בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(בנדה) #61

פילדלפיה (הפיליז) האלופה הגאה הם הקבוצה הרביעית להשלמת הגמרים האיזוריים ותפגוש את הדודג’רס של המאמן ג’ו טורה.
הפיליז עשו מעשה האיינג’לס שלשום בבוסטון. יתרון של 2:4 באינינינג התשיעי לרוקיז , לא הועיל והפיליז במהפך אדיר(הווארד היה האחראי הבלעדי לכך) הצליחו לאגור 3 נק’ באינינג האחרון והקובע ויתיצבו לגמר האיזורי ביום ה’ בלילה.

הגמר האיזורי השני שנקבע אתמול הוא המשחק בין היאנקיז לאיינג’לס, שיתקיים ביום ו’.

(Ricardo) #62

היאנקיז לוקחים, לצערי.

(לייזר) #63

[quote=בנדה;839049]פילדלפיה (הפיליז) האלופה הגאה הם הקבוצה הרביעית להשלמת הגמרים האיזוריים ותפגוש את הדודג’רס של המאמן ג’ו טורה.
הפיליז עשו מעשה האיינג’לס שלשום בבוסטון. יתרון של 2:4 באינינינג התשיעי לרוקיז , לא הועיל והפיליז במהפך אדיר(הווארד היה האחראי הבלעדי לכך) הצליחו לאגור 3 נק’ באינינג האחרון והקובע ויתיצבו לגמר האיזורי ביום ה’ בלילה.

הגמר האיזורי השני שנקבע אתמול הוא המשחק בין היאנקיז לאיינג’לס, שיתקיים ביום ו’.[/quote]

פעמיים ברציפות באינינג התשיעי. הרוקיז קבוצה מצוינת, חבל לי עליהם.

אין לי שום בעיה לראות את ברד לידג’ מתמוטט באינינג התשיעי מול רמירז, קמפ ושות’. הדודג’רס קבוצה פחות טובה לכל הדעות, אבל אני רואה סיכוי לפייט כאן.

היינקיז צריכים לקחת את הסיפור הזה והדבר האחרון שהיה עוצר את זה הסוקס העלובים. האיינג’לס הרבה יותר מסוכנים. בכלל, האיינג’לס קבוצה אגרסיבית מאוד מבחינה התקפית, כך שאנחנו נראה משחקים מבדרים.

(בנדה) #64

הראשון בגמר האיזורי הולך לפיליז. נתחון בתוצאה 8:6 הקנה יתרון של 1:0 בסידרה.

ההתחלה דווקא היתה מעודדת מבחינת הדודג’רס כשקלייטון קרשאו שמר יפה מאוד את החובטים הנהדרים של הפיליז עד לתחילת האיננג החמישי, שם קרס באחת והם ראן אחחד קיבע 3 נק’ לפיליז ועוד שתי ריצות של סינגל וכך באחת התוצאה הורתה על 5:1 לפילדלפיה האלופה הגאה. הדודג’רס עוד לא נכנעו ובאותו איניננג משוגע (5) אף הם הצליחו להכניס בהום ראן שני חובטים וסינגל והנה אנו בתוצאה של 5:4 לפיליז.

האינינגים 6 ו 7 התאפיינו בהחלפות פיצ’רים מצד שתי הקבוצות(הבולפנים למינהם) עד להגעתם של הקלוזרים. לדודג’רס היתה הזדמנות מצויינת כשכל הבסיסים מלאים, אבל איכשהו הפיצ’ר התורן בפיליז , יצא מזה ומנע מבוכה רבתי.

האינינג השמיני , כמו בחמישי שוב העיר את המשחק . ג’ורג’ שריל , איפשר כשל בלהוציא את החובטים מפיליז והום ראן נוסף של ראול איבנייז הוסיף 3 נק’ תמימות לפיליז שנראו בדרך הבטוחה לנצחון. הדודג’רס עוד השיגו נקודתיים באינינג הזה ולא אבדה תקוותם, אולם ברד לידג’ שכשל העוה , לא אחת, הצליח שוב לשמור את המשחק ובפלייאוף הזה הוא הגיע בגדול כקלוזר ומספק את התמורה.

