פוטבול :: עונת 2017 :: אמצע העונה

(Goalkeeper) #1235

העונה ראיתי אולי 4 משחקים כולל הסופרבול, כולם של סיאטל (מארשון לינצ’ הוא הבחור שגרם לי להתחיל לראות פוטבול מבינים?). ניסיתי לעקוב אחרי העונה הרגילה אבל מהר מאוד נבלעתי ביום יום ולא באמת הצלחתי לעקוב.
אמרתי לעצמי שבפלייאוף אני חוזר לעקוב, כמו שעשיתי שנה שעברה שראיתי את רוב הפלייאוף. מה לעשות ששכחתי מזה ולפני שבוע פתאום קיבלתי התראה לפלאפון “אטלנטה וניו אינגלנד יתחרו בסופרבול” או משהו כזה והבנתי שפספסתי את כל הפלייאוף.
אכלתי את עצמי על זה, כי שנה שעברה נהניתי מאוד מתקופת הפלייאוף, וכבר כמעט ויתרתי על הסופרבול השנה, היה אמור להיות לי משהו מחר ואתמול התבטל, את ניו אינגלנד הרי אני לא סובל וחשבתי שהם ינצחו את אטלנטה.
כשהתעוררתי לפני המשחק כבר כמעט חזרתי לישון, והכרחתי את עצמי להשאר עם עיניים פתוחות.
מה שמצחיק זה שהתחלתי את הסופרבול בעד אטלנטה, שמחתי ממש בשני הטאצ’דאונים הראשונים שלהם, עד האינטרספשן של אלפורד על בריידי. מה לעשות כאב לראות את בריידי ככה, אולי השחקן הגדול בכל הזמנים נראה כמו שהוא נראה.
בסוף הרבע השלישי כבר הכנתי את עצמי להכנס למיטה בהנחה שאני בטח ירדם לפני סוף המשחק.
מה קרה בסוף? חגגתי כמו משוגע כשהיה 28-20, מאותו רגעי שהם הצליחו את ה2POINTPLAY היה ברור שהם ישוו וינצחו בהארכה, ועדיין שני הדרייבים האחרונים היו פשוט מדהימים.
אם התאהבתי בפוטבול לראשונה עם החבורת אתלטים שדורסים כל מה שעומד בדרך שלהם, היום התאהבתי בפוטבול בצורה אחרת, יותר אינטיליגנטית, כי עם כמה שמדהים לראות את מארשון רץ דרך שחקנים, יותר מדהים לראות את בריידי מוסר כדור אחרי כדור, כל דאון בניסיון הראשון עם זריקה קצרה שחותכת את ההגנה, עושה יותר מ400 יארד בסופרבול ובסוף מנצח, אחרי שבמחצית כולם הכריזו עליו כשחקן הגרוע והמאכזב של היום. מדהים

(Colombian Cowboy) #1236

הקולומביאני לא נושם… הוא מסטול… הוא ידבר מחר אם יצליח להסדיר את נשימתו.

הקאמבק הגדול בהיסטוריה!! ג’ורדן של הכדורסל זה טום בריידי של הפוטבול.

זז לחגוג.

(Ricardo) #1237

[QUOTE=Colombian cowboy;1709217]הקולומביאני לא נושם… הוא מסטול… הוא ידבר מחר אם יצליח להסדיר את נשימתו.

הקאמבק הגדול בהיסטוריה!! ג’ורדן של הכדורסל זה טום בריידי של הפוטבול.

זז לחגוג.[/QUOTE]

איך אפשר בכלל להיות בפורום בזמן משחק אני לא מבין.

TB12GOAT!!!

(Arjen_Robben) #1238

היה משחק מאוד מהנה. משחק מותח, עם דרמה וניו אינגלנד עם רבע שלישי מטורף, הצליחה (עם הרבה מזל) לצמצם את הפער ולהלחיץ את אטלנטה. הסיום היה מרגש, ממש כמו בסרטים. לחזור מפיגור 28-3, לשוות נגד כל הסיכויים ל28-28, לחטוף כדור ראשון בהארכה, ולהשלים מהפך בטאצ’דאון.

