בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(בר ביטון) #41

רק שאלה קטנה:
איפה שני הפינליסטיות של העונה שעברה,נמצאו בעונה הזאת?

(Caesar Adriano) #42

עוד אחד. זה מה שנאשר לבארי בונדס והוא עובר את בייב רות’ האגדי.

713 הום ראן לבארי בונדס עד כה בקריירה. לבייב רות’ היו 714 כאלה.
בארי בונד יעבור ככל הנראה את רות’ העונה, ויתמקם במקום השני בהיסטוריה, אחריי האנק ארון (755).

[hr]
יש לי חבר אמריקאי שאמר לי, שבמאמריקה נוטים לאוהב יותר את הפיצ’רים (שחקני הגנה) : קורט שילינגים ורנדי ג’ונסונים למיניהם, יותר מאשר את שחקני ההתקפה האטקטיביים (ברי בונדסים למיניהם). מוזרים האמריקאים.

אני כן יכול להבין שהערכה לפיצ’ר יותר גדולה, מכוון שכל הלחץ נמצא תמיד עליו. הוא יכול לפרק קבוצה לחתיכות קטנות בזריקה אחת לא טובה.

שיליניג (נמבר 38) בפעולה.

הרבה ביצים צריכים בשביל תפקיד כזה.

(oded) #43

אחד הנזקים המוחיים שנגרמו לי השנה - ואולי העיקרי שבהם - הוא שהתחלתי להתעניין בבייסבול. ככה זה כשאתה קבור כל היום בספרייה, כשבייסבול זה ספורט שאפשר ליהנות ממשחק בו גם ממעקב אחרי עדכונים באינטרנט.

אז מכיוון שעוד יש קצת צפירות אחרי הניצחון של צרפת על ספרד ואני לא אירדם בכמה דקות הקרובות, התייחסות קצרה לשני עניינים שעלו פה. אני יוצא מתוך נקודת הנחה שאנשים מכירים את הספורט כמו שאני היכרתי לפני שהתחלתי לעקוב: כלומר, ידיעה בסיסית ביותר של החוקים, אבל ללא הבנה של איך הדברים מתנהלים בפועל. אני מקווה שהמידע הזה יעזור במשהו…

בונדס אכן עבר כבר את בייב רות, אבל זה הישג שמהול בהרבה מרירות של הציבור בארצות הברית - בונדס נחשד בשימוש בסטרואידים שהביאו לכך שהוא השיג מספרים מפלצתיים של הומראנס בסוף שנות התשעים ותחילת שנות האלפיים (אל תתפסו אותי פה בשנה המדויקת). כפועל יוצא, רוב האנשים שעוקבים אחרי המשחק מתייחסים לשיא כאל משהו מזויף ומקווים שהוא לא ישבור את השיא של האנק ארון ויעלה למקום הראשון בכל הזמנים (ולאור הברכיים הגמורות של בונדס, בכלל לא בטוח שזה יקרה). פרשת הסטרואידים והורמוני הגדילה צפויה להמשיך ולהטיל צל על לא מעט שחקנים בחודשים הקרובים או בשנה הקרובה, ויש אפילו דיבורים על מחיקת שיאים של שחקנים שיתפסו. כך ששום דבר פה עדיין לא סגור.

כדי להבין למה מעריכים כל-כך את הפיצ’רים, צריך לשים לב לשני דברים שאני , לפחות, לא ידעתי: סטטיסטית, התרומה של הפיצ’רים לניצחון או להפסד של הקבוצה הרבה יותר משמעותית מהתרומה של כל שחקני ההתקפה במשחק נתון. במילים אחרות, התעלות של הפיצ’ר או משחק גרוע שלו חשובים הרבה יותר מהתפוקה ההתקפית (אם כי ברור שיש קשר בין הדברים - פיצ’ר יכול לתת משחק מעולה, להרשות ריצה אחת בלבד ועדיין להפסיד כי הקבוצה שלו לא השיגה אף ריצה). בקיצור, אי אפשר להמעיט בחשיבות שלהם.

