קאקה:: שחקן טוב עם לא מעט מזל, או שמא באמת שחקן גדול?

(שי) #21

הוא שחקן ענק, ברזילאי עם קלאסה אירופאית (ככה זה שנולדים בצהלה של הבירה), אבל יש לו עוד להוכיח כדי להחשב מהגדולים באמת. וכן, דרום אפריקה מחכה.

(bixente) #22

הברזילאי הכי טוב בעולם, אלמלא היכולת המופלאה של כריסטיאנו במדי היונייטד והעונה המדהימה שלה (לעומת העונה הבינונית של מילאן), מבחינתי היה זוכה בתואר שחקן השנה בעולם.

אני מעדיף שחקן כמוהו בקבוצה שלי ולא את רונאלדיניו, קאקה בא במטרה לעבוד ולנצח ועסוק פחות בלעשות הצגות לטלביזיה, לא תראו אותו מנסה לבצע טריקים חסרי משמעות באמצע המשחק או לבזבז הזדמנויות רק כדי לנסות טריק שאם יצליח העולם וילדי רונאלדיניו שולתת!!!11 יזילו ריר.

מדוייק לגמרי !
אני אוהב ומעריך שחקן/שחקנים כמו קאקא , מסי וזיזו הרבה יותר מרונאלדיניו , רוביניו וחבריהם שצריכים להשתמש בכל מיני טריקים יפים לעין(מבחינה אישית - קאקא ומסי מלהיבים יותר) כדי להיות גדולים.

(ERREALA) #23

צהלה של הבירה?
קלאסה אירופית? קונים את זה עם בגדים של ארמני? וחתונה מתוקשרת?

דבר אחד מסקרן אותי, למה הוא כתב את אני שייך לישו על הגופיה שלו , באנגלית, ולא באיטלקית, או בפורטוגזית, כיאות לחבר בקבוצת האתלטים של ישו (גם קאפו חבר בקבוצה הזו כמדומני)

ואם נחזור לברזילאים בעלי דם כחול, חכו כשיגיע ההוא מהרצליה פיתוח ,שתמיד הולך לכל מקום עם הלאפ טופ שלו, אם בניטז לא יצליח להרוס אותו, הוא מוכשר בזה, אז תראו מה זאת קלסה אמיתית אפילו בטרנינג וכפכפים, שלא לדבר על כדורגל יעיל ובנגיעה ראשונה מה שלא אומר שהוא לא יודע לכדרר כשצריך :stuck_out_tongue:

המזל הולך עם הטובים? זו הצהרה מאוד אופטימית, לא תמיד נכונה לצערי, נכונה לגבי קאקא שבא למילאן בדיוק בזמן הנכון, תארו לכם אם חוח ליברפול היתה קונה אותו, ואם המאמן החדש שלו היה אומר לו שהוא ידבר איתו להבא רק באנגלית… אם הוא היה מצליח שם הייתי נהיית המעריצה הראשונה שלו. קאקא התאים למילאן כמו כפפה ליד, כאן התחיל המזל שלו

(Inter1) #24

שחקן ענק, הברזילאי הטוב בעולם, השחקן הטוב בעולם כיום.
סובח את הקבוצה על הכתפיים, עושה כל מה שביכולתו כדי לנצח כל משחק, שמתי לב שבמשחקים גדולים וככ חשובים לא ממש השדר מזכיר את שמו במהלך המשחק.
קאקה שחקן כישרוני מאוד, עם טיפת מזל…

(argentina) #25

נתן, מה אתה מצפה ששחקן התקפה והפליימייקר של הקבוצה שינסה לעשות אם לא לנסות לאיים על השער? אם הוא לא היה מצליח לעשות אף אחת מהפעולות שציינת, אז מה הוא היה אמור לעשות על המגרש? להיות קונוס? קאקה שותק עי ליברפול ונכון שהוא היה מעורב בשני השערים (ישירות או בעקיפין) אבל הוא לבטח לא היה איש המשחק מבחינת מילאן.

