פוטבול :: עונת 2017 :: אמצע העונה

(West) #1195

לדעתי, הכישרון הכי גדול בדראפט הזה היה ונשאר ג׳יילן ראמזי. בשבועות האחרונים של העונה הוא היה אולי הקורנר הכי טוב בליגה, הילד הזה הוא חיה רעה והוא לא מפחד מכלום ואני עדיין חושב שהוא בכלל צריך לחזור לשחק סייפטי.

(Colombian Cowboy) #1196

למה אתה חושב שהוא צריך לשחק סייפטי? מהם היכולות שלו להיות טוב משם יותר מאשר קורנר??

(Paul Heyman) #1197

בואנה חברה, מה לעזאזל אטלנטה עושה שם לגרין ביי?!

(Colombian Cowboy) #1198

מזכירה לכולנו כמה דברים ששכחנו.

לדוגמא, דז בראינט זו גירסה של חוליו ג’ונס בלי רגליים ואולי אפילו זה לא, מאט ראיין כמו שחשבתי כבר כמה ימים הMVP ביי פאר על הליגה העונה, הסקנדרי של הפאקרס לא משהו והפעם יש סוללת רסיברס שיזכירו את זה פעם אחר פעם בניגוד לג’איינטס או לדאלאס, והדבר החשוב ביותר - רוג’רס לא יכול לעשות כלום אם מתוך 60 דקות של פוטבול ההגנה שלו לא נותנת לו יותר מ15-20 דקות משחק.

ובכן, רחוקה הדרך מהתהילה ארון רוג’רס - בשבילי הקווטרבק הכי גדול ששיחק מבחינת יכולת.

(Colombian Cowboy) #1199

הפטס מסיימים את העבודה בדיוק כמו הפאלקונס ויפגשו לגמר מסקרן.

מחר אכין איזה פריוויו על הסופרבול, וסיכום קצר על מה שראינו בצמד גמרי הקונפרנס.

לילה/בוקר טוב!

(Colombian Cowboy) #1200

אפטר מנוחה הגונה אחרי שבע שעות מול המסך, הנה כמה תובנות ממה שראיתי אתמול בפרט ובכלל בעשרת משחקי הפלייאוף (ראיתי את כולם).

משחקי הפלייאוף אולי נתנו תמורה התקפית נאה אך ההגנות אכזבו מאוד. למעט המשחק של הפאקרס מול הקאובויז כל המשחקים נגמרו בפער של יותר מפוזשן - לפעמים הרבה יותר. ועדיין קשה להתלונן על ‘אין הגנה’ כשהברונקוס לא עלו והסיהוקס עלו פצועים וחסרי התקפה רק בשביל הפורמליות.

ברור שהליונס סתם נחתו לא במקום נכון, כמו גם הדולפינס שלא הגיעו בזכות יכולת המתאימה לפלייאוף על אף הפוטנציאל שלהם - אולי בעתיד יתחבר למשהו יותר מפחיד.

עוד צמד קבוצות שסתם מילאו חורים בפלייאוף אלו הטקסאנס והריידרס. לראשונה הגנה מצויינת עם פאס ראש אדיר (וזה עוד בלי ג’י ג’י וואט) סקנדרי שלא מאפשר מדי הרבה יארדים באוויר, ועדיין כלום בהתקפה עם קווטרבק פלופ שלא ראוי לפתוח אפילו בבראונס. לריידרס לעומת זאת יש נסיבות מקלות כשדרק קאר בעונתו השלישית ניהל ביד רמה התקפה מצוינת אך שבר את הרגל בסוף העונה הסדירה, ובלעדיו ההתקפה לא זזה מול הגנת הטקסאנס. וזה לא שההגנה שלהם יעילה כקולקטיב על אף יכולת אינדיוידואלית של כמה סטארים שם.