שנית, וזה מה שהפתיע אותי עוד יותר - התפקיד שוחק בטירוף, ולכן יש לכל קבוצה רוטציה של פיצ’רים. אני חשבתי שכמו בכדורגל, לכל קבוצה יש פיצ’ר פותח, מחליפים למקרה של פציעות וזהו. האמת, כמובן, מורכבת הרבה יותר. יש, למעשה, שלושה סוגים של פיצ’רים:

פותחים - כפי שאפשר להבין משמם, הם פותחים את המשחק ויזרקו, בדרך כלל, קרוב למאה זריקות. הם יצאו (שוב, בדרך כלל), לאחר שישה או שבעה אינינגים. סגירת כל תשעת האינינגים נחשבת למשחק גדול ולהתעלות, והיא תלויה מאוד גם במצב המחליפים. כשפיצ’ר מחליף יורד מהמגרש, מקבעים לו את היד במין סד (צריך לראות כדי להאמין…) ובדרך כלל, הוא חייב מנוחה של ארבעה ימים לפני שהוא יוכל להגיש שוב. לכן לכל קבוצה יש רוטציה של חמישה פיצ’רים והאיכות הכללית שלה חשובה מאוד. לא מדובר רק בעוד כוכב אחד בקבוצה, אלא ברוטציה שלמה שצריך לנהל.

רליברים - פיצ’רים שתפקידים להחליף את הפיצ’ר המחליף לאינינג, שניים או פחות מאינינג. במקרים מסוימים, הם יוטלו למשחק בהתאם לסיטואציה ספציפית ביותר (כגון העובדה שהם זורקים ביד שתקשה על החובט שחובט באותו רגע, אם מדובר בסיטואציה מסוכנת - יש כמה שחקנים על הבסיסים).

קלוזרים - השחקנים שצריכים לזרוק באינינג האחרון (או טיפה יותר). נחשב לתפקיד מורט עצבים במיוחד, מסיבות מובנות.

בקיצור, אם יוצא לכם להתעניין, שווה לעקוב ולנסות להבין את כל הסטטיסטיקות, העסקאות והיריבויות. בסופו של דבר, מדובר בעסק מעניין למדי (שגם חובביו הגדולים יכולים להשתעמם ממנו למוות - עוד פרדוקס שעושה את המשחק למעניין…)

אגב, קורט שילינג, שמופיע בתמונה שבהודעה מעליי, חזר לעצמו השנה. לאורך כל השנה שעברה הוא גרר נזקים מהוורלד סירייז של השנה הקודמת (שבה, באחת ההופעות ההירואיות ביותר בהיסטוריה, הוא שיחק עם פציעה בקרסול, שבו נתפר לו גיד בצורה מיוחדת - הגרב שלו הייתה מכוסה בדם בסוף המשחק) ונדמה היה שהקריירה שלו נגמרה. היום, הוא שוב אחד השחקנים המובילים ברד סוקס.

(eranr93) #44

שימו לב,כל אוהדי הבייסבול! בקיץ תפתח הIBL(ליגת הבייסבול הישראלית) עם מגוון קבוצות כולל התל אביב לייטנינג שעלייה עשיתי אתר אוהדים.תסתכלו :slight_smile:

http://ta-light.ios.st

(redeamon8) #45

איזה כיף!!!
רק היום הבנתי את החוקים 100%,למרות שאני רואה espn לפעמים.
אם ככה הם משחקים אחרי שהם נפגשו לפני שעה,מה יקרה שההגנה תהיה מתואמת,שההגנות יכירו את הפיצ’רים,שהשחקנים יתחברו.
מעניין אם אפשר לסמן את מודיעין כפייבוריטית,יש לה את הפיצ’ר החזק בליגה ולפי מה שראיתי את אחד השחקנים הטובים בליגה(רודריגז) ולא שאני מבין הרבה בספורט הזה אבל אולי הוא יכול לשחק קצת במייג’ור ליג בתנאי שהוא צעיר.
מה שכן,האירגון נראה כמו כדורסל בזימבבואה,לוח מעץ,תאורה דפוקה(אי אפשר לשחק בלילה והשמש מסנוורת),וההום ראן לא נראה כמו ההום ראן בארהב(זה מוזר עם הגדר הזאת).
שנה הבאה תהיה אחלה ליגה עם יותר קבוצות ופחות זרים(אבל לשמור את הזרים הטובים באמת),אצטדיונים ברמה ויותר סיקור תיקשורתי.
כך לפחות אני מקווה,כבר הודיעו ששנה הבאה ישקיעו יותר,לא?
נ.ב שלח וטלפז מבינים עניין

(MichaelZ) #46

אהלן

אני חדש בפורום ושמתי לב שקיים אשכול המוקדש לבייסבול. פתיחתה של הליגה בארץ הקודש הסבה את תשומת ליבי לענף מיוחד ומרתק זה, שבאמת אני יכול להעיד כחובב כדורגל מזה 12 שנה, ענף זה באמת יכול לשמש גם בארץ, ולא רק בארהב, ספורט שמתאים לבילוי משפחתי, מעין אנטיתזה לכדורגל התובע אנרגיות ולחצים (עבורי אמנם, אין בעיה עם זה).