לגבי בריידי, אני חושב שאנשים יוצאים קצת מפרופורציה. אמנם נכנסתי לענף הזה בשנה האחרונה (ועדיין לומד מהלכים תוך כדי משחק), אבל אני שם לב שיש המון טריידים במשחק הזה. לפני חודש זה היה רודג’רס שאמרו עליו שהוא הקווטרבאק הכי טוב, ועכשיו הגיע תורו של בריידי. לדעתי הרשת מפרגנת לו יותר מידי. היו לו לא מעט מסירות ממש לא טובות, ולא היה חסר הרבה שהמשחק הזה היה נגמר בבלואו-אאוט כמו שקרה עם גרין ביי. גם אז היו מהללים את בריידי? לא מנסה להוריד ממנו, אבל לדעתי ג’יימס וויט היה המצטיין של הפטריוטס, עם משחק אדיר מההתחלה עד הסוף.

(cruzurry) #1239

[QUOTE=Arjen_Robben;1709230]

לגבי בריידי, אני חושב שאנשים יוצאים קצת מפרופורציה. אמנם נכנסתי לענף הזה בשנה האחרונה (ועדיין לומד מהלכים תוך כדי משחק), אבל אני שם לב שיש המון טריידים במשחק הזה. לפני חודש זה היה רודג’רס שאמרו עליו שהוא הקווטרבאק הכי טוב, ועכשיו הגיע תורו של בריידי. לדעתי הרשת מפרגנת לו יותר מידי. היו לו לא מעט מסירות ממש לא טובות, ולא היה חסר הרבה שהמשחק הזה היה נגמר בבלואו-אאוט כמו שקרה עם גרין ביי. גם אז היו מהללים את בריידי? לא מנסה להוריד ממנו, אבל לדעתי ג’יימס וויט היה המצטיין של הפטריוטס, עם משחק אדיר מההתחלה עד הסוף.[/QUOTE]

אנשים בהרבה מיקרים רוכבים על הגל,במיקרה של בריידי יש לזה גם הצדקה וחותמת לאור כל ההישגים שלו הוא ללא ספק הק’'ב הכי גדול ששיחק את המישחק.
בגיל 39 להשיג את מה שהוא השיג(טבעת חמישית),לישמור על רמה אישית בטופ ועל הדרך לישבור את כל האמא של השיאים עם הקאמבק הכי גדול בסופרבול. אני יכול להשוות את זה רק לגדולים אחרים כמו דאנקן,פדרר,פלפס.

זה בכלל לא חשוב מי היה המיצטיין אצל הפאטריוטס כי הקאמבק הזה רשום על כולם,אני גם חושב שזה לא קרוב להיות ההתקפה הכי כישרונית של הפאטס כשזה בא למהלכים גדולים והנאה בצפייה.
כשזה נוגע ליעילות והיתמחות במסירות קצרות זה שוב פעם גם לא מרשים כמו הימים עם רנדי מוס ווס ווקר בהתקפה אבל זה יותר יעיל ועובד מול כל הגנה היום,ההתקפה הזאת היא הגורם המשמעותי שהוביל לקאמבק הכי גדול שיצא לי ליראות במעמד כזה.

הפאלקונס ומאט ריאן יכולים להאשים רק את עצמם במצב כזה שהם היו רחוקים מהלך אחד מליגמור את המישחק הזה,הם גם לא יכולים לבוא בטענות להגנה שעשתה הכל במחצית הראשונה והצליחה לעצור את הפאטס על 3 נק’ בילבד.

זה עדיין מרגיש הזוי שדווקא ביום כזה שגוסטאוסקי מחטיא אקסטרה פוינט,בריידי מוסר אינטרספשן לט’'ד נגדי ובלאנט מפמבל כמו אחרון הרוקיז הפאטס הצליחו לעשות את זה.
ליפניי המישחק היה קשה לדעת אם אפשר בכלל לעצור את ההתקפה של הפאלקונס, למרות הפיגור במחצית הראשונה ההגנה של הפאטס לא הייתה רעה בכלל ובמחצית השנייה היתווסף לזה היתעלות ומהלכים גדולים שאיפשרו להחזיר את המומנטום למישחק שהרגיש כמו מת עד הרבע האחרון.

זאת לא הקבוצה הכי נוצצת של הפאטס אבל כניראה שהיא הכי מאוזנת מכל הבחינות בהתקפה ובהגנה,אני לא יודע איפה מדרגים אותה בהיסטוריה של המישחק אבל בטוח שלא ניראה עוד קאמבק ספורטיבי כזה.

(Colombian Cowboy) #1240

[QUOTE=Ricardo;1709218]איך אפשר בכלל להיות בפורום בזמן משחק אני לא מבין.

