בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!

(Ricardo) #194

מתי כן היה למטס סיכוי לאליפות?

(roi&barca) #195

בתחילת המיליניום כוסאמא של היאנקיז.

סוויפ!

(sus) #196

[QUOTE=;11126]מוזר שלא מדברים פה על הענף המרתק הזה.
[/QUOTE]
כמה חבל שגם עשור אחרי שזה פורסם עדיין לא מעריכים את הענף שהשפיע הכי הרבה על אמריקה…
אני רוצה להתחיל (ובתקווה שלא לסיים) את הדיון על עונת הביייסבול הנוכחית!! לצערי הפסדתי את השבוע הראשון בשל מסע ישראלי אבל נראה ששוב הולכת להיות שנה ארוכה ומרתקת. ממליץ לעקוב לפחות מספטמבר.
בוסטון עדיין חזקה אבל עם פתיחה לא טובה ועזיבה מפתיעה של אלסברי הבוגד לניו-יורק יאנקיז
יהיה מעניין

(רוני) #197

SUS, אין על בייסבול. זה הספורט האהוב עליי ביותר מבין ענפי הספורט האמריקאי ואני עוקב ממש מקרוב אחריו כולל צפיה כמעט יומית במשחקי/תקצירי הקבוצה שלי- סאן פרנסיסקו ג’איינטס (אגב את מי אתה אוהד?).

האלופה מבוסטון בהחלט לא מרשימה בפתיחת העונה הסדירה עד כה. המשחק הלילה מול היריבה הגדולה והשנואה, הניו יורק יאנקיז, נגמר בהפסד גדול אך הנתון המפחיד של המשחק היה 5 (!!) ERRORS שהיו לבוסטון במשחק אחד שזה לא פחות ממדהים עד גבול הבלתי נתפס.
העניין עם בוסטון הוא שהקבוצה בהחלט יכולה להשתפר בהמשך העונה, אנחנו רק בסוף החודש הראשון של העונה ויש להם סגל טוב, אבל הבעיה שתתעורר מצידם, לדעתי, היא שהבית המזרחי ב- AL כולל חמישה קבוצות מאוד תחרותיות וצמודות האחת לשניה. ואם הרד-סוקס לא ישכילו להרים את המשחק שלהם קדימה הם עלולים להסתבך ובגדול.

ואם כבר הזכרנו את היאנקיז אז הם בניגוד לבוסטון דווקא עם פתיחה טובה לעונה. אחרי שפספסו את הפוסט-סיזן בשלהי העונה החולפת ואחרי הפרישה של אחד הקלוזרים הכי טובים בבייסבול מאז ומתמיד (מריאנו ריברה האגדי כמובן), הקבוצה השנואה בספורט האמריקאי תנסה להשיג את הכרטיס לפלייאוף העונה.

ולחובבי הענף שפספסו את הטריפל פליי שביצעו היאנקיז לפני שבוע מול טמפה ביי, הנה לכם את זה :

[YT]VLZomK2mzBY[/YT]

מהלך שלא קורה כל יום בבייסבול.

הפתעת העונה עד כה, וזו באמת הפתעה גדולה, היא הריצה של מילווקי. הברווירס כבר עם מאזן של 16-6, הכי טוב בליגה, ועם ארבעה פיטצ’רים פותחים המעמידים מספרים מדהימים עד כה עם ERA הנע בין 1.5 ל 2.5 בלבד. קייל לאוס שהגיע לפני שנה מסנט לואיס עושה שם עבודה טובה בנוסף לגיארדו ששומר על עקביות.

בינתיים, אם נוציא מהליגה את אטלנטה ומילווקי, שאר הקבוצות מאוד צמודות האחת לשניה ועושה רושם שתהיה עונה מאוד צמודה ומרתקת בכל הבתים בליגה.

(רוני) #199

אני לא יודע מי פה עוקב אחרי בייסבול בכלל, אבל מבחינתי ה- MLB זה הספורט האמריקאי הכי אהוב עליי. אז אשמח אם אמצא כאן עוד אנשים שאוהבים את הספורט המיוחד הזה (בנדה/רקארדו/מישהו?)