יצויין שזהו נצחונם השלישי של הפיליז מחוץ לביתם וככל הנראה למושג בתיות מול הפיליז אין משמעות.

היום משחק נוסף בסידרה וכמו כן משחק מס’ 1 בגמר החטיבה השניה במה שאמור להיות משחק מרתק ומסקרן עד מאוד בין היאנקיז לבין המלאכים מלוס אנג’לס.

(לייזר) #65

הBULLPEN של הפיליז מסריח, ריאן מאדסן היה פאתטי וגם לידג’, ש"הציל" (עד כמה זה קשה “להציל” כשכל מה שאתה צריך זה להוציא שלושה חובטים מבלי לאבד יתרון?) נראה לא משהו בכלל.

ההתקפה של הדודג’רס הייתה טובה יותר מזו של הפיליז (כפליים חבטות) אך המגישים של הדודגרס (שריל וקרשאו) פעמיים חטאו והציפו את הבסיסים מבלי לגרום לחובטים שמוללם להניף מחבט. פעמיים זה גרם להום ראן של שלוש.

מול היעילות הזו, הדודגרס כשלו לנצל את כמות החבטות שלהם והותיאו את הבסיסים מלאים פעם אחת ובפעם השניה, באינינג השמיני מאני רמירז דפק סטרייק אאוט מול מאדסן, כשהום ראן (נוסף, אחרי זה אותו חבט בחמישי) היה נותן לדודג’רס יתרון.

(Sprewell) #66

ההשתהות של טורה עם קרשאו ששלח רמזים ברורים פיטץ’ אחרי פיטץ’ שאוטוטו ההתפרקות הולכת להגיע הרגה את הדודג’רס. בפלייאוף למאמנים אין את הפריבליגיה לחכות עם חילופים וחובה להגיב מהר, כי בניגוד לעונה של 162 משחקים, אין יותר מדי אפשרויות לתקן. דווקא טורה הראה בסדרה הקודמת עם הקרדינלס שאין לו בעיה לפנות לבולפן התותח שלו ברגע שה-SP מראה סימני חולשה ובמשחק הראשון רנדי וולף ראה את הדאג אאוט כבר אחרי 3.1 אינינג’ס. קצת מוזר שאתמול, שלוש wild pitches, שתי הולכות רצופות (אחת של הפיצ’ר) ובכלל, חוסר התמצאות משוועת ב-strike zone לא הספיקו בשביל להוציא אותו, גם לא כשבדרך הוא קיבל בראש מקרלוס רואיז.

(בנדה) #67

הדודג’רס חזרו לחיים היום לפנות בוקר. הם הצליחו לנצח בסיום 1:2 ולהשוות את הסידרה ל 1:1

אני הצלחתי לראות עד האינינג השמיני לערך כשגם שלושת האינינגים הראשונים, היו בזפזופ ולא מעקב צמוד(גמר המונדיאליטו התארך בשל הארכה ופנדלים).
היות וכך אין לי יומרות לתאר משחק, שלא ממש ראיתי. אתם מוזמנים לעשות זאת במקומי.

המשחק השני בלילה זה בין היאנקיז לאיינג’לס הסתיים בנצחונה של ניו יורק על לוס אנג’לס בתוצאה 1:4 . היאנקיז עלו ליתרון 1:0 בסידרה.
גם משחק זה לא ראיתי ולכן התוצאות בלבד מוצגות כאן.

יהיה מעניין מאוד אם אכן יתרחש ה"נס" ובסידרת הגמר(וורלד סירייס) נחזה בג’ו טורה מגיע למפגש טעון מול האקסית שלו…

העריכה באה בעקבות ההערה של לייזר.

