סרטים, רבותיי, סרטים

(Shusaku) #10029

הצלחתי להשיג כרטיסים להקרנת טרום בכורה מיוחדת :grin::grin:.

(DoctorGonzo) #10030

שוסאקו,
ההבנה שלך במארוול/אקשןפיגורס פשוט מטורפת.

ובהקשר אחר: bridge of spies - הנקס, שפילברג, והכהן ברודרס, בסרט ריגול. הז’אנר האהוב עליי בקולנוע, וכשזה טוב - וגשר המרגלים, הוא ממש טוב, אני בעננים. מומלץ ביותר. ובפינת האכזבה - spectre, ממשיך את הרצף של אחד טוב אחד רע. אחרי קאזינו רויל המצוין הגיע קוואנטום המבולגן, ואחרי סקייפול הפנטסטי, כולי אכזבה מספקטר.

(Raul Gonzalez Blanco) #10031

מצטרף למחמאות על גשר המרגלים. סרט פשוט מעולה, טום הנקס גדול כהרגלו.

ראיתי אתמול דדפול - פשוט כיף. ממש מצחיק ועדיין היה איזון טוב בין קומדיה ל"דרמה". מבחינתי זה ממש לא סרט גיבור על אלא יותר קומדיית אקשן כזאתי. מצחיק ברמות, מודע לעצמו ולז’אנר, הרבה references קורעים וסטייל מגניב בכללי. אולי הסרט של מארוול שהכי נהניתי ממנו אחרי איירון מן הראשון.

ולא יודע איך עדיין לא רשמתי כאן על ספוטלייט שראיתי לפני שבועיים - כנראה הסרט הכי טוב שראיתי השנה. עלילה מדהימה בלי שום קשר, והסרט עשוי כל כך טוב מבחינת צילום, עריכה ומשחק. הרבה זמן לא היה סרט עיתונאות טוב וזה קצת מזכיר כמה עיתונאות יכולה לתרום. חתיכת סיפור שמשאיר אותך שעתיים מרותק למסך.

מי שלא ראה את שלושת אלה - באמת שאין למה לחכות.

(serginhо) #10032

(Raging Bull) #10034

מה הקטע עם הפוסטרים? אולי תרשמו מה אתם חושבים על הסרט?

(Tronas) #10035

לא אהבתי את דדפול, הרעיון מעולה, כמו גם הצילום והעריכה, אבל הבדיחות… נראה שזה יותר מדי נקרא מתוך טקסט ולא זורם עם המשחק, זה קצת דפק את הסרט מבחינתי.

(Eduardo) #10036

עדיין מתלבט איזה סרט טוב יותר מבין השניים של האחים כהן: “ארץ קשוחה” או “פארגו”. נדמה לי שאלך על “ארץ קשוחה”. וואו, היה לי זמן השבוע לצפות בשניהם בפעם המי יודע כמה, וזה היה פשוט תענוג.

(DoctorGonzo) #10037

כרגיל כשהאישה יוצאת, אני מתחיל לחפור בז’אנרים שהיא פחות מתחברת אליהם - מד"ב, ריגול, ונהיה יותר ויותר קשה למצוא משהו שלא ראיתי ושלא בשחור-לבן, וכמובן ב-HD. לא קל, אתמול אחרי חצי שעה של חיפוש ויתרתי, אבל נתקלתי בזה:

Everest

ציון 7.1 נכון לעכשיו באיימדיבי מרמז שמדובר בסרט טוב אבל לא מצוין. מסתכל על רשימת השחקנים המקוצרת וזה מה שהופיע:

להוציא את קלארק, לא באמת מוכרים במיוחד, וכמובן שאני שונא טריילרים (ספויילרים) לא נכנסתי עמוק יותר. דקה לתוך הסרט ופתאום מופיע לי ג’וש ברולין, ואותו אני כבר מאוד מחבב. פתאום מופיע לי ג’ייק ג’ילנהול, אחד משחקני הטופ3 שלי בשנים האחרונות, והסרט עצמו ויזואלי בצורה מדהימה (bluray 1080p) והכל נראה פנטסטי. את קלארק אני לא החלטתי אם אני מחבב עדיין או לא. הוא היה בטרמינייטור האחרון (ועיצבן אותי), ב-child 44 שיכל להיות כל כך הרבה יותר טוב, בכוכב הקופים האחרון ובוייט האוס דאון (שם ממש לא אהבתי אותו). הוא גם היה ב-zero dark thirty האדיר. קיצר, נכנסתי לסרט עם מיקסד פילינגס, תוך ציפייה שזה לא יהיה קל. ברגע שמדובר על האוורסט, בשילוב המילים: this is based on a true story, אני יודע שמצפה לי רכבת הרים של רגשות.

