בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(בנדה) #127

זו חתיכת הפתעה. טמפה ביי, כבר היתה בדרך חזרה מהקבר ובמשחק ביתי , שוב לא יכלה לקליף!

היאנקיז אומנם טיטאו את הטווינס ובכל זאת אני מתקשה להמר לטובתם, על אף העובדה שעל הנייר, אמור להיות להם קל יותר, מאשר מול טמפה ביי. עם קליף לי, עדיין יש ליאנקיז יתרון ברור והשאלה היא האם שוב יביאו זאת לידי ביטוי כמו בעונה שעברה במאני טיים.

שתי הסדרות יחלו בסוף השבוע ויהיה מעניין, זה בטוח.

(בנדה) #128

היאנקיז, עושה רושם בדרך הביתה וערימת הפיצ’רים שלהם, מתבררת כאפס מוחלט וגם הבולפאן לא נותנים את היתרון המיוחל.
תצוגת הפיצ’רים של טקסס רינג’רס מצויינת וזה לא רק קליף לי והמסורת לא תישבר וכשהיאנקיז לא מגיעים מראשות הבית הם לא מצליחים להרשים ולהגיע עד הסוף.

בצד האחר סאן פרנסיסקו עושים רושם טוב ואף פילי בצרות , אם כי עדיין לא בבור ענק כמו היאנקיז.

(Sprewell) #129

נורת האזהרה היבהבה כבר במשחק הראשון. CC המשיך להסריח (תעלומה גדולה הבן אדם הזה שבינתיים מתוך 4 שנים בפלייאוף הסריח ב-3 מהם) אבל הבולפן עשה עבודה מעולה וההתקפה של היאנקיז התעוררה באינינג השמיני והביאה את הניצחון. מה שקרה אח"כ עם פיל יוז היה סוג של מפתיע (אגב, גחמות של מאמנים בפלייאוף. הסיבה היחידה שג’יארארדי פתח איתו ולא עם פטיט היא בגלל שיש לו “סטטיסטיקה טובה” בטקסס סטאדיום. מה פתאום להתחשב בפרמטר שולי כמו לחץ במשחק פלייאוף?) ופטיט לא יכל על קליף לי האליל. ההתפרקות של בארנט הייתה צפויה ולדעתי ג’ירארדי עשה טעות שלא פנה ל-CC על מנוחה של 3 ימים למשחק כל כך חשוב אבל יש אנשים שיגידו שמדובר בחוכמה בדיעבד.

אני חושב שדבר המפתיע ביותר הוא ההתקפה המזוויעה של היאנקיז. חוץ מאותה התפוצצות באינינג השמיני במשחק הראשון אף אחד שם לא בא לעבודה חוץ מרובינסון קאנו. אם נוסיף לכך את הפציעה של טשיירה במשחק אתמול שגמרה לו את העונה נקבל תמונה עגומה במיוחד.

אי אפשר להספיד את היאנקיז בשום מצב אבל זה בהחלט נראה בדרך להפסד כואב ומשפיל. בימים כתיקונם הייתי אומר שסבאת’יה בבית הוא LOCK והסדרה תחזור לטקסס אבל אני כבר לא בטוח. מה שכן, ותזכרו איפה שמעתם את זה בפעם הראשונה, אם זה מגיע למשחק שביעי היאנקיז הולכים לשחוט את קליף לי.

(בנדה) #130

אז יש לנו סידרה והיא מאוד מאוד מפתיעה בהרכבה. פילי והיאנקיז בחוץ וטקסס רינג’רס עם קליף לי הנפלא ושלל חובטיה הנפלאים וסאן פרנסיסקו ג’איינטס עם הפיצ’ינג אולי הטוב בליגה הזו ועד כה, הפיצ’ינג הוא המפתח.

היאנקיז עוד ינתחו את כשלונם הצורב, אבל ספירוול צודק לא לתת ל CC לפתוח על 3 ימי מנוחה, כנראה גמר ליאנקיז את הסידרה ואולי למסורת יש משקל רב וכשהיאנקיז מגיעים ללא יתרון ביתיות הם עפים.

(בנדה) #131

הג’איינטס מסאן פרנסיסקו עולים ליתרון של 1:0 בסידרת הגמר.

מה שנראה היה , על הנייר, כקרב אדיר בין שני פיצ’רים מוכחים ומצויינים, במיוחד בפלייאוף הנוכחי, הפך לחגיגה של חובטים.

קליף לי האימתני מטקסס רינג’רס למול טים לינסקאם שלא פחות אדיר, לא ממש הגיעו היום למשחק ובמיוחד לגבי קליף לי שהיה קטסטרופה מהלכת . עת יצא באינינג החמישי הוא כבר חימש את הג’איינטס ב5 נק’ . גם הבולפאן של הרינג’רס לא עמד בלחץ ובסוף האינינג החמישי התוצאה היתה כבר 8:2 לג’איינטס כשבין עשרות אלפי הצופים כיבדו בנוכחותם האגדות בארי בונדס(בעל השיא בHR) שחקן סאן פרנסיסקו עד לפני שנתיים וג’ו מונטנה האגדי(הקוואטרבק של הנינרס בשיאם).

(בנדה) #132

ספירוול , נעלם לי ואני מניח שבאופן טבעי אנו היחידים המתעניינים בספורט הזה. לכן רק אעדכן את מי שאולי, טרם ראה ושמע. הג’איינטס מסן פרנסיסקו מוליכים כבר 3:1 בסידרה ורק מהפך מדהים, שהאחרונה שעשתה זאת היתה הרד סוקס מבוסטון מול היאנקיז , ישנה את התמונה . ככל הנראה הג’איינטס יהיו אלופי העולם, אבל בא נמתין ונראה זאת ממומש.

(Gal6-8) #133

יש ערוץ שמשדר את סדרת הגמר? בייסבול זה ספורט שתמיד עניין אותי ותמיד רציתי לראות בטלויזיה משחקים (הכל הודות לאותו ג’ורג’ קוסטנזה ויותר מאוחר בעקבות תיירים אמריקאים שהכרתי בחו’'ל). השאלה היא אם יש איזה ערוץ שמשדר את המשחקים בלייב?

(בנדה) #134

נגמר!
סן פרנסיסקו ג’איינטס עשו זאת וניצחו את הסידרה כולה בתוצאה 4:1 .

איני בקיא יתר על המידה בהיסטוריה שלה עד לעת האחרונה, אבל לאחר 54 שנים בהם עוד שיחקו כאחת מקבוצות העיר ניו יורק ומאז מעברם, הצליחו סופסוף לזכות באליפות ולאחר שהיו קרובים אליה ממש ב 2002 עם בונדס האגדי.

דווקא כעת כשלא היו בין הפיבורטים לזכות ולאחר שנדמה שהרכישות והנטישות העונה היוו כישלון חרוץ, דווקא אז חודש אוקטובר הוכיח ששם צריך במיוחד להצטיין ולתת את הכל וזאת עשו כל החברים ובמיוחד הפיצ’רים הלא מוערכים מספיק עד היום ומעתה יהיו מושאי מטרה לרכש.

המשחק היום דווקא מימש את שלא היה לנו במשחק הראשון כששני הפיצ’רים הנהדרים נתנו הצגה. לי מצד טקסס ולינסקום המפתיע בצד הג’איינטס סיפקו את הסחורה הבוקר, אבל בכל זאת הירדמות קלה באיניננג השביע של לי , הכריע את המשחק כשאיפשר לג’איינטס לעלות עם 3 נק’ על הלוח ומשם הדרך קצרה לנצחון.

שתי הקבוצות המפתיעות (טקסס אגב, היתה של אחד טום היקס… ששם יהבו על קבוצת כדורגל אחת מאנגליה ויצא כשידו על התחתונה בשתי הקבוצות…) יכולות להביט קדימה בתקווה שהג’נרל מנג’רים שלהם לא יפשלו ויפרקו את שנבנה בשתי הקבוצות וכרגע שתיהן עם פוטנציאל להיות דומיננטיים בשנים הקרובות.

מעניין מה תהיה תשובת היאנקיז לכך.

(Alvarito) #135

מאיזו בחינה לינסקום הפתיע אותך? אני מודע לכך שהוא הופיע בפעם הראשונה בפוסט-סיזן ושבעונה החולפת הוא לא הרשים כמו בעונות הקודמות, אבל בכל זאת מדובר בסיי יאנג שנתיים ברציפות ובאחד הפיצ’רים הטובים במשחק. אני באופן אישי ציפיתי ממנו לתצוגות כאלו.

בנוגע לקליף לי, לפי מה שהבנתי הוא בדרך ליאנקיס, או שלא הבנתי נכון?

[I]*אני מתנצל מראש על הבורות, אני דיי חדש בענייני בייסבול.[/I]

(לייזר) #136

לינסקום מדהים כבר שנים.

(Ricardo) #137

בנוגע לקליף לי, לפי מה שהבנתי הוא בדרך ליאנקיס, או שלא הבנתי נכון?

היאנקיס (לטעמי, לפחות) הם הריאל-מדריד של הבייסבול, אז כן. רוב הסיכויים שקליף לי ימצא את עצמו שם.

(Motherfucker) #138

טעות. ריאל מדריד הם היאנקיז של הכדורגל.

(BigBird) #139

תחליט, שון

(בנדה) #140

יכול להיות ואני סומך עליך בנדון. כמי שמתעניין בענף הבייסבול, רק בפלייאוף ובעונה עושה זאת בריפרוף, בכדי להתעדכן, הרי שבעבורי הוא היה הפתעה. רק כעת התוודעתי אליו ולא ראיתיו במשחקי פלייאוף בעבר, אם היו כגון אלו.
אגב, במאץ’ אפ בין השניים במשחק הראשון שניהם היו רעים מאוד והיה זה משחק פרופר של חובטים ומכאן פן נוסף של ההפתעה בכושרם, משום שתהיתי אם הם באמת מתאימים למעמדים הגדולים באמת.

(Alvarito) #141

האלידיי - קליף לי - אוסוולט =-O

(Ricardo) #142

מי היה מאמין?

(Ricardo) #144

אני לא סובל אותם, אני גם לא סובל אותו, אבל דרק ג’יטר חבט את ה-3000 עם הומר. איזה ענק.

(Sprewell) #145

יש אנשים שרגע לפני שיצאו לאוויר העולם יד אלוהים נגעה בהם.

דרק ג’יטר הוא אחד מהם.

(Ricardo) #147

שמעתי שהחשיבו אותו לסופרסטאר עוד מההתחלה, מתי בפעם האחרונה נתנו לשחקן ביאנקיז לשחק עם ספרה בודדת על הגב? כל הגדולים שיחקו עם ספרה אחת, אם אני לא טועה.

(בנדה) #148

אוקטובר כאן וזה מעיד על דבר אחד בארה"ב : הפלייאוף בבייסבול החל ובסופו תיקבע אלופה חדשה, לאור העובדה שהאלופה המכהנת נושלה מתוארה, עת לא הצליחה להעפיל לפלייאוף.

המשחקים די צמודים עד כה וההפתעה האמיתית עד כה היא העובדה שהפסים מניו יורק(יאנקיז) מצויים בפיגור מפתיע מול דטרוייט ואם יפסידו הערב, הרי שהלכה עוד עונה, למרות שהיו טובים והעפילו מהמקום הראשון בבית.

לפנות בוקר חזיתי במשחק נהדר בין השתיים, שבסופו דטרוייט(טייגרס) היתה עם ידה על העליונה וניצחה 5:4 . זהו נצחון שני ברציפות של הטייגרס על היאנקיז שהצליחו לגנוב את הביתיות במשחק השני.