(לייזר) #68

בנדה: זה היה המשחק הראשון בין היאנקיז לאיינג’לס והוא לא התעלה לרמות גבוהות במיוחד בגלל קור הכלבים ששורר בעירי בימים האחרונים. ללא הום-ראנז, עם הופעה יפה של סבאטיה ועם מסיכות סקי.

נס אמיתי: אם הפיליז יפגשו באיינג’לס בוורלד סיריס, הרייטינג יהיה נמוך יותר ממשחק ממוצע של היאנקיז.

(בנדה) #69

אלכס רודריגז החובט הכל כך מושמץ ברגעי המאני טיים, עשה זאת שוב והציל ליאנקיז את התחת.

היאנקיז שהיו על סף הפסד לאחר שבאינינג ה 11 הוליכו האיינג’לס ביתרון נקודה 3:2 והיו כמטווח יריקה ופסילה אחת להביא את הסידרה הביתה לשיוויון 1 , אבל אלכס הגיע ומוכיח שכנראה העונה הוא חובט שונה מההתפרקות שהורגלנו לראות אצלו בפלייאוף. הוא השווה את התוצאה בהום ראן נהדר וכפה שיוויון שממנו דווקא האינג’לס עם כל כך הרבה שטויות שעשו וגרמו לכך שהיאנקיז ניתלו זאת וקברו עוד נקודה שקבעה נצחון אף במשחק השני3:4 ולהוליך בסידרה 0:2 בכדי לצאת לסן פרנססיקו רגועים ולנסות ולגמור את הסידרה או לכל הפחות לגנוב משחק אחד בחוץ.

היום המשחק השלישי בסידרה המקבילה בין הדודג’רס לפיליז . שם כזכור הסידרה בשיוויון 1

(לייזר) #70

[quote=בנדה;840945]אלכס רודריגז החובט הכל כך מושמץ ברגעי המאני טיים, עשה זאת שוב והציל ליאנקיז את התחת.

היאנקיז שהיו על סף הפסד לאחר שבאינינג ה 11 הוליכו האיינג’לס ביתרון נקודה 3:2 והיו כמטווח יריקה ופסילה אחת להביא את הסידרה הביתה לשיוויון 1 , אבל אלכס הגיע ומוכיח שכנראה העונה הוא חובט שונה מההתפרקות שהורגלנו לראות אצלו בפלייאוף. הוא השווה את התוצאה בהום ראן נהדר וכפה שיוויון שממנו דווקא האינג’לס עם כל כך הרבה שטויות שעשו וגרמו לכך שהיאנקיז ניתלו זאת וקברו עוד נקודה שקבעה נצחון אף במשחק השני3:4 ולהוליך בסידרה 0:2 בכדי לצאת לסן פרנססיקו רגועים ולנסות ולגמור את הסידרה או לכל הפחות לגנוב משחק אחד בחוץ.

היום המשחק השלישי בסידרה המקבילה בין הדודג’רס לפיליז . שם כזכור הסידרה בשיוויון 1[/quote]

השם של האיינג’לס טיפה דפוק “הלוס אנג’לס איינג’לס של אנהיים” אבל הם לא נודדים צפונה לSF כדי לשחק את משחקי הבית שלהם…

A-Rod משחק כיום ביאנקיז הכי חזקים מבחינה התקפית שראיתי מאודי. ג’יטר בעונה מדהימה, טשיירה המצוין, סווישר הטוב מאוד ושאר הידועים הפכו אותו ממצרך נחוץ לאקסטרה. כל ההייפ סביב הגירושין, הממריצים והפציעה בתחילת העונה הפכו אותו עצמו לרגוע יותר. אני בטוח שזו העונה של היאנקיז.

קליף לי במשחק מצוין וריאן הווארד שהמשיך ברצף הRBI שלו - לפחות אחד בשבעה משחקים רצופים, שיא פוסט-סיזן בצוותא עם שחקנים מהעבר הרחוק מאוד - קרעו את הדודג’רס, שהצליחו לחבוט בכדור בדיוק שלוש פעמים, 11-0.

