengue) #10072

[QUOTE=Tim_Duncan;1677507]תכלס לא הבנתי למה לא קראו לסרט ‘אוונג’רס - סיביל וור’[/QUOTE].
תכלס, מה גם שהקומיקס שעליו מבוסס הסיפור נקרא רק Civil War בלי קפטן אמריקה או איירון מן בשם.
אני מאמין שזה עניין של של האולפנים של מארוול ושל כל סיפור היקום הקולנועי הזה שכנראה לא רוצים 2 סרטי אוונג’רס כל כך קרובים אחד לשני בלי כמה סרטי איירון מן/קפטן אמריקה/ת’ור/אנטמן ביניהם או משהו כזה.

[QUOTE=Halla_Madrid;1677543]כי זה סרט של מארוול. הם לא מעוררים דיון אף-פעם. את השטיק שלהם הם גמרו בנוקמים הראשון ומעכשיו הם על טייס אוטומטי. סרטים בלי דמיון ושאיפות.[/QUOTE]
עוד לא ראיתי את מלחמת האזרחים, אבל בלי קשר נוטה להסכים איתך, הם דיי כיפיים לצפייה ואני בטוח שהמעריצים הנלהבים של הקומיקס אוהבים מה שהם רואים, אבל לקהל יותר נטרלי זה נראה אותו דבר , ולחשוב שהסרט האחרון הטוב שמבוסס על הקומיקס של מארוול לא נעשה בכלל באולפנים שלהם (דדפול - פוקס המאה ה-20), אם כבר מהאולפנים של מארוול אז אני מעדיף את אנטמן או שומרי הגלקסיה.

(Halla_Madrid) #10073

אני ממש לא צופה ניטרלי. מאוכזב מאוד שהם לא הלכו עד הסוף, כמו תמיד. הקומיקס הרבה יותר טוב.

נהניתי בסה"כ. האקשן מעולה - כנראה הטוב ביותר אי פעם בסרט גיבורי על וההומור כמו תמיד חד. אבל זה לא המאסטרפיס שזה היה יכול להיות. כשישאלו אותי על מה היה הסרט, אני לא אדע מה להגיד כל-כך.
יש שם אלמנטים שאפשר להרחיב אותם ולשים סביבם נסיבות יותר מחוספסות שהיו הופכים את הסרט לאביר האפל הבא. וזה לא שהם היו צריכים להשבית את ההומור או משהו.

קיצור, אתה תראה כבר…

(DoctorGonzo) #10074

Birdman

יש סרטים כאלה, בעיקר מז’אנר הדרמה שאני נמנע מהם לאורך זמן, ובמקרה נזכר בהם אחרי שנה שנתיים. אתמול, אחרי שיטוט קצת במחוזות “איזה סרט חדש יצא בבלוריי השבוע”, מצאתי את עצמי תוהה מה לראות - משחקי הרעב 8, או גו דאדי עם וויל פארל. שתי האופציות לא הלהיבו אותי במיוחד. במהלך ההרהור, נתקלתי גם בבירדמן, וזכרתי שאמרו שהוא סרט מעולה. מה שעודד אותי להוריד אותו, כי אני נמנע מדרמות באופן עקבי, זה שמייקל קיטון משחק בו. לפני איזה שלושה שבועות בספוטלייט המצוין, נזכרתי עד כמה אני אוהב את השחקן הזה. חמש דקות לתוך הסרט, ואחד הגדולים של הקולנוע, אחד שקוראים אותו נורטון, אדוארד, מפציע בתפקיד המשנה. ו-פאק, איזה סרט חד, ויזואלי, מרתק זה. ולאורך כל הדרך - כאילו מדבר על קיטון בעצמו בתפקידו בסרט הזה. מדובר על גיבור עבר של סדרת סרטי גיבור על בשם בירדמן אי שם בשנות ה-90, שנכנס לפריזר ונשארה לו רק תהילת העבר. כל זאת, עד שהוא מחליט לממן, להפיק, לביים ולשחק בהצגת תיאטרון בברודווי. וקיטון עצמו? הבאטמן הרציני הראשון בעידן ההוא, סוף שנות ה-80 ותחילת שנות ה-90. וגם הוא המציא את עצמו מחדש, ואחרי שנים שנרקב בממלכת הבי מוביס וסדרות הטלוויזיה, הוא חזר בגדול ונותן תפקידים בצורה שמפרקת אותך. שימו את נורטון לצידו בהופעה גדולה, מהגדולות שלו, ויש לכם כבר מתכון לסרט מצוין. אבל זה לא רק הם, זה הבמאי והכותב, אלח’נדרו אינאריטו (או איך שלא מאייתים את זה). כל כך שנון, שזה מעצבן. שיש אנשים שמסוגלים לכתוב תסריט ולביים בצורה כל כך נקייה. הבעיה באלחנדרו הזה, שהוציא סרטים גדולים כמו 21 גרם ובבל, ולאחרונה גם את המצוין של דיקפריו - the revenant, שאת השם שלו אני נוטה לשכוח בערך שבוע אחרי שראיתי את הסרט שלו. בכל אופן, סרט פשוט מצוין.

