בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(Hristo Stoixkov) #21

אני אנסה לעורר את הדיון הזה בזמן שהפוסט-סיזון מגיע לשלבים המאוחרים והעניין גובר. אני מניח שלא הרבה יקראו את זה… לא נורא.

למי שלא יצא לו לצפות במשחקים, או שרוצה להתעדכן, הנה מה שקרה עד עכשיו בפלייאוף:

אמריקן ליג, חצאי גמר ::

• בוסטון רד סוקס הנחילה לאנהיים אנג’לס הפסד צורם, 3-0 בסדרה של 5 משחקים, תוך הפגנת יכולת מרשימה.
  • הניו יורק יאנקיז גברו על מינסוטה טווינס 3-1, ועברו לגמר האמריקן ליג מול בוסטון במפגש שמקביל למשחקי בארסה-ריאל.

נשיונל ליג, חצאי הגמר ::

• יוסטון אסטרוס יצאה עם ידה על העליונה בדרמה נגד אטלנטה ברייבס, כאשר ניצחה במשחק החמישי 12-3, ובסדרה כולה 3-2.
  • סיינט לואיס קארדינלס העיפה את לוס אנג’לס דודג’רס 3-1, ועלתה לסדרת הגמר של הנשיונל ליג מול יוסטון.

אמריקן ליג, גמר הדיויזיה ::

כשכל ההסטוריה הארוכה של מפגשי שתי הקבוצות כבר נכתבו, נאמרו וכוסו עי התקשורת, נפגשו פעם נוספת הרד סוקס והיאנקס, הפעם לסדרה שתכריע את גורל העולה לוורלד סירייס.
הסדרה היא של הטוב מ-7 משחקים, והמארחת בשני המשחקים הראשונים היא ניו יורק, באצטדיון היאנקי.

במשחק הראשון הפיטצ’ר הפותח של היאנקיז, מייק מוסינה, נהנה מיום ענק ולא ספג חבטה אחת (חבטה=כשהחובט מגיע לבית הראשון בשלום) במשך 6 וחצי אינינגס. מולו ניצב קורט שילינג, שלראשונה במדי בוסטון פגש את ניו יורק בפלייאוף, וזו הייתה חתיכת בכורה עלובה. שילינג הירשה 6 ריצות (ריצה=כששחקני היריבה מסיימים את ההקפה בלי להיפסל) במהלך 3 האינינגס הראשונים, וירד לספסל בזמן הקצר ביותר בתולדות גמר האמריקן ליג, כשבהמשך יתרון היאנקיז גדל ל 8-0, הרבה בזכות הידקי מטצוי, היפני של ניו יורק. אבל אחרי שמוסינה סיים את תפקידו לקול תשואות הקהל, בוסטון החלה בחזרה שלה למשחק, והספיקה לצמק עד לכדי 8-7.
אז הגיע הרגע הדרמטי במשחק, כאשר מריאנו ריברה, שחזר במהלך המשחק לאצטדיון מפנמה בה נרצחו קרובי משפחתו, והספיק לשחק. לא סתם שיחק, הוא גם עצר את השטף של בוסטון, וחתם את הנצחון של ניו יורק: 10-7, ו 1-0 בסדרה.

במשחק השני, ששוחק הלילה, שוב פתחו היאנקיז את המשחק בסערה, ועלו מוקדם ליתרון 1-0. בהמשך ג’ון אולרוד היכה הום-ראן שהיקנה ליאנקיז יתרון 3-0, והבוסטון נראתה בצרות. בעיית החבטות של בוסטון המשיכה להפריע לה להשיג נק’, והיתרון נשמר עד לאינינג ה-8. אבל באינינג השמיני בוסטון עשתה קולות של חזרה למשחק, עם ריצה של בלהורן, וצימוק ל 3-1. אבל כמו אתמול, גם הפעם זה לא הספיק עבור בוסטון, שהשתפרו בהגנה תודות לפדרו מארטינז הפיצ’ר, אבל נשארו חלשים בהתקפה. ניו יורק ניצחו גם הפעם, 3-1 ו 2-0 בסדרה, וכאב הראש של ראשי בוסטון ייסע איתם הביתה למסצ’וסטס למשחק השלישי מחר.

