פוטבול :: עונת 2017 :: אמצע העונה

(Colombian Cowboy) #1155

הג’איינטס שמרו את דטרויט על 7 ואת דאלאס על 6. וזה בלי JPP. אי אפשר לזלזל בהגנה שלהם בגלל משחק נפל של איליי.

הסיהוקס בלי ארל תומאס = קאם צ’נסלור נשאר מאחור ולא משתתף בבליצים. זו בעיה רצינית.

מחזור בשבת זה אחלה. אין ספורט אחר לראות…

(Colombian Cowboy) #1156

יום מלא אירועים היה לנו היום.

אתחיל בAFC.
הדולפינס מנצחים את הבילס בהארכה ויאבקו עם הרייבנס/סטילרס (היום ב23:30 משחק ביניהם כשהסטילרס מובילים במשחק. ניצחון של הסטילרס יבטיח את הראשות וישלח את הרייבנס לריב עם מיאמי) על הWC השני. את הראשון כמובן יקח מקום שני בבית המערבי.

אפרופו הבית המערבי, אמנם הריידרס מנצחים את הקולטס וגומרים להם את העונה אבל איזה עצוב לראות את דרק קאר מסיים עונה, עונה עצומה שלו, ענקית של הריידרס עם מאזן 12:3 יתכן (כנראה…) שתתפספס על פאקינג מזל. עצוב.

אפרופו פציעות מרקוס מריוטה שהראה במשחקים האחרונים פוטנציאל והיה במרחק נגיעה מהפלייאוף גם כן נפצע ופונה על אלונקה. הטייטנס מתפרקים ומפסידים לג’אגס שבאו לביקור בפלורידה מהחופש בים, וכך עוד תקוות פלייאוף נגוזה, כשסביר להניח שהטקסאנס ינצחו את המשחק מול הבנגלס ויבטיחו את ראשות הדרומי לפני המשחק שבוע הבא מול הטייטנס. שוב עצוב.

הצ’יפס ינסו לנצח את הברונקוס ולעלות למשחק מול הריידרס במחזור הבא ולנצח וכך להבטיח ביתיות ע"י שיעלו מהמקום הראשון.

בNFC הכל ברור יותר.

הקאובויז יעלו מהמקום הראשון ומובטחת להם הביתיות עד הסוף. אטלנטה פאלקונס ניצחה את הפאנתרס והבטיחה את המקום הראשון בבית הדרומי כשהבאקס לא הצליחו לנצח את הסיינטס ודרו בריז הנהדר בחוץ. הסיהוקס שהפסידו לקארדס עדיין יעלו מהמקום הראשון.

בבית הצפוני מעניין. הפאקרס ניצחו עם משחק תאווה לעיניים של ארון רוג’רס הקווטרבק הכי טוב היום (ולדעתי, מבחינת כשרון נטו ובלי בחינה של ההישגים - אחד מהגדולים ביותר בתולדות המשחק. פשוט מושלם!) ומחכים למעידה של הליונס מול הקאובויז שהבטיחו את הביתיות וישחקו על ריק. מה שלא יהיה משחק אדיר מחכה בסיום העונה של הפאקרס מול הליונס ראש בראש. הWC השני (הראשון הבטיחו הג’איינטס) יהיה מפה בהנחה והליונס ינצחו משחק אחד והפאקרס יקחו את הבית אזי הליונס יעלו מהWC. עדיין יש סיכוי לטמפה אם יהיו צמד הפסדים לליונס וטמפה תנצח שבוע הבא (לא סגור על זה. אבדוק שוב אח"כ)

אהה, כואב הלב לראות את הג’טס מסריחים את הדשא (ואני אוהד פטס…). הם שווים הרבה יותר והבית הזה יכול רק להתרומם שנה הבאה. אבל מה אני משלה את עצמי, כך חשבתי גם בתחילת העונה שהדולפינס והבילס יתחזקו, ולא לקחתי בחשבון שהג’טס יתרסקו ככה.

[I][B]עריכה:[/B][/I] איך שכחתי את הרגע המכונן של המחזור? הבראונס הכושלים מצליחים לנצח 20:17 את הצ’ארג’רס הפצועים!! כל הכבוד!!