בלי לעשות לכם יותר מדי ספויילרים, מדובר בסרט ללא טובים נגד רעים, אלא אדם נגד הטבע. אני לא אגיד שזה אחד מהסרטים הגדולים שראיתי, אבל הוא מרתק, והוא יפה והוא בטוב טעם. מומלץ לכל מי שעוד לא ראה.

(Eduardo) #10038

ראיתי בקולנוע וממש לא עפתי עליו.

(Shusaku) #10039

הסרט בא להעביר סיפור טרגי והוא לא מתיימר לעשות יותר מכך. ראיתי את הסרט בIMAX, והשילוב של האולם עם הצילום הפנטסטי של הנופים המדהימים היה עוצר נשימה. אני אישית חושב שסרט חביב ביותר, ללא ספק כזה ששווה לבזבז עליו זמן.

(Halla_Madrid) #10040

כשאני חושב על זה, אף פעם לא ראיתי את באטמן של בייל רץ. באטמן של אפלק היה משתין על ביין מ-Rises

[video=youtube;lNA5jMl1JAA]https://www.youtube.com/watch?v=lNA5jMl1JAA
[/video]

(Merengue) #10041

[QUOTE=Halla_Madrid;1665589]כשאני חושב על זה, אף פעם לא ראיתי את באטמן של בייל רץ. באטמן של אפלק היה משתין על ביין מ-Rises

[video=youtube;lNA5jMl1JAA]https://www.youtube.com/watch?v=lNA5jMl1JAA
[/video][/QUOTE]
אני לא יודע באמת איך זה יהיה בסרט הזה, אבל לפי מה שהבנתי זה מבוסס או בהשראת הסיפור “שובו של האביר האפל” ששם מדובר על באטמן/ברוס ויין מבוגר ממה שהכרנו עד עכשיו, מה שקצת פחות מסתדר לי עם האנרגיות והתזזיתיות שלו פה. אבל אין תלונות, הטעימה הקטנה הזאת עושה את העבודה.

(Shusaku) #10042

ראיתי את The Dark Knight Returns (ממליץ), ברוס שם ממש זקן. הסרט מן הסתם לא תואם לסיפור (ולסרט האנימציה בשני חלקים) כי הם רק מתחילים לפתח את היקום של הסרטים, ובאטמן הוא מן הסתם דמות חשובה בליגת הצדק. מה שכן, באטמן של אפלק ממש דומה לקומיקס. וזה שינוי מהותי מהאביר האפל.

האביר האפל הוא הרבה פחות סרט קומיקס. נולאן לקח את זה למחוזות אחרים, ומרתקים, אבל באטמן שם חלש בצורה מחרידה ודי ריאליסטית. לעומתו, בDCCU באטמן קרוב לקומיקס בצורה מאוד הדוקה, החל מהתלבושת, ועד לאירועים שעברו עליו. כפי שניתן לשים לב מהטריילרים [ספויילרי מהטריילרים] ברוס פעיל כבאטמן כבר 20 שנה בגות’האם והספיק לעבור המון, הג’וקר הרג את רובין, אחוזת ויין שרופה, רוב האויבים שלו נתפסו וכלואים בא.ר.ג.ו.ס. [סוף ספויילרים מהטריילרים]. זו כמעט ולא תהיה אותה דמות שראינו בטרילוגיה של נולאן, לכל מי שקיווה או ציפה.

(Merengue) #10043

נולאן וקודמיו (שומאכר וטים ברטון) שעשו סרטי באטמן פשוט לקחו את הבסיס לדמות ומשם פיתחו את הסיפור כמו שבא להם עם נגיעות והשראות מהקומיקס ומהרומנים.
הסרט הזה כמו שאמרת הרבה יותר נצמד לקומיקס, אבל אני קראתי בכמה מקומות שההשראה המרכזית לסרט הקרוב זה “Dark Knaight Returns”, זה לא אומר שזה מה שיהיה בדיוק, אבל נראה לי שחוץ מהחליפה וחלק מהעלילה הם לקחו את עניין הזקנה של ברוס ויין (שעל זה בעצם הדיון שלנו). ראיתי את הסרט המצויר של זה כמוך והוא מעולה אגב, צריך היה מזמן מישהו להרים את הכפפה ולעשות לזה עיבוד קולנועי ולא משהו מצויר, למרות ששוב, גם המצויר סרט מעולה עם הרבה אלימות וסיפור טוב.