(בנדה) #71

מה שהיה אמש, היתה שחיטה !

הדודג’רס נראו כל כך מסכנים ולעומתם קליף לי, נראה מפלצת לדידם, פשוט לא כוחות.

לייזר,
אני מסכים עימך שהחובטים ובכלל משחק ההתקפה של היאנקיז הוא מן הטובים שנראו זה זמן רב, אבל גם לפיליז חובטים ומשחק התקפה נהדר ומעניין אם וכאשר הוורלד סירייס יתקיים בינהם(סביר להניח שזה מה שאכן יקרה) האם דווקא לפיצ’רים יהיו המפתחות לנצחון או דווקא החובטים ומשחק ההתקפה של שתי הקבוצות.

קראתי ותקן אותי אם אני טועה(אתה הרי חי שם) שהאחראי ליכולת של א-רוד (קונטרה לאנגלית שלך שתמיד אני מקנא בה:wink:) שטשיירה אחראי ליכולת הגבוהה שלו העונה…

(בנדה) #73

נדמה כי אנו הולכים לסידרה שמרבית האוכלוסיה בעולם שמתעניינת בענף, רוצים. ה WS ככל הנראה השנה יהיה בין שתי הקבוצות הטובות ביותר בעונה הרגילה ומוכיחות עצמם גם בפלייאוף. שתי הקבוצות ביתרון מבטיח של 3:1 ונדמה כי הסדרות עומדות להיסגר לקראת המפגש הענק.

שלשום ניצחו הפיליז ודווקא את קטעי הסיום פיספתי ושם היתה ההתרחשות והדרמה האמיתית במשחק והיום לפנות בוקר “שחטו” היאנקיז את המאלכים הסימפטיים מאנהיים בתוצאה 10:1 .

שוב איירוד כיכב וחגג ועזרו לו קבררה והאחרים ותיסכלו מאוד את קזמיר שהיה קטסטרופה. סאבתיה לעומתו , עשה את שלו וגם אם הירשה חבטות כאלו ואחרות, הרי שכפי שכתב ספירוול בתגובה מעליי, ההגנה של היאנקיז עשתה את שלה וכמעט ללא טעויות, לבטח לא מכריעות, נתנה להבין שהיאנקיז חזק העונה בתמונת האליפות והקרב שם יהיה מרתק .

הליינאפים בין שתי הקבוצותבאמת מטורפות, אם כי אני בספק אם האמלס יתאפס והוא עשוי להיות לטרף קל לחובטי היאנקיז. עד כה הוא היה ממש אפס אחד גדול ומול היאנקיז הוא חייב להתאפס , שאילולא זאת, אני מתקשה לראות כיצד הפיליז ישרדו מול חובטי היאנקיז כשהאמלס יהיה הפיצ’ר בכושרו הנוכחי.

לעומת זאת, מאמן היאנקיז חייב לבצע רוטציה טובה יותר וההחלטה שלו ללכת על רוטציה כל כך קצרה לשני הפיצ’רים שלו באמת עלולה להוות בעיה קשה ליאנקיז.

אבל מדוע אנו מקדימים את המאוחר. נוודא שאכן זו תהיה הסידרה ונצפה בה בשקיקה כיאה לסידרת WS ראויה , זאת הפעם.

(בנדה) #74

האלופה היוצאת והטוענת לכתר השני ברציפות , פילדלפיה כבר מצויה בגמר ושוב עשתה זאת אמש בקלאסה תוך כדי הבסת הדודג’רס הדי אומללים בתוצאה 10:4 והבטחת המקום בגמר כשניצחה בסיכום 1:4 את הסידרה.