נשיונל ליג, גמה הדיויזיה ::

גם בסדרה הפחות מתוקשרת יש אקשן. האסטרוס המפתיעים מיוסטון, שלהם זו פעם שנייה בלבד בהסטוריה שהם מנצחים סדרה בפלייאוף ועולים לגמר הנשיונל ליג, הגיעו לסיינט לואיס ופתחו את המשחק בסערה. כבר באינינג הראשון התוצאה עמדה על 2-2. יוסטון הצליחה לעלות ליתרון 4-2 באינינג הרביעי תודות להום-ראן של ג’ף קנט. הקארדינלס לא נותרו חייבים ומיד באינינג הבא השוו, ועוד אינינג אחד עבר כשה’קארדס’ הראו תצוגת תכלית התקפית מהי, עם 6 ריצות באינינג השישי.
בהמשך, הצליחה יוסטון לצמק, כשההום-ראנים ממשיכים לזרום (היו 4 הום-ראנים ליוסטון במהלך המשחק, וכל אחד נחבט עי מישהו אחר). זה לא הספיק ליוסטון, והיתרון של סט. לואיס נשמר בסיום, 10-7 שמזכיר את המשחק הראשון של גמר האמריקן ליג, ו 1-0 בסדרה.

סדרת האמריקן ליג משודרת במלואה ב-ESPN כמדי לילה, בערך ב-2:30 לפנות בוקר.
סדרת הנשיונל ליג משודרת ברשת פוקס ספורטס, גם כן מדי לילה בשעה דומה.
בדקו בלוח השידורים.

Play Ball!

(oded) #22

מה אני אגיד לכם, כל אוהדי הרד סוקס (הרבים) שמסביבי מסתובבים באווירת נכאים מאז שני ההפסדים האחרונים. התחושה ברחבי ניו אינגלנד הייתה שדווקא השנה הם היו מסוגלים לנצח את היריבה השנואה והשחצנית מניו יורק אך שוב, הינקיז מנצחים אותם בפלייאוף (לאחר שבעונה הסדירה הרד סוקס ניצחו משהו כמו 11 מ-19 המפגשים ביניהם - מישהו אמר לי את הסטטיסטיקה, אבל אני לא זוכר אותה במדויק).

בכל אופן, הסדרה חוזרת היום (שישי) לבוסטון בלוויית חדשה רעה אחרת לרד סוקס - הפיצ’ר קורט שילנג פצוע והוא לא יוכל לפתוח במשחק החמישי, במידה שהוא אכן יתקיים והינקיז לא ינצחו בסוויפ. בעקבות זאת, הרד סוקס נשארים רק עם פיצ’ר כוכב אחד (מרטינז), שגם לו יש עניינים פסיכולוגיים עם הקהל של ניו יורק, כפי שתוכלו לראות בכתבה הבאה:

ועוד פרט טריוויה אחרון שלמדתי פה ושאפשר להוסיף לסיקור היפה של אור - ניסיונות הקאמבק של הרד סוקס נתקלים בקשיים כי לינקיז יש פיצ’ר שנחשב לקלוזר הטוב ביותר בליגה כיום (כלומר, זה שצריך לזרוק באינינגס האחרונים).

בקיצור, לאט לאט אני מצליח להבין מה קורה במשחק הזה וגם אם אין לי זמן לראות, אולי ייצא לי לנסות ולספר קצת על האווירה (בעיקר אם הסדרה תתארך - כאמור, אנשים פה מסתובבים עם חולצות אנטי ינקיז, אני מניח שאם הסדרה תתחמם יצא לי לראות דברים משונים יותר).

(Hristo Stoixkov) #23

עודד, באמת הייתי רוצה לשמוע יותר על האווירה באיזור. אנוכי אוהד רד סוקס בעצמי (טוב, לא ממש אוהד, אבל תומך), אני מקווה שבבוסטון לא איבדו את התקווה, זה נשמע ככה אחרי שכתבת היאנקיז מנצחים את הסדרה ולא ‘מובילים’.

בכל מקרה, הקטע של Who’s your daddy לא ממש מובן לי ואם אתה יודע מה פרוש הביטוי הזה, אשמח. הבנתי שיש לזה קשר לאיזה ראיון שנתן מרטינז לפני כמה חודשים, אחרי משחק נגד היאנקיז.

בזמנך החופשי, כמובן.