TB12GOAT!!![/QUOTE]

אתה יודע איזה דיכאון זה רבע שלישי 28-3?? כן אתה יודע… גם אתה חווית את זה אתמול. ברחתי לפורום והוצאתי תסכול.

מספיק לראות את הגרף של אחוזי הניצחון עומד בפאקינג 99.9 ברבע השלישי ופתאום נוסק למעלה… מי חשב שנראה את הקאמבק הגדול בתולדות הסופרבולס?!

(Colombian Cowboy) #1241

[B][I]קצת מהחוויה שעברה עלי אתמול…
[/I][/B]

[QUOTE=Colombian cowboy;1709214]עצוב. באסה. דיכאון טוטאלי.

תגובה עניינית מחר…[/QUOTE]

אני בוחר להתחיל דווקא עם תגובת אמצע הרבע השלישי.

הגענו (ניו אינגלנד - למי שלא מכיר את אהדתי) לסופרבול, כפייבוריטים. פחד אלוקים. החלטנו חמישה חברים שהפעם רואים את זה לא בעיר אלא בבית של חבר. הפעם העיר באה אלינו.

1:25 חיברתי את המקרן למחשב והגיים-פאס לא עובד במקרן. פרפרים. כמה דק’ של חרדה והעסק הסתדר. יאללה מתחילים.

[U][I][B]רבע ראשון
[/B][/I][/U]קיקאוף, בלאונט לא מצליח לעבור יארד אחד לפירסט דאון הראשון במשחק. פאנט. אבל יש תקווה ומאט ראיין גם לא מצליח להתניע יותר מדי והכדור חוזר לידיים כחולות. ואז מתחיל הבליצים של הפאלקונס ובריידי חוטף סאק. נדנדת פאנטים בין הפטס לפאלקונס ועל הגל בריידי מריץ בסוף הרבע דרייב נהדר.

[U][I][B]רבע שני
[/B][/I][/U]כשהיה נראה שבריידי מתניע ראשון - בום!! פאמבל! בלאונט משמיט כדור (דיון ג’ונס האדיר) בשטח של הפאלקונס והנקודות נשארות בקופה. וכאילו זה היה הניצוץ שהדליק את פצצת האנרגיה של התקפת הפאלקונס שחרכה את הגנת הפטס תוך 1:53 לשבעים יארד בחמישה מהלכים בפירסט דאונס. טאצ’דאון פרימן! לא נורא, כולה פוזשן. לא נורא? לא מצליחים לעבוד עשרה יארד והכדור חוזר מהר מאוד לאדומים. הפעם הם שרפו שלושת רבעי מגרש בפחות זמן, פרימן, קולמן, הופר, גבריאל, חוליו הגדול, תיקתוקים. לא מגיעים בכלל ל3rd. טאצ’דאון! איזה בור בריידי הכניס אותנו… הבאסה מתחילה להתערבב עם התקווה - אבל היי, זה פוטבול. יש הרבה זמן. כן? בטוח? פיק-סיקס אדיר של אלפורד (לראשונה בקריירת בריידי בפלייאוף) לפאקינג 82 יארדס מסובבת את הסכין עמוק עמוק. 21-0!! מה עושים? איך יוצאים מזה? טוב. אולי אם יעשו טאצ’דאון עד סוף המחצית… איפה, המחצית מסתיימת עם פילד גול עלוב בתצוגה הגנתית מ-ו-ש-ל-מ-ת של הפאלקונס. דיכאון.

[U][I][B]מחצית 21-3
[/B][/I][/U]ליידי גאגא… את מי את מעניינת. הפנים ברצפה, אי אפשר להנות, לא בא לי לאכול, שותה בירה שלישית עם איזו נרגילה טובה ורוצה לברוח. הכי רחוק, בחור הכי שומם, לא רוצה לראות אף אחד. איך?? איך הגנת הריצה הטובה בליגה עושה במכנסיים במאני טיים? איך בריידי לא מצליח לחבר דרייב ראוי על סקנדרי מקום 28 ביארדים? איך?? ואיך תופסים את ביליצ’ק אחד ממוחות ההגנה המבריקים בהיסטוריה עם המכנסיים למטה?? ועוד מחצית שניה כדור אדום…

