בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(Motherfucker) #106

החדשות האחרונות שיוצאות מהיאנקיז היא כי קאשמן מעוניין לשמור על תקרת שכר נמוכה מ207 מיליון דולר שהייתה בעונה שעברה. בנוסף הוא אמר כי הוא לא מענווין להחתים שחקנים נוספים באאוטפילד. לגבי הLF, ג’וני דיימון הודה היום כי אם הדרישות של בורוס לא ירדו הוא לא יהיה שם שנה הבאה. קאשמן מצידו התייחס למצב בLF כ"מתפתח". לך תדע מה זה אומר. אישית, לא מאמין שהולידיי יגיע. הוא יעלה המון כסף ואין ליאנקיז צורך ממשי בו שיצדיק הוצאה כזו גדולה.

(לייזר) #107

היאנקיז הפכו לקבוצה הראשונה שאחרי זכיה בWS רכשה שחקן של 30HR כשהחתימה את גרנדרסון מדטרויט. תוספת של ג’ייסון ביי תהיה מגוחכת כמעט - מה שאומר שזה כמעט מתבקש.

(Ricardo) #108

ג’ייסון ביי כבר לא לבד

(Sprewell) #109

offseason 2009:
הרד סוקס מגישים למארק טשיירה הצעה בסך 168 מיליון ל-8 שנים. היאנקיז שמים 12 מיליון יותר.

offseason 2010:
הרד סוקס מגישים לג’ייסון ביי הצעה בסך 60 מיליון ל-4 שנים. המטס שמים 6 מיליון יותר.

תיאו אפשטיין הוכיח את עצמו בשנים האחרונות כ-GM מצויין אבל 2 המקרים הנ"ל היו רודפים אותי יום ולילה אם הייתי אוהד בוסטון.
תגובה כלשהי חייבת להגיע, ועכשיו השאלה האם שוברים את הבנק ומציעים ביג מאני למאט הולידיי או מפרקים את הפארם ושולחים אי אילו פרוספקטים על אדריאן גונזאלס. החלטה לא קלה, אבל win win situation קלאסי.

(Ricardo) #110

בוסטון מתחילה להזיז עניינים. http://sports.espn.go.com/boston/mlb/news/story?id=4779997

Sprewell, האם הוא יועיל לרד-סוקס? אני יודע שהוא נחשב לאחד משחקני בסיס שלישי המגנים הטובים, אבל היכולות ההתקפיות שלו לא משהו, בעיקר אחרי העונה שעברה אצל סיאטל.

(לייזר) #111

Jason Bay is a typical Met (almost needless to say - not a compliment) and the Sox are still paying for paying too much to a random hitter (JD Drew) so it’s not terrible - unless we’re talking about morale

(Ricardo) #112

מה בדיוק מאפיין שחקן טיפוסי של המטס?

(Ricardo) #113

לפי מה שהבנתי [לא הרבה] הסיכוי של בוסטון להיות בפלייאוף הוא דווקא טוב, ברם הסיכוי לנצח את ה-WC נמוך משמעותית. מה אתם אומרים? אני מסכים עם החלק בכתבה שממעיט בערך ההתקפה, אין לסוקס חובטים מהטופ. אבל בתור קבוצה עם מוניטין גדול מאד, וכיס די עמוק - למה אי אפשר להביא אחד כזה?

Go sox !

(Sprewell) #114

RIP GS.

האיש שלקח את המונח “לנצח בכל מחיר” לרמה אחרת. אחת הדמויות הצבעוניות בספורט האמריקאי בכלל ובבייסבול בפרט hands down, ועם כל התועבה שלי ליאנקיז אני לא יכול שלא להעריך אנשים כאלה שאמנם משמשים כבעלים אבל בפועל עדיין מרגישים כמו אחרון האוהדים. הלוואי על כל קבוצת ספורט באשר היא בעלים עם passion כמו של הבוס.

(de_la_red) #115

דווקא שהחליטו לשדר את וושינגטון כאן, סטרסבורג חש כאבים בכתף והוחלט כי לא ישחק. לעזאזל…

(Alvarito) #116

כבר שידרו אותו פעמיים, במשחק הבכורה שלו מול פיטסבורג ובמשחק האחרון שהוא פתח, נגד סינסנטי. בתור אחד שלא מבין יותר מדי בבייסבול אלא רק עוקב וקורא המון באינטרנט, הייתי רוצה לדעת מה החבר’ה האחרים כאן חושבים על סטרסבורג? ממה שאני ראיתי הוא באמת מדהים, אבל השאלה היא האם ההייפ העצום שיש סביבו מוצדק?