הנסיון לתת לו את התואר או להעניק חשיבות גדולה יותר לתרומתו במשחק נועד בשביל צרכים פופוליסטיים, הוא לא שיחק בצורה ביזיונית אבל מצד שני לא ניתן להגיד גם ששיחק מצויין (וכתב אובייקטיבי היה מעניק לו ציון 5, במקרה הטוב 6 רק בגלל שקבוצתו זכתה) *.

כל זה גם עושה עוול לאיש המשחק האמיתי של הקבוצה - אינזאגי (אחד שאני לא סובל ולא מעריך).

• הוא ללא ספק השחקן המצטיין של ליגת האלופות (וכנראה גם יזכה גם בתואר שחקן השנה בעולם, החולצה הצהובה שווה יותר מהחולצה של פורטוגל) אבל ניתן גם לקבל את העובדה שבמשחק הגמר, בניטז הצליח להוציא אותו מהמשחק. גם אם הוא לא היה מבשל את השער השני מישהו כבר היה מוצא פעולה אחרת שהיא מבחינתו הצעד שעשה למילאן את הזכייה.

(El Maestro) #26

מבחינה פוטנציאלית הוא לא נופל מאף שחקן אחר בעולם. יש בו שילוב נדיר של מהירות, יציאה מהמקום וטכניקה. יש לו כל מה שאפשר לבקש מפליימייקר.

קאקא נעלם במשחקים גדולים כי הקבוצות האחרות מבזבזות את רוב זמן ההכנה שלהם באיך לעצור אותו. הוספתי כי: כבר בכמה משחקים גדולים הוא שיחק? ולא, אני לא מדבר על דרבי מילאנזי או משחק נגד נבחרת גאנה. כמעט בכל המשחקים הגדולים (אלה שבאמת קובעים) העונה הוא הופיע. בשאר הוא פשוט תפס יום רע. זה לא אומר שהוא מקבל מקבל רגליים קרות או מפחד ממשחקים חשובים.

שחקן ענק, עם המון אבל המון מזל.

(pampiel) #27

טוב תסלחו לי שאני אומר את זה אבל חדל קשקשת - שלו אצבעותיכם מעל מקלדותיכם כשאתם כותבים על שחקן השנה 2007.

קאקא (ואני היחיד פה שמכיר אותו החל מיומו הראשון בבוגרים), היה ווינר ויישאר ווינר וכל מי שאומר אחרת פשוט גורם לי לזלזל בו…

קאקא היה היחיד שהופיע למשחק רבע גבר הברזילראו ב-2002 ואז הוא עוד היה ילד.

הוא מוביל את ברזיל החל מהופעת הבכורה שלו באותו ערב בגויאניה מול בוליביה (אני חציתי את כל ברזיל כדי לראות את המשחק הזה - כל זה בשביל הילד מספר 8 של סאו פאולו)- ואז הוא עוד היה ילד.

הוא מוביל את מילאן מהרגע שנחת בג’וזפה מיאצה ואז הוא עוד היה ילד.

וזהו שהשנה הוא כבר לא ילד - לכן הוא העמיס את מילאן על הגב ולקח את התואר הבכיר היחיד שחסר לו (אליפות ברזיל עם סאו פאולו הוא יחזור לקחת לעת זקנה ולהוביל את ברזיל למונדיאל הוא עוד יוביל בנוסף לגביע שיש לו כבר מ-2002), במו רגליו ממש.

החל ממסירת האמן לאינזאגי ששברה את הכוכב האדום מבלגראד במוקדמות (מישהו פה בכלל הטריח את עצמו כדי לראות את צמד המשחקים האלה? - מי שלא שפשוט ישתוק) וכלה במסירת שיא התיזמון לאיזאגי ששברה את הכוכב האדום מליברפול. בתווך הגאון מסאו פאולו פירק את כל מה שנקרה בדרכו - אנדרלכט חטפה ממנו מ-35 מטרים, נגד סלטיק נמאס לו אז הוא לקח כדור ממרכז המגרש ושם אותו ברשת. תסתכלו טוב איך לוסיו מאבד שיווי משקל בשער של סיידורף כדי להבין מה זה לשחק ליד קאקא ועל הניגוף מול מנצ’סטר בצמד הופעות דומיננציה ששמורות לגדולים באמת, אני כבר בכלל לא מדבר (מי זה כריסטיאנו רונאלדו???).

