קאקה:: שחקן טוב עם לא מעט מזל, או שמא באמת שחקן גדול?

(נתןד) #1

רציתי לפרסם את הדיון הזה עוד לפני הגמר, אבל חשבתי שהופעה גדולה שלו בגמר כבר לו תותיר ספק ואז הדיון יפתח לשווא. לאחר הגמר, לאחר משחק לא טוב בלשון המעטה של קאקה, הדיון הזה רלוונטי מתמיד לדעתי.

מה דעתכם על קאקה? האם מדובר בשחקן טוב עם מזל, שלא מצליח לתפקד ברגעי האמת עבור קבוצתו, ואין לו האישיות בשביל להפוך לאחד הגדולים בהיסטוריה? או שמא אנחנו רואים כיום תופעת כדורגל שתיזכר לדורי דורות על דפי ההיסטוריה של המשחק המדהים הזה. האם קאקה ששחקן אוברייטד אשר זוכה לנאמנות רבה מצד אנשים בשבל האופי הצנוע שלו והמראה הילדותי, או שמא הוא שחקן ענק ואלגנטי שכל תשבוחת עליו אכן צריהכ להיאמר לגביו?

שוט!

(קפה קולומביה) #2

הוא השחקן הטוב ביותר בעולם, אבל אני מעדיף להגיד שבאירופה, כי מיכה ודרורה תמיד מכירים עוד 50 שחקנים טובים ממנו בברזיל.

מדוע הוא הכי טוב?
אני יכול לכתובו לפרט את דעתי, אבל זה יהיה מיותר כי אפשר לעשות את זה יותר פשוט- מי יותר טוב ממנו?

יש לו רק 3 מתחרים לדעתי- מסי, רונאלדו וזלאטן(בסדר זה, לדעתי) וכולם פחות טובים ממנו.

(azzuroneto) #3

קאקא לא יהיה מארדונה או פלה וזה בטוח…

מה שכן הוא שחקן שנותן תפוקה אדירה בכל משחק. רק העונה שימו לב - בישול בסטייל לאינצאגי וכמובן המיני בישול שלו אחרי שהוכשל על סף הרחבה בגול הראשון. בחצי הגמר - 3 שערים מכריעים ויפהפיים מול מנצ’סטר. ברבע הגמר שער ומעורבות בשער (המסירה לסיידורף), בשמינית שער סולו… בקיצור 10 שערים.

להזכירכם הוא רק בן 25 ועקומת השיפור שלו תמיד בעלייה - גם רונלדיניו הגיע לשיא בגיל 27 - אז צריך לתת לו עוד שנה שנתיים לראות מה יהיה.

לקאקא יש יכולות אדירות אבל הוא לא יכול לקחת קבוצה בינונית לבד ולסחוב אותה… למזלו מילאן היא הרבה יותר מקבוצה בינונית, וכשהוא משחק לצידם של שחקנים ברמה הזו - קשה מאוד לעצור אותו. סך הכל אני לא זוכר משחק שממש עצרו אותו למעט חצי הגמר בעונה שעברה נגד ברצלונה - תמיד הוא מעורב בשערים או כובש אותם - אולי חלקים אחרים במערך של מילאן מפשלים ובגלל זה זה נראה כאילו הוא לא נותן מספיק לעיתים (רחוקות כמובן).

(dood) #4

נתן, אני לא חושב שאפשר לומר שהיה לו משחק לא טוב בלשון המעטה. אולי לא טוב, אבל בלי לשון במעטה. הוא שחקן טוב כל כך, שכל משחק פחות ממצוין שלו מאכזב אותנו, אבל בוא לא נשכח שאפילו במשחק הזה הוא עשה כמה דברים יפים וחשובים, כשבראשם החדרת הכדור הפנטסטית בשער השני. ואלמלא השריקה השערורייתית לנבדל במחצית השנייה, קרוב לוודאי שהיינו מונים לצד הבישול גם שער. הוא כבר הוכיח שהוא כן שחקן של משחקים גדולים (חצי הגמר השנה, הגמר לפני שנתיים), ואם לפירלו וסיידורף ומלדיני מותר להיראות כמו שנראו היום, אני לא רואה למה לקאקה אסור רק לבשל בגאונות את שער הניצחון. יש לו עוד לאן להתקדם (הוא צריך ללמוד איך להתמודד עם שחקנים כמו מסצ’רנו בהצלחה רבה יותר, וגם מתי להפסיק לנסות ולעבור שחקנים עם כדור), אבל כבר עכשיו הוא בשורה הראשונה של השחקנים בעולם, ואם יזכה כצפוי בכדור הזהב איש לא יוכל לטעון שנעשה למישהו עוול.