לג’איינטס הייתה הגנה מעולה, יותר מדי מעולה ברמה שההתקפה במקום לנצח משחקים נתנה להגנה לעבוד בשבילה. ההגנה הזו נשחקה מול הפאקרס כשההתקפה של הג’איינטס משחקת עם משחק ריצה לא יציב, ורסיברס כישרונים שלא משתמשים אתם נכון, ובעיקר לא נמצאים על המגרש מספיק זמן כדי לתת להגנה לנוח. אסור לזלזל בקבוצה הזו ויש לה פוטנציאל של קונטנדרית שנה הבאה עם כמה מהלכי דראפט איכותיים - בהנחה שיהיו.

הסיהוקס באותה קטגוריה של הג’איינטס. הם (והברונקוס) קבוצת הגנה הכי טובה בפער משאר הליגה, אבל אי אפשר רק הגנה (כמו הטקסאנס). וילסון הוא קווטרבק מצוין בליגה, אפילו יותר מזה, אבל גם פייטון מאנינג הגדול לא יכול בלי OL בינוני. הקו הזה קטסטרופי בכל קנה מידה וצריך חריש עמוק, כמו גם עמדת הRB שעדיין מחפשת ביג מן מאז הודעת הפרישה של מרשון לינץ’ הענק.

הצ’יפס היו אולי הקבוצה הכי מאוזנת בליגה. הבעיה שלהם שוב מגיעה בחוסר היכולת של הקווטרבק שלהם להעלות רמה ולתת נקודות מתי שצריך. המהות של הבינוניות. יתרה מזאת, קלסי הTE הכי טוב העונה לא יכול לסחוב קבוצה לבד. הסטילרס עשו עליו דאבל וטריפל קאברג’ שלא נתנו לו לזוז. וכאן הבעיה היא מי הרסיברס שלך וכמה שווה המס’ 2 ו3 בהיררכיה. על טייריק היל גמרתי את ההלל אבל אי אפשר לבנות על רוקי בתור הגו טו גאי. ההגנה עבדה, לא נתנה לסטילרס הכישרונים לתת טאצ’דאון אחד, אבל צריך לבוא עם תוכנית משחק טובה יותר - שזה הפתעה בשבילי כשאנדי ריד לא הכין משהו חוץ מקלסי ונתפס עם המכנסיים למטה.

מה אפשר להגיד על דאלאס שלא נאמר? רוקיז מפתיעים וסופר מוכנים לליגה, קו התקפה מפחיד גם בפרוטקשן על הQB, גם בפתיחת נתיבים לRB, וגם הרסיברס בראשות דז בראיינט וביזלי לא רעים בכלל. הסיבה היחידה שהם לא עלו שלב בגלל רגע גאונות של ארון רוג’רס וניהול קצת בעייתי עם השעון בסוף המשחק. ההגנה גם יציבה בטח נגד הריצה, והקבוצה של אמריקה עפה לקול השמחה לאיד של שאר יריבותיה. יצטרכו להכניס היד לכיס כדי לשמור על הOL שלהם. נחכה ונראה.

הסטילרס בלי ליביון בל זה חצי כוח. הסטילרס בלי ליביון בל ועם אנטוניו בראון נעול בדאבל קאברג’ עם סקנדרי ממושמע ומהטובים בליגה זה כבר רבע כוח. ועם ביג בן פצוע/לא בכושר/לא מדויק זה לא באמת כוחות. והתוצאה אתמול עושה חסד עם הסטילרס.