דא, אם מישהו רואה את ההודעה הזו עכשיו (ואני מסופק), גשו עכשיו ל-Fox Sports, למשחק מס’ 2 בסדרת הגמר של הנשיונל ליג. מתפתחת לה דרמה, אחרי שיוסטון הובילה 3-0 תודות להמשך למפגן ה’הומרים’, וקאמבק של סט. לואיס באינינג החמישי.

(oded) #24

המילה מנצחים הייתה פליטת קולמוס שלי, אבל בכל זאת, זה הרושם שלי. באופן כללי, אוהדי הרד סוקס שפגשתי לא יודו באבדן תקווה - הם עדיין מצהירים שהם יכולים לנצח את הינקיז ולקחת את הוורלד סיריס. אבל אני בפירוש מרגיש הבדל באופן שבו הם מדברים ביומיים האחרונים לעומת אווירת האופטימיות ששררה פה לפני התחלת הפלייאוף - אף שבסדרה האחרונה ביניהם לפני הפלייאוף (הבהרה כללית - בדרך כלל קבוצות בייסבול משחקות כמה משחקים אחת נגד השנייה ברציפות גם במהלך העונה הסדירה) הרד סוקס נחלו תבוסה משפילה אחת (ושתבין, אני לא ממש רואה את המשחקים, אבל אין ספק שזה נושא השיחה הפופולרי ביותר אצל לא מעט אנשים פה. ממש קשה להימנע ממנו ועל כך אני מבסס את הרשמים שלי. כמו כן, אני לא נמצא בבוסטון, אבל אני לא יודע אם שם הם אוהדים שרופים יותר. כמו שאמר לי סטודנט אחר, 25 מיליון אנשים בשש מדינות מייחלים עכשיו שהם יקרעו את הינקיז).

הסבר קצר לגבי who’s you’re daddy נמצא בכתבה שהבאתי למעלה. אבל לטובת מי שלא רוצה להירשם לטיימס, אני אעתיק אותו הנה:

Last night the howling hordes were concentrating on remarks Martinez made after losing to the Yankees on Sept. 24.

I can’t find a way to beat them at this point, Martinez said. You have to give them credit. They didn’t beat my team. They beat me. They’re that good right now. They’re that hot. I just tip my hat and call the Yankees my daddy.

Most players reacted as if Martinez had violated some ancient samurai code. It is hard to imagine Roger Clemens calling any other team his daddy. But that is why Pedro is Pedro.

If you think about it, just how unprofessional was that comment? Opponents and teammates know Martinez as a character who yammers away on the bench between starts, who sets his own work hours, who places yellow police crime-scene tape around his locker area to keep reporters away.

=-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=-

בינתיים, המשחק בין הרד סוקס לינקיז שהיה אמור להתקיים ביום שישי בערב נדחה עקב הגשמים בבוסטון. משחק ההשלמה אמור להתקיים ביום שני.

(oded) #25

תראו מה שספורט יכול לעשות לאנשים לפעמים.

הדוגמא: אני.

השעה: שמונה וחצי בערב. אני חולה. אחרי סמינר די מתיש של שעתיים וחצי. אבל כולם (בין עשרה לחמישה עשר איש שלומדים איתי) הולכים לפאב האוניברסיטאי לראות את הרד סוקס במשחק השישי נגד הינקיז השנואים.

אנחנו מגיעים לפאב. אפילו שהמשחק בניו יורק, הרד סוקס מפתיעים לחיוב. קורט שילינג, הפיצ’ר הכוכב של הקבוצה, עולה לזרוק פצוע ומשחק כמו ענק. המצלמה מתמקדת בכתם אדמדם על הקרסול שלו ואנחנו מתווכחים בשאלה האם זה דם מהפציעה (פחות סביר), כתם על הגרב (פחות סביר) או חומר רפואי שמרחו על הקרסול הפצוע (יותר סביר לדעת רוב הנוכחים). במפתיע, שתי טעויות שיפוט גורליות לטובת הינקיז מתוקנות (האנשים פה מדברים על השיפוט לטובת הינקיז כמעט כמו שאוהדי בארסה מדברים על השיפוט לטובת ריאל מדריד בליגה הספרדית. באמת אין לי כלים לדעת עד כמה זה נכון). הרד סוקס מוליכים 4-1 כמעט עד לסיום. הינקיז מצליחים לצמצם ל-4-2 אבל במפתיע, לא מכניסים את ריברה (הקלוזר הכי טוב בליגה, הזכרתי אותו ללא שמו בהודעה קודמת) לאינינג האחרון. הרד סוקס לא מצליחים לנצל את החיסרון הטקטי הזה ולא עושים נקודות באינינג האחרון. הקלוזר של הרד סוקס לא מתפקד כמו שצריך. הוא זורק מול החובטים הכי טובים של הינקיז, אבל זה לא ממש תירוץ. המשחק מגיע לזריקה אחרונה כמעט הכי מותחת שיכולה להיות - שני שחקנים של הינקיז על הבסיסים, שני סטרייקס ושתי פסילות של הפיצ’ר של הרד סוקס. כלומר, הום ראן של הינקיז מכריע את המשחק לטובתם והרד סוקס שוב מובסים על ידי היריבה המסורתית והשנואה כל-כך.