ועוד משהו שראיתי בשבוע שעבר, grand budapest hotel. עוד סרט חד כזה, עם רייף פיינס ושורה של הופעות משנה מצוינות. חד, שנון ופוגע בול. ועוד משהו למיטיבי לכת, ובעיקר לאוהבי איטליה - סרטו של פדריקו פליני roma. סרט ויזואלי ומרתק על רומא לפני מלחמת העולם השנייה. המון דמויות, אקסנטריות ומעניינות, קולניות בצורה מוגזמת, של רומא. לפרקים אתה מרגיש כאילו זה תיאטרון עילית, אבל מצולם.

(Parliament) #10075

אמרת אדוארד והוספת על זה נורטון.
השתכנעתי.

(Michael Scofield) #10076

האיש שנולד מחדש של די קאפריו.
אחד הסרטים הכי יפים שאפשר לראות מבחינה ויזואלית, אבל עלילה קצת משעממת וצפויה ויותר גרוע מזה, חוסר המלל היה בולט מדי. הרגיש כאילו בכל הסרט היו 150 מילים. בגדול אהבתי, אבל עדיין מאכזב ברמה מסוימת.

(Tronas) #10077

אתה לא משלם לדיקפריו (השחקן האהוב עליי ביותר) 20 ומשהו מיליון דולר ונותן לו 3 משפטים בסרט של שעתיים וחצי. עזוב, אתה לא מביא את דיקפריו בשביל זה, נקודה. הצילום באמת מרהיב, אבל היה מרהיב יותר אם הייתה עלילה וקצת אלמנטים של סרט נורמלי, כי בלי אלה זה הרגיש לי כמו סרט טבע באיכות ממש טובה עם קצת גניחות של דיקפריו.

(Michael Scofield) #10078

לגמרי, גם עליי הוא האהוב ביותר. מדהים שאחרי כל כך הרבה סרטים איכותיים ותפקידים אדירים האוסקר בא לו דווקא על הסרט הזה.

(Tronas) #10079

הוא עלה על הפטנט שהאוסקר מגיע כשלא מגיע.

(ganjo) #10080

בבוקר אכלתי פרה (ליטרלי אכלתי אותה - שקדי עגל, פיקאניה, נתח קצבים, אנטריקוט, זנב פילה וגם איזה חזרזיר קטן הסתתר בנקניקיות) ועכשיו הגיע לשחוט עוד פרה. הפעם פרה קדושה:

ראיתי את האחרון של טרנטינו ויחד עם האחד לפני אחרון של טרנטינו אפשר לומר בפה מלא שזה פטתי מה שיצא ממנו בסוף. מה זה שני הסרטים המחורבנים האלה?

(DoctorGonzo) #10081

קיבלת 5000 נקודות על: פיקאניה ועל הנתח (אונגלה או סקרט?). החלקים האהובים עלי בכל baaaah beeee queeeeee.

האמת שאני גם די מתחבר להערה שלך על טרנטינו. את האמת? לטעמי מאז קיל ביל האיש אבוד. לא התחברתי לממזרים, ג’אנגו וגם לשמונת השנואים. זה לא שהסרטים רעים במיוחד, הם פשוט ארוכים בצורה בלתי נסבלת והבימוי והעריכה לא מספיק טובים לדעתי.

(moshe34) #10082

ליאור אתה צודק לגבי השנואים.
אבל למה זו פרה קדושה?
הסרט הזה די מוסכם על רוב מי שראה אותו זה שהוא פשוט רע.

(ganjo) #10083

דווקא הפיקאניה פחות מוצלחת לטעמי… השומן טעים אבל הבשר בפנים די חסר טעם ובכל זאת - הנתח הזה מזוהה עם ברזיל אז אני אוטומטית נגדו:grin: לגבי נתח הקצבים - מדובר באונגלה אני מניח… מה זה ‘סקרט’? זה כאילו הנתח הדק? בספרדית אגב קוראים לעבה אנטראניה וזה הנתח הכי טעים לדעתי בפרה (אחרי השקדים).

את זנב הפילה אתה מכיר? הנתח הזה הוא תגלית מהשנתיים האחרונות (מבחינתי) וזה פשוט תענוג.

למה אין ת’רד לקרניבורים למה?

דווקא את ממזרים הכי אהבתי.

מוש, קוונטין הוא הפרה הקדושה לא הסרט.