הפאקרס לרגעים בחצי השני של העונה ובפלייאוף היו נראים כבלתי עצירים. כולם דמיינו סופרבול בריידי נגד רוג’רס - חלום. ופה מגיעה הנקודה הכי חשובה שלי, של הפוסט הזה.
רוג’רס זה הדבר הכי קרוב לשלמות שראיתי, גם הילייטס בכמות המספיקה לשנה במשחק בודד, גם מהלכי קלאץ’ מבריקים, עוד היל מארי לא בפעם הראשונה, ריקוד של ממש בתוך הפוקט, אבל, כל זה לא מספיק אם רוב המהלכים שלו מגיעים אחרי סקראמבלים ויותר מדי זמן עם הכדור. אמרתי לחבר שנכון שרוג’רס שולט בכל אספקט בתפקיד הQB אבל בדבר אחד בריידי ופייטון מאנינג הם ברמה אחת מעליו אם לא יותר. לקרוא הגנה מרגע הסנאפ ולשחרר כדור מתוך הפוקט תוך 2-4 שניות. אני לא יודע למה זה קורה, אולי הוא אוהב את הכדור, אולי הרסיברס שלו בניגוד למספרים שלהם יותר מוגבלים ולא רצים ראוטים נכון, לא יודע. בתור ישראלי שמבין ומחובר ל’תרבות החלטורה’ אני יכול להגיד שאי אפשר לבנות רק על זה. אה, ההגנה שם צריכה בדק בית דחוף וניקוי אורוות. אולי על הדרך גם את מקארת’י להחליף.

אטלנטה - ניו אינגלנד. סופרבול!!

זמן לבחור את הMVP.
מהם הפרמטרים? שאלה קשה.

האם המספרים האישיים של השחקן? ההישגים הקבוצתיים נספרים מאוד/כן, אבל לא בעיקר/בכלל לא, ובכלל הMVP זה תואר על יכולת שהפתיעה ביחס אל שחקנים אחרים בעמדתו, ביחס לציפיות מהשחקן עצמו, בהתאם לנסיבות ולשחקנים המשתפים אתו פעולה (טובים/גרועים), ובכלל איך אפשר כשעמדת הQB כל כך משפיעה על המשחק (דרק קאר…)??

בכל אופן, בשבילי מאט ראיין בפער על כולם. זה לא רק מספרים, זה לא רק היחס ציפיות הנמוך שלי ממנו, וזה לא רק להגעה לסופרבול. זה הכל ביחד. ושום טענה של ‘קבוצה טובה’ סביבו לא מספיקה כדי לתת למישהו אחר את התואר.

המשך חפירה ומצ’אפ לקראת הסופרבול בהמשך השבוע.

(Ehud) #1201

כצופה מהצד לחלוטין ובלי הסבר אמיתי ראוי, ניו אינגלנד תמיד הייתה החביבה עלי, לא יודע אם זה בגלל טום בריידי או בגלל שתמיד דובר עליה כקבוצת התקפה טובה, בקיצור לתרומה המירבית שלי לתרד’ הזה העונה…יאללה ניו אינגלנד!

(מגן ימני) #1202

לרודג’רז יש פרי סנאפ טוב מאוד. הסיבה שהוא מחזיק כדור הרבה זמן יחסית לפייטון ובריידי היא פשוטה מאוד. הפרסונל. ג’ורדי הוא רסיבר טוב מאוד, אבל הוא רץ ראוטים ארוכים מאוד. זה בעיקר האימון, אבל לא רק. לדבאנטה אדאמז ולראנדל קוב (של אחרי הפציעות) אין את הזריזות ואין הכשרון להתפנות. זה בניגוד לאדלמן ואמנדולה שחיים מהתפנות מהירה, סלאנטים וקרוס ראוטים. הם זריזים קטנים וחמקמקים. תיקח את הזריקות של רודג’רז ותראה כמה פמים הוא צריך לזרוק לחלונות קטנים ותראה שיש לו בעיה גדולה מאוד עם היכולת של השחקנים להיות פנויים. הרבה מאוד יכול להשתפר עם אימון קצת יצירתי. לדוגמא אנדי ריד התאים פלייבוק שלם בדיוק לסוג כזה של זריקות בגלל שלאלכס סמית’ אין יכולת לזרוק למרחק או עם איזשהו עצמה. אבל מקארת’י מנהל תכנית משחק שמרנית מאוד והוא לא התאים אותה, בעיקר בגלל שהוא מצליח להגיע לגמר הNFC מדי פעם. הבעיה שקסמים נגמרים מתישהו, ולגרין ביי חוץ מיכולת של ק"ב לא היה שום קשר למעמד אתמול. מספיק פאמבל קטן, החמצה של פילד גול, כמה השמטות של רסיברים, וק"ב שלא משק במקסימום יכולת כדי להפוך את זה לNO CONTEST