(cruzurry) #1157

הפציעה של דרק קאר מבאסת ומורידה עוד יותר את הציפייה מהפלייאוף ב-AFC…

מחזור משוגע עד עכשיו(הבילס מצאו דרך לבעוט בדלי בהארכה בפעם המיליון,הסיהוקס והצ’ארג’רס החמיצו שתיי בעיטות מכריעות),אריזונה עלו אתמול כמו רוצחים בסיאטל למרות שהסיכויים שלהם לעלות לפלייאוף כבר ניגמרו וצריך לתת קרדיט גם לסיינטס והג’אגוארס שניפצו את חלומות הפלייאוף של טנסי וטמפה.

המנה העיקרית היום ב-23:30 יש שידור בספורט1,בולטימור מגיעה לפיטסבורג במישחק על ראשות הבית וכרטיס לפלייאוף.
מבחינת יריבות ושינאה המישחק הזה אמור להיות לוהט בתיקווה שיגיע לרמה בהתאם.

(Colombian Cowboy) #1158

אם ביג בן לא מגיע עכשיו לגמר הAFC כל גמר אחר יבאס… גם מול הצ’יפס :lol:

היום יום שכולו ספורט. גם הסטילרס ראש בראש מול הרייבנס, גם (בלילה 3:30) הצ’יפס מול הברונקוס, וגם קליבלנד תארח את גולדן סטייט בכדורסל.

אש!

(Raul Gonzalez Blanco) #1159

אין ספק שאחלה כריסמס מצפה לנו. יופי של משחקים.

אבל הפציעות של מאריוטה, לוקט וכמובן דרק קאר אהובי הוציאו לי הרבה מהחשק אם להגיד את האמת. שבועיים לפני הפלייאוף, פשוט מבאס.

(Colombian Cowboy) #1160

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1705149]אין ספק שאחלה כריסמס מצפה לנו. יופי של משחקים.

אבל הפציעות של מאריוטה, לוקט וכמובן דרק קאר אהובי הוציאו לי הרבה מהחשק אם להגיד את האמת. שבועיים לפני הפלייאוף, פשוט מבאס.[/QUOTE]

כמו גם קרלוס הייד מהניינרס שגמר את העונה.

מחזור פשוט אכזרי.

(Raul Gonzalez Blanco) #1161

[QUOTE=Colombian cowboy;1705150]כמו גם קרלוס הייד מהניינרס שגמר את העונה.

מחזור פשוט אכזרי.[/QUOTE]

מה זה גמר את העונה? יש עוד מחזור אחד :slight_smile:

הבעיה בשלושת הפציעות שהזכרתי שלאותן הקבוצות היו שאיפות פלייאוף. לוקט היה חלק אינטגרלי בסיאטל, בלי מאריוטה טנסי לא שווים הרבה (זה גם היה קרב על החיים ועל המוות בשבילם) ודרק קאר הוא אחד מהמועמדים המובילים ל-MVP אז גם לריידרס אין שום סיכוי בלעדיו. פשוט עצוב.

אני לא זוכר כזאת כמות נמוכה של תחרותיות ב-AFC. הפטריוטס עולים בזחילה. הרייבנס/סטילרס (אישית מקווה שבולטימור, חתיכת משחק הלילה) אולי ידגדגו אותם אבל גם להם אין סיכוי.

(Colombian Cowboy) #1162

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1705152]מה זה גמר את העונה? יש עוד מחזור אחד :slight_smile:

הבעיה בשלושת הפציעות שהזכרתי שלאותן הקבוצות היו שאיפות פלייאוף. לוקט היה חלק אינטגרלי בסיאטל, בלי מאריוטה טנסי לא שווים הרבה (זה גם היה קרב על החיים ועל המוות בשבילם) ודרק קאר הוא אחד מהמועמדים המובילים ל-MVP אז גם לריידרס אין שום סיכוי בלעדיו. פשוט עצוב.
[/QUOTE]

הערה במקומה. כוונתי הייתה לפציעה שגומרת עונה גם אם חוטפים אותה בתחילת העונה.