(נתןד) #5

אורי, אני חושב שבמידת מה, הורגלנו לראות מקאקה יכולת יוצאת מגדר הרגיל במשחקי ליגת האלופות השנה, ומכאן האכזבה המסויימת שיש בי מהיכולת שלו אתמול. הוא לא היה אתמול טוב, אבל כפי שכבר ציינתי, הוא עדיין עשה באיזשהו אופן את ההבדל בין מילאן של זכייה לבין מילאן של נפילה, ועדיין בישל שער והיה מעורב באחד נוסף. בל נשכח גם את ההזדמנות שהייתה לו מול שוער, ונעצרה בעקבות החלטת שופט שערוריית שגרמה לי להרביץ ללא מעט הכריות שמסביבי.

אתה לא צריך לשכנע אותי בגדולתו של קאקה, אני כבר 4 שנים טוען שמדובר בשחקן ענק. אני כבר 4 שנים טוען שהוא כן מתפקד ברגעים גדולים. בין אם זה משחקים כמו לה קורוניה, ליברפול, איינדהובן, או איזשהו משחק אקראי אחר בליגת האלופות העונה (עד לגמר), ובין אם זה בכל הדרבים מול אינטר בליגה שבהם הוא היה נהדר. גם אם מסתכלים על מונדיאל 2006 המאכזב, לעניות דעתי, הוא היה השחקן הכי פחות מאכזב של ברזיל מבין רביעיית הקסם האומללה של פאריירה. אז כן, בסופו של דבר הוא לא הצליח להוביל את קבוצתו או נבחרתו להצלחה ברגעי ההכרעה, אבל יש גבול למה שיכול היה ילד בגילו לעשות. אי אפשר לצפות ממנו להנהיג את מאלדיני, פירלו וגאטוזו בגומלין מול לה קורוניה, אי אפשר לצפות ממנו להנהיג סמלים ברזילאים כקאפו ורוברטו קרלוס. ועם זאת, הוא עדיין היה השחקן היחיד במילאן שעוד הראה שמץ של רצון ונחישות במחצית השנייה באיסטנבול, והוא עדיין מראה שיפור תמידי ביכולת ובכלל זה גם ביכולת ההנהגה והכוכבות שלו. קאקה לקח העונה קבוצה בינונית למדי על גבו, ונתן לה את האפשרות להמשיך ולחלום על ליגת האלופות. כל זאת עד ששחקנים כפירלו וסיידורף נזכרו להתעורר, ומשם ראינו כבר גראנדה מילאן. במשחק האחרון של העונה, לאחר שנתנה את ההופעה הכי מרשימה העונה בליגת האלופות (ויסלחו לי אוהדי מנצ’סטר), מילאן חזרה להיות סהרורית, וגם אז, השחקן שעשה את ההבדל בשורה התחתונה היה קאקה.

על כן, כל הטענות כאילו הוא אלא מתפקד ברגעים המכריעים מעלים בי גיחוך. הרי, ממתי שלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות אינם רגעים הכרעה? כשמדובר ברבע גמר ליגת האלופות של עונת 2003/04 אז זהו רגע גדול ומכריע, אבל כשמדובר בחצי גמר ליגת האלופות עונת 2006/07 זה לא? איך אפשר לעזאזל להגיד על שחקן שכבש 5 שערים ב-7 משחקי נוקאאוט שהוא לא מגיע לרגעים המכריעים? איך אפשר להגיד על שחקן שכובש כמעט דרך קבע בדרבים עם אינטר שהוא אל מגיע לרגעים המכריעים? איך אפשר להגיד על השחקן הטוב באירופה העונה שהוא לא מגיע לרגעים מכריעים? איך אפשר להגיד על שחקן שהעלה במו רגליו את מילאן לגמר ליגת האלופות לפני שנתיים שהוא לא מגיע לרגעים המכריעים? איך אפשר להגיד על שחקן שנתן משחק ענק בגמר ליגת האלופות לפני שנתיים שהוא לא מגיע לרגעים מכריעים?

מבחינתי, מדובר באבסורד.

(לייזר) #6

לא בהכרח הטוב בעולם, אבל ללא שום ספק שחקן ענק.

(09-07-2006) #7

אי אפשר להגיד עליו שהוא שחקן עם מזל. הוא שחקן מבריק, חכם, מהיר ואינטיליגנט. אחד הגדולים שיש היום בעולם.

על כן, כל הטענות כאילו הוא אלא מתפקד ברגעים המכריעים מעלים בי גיחוך. הרי, ממתי שלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות אינם רגעים הכרעה?

אני לא מבין מהה ההתנפלות הזאת על מה שכתבתי באשכול של האיטלקיות באירופה אחרי הגמר של אתמול.
קאקא סחב את מילאן כל העונה על הגב והיה ברמה אחת מעל כל הקבוצה הבינונית הזאת. אבל לגמר אתמול הוא לא הגיע. משחקן כזה במעמד כזה אתה מצפה ליותר מפס אחד חכם.

שלבי הנוקאאוט של ליגת האלופות הם רגעי הכרעה, אבל אין דין משחק בית נגד סלטיק כדין גמר ליגת אלופות נגד ליברפול. גם משחק נגד אמפולי יכול להיות בדיעבד מכריע על הסקודטו (תשאל את לאוניד והוא יגיד לך שאלה המשחקים החשובים באמת), אבל אלה לא המשחקים הגדולים באמת. שחקנים גדולים באמת מתעלים ונזכרים בעיקר בגמרים הגדולים.
קאקא לא פלה ולא מראדונה, אבל לדעתי הוא אפילו לא סטיבן ג’רארד שמתעלה במעמדים האלה.

אבל יש גבול למה שיכול היה ילד בגילו לעשות. אי אפשר לצפות ממנו להנהיג את מאלדיני, פירלו וגאטוזו בגומלין מול לה קורוניה, אי אפשר לצפות ממנו להנהיג סמלים ברזילאים כקאפו ורוברטו קרלוס.

משחקן באמת גדול , זה בדיוק מה שכן צריך לצפות.

(ACBenb) #8

אני חושב שקאקה יוכל להיכנס לשורה של רייקארד, חוליט ו-ואן באסטן אם יזכה בעוד כמה תארים (אולי עוד צ’מפיונס ;)), הוא שחקן ענק וגם אם הוא לא עושה סללומים כל משחק לא אומר שהיה לו משחק רע.
אתמול זה הלך קשה, מאוד קשה, וחשבנו שהנה קאקה תופס יום גרוע ונדפקנו. סך הכל אנחנו רגילים לראות מקאקה הרבה יותר וככל שציפינו יותר התאכזבנו יותר.
אני אישית לא ציפיתי מקאקה להרבה, ציפיתי שיעשה מה ששחקן טוב עושה, יאיים על השער, יבשל גול ויהיה מסוכן ומטרד להגנה. וזה בדיוק מה שקאקה היה אתמול.
הוא איים על השער, נתן בישול יפה לאינזאגי, סחט את העבירה לגול ועשה עוד הרבה דברים שאני לא זוכר.
מבחינתי, קאקה היה דווקא ממצטייני מילאן אתמול, אולי בגלל הלחץ מהמשחק ומהמתח לא שמתם לב :slight_smile:

(הפועל רעננה) #9

איפה שחכתם את הנרי? איפה שחכתם את מסי? איפה זלאטן? איפה רונאלדיניו? כל אלה גדולים מאוד, אבל קאקא ענק, אחד הגדולים ללא ספק, אבל עדיין צריך לראות עוד כמה שנים מה יקרה, הוא בסהכ זכה עם מילאן באליפות אחת וליגת האלופות אחת, וצריך לראות עם גם הוא יכול לסחוב את ברזיל לזכייה בגביע העולם הבא, הוא שחקן ענק, ללא ספק!

אבל צריך לראות עם הווינריות שלו תיהיה כמו של זידאן ומטראצי ;D.

(Galacticos) #10

קאקא ללא ספק אחד הגדולים בעולם, יש לו הכל כדי להגיע לטופ של הטופ והוא גם יעשה את זה, כשיזכה עם ברזיל במונדיאל.
קאקא נותן עונה אדירה במילאן, ללא ספק השחקן הטוב באירופה.

לאחר הגמר, לאחר משחק לא טוב בלשון המעטה של קאקה

קצת הגזמתה לא?
אני מסכים, קאקא לא היה במיטבו היום, אבל הוא זה שניצח את המשחק, שני השערים הם הזכותו, על קאקא עשו את הפעול, קאקא היה זה שמסר לאינזגי.
זה מראה איזה שחקן ענק הוא. גם במשחק שהוא לא במיטבו הוא מנצח משחק ועוד איזה משחק, גמר ליגת האלופות, נגד ליברפול. קאקא מראה היום שהוא אחד הגדולים בעולם, ובעתיד, גם אחד הגדולים בכל הזמנים.

