בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(Sprewell) #83

אוי אוי אוי האמלס, אני יכול להריח את הסירחון שדפקת עכשיו מביתי אי שם בירושלים… מה נהיה ממך תוך שנה זה פשוט לא להאמין.

וזה התחיל כל כך טוב…:cry:

(בנדה) #84

אין בלוף בספורט, ככל הנראה. שיערתי ומסתבר שלא ממש טעיתי כשסימנתי את קול האמלס, כחוליה החלשה אצל הפיליז. נוסף לזה, מפתח נוסף להותרת היאנקיז בחיים היה חובת ההגעה של איירוד לגמר ה WS .

שני התנאים מולאו , כך נוצר מצב שהיאנקיז ביצעו את המהפך המיוחל ומוליכים בסידרה 2:1 לקראת משחק מכריע הלילה. נצחון של היאנקיז והיתרון יהיה כמעט בלתי מחיק. שיוויון בסידרה ואנו נלך כנראה עד הסוף, כשברקע מהדהד בראשי העובדה שהפיליז ממש טובים מחוץ לביתם.

איירוד הגיע ולא סתם. הום ראן שלו באיניננג הרביעי שנקבע רק לאחר צפיות חוזרות ונשנות במצלמות הטלוויזיה וכפי שנאמר זו הפעם הראשונה שהחלטה משמעותית מתקבלת על סמך הטלויזיה. כדור שלו, פגע במצלמות הטלויזיה הממוקמות על אדן היציע וחזר למגרש ובמבט ראשוני ניתן היה לחשוב שפגע בקיר ואיפשר משחק מרגיל, אבל כשנבדק העניין, הרי שנקבע הום ראן שיצר שתי נקודות חשובות ליאנקיז וצימצמו ל 3:2 ומשם ואילך היו אלו רק היאנקיז ומיטב חובטיהם שעשו שמות בקול האמלס ולבסוף ניצחו 8:5 ויתרון בסידרה שעושה רושם עונה על כל הציפיות, עד כה.

הלילה שוב נראה את סאבתיה ביאנקיז, אבל מולו , משום מה לא יתייצב מיודענו קליף לי, אלא ג’ו בלנטון ובכך מאמן הפיליז מאמין ברוטציה רחבה בניגוד למאמן היאנקיז.

(בנדה) #86

האם היאנקיז בדרך לאליפות? עוד נצחון שהושג בעיקר באיניננג התשיעי והכל בזכות האיש המושמץ ביותר שבשני המשחקים הראשונים עוד פיקפקנו בו ועשוי להיות מיסטר נובמבר: A-ROD .

האיש הגיע שוב לעבודה ועשה זאת על הצד הטוב ביותר ובזמן הנכון ביותר והשאיר לריברה לשמור על היתרון הגדול.

המשחק החל בעבור האינקיז טוב ג’יטר ודמון השיגו 2 נק’ על הלוח והפיליז לא פיגרו אחריהם בהרבה כשויקטורינו השיג נקודה. ברביעי הווארד, שכפי שאמר ספירוול בתגובתו קודם, שטרם הגיע ממש לסידרה הצליח להשיג את הנקודה המיוחלת והישווה ל 2:2.

באיניננג החמישי שוב היאנקיז על הלוח ושתי נקודות האחת של סיוסר והשניה של קבררה העניקו שוב יתרון של 4:2 ליאנקיז, אבל הסיפור לא נגמר ובמאמץ רב הצליחו הפיליז להשוות בשתי נקודות משלהם על ידי הום ראן של יוטליי בשביעי והאחר של פאליז בשמיני השווה את התוצאה ל 4:4 .

אז הגיע האיניננג התשיעי: לידג’ הקלוזר לו פלייאוף רחוק מרמתו הרגילה הוציא את ג’יטר בחוץ , את דאמון קרוב לכך, אבל דרדלה שלו הביאה אותו לסינגל. כשטיישרה על הבסיס כחובט מצליח דאמון לגנוב את הבסיס השני ואף את השלישי ובנוסף לכך מאפשר לידג’ לטיישרה להגיע לבסי הראשון ואז עולה איי רוד ובדאבל נהדר מכניס את דאמון וצובר את הנקודה היקרה כשהוא בשני וטיישרה בשלישי וכל מה שצריך פוסדה לעשות וכך אכן עשה סינגל שלו מכניס את טיישרה ואיירוד הביתה ומבטיח יתרון של 7:4 כשכל מה שנותר לריברה לעשות לשמור ואכן עושה זאת בעזרת חבריו. נצחון ענק ליאנקיז שמריחים את הסוף . כעת זקוקים הם לנקודה אחת מתוך 3 המשחקים שנותרו על הנייר ומקווים שזאת הפעם מקרה הרד סוקס לא יחזור.