(Sprewell) #117

השורה התחתונה היא שלילד יש את זה.
תמיד צריך לזכור שמדובר באמריקאים שהם בערך האומה הכי נסחפת ביקום, אבל במקרה של סטרסבורג הם לא מגזימים בהרבה. אני מודה שלפני הבכורה שלו בליגה הייתי בטוח שהוא הולך להתפרק. לתת מספרים מדהימים בקולג’ ו-AAA זה נחמד, אבל רמת המייג’רוס זה סיפור אחר לגמרי. אבל הוא הוכיח שגם בבמה הגדולה הזו הוא מצליח לשלוט בעצבים, וה-stuff שלו הוא אחד המדהימים שאי פעם היו לפיצ’ר בגיל שלו. ההגשה המרכזית שלו היא ה-slurve (זה curve ball משולב עם slider ובודדים הפיצ’רים שיש להם הגשה כזאת בארסנל) ובינתיים אף חובט לא הצליח למצוא תשובות לזה. כמוסיפים לזה את היכולת לזרוק fastball שנע בין 95-100 מייל לשעה בהחלט מקבלים סוג של עילוי.

לאנשים בוושינגטון יש כאב ראש גדול באשר לצורה בה הם צריכים להתנהל עם סטראסבורג. כבר השנה קבעו לו כמות אינינג’ס מסויימת בכדי שלא יישחק ועד סוף העונה הפתיחות שלו אמורות להתקצר משמעותית בשל כך. גם היאנקיז עשו את זה לפני כמה שנים עם ג’ובה צ’מברליין (למרות שבמקרה הזה יותר חששו מג’ו טורה שלא יודע לנהל בולפן יישחק אותו) וזה דבר די שכיח כשמדובר בפיצ’רים צעירים.

אבל יחד עם זאת צריך לסייג ולומר שזה לא שלא היו עילויים סטייל סטרסבורג שהגיע בקול תרועה רמה וסיימו בקול ענות חלושה. בשנת 1998 הגיע לליגה ילד בשם קרי ווד וכבר בפתיחה החמישית שלו השווה את שיא הסטרייקאאוט’ס למשחק יחיד עם לא פחות מ-20 כאלו. גם הוא ניחן בארסנל דומה לזה של סטראסבורג אבל הגוף שלו לא עמד בעומס וקרס. היום הוא משחק כקלוזר (לא יעיל במיוחד) של הקליבלנד אינדיאנס. גם צ’מברליין שהזכרתי נחשב לסוג של הבטחה גדולה עם fastball של 100 מייל לשעה (דבר נדיר כאמור). גם הוא כרגע לא בדיוק מצליח ב-role מאוד מצומצם ביאנקיז.

ככה שאת הכל צריך לקחת בפרפורציות. כולי תקווה שאצל סטרסבורג הסיפור יהיה שונה ושיתנהלו איתו בצורה חכמה. זה לא שהנאשיונלס הולכים לאיים על מישהו בשנה-שנתיים הקרובות ואין צורך לקפוץ מעל הפופיק. העתיד היותר רחוק יחד עם ברייס הארפר אמור להיות הרבה יותר ורוד עבורם.

(Motherfucker) #118

הכל טוב ויפה, אבל עכשיו לשאלה האמיתית: מתי סטרסבורג יהפוך לשחקן חופשי, יחתום ביאנקיז ויתחיל להגיע לפלייאוף ולא להתבזות בנשיונאלס?

שיטת הדראפט, לאוהד כמוני שלא מעוניין בסוציאליזם אלא בבידור, היא מכה. לראות את השחקנים הצעירים הכי מוכשרים בליגה מתבזבזים בקבוצות גרועות בלי שום יכולת לברוח משם, ממש מתסכל. מילא בכדורסל לאחד כמו לברון ג’יימס יש את היכולת להפוך פרנצ’ייז שלם למוצלח לבדו. בבייסבול גם עם סטרסבורג, סבאת’יה ולי ברוטציה אין הבטחה שקבוצה תגיע לפלייאוף כי יש יותר מדי גורמים אחרים שההצלחה של קבוצה תלויה בהם. לעזעזל, היאנקיז הכל יכולים עם החובטים הטובים בליגה והרוטציה החזקה בליגה עשויים בתאוריה להחמיץ את הפלייאוף אם ג’ובה, פארק, מארטה והנכים האחרים בבולפן שלהם יפקששו 8-10 משחקים עד סיום העונה ובוסטון תכנס לריצה. not likely, but just sayingץ בייסבול משחק כל כך נזיל.