אחרי ההקדמה המוקדשת לדעתי האישית על הבייסבול, אני רוצה לדעת מתי והיכן ייערך משחק האולסטאר של הILB?

(סקסוקי) #47

בייסבול בכל לא מעניין אותי,אבל ג’ון,זה בשבילך:

(alexalex) #48

וואי איזה אשכול עתיק הזכיה של הוויט סוקס ב2005,איזה מרגש זה היה.הלוואי והשנה נצליח להעפיל את הוורלד סירייס,אם לא הפיצינג הצולע שלנו,היינו בוודאות שם,אבל ככה אי אפשר לדעת. אגב הוויט סוקס החזירו לשרותם את פרדי גרסיה אחד האייסים שבזכותם לקחנו את הוורל סירייס ב05. וגם החתימו את פיבי הפצוע.
אני יכין מחר סקירה קצרה על מה שהולך עכשיו בליגה אחרי שחצי עונה כבר עברה לה.

(בנדה) #49

אומנם כתבת זאת לפני שבועיים, אבל אנו אוטוטו בפלייאוף וכרגע המאבקים האמיתיים הם ל"ווילד קארד".

אני מניח שאשכול זה, לא ממש מעניין הרבה אנשים, אבל מנסיון , עת יגיע הפלייאוף ומאן דהוא יצייץ כאן , לבטח תהינה כניסות כאלו ואחרות. אז אם יש באמתחתך סקירות, הינך מוזמן לבצע אותם .

(Ricardo) #50

הרד סוקס מפסידים (שוב) לקנזס 5-1.
בווילד קארד בוסטון במקום הראשון ואני לא מבין איך הם הפסידו לקנזס (שוב)

(בנדה) #51

הפלייאוף כבר כאן ולכבוד כך מצורפת כתבה נהדרת של וואלה(האתר שמסקר הכי טוב את הספורט האמריקאי בארץ) אודות זאת.

(Ricardo) #52

קראתי את הכתבה, קטונתי מלהבין בבייסבול, למרות שאני די משתדל. הבנתי שלרד סוקס אין כ"כ סיכויים לזכות בסיריס כי בכל זאת היא לא הציגה יכולת טובה לאורך העונה הרגילה. אבל אשאל אותך בנדה, אם אתה מבין - האם לבוסטון יש את היכולת\כישרון לנצח או שמא העונה הרגילה והגרועה תשפיע עליה ?

(בנדה) #53

ידידי, כפי שנאמר בכתבה, הרי שהפלייאוף הוא אופרה אחרת לחלוטין מהנעשה בליגה ובעיקר בספורט הכל כך אמריקאי (עם כל הכבוד ליפנים והקובנים) הזה, יש מקום להפתעות ואפילו רבתי.

כמובן, שאין להשליך את העונה והכושר של הקבוצה במהלך העונה לפח ויש לה משמעות, אבל בספורט זה, הוכח לאורך שנים רבות שלא הקבוצה הטובה ביותר זוכה ובניגוד לכדורגל שם לקבוצה עשירה ובעלת שחקנים מהטופ בהכרח תהיה שנים בצמרת, הרי שבביסבול תיאוריה זו לא עובדת וכעובדה הקבוצה העשירה ביותר(יאנקיז) לא מצליחה זה שנים לזכות בתואר(מנבאים לה לעשות זאת העונה) וקבוצות אחרות קוטפות את התואר.
באשר לבוסטון, שחוותה עונה גרועה במיוחד ובכל זאת לקראת הפלייאוף שינסה מתניים והצליחה להעפיל לפלייאוף ובנוסף לכך, רכשה זורק נוסף שנמנה על צמרת הזורקים ורכשה בנוסף לו קלוזר אדיר שאמור להועיל לה בפלייאוף. יתכן וזה לא יועיל והיא תסיים את דרכה ללא תואר בסופו של יום, אבל סיכוי ויותר מסביר יש לה בוודאי.