בקיצור שום מזל ושום נעליים.

גורם המזל היחידי פה הוא שלנו שאנחנו זוכים לראות את גדול הכדורגלנים בדור הנוכחי ומי שחושב שמסי טוב מקאקא אני מזמין אותו שוב לדקה ה-90 במשחק האחרון של ארגנטינה מול ברזיל…(לאלה מכם ששוב לא מבינים על מה אני מדבר - מסי רדף אחרי קאקא מעיגול האמצע, כשזה האחרון מעלים את הגנת השחצנים ורק הולך ומתרחק ממי שרבים פה טוענים שהוא טוב מקאקא).

(נתןד) #28

דרורה, אני לא בטוח שהבנתי מה את רוצה, אלב אם התכוונת לזה שקאקה לא יודע אנגלית, את מוזמנת לחטוף התקף לב אחרי שתראי את זה:

argentina (מה השם שלך באמת? :-\ ), לא אמרתי לרגע שקאקה היה השחקן המצטיין של מילאן במשחק. אם כבר שואלים אותי, אז אני באמת חושב שמגיע לפיפו על הצמד (אגב, לטענתו הראשון היה מכוון ושמילאן עובדת על זה באימונים. הוא נתן כדוגמא גם שער שלו מול אסקולי) ולדידה על משחק נטול טעויות - שניהם התעלו על עצמם במאני טיים. זה לא הספיק בשביל להגיד שהיה להם משחק ענק, אבל שניהם היו הטובים בשורות מילאן. ותסלח לי דורה על התעלמות מסויימת מנסטה, שהיהי אולי הכי פחות קטסטרופאלי בחולייה האחורית של מילאן במשחק.

מה אתה מצפה ששחקן התקפה והפליימייקר של הקבוצה שינסה לעשות אם לא לנסות לאיים על השער?

קאקה שיחק במשחק הזה לאורך כל המשחק כחלוץ לכל דבר. הוא נאלץ להתמודד עם כל החולייה האחורית הבלתי תוקפת של ליברפול לאורך כל המשחק, ומכאן שאים שום הפתעה בכך שהוא לא הצליח לאיים יותר מדי על השער. למרות זאת, קאקה ניצל פעמיים שלוש של השתחררות כדי לאיים על השער של ליברפול יותר מכל אחד. בפעם הראשונה זה נגמר בעבירה עליו, בפעם השנייה הוא כבר לא היה צריך אף אחד כדי להקפיץ את כל הנת ליברפול כאילו הוא בועט ולבשל לפיליפו את השני.

ושוב, אני לא אומר שהיה לו משחק טוב. היה לו משחק בינוני למדי, אך גם במשחק כזה הוא הצליח להשתחרר מעט פעמים שהספיקו לו להכריע את הכף במשחק (יחד עם אינזאגי, בשבילך). האם בלעדיו מישהו אחר היה עושה את אותן פעולות ומביא למילאן את הגביע? לא יודע, אני ממש לא בטוח, מדובר בהשערה בלבד. במיוחד כשסיידורף חזר להיות במשחק הזה השמן בעל התחת השמן, ופירלו נעלם בדקות רבות מהמשחק ואינו מהיר דיה כדי לתפקד כקשר התקפי. היחיד שאפשר לתלות עליו את התקוות בשביל שיעשה את מה שקאקה עשה במשחק הוא גורקוף - אתה בכלל יודע מי זה? :wink:

פמפי :-*

נ.ב

כל אלה שכל הזמן מזכירים לי את כריסטיאנו רונאלדו, יש לי שאלה בשבילכם, ואשמח אם יענו לי רק אלה שדאגו לראות את השחקן הזה בקביעות העונה. האם השחקן הזה מגיע לרגעים הגדולים, למשחקים הגדולים? עד כמה שידוע לי וממה ששמעתי, לא - על כן, לא ברורה לי הסיבה שבגללה אתם חושביםש הוא טוב מקאקה. האחד לקח את הקבוצה הבינונית שלו לזכייה בליגת האלופות, השני לקח את הקבוצה הטובה באירופה, לטענתכם, לאליפות, וגם זה בלי לנצח משחקים גדולים יתר על המידה.