(roi&barca) #119

מישהו יכול בבקשה לארגן לי לינק למשחק של המטס? תודה.

(Sprewell) #121

מן הסתם יש סיבה לדאגה. כבר הזכרתי בהודעה הקודמת שלי את קרי ווד שנראה בדיוק כמו סטרסבורג אבל נשחק מאוד מהר ומצא את עצמו מבלה הרבה בחדרי ניתוחים ולמעשה ראה איך הקריירה שלו הולכת לפח.

זאת הבעיה עם overpowering pitchers. חיי המדף שלהם נורא קצרים. כל הפיצ’רים ששומעים עליהם מגישים בגיל 40 כדוגמת קורט שילינג, טים האדסון, רנדי ג’ונסון וגרג מאדוקס הם כאלה שלא מסתמכים רק על fastballs של 100 מייל לשעה, אלא על הגשות אחרות ששוחקות את הגוף פחות ולא גורמות להם לפציעות.
חשוב מאוד לטפל בפיצ’רים מהסוג הזה בכפפות של משי, ודווקא היו דיבורים שהנאשיונלס מתכוונים לעשות את זה אבל לרוע מזלם הגוף שלו נשבר לפני ה-limit שקבעו לו (150 אינינג’ס אם אני זוכר נכון). עכשיו אני מניח שהפיתרון הטוב ביותר יהיה לתת לו לנוח עד העונה הבאה בתקווה שהפציעה הנוכחית לא כה חמורה (ויש דיווחים סותרים בעניין הזה).

(DaYaNa) #122

אחרי הרבה תהייה איך משחקים בייסבול הבנתי בערך איך משחקים,את האמת זה ממקר.
אני מעבירה לילות שלמים מול פוקס ספורט וESPN בשקיקה אחרי NYY.
הספורט הבא שנותר לי ללמוד,קריקט ופוטבול אמריקאי

(Sprewell) #123

יאללה בנדה וכל השאר אתם מתבקשים להתפקד, מחר הדבר האמיתי סוף סוף מתחיל…

נתחיל כמובן איך לא, עם יקירי המדור. בניגוד גמור לעונה שעברה היאנקיז מגיעים לפלייאוף הנוכחי כשהם מוכים (ביטחון), חבולים (טשיירה ופטיט) ובעיקר מבולבלים (בארנט וריברה). על הנייר למרות שלא זכו בדיוויז’ן, המצ’אפ מול הטווינס אמור להיות הרבה יותר נוח מאשר התמודדות עם קליף לי פעמיים בסדרה של הטוב מ-5 אבל בלי יתרון ביתיות לאורך כל הפלייאוף (ותודה ל-NL שנזכרו לנצח את האולסטאר אחרי בצורת של 586 שנים) אנשים בברונקס חושבים פעמיים לפני שהמילה REPEAT יוצאת מהפה.

ג’ירארדי ממשיך עם הקונספט של 3 man rotation שהביא לו תואר לפני שנה (CC, יוז, פטיט, CC ופטיט).לא בדיוק אותה רוטציה כי AJ בארנט שמגיע לאחר עונה זוועתית יימלא ROLE לא מוכר לו מהבולפן בתקווה לפתח סוג של מומנטום ולחזור למקום הטבעי ברוטציה אם וכאשר היאנקיז יעלו ל-ALCS.

הטווינס כאמור לא יכלו לקבל את היאנקיז במצב טוב יותר, אבל בדומה ליריבה, גם הם סיימו את העונה בצליעה ובעיקר האיש שאמור (יחד עם ג’ו מאוור) לסחוב אותם בפלייאוף - פרנסיסקו ליריאנו שנותן פייט רציני לבארנט בתחורת הד"ר ג’קיל ומיסטר הייד של הליגה.

הסדרה השנייה תפגיש בין טקסס לטמפה ביי שמסתמנת כהימור הבטוח להגיע ל-WS ע"פ רוב הפרשנים. קשה למצוא חולשות אצל הקבוצה הזאת שמציגה את הרוטציה הטובה ב-AL ביי פאר , ליינאפ עוצמתי ובולפן יציב. אף פעם אסור להספיד קבוצה שמעלה את קליף לי ל-2 משחקים בסדרה קצרה אבל עדיין, טמפה פשוט קבוצה טובה יותר ואלא אם יקרו דברים באמת בלתי צפויים היא אמורה לעלות.
(- אגב, עם כל הסימפטיה ל-TB, אין שום סיבה הגיונית לאוהד נייטרלי לעודד אותם אלא אם לדעתו 10,000 צופים בטרופיקנה פילד עם פעמונים זה דבר שמצדיק פריים טיים.)