הפלייאוף החל כאמור ובמשחק הראשון, פילדלפיה(מועמדת רצינית לגמר ואולי אף לזכיה) ניצחה די בקלילות את קולרדו 5:1 ועלתה ליתרון של 1:0 בסידרה של הטוב מ 5 משחקים.

ברגעים אלו מתמודדת הטוענת העיקרית לתואר(לא חדש . כל שנה שזה כך אצל היאנקיז) ניו יורק יאנקיז מול מינוסטה שהבטיחה הלכה למעשה את השתתפותה בפלייאוף רק שלשום במשחק דרמטי וקובע מול דטרויט(קורא לעיתים נדירות ששתי קבוצות בעלות מאזן זהה לחלוטין מסימות את העונה ואז נקבע משחק אחד לקביעת העולה). מינסוטה לא מהווה בשר תותחים כמו קולרדו לפילדלפיה ועד כה מחזיקה מעמד 4 גיימים ובעודי מדבר חובטי היאנקיז עושים בגיים ה 5 בחלק התחתון שלו, שמות במינסוטה וקוברים 4 נק’ ברציפות ועוד היד נטויה ועולים ליתרון משמעותי של 2:6 ומזה קשה לי להאמין שמינסוטה שנראית די עייפה(אפשר להבין) תצא מזה .

יותר מאוחר מצפה לנו משחק נוסף בין לוס אנג’לס לסנט לואיס.

להלן העדכון באשר למשחקים הלילה:
היאנקיז הוסיפו עוד ריצה אחת וניצחו לבסוף 2:7 בסיכומו של משחק. סי.סי סבאתיה הגיע למשחק (לא חכמה מול מינסוטה העייפה) וכמו כן גם החובטים ובראשם אלכס רודריגז הידוע כקורס עת מתחיל הפלייאוף וכל כשרונו הולך לאבדון. היאנקיז מוליכים 0:1 בסידרה שהמשכה יהיה מחר .

בקרב היותר מאוזן בלילה זה ובו לא צפיתי(יש גבול) ניצחה לוס אנג’לס דוג’ארס את סנט לואיס קרדינלס 3:5 ועלתה אף היא ליתרון של 0:1 בסידרה. את הדוג’רס מאמן טורה שאימן שנים רבות ביאנקיז .

(Ricardo) #54

היום בוסטון מתחילה את הסדרה שלה מול האנג’לס, אני מאד מקווה שהיא תזכה. אני בקושי מבין בבייסבול, אבל אני אוהב כל מה שקשור בבוסטון ! Go sox!

(Ricardo) #55

שתי משחקים שוחקו - 2 הפסדים לסוקס, האנג’לס מראים כאילו הסדרה כבר שלהם…

http://www.courant.com/sports/baseball/red-sox/hc-redsox1010.artoct10,0,5682342.story

מצבם של הסוקס הוא בכי רע, הם צריכים להסתמך על ההגשות של בוצ’הולז למשחקים הבאים. יש יש תקווה

(לייזר) #56

הדודג’רס (LA), ללא התפוקה ההתקפית של קמפ ורמירז (עד למשחק השלישי שמשוחק ברגעים אלו, שכן רמירז חבט את הRBI עבור קמפ כדי להעניק לקבוצה יתרון 1-0), נמצאים - אולי - בדרך לסוויפ על הקרדס. ממש יפה.

(בנדה) #57

לייזר,
יפה , כעת אני מאמיןשהפכת לאמריקני ממוצע(לצפות בביסבול, אומר הרבה על התאקלמותך בארה"ב בכלל ובתפוח הגדול בפרט :kiss:)

נעשה סדר , בכדי להקל על המתקשים בכינויים:
ניו יורק (יאנקיז)
מניסוטה( טווינס)
קולרדו(רוקיז)
פילדלפיה(פיליז), אגב האלופה מהעונה שעברה
בוסטון(רד סוקס)
לוס אנג’לס(איינג’לס)
סנט לואיס(קרדינלס)
לוס אנג’לס (דודג’רס)

הדודג’רס, אכן העפילו ראשונים לגמר האיזורי בסוויפ 0:3 . הנה כי כן, טעות במשחק השני של התופש של הקרדינלס, מאט הולידיי שהשמיט כדור פשוט לתפישה באיננג התשיעי, גרם לבסוף להפסדה של סנט לואיס ולמזל גדול ממה שהיה לג’ו טורה (מאמנה הנחשב מאוד של הדודג’רס) ביאנקיז ובדודג’רס נהנה ממנו מאוד. הפסדה זה, גרם כנראה למורל הנמוך של הקרדינלס הלילה באמירת שלום לפלייאוף.