(Colombian Cowboy) #1203

אומר לך את האמת, את רוג’רס אני רואה שלוש שנים. זה לא מספיק כדי להביע דעה אבל הוא מסקרמבל טו מאצ’. אני לא יודע במי לתלות את זה, לטעמי מקארת’י אחד האשמים הגדולים בזה ודווקא לא הרסיברס. אני חושב שרנדל קוב וג’ורדי נלסון מספיק טובים כדי לרוץ ראוטים נכון וההבדל בינם לבין גרג ג’נינגס ודונלד דרייבר הייתה קבוצת ההגנה שנתנה אוויר אבל לא רואה הבדל משמעותי בשביל רוג’רס ברסיברס המשחקים תחתיו אז והיום.

איך שלא תסובב את זה, לא יכול להיות שקווטרבק ענק כרוג’רס לקח רק גביע אחד (מתוך אחד) והגיע עוד פעמיים נוספות לגמר הקונפרנס בהם הפסיד. איו לי ספק שהרבה מההתפתחות של ארון רוג’רס הגיעה ממקארת’י, אבל הוא לא מאמן טוב וגרוע מכך - רוג’רס יכול להתמודד עם רסיברס בינוניים אך לא עם קבוצת הגנה גרועה - מה שבד"כ יש לפאקרס. ואם רוג’רס רוצה עוד גביעים לאוסף הוא חייב לעמוד על הראש של מרפי להרים קבוצת הגנה בינונית לכל הפחות.

(מגן ימני) #1204

רודג’רז לא מסקראבל כמעט ביי דיזיין, והוא ממש לא כמו מייקל ויק שמתחיל את הסקראמבל אחרי 2 שניות. רודג’רז מסקראמבל בדרך כלל כשהפליי נשבר וזה בזמן שבריידי ופייטון כבר שחררו את הכדור. עכשו יש 2 אפשרויות. או שהרסיברים לא פתוחים ולכן הוא היה צריך לסקראמבל, או שהוא לא יודע לזהות מטרה פתוחה. יש לי שתי בעיות עם התזה האחרונה. קודם כל, כשהוא מסקראבל הוא מזהה שחקנים פתוחים בצורה פנומנאלית. שנית, כשהוא כן מוציא זריקות מהפוקט, הוא צריך לזרוק לחלונות מאוד קטנים כך שזה קל לזהות שלרסיברים שלו יש בעיה להשתחרר. ג’ורדי נלסון הוא לא סוג שחקן שאתה בונה עליו תכנית משחק של שחרור כדור מהר. הוא מספר 1 קלאסי ואתה לא רוצה להכניס אותו לפקק. אתה צריך לבנות את זה על המטרות המשניות שלך, וכמובן על רצים תופסי מסירות כמו פייטון בריידי או מונטנה. כל ק"ב שחי משחרור מהיר חייב את הלואיסים והבלאונטים האדאיים ואנדג’רנים והרוג’ר קרייגים. האירוניה היא שלגרין ביי יש תופס כרץ וכמות הפעמים שהם השתמשו בזה היא מזערית.