חודש כבר עבר מאז פתיחת עונת 2016 והנה כמה דברים מעניינים שקרו עד כה :

1. CHICAGO IS IN THE HOUSE!!
    סוף סוף יש בייסבול בעיר של CM PUNK. תאמינו או לא, אבל שתי הקבוצות של שיקאגו (הקאבס וה-וייט סוקס) מככבות העונה ובגדול.
    אחרי העונה שעברה שבה הקאבס פרצו ובגדול עם ים של כישרונות צעירים זה היה ברור שהם הכוח העולה לא רק בשיקאגו אלא בכלל בנשיונאל ליג. כרגע הם עם מאזן של 6-20 הכי טוב בליגה (NL ו- AL) ולא נראה שיש קבוצה שתעצור אותם כל הדרך ל- WS. למרות הפגיעה הקשה שהם ספגו כבר בתחילת העונה עם הפציעה הנוראית של שווארבר המצוין (OUTFEILDER) שגמר את העונה כבר בשבוע הראשון של אפריל.

עם הרכב פיצ’רים שכולל את הפיצ’ר הכי טוב היום בליגה, ג’ייק ארייטה (כן כן ושיסלח לי אדון קירשוא) עם מספרים פשוט אבסורדים מתחילת העונה : מאזן ניצחונות 0-6 ועם 0.84 ERA. תוסיפו לו את ג’ון לסטר המצויין, לאקי, ג’ייסון האמל וקייל הינדריקס ואתם מקבלים קבוצה מפחידה וכמעט מושלמת משני צדי המגרש.

אם לא יקרה משהו באמת בלתי צפוי, הקאבס יגיעו העונה לפחות עד ה- WS, לשם היו קרובים בעונה שעברה אך לדניאל מרפי והניו יורק מטס היו תוכניות אחרות.

1. הרד-סוקס מראים סימנים של קבוצה!
    אחרי שתי עונות חלשות ביותר בהן סיימו עם מאזן שלילי והייפ אחד גדול סביב פבלו סנדובל (3B) שעבר מהג’יאנטס (הקבוצה האהובה שלי אם תהיתם) אך לא הפסיק לזייף על המגרש והיום הוא יושב ב DL עקב ניתוח שיעבור החודש, בוסטון סוף סוף מתחזקת בעמדה שהכי הייתה חסרה להם- פיצ’רים.
    אז מה עושים? מחתימים את דוויד פרייס שהיה FA בנוסף לקלוסר הכי טוב בליגה- קרייג קמברל. תוסיפו לו את אוהארה המצויין ותקבלו אחלה של צוות.

אבל, עם כל הכבוד לשמות החדשים ברד-סוקס והיכולת הטובה העונה, יש איש ותיק אחד שגנב וימשיך לגנוב את ההצגה ב [B]Fenway Park [/B]ובשאר האיצטדיונים בליגה עד סיום העונה, הלוא הוא ביג פאפי דיוויד אורטיז הבלתי נלאה שהודיע שהוא פורש סוף סוף בגיל 40 בסיום העונה הנוכחית.

רק להמחשה… זה מה שביג פאפי עושה לאנשים :
[YT]HJyxzaLNlNw[/YT]

אגדה!

1. צמוד צמוד בקליפורניה!
    ה- NL WEST צמוד ומותח מתמיד. ל.א. דודג’רס איבדו העונה את זאק גרינקי המצוין לטובת אריזונה, כך שקלייטון קירשוא נשאר האס היחיד בקבוצה למרות הבאתו של קאזמיר ועלייתו של הרוקי מאיידה שמאוד מרשים עד כה, על הנייר הם לא ממש התחזקו באספקט הזה יחסית לעונה שעברה (וזו הייתה נקודת התורפה שלהם- פיצ’רים)
    לעומתם הסאן פרנסיסקו ג’איינטס שלי דווקא כן התחזקו בצד ההגנתי כאשר הם מחתימים את ג’וני קייטו מקנזס וסמארדג’יה משיקאגו (אלוהים יודע איך מבטאים את שמו) לצדו של האס שלנו מאדיסון בומגרנר, אך כנראה שהחוליה החלשה שם הם שאר הפיצ’רים הפותחים (מאט קיין וג’אק פיבי) שדופקים לנו משחקים על בסיס קבוע.