הוא זורק… וסטרייק! הרד סוקס ניצחו! כל הפאב, שכבר מזמן עמד על הרגליים, פורץ בצעקות שמחה. הרד סוקס הצליחו, בפעם הראשונה בהיסטוריה, לחזור למצב של 3-3 בסדרה אחרי פיגור של 3-0 (כלומר, בפעם הראשונה בבייסבול. יש לזה תקדימים באן.בי.איי ובאן.אייץ’.אל, אבל גם הם ספורים.) הבעיה הגדולה שלהם - אף אחד מהפיצ’רים הכוכבים שלהם לא יכול לזרוק במשחק המכריע, שייערך מחר בערב.

השעה: רבע לאחת בלילה. אני עדיין חולה, אבל עייף יותר ממה שהייתי קודם. צריך לקחת דקסמול סינוס לילה שעוד הבאתי מהארץ. צריך לשבת ולקרוא לא מעט עמודים של הגל (Hegel) למחר. אבל כאמור, זה מה שספורט יכול לעשות לאנשים. מה, הייתי יכול לעזוב לפני הזריקה האחרונה בכזה מתח?

בקיצור, מחר בערב המשחק המכריע בסדרה. אני לא יודע אם הוא משודר בארץ, אבל אני ממליץ לצפות. אני רק מתחיל להבין את הדקויות של הבייסבול (הכרתי את החוקים הבסיסיים), אבל לפחות בסדרה הזאת, רמת האמוציות והתחרותיות גדולה מאוד, והיא מהנה לכל חובב ספורט. אני רק מקווה שהמשחק מחר לא יהיה חד צדדי כי הפיצ’ר של הרד סוקס לא יתפקד (אנשים פה עשו כל מיני חישובי קיצין לגבי הפיצ’ר הפותח - תזכרו שפיצ’ר ששיחק רוב המשחק חייב משהו כמו שלושה-ארבעה ימי מנוחה לפני שהוא יוכל לפתוח שוב, באופן עקרוני - אבל לא הגיעו לשום מסקנה). בכל אופן, מומלץ בחום, ולו רק בשביל ההתרגשות והסיכוי שהרד סוקס, הלוזרים הנצחיים, ייעשו את הבלתי ייאמן. סיכוי קלוש, אבל עדיין, קיים. לילה טוב.

(רוני שטנאי) #26

תודה לך עודד, על סיכום נהדר של החוויה מהפאב.אני, שאינני חובב בייסבול מושבע בלשון המעטה, אולי אף אצפה במשחק השביעי והמכריע - צריך רק לפנות איזה 5-6 שעות ;). כמובן שאהיה עם האדומים הלוזרים הנצחיים, אבל לצערי הם כנראה ישארו כאלה…

(Hristo Stoixkov) #27

עודד, היה לי סיפור דומה לשלך, אספר בהזדמנות אחרת, כי…

לכל הערניים שביניכם, עוד כ-5 דקות, משחק # 7 בגמר האמריקן ליג בין היאנקיז לרד סוקס, ב-ESPN כמובן.

אחרי הקאמ-בק האדיר של בוסטון, יהיה מעניין לראות איך היא תסתדר בלי פיצ’ר ברמה הכי גבוהה. אם היאנקיז ייכשלו, תדמית הלוזרית עשויה לעבור דירה לברונקס.

אסור לפספס !!!