אני לא מסכים לחלוטין עם מה שכתבת שההבדל בין דרייבר וג’נינגז לנלסון וקוב הוא ההגנה, ממש ממש לא. קודם כל, מאז הפציעה שלו לפני שנתיים ראנדל קוב הוא לא אותו שחקן. חוץ מהרבע השלישי הקסום מול הג’ייאנטס, מתי ראית אותו תופס מסירה כשהוא פתוח? כמעט תמיד יש DB מרוח עליו כמו כתם שמן במפרץ אלסקה. וזה אפילו בפלייז כשרודג’רז מסקראמבל ונותן 4-5 שניות פלוס, אני אפילו לא מדבר על להצליח להשתחרר בראוט שלך. זה לא מקרי שדבאנטה אדאמס הוא המטרה השניה של רודג’רז אחרי נלסון. ועל דבאנטה אדאמס אני לא רוצה לפתוח את הפה. אל תשכח שבזמן של דרייבר וג’נינגז ג’ורדי כבר היה והוא היה המטרה השלישית. שלא נדבר על ג’רמייקל פינלי שלא רואה את קוק במטר.

העונה האחרונה הייתה העונה המרשימה ביותר שראיתי מרודג’רז וכנראה הטובה ביותר שראיתי מק"ב בכלל. יותר מרשימה מ2011 בה הוא שבר שיאים בגלל שהוא היה הפך בדיחה כמו דבאנטה אדאמס לרסיבר של 1000 יארד ו12 ט"ד. זה פשוט נס. אני חושב שזה מגוחך לדבר עליו בהקשר במשחק הזה. כשאתה משאיר 10 נקודות על הרצפה ברבע אתה בדרך כלל לא תנצח גם כשההגנה שלך לא נותנת 44 נקודות במשחק. אני אשמח לראות את רודג’רז זוכה בעוד טבעות. אני חושב שמגיע לו אפילו יותא מעוד אחת. אבל בוא לא נחשוב שזה מעולם לא קרה. מרינו מעולם לא זכה בטבעת, ברט פארב זכה בטבעת אחת, דרו בריז זכה בטבעת אחת, וכמובן, פייטון זכה בטבעת אחת. מנגד, טרי באדשאו זכה ב4. אז מה?

(Colombian Cowboy) #1205

תראה, למערך הגנה קשה להחזיק מעמד אחרי 10 שניות, בדיוק כמו שלOL קשה להחזיק QB בפוקט 10 שניות. רוג’רס בהחלט מזהה הגנות אבל זה נראה שהדיפולט שלו אלו הזריקות מחוץ לפוקט. זה נראה שזה ריווחי לו יותר, בדר"כ המסירה תהיה ארוכה - רווח של יארדים, ובדר"כ הרסיבר שיתפוס יהיה פנוי. וזה הקטע לטעמי - גם אם יש לך יכולת פנומנלית לסחוב בפוקט הרבה יותר זמן מQB אחר (ובהקשר הזה - רוג’רס עושה את הקו שלו להרבה יותר גדול ממה שהוא שווה על הנייר) וגם אם אתה מחוץ לפוקט יורה טילים מונחי לייזר אתה מוכרח גם לשחק חלק ופשוט ולו רק בשביל להרוויח את החמש יארד בפירסט-דאון כשאין לך משחק ריצה.

זה הרי מה שקרה במשחק מול הפאלקונס. מעבר לרסיברס ששמטו כדורים פתוחים, הגנת הפאלקונס שלא בדיוק מאריות הליגה (יותר מהפאקרס כן, לא משהו לקנות אתו במכולת) עמדה ושמרה אישית יחסית. וכך הרבה יותר קשה לרוג’רס בטח כשבליין שלו נפגעו תאקל וגארד שלא חזרו לשחק.

בהקשר של רסיברס אני סותם את הפה מאחר ולא ראיתי את 2010 משוחקת אלא רק כמה תקצירים, שעם כל הכבוד לאורכם לא מספרים את הסיפור המלא. אבל הייתה לרוג’רס אז פאקינג הגנה מול חבורת הזקנים שיש לו היום.

ואיך פריק היסטוריה כמוך מוחק לפייטון מאנינג את הגביע השני שסופסוף השווה אותו לאחיו (הבינוני) הווינר??