המאבק יהיה צמוד בין שתי הקבוצות לאורך כל העונה. אני מאמין שהקבוצה שלי תסיים כראש בית בכל זאת.

(רוני) #200

ברטולו קולון, הפיצ’ר בן ה- 42 של הניו-יורק מטס, חבט הבוקר HOME RUN ראשון בקריירה המרשימה שלו (הופך לשחק הכי מבוגר שחובט HR). מה שעוד יותר מרשים זה העוצמה שבה הכדור עף מהמחבט שלו והתגובות של הספסל של המטס היו לפנתיון…

[YT]OVFsq9FQBlc[/YT]

(sus) #201

בהחלט נראה שתהיה עונה צמודה ומותחת… בעיקר באמריקן ליג

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

(beny22) #202

[QUOTE=רוני;1678604]אני לא יודע מי פה עוקב אחרי בייסבול בכלל, אבל מבחינתי ה- MLB זה הספורט האמריקאי הכי אהוב עליי. אז אשמח אם אמצא כאן עוד אנשים שאוהבים את הספורט המיוחד הזה (בנדה/רקארדו/מישהו?)

חודש כבר עבר מאז פתיחת עונת 2016 והנה כמה דברים מעניינים שקרו עד כה :

1. CHICAGO IS IN THE HOUSE!!
    סוף סוף יש בייסבול בעיר של CM PUNK. תאמינו או לא, אבל שתי הקבוצות של שיקאגו (הקאבס וה-וייט סוקס) מככבות העונה ובגדול.
    אחרי העונה שעברה שבה הקאבס פרצו ובגדול עם ים של כישרונות צעירים זה היה ברור שהם הכוח העולה לא רק בשיקאגו אלא בכלל בנשיונאל ליג. כרגע הם עם מאזן של 6-20 הכי טוב בליגה (NL ו- AL) ולא נראה שיש קבוצה שתעצור אותם כל הדרך ל- WS. למרות הפגיעה הקשה שהם ספגו כבר בתחילת העונה עם הפציעה הנוראית של שווארבר המצוין (OUTFEILDER) שגמר את העונה כבר בשבוע הראשון של אפריל.

עם הרכב פיצ’רים שכולל את הפיצ’ר הכי טוב היום בליגה, ג’ייק ארייטה (כן כן ושיסלח לי אדון קירשוא) עם מספרים פשוט אבסורדים מתחילת העונה : מאזן ניצחונות 0-6 ועם 0.84 ERA. תוסיפו לו את ג’ון לסטר המצויין, לאקי, ג’ייסון האמל וקייל הינדריקס ואתם מקבלים קבוצה מפחידה וכמעט מושלמת משני צדי המגרש.

אם לא יקרה משהו באמת בלתי צפוי, הקאבס יגיעו העונה לפחות עד ה- WS, לשם היו קרובים בעונה שעברה אך לדניאל מרפי והניו יורק מטס היו תוכניות אחרות.

1. הרד-סוקס מראים סימנים של קבוצה!
    אחרי שתי עונות חלשות ביותר בהן סיימו עם מאזן שלילי והייפ אחד גדול סביב פבלו סנדובל (3B) שעבר מהג’יאנטס (הקבוצה האהובה שלי אם תהיתם) אך לא הפסיק לזייף על המגרש והיום הוא יושב ב DL עקב ניתוח שיעבור החודש, בוסטון סוף סוף מתחזקת בעמדה שהכי הייתה חסרה להם- פיצ’רים.
    אז מה עושים? מחתימים את דוויד פרייס שהיה FA בנוסף לקלוסר הכי טוב בליגה- קרייג קמברל. תוסיפו לו את אוהארה המצויין ותקבלו אחלה של צוות.

