בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(Sprewell) #149

כמובן שבנדה היה חייב לנחס ולהגיב פה דווקא אתמול לפני המשחק הגורלי של היאנקיז ולגרום לפיצ’ר הכי מושמץ בקלאב האוס - AJ בארנט - להציג את היכולת הטובה ביותר שלו העונה ולכפות משחק 5 חזרה בברונקס. זה התחיל עם התקפי לב המסורתיים שלו - כבר באינינג הראשון מילא את הבסיסים ובכלל לא מצא את הסטרייקזון אך תודות למהלך הגנתי מדהים של קרטיס גרנדרסון באאוטפילד ניצל מקטסטרופה ומכאן ואילך נרגע ונתן כאמור את האאוטינג הכי טוב שלו השנה.
מילה טובה חייבת להיאמר גם על הבולפן אחרי הפיאסקו במשחק הקודם כשהפעם רפא סוריאנו או בפשטות MFIKU עשה את שלו עם אאוטים מהירים וחדים (כשהוא עלה להחליף את בארנט עם 2 רצים על הבסיסים הוא גם נזקק לתפיסה עוד יותר מדהימה של גרנדרסון כדי להינצל אבל אח"כ היה חד) וכשהגיע שעת המריאנו, כבר לא היה בו צורך תודות להתפוצצות התקפית באינינג השמיני של רוב הליינאפ.

מעל כולם - כמו לאורך כל העונה למעשה - גרנדרסון שהמשיך להיות המנייה הבטוחה היחידה בקבוצה עם משחק מצויין בשני צדי המגרש.
ביום חמישי הסדרה חוזרת לתפוח הגדול כשהמומנטום בצד של הפינסטרייפס שמוציאים אנחת רווחה ענקית אחרי ששרדו את הפתיחה של בארנט, ועכשיו הכל בידיים של איבן (סופר)נובה הכוכב העולה בן ה-24 שמגיע לאחר עונה מצויינת עם מאזן 16-4 ו-ERA של 3.70 אבל הרבה יותר חשוב - עם המון ביטחון אחרי שעבר בהצלחה את הופעת הבכורה שלו בפלייאוף במשחק הראשון והעלה את היאנקיז ליתרון. מן העבר השני יעמוד פיצ’ר לא פחות מוכשר מנובה בשם דאג פיסטר שיצטרך להתעלות ברגע הכי גדול בקריירה הקצרה שלו למשימה הקשה מכל - לנצח את אימפריית הרשע בביתה במשחק קובע. מי אמר זיקוקים ולא קיבל?

את משחקי שאר הסדרות לא יצא לי לתפוס אבל 2 נקודות בקצרה :

• הניצחון של הריינג’רס - טוב ליהודים. יש גבול כמה שנים ברציפות אנשים יצטרכו לסבול על המסך שלהם בחודש אוקטובר את טרופיקנה פילד והאוהדים העלובים של טמפה. אם רק בוסטון לא היו חבורה של צ’וקרים אפסים…

• פחות מ-WS לפיליז וראשים בארגון צריכים להיערף. הדבר שאולי הכי מייחד את הפלייאוף בבייסבול הוא שחוקי ההגיון לא חלים על שום קבוצה אבל המקרה הזה שונה - אין שום סיבה נראית לעין שהליינאפ המטורף והרוטציה העוד יותר מטורפת שלהם לא ידרסו באין מפריע את קבוצות האשפה ב-NL (עצם זה שהם מתקשים מול הקשישים של סט לואיס זה ביזיון בפני עצמו אבל ניתן להם להנות מהספק שבפלייאוף). לפני שנה הם נכנעו לאסים מן השורה דוגמת טים לינסקאם ומאט קיין, הפעם כל מה שיעמוד מולם אלה פיצ’רים שיציבות היא מהם והלאה שאחד מהם במקרה גם לוקה בחרדת קהל (לא שאני מזלזל חלילה בגריינקי אבל בכל זאת… חתיכת הזייה הדבר הזה).

(בנדה) #150

כמובן שאני המנחוס העיקרי:grin:
הריינג’רס עלו לשלב הבא וזה טוב ליהודים, משום שלבטח הם יהוו יריב הרבה יותר אמיתי למול היאנקיז אם הטייגרס יכשלו בסופו של יום ולא יחוללו את ההפתעה .

אני הספקתי לחזות במשחק המוקדם יחסית אצלנו, בין הפיליז לבין הקרדינלס החלשים. לא להאמין כיצד הפיליז לא מצליחים מול נמושה כמו הקרדינלס. חיימה החזיק מעמד עד לגיים השביעי וגם שם ספג הומרן שלרע מזלו התווסף לעוד שתי ריצות ולמעשה גמר את המשחק ועדיין דאבל פליי של הפיליז באינינג השמיני הציל להם את המשחק.

האמת קשה להבין כיצד הפיליז שבאמת מועמדים מס’ 1 לקחת את התואר נקלעים למצב שכזה, אבל אולי זה יחשל אותם.

(Ricardo) #153

יש!! השמחה לאיד לפעמים מתעלה על הכל!

(Sprewell) #154

כן… בדרך כלל לאוהדי בוסטון הפאתטיים זה הדבר היחיד שיש.:rollmyeyes:

(Ricardo) #155

אז למה לא להתענג על זה? השמנקיס הפסידו, העונה הגרועה של הסוקס לא נראית כל כך גרועה…

(בנדה) #156

אכן מדהים. בכוונה, לא ציינתי שיש משחק , כדי שספירוול לא יאשים אותי באלוהי הנאחס:grin: , אבל לצערי זה עבד. אני יכול לא להאמין, אבל זה עבד. שיט.

אני מסכים מאוד עם הניתוח של ספירוול, על אף שדי קרסתי בתחילת הגיים השמיני. בכל מקרה, אני מתקשה להאמין שג’ירארדי ימשיך במשרתו והאמת, הוא הראשון להעיף עם ניהול כושל של הסידרה ובשל העובדה שעם הבטחת ראשות הבית העניק מנוחה מוגזמת לחובטים והוציא אותם מהפוקוס והכושר הטוב שהיו נתונים בו.

אני גם מסכים שמאוד מעניין יהיה לראות את בולמוס הקניות החדש שלבטח יקרה ביאנקיז ושוב ימצאו עצמם מועמדים וקורסים מסיבה כלשהיא.

הריינג’רס, לטעמי יהיו ב WS ולדטרויט לא ישחק המזל ולתפוש את הריינג’רס לא מפוקסים. נקווה שזו תהיה הפיליז, בכדי שיהיה לנו גמר ראוי.

(Sprewell) #157

אמממממ… 7-20 בספטמבר…

כן היא כן.

(Ricardo) #158

[QUOTE=Sprewell;1157810]אמממממ… 7-20 בספטמבר…

כן היא כן.[/QUOTE]

בגלל כל הפיצ’רים המעפנים האלה, כוסומו.

(בנדה) #159

ספירוול,
מה אתה אומר על ההפתעה האדירה : פיליז בחוץ!

היאנקיז עפו ותפשו את הכותרות כרגיל, אבל לדידי, העובדה שפילדלפיה שהיתה מועמדת מס’1 שלי לקחת את ה WS , מוצאת עצמה בחוץ היא הפתעה גדולה הרבה יותר מזה שהיאנקיז בחוץ. היאנקיז, אם היו חולפים את החצי, עדיין היו ניתקלים במשוכה קשה כמו הריינג’רס שאף הם חזקים . הפיליז לעומת זאת, היו אמורים לטעמי להגיע ל WS מבלי להיתקל בקשיים רבים והנה זקני סנט לואיס הצליחו להעיפם. מדהים!

אגב, טקסס רינג’רס עולים ליתרון ל 1:0 בסידרה מול הטייגרס מדטרויט, לאחר לילה עמוס בגשמים ובמשחק ארוך מאוד מבחינת לוח הזמנים (הגשם, הגשם) ניצחו 3:2 .

(בנדה) #161

סידרת ה WS החלה. הרינג’רס כמו בעונה שעברה ופיבוריטים ברורים גם השנה, עשו זאת והצליחו להעפיל לגמר. הקרדינלס, הרבה יותר מפתיעים ודי מוזר למצא אותם בגמר. עובדתית הם שם וזה הגמר.

אני נטיתי מתחילת הפלייאוף לכיוון הרינג’רס ואני עדיין הולך איתם לאורך כל הדרך. העובדה שהפיצ’רים כל כך בינוניים בשתי הקבוצות, מאלצות אותי לסמוך על החובטים ומשחק ההתקפה וכאן קשה לראות את הרינג’רס כושלים. עדיין, יש להעריך שועל ותיק וערמומי כמו מאמן הקרדינלס , דה לה רוסה. האחרון תמיד יכול להפתיע והעובדה שלא היסס בפלייאוף הזה להשתמש בבולפן לעיתים קרובות ולא משנה כלל ביאזה איניננג אנו מצויים, ככל הנראה הביא אותו עד לגמר.

על כל פנים, הסידרה החלה לפנות בוקר והקרדינלס, שאגב הם הביתיים ולא בשל עליונות על הטקסנים במהלך העונה, אלא בשל חק מטופש של נצחון הנשיונל ליג באולסטאר. הקרדינלס עם קרפנטר על הגבעה הצליחו לנצח בסיום 3:2 ועלו ליתרון בסידרה של 1:0 .

נמשיך לעקוב והלילה המשחק השני.

(בנדה) #162

לא עידכנתי כל כך את האשכול ואחרים לא נטלו יוזמה. בקצרה, טקסס מוליכים 3:2 בסידרה וזקוקים לנצחון אחד בכדי להיות אלופים, אבל הם חוזרים לסנט לואיס. האם יהיה לנו משחק שביעי או שמא זה יסתיים כפי שמירב הפרשנים ניבאו 4:2 לריינג’רס?

(Murad) #163

איזה משחק מטורף=-O=-O=-O=-O=-O מה הולך פה.

(Ricardo) #164

[QUOTE=Murad;1167351]איזה משחק מטורף=-O=-O=-O=-O=-O מה הולך פה.[/QUOTE]

אין מצב שטקסס מנצחים את זה, אני הייתי בעדם מתחילת הסדרה אבל אין מצב שהם לוקחים את זה עכשיו. איזה טמבלים, היה משחק מדהים, רוב הסדרה השתעממתי אבל המשחק אתמול פשוט היה מדהים.

(רוני) #165

אני פשוט מתקשה לעכל את מה שראיתי במשחק 6.
בהתעלם מכך שהמשחק הזה היה הכי מרתק ומוזר שראיתי בגמר המאוד משעמם הזה (עד המשחק הבוקר), אני עדיין בהלם מאיך שטקסס עוד לא אלופים. פעמיים ברצף הם היו רחוקים סטרייק אחד בלבד מזכיה באליפות היסטורית אבל איכשהו הם זרקו את זה לפח, פעמיים. ומה שיותר מדהים זה שהקרדינלס בפעמיים האלה היו בפיגור 2 נקודות ואלוהים יודע איך הם חזרו פעמיים והשוו את המשחק עד שבא המשחקון ה- 11 שבישר על המהפך.

אין לי מושג איך יעלו הריינג’רס הלילה למשחק המכריע אחרי הטראומה הבוקר, אם הם יאבדו את הסדרה הם יצאו הכי לוזרים שיש.
ואחרי כל זה, אני עדיין מחזיק להם אצבעות הלילה…

(Ricardo) #166

זה לא רק הטראומה מהמשחק, הבולפן שלהם כולו חבול פיזית ולא רק מנטלית, הקארדס גם מארחים את הסדרה ואני לא זוכר (למרות שנותיי הקצרות) מתי הקבוצה המארחת הפסידה במשחק 7, בכל זאת אני מקווה שטקסס תזכה, כי הכל הולך נגדה (גם ההיסטוריה של הקרדס).

(רוני) #167

מישהו פה מופתע?

איזה אכזבה.

(בנדה) #168

ההפתעה היתה אם הריינג’רס אחרי המשחק השישי היו זוכים. הרינג’רס מגדירים מחדש את המושג: לוזרים .

(Ricardo) #169

כל הכבוד לקארדס, מקווה שעכשיו טקסס ראו איך צריך לקחת הזדמנויות ולסגור משחק. פריס MVP ובצדק, חתיכת שחקן.

(בנדה) #171

העונה הסתימה ואפילו השינוי המבורך לקביעת הכרטיס החופשי לפלייאוף מאחורינו .

הפלייאוף החל משני צידי המיתרס לגמר הגדול ולסידרת הוורלד סירייס, שבסופה תיקבע האלופה.

הגיגי פלייאוף מצד שוחרי הספורט האמריקני ואלו של בייסבול במיוחד מוזמנים. אני כרגיל הולך עם היאנקיז שמוליכים 1:0 בסידרה מול בולטימור אוריולס.

(roi&barca) #172

מהמר על הנשיונלס בפעם הראשונה
מאחל הדחה ליאנקיז הלילה.