היריבההצפויה היאנקיז, דווקא פישלה בגדול הלילה וטרם הבטיחה את מקומה בגמר. במשחק די משוגע הלילה היא הצליחה להפסיד 6:7 לאיינג’לס, שלא מוכנים לוותר עדיין על הסיכוי להיות הם אלו שיהו בסידרת הגמר. אני חזיתי עד תחילת האיניננג השמיני(העיפות הכריעה אותי) ודי הופתעתי כשעזבתי את היאנקיז עם יתרון 6:4 שהם עשו וזאת אחרי שדווקא האינג’לס באינינג ראשון יוצא מהכלל הובילו בבטחה 4:0 . אולם מסתבר שבעת שישנתי האיינג’לס חזרו למשחק ואף ניצחו בו. אני אצפה בשידור החוזר באינניגים האחרונים, בכדי להבין מה קרה פה.

על כל פנים, היאנקיז חוזרים הביתה ומקווים לסיים את הסיפור כבר במשחק הבא ולא להיקלע שוב לצרה צרורה נוסח 2004 כמדומני מול הרד סוקס, שכבר כתבנו אודות כך.

(בנדה) #75

הלילה זה כבר קיבל גושפנקא רשמית. גמר ה WS לעונת 2009 יפגיש את כל מה שרצו חובבי הבייסבול וראשיו : היאנקיז מול האלופה היוצאת? פילדלפיה פיליז.

כמו בכל הסידרה כולה בין השתיים, הוכיחו חובטי היאנקיז שיהיה קשה מאוד לעצור אותם בסידרה. העובדה שבאיניננג השלישי עוד הוליכו האיינג’לס ביתרון 1:0 לא סתר את העובדה שנפילתו של סונדרס תגיע, בעיקר משום שבאופן תדיר הוא איכשהו יצא מהבור שחפר לעצמו כמעט בכל אינינג וזה אכן הגיע. באינינג הרביעי דיימון חבט והכניס רץ שהישווה ואלכס רודריגז, שכבר ציינו את תרומתו בפלייאוף הנוכחי והשכיח את כל הלעג כלפיו כנמושה במאני טיים, הצליח להכניס עוד 2 כשהבסיסים היו מלאים והיאנקיז עברו ליתרון של 3:1.
סונדרס הוצא כלאחר כבוד, אבל ללא הועיל ועד לסיום היאנקיז הגדילו את יתרונם ל 2:5 בסיום והפרס עמו יחד עליה לגמר הוורלד סיריס.
פטיט עשה עבודה טובה מאוד והקלוזר, אולי הטוב מכולם ריברה סגר את המשחק כמו שצריך. נוסף להערתו של ספירוול לעיל , אודות ההגנה שמציגה היאנקיז, בנוסף למגוון החובטים ויש לתת לה קרדיט על כך, הרי שגם לפיצ’רים, על אף הרוטציה הקצרה בה נוקט ג’ירארדי(מאמן היאנקיז) , מגיע יותר ממילה טובה. השאלה המעניינת בסידרה תהיה האם הוא ימשיך ברוטציה הקצרה.

כבר כתבנו והעלנו את העובדה שזו הסידרה שראויה מכל ולשם שינוי , זאת הפעם, אכן שתי הקבוצות הטובות במהלך העונה יפגשו בגמר. הליינאפים בין שתי הקבוצות באמת מטורפות ברמה והלוואי ולא נתאכזב ושיספקו לנו את מה שראוי להיות מסידרה שכזו.
יתרון הביתיות הוא של היאנקיז וכבר בין הליה בין חמישי לשישי יחול הקרב הראשון בסידרה.