[U][I][B]רבע שלישי
[/B][/I][/U]נו שוין. עצירה עכשיו. טאצ’דאון. בריידי. אולי יש תקווה? מתחיל טוב עם סטופ הגנתי של הפטס. יאללה זמן בריידי. ‘זמן בריידי’ לקח 22 שניות כששוב לא מצליחים להעביר 10 יארד. חושך. אפילה. כמה עוד יתנו לך ותבעט בדלי? וכדי להוריד אותי מהר לקרקע עם פצצה בראש מאט ראיין שורף את המגרש בדרך ל28-3 מפלצתי, חולני, משפיל. עכשיו כבר הפסדנו, אך לכל הפחות נצא עם ראש מורם וניתן פאקינג טאצ’דאון אחד!! אחד! לא יותר. אחרי 40 דקות מתחילת המשחק סופסוף מצליחים לתת טאצ’דאון - ג’יימס וויט, והאקסטרה פוינט טסה לקורה… 28-9. מנסים אונסייד קיק ולא עובד כמו כל המשחק. השעון ממשיך לרוץ…

[U][I][B]רבע רביעי
[/B][/I][/U]הפעם זה לא פיגור 10 ברבע הרביעי כמו נגד הסיהוקס לפני שנתיים. הפעם הפער הוא 19 נקודות = שלושה פוזשנים. מהלך הגנתי מדהים הורס לפאלקונס סיכוי לפילד גול והכדור חוזר לידיים כחולות. חמש דקות שלמות לוקח לבריידי להשיג… פילד גול. 28-12. הלו? צריך נקודות! חייבים להשיג את הכדור ומהר כדי לתת מאית סיכוי שלא באמת קיים אצל מישהו מאוהדי הפטס. מהלך ענק של הייטאואר מפמבל את מאט ראיין בשטח של אטלנטה. אלוקים - אני מתחנן - זה או עכשיו או אף פעם לא. מכאן התחילה שרשרת ניסים שאף אדם לא יצלח לתאר אותה כראוי. טאצ’דאון של דני אמנדולה ועוד המרה של 2 של ג’יימס וויט וזה 28-20. פוזשן אחד!!! אבל את מאט ראיין זה לא מעניין והוא יחד עם חוליו ג’ונס (איזו תפיסה. ואוו!) מריץ דרייב אל תוככי שטחה של ניו אינגלנד. ניהול כושל של הOC של אטלנטה קייל שאהנאן ללכת באוויר ולא לטחון את הפטס על הקרקע ולהשיג פילד גול שיסגור סיפור - והפטס לוקחים את המתנה בשתי ידיים. סאק, הולדינג, ויש רק פאנט. האיש של הקאמבקים בריידי מקבל הרבה זמן כדי לתת דרייב שיכול להשוות. משחק הריצה לא עובד ובריידי משחרר כדורים קדימה אחד מהם עם תפיסה מ-ט-ו-ר-פ-ת של ג’וליאן אדלמן תוך כדי שדן קווין לוקח צ’אלנג’ ומפסיד את הטיים אאוט האחרון שלו. ג’יימס וויט ודני אמנדולה שוב נותנים חיים עם טאצ’דאון והמרה לשתיים!! נס! שיוויון 28-28!!! 57 השניות שנותרו על השעון לא מספיקים למאט ראיין להגיע לטווח בעיטה והמשחק נכנס להארכה בפעם הראשונה בהיסטוריה.

[I][U][B]הארכה[/B][/U][/I]
במצב העכשווי - נאמתי לחבר’ה - גם אם מפסידים עשינו את זה בקלאס. נלחמנו, ירקנו דם, אבל כשהמזל אתך הוא עד הסוף אתך. בריידי מקבל בהטלת מטבע את הדרייב ושם הוא כבר לא טועה. מהפך היסטורי, וטבעת חמישית לבריידי. לא יאומן. מילים לא יתארו את ההרגשה, את עוצמת השמחה אחרי שהסכין המשוננת חתכה בבשר החי שלנו. זהו, אני לא יכול לדבר יותר. צירפתי שיר שידבר במקומי…

[YT]f1LB-9FckzA[/YT]