אבל, עם כל הכבוד לשמות החדשים ברד-סוקס והיכולת הטובה העונה, יש איש ותיק אחד שגנב וימשיך לגנוב את ההצגה ב [B]Fenway Park [/B]ובשאר האיצטדיונים בליגה עד סיום העונה, הלוא הוא ביג פאפי דיוויד אורטיז הבלתי נלאה שהודיע שהוא פורש סוף סוף בגיל 40 בסיום העונה הנוכחית.

רק להמחשה… זה מה שביג פאפי עושה לאנשים :
[YT]HJyxzaLNlNw[/YT]

אגדה!

1. צמוד צמוד בקליפורניה!
    ה- NL WEST צמוד ומותח מתמיד. ל.א. דודג’רס איבדו העונה את זאק גרינקי המצוין לטובת אריזונה, כך שקלייטון קירשוא נשאר האס היחיד בקבוצה למרות הבאתו של קאזמיר ועלייתו של הרוקי מאיידה שמאוד מרשים עד כה, על הנייר הם לא ממש התחזקו באספקט הזה יחסית לעונה שעברה (וזו הייתה נקודת התורפה שלהם- פיצ’רים)
    לעומתם הסאן פרנסיסקו ג’איינטס שלי דווקא כן התחזקו בצד ההגנתי כאשר הם מחתימים את ג’וני קייטו מקנזס וסמארדג’יה משיקאגו (אלוהים יודע איך מבטאים את שמו) לצדו של האס שלנו מאדיסון בומגרנר, אך כנראה שהחוליה החלשה שם הם שאר הפיצ’רים הפותחים (מאט קיין וג’אק פיבי) שדופקים לנו משחקים על בסיס קבוע.

המאבק יהיה צמוד בין שתי הקבוצות לאורך כל העונה. אני מאמין שהקבוצה שלי תסיים כראש בית בכל זאת.[/QUOTE]

תודה על הסיקור, אני מנסה להיכנס לראש של הספורט הזה וזה קצת קשה…
אולי מכיוון שהמשחק עצמו איטי יותר ולא דינמי כמו ענפים אחרים.
אני ממשיך לעקוב תודות לכם ! :clap2:

[HR][/HR][LEFT][B]הנדסת איכות[/B]
[B]הנדסת אלקטרוניקה[/B]

[/LEFT]

(רוני) #203

[QUOTE=beny22;1694678]תודה על הסיקור, אני מנסה להיכנס לראש של הספורט הזה וזה קצת קשה…
אולי מכיוון שהמשחק עצמו איטי יותר ולא דינמי כמו ענפים אחרים.
אני ממשיך לעקוב תודות לכם ! :clap2:
[/QUOTE]

וזה מה שהופך אותו למרתק מבחינתי. אומנם לא דינמי כמו שאר הענפים אך כל כך מתוחכם ומרגש בעת הצורך! תסתכל מה חבטה אדירה אחת באינינג ה- 11 עשתה לעם שלם הבוקר בקנדה :

[YT]pJRwEaYjapc[/YT]

מחריש אוזניים!

דרך אגב, אני אשמח אם תשתתף יותר כאן בדיונים, גם בכללי וגם בדיון הבייסבול בפרט (עד שמצאתי עם מי לדבר על הענף האמריקאי האהוב עלי מכולם…).

אובכן, העונה הרגילה הגיעה לסיומה בתחילת השבוע סוף סוף, מה שאומר שני דברים :

1. אוקטובר כבר כאן.
  2. פוסט סיזן בייבי!

שיטת הפלייאוף המיושמת היום בענף הבייסבול היא הכי יעילה וטובה מבין שאר הענפים הפופולרים שם (NBA, NFL, NHL…).
מליגה של 30 קבוצות שמחולקת לשתיים, ה- NL (נשיונל ליג), ו- AL (אמריקן ליג) יש לנו בסך הכל 6 בתים כאשר רק הקבוצה שזוכה בראשות הבית מעפילה לפלייאוף באופן אוטומטי. מקומות 4 ו 5 מכל קונפרנס משחקות ביניהם משחק אחד (WILD CARD GAME) על כל הקופה שהמנצחת בו (שתיים כאלה) משלימות את תמונת הפלייאוף של 8 קבוצות בלבד… פחות גרבג’ טיים, יותר איכות ויותר משחקים צמודים. רק הטובים באמת נשארים לסוף, ככה פלייאוף צריך להיראות!