(Sprewell) #87

ניצחון שכולו רשום על ג’וני דיימון ובראד לידג’. דיימון עם RBI גדול באינינג החמישי שהגדיל את ההובלה, אבל בעיקר ב-AB הסופר איכותי שלו עם בראד לידג באינינג התשיעי’. הבן אדם פיגר בספירה 2-1 כשכל המומנטום בצד של לידג’ אחרי 2 האאוטים הקלילים לפני כן, במילימטר הצליח לגעת ב-pitch שאיצטדיון שלם, כולל אותי, חשב שהיא K ואז מי יודע מה קורה כשהמחבטים של פילי עולים (לפרוטוקול: לא היה קורה כלום מול ריברה המלך). החבטה שלו השאירה את היאנקס בחיים, והגניבת בסיסים שלו בכלל הוציאה את כולם ובעיקר את לידג’ מאיזון שמצידו ידע עכשיו ש-base hit=loss פחות או יותר. כשהוא הגיש ל-A-ROD ראו את הפחד בעיניים. ראו את אותו קלוזר אפס של העונה הרגילה.

אני מאוכזב אבל אני יודע שהשנה אין כוח שייקח מהיאנקיז את האליפות והאמת היא שבצדק. בפעם הראשונה מזה עשור סוף סוף המיליארדים שהם מוציאים בפרי אייג’נסי לא מתפוצצים להם בפנים - בעיקר בגלל שלראשונה מזה הרבה זמן הם אשכרה השקיעו בבניית הרוטציה והביאו את הפיצ’ר הכי טוב במשחק - ככה שזה לא אמור להפתיע אף אחד שעקב אחריהם השנה יותר מדי.

(Sprewell) #88

ואלה היו 60 שניות (בערך הזמן שלקח לג’ירארדי להוציא את בארנט) על למה לא כדאי לפתוח עם פיצ’ר on short rest…

אחרי הופעה כזו אני רק מעריך יותר את סוס העבודה הזה שנקרא CC סבאת’יה. לא יודע מי פה עוקב אבל ב-3 שנים האחרונות אין פיצ’ר שהזרוע שלו נטחנה יותר משלו. זה אומר פתיחות on 3 day rest כשלמאמן מתחשק, זה אומר 120 זריקות בכל פתיחה ללא יוצא מן הכלל וזה אומר לפחות 250 אינינג’ס בשנה. זו אחת הסיבות שאנשים הציגו באשר להתרפקויות שלו ב-2 הופעות הפלייאוף הקודמות שלו, כשהמקרה במדי מילווקי עבר כל שיא אפשרי עם משהו כמו שבועיים רצופים שבהם הוא פתח ללא מנוחה, עד הפלייאוף בו הוא שבק חיים.
היאנקיז שמו לב לזה והתנהלו איתו בכפפות של משי לכל אורך העונה ובינתיים זה משתלם להם ובגדול בפלייאוף העצום שהוא נותן, אבל זה עדיין לא אומר שכל אחד, על אחת כמה וכמה ד"ר ג’קיל ומיסטר הייד כמו AJ בארנט בנוי לזה.

הפיליז עשו את שלהם עם הגב לקיר ונתנו לאוהדים שלהם לפחות משחק אחרון ביתי נורמלי לזכור ועכשיו זה יכול להתפתח לכל כיוון. פדרו מרטינז ביאנקי סטאדיום, שוב, ובאמת שאני לא יודע למה לצפות. שום דבר לא יפתיע אותי; CGSO או איזו התפרקות קולוסאלית שתחסל את כל הסיכויים. ממול יעמוד שועל וותיק נוסף בדמותו של אנדי פטיט שקצת חרק בשבת אבל הספיק להביא ניצחון חשוב ליאנקס.