ב-NLDS מאז פגרת האולסטאר הפיליז נראים כמו קבוצה on a mission. דבר מתבקש אחרי ההתפרקות בעונה שעברה ופתיחת העונה החלשה. גם פה על הנייר מדובר בקבוצה כמעט בלי חולשות, כשאת קליף לי יחליף אס לא פחות ראוי בדמות רוי האלאדיי (פלייאוף ראשון בקריירה של האליל עם כמה שזה נשמע הזוי). מאחוריו האמלס שהתאושש מה-slump של העונה שעברה ונתן אחלה עונה ורוי אוסוולט שהגיע באמצע העונה בטרייד מהאסטורס משלימים את הרוטציה הכי מפחידה בפלייאוף. הבולפן שהיה החולייה החלשה בעונה שעברה השתפר ובקבוצה מקווים לקבל בראד לידג’ ה-iceman של 2008 (מתחיל להראות סימנים של חזרה לשם).
בשנים האחרונות הקבוצות שסומנו על הנייר כ-lock דווקא הודחו בבושת פנים (סט לואיס לפני שנה והקאבס לפני שנתיים) אבל לפיליז המנוסים זה לא צפוי לקרות.

בסדרה בין הג’איינטס לברייבס חובה לצפות רק כדי לתפוס את טים לינסקום מגיש. אין חווייה מהנה מזאת, באחריות. העילוי הזה מגיע לפלייאוף דווקא אחרי עונה הרבה פחות טובה מהשנתיים האחרונות בהן זכה בתואר ה-cy young אבל לקראת סוף העונה הצליח להתאפס על עצמו בחזרה ולהציג את היכולת הרגילה. 1-2 פאנץ’ שלו ושל מאט קיין אמור לשתק את ההתקפה הלא יציבה של הברייבס ולדעתי עם השילוב של יתרון הביתיות גם להביא NLCS ראשון אחרי 8 שנים.

הימורים:
ALDS - יאנקיז ב-4, טמפה ב-4
ALCS - טמפה ב-6

NLDS - פילי ב-3, ג’איינטס ב-5
NLCS - פילי ב-6

WS - פילי ב-7

(בנדה) #124

כתבת כבר הכל ובאופן מבריק כהרגלך. כל שנותר הוא לתת את תוצאות המשחקים בתחילת הפלייאוף שהחלו היום לפנות בוקר:

ההפתעה של הערב היא הפסדה של טמפה ביי, שעל פי העונה האדירה שלה ועל פי כל התחזיות מסתמנת כפיבוריטת הגדולה ל וורד סירייס. טקסס רינג’רס בראשות קליף לי, ניצחה 5:1 ומוליכים 1:0 בסידרה.

פיליז פתחו את הפלייאוף באופן מושלם כשניצחו את סינסינטי 4:0 ועם אלדדי אחד ענק שגרם להיטר(לא איפשר אף חבטה לשחקני סינסינטי) ולמעשה הוא השני בהיסטוריה שעושה זאת בפלייאוף.

הפסים מהתפוח הגדול, מגלים שאולי היה עדיף לא לפגוש את לי קליף ועוד פעמיים ועל אף ההיסטוריה שלא נזקפת לזכותם, כאשר הם מגיעים מהווילד קארד וללא יתרון ביתיות, מצליחים לנצח את מיניסוטה 6:4 בעיקר בשל אינינג שביעי מעולה של טיישרה שבשיוויון 4 במשחק הצליח לנפק הום ראן ולהכניס יחד עמו את וביסס נצחון שעליו שמר מריאנו ריברה ומוליכים 1:0 בסידרה.

עד כה פתיחה נהדרת לפלייאוף , יש למה לצפות.