[ul]
[li]באמת שלא הבנתי למה שאנהאן החליט למסור בשטח של הפטריוטס. זה פשוט החלטה דפוקה ברמת הפיט קרול של הסופרבול ב2015. לא יודע את מי להאשים יותר - את קייל שאנהאן או את דן קווין. בתכלס כואב לי על אטלנטה. אבל הלב שלי עמוס בצבעים אחרים השבוע.[/li][li]כמה דברים עמדו בעוכריהם של האטלנטאים. עצם זה שהנקודות באו להם בקלות ודרייבים רצו זריז, ויותר מכך, הפיק-סיקס שגרם להתקפת הפאלקונס לנוח כמעט רבע שלם (אם איני טועה מאט ראיין נתן 12/14 כדי להשיג יתרון של 21 נקודות ברבע השני) ולהגנת הפאלקונס מאידך להיקרע תחת דרייבים ארוכים של בריידי, הביא אותם בלי אוויר וכוח לרבע האחרון בו הפטס טחנו אותם 19-0. היכולת של בריידי לשחק באורך הדרייב לפי הנצרך היא מושלמת. מאט ראיין לעומתו עושה את העבודה בכל דרייב אבל אין לו את הניהול של כל המשחק כיחידת דרייבים אחת גדולה.[/li][li]אני לא חושב שטום בריידי ווינר, אני חושב שטום בריידי לא נכנע עד שיהרגו אותו וגם אז לא בטוח. זו הגדולה שלו - לא מוכן להפסיד בשום צורה. כשאתה ממשיך להילחם גם כשאתה פצוע אנוש אז מתישהו היריב שלך יחלום כדי שתוכל להוריד אותו לקרשים. זה טום בריידי הרבה יותר מווינר.[/li][li]בשבוע בו אני רואה את פדרר בן ה36 לוקח מייג’ור 19 ואת בריידי בן ה39 חוזר מהקבר לקחת טבעת חמישית אני יכול להגיד - לנו האנשים שבבית - לגבי כל דבר בחיים שלנו; [B]Yes We Can!! [/B][/li][/ul]

(bengi6666) #1242

הלכתי לישון ב21-0 כשחשבתי שהמשחק גמור(איזו טעות עשיתי!) וגם בשידור חוזר כשאני יודע מה התוצאה, עדיין אפשר היה לחוש את הטירוף וההתרגשות, פשוט משחק ענק. ללא ספק אחד הקאמבקים הכי גדולים בהיסטוריה של הספורט, לדעתי שווה למילאן-ליברפול ב2005, סה"כ פיצוי הולם לפלייאוף מעט מאכזב לטעמי.
הפטריוטס שברו את הסטטיסטיקה, בריידי שבר כל שיא אפשרי, והיה גם מזל, המון מזל!(התפיסה ההזויה של בנט, התפיסה הסופר הזויה של אדלמן).
מנגד הקללה על QB שמגיעים לסופרבול כMVP נמשכת כשמאט ראיין מפסיד למרות שייתכן ששבר שיא של passing rating בסופרבול.

האמת שלא ממש עקבתי אחרי העונה הסדירה ובעיקר צפיתי בתקצירים, אבל אני חושב שהליגה חייבת לעשות שינויים שגם הזכירו פה. לטעמי זה לא הוגן שקבוצה מפסידה בהארכה כשהיא אפילו לא נוגעת בכדור, אני חושב שטוב תעשה הליגה אם היא תעשה עוד צעד בכיוון ותחליט שמשחקים את כל הארכה בלי קשר לסקור, כשגם TD לא גומר משחק, לפחות לא בפלייאוף.
אני חושב שהגדלת המרחק של בעיטת הבונוס אחרי TD הוסיפה המון למשחק, מנגד הקרבת המרחק של בעיטת הפתיחה הרגה את ה"ספיישל טימס" כמעט ואין להם אפקט על המשחק היום.

(Colombian Cowboy) #1243

רק הערה אחת, בספורט אין שוויון - זה היופי. אם כל קבוצה הייתה מנצחת בהטלת מטבע/רולטה זה היה נמאס אחרי 4 פעמים ואני נדיב. הספורט מלא במצ’אפים, שחקני מאני טיים, אנדרדוג ופייבוריט, הפתעות מהשרוול וכו’ וכו’. הארכה שמסתיימת בטאצ’דאון לא כזו לא הגיונית. ס"ה כל קבוצה מחזיקה גם קבוצת הגנה וגם קבוצת התקפה שצריכים לעשות את העבודה. להבקיע טאצ’דאון זה בהחלט לא פשוט וההישג הזה בהחלט מספיק (לדעתי) לסיים משחק. בטניס שינו את ההכרעה בשובר שוויון במערכה חמישית וחייבים לנצח בשני משחקונים כי לא ייתכן שטופ ספין אחד (מתוך עשרות. לפעמים גם תלת ספרתי במשחק בן חמש מערכות) יכריע משחק בן 3-5 שעות ותואר גדול כזה. הכרעה בטאצ’דאון היא לגמרי הוגנת יותר מפנדלים.

