סרטים, רבותיי, סרטים

(Halla_Madrid) #9985

Shusaku, ניתוח מעולה.

[QUOTE=Bender;1653201][I]כמעט [/I]בכל סרט יש המון משמעויות ודברים שרובם המוחלט של הצופים לא ישים לב אליהם. יש אנשים שמשקיעים את כל החיים שלהם על רעיון מסויים לסרט, רעיון שאיתם מגיל מאוד מוקדם. ואנשים רואים את הסרט, שעה וחצי, שעתיים, וזהו. הם לא מתעמקים. אפילו אנשים שמגדירים את עצמם כחובבי קולנוע לא יתעמקו ברוב הסרטים, או אפילו בחלק גדול מהם. אני מבין שאולי זה חדש בשבילך. שהניתוח הזה אולי שינה את איך שאתה רואה סרטים, אבל ‘איש הפלדה’ הוא לא סרט מיוחד בקטע הזה.

שוב, אני מקבל את הדימוי לישו. אין ספק, זה ברור. אבל מפה לעד לטעון שכל הסיפור הוא בעצם אלגוריה ללידה הפיזית של סופרמן. עזוב שהטענות שהוא נותן הן דביליות, עצם נקודת ההנחה היא דבילית. כל מה שאמרת לא קשור לטענה הזאת שלי, פשוט, כי אין לך מה להגיד. אלגוריה כזאת לא תהיה הגיונית.[/QUOTE]

טוב, אם זה לא מתחבר לך - אז לא. מה נעשה. הייתי טורח לעשות צילומי מסך כדי להראות עד כמה זה ברור, לי לפחות, אבל שוב - אין לי מחשב כרגע.

(Bender) #9986

מה זה לא מתחבר אליי?
אני אומר לך, אובייקטיבית - אין מצב שזה מה שזאק סניידר התכוון אליו. לא מעניין אותי כמה בניינים שדומים לבולבול יש שם.

ואם, אם, כן…אז זה אחד הדברים הכי טיפשיים אי פעם.

(Halla_Madrid) #9987

[QUOTE=Bender;1653204]מה זה לא מתחבר אליי?
אני אומר לך, אובייקטיבית - אין מצב שזה מה שזאק סניידר התכוון אליו. לא מעניין אותי כמה בניינים שדומים לבולבול יש שם.

ואם, אם, כן…אז זה אחד הדברים הכי טיפשיים אי פעם.[/QUOTE]

אנשים יקרים, מי מתנדב לראות את הסרטון ולקבוע מי צודק - אני או בנדר?

דרישות: אנגלית טובה ו-40 דקות פנויות.

(Bender) #9988

[QUOTE=Halla_Madrid;1653206]אנשים יקרים, מי מתנדב לראות את הסרטון ולקבוע מי צודק - אני או בנדר?

דרישות: אנגלית טובה ו-40 דקות פנויות.[/QUOTE]
נו באמת, אז אני רוצה שקודם תקרא את הפרוטוקולים של זקני ציון לפני שאתה אומר שזה שטויות. זה נראה לך הגיוני?

אני כבר הבנתי מה הסרטון אומר, ועל מה הוא מתבסס. זה מספיק. לפעמים לא צריך להיות בקיא בחומר כדי להבין שהוא שטויות.

(serginhо) #9989

בתוך לואין דייוויס. בלי הגזמה, לדעתי אחד הטובים ביותר של האחים כהן.

Sent from my GT-S7580 using Tapatalk

(Fletch) #9990

קצת מוגזם לטעמי, אבל כן אחד היותר אהובים עליי של האחים כהן ואם ללכת לדיבורים של אחד הטובים וכו’ אז כן, כנראה הטוב ביותר שלהם בעשור האחרון (לא עף על אומץ אמיתי). סרט קטן, מינימליסטי, פונה לקהל צופים די מצומצם ולא הכי נגיש שיש. אבל יש בו משהו כובש, דווקא בגודל שלו ובקאסט מהפחות מפוארים של האחים, יש בו את סימני היכר שאנחנו מכירים ובכל זאת הוא די חריג בפילמוגרפיה שלהם.

(Raul Gonzalez Blanco) #9991

סיימתי עכשיו לראות את הלילה שלפני בקולנוע. ללא ספק לא ציפיתי לזה, מתברג בטופ 3 הקומדיות של השנה יחד עם טד 2 ו-spy המדהים כמובן. בשקט בשקט, אם נאהב את זה ואם לא, צמד הכותבים אוון גולדברג וסת’ רוגן פשוט מפגיזים בסרטים טובים שנה אחר שנה. העקביות מדהימה, ועם עוד אחד מבריק לאוסף. מודרני, עם הרבה התייחסויות לסרטי חג מולד קלאסיים, צוחק קצת על הקטשיות של חג המולד (למרות שכמובן נכנס אליה מתישהו), כימיה נהדרת בין שלושת השחקנים, הומאג’ ענק לקנייה ווסט שמאוד אהבתי וכמובן ג’יימס פרנקו אחד גדול שמתעלה על כולם ב-cameo הכי טוב אי פעם.

כל כך נהניתי. טוסו לראות.

*אגב השלמתי השבוע את ונילה סקיי בשעה טובה. חייב להגיד שזה mindfuck רציני. מעניין באמת מאיפה כריסטופר נולאן הביא את הרעיון.

(Gabo) #9992

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1656439]סיימתי עכשיו לראות את הלילה שלפני בקולנוע. ללא ספק לא ציפיתי לזה, מתברג בטופ 3 הקומדיות של השנה יחד עם טד 2 ו-spy המדהים כמובן. בשקט בשקט, אם נאהב את זה ואם לא, צמד הכותבים אוון גולדברג וסת’ רוגן פשוט מפגיזים בסרטים טובים שנה אחר שנה. העקביות מדהימה, ועם עוד אחד מבריק לאוסף. מודרני, עם הרבה התייחסויות לסרטי חג מולד קלאסיים, צוחק קצת על הקטשיות של חג המולד (למרות שכמובן נכנס אליה מתישהו), כימיה נהדרת בין שלושת השחקנים, הומאג’ ענק לקנייה ווסט שמאוד אהבתי וכמובן ג’יימס פרנקו אחד גדול שמתעלה על כולם ב-cameo הכי טוב אי פעם.

כל כך נהניתי. טוסו לראות.

*אגב השלמתי השבוע את ונילה סקיי בשעה טובה. חייב להגיד שזה mindfuck רציני. מעניין באמת מאיפה כריסטופר נולאן הביא את הרעיון.[/QUOTE]

בדיוק ראיתי בסופ״ש (באיחור יש לומר) את ראיון סוף. סרט שמאוד מזכיר את פי אפל אקספרס מבחינת ההתפתחות העלילתית שלו וגם הוא כמובן מצחיק מאוד. הדינמיקה של פרנקו@רוגן פשוט נהדרת. מספיק לשים אותם על המסך וזה יהיה מצחיק.

מסכים עם הפרגון לצמד הכותבים הנל ועל אף שכל הסרטים שלהם מצחיקים הם לא מתקרבים לפסגת היצירה האלמותית וכנראה אחד מהסרטים הטובים בז’אנר - סופרבאד. עקרונית אני בדעה שרוב הסרטים שלהם יותר מצחיקים מטובים אבל בגלל שהם מאוד מצחיקים קשה לומר מילה רעה על איכות הסרט.

לגבי ונילה סקיי. אתה מתכוון לקמרון קרואו או שאני מפספס משהו? עכשיו תוך כדי כתיבה אני שואל את עצמי אם אתה מתכוון לקשר בין ונילה סקיי ל״התחלה״ של נולאן?

(Raul Gonzalez Blanco) #9993

תשמע אני בדעה שקשה לעשות סרטי קומדיה טובים. אבל סת’ רוגן ושות’ פשוט מפגיזים שנה אחר שנה. כבר כמעט עשור. ואין ספק שסופרבאד מקום ראשון.