(oded) #28

אני מקווה שלא רק רוני ואור ראו את המשחק כי:

עכשיו אני יכול לומר שראיתי רגע היסטורי בתחום הספורט - הרד סוקס ניצחו את הינקיז. כרגע מכוניות צופרות בחוץ והמון סטודנטים יצאו לחגוג את הניצחון, אבל אני חזרתי כדי לישון (פתאום יוצא לי לילה של שינה נורמלית, בלי לחץ, אחרי כמה שבועות…).

הפעם ראיתי את המשחק אצל אוהד שרוף של הרד סוקס ושוב, יחד עם עוד 12 איש בערך (כולל אחותו הקטנה, סטודנטים מהשנה שלי וידידה של אחד מהם שלומדת בחוג שנקרא American Civilization - מה שמוכיח שאפשר לפתוח חוגים באוניברסיטה גם על נושאים שלא בהכרח קיימים. :slight_smile: ). הפעם הרד סוקס פתחו את המשחק בצורה מעולה, ובאיניניג השלישי התוצאה הייתה כבר 6:0 לטובתם, אפילו שהפיצ’ר שפתח היה לו (Lowe), שעבר עונה גרועה במיוחד. אפשר לומר שהוא התחמם כל העונה, כי הערב הוא נתן משחק מצוין. אבל אז המאמן של הרד סוקס התחיל לעשות מהלכים שלא ממש הבנתי. הוא הוריד את לו (כדי לא לשחוק אותו?) והכניס את פדרו מרטינז. אני מניח שהיה פה ניסיון לתיקון פסיכולוגי - מרטינז הפסיד לרד סוקס את המשחק השביעי בסדרה בשנה שעברה, לאחר שהם הוליכו בבטחה. אבל הדבר יצר שתי בעיות - הקהל של הינקיז חזר למשחק (כמובן, בשירת who’s your daddy) ושנית, פדרו היה פשוט לא טוב וכמעט החזיר את הינקיז למשחק במו ידיו. בעקבות זאת, הוא הוחלף (למזלו, רק אחרי שהוא קצת חזר לתפקד - אני טענתי שאם היו מחליפים אותו מיד, זה היה גומר לו את הקריירה מבחינה פסיכולוגית. ענו לי שזה כנראה נכון, אבל העיקר שהרד סוקס ינצחו…). הבעיה הייתה שהמחליף שלו סחב לא רע, עד לחובט האחרון שהיה צריך לפסול לינקיז (התוצאה עמדה כבר על 10-3). הוא זרק פשוט גרוע והמאמן היה צריך להכניס פיצ’ר מבוגר כדי שיסגור את המשחק. ואני לא הבנתי למה לא הכניסו את ארויו, שסגר מצוין את המשחק אתמול - הרי יש להם עכשיו מנוחה עד למשחק הראשון בוורלד סיריס בשבת.

ג’וני דיימון - סדרה גרועה, משחק מעולה הערב

כיאה ללוזרים אמיתיים, אוהדי הרד סוקס לא הפסיקו לחכות לתבוסה גם באיניניג האחרון, אבל הם שמחו מאוד - אחרי כמה דפיקות על הקירות, בעל הבית הסביר שזה בסדר, כי השכנים עושים הרבה מסיבות בלי להודיע לו וחוץ מזה, הם בטח גם צופים במשחק. ואם הם לא צופים, הם היו צריכים לצפות, ולכן על אחת כמה וכמה מגיע להם שידפקו להם על הקיר.

רוב החברה הלכו עוד לשתות משהו אחרי זה. אני החלטתי שלאור העובדה שהגרון שלי עדיין כואב, מותר לי לישון כמו בן אדם. בסך הכול, כולם עסוקים עכשיו בחישובים איך אפשר לראות משחקים מהוורלד סירייס ביחד עם הלימודים… זה לא בהכרח מסתדר.

בקיצור - היסטוריה נכתבה היום. העוגה הייתה הניצחון של הרד סוקס על הינקיז בסדרת גמר. הקצפת על העוגה הייתה הפעם הראשונה שקבוצה חזרה מפיגור של 3-0 בסדרה לניצחון בכל הסדרה. הדובדבן על הקצפת היה העובדה שהכול קרה בניו יורק, לעיניי האוהדים השנואים של הינקיז (נו, טוב, אולי הם שנואים בעיקר בניו אינגלנד, אבל אני לא חושב שבמקומות אחרים באמת אוהבים אותם). יאללה, לחפש את הדקסמול סינוס-לילה ולישון.