(ברינדר) #11

ועם כל השנה הגדולה שלו, השנה הבאה תהיה שנת המבחן שלו, דווקא לאחר העונה הטובה הזאת.
יהיה מעניין לראות אם הוא ימשיך באותו הקצב ובאותה היכולת, ורק אז ניתן יהיה להגדירו כשחקן הכי טוב ב…

גם רונאלדיניו, באותו מעמד בשנה שעברה, נתן את אותו הכדור לאטו, הכדור שהכריע את המשחק (האדום של להמאן), וגם הוא היה לאחר עונה מצויינת, וגם הוא נתן משחק גדול בחצי הגמר.
השנה יש שייטענו שהגאושו הוביל את ברצלונה לבדו בהיעדר 2 חבריו להתקפה, ויש שיטענו שיכל לעשות יותר.

(ויירייי) #12

קאקא גדול, אבל גם רונלדיניו וגם מסי דיפים.

רונלדיניו- אחד הכי גדולים מאז פלה, יותר כישרון, רונלדיניו יותר טוב.

מסי- השחקן הכי טוב בעולם מבחינת כישרון, רק בן 19, וכבר היום יש לו יותר מהכישרון של קאקא, גדול בספרד שחקן מדהים-ליונל מסי.

(נתןד) #13

הוא הוכיח שוב שלמשחקים גדולים באמת הוא לא מגיע

זה המשפט שכל כך חרה לי, זה המשפט שהלהיט אותי לפתוח את האשכול הזה, למרות שרציתי לפתוח אותו עוד הרבה לפני כן. אחת הטענות הגדולות ביותר נגד קאקה היא שהוא לא מגיע למשחקים הגדולים באמת, ואני מעולם לא הבנתי על סמך מה הטענות האלה מגיעות. עושה רושם, תמיד, כאילו כל כישלון של מיאן מאז הוא הגיע אליה מוטל על גבו. בין אם זה בתבוסה לדפורטיבו, בין אם זה בהפסד לברצלונה, בין אם זה בהפסד לליברפול. העונה מילאן אפילו לא הפסידה ואותן טענות מופנות כלפיו, וזאת למרות שהוא היה ההבדל העיקרי בין מילאן לליברפול אתמול, לעניות דעתי.

אם כבר השוות את קאקה לג’רארד, בוא תזכיר לי איפה האנגלי היה אתמול? עסוק בלכסח, ולבעוט מרחוק כדורים אל מחוץ למסגרת של דידה. אז יופי, הוא היה אויל האיום מספר אחת של ליברפול על דידה, אבל בדיוק אותו דבר אפשר לומר על קאקה מהצד השני. במה ג’רארד היה יותר טוב אתמול מקאקה? בזה שהוא כביכול היה כרכז של בקוצת כדורסל אשר אומר לקבוצה מתי ללחוץ ומתי להסתגר? אני בספק אם זה אפילו תפקידו של הרכז בכדורסל. עשה יל טובה.

ודבר אחרון, באשר למנהיגות של קאקה, אני לא חושב שאפשר לצפות משחקן בגילו להנהיג שחקנים כל כך מנוסים כמו אלה שיש במילאן. המנהיגות שלו מתפתחת עם הזמן, ניתן לראות את זה, ולא סתם הוא מהווה אופציה שנייה לקפטנות אחרי גאטוזו. יום יבוא, כך אני מקווה, והוא יהיה הקפטן של מילאן.

(יותם) #14

אתם מדברים על קאקא כאילו הוא משחק לבד במגרש. במצב שנוצר אתמול, גם ם יכולת כמו מול מנצ’סטר הוא לחא היה עושה כלום. כל פעם שהגיע אליו כדור, הוא היה לבד מול חמישה שחקני ליברפול, כשהאופציה היחידה למסירה הייתה אינזאגי, אופציה שנסגרה כמעט תמיד על ידי שחקן ליברפול. עם כל הכבוד, קאקא לא יכול להשתחרר מכל כך הרבה שחקנים, בטח פיזים כמו מסצ’ארנו.

קאקא עדיין נתן את ההברקה בגול השני, ולהזכירכם הפאול נעשה עליו. אם סיידורף היה עולה להתקפה מדי פעם, אני בטוח שקאקא היה נראה הרבה יותר טוב.

(נתןד) #15

לא יכולת להשחיל את המשפטים האלה יותר מוקדם היום, יות’קה? ::slight_smile: ;D

עיתון הספורט של הארץ הגדיר את הדברים יפה, לשם שינוי:אם פיפו הוא הגיבור של קדמת הבמה, קאקה הוא המנצח האמיתי של הגמר. מסצ’רנו מירר את חייו כל המשחק, אבל לשחקן כמותו מספיק שבריר הזדמנות כדי להטביע חותמו. פעם אחת הוא השתחרר, הוכשל וגרם לבעיטה החופשית שהובילה לשער הראשון. בפעם השנייה בישל שער. טאצ’ של גאון כדורגל.