הגנת הפאלקונס באה שחוטה. בריידי מרח אותם בדרייבים (במתכוון או לא - משאיר פתוח) ומאט ראיין לא נתן להם לנוח - או שהוא תקתק התקפות (רבע שני) או שהוא לא הצליח במאני טיים לנהל דרייב ארוך ונורמלי ונשען על יכולת מופלאה של חוליו ג’ונס וגבריאל עם צמד תפיסות אדירות (כמעט כל המחצית השניה). כן, בריידי בהארכה לא ספר אותם וההגנה נפלה מהרגליים, אבל פוטבול משחקים 60 דקות (+הארכה) ומאט ראיין אחרי הטאצ’דאון שהעלה אותם ל28-3 ניהל את הדרייבים הבאים: פאנט אחרי סאק, סאק פאמבל, פאנט אחרי סאק + פנלטי של הOL, ופאנט בדרייב האחרון. עם איך שהוא תפקד ברבע וחצי האחרונים גם לפילד גול הוא לא היה מגיע בהארכה…

לפני שהת’רד הנהדר יורד אל מעמקי הפורום עד לקומביין ולדראפט בעוד כמה חודשים, אני מודה לחבר’ה כאן שהגיבו ותרמו למען שיקום הת’רד ומקום של כבוד לספורט הנהדר והאדיר הזה בפינה יקרה המובדלת מעיתונות הזבל הצהובה של מדינת ישראל.

מגן ימני, cruzurry ,benos ,[RIGHT]Raul Gonzalez Blanco,

וגם לחבר’ה שנכנסו לקצב לקראת הסופרבול[/RIGHT]
[RIGHT]Ricardo ,Goalkeeper ,West ,Arjen_Robben ,HJKL, bengi6666.

היה לי העונג להעביר אתכם את החוויה יחד ואני מחכה בקוצר רוח לעונה הבאה עם עוד חברים!!

אני נמצא בת’רדים של הNBA האופניים והטניס. וכמובן בפורום בארסה! [/RIGHT]

(Goalkeeper) #1244

כתבתי לך כבר בפרטי, אבל חייב לכתוב לך גם בפורום הכללי.
אתה נכס לפורום, ההשקעה, העדכונים, ולמרות שלרוב הדיונים לא הכי זורמים, כי אין מה לעשות, לכולנו יש חיים פרטיים עמוסים שלא מאפשרים לעקוב אחרי כל כך הרבה קבוצות וליגות, וגם אם מצליחים לא תמיד יש פנאי לכתוב ו להשתתף בדיונים. עדין אתה ממשיך לכתוב ולהשקיע.
אני מאמין שגם הפורום נבא יכנס לזון כשהפלייאוף יגיע, אוהב את כולכם! באמת שהאיכות בספורטאנטר, וזה לא משנה באיזה תרד, מנצ’סטר, ליגה אנגלית, כדורגל עולמי, ספורט אחר, תרבות ואפילו פוליטיקה. כל התתי פורומים האלו מצויינים ואיכותיים בגלל משתמשים כמוך, שמשקיעים ושאכפת להם. תודה לך

Sent from my A0001 using Tapatalk

(Paul Heyman) #1245

פולש אליכם לשניה חברה, ומביא לכם משהו מהעולם שלי בפורום הזה.

אפילו ב-WWE לא יכלו להישאר אדישים לבריידי:

//youtu.be/FyEozKUyHiw

:slight_smile:

(cruzurry) #1246

^בימקום בריידי הייתי שולח אליו מישהו כמו דונטה הייטאואר שיישב לו על הפרצוף ויראה לו מה זה ‘עז’ או במיקרה שלו שור.
אם כבר הזכרנו את הייטאואר אז הרגע שהוא מפיל את מאט ריאן הוא מבחינתי המהלך הכי חשוב במישחק למרות שאפשר להכניס לפחות עוד 4 מהלכים קריטיים שהובילו לניצחון הזה.

//youtu.be/x82XxhYZXzY

המישחק עצמו גם לא איכזב סטטיסטית במיספרים, 24 שיאים נישברו ו-7 הושוו בהארכה הראשונה בסופרבול:

מעבר למיספרים האישיים של בריידי, וויט וביליצ’ק,השיא הכי מרשים הוא ללא ספק החזרה מ-25 נק’ פיגור בבמה כזאת.