(Sprewell) #76

אכן, אחרי פלייאוף מאכזב מאוד אנחנו סוף סוף מקבלים את הסדרה לה פיללנו בין 2 הקבוצות הטובות ביותר במייג’ורס ולא נותר אלא לקוות לסדרה צמודה, מותחת, משובחת כשבסיומה כמובן הפיליז מנצחים.:wink:

כפי שבנדה כתב, מדובר ב-2 ליינאפים כמעט ללא חולשות, רוטציות נהדרות אבל חתיכת מיס מאץ’ בבולפנים במה שעשוי להכריע את הכף לטובת היאנקיז. עד כה הוא עשה את שלו בלי קריסות קולוסאליות באשר הן אבל לפיליז אין יותר מדי רליברים שאני סומך עליהם, על אחת כמה וכמה מול החובטים הנהדרים של היאנקיז, וגם מבראד לידג’ אף אחד לא יודע למה לצפות. זה מדהים השינוי הזה שפיצ’ר יכול לעבור תוך שנה מהקלוזר הטוב בליגה לאחד הגרועים והכי לא יציבים, אם כי ההתנהלות הזהירה איתו מצידו של צ’רלי מנואל משתלמת עד כה בפלייאוף. הרבה יהיה תלוי בפעם הראשונה שהוא ייאלץ לעמוד למבחן כי רק בפלייאוף הנוכחי ראינו את היכולת של היאנקיז לחסל 2 קלוזרים בדמותם של ג’ו נייתן ובריאן פואנטס.

כבר במשחק הראשון בלילה שבין רביעי לחמישי נקבל על המאונד את 2 זוכי ה-cy young בשנתיים האחרונות, יוצאי קליבלנד אינדיאנס (עד לפני שנה וחצי ה-1-2 פאנץ’ הטוב בליגה… אם כי זה לא הוביל את האינדיאנים לשום מקום), CC סבאת’יה וקליף לי במה שצפויה להיות תצוגת פיצ’ינג ברמה הגבוהה ביותר שניתן לקבל. במשחק השני פדרו מרטינז שזוכר נהדר את היאנקיז סטאדיום חוזר בהחלטה שאולי על הנייר נראית קצת תמוהה כי בד"כ הולכים עם הפיצ’רים הטובים ביותר על מנת לגנוב את הביתיות, אבל כנראה שההעדפה לפתוח עם האמלס בבית חזקה יותר מתוך תקווה ששם, עם האנרגיות של הקהל הוא יצליח לשחזר את היכולת הנפלאה מהפוסט סיזן האחרון שהביאה לו את תואר ה-MVP של הוורלד סירייס.

(בנדה) #77

מס הערות להודעה האיכותיתשל ספירוול:

1. בראד לידג’ , הוכיח בפלייאוף שאיכשהוא הוא חוזר לעצמו.
  2. לא הייתי סומך על האמלס. בפלייאוף הוא היה צל של עצמו .
  3. נדמה לי שליאנקיס יש יתרון קטן בפיצ’רים,בעיקר בשל העובדה שהאלמס פשוט בדיחה עד כה, זאת מתוך הנחה שבבולפן יש להם יתרון איכותי.
  4. עדיין אני חושב שיהיה קרב אדיר ובמאני טיים, היאנקיז צריכים להוכיח שהם כאן ולא מפשלים שוב.

(Ricardo) #78

המשחק אתמול ישמח כל אוהד של הרד-סוקס.
הפיליז מנצחים 6-1 את היאנקיז, שימשיך ככה!!

(Sprewell) #79

בדיוק המשחק שהרצתי בראש ביומיים האחרונים, אבל אפילו שם זה לא הלך כל כך טוב. כל כך חלק. כל כך קל. בפעם המיליארד נוכחנו לראות עד כמה כשמדובר בבייסבול הנייר לא שווה כלום ודווקא הבולפן, - בעיקר פיל יוז שביסס את עצמו לאורך כל העונה כ-set up מס’ 1 בליגה- החולייה החזקה שעליה הצבעתי -יחד עם כל אמריקה למעשה - היא זו שחיסלה ליאנקיז אתמול את הסיכויים לקאמבק כפי שרק הם יודעים לבצע בסופי משחקים.