זה ציטוט מויקיפדיה

Snyder stated that the film would take inspiration from the [I]Batman[/I] limited series [I]The Dark Knight Returns[/I] by Frank Miller, but that it would follow an original premise

(Bender) #10044

באטמן של סניידר כנראה תהיה דמות של גיבור על בסיפור קומיקסי. באטמן של נולאן היה בלש פרטי ברשות עצמו באנתולוגיית פשע פילוסופית (תקף רק לבאטמן מתחיל והאביר האפל). באטמן של טים ברטון? דמות ילדים מצועצעת בלי שום צבע או עניין, שלא לדבר על הגרסא המביכה שלו לג’וקר. ברטון בעצמו הודה שהוא מעולם לא קרא קומיקס.

(Halla_Madrid) #10045

אני פשוט שמח בשביל אפלק, יותר מהכול. כמה חרא הוא קיבל.

//youtu.be/kkGRpXsOJVE

(Merengue) #10046

[QUOTE=Bender;1665749]באטמן של סניידר כנראה תהיה דמות של גיבור על בסיפור קומיקסי. ב[B]אטמן של נולאן היה בלש פרטי ברשות עצמו באנתולוגיית פשע פילוסופית [/B](תקף רק לבאטמן מתחיל והאביר האפל). באטמן של טים ברטון? דמות ילדים מצועצעת בלי שום צבע או עניין, שלא לדבר על הגרסא המביכה שלו לג’וקר. ברטון בעצמו הודה שהוא מעולם לא קרא קומיקס.[/QUOTE]
זה לא בהרכרח עניין מופרך או המצאה של נולאן, את הקומיקסים לא קראתי, הידע היחיד שלי הוא מהסרטים, סדרות מצוירות, כתבות, מאמרים, פרשנויות… לגבי העניין הזה של ה"בלש" יצא לראות אותו לא פעם כאחד שפותר תעלומות כאלה ואחרות ולא רק אחד שמשתמש בכוח הפיזי שלו והבגאדג’טים שלו, כמובן שעם זה בא העניין של שיתוף הפעולה עם גורדון, ועם אלפרד, או למשל כל הטכנולוגיה שיש לו במערה גם תמיד בכל גרסה שימשה אותו לזה, וגם מי שיצא לו לשחק במשחקי “Batman Arkham” המצוינים, ישים לב שthe riddler קורא לו תמיד בלעג “detective” (בלש למתקשים שבינינו).

(DoctorGonzo) #10047

sicario

יש סרטים כאלה, שעוד בכלל לפני שאתה רואה אותם יש לך תחושה שמדובר בסרט גדול. האינדיקציה שלי הייתה בניסיו דל טורו, זה שעשה את התפקיד הענק מכל שעומד מאחורי הניק שלי. סצינת הפתיחה של סיקריו אותתה לי שמדובר בסרט גדול. הצילום והקצב של אותה סצנה הזכירו לי את ברייקינג באד, העונה הראשונה של בלש אמיתי ואת se7en. כנראה זה הקטע המדברי. עוד כמה דקות לתוך הסרט, ומי מופיע לי שוב על המסך? ג’וש ברולין. שבוע אחרי שבוע, אחד השחקנים החביבים ביותר עלי - תענוג. סרט של שעתיים ודקה, מצולם בצורה מטמטמת, יפה להחריד, איטי ומהיר כאחד, פסקול מצוין ובניסיו דל טורו האדיר ואמילי בלאנט הבאמת מוצלחת (לופר, אדג’ אוף טומארו, אדג’אסטמנט ביורו) ובבימויו של דניס וילאנואב. זה האחרון, היה הבמאי גם של פריסונרס האדיר עם ג’ייק גילנהול ויו ג’קמן.

סרט פשוט ומצוין.

(Shusaku) #10048

האיש שנולד מחדש סרט כל כך איטי, והעובדה שהגעתי אליו עייף (ועוד להקרנה של 00:30) גרמה לי לסבול. בסביבות השעה 01:00 הוצאתי את הפלאפון לבדוק כמה זמן עבר, וחבר שואל אותי “01:30, 02:00?”. עניתי לו: “נשארו יותר משעתיים”. שעה בתוך הסרט וכבר התחלתי להתעפץ. יצאתי מהסרט בשעה שלוש ורבע, ולא הצלחתי להבין למה הוא מועמד לאוסקר. אני לא זוכר סרט כל כך איטי, מאז הגרסה המורחבת של שר הטבעות האחרון.

אני אראה אותו שוב כשהוא יצא בבלוריי, אולי זו רק העייפות שלי. האמת אני מאוד מקווה שזה רק זה, כי אין לי כוח לסבול שוב 156 דקות.

(LIOROM12) #10049

גם אני ראיתי אתמול את האיש שנולד מחדש. הוא מרגיש כל כך ארוך! והתסריט די צפוי למען האמת…
משחק מצוין של דיקפריו(הזמן לאוסקר ראשון) ובימוי נהדר, אבל לא ברמה של אוסקר(או 8.2 בIMDB =-O).

תודה דוקטור, אני יודע מה הסרט הבא שאראה :wink: