לאיזה שיר אתם מאזינים עכשיו?

מוזיקה

(West) #16950

פאבלו מתחרה עם MBDTF.

(Raul Gonzalez Blanco) #16951

קנייה כזה פסיכופת. עד אתמול כולם היו בטוחים שהאלבום הולך להיות 10 שירים ולפני שלוש שעות הוא הכריז שיש 17. דעתי היא שיש עוד שינויים בדרך.

אני מקווה שהוא לא נחפז מידי.

PRAISE YEEZUS

(borntorun) #16952

זאת הוצאת האלבום הכי גרועה שראיתי חח
הוא עובד על האלבום הזה שנתיים וברגע האחרון מחליט להוסיף לו 7 שירים…
מאמין אבל שהמוזיקה תהיה מספיק טובה כדי לחפות על זה…

(Raul Gonzalez Blanco) #16953

איזה שנתיים? הרוב המוחלט של השירים הם מהחודשיים האחרונים.

לפי מה שהוא אומר לפחות Only One ו-All Day שיצאו שנה שעברה בכלל לא יכללו באלבום (חבל לדעתי, אבל סומך עליו).

(Pedja Mijatovic) #16954

אוקיי אני כבר אחרי 4 השמעות. אני חושב שיש באלבום הזה כמה מהרגעים המוזיקלים הטובים ביותר של קניה בפרט והמוזיקה בכלל שאי פעם שמעתי. שיר הפתיחה, שיר הסיום (Wolves למי שתוהה, חמשת השירים שאחריו הם Bonus למרות שזה לא כתוב בTidal או בשום מקום. תקשיבו למה שהוא אומר ב30 hours).
עדיין קשה לי להתחבר לאמצע האלבום, אבל אחרי הכל כל האלבומים האהובים עליי היו אלה שהקשו עליי בהתחלה. אני חושב שבדומה לייזס, זו יצירת אומנות שלא שמעתי עוד לפניה, ואין לי ספק שהוא היה יכול לעשות אותה עוד יותר “טובה”. אני מאמין שכל הכאוס של ההוצאה, שורות רבות, והסדר של השירים (שנשמעים לי פעמים רבות כאילו זה סתם על שאפל) הם מכוונים בכוונה תחילה.
עם זאת, יש בסאונד משהו מושלם שמזכיר דווקא את MBDTF. שום קיק באלבום הזה לא סתם שם, הכל מופק בצורה מופתית פשוט.

בסך הכל האלבום הזה משדר רגשות ברמה מדהימה- עצבות, אופוריה, געגוע, אושר, הישגיות, מחויבות. ואני מאמין שלשם קניה כיוון.
צריך לתת לו עוד זמן כדי להבין לגמרי איפה הוא מתמקם בין האלבומים שלו ואולי גם בין אלבומי ההיפ הופ הגדולים של זמננו, כרגע עוד קשה מאוד לדעת.

(West) #16955

אני חושב שזה האלבום הכי מבולגן שלו. אין שום סאונד או רעיון שמחבר את כל השירים, מתחיל בגוספל ומסתיים בFacts וFade.
אחרי ששמעתי אותו כמה פעמים אני חושב שהוא לא מתקרב לשלמות של MBDTF, אבל זה מתחרה בקלות על האלבום השני הכי טוב שלו ובכלל הוא אלבום מעולה עם כמה שירים שנכנסים לטופ של קניה.
אהבתי מאוד את Famous והסמפול הסופר מקורי בסוף, FSMH עם האיחוד המרגש עם קאדי (איפה היית?!), Wolves, Fade וכמובן No More Parties in LA, אחד השירים הכי טובים שיצאו בהיפ הופ בשנים האחרונות.
לא אהבתי את כל האירוחים, לדעתי יש קצת יותר מידי וגם אם הוא הלך על כ"כ הרבה אז הייתי מעדיף לראות כאלה מגוד מיוזיק.
בסה"כ 8.5-9/10

(borntorun) #16956

בתור אלבום של 18 שירים, זה פאקינג בלאגן אחד עצום. אני אוהב את no more parties אבל הוא לא קשור לכלום. Fade לא באמת מתאים בסוף וFacts עדיין חלש למרות שיפור בביט.

אם מתייחסים לזה בתור אלבום של 13 שירים, שנגמר בWolves וכל השאר בונוס-טראקים, האלבום נראה הרבה יותר הגיוני ומסתדר לא רע.
סך הכל המון בלאגן אבל המון רגעים מעולים. Ultra Lightbeam זאת קלאסיקה מיידית. כל ההתחלה חזקה מאוד, וגם הרצף בסיום מאוד יפה (למרות שWolves לדעתי חלש יותר בלי ויק מנסה). האמצע קצת בינוני (low lights, high lights) אבל סך הכל מדובר באלבום מצויין שכולל עוד כמה קלאסיקות גדולות של קנייה.
ההפקה פנטסטית, האירוחים ברובם מצויינים והשירים מקוריים וטובים מאוד. המילים נוראיות ברובם אבל זה לא חדש, זה כבר כמה אלבומים ככה (מה קרה למילים המצוינות מ2 האלבומים הראשונים?). סך הכל זו לא יצירת מופת ולא game-changer, אני מניח שMBDTF, אבל היה שווה לחכות. קנייה לגמרי ייחודי בנוף היום, לא רק בהיפ הופ אלא במוזיקה בכלל.