נ.ב.
גם אני צריך חוויה מתקנת למשחק מול רעננה כמו שהייתה לאוהדי הרד סוקס היום. אבל אני לא מוכן לחכות כמוהם - הפעם האחרונה שהם לקחו את הוורלד סירייס הייתה ב-1918, כמדומני. אי אפשר להחזיר את נצח מסובי מפרישה או משהו? אני כבר לא מדבר על בן רימוז. :slight_smile:

(רוני שטנאי) #29

אכן היסטוריה!!!
מי היה מאמין שלוזרים נצחיים מסוגלים למהפך שכזה? בוסטון חוזרת לוורלד סיריס לראשונה מאז 86’. הניו יורקים הגאים פשוט לא מאמינים איך קבותם שוב כושלת ברגעי האמת והפעם אפילו די בקלות. אבל עודד, נותר לבוסטון לעשות את הדבר החשוב ביותר וזה לנצח את סידרת הגמר. נקווה שהם לא יגיעו לשם רק בשביל הפרוטוקול, מכיוון לדעתי הם יגיעו עם התחושה של ‘עשינו את שלנו’ ההרסנית. החגיגות אצלכם ימשכו אני מניח לאורך זמן, איזה שמחה שמתפרצת לאחר שנים של אכזבות ומול היריבה השנואה ביותר…
מעניין מה יחליט לעשות כעת הבוס לשעבר של ג’ורג’ קונסטנזה :wink: אחרי ששפך כל כך הרבה מיליונים על הקבוצה, היא נרשמת בדפי ההיסטוריה כאחת הלוזריות הגדולות בתולדות המשחק.

בינתיים נמשכת הסידרה המרתקת השנייה שתקבע מי תתמודד מול הרד סוקס, גם כאן זקוקים למשחק שביעי ומכריע לאחר שסנט לואיס משווה את הסדרה באינינג ה12(לאחר שלוש הארכות !!).
לגביכם, בינתיים אתם מובילים את הליגה, ורעננה במקום הלפני האחרון, ימים יגידו :wink: אולי באמת צפויה לך איזו חוויה מתקנת כבר העונה… אגב השבוע מפגש מעניין בין דיין למלמיליאן הסתיים 0-0.
עונה מטורפת שם, אני מקווה שתמשיך לעקוב ולעדכן אותנו משם , לילה טוב והחלמה מהירה מכאן.

(רוני שטנאי) #30

שימו לב להיסטריית הכרטיסים בפנווי פארק

הלילה נקבעה העולה השנייה לוורלד סיריס - סט. לואיס קרדינלס שחזרה מפיגור של 3-2 בסידרה לניצחון כולל 4-3. גם אמש הם היו בפיגור בתחילת המשחק אולם הם חזרו וניצחו בסיום 5-2.
אירוע מצער ארע בחגיגות הניצחון של בוסטון, כשסטודנטית בת 21 נורתה למוות עי שוטר במהלך מהומות בין שוטרים לאוהדים. הקליע בה היא נורתה לא היה אמור להיות קטלני, אבל בסופו של דבר הפגיעה הייתה קטלנית והיא נהרגה, טרגדיה.
סדרת הגמר תחל אור ליום ראשון כשבוסטון מארחת את המפגש הראשון.
:o

(דוד) #31

בוסטון מוליכה 2-0 בסידרה.

(oded) #32

דייב ידידי, אנא, השתדל לכתוב הודעות החורגות מעבר לעדכון התוצאה. שווה להשקיע יותר גם בדיון עם מיעוט יחסי של משתתפים.

אז מה היה לנו הערב?
אחרי שפחות או יותר התגברתי על הצינון (עם עין אחת דואגת צופה לעתיד - אם חטפתי כזאת הצטננות כשהטמפרטורות באזור גבוהות יחסית, 12-13 מעלות בצהריים, מה יקרה כשהן ינועו מסביב לאפס במשך כמה חודשים? נקווה שהגוף יסתגל), אני לא צריך לחזור מהצפייה ברד סוקס וישר לחפש את הדקסמול. ותודה על איחולי ההחלמה…

והרד סוקס, חברים, רותחים. פדרו מרטינז, הפיצ’ר שקבר אותם בעונה שעברה, נתן היום משחק פנטסטי, שהסתיים בתוצאה 4-1 (הקרדינלס השיגו נקודה רק באינינג האחרון, אחרי שהוא כבר ישב על הספסל). אבל ההיבט המפתיע באמת במשחק של הרד סוקס היה ההגנה - לאורך אינינגים ארוכים הם פשוט שיחקו הגנה מושלמת שבאה לידי ביטוי בשריפת החובטים של הקרדינלס לאחר שהם חבטו. חשוב לציין שבשני המשחקים הראשונים בוסטון לא נראתה טוב בשדה (בניגוד לפיצ’ינג או לחבטה) אבל היום הם נתנו משחק שהוגדר על ידי אנשים פה כמופתי.

אגב, סיפור מעניין שאני חייב לכם - קורט שילינג, הפיצ’ר המצטיין של הרד סוקס, לא יזרוק יותר בסדרה (במידה שהיא לא תיגמר מחר). לא הרחבתי על מהות הפציעה שלו ומה שנעשה שם, אבל יש בזה עניין לכל חובב ספורט. למעשה, הוא הגיש את המשחק השני בבוסטון בצורה מצוינת, לאחר שקיבל טיפול רפואי ייחודי. שילנג סובל מבעיית גיד משוחרר בקרסול של אחת מרגליו, ובשני המשחקים האחרונים הגיד הוחזק במקומו על ידי תפירת חלקים מהעור שלו בצורה שמהדקת אותו למקום. אבל הרופאים החליטו (נכון להיום בבוקר) שהם לא מוכנים להסתכן ולעשות את זה פעם נוספת כדי לא לגרום לו נזק לצמיתות.

לו אמור להגיש מחר לרד סוקס, וכולם מקווים שהוא ישחזר את הביצועים המפתיעים (יחסית לעונה) מהמשחק האחרון מול הינקיז. אחד החברה שלומדים איתי, אוהד שרוף ביותר שלמד בבוסטון קולג’ מתכנן לנסוע מחר לבוסטון, בתקווה להשתת, בחגיגות הגדולות שכל ניו אינגלנד מחכה להן. אני מרשה לעצמי לקוות שהן יקרו, אבל ללא אירועים טרגיים כמו מותה של הסטודנטית.

ולמרות כל השמחה באוויר, צריך להוסיף בלחש משפט אחד קטן: רק לפני שבוע, גם הינקיז הובילו שלוש אפס. שאף אחד לא ישמע.

(Hristo Stoixkov) #33

הבוסטון רד סוקס זכו בוורלד סירייס !

86 שנים חיכו זקני האוהדים של בוסטון רד סוקס מאז האליפות האחרונה של קבוצתם, 86 שנה שבה רובצת על הקבוצה ‘קללת הבמבינו’ המפורסמת. אבל הלילה הקללה הזו הוסרה רשמית, הודות לניצחון 3-0 של הסוקס במשחק מס’ 4 בסיינט לואיס.

ג’וני דיימון היכה הום ראן כבר באינינג הראשון, ובהמשך נוספו עוד שני ראנים באינינג השלישי. גם משחק מצוין של דרק לואו עזר רבות לבוסטון לנצח, והקארדינלס נותרו ללא מענה. החגיגות כבר החלו, הסוויפ של בוסטון הושלם.

בסיום הוענק למני ראמירז פרס ה-MVP, שבהחלט מגיע לו.

כל הכבוד להם!

(oded) #34

גם אם אני עדיין לא משתגע על בייסבול (ואני לא חושב שיש סיכוי שהיום הזה יגיע מתישהו… אין מה להשוות אותו למשחק הזה שבו 22 חוליגנים רצים אחרי כדור, אני מצטער), הזכייה של הרד סוקס היא בהחלט מאורע היסטורי.

כמובן, לצפייה במשחק (שוב, בפאב) נלוו מאפיינים אמריקנים ביותר, שאני עדיין מתקשה להבין. למה, למשל, צריך לשים פעמיים את איי אוף דה טייגר ברמקולים בזמן האינינג התשיעי? למה צריך לציין ניצחון דווקא בפרדייז סיטי של גאנס אנד רוזס? למה צפויות הערב מהומות בבוסטון? (אני מניח שאני אשמע עליהן ועל חגיגות הניצחון מסטודנט אחר שנסע לשם - אלא אם הפעם הבאה שאני אראה אותו תהיה במסדר זיהוי או משהו כזה) אבל מה, נחמד לראות משהו כמו חמישים+ אנשים בפאב מאמינים-לא-מאמינים למראה עיניהם, הלוזרים הנצחיים מבוסטון לוקחים את האליפות.