תצוגת פיצ’ינג משובחת קיבלנו גם קיבלנו מ-2 הפיצ’רים (למרות שלצ’ייס אטלי היה את המספר של CC, את שאר החובטים הוא ניפנף די בקלילות למעט האינינג הראשון) אבל בסופו של דבר הייתה זו ידו של קליף לי על העליונה עם אחת ההופעות המרשימות שראיתי אי פעם מפיצ’ר בפלייאוף. זה לא רק המספרים המדהימים והניצחון בסיומו של יום, זה בעיקר מול מי ואיפה. כשאתה ניצב מול הליינאפ של היאנקיז אתה לא ממש יודע איזה מטאטא הולך לחסל אותך - זה יכול לבוא מהטופ אוף דה אורדר וזה יכול לבוא גם מה-7#-#8-#9 המטורפים שלהם. על אחת כמה וכמה ב-zone שהם נמצאים בו בחודש האחרון. לחלק אולי היה קצת מוזר לראות את צ’רלי מנואל מעלה אותו גם לאינינג האחרון ולזרוק 122 זריקות (שיא קריירה) אבל מול היאנקיז, בברונקס, ביכולת הנוכחית אי אפשר לתת שום פתח מילוט.

1-0 חשוב מאוד לפיליז שלמעשה גונבת את יתרון הביתיות (אם כי לדעתי בבייסבול יש לבית הכי פחות השפעה מבין ענפי הספורט המובילים בארה"ב) אבל בעיקר נותנת סנוקרת מורלית לפיינסטריפס. ככה זה בדרך כלל שהאס השווה 160 מיליון שלך מפסיד את GAME 1 של הוורלד סירייס בבית.

(בנדה) #81

דיברנו רבות על החובטים הגדולים בצד שתי הקבוצות , כתבנו אודות הבולפנים של שתי הקבוצות ויתרונם ומשום מה לא נתנו לעמדת הפיצ’ר את החשיבות המגיעה לה בסידרה שכזו.

תצוגה כמו שנתן קליף לי, לבטח לא נחזה עוד זמן רב, אבל עדיין העמדה הזו או יותר נכון מי שיעשה בה טעויות יענש .
בארנט מהיאנקיז נתן הופעה טובה מאוד, אם כי לא שווה לאמש של קליף, אבל בכל זאת שמר שבעה איננגים את היאנקיז על ריצה אחת שהכניסה באינינג השני את איבנייז הביתה וליתרון של 1:0 לפיליז, אבל מצידו האחר עמד מרטינז שטעויות שלו גרמו לשתי הום ראן. האחת של טיישרה באינינג הרביעי והשני מאטסוי באיניננג השישי שמעלה את היאנקיז ליתרון במשחק 2:1.
היאנקיז עוד הוסיפו ריצה ונקודה נוספת לזכותם באיניננג השביעי ובכך סגרו את המשחק, בעיקר משום שריברה הקלוזר המצויין של היאנקיז לא נתן לנצחון החשוב ללכת לשום מקום ולהותירו בתפוח הגדול עם סיכוי לסידרה.

כפי שכתב ספירוול, לבתיות בפלייאוף יש חשיבות משנית ולבטח לא כמו ברב ענפי הספורט, אבל היאנקיז ללא התעוררות של איי-רוד, לא תוכל להגיע רחוק. לטעמי, דווקא במשחק הבא ביום א’ לפנות בוקר(בין שבת לראשון) במשחק הביתי הראשון של פיליז , יש להם הזדמנות לעשות משהו . נכון, שעד כה הפיצ’רים מגלים יכולת מצויינת מצד שתי הקבוצות, אבל אני טוען שהפיצ’ר של הפיליז קול האמלס הוא החוליה החלשה שלה וחובת ההוכחה עליו. אנדי פטיט של היאנקיז יעשה את העבודה, השאלה הגדולה האם האמלס יעמוד בזה, משום שעד כה , הוא היה רע . כמובן ש 160 מליון דולר חייב להגיע ולגלות את היכולת הנהדרת שגילה בפלייאוף ולא לחזור לנמושה שחשבנו שנעלמה לה . ללא יכולת ועזרה לקבוצתו, הרי שתדמית הלוזר לא תעזוב אותו, כנראה לעולם.