ושום מילה על צ’ייס אטלי, אסור לנחס את הבן אדם… פשוט נמצא בספירה אחרת.

(בנדה) #89

היאנקיז עשו זאת. לפנות בוקר הם ניצחו את המשחק השישי וזכו בסידרה ובאליפות בפעם ה 27.

עם תחילת המשחק, נדמה היה כי היאנקיז לא יוותרו ומקרה הרד סוקס לא יחזור הפעם. כבר באיניננג השני הראה השחקן המצטיין להערב הידקי מאטסוי לאן מועדות פני המשחק ועימה הסידרה. הום ראן שלו הכניס אותו ואת רודריגז שהיה כבר על הבסיס קודם , הביתה ולוח התוצאות הראה על 2:0 .באיניננג מיד אחריו(השלישי) חבטה נהדרת שלו למרכז הכניסה הביתה שני שחקנים נוספים וכבר 4:1 . באיניננג החמישי חבטה שלו לצד ימין של המגרש הכניסה שוב שני שחקנים נוספים כשקדם לכך חבטה טובה של טיישרה שהכניסה עוד אחד הביתה וכך בתום 5 איניננגים התוצאה כבר הראתה על 7:1 . הפיליז עוד עשו קולות של חזרה ובאיניננג השישי הווארד שנזכר להגיע לסידרה חבט להום ראן והכניס עמו עוד אחד וצימק את התוצאה ל 3:7 , אבל זו היתה שירת הברבור וריברה דאג לסגור את הסיפור והיאנקיז הם האלופים לשנת 2009 בפעם ה 27 !

היה עצוב לחזות בפיצ’ר הנהדר והוותיק פדרו מרטינז כשלעומתו אנדי פטיט עשה את עבודתו, על אף מנוחה של שלושה ימים בלבד .

בגדול אין ראוי מהיאנקיז לזכות באליפות העונה. הם היו טובים לאורך כל העונה ולשם שינוי, העונה האלופה יותר מראויה. כתב לעיל, ידידי ספירוול, שהעונה ליאנקיז התחבר הכל והכסף הרב אותו הם משקיעים מידי עונה, עמד הפעם בציפיות והוכיח את עצמו ולתושבי התפוח הגדול יש עדנה לאחר כמעט עשור של אכזבות.
האלופים המכהנים עד אמש, פילדלפיה עשו עונה גדולה והגיעו שוב לגמר הגדול מכולם בענף הבייסבול, אולם חובטיהם הנהדרים ובמיוחד הווארד לא הגיעו לסידרה ושם הם נפלו. לדידי, הסידרה הזו הוכרעה על ידי החובטים! בשתי הקבוצות מצויים מיטב החובטים בענף וזאת הפעם ידם של היאנקיז על העליונה והוכיחו שהם הטובים ביותר.

ספירוול הבמה שלך לסיכום.

(Sprewell) #90

עם כל הצער והכאב שבלראות את המלוקקים האלה חוגגים, מגיע להם, כפי שכבר בנדה ציין. אמנם לא חכמה עם קבוצה ששפכה 420 מיליון דולר בפרי אייג’נסי אבל עדיין - כבוד. הם היו הקבוצה הטובה ביותר לאורך כל העונה; פיצ’ינג, בולפן, התקפה, הגנה, small ball וכו’ וכו’. הפתיחה הייתה צולעת, העיתונים שתו ל-CC וטשיירה את הדם, הבולפן נראה רעוע, איירוד היה טרוד בפרשת הסטרואידים, אבל מהרגע שהוא חזר, משהו שם נדלק והתחילה דהרה שהסתיימה הלילה עם הגראונד בול שיין ויקטורינו.

לקראת הפרי אייג’נסי הקרב ובא באמת שאני לא רואה איפה היאנקיז עוד יכולים להתחזק. בהנחה שג’ובה חוזר לרוטציה ולא נשאר בבולפן, אולי עוד ריליבר אמין לפני פיל יוז שהיה ה-set up guy מס’ 1 העונה (מיועד להיות היורש של ריברה כנראה), ואיזה מחבט על חשבון מאטסוי (האליל!) שכנראה לא ימשיך, אבל בגדול לא רואה עוד big money שהולך להישפך. אין למה, אין על מה. אלה אמנם היאנקיז ואף אחד לא יופתע במידה וכן, אבל לא רואה סיבה מיוחדת.