(Galacticos) #16

הוא הוכיח שוב שלמשחקים גדולים באמת הוא לא מגיע

אני לא מבין איך אתה יכול להגיד את זה בכלל. המשחקים נגד מנצ’סטר יוניטד הם לא משחקים גדולים?, וסלטיק?, אומנם זו סלטיק, אבל בכל זאת, להבקיע שער בהארכה, שער כל כך מכריע, אם לא השער הזה אני לא יודע איפה מילאן היתה עכשיו.
התצוגות מופת נגד יוניטד הוכיחו שהוא כן מגיע לרגעים הגדולים, גם אתמול, בגמר, שני השערים של מילאן בזכותו, הבישול, הפעול, הכל בזכותו.

(idogel) #17

אפשר לספור על אצבעות הידיים אבל של כולם ככה שזה יצא ממש הרבה :stuck_out_tongue: את השחקנים הגדולים שלא הגיעו לרגעים הגדולים…
הסיבה שזה קורה זה בגלל שהקבוצה בנוייה לפי השחקן אם הוא טוב אז הולך אם לא אז לא הולך או הולך קשה…
בגלל זה נבחרת איטליה במונדיאל שיחקה ככ טוב , בשביל זה מלך השערים של הוא טוני \ מטארצי עם 2 שערים כא…
קבוצתי.
קבוצה שבנויה על שחקן אחד תלויה בכושר הנתון שלו למשחק שיש…
ואם מצמידים לו שחקן כל המשחק אז הוא מתקשה לשנות סדרי עולם ולהפוך
קבוצה בינונית לגדולה.

(argentina) #18

הברזילאי הכי טוב בעולם, אלמלא היכולת המופלאה של כריסטיאנו במדי היונייטד והעונה המדהימה שלה (לעומת העונה הבינונית של מילאן), מבחינתי היה זוכה בתואר שחקן השנה בעולם.

אני מעדיף שחקן כמוהו בקבוצה שלי ולא את רונאלדיניו, קאקה בא במטרה לעבוד ולנצח ועסוק פחות בלעשות הצגות לטלביזיה, לא תראו אותו מנסה לבצע טריקים חסרי משמעות באמצע המשחק או לבזבז הזדמנויות רק כדי לנסות טריק שאם יצליח העולם וילדי רונאלדיניו שולתת!!!11 יזילו ריר.

עיתון הספורט של הארץ הגדיר את הדברים יפה, לשם שינוי:אם פיפו הוא הגיבור של קדמת הבמה, קאקה הוא המנצח האמיתי של הגמר. מסצ’רנו מירר את חייו כל המשחק, אבל לשחקן כמותו מספיק שבריר הזדמנות כדי להטביע חותמו. פעם אחת הוא השתחרר, הוכשל וגרם לבעיטה החופשית שהובילה לשער הראשון. בפעם השנייה בישל שער. טאצ’ של גאון כדורגל.

ומה אתה חושב אותו כתב היה רושם אם מילאן הייתה מפסידה? קאקה הוא לא המנצח האמיתי של הגמר, דווקא בגמר הוא איכזב אבל לעומת המשחקים הקודמים בהם הוא היה צריך לעשות כמעט הכל כדי לעלות, הפעם חלק משחקני מילאן נזכרו לשחק (יותר נכון, להגן כמו שצריך) ועם עזרה לא קטנה מאלילת המזל שהייתה הפעם לצידה של מילאן.

(נתןד) #19

ולמה אתה מתייחס דווקא לחלק הראשון של הדברים?

יותם הגדיר את זה יפה, קאה היה כמעט לבדו מול כל הגנת ליברפול לאורך כל המשחק כמעט. בפעמים הבודדות שבהם הוא היה חופשי הוא עשה פעולות טובות; איים על השער של ריינה, סחט עבירה שהביאה לשער הראשון, מסר כדור נפלא לאינזאגי שלא השכיל להשתלט על הכדור ולהבקיע, מסר כדור גאוני נוסף לאינזאגי שהפעם לא התבלבל וכבש.

אז כן, הוא לא היה במשחק נפלא בכלל, אבל להגיד שהוא לא תיפקד זה ביזיון.

(shahar134) #20

שחקן ענק, עם המון אבל המון מזל.

ואיך אומרים? המזל הולך עם הטובים, זאת עובדה.^^