אז מה היה לנו בעונה הרגילה ומה מחכה לנו בפלייאוף?

1. בוסטון רד סוקס, אחד הפרנצ’ייזים המפורסמים בענף ובספורט האמריקאי מסיימת עונה אדירה מבחינתה (עונתנו האחרונה של ביג פאפי דיוויד אוטיז הגדול) עם ריצה מצויינת בסוף והבטחת ראשות הבית המזרחי באמריקן ליג. היא תפגוש את קליבלנד ב ALDS הראשון.
  2. העיר של CM PUNK, שיקאגו קאבס, אולי הקבוצה הכי מפחידה היום בענף מסיימת עם מאזן פנטסטי של 103-58, הכי טוב ב- MLB. הכישרון שנמצא שם בשני צידי המגרש הוא מפחיד. פיצ’רים אדירים, הגנה מרשימה, התקפה מפחידה וברייאנט אחד מעל כולם. הקבוצה שהכי קרובה לשלמות וזה עוד בלי אחד ה OUTFIELDERS המרשימים בליגה, שווארבר הפצוע.
  3. טקסס ריינג’רס עם המאזן הכי טוב ב- AL, היא תפגוש ב- ALDS השני את טורונטו שניצחה הבוקר את בלטימור במשחק ה- WILD CARD של האמריקן ליג (ראה קטע וידיו בתחילת ההודעה).
  4. לוס אנג’לס דודג’רס עם הרוקי הכי טוב העונה בליגה (SS קורי סיגר) סוגרת פער אדיר שהיה לסן פרנסיסקו עד לפגרת האולסטאר ומסיימת בראש הבית המערבי בנשיונל ליג. היא סבלה בחלק נכבד מהעונה מפציעתו של הפיטצ’ר המוביל שלהם קלייטון קירשוא האדיר ועדיין השכילה להרשים במיוחד בחלק השני של העונה. היא תפגוש ב- NLDS את וושינגטון המרשימה עם מקס שירזר שנתן עונה חלומית עבור הנשיונלס.
  5. הפתעת העונה, החיסרון של הקרדינלס מהפוסט סיזן לראשונה מאז 2009.
  6. אחרון חביב… הפיינלסטית של עונה שעברה, הניו יורק מטס, תפגוש הלילה את קבוצתי האהובה סן פרנסיסקו ג’יאנטס למשחק ה- WILD CARD של ה- NL וכל הליגה מדברת על המאצ’אפ האדיר בין שני הפיצ’רים שיפתחו במשחק- סינדרגארד מצד המטס, בומגרנר מצד הג’יאנטס. המספרים של השניים פשוט פנטסטיים העונה, שניהם נמצאים בטופ 5 כמעט בכל קטיגוריה אצל הפיטצ’רים ושניהם מועמדים לתואר ה- CY היוקרתי של הנשיונל ליג.
    בומגרנר עם הליגאסי שלו והניסיון הרב בפוסט סיזן, 3 פעמים אלוף העולם ב6 עונות, MVP של הפיילנס ב- 2014 הוא החשקן למעמדים האלה. ועדיין הניו יורק יהנו מיתרון ביתיות ויותר מכך, ההפסד הכואב בפיינלס מהעונה האחרונה יתן להם את הדרייב לעשות עוד צעד אחד קדימה העונה.

[U]להלן התמונה הסופית של הפלייאוף :[/U]

(רוני) #204

[RIGHT]יהיה חם אש. מי שאוהב את הענף לא לפספס. מי שלא, שיתחיל לעקוב. תאמינו לי לא תתחרטו לרגע!