(Ricardo) #10084

[QUOTE=ganjo;1679493]דווקא הפיקאניה פחות מוצלחת לטעמי… השומן טעים אבל הבשר בפנים די חסר טעם ובכל זאת - הנתח הזה מזוהה עם ברזיל אז אני אוטומטית נגדו:grin: לגבי נתח הקצבים - מדובר באונגלה אני מניח… מה זה ‘סקרט’? זה כאילו הנתח הדק? בספרדית אגב קוראים לעבה אנטראניה וזה הנתח הכי טעים לדעתי בפרה (אחרי השקדים).

את זנב הפילה אתה מכיר? הנתח הזה הוא תגלית מהשנתיים האחרונות (מבחינתי) וזה פשוט תענוג.

למה אין ת’רד לקרניבורים למה?

דווקא את ממזרים הכי אהבתי.

מוש, קוונטין הוא הפרה הקדושה לא הסרט.[/QUOTE]

אם כבר בנתח קצבים עסקינן, מכירים מקום שמגיש מנות טובות של נתח? יצא לי לאכול במקום אחד אבל לא היה וואו, היה לי יותר טעים בעל האש הביתי.

(DoctorGonzo) #10085

יש את המסעדה של ה-meat market שקוראים לה M25 בשוק הכרמל (25 מטר מהקצביה עצמה). אני קונה אצלהם די הרבה (שפיץ שייטל שאני מקפיץ עם פטריות), במסעדה הייתי פעמיים ולקחתי צלחת נתחים שונים.

ליאור, אני לא מודע לפוליטיקות הבשרים הדרום אמריקאיים (למרות שהיו לי חברים מברור חיל ואור הנר, או כפי שהם היו מכונים אצלנו בבי"ס: הפת"ח והחמאס), אבל פיקאניה צרוב בערך חצי דקה מכל צד על אש חזקה ומתובלן חזק זה תענוג בשרים שאין כמותו. הסקרט (skirt) זה יענו הנתח קצבים מדרגה שניה, הדק יותר. הוא גם האהוב עלי לצריבה על המחבת, במיוחד שאתה נותן לו פנסים לאורך ולרוחב.

האמת שלא נתקלתי עדיין בזנב הפילה, אבל נשמע קצת יקר?

(ganjo) #10086

את הפיקאניה עשיתי כגוש - ברזיליאן סטייל - אולי זו הבעיה.

הזנב פילה הוא דווקא לא יקר הבעיה שרוב הקצבים לא מכירים אותו. זה הזנב של הפילה, מין נתח שדומה לנתח קצבים, הוא עדין כמו הפילה אבל יש לו יותר שומן וטעם. מגלגלים את הנתח לשבלול וצולים משני הצדדים ואז דקה לפני ההגשה פותחים אותו ונותנים לו סגירה אחרונה. בקיצור תחפש ולא תתאכזב. אגב יותר זול מנתח קצבים.

(Tronas) #10087

ג’אנגו סרט מחורבן? באמת? אחד הסרטים הכי מהנים שראיתי בשנים האחרונות.

(Lukaku) #10088

[QUOTE=Tronas;1679536]ג’אנגו סרט מחורבן? באמת? אחד הסרטים הכי מהנים שראיתי בשנים האחרונות.[/QUOTE]

מה שמחורבן בג’אנגו זה שאחר כך אתה רואה “12 שנים של עבדות” ואתה כל הסרט לא מבין איפה היריות.

(Raul Gonzalez Blanco) #10089

שניים שאני חייב לחלוק איתכם:

זוטרופוליס - בדומה להקול בראש, הלכתי עם אחי הקטן ובסוף איכשהו התלהבתי יותר ממנו. מהפנט ויזואלית ומצחיק בטירוף. דיסני על הפאקינג גל.

ובלשים בע’'מ (מה זאת הכותרת הזאת?) - כנראה הסרט הכי טוב שראיתי השנה. מאיפה להתחיל? סרט הניאו-נואר הכי מצחיק שראיתי ביי פאר, ריאן גוסלינג אף פעם לא היה מצחיק יותר, קרואו הוא קרואו והכימיה ביניהם נהדרת. ומעל הכל ילדה בת 15 כריזמטית בטירוף שמוסיפה המון.
שנון, מעניין, סיפור עשיר עם תסריט פנטסטי ושוב פעם אני אגיד - מצחיק ברמות, וזה חשוב לסרטי ניאו-נואר שהרבה פעמים הקהל פשוט לא מצליח להתחבר אליהם.

*ובאיחור של יומיים, לא מאמין שלא כתבתי את זה -

סאונדטראק אלוהי. פחות או יותר כולו היה בפלייליסט שלי כבר לפני.

ממליץ בחום!

(Merengue) #10090

השם שהסרט קיבל בעברית כנראה עשה לי איזה עבודה פסיכולוגית מוזרה שגרמה לי להעריך שהסרט לא יהיה מוצלח.
אגב זה קרה לי גם עם ‘בדרך לחתונה עוצרים בווגאס’ (לנצח התרגום הכי גרוע לשם של סרט ביחד עם ‘שליחות קטלנית’).