(מגן ימני) #1206

[RIGHT]איך פריק היסטוריה כמוך מוחק לפייטון מאנינג את הגביע השני שסופסוף השווה אותו לאחיו (הבינוני) הווינר??[/RIGHT]

את הגביע השני לא פייטון מאנינג זכה. זכה דחליל מצחיק עם יד של איטריה. מי שזכה בסופרבול 50 היה ההוא מהפרסומות של DIRECT TV, לא אחד מהזורקים האדירים והמוכשרים בתולדות המשחק

(Colombian Cowboy) #1207

[QUOTE=מגן ימני;1707956]את הגביע השני לא פייטון מאנינג זכה. זכה דחליל מצחיק עם יד של איטריה. מי שזכה בסופרבול 50 היה ההוא מהפרסומות של DIRECT TV, לא אחד מהזורקים האדירים והמוכשרים בתולדות המשחק[/QUOTE]

לפחות בשביל הפורמליות תן לו ליהנות מההפקר.

חוץ מזה, ראיתי באיזשהו דיון העונה שהנסיון של פייטון לתת דרייב מנצח/משווה/מצמצם נתן להם הרבה נקודות. היה לו יד שלא מחוברת לגוף - אבל חכם כמוהו לא ניסה להכחיש את זה ועבד עם היכולות שעדיין נשארו לו. וזה ידידי לא היה מצליח לעשות אוסווילר שנתן מספרים טובים יותר. צריך גם מנטליות של שור. כמו שהיה למאנינג.

(benos) #1208

אני לא חושב שאוזווילר היה נותן לדנבר את השני טאצ’דאונים החשובים נגד הפאטריוטס.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

(Colombian Cowboy) #1209

היום יתקיים הפרובול, האולסטאר של מאוכזבי הליגה. עד אז פשוט תראו את הדבר הבא. (גם מי שלא אוהב פוטבול)

[YT]lMzwXTlLv7o&index=6&list=PLRdw3IjKY2gmyOe73m7Z_HnqGeGdbtoV1[/YT]

:lol:

(benos) #1210

החלטה תמוהה לשים את המשחק לפני הסופר בול

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

(Colombian Cowboy) #1211

דווקא לא. השניה של שריקת הסיום בסופרבול סוגרת את עונת הפוטבול, מי ילך לראות פוטבול אחרי השיא??

(Colombian Cowboy) #1212

[I][B]super bowl LI
[/B][/I]
כמעט חמישה חודשים עברו להם ממשחק הפתיחה של העונה כשהפאנת’רס הפסידו לברונקוס בשחזור הסופרבול ה50. חמישה חודשים של מתח ודרמה, אכזבות והפתעות, פציעות, הקרבות, אימונים מפרכים ועוד המתנקזים בסופם אל יום אחד, גדול, ענק, עצום בכל קנה מידה - הסופרבול.

השנה יתקיים הסופרבול ה 51 או אם תרצו LI. משני צידי המגרש ישחקו אטלנטה פאלקונס והניו אינגלנד פטריוטס על הזכות להניף את גביע הלומברדי. 1:30 בלילה, ה-6 בפברואר הלילה שבין ראשון לשני, בNRG סטאדיום - יוסטון.
(במחצית תופיע ליידי גאגא…)

[U][B]QB[/B][/U]
טום בריידי רוצה את החמישית, לקבל את החתימה ל’גדול מכולם’, או שגם טבעת חמישית לא תעזור, ואולי גם בלי הטבעת - הגעה לשבעה סופרבולים מספיקה להקרא הגדול מכולם?? ואיך בכלל אפשר להגיד ‘גדול מכולם’ בספורט כל כך קבוצתי כפוטבול? מה עשו ג’רי רייס או ריי לואיס שלא מוזכרים בדיון הזה? כך או כך מול בריידי שחזר מההשעייה רעב עם יחס של 28-2 טאצ’ים מול אינטרספשנס ורצח בעיניים לקחת על אפו וחמתו של הקומשינר עוד טבעת - יתמודד מאט ראיין.

