קאקה:: שחקן טוב עם לא מעט מזל, או שמא באמת שחקן גדול?

(dood) #81

לאוניד (נכון? וסליחה שאני מרשה לעצמי לפנות אליך בשמך הפרטי, משל היינו מכרים ותיקים. אני אורי, אגב), לא תוכל להכריח אותי לקבל את הקביעה שלך שיחידת הזמן האטומית היא עונה. לדעתי היגדים כמו אל אהלי הייתה טובה באביב, קולו קולו זייפה מספטמבר עד נובמבר ומילאן הייתה גרועה בחצי הראשון של העונה, אבל אחרי פגרת החורף השתפרה פלאים לגיטימיים לגמרי.

(קפה קולומביה) #82

אורי, קרא לי לאוניד בכייף.

יש סיבה מצויינת לכך שפרק הזמן האטומי הוא עונה- כיוון שהתארים נקבעים לפי עונות וכפועל יוצא מזה(בערך), בגאזטה ובעוד מקומות קבעו שמילאן היא הקבוצה הטובה ביותר באיטליה בעונת 2006/2007.

כל המדדים מתייחסים לעונות שלמות.

אין לי שום בעיה שתגיד שמילאן היא הקבוצה הכי טובה באירופה בחצי השני של העונה, כי אז אני אתייחס רק לפרק הזמן שקבעתי, אבל כאן מדברים על עונות שלמות. למה? כי ככה קבעו אנשי הכדורגל. למה? כי זה הזמן שלוקח לנו לחוג מסביב לשמש(פחות חופשת קיץ).

(dood) #83

נעים מאוד, לאוניד :slight_smile:

א. בהחלט יש טעם לדבר במושגים של עונות - התארים נקבעים לפי עונות ורוב הקבוצות משתנות משמעותית מבחינת סגל השחקנים והצוות המקצועי רק בין עונה לעונה - ולכן עונה היא יחידת הזמן הטבעית. אבל זה לא אומר שאי אפשר למדוד קבוצות גם בפרקי זמן קצרים יותר, ולפעמים רק מתוך מדידה כזו מתבררת התמונה המלאה, כמו במקרה של מילאן, שנתנה שני חצאי עונה שונים למדי.

ב. מה שהגאזטה טען או לא טען לא כל כך מעניין אותי, למען האמת, ואם כל הדיון הוא על הטענה ההיא, אז יש בינינו אי הבנה. אני מסכים בהחלט שאינטר הייתה עדיפה על מילאן בשקלול של העונה כולה.

אבל… אם השאלה היא סתם איזו קבוצה יותר טובה, בלי לציין מפורשות שהכוונה לשקלול של העונה כולה, לי לא ברור שלכך הכוונה, ואז גם התשובה כבר פחות ברורה לי.

(Tally) #84

קאקה הוא מבין השחקנים המוערכים עלי. באמת שחקן גדול. להנהיג קבוצה שלמה זה באמת יותר מידי לצפות ממנו, אבל מי יודע, אולי השיא עוד לפניו. שחקן מרשים, עם בטחון עצמי, בישל שני שערים מכריעים בגמר, וגם במונדיאל 2006 תפקד הכי טוב מבין הברזילאים. לא סתם קוראים לו פנטסטיקו קאקה.

(acmilan2) #85

השחקן הטוב בעולם כיום … אני קורא לו הזידאן המהיר כי הוא מזכיר מאוד את זידאן במשחק שלו רק שהוא גם מהיר בנגוד לזידאן (למרות שלדעתי זידאן עדיין היה יותר טוב ממנו)

אבל התאכזבתי ברמות מקאקא במונדיאל הוא היה חלש מאוד לא מתאים לו. במונדיאל 2010 אני מאמין שברזיל יותר תבנה עליו את המשחק והוא יקח אותה לזכיה.