אגב, מדובר בשאלה בלבד. אני באמת לא יודע מספיק בשביל לטעון כך או אחרת.

(SkiMan) #29

בשאר הוא פשוט תפס יום רע. זה לא אומר שהוא מקבל מקבל רגליים קרות או מפחד ממשחקים חשובים.

מוזר. כשזה קורה לרונאלדיניו מהיריבה הגדולה אז הוא פשוט בלון נפוח, אבל כשזה קורה לברזילאי אחר שלא משחק בקבוצה שנואה אז הוא פשוט ‘תפס יום רע’.

(נתןד) #30

סקימן, תנסה לא לערב את השמן שלך בדיון הקדוש הזה. ;D
נראה לי שכבר כל האנשים בפורום הזה מאסו מהדיונים האלה של רונאלדיניו VS העולם. אתה רוצה לעשות על זה דיון? תעשה אותו במקום המתאים. לא כאן.

הודעה הבאה שלא קשורה לטופיק הנושא - תימחק!

(SkiMan) #31

המטרה היא לא להכניס את רונאלדיניו לדיון אלא לתת פרופורציה על התגובות של אנשים מסויימים כאן. לא איכפת לי מהדיון של רונאלדיניו נגד שאר העולם, וההודעה שלי היתה מאד קשורה. ואני מציע לך לאמץ את המשפט האחרון שלך, כי ההודעות שלך עוד יותר לא קשורות, עם תגובות ציניות ומרירות שמנסות לנגח אותי בצורה ילדותית ועלובה למרות שאין כל פסול במה שרשמתי. באמת מתנצל שהכנסתי את המילה רונאלדיניו לדיון הקדוש שלך ואני באמת מנתצל שאני לא בדעה שקאקה אלוהים, אבל מכיוון שהמטרה של פורום היא לחלוק דעות אתה תצטרך לסבול את זה ולהמשיך הלאה בדיוק כמו שאני סובל את ההודעות הציניות והלא קשורות שלך.

(argentina) #32

ושוב, אני לא אומר שהיה לו משחק טוב. היה לו משחק בינוני למדי, אך גם במשחק כזה הוא הצליח להשתחרר מעט פעמים שהספיקו לו להכריע את הכף במשחק (יחד עם אינזאגי, בשבילך). האם בלעדיו מישהו אחר היה עושה את אותן פעולות ומביא למילאן את הגביע? לא יודע, אני ממש לא בטוח, מדובר בהשערה בלבד. במיוחד כשסיידורף חזר להיות במשחק הזה השמן בעל התחת השמן, ופירלו נעלם בדקות רבות מהמשחק ואינו מהיר דיה כדי לתפקד כקשר התקפי. היחיד שאפשר לתלות עליו את התקוות בשביל שיעשה את מה שקאקה עשה במשחק הוא גורקוף - אתה בכלל יודע מי זה?

אני אמור להתלהב משתי פעולות שביצע שחקן שנחשב לאחד הטובים בעולם ומציג עונה מדהימה? מה גם שלמזל יש חלק ענק בהרבה מחלקו של קאקה בשער הראשון, אם הכדור לא היה פוגע באינזאגי ומטעה את ריינה, מישהו היה נזכר שעשו עבירה על קאקה?
וכן, אני יודע טוב מאוד מי זה גורקוף.