וכן קמרון קרואו ו-inception. סתם זרקתי את זה לאוויר כמובן. אני מדבר איתך ממש על הבסיס של הרעיון, כלומר חלום בתוך חלום. נולאן פשוט לקח את זה והשתגע (כנראה שלא מונילה סקיי).

(רמי.א) #9994

סרט דוקומנטרי חביב ביותר, מי שאוהב קצת להתעסק ב-Darknet, קצת סמים, וכמובן איך לא, טיוח אמריקאי של דרך העבודה הלא חוקית.

(Tronas) #9995

חיית הלילה, סרט מיוחד במינו עם ג’ייק ג’ילנהול המצוין.

(Raul Gonzalez Blanco) #9996

טוב, מקווה שזה לא יהיה ארוך מידי.

אז ככה, את מלחמת הכוכבים הכרתי בערך בגיל 12-13. לא גדלתי על זה, התבגרתי עם זה, אפשר להגיד. פשוט הושבתי את עצמי יום אחד ואמרתי לעצמי שדי, הגיע הזמן לראות את מה שכולם מדברים עליו מאז שאני זוכר את עצמי. ומאז, כל פעם ששאלו אותי מה הסרט האהוב עליי או סדרת הסרטים האהובה עליי הייתי שם את מלחמת הכוכבים (תמיד התייחסתי לשלושת הסרטים הראשונים כאל אחד) בטופ קצת מעל צעצוע של סיפור. כמובן שבהמשך ראיתי פייט קלאב, החשוד המיידי, בירדמן, נאום המלך, כלבי אשמורת ועוד כמה שזיעזעו את הרשימה אבל לא יודע, אף פעם לא הצלחתי להפסיק לדבר על מלחמת הכוכבים. יש הרבה אנשים, בעיקר בישראל, שלא מתחברים לסגנון הזה והרימו גבות, כמו שהרבה יעשו כאן, אבל אף פעם לא ממש התייחסתי לזה.

והסיבה לכך, היא שזה סרט פשוט מושלם. אני חושב אחורה ומתאר לעצמי את אבא שלי, רואה את הדבר המדהים הזה בקולנוע בשנת פאקינג 77. ג’ורג’ לוקאס הצליח לעשות שמה עם 10 מיליון דולר מה שהיום לא עושים עם 250. וההייפ היה מוצדק. מרהיב ויזואלית, סיפור בלתי נשכח, מרסק לך את הלב אבל נותן לך תקווה מאוחר יותר, ואיכשהו עדיין מצליח לשמור על זה הומוריסטי ולא כזה כבד. ואני קורא מחדש עכשיו את התיאור שלי ובכלל לא בטוח אם הוא מספיק. ניחא.

בכל מקרה, אז כמו שאמרתי הייתה לי תקופה שכל מה שהייתי עושה זה סטאר וורס. רואה את שתי הטרילוגיות כל כמה שבועות, משחק במחשב, חולם על לייטסייבר משלי, אפילו שם פה חתימות בפורום (נראה לי ששיניתי את השם כאן ללוק סקייווקר פעם) ומתחפש לזה בפורים. החנון הטיפוסי של סטאר וורס, הגרסה הישראלית. אחי הקטן היה בגיל נמוך מאוד שהתחלתי להחדיר לו את מלחמת הכוכבים לראש. אני מדבר איתכם על שלוש או משהו כזה. אבל אז, קצת התבגרתי, תיכון וזה, עוד סרטים והפנאטיות ירדה לאט לאט. עדיין תמיד אמרתי שזה ה-סרט, אבל בלי שאחי הקטן היה מזכיר לי מפעם לפעם, כבר לא ממש חשבתי על זה יותר. וגם זה בסוף דעך.