(Raging Bull) #16957

איזה וויב מוזר יש לאלבום הזה. מצד אחד יש רגעים שאני חושב שזה גאונות ומצד שני יש רגעים שאני חושב שזה זבל, מאוד מבולגן וקצת מזלזל. אולי עוד כמה שמיעות משהו ישתנה. אני חושב שקנייה היה עושה בשכל אם הוא היה מצמצם את האלבום (בעיקר את הבטן) ומשאיר אלבום של 9-10 טראקים. כרגע הוא בתחתית האלבומים של קנייה מבחינתי.

(Pedja Mijatovic) #16958

[QUOTE=Raging Bull;1664690]איזה וויב מוזר יש לאלבום הזה. מצד אחד יש רגעים שאני חושב שזה גאונות ומצד שני יש רגעים שאני חושב שזה זבל, מאוד מבולגן וקצת מזלזל. אולי עוד כמה שמיעות משהו ישתנה. אני חושב שקנייה היה עושה בשכל אם הוא היה מצמצם את האלבום (בעיקר את הבטן) ומשאיר אלבום של 9-10 טראקים. כרגע הוא בתחתית האלבומים של קנייה מבחינתי.[/QUOTE]

האלבום האמיתי בסך הכל 13 שירים, שכוללים את 2 החלקים של FSMH, low\high lights וI Love Kanye. בפועל זה 10 שירים, ומבחינת זמן האלבום הקצר ביותר שלו (איכשהו הצליח להיות אפילו קצר יותר מייזס).
בגלל היציאה המבולגת האלבום נראה כל כך מסורבל וארוך. אפילו השירים לא השתנו מהרשימה המקורית שהוא העלה, רק כמה שינויים בשמות ובסדר.
העניין האמיתי הוא הבלאגן והבלבול של האלבום, ועכשיו כבר אין לי ספק שזה בכוונה תחילה. הרי גם בתוך השירים עצמם, קחו למשל את PART 2, בלאגן עצום והם נשמעים כמו 4 שירים שונים עם ג’אמפ קאטים. אם קניה היה רוצה אלבום מסודר הוא היה מסדר אותו. זה האיש שעשהאת So Apalled-Devin in a New Dress -Runaway, לא איזה A$AP rocky אוPush T שאפשר לתפוס אותם לא ממוקדים לרגע.
לאט לאט משמיעה לשמיעה הכל מתחבר לי.

(Raul Gonzalez Blanco) #16960

[QUOTE=Lukaku;1665327]לכולכם יש סבסקריפשן ב- TIDAL ששמעתם את האלבום? או שאפשר למצוא אותו בעוד מקורות?[/QUOTE]

טורנט גבר.

(Lukaku) #16961

Silly me.

(Amiamiro) #16963

ואוו. מה שקודי עשה ב-father strech my hands pt. 1 אין לי מילים. הרגשתי כאילו הנשמה שלי עלתה לגן עדן בפזמון

(Eduardo) #16964

//youtu.be/K5KAc5CoCuk

(Oleguer 23) #16965

סדרה גאונית. השיר הזה מזמן בפלייליסט שלי…

//youtu.be/oTeoHWazbJ8

אגב, מישהו מזהה את כל השירים שממנו מורכב השיר?

(Eduardo) #16966

//youtu.be/M_3OI-gpS9Q

(Raul Gonzalez Blanco) #16967

אז ככה, רובכם לא בטוח מכירים את הסיפור, אבל אני פשוט חייב לשתף כאן את אחד השירים היותר עמוקים ויפים שנכתבו במילניום הנוכחי.

הראפר ג’יי קול הוא ללא ספק מעל הממוצע מבחינת איכות. כל כך איכותי שכבר בתחילת הקריירה ג’יי זי ונאז (שניים מהטובים ביותר) שמו לב אליו. ג’יי זי החתים אותו, ונאז העריך מהצד. והשיר שפרסם אותו היה שיר די מיינסטרים בלי יותר מידי משמעות עמוקה - work out. אחרי שג’יי קול הוציא את השיר וסוף סוף זכה להצלחה שלה הוא קיווה, דווקא אז הוא גילה שנאז התאכזב ממנו, כי הוא חשב שהוא מיוחד ושהוא יותר מסתם עוד אחד שעושה את זה בשביל המיינסטרים.