(Sprewell) #125

מקווה מאוד שתפסת את המשחק של פילי. זאת הייתה תצוגת הפיצ’ינג הטובה ביותר שראיתי אי פעם וזה פשוט עצוב שהאלאדיי לא סיים עם פרפקט גיים (שמר עליו במשך 6 אינינג’ס). 25 מתוך 28 הזריקות הראשונות היו Strikes, זה הגיע למצב שהאוהדים באיצטדיון יודעים לאן הוא הולך לזרוק, כמו גם השדרים והחובטים אבל אף אחד לא מצליח לגעת בזה. חובטים מנפנפים על זריקות שנמצאות 2 קילומטר מהסטרייקזון ומסתכלים בנונשאלנטיות על Strikes. זה היה פשוט מדהים.

מה שעוד יותר מדהים זה שמדובר במשחק הפלייאוף הראשון שלו בקריירה. אחרי 10 שנים בטורונטו הקטנה שלא הייתה מצליחה להתגבר על הענקיות מניו יורק ובוסטון סוף סוף הוא קיבל את הצ’אנס להראות את הסטאף שלו בבמה הגדולה ביותר ועשה את זה כמו אחד הגדולים בהיסטוריה.

היאנקיז עשו את שלהם אבל אני במקומם מתחיל לדאוג קצת לגבי CC. בעונה שעברה הוא היה ענק וחלק מרכזי בזכייה אבל שנתיים קודם לכן הוא היה גרוע בשלבי הפלייאוף. אתמול הוא התקשה מאוד לבסס שליטה והיה נראה מאוד לא מפוקס. יכול להיות שזה נבע בגלל המנוחה הארוכה שהוא קיבל ואחרי 3 ימי מנוחה הוא ירגיש יותר טוב (יש פיצ’רים שאוהבים מנוחה קצרה כדי לא לצאת מהקצב - האלאדיי וסבאת’יה הם כאלה). בכל מקרה סוג של נורת אזהרה.

והמנצח הגדול בינתיים הוא כמובן אחד - קליף לי. כל תצוגה כמו אתמול שווה לו עוד כמה מיליונים בחוזה מהיאנקיז בעונה הבאה.

(Sprewell) #126

טוב אז בינתיים אני 3/4 בהימורים הודות לקליף לי המוטציה שממשיך להיות הפיצ’ר הכי יציב שנראה בפלייאוף בשנים האחרונות. שתי תצוגות הגשה מושלמות שלו בטרופיקנה פילד עשו את ההבדל והביאו לריינג’רס ניצחון בסדרת פלייאוף ראשונה בהיסטוריה של הפרנצ’ייז, דווקא כשהיה נראה שטמפה בדרך לעשות מיני רד סוקס ולנצח אחרי פיגור של 2-0 בסדרה.

היריבה ב-ALCS היא היאנקיז כמובן שלא התקשתה מול הטווינס הפאתטיים ועכשיו גם תזכה למיני יתרון כשלא תיאלץ להתמודד עם קליף לי עד המשחק השלישי בסדרה (המספרים שלו לאחר מנוחה קצרה של 3 ימים לא בדיוק מרשימים ככה שקשה לי להאמין שטקסס יעמיסו עליו) אליו היא שואפת להגיע כבר ביתרון של 2-0. ג’ירארדי ,אגב, יחזיר את AJ בארנט מהבולפן (לא נאלץ להגיש עדיין) וינהיג בפעם הראשונה רוטציה של 4 פיצ’רים.
ל-2 הקבוצות יש התקפה מפחידה שנמצאת בכושר נהדר, אבל היתרון של היאנקיז ברוטציה (למרות שבארנט היה ונותר סימן שאלה) ובבולפן אמור להטות את הסדרה לכיוון שלהם.

ה-NLCS מנגד מבטיח קרבות פיצ’ינג משובחים שלא כדאי לפספס. ביום שבת חצי ארה"ב (זאת של הרדנקים) כבר מתמרקת לקראת ה-WW3 בין רוי האלידיי לטים לינסקאם להם זאת תהיה בסך הכל הופעה השנייה בפלייאוף בקריירה. התחשב בכך שהראשון הגיש No Hitter שנחשב לתצוגת ההגשה השנייה הטובה בכל הזמנים והשני CG Shutout עם 14 סטרייקאאוט’ס אני חושב שמגיעה פה איזו קריאת - צ’יזס קרייסט!!!131421

על הנייר ההבדל בבולפן ובעיקר בהתקפה אמור לעשות את ההבדל לטובת פילדלפיה, אבל כאמור, הפיצ’ינג בפלייאוף משחק תפקיד חשוב מאוד והג’איינטס הם הקבוצה היחידה שמסוגלת להעמיד 3 פיצ’רים שבאמת מסוגלים לשתק את ההתקפה של הפיליז, לפחות על הנייר.