קרב הפיצ’ירים הערב היה אדיר כשמול סי. סי סבאתיה התייצב וראלנדר הנהדר. ההתחלה לא בישרה טובות וכבר בגיים הראשון הרשה שני הומרים ליאנקיז שנראו כבר בהתחלה בדרך להחזיר לעצמם את היתרון שאבד, אבל וראלנדר עד לגיים השביעי לא הרשה יותר לחובטים הנהדרים של היאנקיז כולל ג’יטר האיש והאגדה לעלות שוב על הלוח. לעומתם הטייגרס הצליחו לתפוש את סאבתיה בגיים חלש ועלו ליתרון 4:2 . בשביעי במאמץ ניכר וגיים יחסית להערב חלש של וראלנדר הצליחו להשוות, אבל סוריאנו שכרגיל אצל היאנקיז עלה הון תועפות הרשה הומר שניצח לטייגרס את המשחק בסופו של יום והפסים בסכנת הדחה, מה שלא מפתיע אצל הקבוצה בעלת הקאדר המרשים והיקר מאוד כהרגלה ששוב יראו את הוורלד סירייס דרך המסך ולא מהדשא, אלא אם יבצעו מהפך היום(לפנות בוקר שעון ישראל) וישוו ויחזירו את הסידרה הביתה ועדיין הם במצב עדין ומסובך. מכל מקום כרגע התוצאה היא 2:1 לטייגרס כשבסידרה בשלב הזה המנצח הוא הטוב מ 5 משחקים.

גם הסידרה האחרת, אותה ראיתי מוקדם יותר בין טמפה ביי לבין טקסס היא ראויה ועד כה מרתקת. טמפה ביי שמתמודדת מול הריינג’רס העדיפים ומלוטשים, גנבה את הביתיות במשחק הראשון וחזרה לביתה עם עמדה לנצח את הסידרה עם יתרון הביתיות,אבל לא השכילה אמש לנצח את הריינג’רס ונוצחה במשחק מתוח עד לחבטה האחרונה ממש כמו במשחק של הפסים שעליו כתבתי קודם ונוצחה 4:3 והריינגרס ביתרון 2:1 בסידרה.

הלילה יתקיימו מפגשים בכל ארבע הסדרות:
בתחילת הערב נצפה בעוד סידרה מרתקת ומאיימת להיות הפתעה עוד יותר גדולה מהללו של הפסים מניו יורק והמועמדת הפיבוריטית של כל הפרשנים לזכות בוורלד סייריס פילדלפיה איבדה את הבתיות ותתמודד מול סנט לואיס. חיימה גארסיה מסנט לואיס מול קול המלס מפילדלפיה, הסדרה , כזכור עומדת על 1:1.

בהמשר הערב יתמודדו מאט הריסון מטקסס וג’רמי הליקסון מטמפה ביי ושם נדע האם המומנטום שיצרה טמפה ביי עד לכניסתה לפלייאוף(הרבה בזכות ה"כשרון" הגדול של הרד סוקס מבוסטון להיות שוב לוזרית או מקוללת בחרו מה שנח לכם) או שמא הריננגרס ישלימו את העבודה כבר הערב.

לפנות בוקר שעון ישראל נחזה שוב בקרב הנהדר בין היאנקיס לטייגרס והאם ניווכח שוב בעוד עונה שהולכת לפח לקבוצת המליונרים של הפסים. ריק פורסלו מדטרויט ואיי ג’יי בארנט מהיאנקיז.

בבוקרו של היום ממש , על פי שעון ישראל כמובן, ינסה ג’וש קולמנטר מאריזונה למנוע סוויפ מול שון מרקום ממילווקי. אני חייב לציין שמילווקי ממש הפתיעה אותי ביכולתה והעובדה שלא ממש עקבתי אחריה במהלך העונה תורמת לעניין.

כמובן אשמח אם כל אוהבי הספורט האמריקאי יתנו דעתם וזווית מבטם לאשכול ואם יש צורך שיתקנו, יעירו ויאירו דבריהם.

אני חולה על הפלייאוף בארה"ב ולא חשוב ענף הספורט המשוחק. עובדה , לא נרדמתי כל הלילה מהמשחקים של לפנות בוקר ואיני יודע כיצד אחזיק מעמד ללילה הארוך של היום:grin: