בייסבול :: עונת 2017 מתחילה!


(system) #1

מוזר שלא מדברים פה על הענף המרתק הזה.
מתקרבים לשלב הפלייאוף.
גם אתם שמתם לב שהשנה יש ירידה בשידורים הישירים או שזה רק נידמה לי?


(monkey) #2

אני חושב שעדיין בESPN משדרים מדי לילה משחק.

בכל אופן, אני באופן אישי כבר לא מצליח לעקוב ככ אחרי הליגה הזאת, בגלל לחצים וסיבות אישיות.

לפני 3 שנים הייתי צופה הדוק, ושמתי לב לכל מה שהיה הולך. השיא היה בגמר בין המטס לבין היאנקיס, עם כל הבלאגנים בסאבוואי.

מישהו יכול לעדכן מה קורה?


(GUY) #3

אני עדיין לא מבין את החוקים של המשחק הזה…
מישהו יכול להסביר?


(monkey) #4

זה המשחק הכי מסובך שיש.
לי לקח המון זמן להבין אותו, לכן אני גם רואה את זה קשה להסברה.
אולי יש איזשהו הסבר באתר כלשהו.


(system) #5

איזה חוקים אתה לא מכיר?


(GUY) #6

בוא נגיד שאני לא מבין כלום


(בנדה) #7

בא אנסה בקצרה(מאוחר וצריך לעבוד מחר):

  1. המשחק מכיל 9 אינניגים (משחקונים).
  2. בכל משחקון הקבוצה צריכה גם לחבוט וגם להגיש.
  3. במגרש ארבעה בסיסים,על החובט לנסות ולחבוט מבלי שיפסל ולחלוף על פני הארבעהת הבסיסים ובכך הוא צובר נקודה לזכות קבוצתו.
  4. לכל קבוצה מספר מגישים, אבל רק אחד מגיש.
  5. המגיש יחד עם שאר שחקני קבוצתו פרושים על פני המגרש, כדי לבלום את החובט.
  6. על המגיש ליירט כדורים לחובט(שלושה בכל משחקון מינימום), כך שגובהם יהי מהברכיים עד לבטן(בגדול). אם החובט לא מצליח לחבוט בזה אזי המגיש צובר סטרייק ואם זה מעל הגובה המותר או בצידי החובט זה נחשב כבול(BALL ). על המגיש להגיש 3 סטרייק ואז הוא פוסל את החובט, באן החובט הגיע ל4 BALL אזי החובט עובר לבסיס השני והחובט הבא ינסה להביא אותו ואת החובט הקודם הביתה ובכך יצברו, לדומה שתי נקודות לקבוצתו, באם המשימה צלחה.
  7. המגיש אמור לפסול שלושה מהקבוצה היריבה, עד שלא פסל שלושה, המשחקון לא נגמר.
  8. פסילה יכולה להתבצע , הן עי סטרייק, כפי שהובהר לעיל והן עי תפיסת הכדור בעודו באוויר, על ידי שחקני השדה, באם הצליח החובט להכות. כמו כן פסילה יכולה להתבצע עי שחקני השדה בתפישת הבסיס עם הכדור לפני הגעתו של החובט או אחד מחבריו שצלח בסיס כלשהו ובדרכו לבסיס הבא בתור(הוא עושה זאת, כפי שהבהרתי כדי לזכות בנקודה).
  9. נקודות נצברות, בהקפת כל הבסיסים. כל חובט שמצליח לחלוף על פני ארבעת הבסיסים מבלי להיפסל מזכה את קבוצתו בנקודה. חבטה החורגת מתחומי המגרש(הום ראן), בשל עוצמתה, מזכה בנקודות את החובט וחבריו האחרים באם הם מצויים בבסיסים אחרים.

עד כאן בגדול, שאלות יותר ספיצפיות, אשמח לענות.
נ.ב.
עוד שבועיים מתחיל שלב הפלייאוף, אני מקווה שהפעם בונדס הגדול יעשה זאת.


(system) #8

בנדה כל הכבוד :smiley:


(בנדה) #9

אני מוד לעובדה שנעדרתי מכאן תקופה ארוכה, אבל לבטח זה לא מונע מכם לדון באשכול הזה, לבטח כשאנו בעיצומו של הפלייאוף.
כפי שלבטח כולכם(המתעניינים למינהם) יודעים לקו הגמר הגיעו היאנקיס מניו יורק ופלורידה. אם לגבי היאנקיס, למרות שעלו בקושי רב, היה הדבר צפוי ואף הכתירו אותה כאלופה עוד טרם החלה העונה(כמו שעשינו כאן בעונה הקודמת למ. חיפה), הרי שפלורידה היא ההפתעה העצומה. בדומה לאנהיים בעונה הקודמת ולהזכירכם האלופה היוצאת, גם פלורידה, באה משום מקום ועוד על הבסיס של הכרטיס החופשי והפתיעה הן את הפיבוריטית הגדולה בליגה הזאת הג’איינטס מסאן פרנסיסקו עם בונדס הגדול, אבל עדיין ללא תואר אחד לרפואה בכל הקריירה והן את הקאבס משיקגו, שככל הנראה קללת העז עדיין תקפה. גם הרד סוקס מבוסטון , עשו קולות של הפתעה רבתי ונוצחו במשחק האחרון והקובע לעליה לוורלד סירייס, לא לפני שהוליכה כבר באינינג השמיני ביתרון מבטיח של 5:2 ואפילו אוהדי היאנקיס, לא האמינו שהם יעפילו לגמר. כפי שכבר כתבתי פעם, יתרון מסוג זה הוא כמו להוליך 3:0 מול יריבתך בכדורגל בדקה ה80 .ככל הנראה שגם קללת בייב רות’ על רד סוקס פועלת גם היום. הנה כי כן בערבוב של מוזריות וקללות עבר, שמשום מה עדיין מתייחסים להן בעת הזו, לא הגיעו שתי הקבוצות הללו(בוסטון ושיקגו) לוורד סירייס. למען האמת, בתחילת העונה, אף אחד לא ספר אותם כלל ואף לא במהלכה של העונה, כך שההפתעה היא לאור מה שראינו מהם במהלך הפלייאוף, בואך לגמר הוורלד סירייס.
כל המשחקים בשידורים ישירים בפוקס ספורט ו ESPN , אפשר לומר כרגיל. תבלו!!1


(שי) #10

היום הזה בהחלט נתן למושג קללות מימד חדש…במבינו במבינו…

מתוך וואלה:

כל מי שאינו אוהד את הניו יורק יאנקיס, קיווה שאולי סופסוף תימחק לה קללת הבמבינו שהטיל בייב רות’ על הבוסטון רד סוקס. בוסטון יצאה מפיגור עם הגב אל הקיר בסיבוב הקודם מול אוקלנד וגם אתמול, כשניצחה 6:9 ביאנקי סטאדיום’ במשחק השישי, היא הראתה אופי ולב גדול ואני מודה שגם אני התחלתי להאמין ביכולתם לקראת המשחק השביעי והמכריע הלילה בניו יורק. כולם כבר מכירים את הסיפור ואין צורך להרחיב עליו יותר מדי, אבל לכל מי שלא שמע, הנה עיקרו: ב-1918 עבר הכוכב האגדי בייב רות’ מבוסטון לניו יורק בעקבות ויכוח שהיה לו עם ההנהלה. לרד סוקס היו 5 אליפויות עד אז וכלום מאז. היאנקיס יכולים בעוד שבועיים לחגוג את האליפות ה-27 מתוך 36 הופעות ב’וורלד סיריס’.

חבר טוב שלי בשם צ’ארלי, הוא בוסטוני שרוף שאפילו החזיק גם כמה מנויים בחייו ל’פנוויי פארק’. כשהוא סיפר לי על הקללה, על כל פרקיה, אני מודה, פשוט לא האמנתי בקיומה. אבל אחרי שקללת העז שהוטלה על שיקגו, מנעה מהקאבס לעלות ל’וורלד סיריס’ אתמול, ואחרי הלילה שעבר על הסוקס ועלי, גם אני התחלתי להאמין בתופעות מוזרות, על טבעיות ובלתי מוסוברת. רק מאלדר וסקאלי יכולו אולי לעזור לשתי הלוזריות הללו להיפטר מהקללות שרודפות אחריהן.

המשחק החל מצוין עבור בוסטון. המגיש שלה, פדרו מרטינז, היה בלתי חביט וההתקפה עשתה את שלה מול קלמנס כבר באינינג השני עם 3 ראנס, שניים מתוכם בעוד הום ראן של טרוט ניקסון (אחרי שאחד כזה שלו ניצח את המשחק השישי). לאחר הום ראן נוסף של קווין מילאר בפתיחת האינינג הרביעי, החליף מייק מוסינה את קלמנס ושיתק את התקפת הרדסוקס בשלושת האינינגים הבאים. משחק ההגשה הרע במיוחד של רוג’ר קלמנס, מי שהיה אליל בפנוויי פארק במשך 12 שנה, רוג’ר קלמנס, גרם לחברי צ’ארלי לרמוז לי שהוא בטח רוצה לעזור לנו להיפטר מהקללה. המגיש בן ה-41 הוחלף בשלב מוקדם יחסית כשבוסטון ביתרון 0:4, אבל זה לא הפריע לקהל המקומי להריע לו במחיאות כפיים בעמידה. קלמנס, שעשוי להודיע על פרישה בתום העונה ה-17 שלו במייג’ור ליג, יכול היה כבר לכנס מסיבת עיתונאים בנושא אם היאנקיס היו מפסידים הלילה. בינתיים, הוא ייאלץ לחכות.

ג’ייסון ג’יאמבי, כנראה החובט השלישי בטיבו בליגה, נתן תקווה בלבבות אוהדי היאנקיס עם הום ראנס בחמישי ובשביעי שהעמידו את התוצאה על 2:4 לרד סוקס. בחציו העליון של האינינג השמיני העסק היה נראה גמור כשדייויד אורטיז חבט הום ראן מול דייויד וולס, המגיש החמישי של הינקיס במשחק, 2:5 לרד סוקס. בוסטון נראתה אז חמה מאוד, כששברה שיא הום ראנס בסדרת גמר האמריקן ליג (11), אבל אז המשחק ההתקפי שלה כאילו נעלם.

במצב של 2:5 פניתי לצ’ארלי ואמרתי לו, נראה לי שהלילה הקללה תישבר סופסוף וחשבתי שהוא יסכים איתי. לא, הוא אמר לי, הקללה תחזור, היא עובדת רק כשאתה בטוח במאה אחוז שבוסטון תנצח, רק אז היא מתעוררת ומכה בך, כדי שהכי יכאב לך בעולם. פדרו מרטינז, שהיה מצוין במשחק עד כה, עלה להגיש בחציו התחתון של האינינג השמיני עם יתרון נוח של שלושה ראנס, אבל עם יד שהתחילה להתעייף. לאחר פסול אחד, מול לב ההתקפה של ניו יורק, לפתע מרטינז התפרק. ארבע חבטות רצופות של ג’יטר, וויליאמס, מטסוי ופוסאדה הכניסו שלושה ראנס ואנחנו בשוויון מדהים.

למה ליטל נשאר עם מרטינז ולמה אני חלמתי על בייב

מכאן כבר החלו עיני להיסגר ותוך כדי ניקור/צפייה במשחק, ראיתי את בייב רות’ בתמונות זזות בשחור-לבן. ההחלטה של גריידי ליטל, המנג’ר של בוסטון, להשאיר את מרטינז במשחק לכל אורך הקאמבק הזה של היאנקיס, התבררה כפטאלית עבור הרד סוקס. כל מה שיפה בבייסבול התמצה בפתיחת האינינג התשיעי: במצב של שוויון 5:5 במשחק שביעי, כל חבטה יכולה להיות מכריעה ולהוביל קבוצה אחת לשכרון חושים ואחת למפח נפש על עונה שלמה שירדה לטמיון. באינינג התשיעי, עלה להגיש עבור היאנקיס מריאנו ריברה. ריברה היה לא פחות ממבריק בשלושת האינינגים אותם הגיש ויחד עם מוסינה היה לטעמי גיבור המשחק.

במהלך 2 וחצי אינינגים מאופסים, שוב התחלתי לנקר ובדמיוני ראיתי את אוהדי הרד סוקס וצ’ארלי ביניהם עם פרצופים מאוכזבים. כשהתעוררתי לחלוטין מהסיוט, עלה לחבוט עבור ניו יורק לראשונה במשחק, אהרון בון שלא פתח ועלה כשחקן מחליף. בון שהגיע בטרייד ליאנקיס מסינסינטי רדס במהלך העונה, היה די גרוע במהלך הפלייאוף ולא הצליח לשחזר את יכולתו הטובה מתחילת העונה. מולו ניצב טים ווייקפילד, ששלט לחלוטין בכל החובטים של היאנקיס בשני המשחקים בסדרה אותם הגיש. בון שלח את הכדור הראשון שזרק לו ווייקפילד ליציעים, כששחקני היאנקיס קופצים ורצים לחבקו.