ואז, כמה שנים לאחר הסיפור, ב-2013 הוציא ג’יי קול את האלבום השני שלו. ובאלבום יש שיר שנקרא let nas down. קול יוצר שם קצב מדהים ומרגש עם מלודיית סקסופון שמתנגנת לאורך כל השיר, ומדבר בכנות על כל מה שקרה ועל איך זה שהאיידול שלך מתאכזב ממך.

השיר כל כך כנה, מרגש וסוחף שאי אפשר שלא להזדהות עם קול. אחרי שנאז שמע את השיר הוא היה חייב לעשות לו רמיקס, והוסיף בית מרגש מאוד משלו.

[YT]YbKzgZXjJ78[/YT]

סיפור לא נורמלי בכלל, וזה תמיד יהיה אחד משירי ההיפ הופ האהובים עליי ביותר.

(Goalkeeper) #16968

עקב הפוסט של בלאנקו החלטתי לכתוב גם פוסט, בימים האחרונים אני לא מפסיק לשמוע ג’יי קול, ובעיקר LET NAS DOWN.

סיפור האהבה שלי עם קול התחיל בגלל קנדריק. יום אחד אני ביוטוב, שומע קצת קנדריק, ובצד קופץ לי שיר, forbbiden fruit.

//youtu.be/EkzejUN-WCI

שמיעה ראשונה אני לא מתלהב יותר מידי, קצב נחמד, כמה חרוזים שנשמעים טוב. שמיעה שניה כבר הלכתי לGENIUS, הבנתי שיש שם יותר מראפר ממוצע של תקופתנו, בשמיעה החמישית בערך הבנתי כבר שזה שיר מדהים והתאהבתי.

באותה תקופה הייתי במוד של להכיר אומנים חדשים, לחדש קצת את רשימת ההשמעה שלי שהסתכמה בטופאק, ביגי, ג’יי זי, נאס, דרה, סנופ, אמינם, קנדריק ומאקלמור.

חיפשתי עוד כמה שירים, מצאתי את WET DREAMS, שיר עם ביט יפה, שיר שנעים לשמועה, ואותי אישית הצחיק כל הסיפור שהולך שם (בשיר הוא מספר בעצם על הפעם הראשונה שהוא קיים יחסי מין). בנוסף מצאתי שני שירים, האחד GOMD, והשני NO ROLE MODELZ. והבנתי ששווה להכיר יותר את ג’יי קול, כי כרגע הוא בכלל לא מאכזב. הבנתי שהוא לא כמו כל אומני המיינסטרים, שבשירים שלו (בחלקם) יש מסר, ומבחינת תכניקת ראפ, הוא מדהים בכל מקרה.

בעקבות שלושת השירים האלו הורדתי את האלבום 2014 FOREST HILLS DRIVE, אלבום מדהים שכבר שמעתי בלופים לדעתי לפחות 30-40 שמיעות בשלושה חודשים האחרונים.
*באלבום הזה מבחינתי התבלט שיר אחד, APPARENTLY.

//youtu.be/8OS9Ipgsdyk

לאט לאט התאהבתי יותר ויותר בקול, קראתי קצת בקגראונד, והתחלתי לחפש עוד שירים שלו. ואז נתקלתי בשיר LET NAS DOWN, בגלל השם ובגלל שידעתי שהוא חתום אצל ג’יי זי, השיר מאוד עניין אותי. ובאמת השיר לא אכזב.

הורדתי את האלבום שלו BORN SINNER, שבו הוא מסמפל הרבה את ביגי, מתייחס לג’יי ונאס, דברים שאותי מאוד מושכים, כי לי אישית יותר קל להתחבר לשיר של קול אם אני שומע ברקע שורה אהובה של ביגי (בVILLUMINATI הפזמון מסתכם בשתי שורות, האחת של קול והשניה סימפול של ביגי מJUICY).

BORN SINNER זה אלבום מדהים, יצירת מופת ואני ממליץ לכל מי שאוהב ראפ לשמוע את האלבום, ולעבור שיר שיר, להבין ולקרוא כי באמת מה שקול עושה לא הרבה עושים בימינו (בעצם רק קנדריק עושה את זה יותר טוב ממנו לדעתי).

כמה שירים מBORN SINNER שתפסו אותי חזק מאוד, חוץ מLET NAS DOWN הם, VILLUMINATI, LAND OF SNAKES, POWER TRIP, RICH NIGGAZ.

בזמן הקרוב ג’יי קול וקנדריק אמורים להוציא אלבום ביחד, לי רק נשאר לפנזט.

(orelh94) #16969

//youtu.be/AbrLlDE7tNQ

אף פעם לא נמאס.

(Michael Scofield) #16970

//youtu.be/izTMmZ9WYlE

(Eduardo) #16971

//youtu.be/pFptt7Cargc