כל אלה שכל הזמן מזכירים לי את כריסטיאנו רונאלדו, יש לי שאלה בשבילכם, ואשמח אם יענו לי רק אלה שדאגו לראות את השחקן הזה בקביעות העונה. האם השחקן הזה מגיע לרגעים הגדולים, למשחקים הגדולים? עד כמה שידוע לי וממה ששמעתי, לא - על כן, לא ברורה לי הסיבה שבגללה אתם חושביםש הוא טוב מקאקה. האחד לקח את הקבוצה הבינונית שלו לזכייה בליגת האלופות, השני לקח את הקבוצה הטובה באירופה, לטענתכם, לאליפות, וגם זה בלי לנצח משחקים גדולים יתר על המידה.

בוא נסתכל על זה בזוית אחרת, כריסטיאנו לקח קבוצה שבתחילת העונה הציפיות ממנה היו להיאבק על המקום השני בליגה ולהגיע לשלב גבוה בליגת האלופות, מילאן לעומתה, למרות הורדת הנקודות, הייתה אמורה להיאבק על האליפות באיטליה. יונייטד הפתיעה את כולם לטובה בזמן שמילאן הפתיעה לרעה.
מילאן לא הרשימה גם בליגת האלופות למרות שמנסים להציג זאת כך, היא שובצה בבית קליל עם קבוצות כמו AEK, ליל ואנדרלכט, בשמינית התמודדה מול סלטיק, אולי אחת הקבוצות החלשות בשלב שמינית הגמר והעפילה בקושי רב אחרי 0:1 בסיכום הכללי (נצחון ביתי בתוספת זמן), ברבע הגמר היא פגשה את באיירן, קבוצה שנמצאת בנסיגה ועברה את השנה הגרועה ביותר שלה בעשור האחרון ורק בחצי הגמר היא שיחקה כדורגל טוב מול היונייטד, קבוצה מרשימה? ממש לא.

(El Maestro) #33

מוזר. כשזה קורה לרונאלדיניו מהיריבה הגדולה אז הוא פשוט בלון נפוח, אבל כשזה קורה לברזילאי אחר שלא משחק בקבוצה שנואה אז הוא פשוט ‘תפס יום רע’.

???

מאיפה הבאת את זה?

עושים מרונאלדיניו יותר ממה שהוא, בלי קשר לאם הוא מופיע למשחקים גדולים או לא. מי שמנפח אותו אשם, לא הוא. אני לא ממעיט בערכו של השחקן הענק הזה; גאון כדורגל, אחד הטובים שזכיתי לראות. הוא זוכה ממני לאותן הקלות שקאקא ושכל שחקן אחר מקבל. גם רונאלדיניו מופיע לא מופיע בחלק מהמשחקים המכריעים, בשאר הוא מספק ריגעי גאונות.
[hr]
אף שחקן לא מגיע לכל המשחקים הגדולים, כך שלקחת את התווית השחקן שלא מופיע למשחקים גדולים ולהדביק אותה דווקא על קאקא זו טיפשות מוחלטת. לכל שחקן יש משחקים טובים ומשחקים רעים, תקופות טובות ותקופות רעות. קאקא היה טוב בחלק מהמשחקים המכריעים העונה ובחלקם לא.

שוב, אין שחקן שמציג את היכולת הכי גבוהה שלו בכל המשחקים החשובים שלו בקריירה, אפילו לא ברובם. הבעיה העיקרית היא שלהם מקדישים תשובת לב מיוחדת, מהם מצפים. וזה לגיטימי לחלוטין. לאותם שחקנים יש לפחות תירוץ טוב: היריבות מתמקדות בעיקר בהם.

(נתןד) #34

המטרה היא לא להכניס את רונאלדיניו לדיון אלא לתת פרופורציה על התגובות של אנשים מסויימים כאן

מוכן לקבל את הטענה האת, אבל כשאני, באמת ובתמים, מטיל ספקות אמיתיים בנוגע להגעתו של רונאלדיניו למשחקים גדולים, קשה לי קצת לקבל את הדוגמא שלך, ומכאן שקשה לי מאוד להתייחס אליה כאל מתן פרופורציה בהקשר של הדיון. בקיצור, הדוגמא, לעניות דעתי, לא הייתה מוצלחת במיוחד, ועל כן אני חושב שעדיף שתגיד את דעתך בצוהר ישירה, מבלי לשחק משחקים.

אגב, אני לא מבין על מה כל העצבים שלך, אני קורא שוב את ההודעה שלי ולא רואה בה שמץ של עקיצה כלפיך.

ההודעות שלך עוד יותר לא קשורות, עם תגובות ציניות ומרירות שמנסות לנגח אותי בצורה ילדותית ועלובה למרות שאין כל פסול במה שרשמתי

אתה מוכן לתת בבקשה דוגמא?

ואני באמת מנתצל שאני לא בדעה שקאקה אלוהים

נכון, ויש כאן הרבה כאלה שחושבים כמוך, רק שהם לא מנסים להכניס את רונאלדיניו שלהם לדיון, אלא מסבירים למה הם חושבים ככה, ואני עונה להם בצורה מתורבתת ורצינית. לא נעים לך? באסה.

[hr]

אני אמור להתלהב משתי פעולות שביצע שחקן שנחשב לאחד הטובים בעולם ומציג עונה מדהימה?

לא, אני גם כן לא מתלהב מההופעה של קאקה בגמר הזה, אבל אני חושב שלמרות זאת כן אפשר לטעון על פיה, כדוגמא אשר מייצגת את הכלל, שקקאקה כן מופיע לרגעים הגדולים.

אם הכדור לא היה פוגע באינזאגי ומטעה את ריינה, מישהו היה נזכר שעשו עבירה על קאקה?

א. אינזאגי כבש כבר 2 שערים בסגנון הזה, ולטענתו מדובר בתרגיל שהחבר’ה במילאן עובדים עליו באימונים. להאמין או לא להאמין?
ב. הפאול על קאקה, כמו הבעיטה שלו לעבר ריינה 20 דקות קודם לכן, היו בערך האיומים היחידים של מילאן על שערה של ליברפול במחצית הראשונה, תקן אותי אם אני טועה. אז כן, אף אחד לא היה זוכר את זה אילולא היה נכבש השער, אבל באותה מידה אני יכול להניח ולומר כי אילולא היו עושים עליו את אותה עבירה, קאקה היה כובש. אחרי הכל, מדובר באחד השחקנים היותר מסוכנם בעולם כשהוא חופשי 20-16 מטר מהשער. רעה ערך: השער השני של מילאן באותו משחק.

בוא נסתכל על זה בזוית אחרת

ראשית כל, אני מודה לך על הזווית האחרת. כמו שאמרתי, לא ראיתי מספיק את מנצ’סט יונייטד כדי להגיד כך או אחרת עליה על רונאלדו. בכל אופן, אני חושב שכל הדיבורים האלה של הטרום עונה הם קצת לא הוגנים במשוואה הזאת. קשה להפיל על קאקה את העובדה שמילאן איכזבה העונה, וקשה לרשום לזכותו של רונאלדו בלבד את העובדה שמנצ’סטר יונייטד לקחה את האליפות. ברור שהפורטוגלי תרם רבות למנצ’סטר יונייטד העונה, ואף הפגין שיפור ניכר מעונות קודמות (מהמעט שראיתי ממנו העונה), אך לידו עמדו שחקנים נהדרים כמו רוני, גיגס, סקולס ואחרים אשר כולם ביחד עברו באיזשהו אופן עונת שיא, שאיפשרה למנצ’סטר יונייטד להפתיע את צ’לסי.

אני לא מנסה לגרוע מרונאלדו או מההישג הכביר של מנצ’סטר יונייטד, אבל אני מנסה להציכ את הדברים בצורה פשוטה יותר. גם קאקה וגם רונאלדו היו נהדרים העונה לאורך כל העונה. האחד שיחק בקבוצה שהייתה מעולה השנה, ועל כן זכתה באליפות המקומית. השני שיחק בקבוצה שהייתה בינונית העונה, ולמרות זאת הצליחה לזכות בליגת האלופות תחת שרביטו. האחד לא הגיע למשחקים הגדולים השנה (תקנו אותי אם אני טועה), בעוד שהשני כן עשה כן.

(argentina) #35

לא, אני גם כן לא מתלהב מההופעה של קאקה בגמר הזה, אבל אני חושב שלמרות זאת כן אפשר לטעון על פיה, כדוגמא אשר מייצגת את הכלל, שקקאקה כן מופיע לרגעים הגדולים.

כל זה היה נחמד אם הייתי טוען שקאקה הוא שחקן שלא מופיע ברגעים הגדולים…אתה לא צריך לשכנע את המשוכנע, זכרונות גמר גביע הקונפדרציות עדיין כואבים…

א. אינזאגי כבש כבר 2 שערים בסגנון הזה, ולטענתו מדובר בתרגיל שהחבר’ה במילאן עובדים עליו באימונים. להאמין או לא להאמין?
ב. הפאול על קאקה, כמו הבעיטה שלו לעבר ריינה 20 דקות קודם לכן, היו בערך האיומים היחידים של מילאן על שערה של ליברפול במחצית הראשונה, תקן אותי אם אני טועה. אז כן, אף אחד לא היה זוכר את זה אילולא היה נכבש השער, אבל באותה מידה אני יכול להניח ולומר כי אילולא היו עושים עליו את אותה עבירה, קאקה היה כובש. אחרי הכל, מדובר באחד השחקנים היותר מסוכנם בעולם כשהוא חופשי 20-16 מטר מהשער. רעה ערך: השער השני של מילאן באותו משחק.

א. אם ככה הגוף של אינזאגי מלא בחבורות אדומות (חלקן כנראה הפכו לכחולות, ירוקות וצהובות) אם באימונים פירלו בועט על גופו כדורים…אגב, הטענה שאנחנו עובדים על זה באימונים היא טענה שכיחה גם בארץ וכמעט כל שחקן שכבש שער בפוקס טען כך.
ב. אף אחד לא היה זוכר כי אף אחד לא מתייחס למפסידה, במקרה הטוב היו מנסים לטעון שקאקה השתדל. אי אפשר גם לטעון שאם לא היו עושים עליו את העבירה קאקה היה כובש (באותה מידה אני יכול לטעון שאם העבירה לא הייתה מתרחשת, בלם אחר היה מחלץ ממנו את הכדור).

אני לא מנסה לגרוע מרונאלדו או מההישג הכביר של מנצ’סטר יונייטד, אבל אני מנסה להציכ את הדברים בצורה פשוטה יותר. גם קאקה וגם רונאלדו היו נהדרים העונה לאורך כל העונה. האחד שיחק בקבוצה שהייתה מעולה השנה, ועל כן זכתה באליפות המקומית. השני שיחק בקבוצה שהייתה בינונית העונה, ולמרות זאת הצליחה לזכות בליגת האלופות תחת שרביטו. האחד לא הגיע למשחקים הגדולים השנה (תקנו אותי אם אני טועה), בעוד שהשני כן עשה כן.

האחד הוביל קבוצה לאליפות אחרי עונה נפלאה של 38 משחקים + הגעה לגמר הגביע האנגלי + העפלה לחצי גמר ליגת האלופות (שלושת יריבותיה לצמרת העפילו לשלב השני של ליגת האלופות, שתיים מהן הגיעו עד חצי הגמר).
השני הוביל את הקבוצה לטורניר נחמד (לא יותר מזה) שנמשך בסך הכל 13 משחקים רובם מול יריבות בינוניות - AEK, ליל, אנדרלכט וסלטיק (להן אפשר לצרף את באיירן שהעונה הייתה פאתטית).

(נתןד) #36

אנישמח שלפחות בחלק אחד יש לנו הסכמה.

שאלה: האם ראית את מילאן לאורך כל העונה? לולא קאקה, מילאן לא הייתה נמצאת במקום שהוא היא נמצאת כרגע בליגה האיטלקית. היא הייתה נמצאת הרבה הרבה מתחתיו, כי קאקה היה השחקן היחיד לאורך כל העונה של מילאן של תיפקד בקביעות, והוא אחראי להרבה מאוד מהנקודות של הקבוצה העונה. מכאן אפשר לטעון שקאקה היה ההבדל בין מילאן, קבוצת מרכז טבלה, לבין מילאן צמרת אבלה בליגת האיטלקית.

(argentina) #37

אתה שוב מנסה לשכנע את המשוכנע, קאקה היה מנקודות האור הבודדות של מילאן העונה וניתן להגיד גם שאילולא יכולתו, מילאן הייתה עוברת עונה זוועתית ולא הייתי מתפלא אם היא הייתה נאבקת על כרטיס לאינטרטוטו במקום לחגות זכייה בליגת אלופות.

עדיין, ההתמקדות בקאקה והנסיון להעניק לו חשיבות מיוחדת בנצחון על ליברפול היא פופוליסטית והיא מזכירה במידה לא מבוטלת את הנסיון להעניק חשיבות מיוחדת לחלקו של רואנלדיניו בנצחונה של בארסה על ארסנל.

(dood) #38

האחד הוביל קבוצה לאליפות אחרי עונה נפלאה של 38 משחקים + הגעה לגמר הגביע האנגלי + העפלה לחצי גמר ליגת האלופות (שלושת יריבותיה לצמרת העפילו לשלב השני של ליגת האלופות, שתיים מהן הגיעו עד חצי הגמר).
השני הוביל את הקבוצה לטורניר נחמד (לא יותר מזה) שנמשך בסך הכל 13 משחקים רובם מול יריבות בינוניות - AEK, ליל, אנדרלכט וסלטיק (להן אפשר לצרף את באיירן שהעונה הייתה פאתטית).

הטורניר הנחמד שהשני הוביל אליו את קבוצתו הוא לא אותה ליגת אלופות שההעפלה לחצי הגמר בה הוא אחד ההישגים שעליהם תהילתו של הראשון, לדבריך?

(יותם) #39

אני לא מבין את הדיון הדבילי הזה על קאקא בגמר. קאקא לא היה טוב בגמר מכיוון שהוא ואינזאגי שיחקו לבד מול חמישה שחקנים, כשאינזאגי הוא זה שצריך לקבל ממנו את המסירה שתעמיד אותו מול שוער. בקיצור, נוצר מצב ששחקן אחד שמר לאינזאגי את המסירה, והאחרים פשוט הפריעו לקאקא. אף אחד לא טען שקאקא הוא מארדונה, ואף אחד מעולם לא טען שהוא מסוגל לקחת כדור בחצי, לעבור הגנה שלמה (בטח כשמדובר באחת ההגנות הקשוחות והטובות באירופה) ולשאול את השוער באיזה פינה הוא רוצה את הכדור.

קאקא לא היה טוב כי הוא היה לבד בהתקפה. את שני הגולים, שהתחילו בקאקא מילאן הבקיע או אחרי התקפה שבא לשם שינוי עלו יותר משני מילאנזים להתקפה, או אחרי שליברפול עשתה הכל בשביל להשיג את השוויון.

נכון שגם רונאלדיניו סבל לא מעט מריבוי שומרים, ו מכאלה שנכנסים לרגליים- אבל זה לא נוגד את זה שקאקא שחקן גדול. שניהם שחקנים גדולים, שניהם קשרים התקפיים עם יכולות מדהימות. מי ביניהם טוב יותר, זה דיון שאפשר למשוך על פני מאות עמודים, אין טעם לנסות למצוא לו פתרון והוא גם לא באמת חשוב.

(argentina) #40

הטורניר הנחמד שהשני הוביל אליו את קבוצתו הוא לא אותה ליגת אלופות שההעפלה לחצי הגמר בה הוא אחד ההישגים שעליהם תהילתו של הראשון, לדבריך?

קצב הבנת הנקרא, הישגי מילאן בליגת האלופות מסתכמים בהופעה נחמדה ולא יותר, היא לא הרשימה במיוחד ולא התמודדה מול יריבות קשות במיוחד במיוחד בשלבים המוקדמים.