הסידרה היותר מעניינת כרגע היא זו שבין הפליז לרוקיז. המאזן כרגע בינהם הוא 1:1 והמשחק הלילה נדחה בשל שלג כבד . הפיליז הכל כך פיבוריטים, מוצאים עצמם בצרה מרורה עם סיכויי להדחה מפתיע כבר בשלב הזה.

עוד היום יתר הסדרות.

בוסטון במצב מביך (2:0 ) למול האינג’לס, אבל את בוסטון לא קוברים אף פעם(לא אשכח את הסידרה מול היאמקיז, בה הובילו היאנקיז 3:0 ובוסטון חזרו משום מקום לנצחון ענק(יש הטוענים שהיה הכי גדול בביסבול) ולהסרת הקללה ממגרשם.

היאנקיז לעומתם נוסעים למינסוטה עם יתרון מבטיח של 0:2 ואף זאת הרבה בזכות אלכס רודריגז, החובט המוכשר ביותר שקיים בביסבול כיום והכל כך מושמץ בהתפרקותו בפלייאוף ולפחות עד כה הוא נראה כמו בעונה הרגילה וכשהוא נראה כך, מעטים הסיכויים של קבוצה כלשהיא לנצח את היאנקיז. יתרה מזאת הפיצ’רים(הזורקים) נראים טוב. בקיצור , נדמה כי היאנקיז יהיו השניים לעלות לגמר האיזורי ואף הם בסוויפ.

(Ricardo) #58

בנדה, אני מאד מקווה שהקאמבק של הסדרה מול היאנקיז יחזור על עצמו, אבל קשה לי להאמין שזה יקרה גם הפעם…התקווה מפעמת בי אבל אני משתדל להיות ריאלי (מצד שני, מי חשב שהסוקס יעשו זאת ב04?)

(בנדה) #59

הוי ליבי ליבי עמך ידידי Ricardo ועם משפחתך אוהדת בוסטון. כנראה שתחושתך היתה נכונה ובוסטון עפו בסוויפ הלילה והקבוצה השניה מל.א האיינג’לס עולים לגמר האיזורי.

איזה לוזרים בוסטון היו היום. זה לא יאומן! חזרו לימי הקללה והלוזריות מקדמת דנן. בוסטון הוליכה כבר באיננג השמיני , העליון אומנם, אבל עדיין השמיני 5:2 ואפילו פסלו 2 חובטים והחובט האחרון היה עם 2 סטרייקאאוט ונותר אחד לרפואה , כדי שבוסטון תרגיש בנח באיננג התשיעי והאחרון, אבל שם החלה המפולת. הקלוזר, ג’ונתן פאפלבון הגיש רע וגרם לאיינג’לס בשתי חבטות מיותרות שאיפשר לצמק ל 5:4 וזה היה קרוב אפילו ליותר.

באינינג השמיני עוד הצליחה בוסטון לתקן עם החובט האחרון(נדמה לי שהיה זה לואל)שהצליח להכניס עוד ריצה ובוסטון הוליכה 6:4 שאף הוא יתרון יותר מסביר לאיננינג האחרון.

שוב הצליחה בוסטון לפסול 2 חובטים , אבל מכאן ואילך הגיעה פשוט מפולת אדירה והאיינג’לס הצליחו לייצר 3 נק’ רצופות ועברו להוליך ועם הזדמנות לסגור את המשחק והסידרה כולה. ואכן כך היה והקלוזר של האינג’לס, בריאן פונטס עשה זאת כמו שצריך והמלאכים מלוס אנג’לס הם אלה שיחגגו היום ובוסטון, שחוותה עונה רעה והביאה חיזוקים לקראת הפלייאוף, לא צלחה ותצפה בהמשך הפלייאוף ובסידרת הגמר מעל המרקע.

(Ricardo) #60

אמרת הכל…יום מאכזב לעיר בוסטון מכל הבחינות.
There is always next year.