הפיליז מבחינתם מסיימים עונה לא רעה, עם טעם של אכזבה בפה כי בסופו של דבר הם נפלו עם הסלאגר שלהם, ריאן האוורד, שחוץ מההומר בגארבג’ טיים אתמול לא הגיע לסדרה ואף שבר את שיא ה-סטרייקאאוט’ס לשחקן ב-WS, ועם הפיצ’ינג שעל הנייר לא היה אמור להסריח בצורה שהסריח. קול האמלס שהפך לשיחת היום בעיר החירות בימים האחרונים מקבל סוף סוף את החופשה לה פילל ובעונה הבאה אם אכן יעבוד על ההגשות ויוסיף לארסנל שלו גם curve ball איכותי לשם שינוי, הוא אמור להיות חלק מה-1-2 פאנץ’ הכי עוצמתי בליגה מאחורי קליף לי. חיזוק הבולפן הוא must מבחינתם ואם אני אחד ממקבלי ההחלטות בפרונט אופיס אני גם מתחיל להתעניין באי אילו קלוזרים שיהיו בפרי אייג’נסי, כי השואה הגרעינית שבראד לידג’ העביר אותה כל השנה, כולל במשחק הכי חשוב של העונה, מצריכה איזושהי וועדת חקירה. אני אמנם מאמין בו מקצועית וחושב שהבעיה היא רק מנטאלית אבל עדיין לא יודע אם אני לוקח כזה סיכון באחת העמדות החשובות, בטח לקבוצה שמתיימרת להיות קונטנדרית כמו הפיליז.

אה, וקליף לי, חוזה עתק (שנה הבאה FA), מתבקש. לפני שכל הגדולות ייכנסו לתמונה.

(בנדה) #91

[quote=Sprewell;849611]
אה, וקליף לי, חוזה עתק (שנה הבאה FA), מתבקש. לפני שכל הגדולות ייכנסו לתמונה.[/quote]

סיכום נהדר , ספירוול. רק אלוהים יודע איך איש שכמותי, נתפש כחובב היאנקיז בביסבול. קורה גם לגדולים ממני, עובדה רבים וטובים כאן אוהדים את הצהובים המאוסים בכדורסל הישראלי…

הותרתי ציטוט זה על כנו, בעיקר משום ששוחחתי עם חבר לפנות בוקר (אוהד דווקא את הרד סוקס…) והוא טען בפניי שלא אתפלא, אם לי קליף יקבל הצעה מה"מלוקקים" כפי שאתה מכנה ויעבור לשם בעד הכסף הגדול… ולמרות מה שכתבת שמבחינה מקצועית אין מה לשפר בקבוצה הזו, הרי שהפסיכים ביאנקיז עוד עלולים לשפוך כהרגלם סתם כסף…

(Motherfucker) #92

if you cant beat him, buy him!

אם לשים בצד את העובדה שלא יכולתי לדבר בערך מאמצע האינינג השני (ולא בגלל צרחות יתר אחרי הHR של מאטסוי…) היה ממש כיף אתמול. האווירה הלוהטת, אוכל סביר והחגיגות בטיימס סקוור אחרי המשחק. תמיד נחמד לראות את כל העיר מאוחדת ושמחה בגלל אירוע ספורט אחד. חבל שבניו יורק זה לא קורה הרבה בעשור האחרון.

הרגע ההזוי של הלילה: גבר ואישה אוהדי פילי עומדים בגאווה בלב הכיכר מול קרוב ל100 אוהדי יאנקיז שמקיפים אותם בצעקות גנאי. אין לי מושג למה הם עשו את זה, אבל הם צריכים להודות שהשוטרים הכריחו אותם להתרחק משם לפני שכמה דומיניקאקנים שיכורים היו עושים מהם קציצות. או יותר הולם, פילי צ’יז סטייק…

(Ricardo) #93

כמה צפוי היה הניצחון הזה, כמה שרציתי שפיליז ינצחו. פדרו עשה כל מה שיכל אבל לא הצליח לו.

למבינים מכם, מה הרד-סוקס צריכים לעשות כדי ללכת עד הסוף בעונה הבאה?

(Sprewell) #94

הכישלון היחסי של בוסטון השנה לא נבע בגלל חלקים חסרים או חורים כאלו ואחרים ברוטציה ובליינאפ אלא אך ורק בגלל אנדראצ’יבינג. על הנייר יש לרד סוקס קבוצה מדהימה.

באוף סיזן, האמת היא שלא צפויים יותר מדי שינויים כפי שעלול להצטייר מהדחה חדה וכואבת כבר ב-ALDS. הרוטציה הפותחת שלהם עם בקט-לסטר-Dice-K ו-ווייקפילד/בוקהולץ די סגורה ואחרי שלא עשו צעד בטרייד דד ליין בכדי להביא את רוי האלאדיי (אחד הפיצ’רים הטובים במייג’ורס) שהצריך וויתור על מס’ רב של פרוספקטים, אני לא רואה את זה קורה בעונה הבאה אם כי עדיין יש על כך דיבורים ולאחר ההדחה בפלייאוף כמה עיתונאים ביקרו את ת’יאו אפשטיין, ה-GM של הרד סוקס שלא ביצע את הטרייד. קשה לראות את לסטר ובקט נותנים עונה לא יציבה (בלשון המעטה) נוספת כפי שנתנו השנה, וגם היכולת המסריחה של מאטסוזאקה - עם כמה שאני לא מחזיק ממנו - לא אמורה להימשך בעונה הבאה (המחנה שלו דאג לזיין בשכל ולומר שהוא סבל מ"שחיקה" אז בעונה הבאה לאחר מנוחה של כמה חודשים נראה עד כמה זה נכון).

מבחינת ליינאפ אין יותר מדי מה לשפר. כעיקרון, ג’ייסון ביי מסיים השנה חוזה ויחד עם היציאה של מאט הולידיי לפרי אייג’נסי, אפשטיין יצטרך להחליט מי מבין השניים יקבל את המיליונים כשהנטייה הראשונית היא להמשיך עם ביי שנתן עונה וחצי נהדרות ברד סוקס והשכיח במקצת את העזיבה של מאני רמירז (אם כי עשוי מאוד להיות שהוא גם על הראדר של היאנקיז). מלבדו, הקאצ’ר ויקטור מארטינז שהגיע השנה בטרייד מקליבלנד מסיים חוזה בשנה הבאה וגם צפוי לקבל הצעה מפוצצת על השולחן. הסימן שאלה היחיד הוא ביג פאפי שמשנה לשנה רק הולך ודועך והעונה זה כבר שבר את כל השיאים. במצבו הנוכחי הוא לא בדיוק אטרקציה שאפשר לשלב באיזשהו טרייד משתלם והרד סוקס די תקועים איתו ב-DH.

אבל בסך הכל אם אני אוהד של הרד סוקס היום, אני לא מודאג. ליינאפ שמורכב מחובטים נהדרים כמו פדרויה, יוקיליס, מרטינז, לואל, ביי/הולידיי (כמעט בוודאות) הוא הרבה מעל הממוצע בליגה הזו והרוטציה כאמור גם כן צריכה לעשות את שלה. הבולפן של הרד סוקס נחשב לאחד הטובים במייג’ורס עם הרליברים אוקאג’ימה, בארד וראמירז וגם הקלוזר פאפלבון שהחריב את העונה הוא אחד הטובים והיציבים בליגה.

(Ricardo) #97

הסוקס צפויים להחתים את ג’ון לאקי של האיינג’לס ל-5 שנים, לא קצת הרבה מידי?
בנוסף, גם מייק קמרון צפוי לחתום לשנתיים. המגה-פרוספקט הקובני ארולדיס צ’פמאן קיבל הצעה מהסוקס אבל לאחר מכן קיבל גם מיוסטון. מישהו יודע קצת לפרט על הבחור?
גם הסוכן של ניק ג’ונסון אמר שישנם מגעים עם הקבוצה אבל שום-דבר עדיין לא סגור.

Go sox!

(Motherfucker) #98

סקוט בוראס מתחיל לעבוד: ג’וני דיימון בן ה36 דורש חוזרה ארוך טווח ששווה 13 מיליון דולר בשנה. היאנקיז מתעלמים נכון לעכשיו.