[/RIGHT]

(Colombian Cowboy) #205

רוני ישן לו כשקליבלנד מעפילה לגמר אחרי הרבה זמן שלא הופיעה שם. משהו השתחרר בעיר הזאת מאז האליפות של לברון… (טוב חוץ מהבראונס בפוטבול שממשיכים להבאיש)

בסדרה השניה שיקגו קאבס ב 3-2 על לוס אנג’לס דודג’רס.

(Colombian Cowboy) #206

אני מתחיל להאמין באמונות טפלות…

אם קליבלנד קאבלירס לקחו שנה שעברה, השנה (אם…) קליבלנד אינדיאנס ייקחו, שנה הבאה קליבלנד בראונס לוקחים סופרבול!!

תרשמו!

(מגן ימני) #207

אתה מודע לעובדה שהאינדיאנז והקבאלירז הם קבוצות ממש טובות?

הייתי ער אתמול ולמרות שלא צפיתי בביסבול מאז שהיאנקיז הפסידו את משחק מספר 7 נגד אריזונה, החלטתי לצפות באיניגז הראשונים והיה נדמה לי שהשופט לחלוטין שחט את הקאבס. אבל יכול להיות שאני פשוט חלוד. בכל אופן קורי קלובר היה מהפנט

(Colombian Cowboy) #208

[QUOTE=מגן ימני;1699222]אתה מודע לעובדה שהאינדיאנז והקבאלירז הם קבוצות ממש טובות?
[/QUOTE]

ברור.
אבל גם ‘ממש לוזריות’… אולי זה עניין של קללה וגם היא נחה על הבראונס… טוב לא באמת. אולי. :lol:

(מגן ימני) #209

[QUOTE=Colombian cowboy;1699226]ברור.
אבל גם ‘ממש לוזריות’… אולי זה עניין של קללה וגם היא נחה על הבראונס… טוב לא באמת. אולי. :lol:[/QUOTE]

כן, אבל להתגבר על ‘לוזריות’ ו’קללות’ אתה צריך לשחוט עז או משהו. כדי שהבראונז יזכו בסופרבול צריך לשחוט את שאר הNFL

(Colombian Cowboy) #210

הקאבס משיקגו חוזרים מפיגור 1:3 ל 3:3 מדהים על האינדיאנס מקליבלנד!! ההיסטוריה תיחרט (מי שלא תהיה) ברביעי בלילה במשחק שביעי ומכריע.

(Colombian Cowboy) #211

הקאבס שוברים את קללת ה108 שנים עם ניצחון משוגע 7:8 במשחק השביעי אחרי שפגרו 3:1 בסדרה!!

(Paul Heyman) #212

אירוני העובדה ששיקאגו עשו לקליבלנד בבייסבול, בדיוק מה שקליבלנד עשו לגולדן סטייט בסדרת הגמר של ה-NBA.

מעניין כמה זמן בכלל העיר שיקאגו חיכו לאיזשהו תואר בספורט האמריקאי? מאז הבולס, או או היה איזה זכייה ב-NFL או ב-NHL?

ברכות בכל זאת :wink:

(Colombian Cowboy) #213

[QUOTE=Cerv;1700431]אירוני העובדה ששיקאגו עשו לקליבלנד בבייסבול, בדיוק מה שקליבלנד עשו לגולדן סטייט בסדרת הגמר של ה-NBA.

מעניין כמה זמן בכלל העיר שיקאגו חיכו לאיזשהו תואר בספורט האמריקאי? מאז הבולס, או או היה איזה זכייה ב-NFL או ב-NHL?

ברכות בכל זאת ;)[/QUOTE]

בפוטבול השיקגו ברס הגיעו לגמר בעונת 2006/7 עם הגנה לא רעה בכלל והפסידו לפייטון מאנינג והקולטס במשחק שהתקיים בגשם שוטף עם רבע ראשון הזוי עם 4 איבודים!! זה מה שאני זוכר…

(מגן ימני) #214

היריבה העירונית של הקאבס זכו בWS לפני כמה שנים (גם הם אחרי בצורת ארוכה)