לפני שלוש שנים היה פירסום ענק שדיסני קונים את הפרנצ’ייז הכי מצליח בהיסטוריה, ושאברהמס יביים את הסרט הראשון מבין טרילוגיה חדשה לחלוטין. הייתי מאוד אמביוולנטי לגבי אברהמס ופחדתי מעוד טרילוגיה שתעליב את המקורית ותרגיז עוד יותר את ה-fanbase הלא נגמר של מלחמת הכוכבים. המועד של שלשום התקרב לאט לאט ולא ממש התרגשתי, ראיתי את הטריילר כשהוא יצא בפעם הראשונה במחצית של משחק הפוטבול של הקבוצה האהובה עליי ולא התרגשתי. ההייפ העצום התחיל להיווצר ופשוט לא הייתי חלק ממנו. ואני לא יודע למה. אמרתי לעצמי שאני אראה אותו בקולנוע אבל רק עוד איזה שבועיים שההייפ יירגע ושלא תהיה בעיה להשיג כרטיסים.

ואז, לפני יומיים, קראתי את הביקורת הזאת בוואלה. ובאמת שפתאום הכל חזר אליי. ההרגשה המצמררת שהמוזיקה של ג’ון וויליאמס נותנת לך. the force was with me.

אני כמובן סתם צוחק, אבל החלטתי שאין סיכוי שאני עובר את הסופ’'ש מבלי לראות את הסרט. אז קבעתי עם חבר להיום בצהריים, שניסע ליס פלאנט בירושלים ונקווה שאולי אולי נשארו כרטיסים, ונשארו במזל כמה ספורים. אז נכנסנו לאולם, דיברנו על כל הדברים שאולי יקרו ולמה לצפות, ואז המוזיקה התחילה והכל חזר אליי במין תחושה של פעם. תחושה מוכרת שהייתה לי לפני כמה שנים בסלון של הבית שלי.

אברהמס הפגיז. בקנה מידה היסטורי כאילו. אני משתחווה. בחיים לא הייתי מצפה לכזאת שלמות. שוטים מטורפים בעיקר בהתחלת הסרט (גם שוט הסיום מהטובים שראיתי), כרגיל מדהים ויזואלית, מצחיק, הסיפור כרגיל מרסק לך את הלב ונותן תקווה כמו שרשמתי כבר, מוציא הכל משחקנים לא מוכרים בכלל ועדיין מחבר אותם בצורה נפלאה עם הדמויות הישנות והטובות. האריסון פורד ענק. והמוזיקה, אוי הפסקול האלוהי הזה שהופך את האימפריה הזאת למה שהיא באמת. ג’ון וויליאמס הוא הכי טוב בהיסטוריה ולא יעזור כלום.
זה ממש הרגיש כמו רימייק, אבל עדיין סרט חדש לחלוטין. האיזון פשוט בלתי ייאמן. אח שלי הולך לגדול על הסרט הזה אבל אבא שלי הולך לקבל את אותן תחושות מלפני 38 שנה. ואני איפשהו באמצע סתם עומד ומתרגש. אני מרגיש כאילו משהו בי התעורר ואני מדבר בשיא הרצינות. הילד שבי נזכר בהמון דברים היום, בהמון תחושות. לא רציתי שזה ייגמר. אני לא יודע מה לעשות עכשיו שנה וחצי עד הבא, ואגב אני מפחד שבגלל המרווח היחסית קטן הסרט הבא לא ייצא ממש טוב. מקווה ששוב פעם יוכיחו שאני טועה (ריאן ג’ונסון הפעם מביים).

פאק, איזו חווייה בלתי נשכחת. זה אמור לתת פייט רציני באוסקר הקרוב לדעתי.

ואגב - אני לא יודע מאיפה הביאו את הדייזי ריילי הזאת, אבל היא פאקינג מדהימה. אני חושב שאני מוכן להמשיך הלאה מג’ניפר לורנס. אחרי הכל, היא לא ג’דיי.

אז עד הפעם הבאה, May the force be with you.

(Glory Man United) #9997

ראיתי מלך הקומדיה והסרט הזה אנדרייטד עצום. סרט פשוט אדיר.

(Shusaku) #9998

הלילה שלפני. פשוט לא.