בחדר ההלבשה המטורף של היאנקיס, התרוצצו גברים עירומים ורטובים, אבל לא ממקלחת, אלא משמפניה. המאמן ג’ו טורה, סיפר כי לא נמאס לו להגיע לעוד ‘וורלד סיריס’ וכי הרעב לא מספק אותו לעולם. נכון, זכיתי כבר בשישה תארים, אבל אני לא מאלה שאומרים ‘זכינו כבר פעמיים, בוא ניתן למישהו אחר להנות קצת’. באחד הביקורים שלנו בבוסטון בעונה הרגילה, כבר התחלתי להדליק את השחקנים על האליפות השנה. האמת שקיוויתי לא לפגוש את הרד סוקס וידעתי למה. אבל עכשיו אני רגוע. טורה גם חילק מחמאות למי שניצח את המשחק עם הום ראן אדיר באינינג ה-11 על ההגשה של ווייקפילד, אארון בון. כל הכבוד לכולם, במיוחד למריאנו ריברה (נבחר ל-MVP של הסדרה) שהכל כבר נאמר עליו, אבל גם לבון - תודה לך מיסטר סטיינברנר (הבעלים של היאנקיס) שהסכמת להביא אותו. מאז הזכיה ב-2000 מול הניו יורק מטס, היאנקיס לא זכו בתואר. הפסד היום היה יכול לסיים 3 שנים בלי אליפות, שהיו יכולים להביא למהפך בסגל המקצועי או בסגל השחקנים של הקבוצה. מישהו הזכיר את זה לטורה הצוהל וזה הודה, כבר חשבתי על מה שיקרה אם נפסיד, אבל זה כבר מאחורי.

בוסטון תנסה למחוק את הקללה בשנה הבאה אולי. ניו יורק תפגוש את פלורידה מארלינס ב’וורלד סיריס’ ותנסה לקחת אליפות 27 בסהכ. פלורידה אגב, כבר זכתה פעם אחת ב-1997, כשהגיעה כאנדרדוג מול קליבלנד אינדיאנס, עכשיו, אחרי שעברה את סן פרנסיסקו ושיקגו, כולם כבר יקחו אותה בחשבון לסדרת הגמר שתתחיל ביום שבת. שימו לב לשידורים הישירים ב-ESPN ותנסו להנות. למרות שבוסטו ושיקגו לא יהיו שם.


(monkey) #11

איך היאנקיז תמיד מצליחים לעלות לגמר, יא-אללה.

ממש יפה הסיפור עם העז, איזה נאחס יש לקבוצה הזאת, זה מדהים.

המשחק הראשון הוא היום, כן?


(שי) #12

למי שלא מעודכן, היאנקיס ביתרון מבטיח של 0-2 בוורלד סירייס. משחק שלישי, הלילה במיאמי.


(Gattuso) #13

דווקא שמעתי ש1-1 ???


(בנדה) #14

גאטוסו צודק. התוצאה לאחר שני מפגשים בניו יורק היא 1:1 . במשחק הראשון הפתיעה פלורידה בנצחון 3:2 ובמשחק השני היאנקיס ניצחו 6:1 . אני מצר, שאני לא ממש מצוי פה ומנתח את המשחקים.


(שי) #15

היאנקיז ביתרון 1-2 בוורלד סירייס לאחר ניצחון 1-6 במיאמי, הרבה בזכות ברני וויליאמס.


(system) #16

החארות האלו בערוץ הספורט וויתרו השנה על שידורי הבייסבול!!!
אני לא אוהב את השידורים מESPN כי שומעים שם רק את הקהל וןבקושי את השדרים


(שי) #17

פלורידה מדהימה את היאנקיס ואת העולם!!!


(system) #18

שום מילה על עונת הבייסבול שנפתחה?


(בנדה) #19

רפאל,
הינך מוזמן לכתוב. על כל פנים, בדרך כלל הפלייאוף הוא העניין, כמו בפוטבול והוקי קרח, שמשום מה העונה לא שרונה והחברים האחרים כותבים על כך(הוקי קרח), זאת למרות שהפלייאוף החל שם. העונה מסוקרת לא רע בוואלה(בשנים האחרונות) ואין הרבה חידושים וגם לא הרבה צופים במשחק בליגה הרגילה. בפליאוף לעומת זאת יש כאן התעוררות ויש צופים לא מעטים מחברי הפורום.


(system) #20

אנהיים מנצחת את סיאטל אחרי כמעט 5 שעות של משחק!!!