(omermz) #86

אולי נוא לא השחקן הכי טוב בעולם עדיין אבל הוא נמצא בדרך הבטוחה לשם .
ללא ספק הוא השחקן שהתקדם הכי הרבה העונה באיטליה, ואני אומר איטליה כי צריך לזכור גם את מה שעשה כריסטיאנו רונאלדו באנגליה אם העונה הבאה תגמרכשמילחאן שומרת על תוארה כאולפת אירופה אחרי עונה הירואית של קאקה ייתכן מאד שהוא יהפוך לאחד הגדולים בכל הזמנים ןיעלה למדרגה של קרויף, די סטפנו, בקנבאואר וכו’ אבל עם תהיה ל עונה גרועה אולי נגיד שזה עוד שחקן גדול שלא מיצא את יכולותיו אני דרך אגב מקווה שהאופציה הראשונה היא זו שתתקיים ולא השניה.

(bitonnn) #87

אין ספק שהעונה קאקא היה ב4 המצטיינים באירופה,איתו יחדיו כמובן כריסטינו,רונלדיניו ומסי,אבל עם תשאלו אותי?קאקא ב4 חודשים האחרונים שלקראת סיום העונה,היה השחקן בכושר הכי טוב בעולם שהציג את הכדורגל היפה בעולם מבחינה אישית.הוביל את קבוצתו לגמר הצ’מפיונס בוא זכו.
נו טוב,אולי חלקכם יגידו שללא השחקנים הטובים שמסביבו קאקא לא היה מגיע למה שהגיע,אבל אין לי שום ספקות,לקאקא יש חלק ענק באליפות אירופה הזאת,ואפילו את החלק הגדול ביותר.

מראדונה,פלה?די קשה להאמין שיהיה.אבל מה שבטוח,ישאיר חותם ענק באירופה,ויהפוך לאחד השחקנים בטובים של שיחקו על אדמות אירופה.אין שום ספקות לגבי זה.

(acmilan2) #88

אין ספק שהעונה קאקא היה ב4 המצטיינים באירופה,איתו יחדיו כמובן כריסטינו,רונלדיניו ומסי,אבל עם תשאלו אותי?קאקא ב4 חודשים האחרונים שלקראת סיום העונה,היה השחקן בכושר הכי טוב בעולם שהציג את הכדורגל היפה בעולם מבחינה אישית.הוביל את קבוצתו לגמר הצ’מפיונס בוא זכו.
נו טוב,אולי חלקכם יגידו שללא השחקנים הטובים שמסביבו קאקא לא היה מגיע למה שהגיע,אבל אין לי שום ספקות,לקאקא יש חלק ענק באליפות אירופה הזאת,ואפילו את החלק הגדול ביותר.

מראדונה,פלה?די קשה להאמין שיהיה.אבל מה שבטוח,ישאיר חותם ענק באירופה,ויהפוך לאחד השחקנים בטובים של שיחקו על אדמות אירופה.אין שום ספקות לגבי זה.

קאקא יותר טוב מפלה… ולא רק קאקא … גם רונאלדיניו , רונאלדו ובטח בטח בטח שזידאן יותר טובים מפלה…

מה אתם משווים בכלל שחקן ששיחק בשנות ה 70 עם הגנות שגם אני יכול להסתדר איתם… לא מספיק הגנות של ימי הביניים גם כמעט כל הקיררה שלו הוא שיחק בליגה הברזילאית שאם עכשיו ההגנה בליגה הזאת נראה ככה אני לא רוצה לדמיין איך הייתה נראת לפני 30 שנה…

אם הוא היה משחק היום הוא לא היה זז מטר … שונא את זה שפעם שחקן עם כישרון היה עובר קונוסים ועכשיו נהנה מהתהילה ותופסים ממנו אלוהים

(מג`יק) #89

קאקא יותר טוב מפלה… ולא רק קאקא … גם רונאלדיניו , רונאלדו ובטח בטח בטח שזידאן יותר טובים מפלה…

ואתה קובע זאת כי…? אה נכון, כמעט שכחתי שראית את פלה משחק ::slight_smile:

לענייננו,
קאקא שחקן מבריק, שחקן שסחב את מילאן על גבו העונה, והוביל אותה לזכיה בתואר הנחשק - התואר בעל האוזניים הגדולות.