(HJKL) #9999

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1657727]אברהמס הפגיז. בקנה מידה היסטורי כאילו. אני משתחווה. בחיים לא הייתי מצפה לכזאת שלמות. [/QUOTE]
לטעמי קצת נסחפת, יש בעיות מהותיות בסרט, אם כי אני מסכים שיש הרבה הרבה יותר דברים חיוביים מאשר שליליים. האמצע של הסרט היה מבולגן לגמרי והקצב של הסרט היה מוזר. קצת יותר בפירוט: (ספויילרים כמובן)
[HIDE]העלילה שהיא שוב סביב איזה דת’ סטאר עם נקודת חולשה אחת שצריך להרוס הייתה מאוסה לגמרי. מעבר לזה, אני מבין שהיה פה סוג של מחווה ל’תקווה חדשה’, אבל היה הרבה יותר מדי זמן מסך של סצינות של קרבות חלל. ויותר גרוע, לרוב אלו היו קרבות שלא נתנו לך תחושה של התמצאות במרחב. כלומר בגדול היה אפשר להבין “אה, הם עכשיו מפסידים” “עכשיו הם מנסים ככה” אבל פשוט פיהקתי ברוב הסצינות האלו.

ובגלל שכל כך הרבה זמן בוזבז על זה, כל העניין של ההשמדה של החמישה כוכבי לכת האלו עבר מתחת לראדר, מבין אלו שראו איתי את הסרט אף אחד לא הבין בוודאות מה בדיוק הושמד, מה היו כוכבי הלכת האלו, האם זה היה כל הכוכבים של הרפובליקה, כלום. גם על המסך, לא ראו דמויות עצובות ולא היה זמן להבין כלום. פשוט המשיכו הלאה.
היו עוד הרבה דברים קטנים שהפריעו לי אבל זה היה העיקר.
[/HIDE]

לגבי הדברים הטובים אני מסכים, הפסקול, הצילום, האריסון פורד, הקאסט החדש היה פגיעה בול. ואני אוסיף שהbad guy הוא גם מעניין. הסרט בנה את הדמויות טוב, יש מספיק מסתורין לסרטים הבאים, אני אשקר אם אני אגיד שאני לא מצפה לסרט הבא. אם הסרטים הבאים יהיו טובים זה ייזכר כסרט מצויין ואם לא… אז בינוני-פלוס.

(Jesé Rodríguez) #10000

יוצא פה ערס אבל סרט שלא יוצא לי מהראש כבר שנים, ולא רק בגלל אמנדה סייפריד.
כנראה בגלל שכשהיינו ילדים הסרט הזה היה משודר ב-yes ממש יום אחרי יום והיינו החברה צופים בו כל יום מחדש ומתרגשים.
בקיצור, המלצות לסרטים דומים? דה אמריקן דרים וזה… (0:15 עד 0:29 מסכם בערך את מה שאני מחפש)

//youtu.be/VPWjDJmbrak

(Forza Lazio) #10001

קורע כל פעם מחדש

//youtu.be/1LxDWSYgiUc

(San Sunny) #10002

[RIGHT]Raul Gonzalez Blanco (שם?)[/RIGHT]
הצלחת לרגש אותי! ראיתי את הסרט אתמול, והחלטתי בכוונה לקרוא את ההודעה שלך רק אחרי הסרט, ומה אני אגיד… כיף שעוד מישהו חולק תחושות דומות לשלי. כמובן, יש בסרט כמה בעיות והרמות גבה, אבל אני נהניתי כל כך משאר הדברים שאני כלל וכלל לא מתלונן. כבר מצפה מאוד לשניים הבאים.

(Raul Gonzalez Blanco) #10003

הראל זה השם.

שתי עובדות מעניינות מאוד:

מסתבר שבניסיו דל טורו לוהק לסרט הבא. מדהים. שנה ו-5 חודש מעולם לא נראו רחוקים יותר.

האריסון פורד קיבל על הסרט כ-25 מיליון דולר מתברר. מאמין שקראתם את זה כבר. פעם תהיתם כמה הוא הרוויח על הסרט הראשון? 10,000 דולר. יחי ההבדל.

ובחדשות אחרות - טרנטינו מוציא לעולם עוד אחד הסופ’'ש ואני מתרגש. מי עוד?

(Tronas) #10005

סרט אחד של טרנטינו ועוד אחד של דיקפריו וטום הארדי ממש בתחילת השנה, אחלה סיפתח.