(בנדה) #99

[quote=Sprewell;850093]

*קח לדוגמא את הפיליז. שלחו חבילת פרוספקטים נאה במיוחד לקליבלנד בתמורה לקליף לי. עכשיו אתה מוזמן למצוא לי מישהו במערכת או בקהל שאשכרה מתחרט על כך או חושב שמדובר בטעות לטווח הארוך.[/quote]

אז זהו, כנראה שיש מי שמתחרט על כך ומעביר אותו בטרייד לסיאטל תמורת רוי האלאדיי מטורונטו .
אין ספק שאפילו קליף לי המום =-O מכך, אבל זו המציאות. נו, לפחות הוא לא הגיע ליאנקיז.

אגב שון,
האם היאנקיז לא מביאים את ניק ג’ונסון במקום דיימון?

(Sprewell) #100

הרבה אנשים לא הבינו בהתחלה את המהלך, אבל לי לא כל כך המום ואם מסתכלים לעומק מבינים את הסיבות שהפרונט אופיס המדהים (ה-GM של הפיליז צריך לקבל פסל בכניסה לאיצטדיון) פעל בצורה שבה הוא פעל.
נתחיל מזה שלקליף לי יש שנה נוספת בחוזה. בחורף הבא הוא פרי אייג’נט, וכבר הבהיר לפילדלפיה שהוא רוצה לקבל (ובצדק) חוזה דומה לחבר שלו מקליבלנד, CC סבאת’יה (להזכיר למי ששכח, 160 מיליון ל-7 שנים). ה-GM של הפיליז הקשיב והבין שאין שום מצב בעולם שהוא הולך לעשות את זה (בעיקר מתוך עיקרון של לא לתת לפיצ’ר חוזה שהוא מעבר ל-3-4 שנים) והחליט לראות מה יש לבלו ג’ייס לומר בעניין.

לא יודע עד כמה יצא לך לעקוב בשנים האחרונות, אבל רוי האלאדיי לדעת לא מעט אנשים הוא הפיצ’ר הטוב ביותר בליגה. הבן אדם טוחן אינינג’ס בצורה שאין שנייה לה, בעל מס’ ה-CG הרב בליגה בשנים האחרונות, כשאת כל זה הוא עושה בדיוויז’ן הכי קשה במייג’ורס - מול הרד סוקס והיאנקיז. הדבר היחיד שאין לו זה ניסיון בפלייאוף, אבל כשמדובר בפיצ’ר כל כך יציב וטוב, שעושה את העבודה תמיד מול 2 ההתקפות הטובות בליגה, זה לא אמור להוות בעיה. על אחת כמה וכמה כשהוא עובר ל-NL, שבצורה מובהקת ליגה התקפית הרבה פחות טובה וכבר גרמה ללא מעט פיצ’רים שעשו את המעבר מה-AL, להפציץ מספרים טובים עוד יותר ממה שהיה להם בעבר.

בניגוד לקליף לי, אצלוה-top priority זה הרצון לשחק בקונטנדרית כמו פילי ורק אח"כ הכסף. מה גם שהוא מוכן לדרישות שלהם (כלומר חוזה ל-3 שנים) וזה מה שלמעשה נתן את האור הירוק לעסקה. כרגע מדובר בטרייד שכל הצדדים המעורבים בו יוצאים מורווחים, כשפילי מקבלים את האס לו הם שיוועו ובתנאים שלהם (ושוב, לדעת רבים מדובר בפיצ’ר טוב יותר מלי), סיאטל משלימה 1-2 פאנץ’ מטורף לחלוטין והטוב בליגה ללא עוררין של קליף לי ו-פיליקס הרננדז (גם אם זה רק לשנה) וטורונטו מקבלת חבילת פרוספקטים לא קטנה שמי יודע האם ישתלמו לה בעתיד או לא. הם מבחינתם קיבלו על האלאדיי את המירב, שכן גם היאנקיז וגם הרד סוקס לא היו מוכנות לשחרר את הפרוספקטים הרצויים, וגם לא חיזקו יריבה לדיוויז’ן. ימים יגידו מי הרוויחה ומי הרוויחה יותר.:wink:

האם היאנקיז לא מביאים את ניק ג’ונסון במקום דיימון?