(ganjo) #1247

(Colombian Cowboy) #1248

פרויקט נהדר של בחור בשם אלכס קסל בפייסבוק על הפרוספקטים המצפים לנו בדראפט הקרוב.

אלכס התחיל בסיקורים על עמדת הראנינג בקס. הנה קישורים לשמונת הפרספקטים בעמדה הזו.

Running Backs

1. Leonard Fournette, RB, LSU
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1043957579041990/

2. Dalvin Cook, RB, FSU
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1044860115618403/

3. Christian McCaffrey, RB, Stanford
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1045929135511501/

4. Joe Mixon, RB, Oklahoma
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1047049715399443/

5. Alvin Kamara, RB, Tennessee
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1051679088269839/

6. D’onta Foreman, RB, Texas
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1053151024789312/

7. Samaje Perine, RB, Oklahoma
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1054324551338626/?match=cGVyaW5l

8. Kareem Hunt, RB, Toledo
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1055018871269194/

תודה גדולה לAlexandre kassel הענק!

(bengi6666) #1249

אוקלנד ריידרס עושה רילוקיישן ללאס וגאס ותעבור ב2019 או 2020.
האמת שהמרקט בסן פרנסיסקו/אוקלנד נראה לי מספיק גדול בשביל שתי קבוצות, ואם הייתי צריך להמר על קבוצה שתעשה רילוקיישן הייתי הולך על אחת מפלורידה, גקסונוויל או טמפה.
בכל אופן במקרה הזה מדובר בפוטבול, אבל אפשר ליחס את זה לכל הספורט האמריקאי, רילוקיישן של קבוצה זה לא משהו נדיר ואני פשוט לא מצליח לקבל את זה.
אני לא מצליח להבין איך אתה יכול לאהוד קבוצה עשרות שנים, ואז ביום אחד אתה קם בבוקר והקבוצה שלך עוברת לשחק בעיר אחרת, כשיש לה שם אחר, לוגו אחר, צבעים אחרים.
אני מבין שבאמריקה הקפיטליסטית כל מה שמעניין זה הדולר, ושיטת הספורט האמריקאי מוכיחה את עצמה כשהיא הכי תחרותית והכי שוויונית, אבל הדבר הזה הורס כל ניסיון לבנות יריבות, מסורת, ושינאה ספורטיבית אמיתית בין מועדונים.

(Colombian Cowboy) #1250

קשה לומר שהיריבויות נהרסות, כי בסופו של יום הקבוצות עם המסורת נשארו בעיר ובמיוחד התושבים והאוהדים מוכנים לספוג עול כספי כדי להשאיר את המועדון בעיר.

הרי איך זה עובד? מגיע בעלים תאוותן (זה הגיוני ובסדר גמור. אבל הוא עדיין תאב לעוד כסף…) ורוצה להגדיל את הכנסותיו ולמנף את הקבוצה שלו. עיריית לוס אנג’לס הציעה מימון רציני לאיצטדיון מודרני וחדיש והראמס עברו מסנט לואיס ללוס אנג’לס. שווי המועדון (של הראמס) הכפיל את עצמו מהמעבר מ1.4 מיליארד דולר ל2.9 מיליארד!!! בסן דייגו המשחקים של הצ’ארג’רס היו אשכרה חצי ריקים. אין אנשים, אין מרצ’נדייז, אין כסף. עוברים לעיר הגדולה.

הבעיה של הריידרס שאמנם הם נמצאים הרבה מאוד שנים באוקלנד, ואמנם הם אכן האוהדים השרופים ביותר בפוטבול (או קרובים לזה), אבל הם שיחקו באיצטדיון מחורבן שבכלל לא מותאם לפוטבול. הבעיה היא, שבניגוד לניינרס שמבוססים טוב ובאזור היותר יקר של סן פרנסיסקו, אוקלנד זה אזור עני. הבעלים רצה איצטדיון מודרני, העירייה כמו בסן דייגו לא הסכימה לתת את מה שהוא דרש, אז הוא חתך לוגאס. אם התושבים היו רוצים היו יכולים לשלם על הישארותו של המועדון, זה לא נורמלי שבעלים מכריח אוהדים לבנות לו איצטדיון אבל זה מה שיש וכך זה עובד בארה"ב.