מאט ראיין זו חתיכת הפתעה. אם הפטריוטס הם קבוצת צמרת, הפאלקונס נספרו בוגאס טרום העונה נמוך מהבראונס כמועמדים לקחת אליפות. מאט ראיין כמעט נזרק החוצה והעסק לא נלקח ברצינות. אבל מאט ראיין פרץ עם כמות הכישרון שלו ובעונה פשוט חלומית מבחינתו (מספרים לא מהעולם הזה ביחס אליו, ובהחלט סטטיסטיקה שבריידי/רוג’רס היו מתגאים בה) סחף את אטלנטה לגמר. הוא מדויק, משחרר כדור מהר יחסית ומנהל את ההתקפה המפחידה בליגה למופת. אז ראיין יצליח לנער את תדמית הלוזר במאני טיים ויביא לפאלקונס טבעת ראשונה, או שהפאלקונס שוב יפסידו כמו בפעם היחידה שהם השתתפו במעמד לפני 18 שנה??

[U][B]OL[/B][/U]
הקו של בריידי שנה שעברה היה גרוע, מאוד. השנה עם חזרתו של סקארנאצ’יה ממאמני הקו הטובים ביותר השיפור ניכר בפער. הקו של בריידי מדורג גבוה ביחס לפרוטקשן, בריידי לא חוטף הרבה מכות וכמות נמוכה יחסית של סאקים. לעומת זאת הקו לא מאריות הליגה בפתיחת נתיבי ריצה (עדיין מצוין, אבל לא דאלאס או סטילרס). הקו של הפאלקונס במדד הPFF ממוקם שישי בליגה עם פתיחת נתיבי ריצה בצורה מצוינת, קצת פחות בשמירה על ראין כשהוא חוטף המון מכות מההגנה והרבה סאקים (37).[RIGHT]
[/RIGHT]
[U][B]WR + RB[/B][/U]
לדבר על ההתקפה של הפאלקונס בכלל לא מסתכם בחוליוס ג’ונס. זה סאנו, גבריאל, זה קולמן ופרימן הרצים שתופסים גם, פשוט התקפה מושלמת, אתלטיים, מהירים, גבוהים וחזקים. לעומתם בריידי מציג את ההתקפה הקבועה של ניו אינגלנד - מסירות קצרות לרסיברס חמקנים ולTE שבדר"כ ממוקם בטווחים הבינוניים. השיפור הגדול משנה שעברה - מסירות לעומק. מתברר שכשיש לבריידי את הרסיברס שירוצו מהר (בראשם הוגאן, גם מיטשל הרוקי ואולי אפילו פלויד) אז גם מסירות ל40-50 יארדס אללה בריז הם לא מילה גסה. כמו כן השנה הפטס מציעים ריצה, בלאונט בכושר הכי טוב בקריירה, לואיס חזר טרי מפציעה ארוכה ונראה נהדר ואפילו ג’יימס וויט משתתף מדי פעם בחגיגה.

[I]בריידי וראיין
[/I]
[U][B]DL[/B][/U]
הגנת הריצה של הפטס היא שנייה ביארדים וראשונה בט’אצים. הקו חזק כשדונטה היטאואר הMLB נכנס לנעליו של מאיו שפרש בעונה הקודמת ולא נותן לרצים לנשום. הפאס ראש לעומת זאת לא משהו ולא מצליח לייצר לחץ על קו ההתקפה של היריב. לאטלנטה יש הגנת ריצה לא רעה אך גם לא טובה, דיון ג’ונס הMLB בעונת רוקי אדירה ועוזר לקו יפה שלא יעברו דרכו רצים. כמו כן יש לאטלנה פאס ראשרס מצוינים ובראשם ויק ביזלי האדיר שכבש את ראשות הסאקים בעונה הסדירה עם 15.