לאור הדרישות הלא הגיוניות של סקוט בוראס (הבן אדם אליל) זה אכן הולך בכיוון הזה אבל אני עדיין מהמר שאחד הצדדים יתקפל (כלומר בריאן קאשמן) כמו בכל אחד מה-34539 המו"מים שהשניים ניהלו בשנים האחרונות ודיימון ימשיך ביאנקיז.

(בנדה) #101

ספירוול,
תשובה נהדרת קבל במדד.

אין לי יומרות להכיר מלפניי ולפנים מה מתרחש בתחום, לבטח לא מה שמתרחש בשנים האחרונות. כמו גם העובדה שאין לי יומרות בנושאים אחרים בספורט האמריקאי שאין לי יותר את הזמן לעקוב ולנתח את כל הניואנסים. גם כך, לירן, בוריס ועוד נוספים תוהים כיצד אני מצליח לעקוב אחר כל כך הרבה ענפי ספורט…

מקובל עליי הניתוח שלך ויש בו הרבה הגיון, אני רק הגבתי למה שכתבת בידיעה שהופיעה היום.

לבטח, אתקיל אותך בעוד שאלות ותהיות שיצוצו מפעם לפעם, משום שהן אתה והן שון מספקים הרבה אינפורמציה מאחורי הקלעים עם טעם רב בהם.

(Ricardo) #102

לפי מה שהבנתי, הטרייד הזה גרוע מבחינת אטלנטה.

(Sprewell) #103

אני הייתי מנסח את זה יותר בכיוון של גניבה (נוספת) של היאנקיז ומהלך מבריק (נוסף) של בריאן קאשמן. חאבייר ואסקז הוא פיצ’ר לא רע בכלל שמגיע לאחר עונה מצויינת בברייבס, ואמור להשלים רוטציה חזקה מאחורי CC, AJ, ו-AP (לדעתי אפילו לפני פטיט). ההגעה שלו גם מאפשרת לג’ובה צ’מברליין להמשיך את ה-role שלו בבולפן יחד עם פיל יוז, אם כי עדיין יש סיכוי שהיאנקיז ינסו שוב אחד משניהם ברוטציה (ככל הנראה ג’ובה).

המחיר ששולם עליו הוא מצחיק במקרה הטוב. מלקי קבררה הוא שחקן טוב אבל סובל מבעיה קשה של חוסר יציבות וניתן להחלפה בקלות בין אם ע"י ברט גארדנר (כרגע אלה הדיבורים אבל לדעתי אין שום סיכוי שהיאנקס יסתפקו בזה אלא אם הם ממש בונים על החורף הבא שאמור להיות עמוס באאוטפילדרים מצויינים) ובין אם ע"י דיימון או אפילו הולידיי או ביי (למרות שזה פחות סביר וכרגע לפי הדיווחים לא עומד על הפרק). אטלנטה עשו את הטרייד בגלל - איך לא - רצון להיפטר מחוזה בשווי 11.5 מיליון לשנה.

לואסקז, אגב, זה יהיה פרק שני בברונקס לאחר שנשלח ע"י היאנקיז (בעל כורחם) לאריזונה בטרייד המפורסם של רנדי ג’ונסון ב-2004. המספרים שלו היו טובים בהתחלה אבל אח"כ הוא סבל מסדרת פציעות וסיים את הקדנציה חלש.

(Ricardo) #104

האמת היא שהולידיי או ביי, לפי מיטב הבנתי, נמצאים על הכוונת חזק. מאחר וביי בכלל ניתק כל אפשרות לחוזה עם הסוקס, אין סיכוי שילכו עליו?

(Sprewell) #105

כשמדובר ביאנקיז (וגם ברד סוקס למען האמת) הכל אפשרי אבל הדיווחים האחרונים הם שג’ייסון ביי קרוב מאוד למטס שמציעים 65 מיליון ל-4 שנים כשהבעיה היא השנה הנוספת אותה ביי רוצה.

סיינט לואיס שמו למאט הולידיי על השולחן הצעה בסך 128 מיליון ל-8 שנים. על פניו הצעה שצריך לחטוף, אבל הבעיה היא שסקוט בוראס אוהב לקחת את הזמן במו"מים ולכן זה עדיין לא יצא לפועל.
עם החור של היאנקיז כעת ב-LF זה עוד עשוי להשתלם לו, אם כי שוב, לפי הדיווחים האחרונים זה לא עומד על הפרק.