מה שמוזר לי מה יעשו בווגאס? לא נראה לי שהעיר הזו יכולה להחזיק בסיס אוהדים נורמטיבי. רוב העיר בנויה על עובר ושב שבא להימורים/זנות/וואטאבר. לחגיגות ספורט זה לא המיקום האידיאלי ועובדה שרק השנה אושר רילוקיישן של אחת מקבוצות ההוקי מליגת הNHL לוגאס והיא תהיה הקבוצה המקצועית הראשונה בעיר.

(bengi6666) #1251

אני חושב שזה כן פוגע ביריבויות, במשחקים פיקנטים, כשכבר נוצרה מסורת ופתאום צריך לבנות את הכל מההתחלה ברגע שיש רילוקיישן.
במקרה של אוקלנד למשל, משחק שלהם מול סן פרנסיסקו היה משחק עם רקע שונה ממשחק רגיל, “הקרב על המפרץ” זה אומנם לא בוקה-ריבר, אבל עדיין יש פה משהו שהוא יותר מעוד סתם משחק.
נכון שהמועדונים החזקים פחות חשופים לרילוקיישן. אבל סתם לצורך העניין, אני לא חושב שאתה יכול להבטיח שהספרס בעוד 5/10 שנים לא יעברו לשחק עבור שוק גדול יותר, ואנחנו לא מדברים פה על עוד קבוצת כדורסל(תקן אותי דן אם אני טועה וזה מעבר הזוי מדי).
אני מבין פה את הבעלים ואת היתרונות של השיטה האמריקאית, אבל אני עדיין לא אוהב את זה, ומעדיף את השיטה “האירופאית” הלא שוויונית.
לא חושב שיש בספורט האמריקאי יריבות שדומה ליריבויות שיש בענפי ספורט שונים בשאר העולם.
סך הכל אנחנו מקבלים שלושה רילוקיישנים תוך 4 שנים, לא זוכר כמות כזאת בפרק זמן כ"כ קצר, לא בענפים שאני עוקב(NFL, NBAׂ).
לא ברור לי איך בשוק כ"כ גדול כמו לוס אנגלס, לא היתה קבוצת פוטבול כ"כ הרבה שנים, ופתאום תוך שנתיים יש שם שתי קבוצות.
אני גם הבנתי שהצרגרז הולכים לשחק בעונה הקרובה באיצטדיון של קבוצת MLS, משהו כמו 25 אלף צופים שזה ממש קטן לקבוצת פוטבול, מעניין איך זה יעבוד.
לגבי וגאס והריידרס, אני כן חושב שהעיר הזאת יכולה להחזיק קבוצת פוטבול, ודווקא בגלל שאין קבוצות ספורט אחרות בעיר. העיר נהנת מתנועה גדולה מאוד של תיירים+תיירות פנים, ומשחק NFL זה אחלה אטרקציה. וגאס זו בכל זאת בירת האיגרוף/MMA העולמית, יש שם קהל שצורך ספורט, ואם באפלו מחזיקה קבוצת פוטבול גם וגאס יכולה.

(Colombian Cowboy) #1252

זו הבעיה שלי העיקרית. הקלות שלוחצים על ההדק. דווקא אני אוהב את הגישה השיוויונית האמריקאית אבל היא בהחלט חסרת רסן עד שהיא כורה לעצמה בור.

(Colombian Cowboy) #1253

טוני רומו מודיע עם פרישה!!

לא יודע למה, ככל הנראה זה מגיע בעקבות אינספור פציעות והבן אדם לא נהיה צעיר יותר (37 אוטוטו) יכול להיות בגלל חוסר התעניינות בקבוצות (לא נראה לי), יכול להיות בגלל שהוא החליט לשמור על האיברים השלמים שנותרו לו, הכל יכול להיות.אבל הליגה מאבדת QB מצוין.

ככל הנראה יפרשן באחד מערוצי הטלוויציה המשדרים את משחקי הפוטבול.

(Colombian Cowboy) #1254

והנה עמדות הרסיברס, שבעה במספר. אחלה סיקור, תהנו!

Wide Receivers

1. Corey Davis, WR, Western MIchigan
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1056627427775005/?match=ZGF2aXM%3D

2. Mike Williams, WR, Clemson
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1059941204110294/

3. John Ross, WR, Washington
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1060378637399884/?match=cm9zcw%3D%3D

4. JuJu Smith-Schester , WR, USC
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1062090477228700/

5. Curtis Samuel
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1063184360452645/

6. Chris Godwin
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1065999160171165/

7. Zay Jones & Others
    https://www.facebook.com/groups/462204193884001/permalink/1078154352288979/