מעטים ואף בודדים הם השחקנים שהיו יכולים לשאת את הנטל והאחריות שהייתה מוטלת על כתפיו של הברזילאי הנהדר. מקבוצה מפורקת ואפורה, עם מינוס שמונה נקודות בקופה, קאקא הצליח לחלץ את הקבוצה מהבוץ אליו נקלעה, ולגרור אותה, על-אף התקופה הזוועתית והמחרידה שלה במחצית הראשונה של העונה, למקום המוביל לליגת האלופות.
אינני מצליח לתאר לעצמי מה היה מצבה של הקבוצה, אלמלא השחקן הזה, אני משער שהיא עדיין הייתה תקועה בחלקה התחתון של הטבלה, מחכה לאיזהו מושיע שיבוא ויוציא אותה מהרפש.

אינני יודע מהי משכורתו של הכוכב הברזילאי, אך אין לי ספק שהיא מגיעה לו ואף יותר מכך. מילאן חייבת המון לשחקן הזה על העונה האחרונה; ללא ספק האחראי העיקרי לההצלחה ולהישג של הקבוצה.

על תכונותיו ואיכויותיו של קאקא איני רוצה לפרט, כי אני באמת לא רואה צורך בכך, השחקן הזה מוכיח כל פעם מחדש, שהוא השחקן הטוב בעולם. והכדורגל הסוחף, המגרה והססגוני שהוא מציג גורם לי להתאהב בשחקן האדיר הזה כל פעם מחדש. אין לי מה לומר לו חוץ מתודה על כך שהוא מביא את הכדורגל על לרמת גאונות, ולאחל לו בהצלחה בכל קבוצה בה ידרוך. :-*

בוא לריאל בוא 8)

(shay zer) #90

קאקא - לדידי, הטוב ביותר. שילוב נדיר של איכות ותכליתיות. בנוסף, היכולת הגבוהה שלו היא לא הבזק בלבד אלא נשמרת לאורך שנים.

(עמנואל שלמון) #91

אני שונא שמשווים בין פעם להיום. שחקן שמווים אותו לגדולים ביותר - עע מסי חייב להוכיח את עצמו. בין הגדולים? לא יודע. כיום הוא מספר אחת.

(Saharnm185) #92

לכבוד הפרישה של קאקה, קבלו שני סיפורים מעניינים עליו:
קאקה, או בשמו המלא " ריקארדו אייזקסון דוס סנטוס לייטה" ,נולד בשנת 1982 בברזיליה שבברזיל, אחיו הצעיר הידוע בכינויו “דיגאו”, נהג לכנות אותו בילדותם “ככה” מהסיבה שלא הצליח לבטא את שמו ריקארדו, מאז זכה לכינוי “קאקה” שהפך לאייקון.

כשהיה בן 18, נפצע קאקה בעמוד השדרה שלו, הפציעה היוותה סיכון גדול להמשך הקריירה שלו ולחייו בפרט, שכן הפציעה האומללה שחווה יכלה לגרום לו לשיתוק, למרבה ההפתעה קאקה התאושש מהפציעה ומאותו הרגע הקריירה שלו הייתה בנסיקה.
לאחר התקרית הוא הפך לאדם מאמין, מייחס את החלמתו לאל, ואף תורם חלק נכבד ממשכורתו לכנסייה .

קאקה נהג לחגוג עם שעריו כשידיו מונפות לשמיים בתור תודה לאל , חגיגה שהפך לסמל המסחרי שלו.

כאמור אתמול פרש קאקה בגיל 35 ואחרי קריירה מפוארת במילאן, ריאל מדריד, סאו פאולו ואורלנדו סיטי במדיה פרש, וכמובן בנבחרת ברזיל.

הוא גם האחרון לזכות בכדור הזהב לפני מסי ורונאלדו.

עם כל השערים, הבישולים והדרבילים המופלאים שלו, מה שנזכור ממנו יהיה החיוך שלו, שמעולם לא ירד לו מהפנים.