[U][B]Secondary[/B][/U]
פה מגיע עקב האכילס של אטלנטה. בסקנדי שלהם יש את קיאנו ניל (S) הרוקי הנהדר אבל ההגנה הזו כמכלול פשוט מסננת. מקום שישי מהסוף ביארדים… אז ישנם טענות צודקות שהם חוטפים בגארבג’ טיים ברבע הרביעי אחרי שהפער גדול והניצחון ביד, ועדיין לא מדובר פה בסקנדרי עם יכולת גדולה. לעומתם ניו אינגלנד מציגה הגנת מסירה המאפשרת מסירות קצרות ונועלת את המסירות הארוכות והבינוניות. עושים עליהם יארדים עד לרדזון שם הם מההגנות הטובות ביותר. צ’אנג ומקארת’י הסייפטיז שומרים על יציבות, באטלר נהפך לאחד הקורנרים הטובים ביותר בליגה, ולוגאן ראיין מאוד השתפר לקראת סוף העונה.

אז אחרי ניתוח קצר מגיעות השאלות הטקטיות שרבים וטובים ממני יתהו עד לשריקת הפתיחה.

1. ההגנה של הפטס הסופגת הכי קצת נקודות בממוצע, תעצור / תאט את ההתקפה עם ממוצע הנקדות הכי גבוה?
  2. אפשר לעצור את חוליו ג’ונס? זה יעזור בכלל לשתק אותו על חשבון שחרור סאנו וגבריאל? ובכלל מי ישמור עליו, באטלר או אריק רואו הגבוה יותר?
  3. יש סיכוי מול בריידי לקבוצה שנשענת על התקפה ולא על ההגנה? בדר"כ הגנות מקשות על בריידי…
  4. כשהמצ’אפ הוא התקפה מול התקפה, מי מנהל נכון יותר שעון בריידי וביליצ’ק או ראיין ודן קווין?
  5. הגנת הפאלקונס היא פח או סתם אנדרייטד?
  6. פרימן וקולמן יחדרו את החומה של הפטס, או שהמשחק יקום על המסירות של ראיין?

השאלות הללו הן רק טעימה קטנה מהררי רעיונות, שאלות, נבואות וההערכות באשר למשחק שישוחק בראשון בלילה. קבוצת ההגנה שתתעלה על עצמה או לחילופין קבוצת ההתקפה שלא ירעדו לה הידיים תנצח את המשחק.

אז כוונו את השעונים, הולך להיות לילה ענק בראשון הקרוב. אל תחמיצו!!

(Goalkeeper) #1213

אולי זה השאלה תגרום לי להשמע בור, אבל מה עם גרונקובסקי? יש סיבה מיוחדת שלא מדברים עליו הרבה? פציעה כלשהי? סיבה שהוא לא ישחק בסופרבול?
עד עכשיו מה שיצא לי לעקוב (מאז הסופרבול שבו סיאטל אנסו את דנבר) תפסתי מהגרונק אחד מהשחקני התקפה הכי מסוכנים בליגה (למרות שאני לא באמת עוקב אחרי כל הליגה, כשיש לי אפשרות אני רואה סיאטל או ניו אינגלנד, לא יותר)

(Colombian Cowboy) #1214

גרונק עבר פציעה בגב המצריכה ניתוח. הוא לא שב מהמחזור השביעי-שמיני, כשגם את תחילת העונה הוא לא פתח כראוי עקב פציעה.

בשמונה משחקים ששיחק מתוכם רק ששה בהרכב הפותח הוא הגיע ל540 ממוצע לתפיסה חולני של 21.6 יארד. ללא ספק הטייט אנד הטוב ביותר בליגה כיום ואחד הטובים בכל הזמנים.

הפציעות שלו לא חדשות לקבוצה כשהשנה הביאו את מרטלוס בנט שיחליף אותו במקרה של פציעה. ניהול נכון וטוב שכך.