כפי שאור כתב בהודעה מעליי, דרק לו התעלה (לאחר שבאינינג הראשון הוא דווקא נראה לא יציב) ובוסטון השלימו משחק הגנתי מעולה נוסף בדרך לסוויפ בורלד סיריס. בעולם האסוציאציות הלבנטיני שלי, אני חשבתי על העונה האחרונה של הכדורזל הישראלי דווקא. ומיד אסביר. חלק מהאנשים פה לא יודו בכך, אבל סדרת הגמר הייתה פשוט אנטי-קליימקס מושלם לסדרה מול הינקיז. הקרדינלס, שאם אינני טועה סיימו את העונה הסדירה עם אחד מהמאזנים הכי טובים בהיסטוריה, פשוט שבקו חיים והסדרה הייתה רחוקה מתחרותיות (לפחות בשני המשחקים שבהם צפיתי) אפילו ביחס לסוויפ - כמעט בשום רגע לא הייתה תחושה שהקרדינלס יקחו אפילו משחק בכושר שאותו הם הפגינו. הפיצ’רים של בוסטון התעלו, אבל למרות זאת, ציפיתי לראות יותר מקבוצה ברמתה של סנט לואיס כשהיא מגיעה לשיא. הדבר הזכיר לי את המעבר בעונה שעברה מההישגים של הישראליות בגביעי אירופה לאווירת האין טעם שאפפה את הפלייאוף האומלל שהגיע לאחר מכן. נכון, אין פה אנלוגיה שלמה, אבל כאמור, מדובר אך ורק באסוציאציה שלי.

השאלה הגדולה שקיימת לגבי הרד סוקס כיום היא עד כמה הם ישמרו על הקבוצה. פדרו, למשל, הופך לשחק חופשי ולאור הירידה בכושר שלו, הוא יצטרך לקצץ בשכר כדי להישאר בבוסטון. רק הגיבוש הקבוצתי הרב עשוי לעזור לו - אחד השחקנים (רמירז, אם אינני טועה) הצהיר שהוא יקצץ בשכר שלו כדי להשאיר את פדרו. שאלה מעניינת נוספת היא מה יקרה ביאנקיז, והאם הם ילכו על קו של בנייה מחדש.

לילה טוב בינתיים, אולי יהיו לי עוד מחשבות בהמשך…

(Hristo Stoixkov) #35

השיקאגו ווייט סוקס הם אלופי העולם עם ניצחון 4-0 בסדרה נגד יוסטון אסטרוס.

פירוט בערב.

(Caesar Adriano) #36

כל הכבוד לשיקאגו וויט סוקס!!! קבוצה מדהימה.

(TamTam) #37

אור, הבטחת לנו פירוט!!! >:(

(Hristo Stoixkov) #38

נראה אותך מפרט על זה, כשרק 4 ימים אחרי ששלחתי את ההודעה הקודמת מישהו שם לב בכלל.

(TamTam) #39

נראה אותך מפרט על זה, כשרק 4 ימים אחרי ששלחתי את ההודעה הקודמת מישהו שם לב בכלל.

אני שמתי לב לזה…
פשוט לא הגבתי (למה להגיב תגובה סטמית של משפט וחצי?)
בכל מקרה, אני לא יכול לפרט על זה מהסיבה הפשוטה, שאין לי שמץ של מושג לגבי בייסבול (אני יודע פחות או יותר איך משחקים אותו אבל אני לא מכיר את מבנה הליגה, את הקבוצות, שחקנים וכו’…)

(דוד) #40

אני יכול לפרט מהסיבה הפשוטה (והמבעסת) שנשארתי ער כדי לראות את כל המשחקים של הגמר.

ככה זה שיש לך חבר טוב ששרוף על הוויט סוקס ושמשגע אותך לבוא ולראות איתו ת’משחק, במיוחד אחרי העונה הסדירה המצויינת שלהם ובמיוחד אחרי שהם לא לקחו תואר מאז מלחמת העולם הראשונה.

חיכיתי לתגובה של אור כדי לנסות ולפתח דיון, אבל לא יצא (ולא נורא כל כך).

המשחק השלישי קבע שיא של אורך בגמרים אי פעם (5 ומשהו שעות) והשאיר אותי ער מ2:00 עד 8:30.