(Sprewell) #82

בארנט היה אדיר אתמול. הוא לא בדיוק מסוג הפיצ’רים שאתה יכול להיות שקט לגביהם לפני אאוטינג וצריך להכין את עצמך למאסטרפיס כפי שהוא נתן אתמול או לאיזו קריסה קולוסאלית כפי שהיו לו בכמה וכמה משחקים חשובים של היאנקיז העונה. בסך הכל הוא נותן אחלה פלייאוף עם מספרים יפים ועושה את מה שמצופה ממנו, שזה למשוך 6-7 אינינג’ס ולהביא את המשחק לבולפן.
פדרו מבחינתי היה לא פחות גדול. אחרי אינספור ניתוחים מהסוג שגומרים פיצ’רים אני כבר לא ראיתי אותו חוזר לבמה הגדולה ביותר. ואתמול הוא חזר לשם ותיפקד מעל ומעבר לכל מה שאיזשהו מישהו שמבין בבייסבול ציפה ממנו לעשות. הזרוע כבר לא רעננה כמו פעם וה-fastballהוא כבר לא אותו ה-fastball אבל כשאתה מפצה על כך בהמון חכמה וניסיון אין יותר מעורר הערצה מזה. תמיד בשליטה, כמעט אף פעם לא מפגר בספירה, 8 סטרייקאאוט’ס מרשימים ואני אישית לא יודע עד כמה ההחלטה של מנואל להעלות אותו באינינג השביעי הייתה נכונה לאחר שני האיתותים באינינגים הקודמים. הבולפן של הפיליז לא שוס, הכל ידוע, אבל לא כל אחד הוא עילוי כמו קליף לי וכשצריך לפנות אליו אז אין טעם לחכות עם זה יותר מדי.

היאנקיז היו צריכים את הניצחון הזה כדי להישאר בחיים, אבל כפי שבנדה ציין, לא בתצוגה גדולה, ובטח שלא מ-A-Rod שבינתיים כבר עם משהו כמו 0/8 ו-5 K בוורלד סירייס הזה. היכולת שלו בפלייאוף תמיד הייתה מוטלת בספק והשנה היה נראה כאילו הקוף הוסר מהגב עם הפלייאוף המדהים שהוא נתן אבל גם הוא יודע שאם הוא ממשיך לחבוט בזבובים, התקשורת בניו יורק תשתה לו את הדם כמנהגה.

לקראת המשחק הבא מעניין מאוד איזה האמלס נזכה לראות. אחרי הפלייאוף המדהים שלו בעונה שעברה שאף הקנה לו את תואר ה-MVP בוורלד סירייס, באה פציעה וממנה הוא לא חזר אותו דבר. לאורך כל העונה הוא התקשה, עם הבלחות פה ושם אבל לא היכולת האמיתית שמצופה מאס בקאליבר שלו. זו הסיבה שהפרונט אופיס החליט לשלוח כמה פרוסקפטים לקליבלנד בתמורה לקליף לי בצעד שמשתלם ובגדול עד כה.
לי עדיין יש אמונה בהאמלס שפשוט יהיה חייב להתעלות עם הופעה אחת גדולה ולהמשיך את היכולת הנהדרת של לי ומרטינז משני המשחקים האחרונים. כשאוהדי פילי הסתכלו על המצ’אפים לפני תחילת הסדרה הם סימנו את הניצחונות במשחקים שבהם האמלס ולי מגישים, וביום שבת בבית, אין מקום לטעויות. לא מול שועל הקרבות הוותיק אנדי פטיט, בטח שלא מול היאנקיז שעלולים להתעורר ולטרוף בכל שנייה.