בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(roi&barca) #173

משחק גדול, זה כבר נראה גמור אחרי שהיאנקיז עלו ל3-0 אבל אז בולטימור צמצמו ל3-1 והגיעו לאינינג השמיני עם בסיסים מלאים ופסילה אחת, אבל היאנקיז הצליחו להיג עוד שתי פסילות ומשם זה כבר היה גמור, אבל בכל זאת משחק מותח מאוד שמסיים בצורה נאה את הסדרה הזאת.

ובנימה זו, קדימה טייגרס!

(בנדה) #174

היאנקיז ניצחו, משום העומק האדיר שיש להם ואם אתה רוצה לנצח במשחק רב חשיבות תדאג שסי סי סבאתיה יהיה בצד שלך. בולטימור הפתיעו בעצם ההגעה שלהם לכאן ויש להם בסיס נהדר לעשות משהו בעונה הבאה וזאת מבלי שמות גדולים ותקציב עתק.

היאנקיז יתמודדו בגמר האיזורי של AL מול דטרויט (טייגרס) שהפתיעו וניצחו בחוץ את אוקלנד ואף שם הסידרה הוכרעה במשחק החמישי ולמען הסדר הטוב כל המשחקים בשלב חצאי הגמר האיזוריים הוכרעו במשחק חמישי ומכריע.

בצד האחר, דהיינו NL יתמודדו סאן פרנססיקו שאף הם הפתיעו וגברו על סינסינטי מול הקבוצה האלופה בעלת 9 הנשמות וכבר באמת שנגמרו כל המילים, שלא לדבר על הסופרלטיביים על סנט לואיס קרדינלס. לפנות בוקר על פי שעוננו כבר נרדמתי והתיאשתי ממשחק זה, לאחר שהקרדינלס היו בפיגור של 6:0 מול וושינגטון (נאשיונלס) ולא חזיתי חזרה (התאים לי גם להתרכז ולצפות במסי) וחשבתי שיש גבול לקאמבקים מטורפים. אבל מה רבה היתה הפתעתי הבוקר עת קראתי שהמשחק הסתיים בנצחון הקרדינלס 9:7 ! לא יאומן כי יסופר ובמבט יותר לעומק, שוב הם היו חבטה אחת מהדחה(כמו בוורלד סירייס בעונה שעברה, עת זכו באליפות) ועדיין התעשתו וניצחו את הסידרה. נראה מי יעז להמר כנגדם.

(בנדה) #175

דטרויט כבר מוליכה 2:0 בסידרה וגונבת את שני משחקי החוץ שלה לטובת ההכרעה בבית. היאנקיז כבויים וההפסד אמש לאחר שהשוו בגיים התשיעי ופציעתו של ג’יטר הוציאה הרבה מהרוח מהמפרשים של היאנקיז שנדמה שממש ממתינים ומשוועים שהעונה תסתיים. דטרויט טייגרס נעזרו בהחלטת שיפוט נוראית באיננינג השמיני כש 2 שחקנים בחוץ והיתה פסילה של שלישי ומשום מה השופט לא אישר מה שהיה ברור מאוד ולא נהיר לי מדוע לא נעשה ריפליי בטלויזיה בכדי להכריע.

על כל פנים יום שלישי בדטרויט ובגבעה יעמוד פיל יוז מול ורלאנדר ואני רואה כבר 3:0 לדטריוט ורק סיסי סבאתיה ביום ד’ יוכל אולי לצמק את הגלולה המרה. על כל פנים , לא רואה את היאנקיז חוזרים ומנצחים.

הלילה גם החלה הסידרה השניה בין הקרדינלס האלופים משנה שעברה לבין הג’איינטס מסן פרנססיקו האלופים מלפני שנתיים.

מהמר שבסופו של יום הוורלד סיריס יהיה בין הקרדינלס לטייגרס

(בנדה) #176

הטייגרס מדטרויט מטאטאים את היאנקיז ומנחילים להם השפלה שוב(בעונה שעברה הם גם גברו עליהם אם זכרוני אינו בוגד בי , ובלב אחד מוקדם יותר). זאת סס[SIZE=1][/SIZE]הפעם , זו היתה השפלה רבתי והיאנקיז בסידרה התפרקו לגמרי והבעיטה בתחת שקיבלו, לא נעימה כלל ועיקר והמהפכה בדרך, אין ספק. מעניין ששתי הגדולות ב AL (בוסטון והיאנקיז) ממש מפורקות. גם סי סי סבאתיה, היחיד ששמר על רמה נאותה בפלייאוף הנוכחי, הצטרף לחבורת המפורקים ומשחק הזוועה שהציג היום ילווה אותו זמן רב.

בצד האחר גם הקרדינלס עושים רושם כמי שיחזרו להגן על תוארם ורחוקים משחק אחד מהוורלד סירייס. הם מוליכים 3:1 על סאן פרנסיסקו

(בנדה) #177

סאן פרנסיסקו ג’איינטס, מסרבים לגווע ומצליחים להשוות את הסידרה ל 3:3 מול הקרדינלס. הבוקר לפי שעוננו ניצחו 6:1 וכפו משחק שביעי ומכריע בביתם. הקרדינלס, כנראה ללא חרב המונחת על צווארם, לא מוכנים לסיים זאת חלק. גם באליפות בעונה שעברה וגם בשני משחקי הפלייאוף העונה כשהיו OUT אחד מהדחה התעוררו ולקחו הכל. האם גם היום התסריט ישוב?

(בנדה) #178

וואו הג’איינטס קורעים את הקרדינלס שהם כידוע האלופים המכהנים ועשו רושם כמי שהולכים לחזור ולכבוש את התואר. הג’איינטס האלופים מלפני עונתיים, הראו לקרדינלס מהיכן משתין הדג ובנצחון מוחץ של 9:0 העפילו לוורד סירייס שם יפגשו את הטייגרס מדטרוייט שכידוע הביסו בסוויפ את היאנקיז העלובים והמסוכסכים עם עצמם ועם כל העולם.

הערת אגב, חשבתי לתומי שכל האמריקולוגים שכאן יתרמו יותר, אז חשבתי.:embarassed:

(בנדה) #179

עוד וואו מגיע לג’איינטס מסאן פרנססיקו. לפנות בוקר במשחק הראשון בסידרה היא ממגרת את הטייגרס מדטרויט 8:3 ומציגה לראווה את החובט הגדול: פבלו סנודבל(קונג פו) שירה 3 הומראן וגם חבט ברביעית , רק שלא היה זה הומראן שהיה מעניק לו את הייחודיות עלי אדמות בביסבול. מכל מקום היה הכוכב לפנות בוקר ומנגד האכזבה העצומה מורלאנדר שכבר באינינג השלישי התפרק לגמרי(הזכיר לי את סיסי סבאת’יה מולו במשחק הרביעי והאחרון מול היאנקיז לפני כשבוע בסידרת הגמר האיזורי) ומשם כבר לא היה לטייגרס מה למכור להערב. יש לציין את בארי זיטו שנתן הופעה מצויינת, אם כי לא הגיע לאינינג השישי.

1:0 לג’איינטס בסידרה והלילה המשחק השני.

(רוני) #180

אז הג’איינטס חביביי לוקחים עוד אחד הלילה והם כבר ביתרון 2-0 בסדרה.

ההגנה של סן פרנסיסקו פשוט קורעת את הצורה לטייגרס. לא רק שהטייגרס מתקשים להשיג נקודות בשני המשחקים עד כה, הם בקושי מעלים שחקנים לבייזס. הלילה זה היה ניצחון שכל כולו הגנה.
עד כה הפיצ’רים של הג’איינטס עושים את העבודה כמו שצריך בסדרת הגמר הזו (בניגוד לטייגרס ובמיוחד וירלנדר שמאכזב עד כה).

ועכשיו הולכים לשלושה משחקים ברצף בדטרויט.

אגב, סנדובל גורם לכל הספסל של דטרויט לרעוד בכל פעם שהוא עולה לחבוט :).

(בנדה) #181

טוב זה נגמר בסוויפ 4:0 !

דטרויט הפגינו לוזריות מדהימה וזאת דווקא לאחר שהם הנחילו סוויפ משלהם ליאנקיז. לא ברור

(רוני) #182

ועוד פעם ההגנה!
משחק הגנה מבית ספר להגנה בבייסבול של הג’איינטס שלי. וואו! למעט טעות קטנה אחת באינינג השמיני במשחק השלישי בסדרה הג’איינטס הפגינו משחק הגנה מושלם לאורך כל הסדרה. סקוטרו (שסוף סוף יש לו טבעת), קרוופורד, בלאנקו (היה ענק בכל הסדרה!), פינס שמאוד הפתיע לטובה, סנדובל (לא רק בחבטות גם בהגנה היה מצויין), פאגאן… כולם עם משחק הגנה משובח.
הפיצ’רים שלנו היו מצויינים פשוט, ווגלסונג, קיין וזיטו הראו לוירלנדר איך פיצ’ר אמור לזרוק בוורד סירייס, וירלנדר שוב יוצא לוזר.

סנדובל לקח MVP ובצדק לדעתי. לצד משחק 1 ההיסטורי שלו הוא נתן הכל בהגנה עם כמה תפיסות ענקיות. מגיע לו.

כפי שאמרת בנדה דיטרויט יצאו לוזרים. הם איכזבו מאוד והיו חלשים לאורך כל הסדרה אבל חלק גדול מזה היה עקב ההגנה של הג’איינטס שפשוט הרסה אותם כל אינינג מחדש. קבררה המפחיד גם כן היה בינוני אם כי לפחות הוא ניסה. אני אומנם לא אוהב סדרות שנגמרות בסוויפ ולמרות שגם הפעם החבר’ה לא חגגו מול הקהל הביתי אבל אני עדיין שמח שעשינו את העבודה.

פוסט סיסן פשוט אדיר היה לנו. היינו קרובים משחק אחד להדחה מול סינסניטי וחזרנו מפיגור שני משחקים לניצחון. אותו דבר עשינו לאלופה סט. לואיז הפעם מפיגור 3-1 ואז סוויפ אדיר ב- WS. כל הכבוד לחבר’ה.

(בנדה) #183

אני מאוד מסכים שההגנה עשתה את ההבדל, אבל הפיצ’רים שהם לצורך העניין לב ההגנה היו ברמה אחת טובה מהללו של הצד השני. הם ללא ספק הכריעו את ההתמודדות והאופי שגילו סאן פרנסיסקו הוא ווינריות לשמה וזו להם התואר השני ב3 שנים וזה מעיד על מגמה וקבוצה גדולה במפרץ.

(רוני) #184

[QUOTE=בנדה;1347777]אני מאוד מסכים שההגנה עשתה את ההבדל, אבל הפיצ’רים שהם לצורך העניין לב ההגנה היו ברמה אחת טובה מהללו של הצד השני. הם ללא ספק הכריעו את ההתמודדות [/QUOTE]

זה גם מה שאמרתי ידידי :

[QUOTE=רiני;1347680]
הפיצ’רים שלנו היו מצויינים פשוט, ווגלסונג, קיין וזיטו הראו לוירלנדר איך פיצ’ר אמור לזרוק בוורד סירייס, וירלנדר שוב יוצא לוזר.
[/QUOTE]

(Ricardo) #186

בעונותיים (ואם נתעקש, עונה וחצי, כך שההישג אף יותר גדול) הוא עשה מה שהמון שחקנים בליגה לא עשו ולא יעשו בקריירות שלמות.

(רוני) #187

אכן בעונה הרגילה, סליחה שלא הבהרתי את עצמי.

בנוסף, פוזי חזר העונה אחרי פציעה איומה שספג בקרסול בתחילת העונה שעברה וגרמה לו לגמור את העונה. העונה הוא חזר כמו גדול ולקח בצדק את תואר ה- MVP של העונה הרגילה.

שחקן כל כך צעיר אך כל כך גדול!

(רוני) #188

מישהו בכלל עוקב אחרי העונה החדשה? (אני כן)

עד כה האכזבות הבולטות של פתיחת העונה הם ללא ספק האנג’לס שהתחזקו העונה והיאנקיז (במיוחד האנג’לס). מצד שני הרד סוקס של בוסטון נראים טיפה יותר טוב אחרי עונה איומה בעונה שעברה.
הפתעת העונה עד כה היא אטלנטה ברייבס עם פתיחה חלומית של 11-1 תוך כדי תצוגת משחק הגנה מרשים ביותר (מתוך 12 המשחקים שלהם עד כה הם סיימו את המשחק עם אפס ריצות של היריבה- נתון מרשים ביותר!)
אז נכון, הברייבס עוד לא פגשו את הקבוצות הבכירות של הליגה העונה אבל עדיין נתונים מדהימים. (אגב גם הנשיונלס נראים במצב רוח חיובי העונה).

האלופה (והקבוצה האהובה שלי) מסאן פרנסיסקו נראית סביר בסך הכל. משחק ההגנה שלנו טעון שיפור קצת. בארי זיטו נמצא בכושר פנטסטי ועושה רושם שהוא יעבור את קיין העונה על תקן “הפיצ’ר מס’ 1 של הקבוצה”. כבר ניצחנו 13 משחקים רצופים שבהם הוא פתח. הלילה הוא פותח במשחק הראשון מתוך שלושה מול מילוואקי.

אם מישהו עוקב אחרי המשחק המרתק הזה, בבקשה דבר איתי שלא ארגיש שאני מדבר עם הרוח פה.

(Ricardo) #189

בחצי עין, אחרי 2 העונות האיומות (בלשון המעטה) של הרד סוקס אני כבר בלי שום ציפיות. אמנם צפיתי באופנינג דיי מול היאנקיס אבל חוץ מהמשחק הזה ועוד כמה לא ממש יצא לי, הליגה מתחילה להיות מעניינת רק אחרי החצי השני של העונה בלאו הכי והעובדה שהרבה משחקים בשעות מאוחרות גם הורסת.

רוני, למרות שזיטו נמצא כרגע בכושר טוב (משהו נזיל מאוד בבייסבול, שלא לדבר על זה שרק התחילה העונה) לא נראה לי שיהיה איזשהו מצב שמישהו יתפוס את המקום של קיין כאס. לפחות לא בקרוב.

בקשר לברייבס, לא תופס מהם וזה לא יחזיק המון זמן, בוא נגיד שגם אין מצב שהם הולכים לפלייאוף ולא מהווילד-קארד, הנשיונלס טובים מהם, יש להם רוטציית הגשה אולי הכי טובה בליגה (כן, אפילו מזו של הטייגרס). אז כן, הם יקבלו עכשיו מחמאות על התחלה מצוינת של העונה אבל זה הדבר היחיד שהם יישארו איתו בסופו של דבר.

(רוני) #190

רקארדו, רק דיברנו על זיטו והנה הוא סופג 8 (!) ריצות באינינג השלישי בלבד הבוקר ויוצא מהמשחק. את המשחק הפסדנו בתוצאה 8-10.

פיצ’ר בבייסבול זה דבר מאוד נזיל, כפי שכבר רשמת.

(Ricardo) #191

זיטו באופן כללי הוא פיצ’ר טוב, הוא יתאושש.

הפיצ’ר שלדעתי כרגע בליגה הוא הכי יציב וטוב זה קרשו (ואני חושב את זה מאז שנת 2010 עוד לפני הסיי יאנג), אין עליו. הכי טוב בליגה, גם יותר מורלנדר. אם אני קם לראות משחקים זה רק של הרד-סוקס ושלו.

(רוני) #192

אנחנו לא נראים טוב. גם אחרי הניצחון הדחוק הבוקר על סן דייגו החלשה לא מוסיף לתקופה הזו.
אנחנו מתקשים לרשום ריצות. לא יתכן שמול קבוצות בינוניות כמו מילווקי (שאני עדיין לא מאמין שהפסדנו להם בכל שלושת המשחקים בסדרה) וסן דייגו לא נוכל לרשום יותר מ 3 ריצות.

פוזי חזר הבוקר להרכב והיה מצויין כרגיל. אני מפחד שאנחנו תלויים בו יותר מדי.

אגב, מישהו ראה את הקומדיה שהייתה הבוקר במשחק בין מילווקי לשיקאגו :grin:.

(roi&barca) #193

דודה:kiss:, גאה שיש לי את החולצה שלו מביקורי האחרון בניו יורק, אם אין סיכוי לאליפות אז לפחות הבאתם את הדרבי נגד היאנקיז המאוסים!