לוקט זה מכה, אבל לא גדולה כמו תומאס הסייפטי…

(cruzurry) #1163

הפציעה של לוקט בסוף יכולה להיתברר ככזאת שיותר קריטית מהחיסרון של גרונק בניו אינגלנד,ראסל וילסון גם ככה לא נימצא בתקופת שיא ולאבד כלי כמו לוקט זה משמעותי מאוד.

המיפגש אתמול בין בולטימור לפיטסבורג עלה על כל הציפיות מבחינת הדרמה ורמת המישחק,אין הרבה מוסרים שיכולים להנדס דרייב ברבע האחרון כמו פלאקו ורות’ליסברגר.
האכזבה הגדולה באה מבולטימור שהייתה יותר טובה לאורך רוב המישחק במיוחד ביגלל ג’ו פלאקו שבא חד ולא עשה טעויות,
מהצד השני פיטסבורג לא הרשימו בכלל עד למחצית השנייה,כשיש לך כלי התקפי כמו לבון בל אפשר לנצח גם ביום רע של ביג בן שהספיק לאבד פעמיים. ברבע האחרון רות’ליסברגר היה צריך רק דקה ו-18 שניות כדי להביך את ההגנה של הרייבנס בפעם האחרונה לעונה הזאת.

הצ’יפס אחריי ניצחון מוחץ על האלופה היוצאת מרשימים כרגע יותר מהסטילרס במיוחד בצד ההגנתי,אם כבר מיסתכלים קדימה אז זאת הקבוצה היחידה שתוכל לעשות בעיות לבריידי וביליצ’ק.

אנטוניו בראון עם מהלך ששווה פלייאוף והדחה של הרייבנס,

//youtu.be/egBuLB8UKJY

(Colombian Cowboy) #1164

השתכנעתי שצריך לתת כבוד לצ’יפס. אמנם הברונקוס פצועים, אבל האונס שהם האכילו אותם היה תאווה לעיניים.

וטייריק היל, ואוו! איזה שחקן הצ’יפס הגרילו…

(Colombian Cowboy) #1165

וושינגטון מפשלת ברגע האמת ולא עולה, ניו אינגלנד סוגרת ביתיות עד לסופרבול (אם וכאשר), הצ’יפס תופסים את המקום השני ואת שבוע הביי, וגרין ביי מנצחת את דטרויט במשחק שהיה אמור להבטיח יותר אך איבד את הפואנטה כששניהם עלו לפלייאוף עוד טרם שריקת הפתיחה.

[I][B]AFC[/B][/I]

1. ניו אינגלנד פטריוטס.
  2. קנזס סיטי צ’יפס.
  3. פיטסבורג סטילרס.
  4. יוסטון טקסאנס.
  5. אוקלנד ריידרס.
  6. מיאמי דולפינס.

[I][B]NFC[/B][/I]

1. דאלאס קאובויז.
  2. אטלנטה פאלקונס.
  3. סיאטל סיהוקס.
  4. גרין ביי פאקרס.
  5. ניו יורק ג’איינטס.
  6. דטרויט ליונס.

אז מי היה הMVP של העונה הסדירה, מי הפתיע לטובה ומי לרעה, מי שחקן ההגנה ומי רוקי העונה, כל זאת ועוד + סיקור לקראת הפלייאוף בפוסט בהמשך השבוע.

(מגן ימני) #1166

נחכה כמובן בקוצר רוח לסיכום שלך. הטייקים שלי בקצרה על העונה הזו. המועמדים לMVP שמדברים עליהם הם: טום בריידי, מאט רייאן, צמד הרוקיז מהקאובויז, ארון רודג’רז, ודרק קאר. הבחירה שלי היא בראיין. הדרך היחידה שאפשר לדון ברצינות שהוא לא הMVP כשהוא מעמיד מספרים כמו שהוא מעמיד, זה רק אם נביא בחשבון את הצוות המסייע שלו שהוא ברמות אחרות של איכות. אבל במבחן העין, מאט ראיין השנה שיחק פנומנלי, הפעיל את השחקנים מסביבו ולא הופעל על ידם, הוא ידע לפזר ולא להיות תלוי בשום שחקן, וכשזה כך ומסתכלים על שורה של 70% השלמה, 5000 יארד, 38 ט"ד, 7 INT, ו117 ק"ב רייטינג והסטטיסטיקה המטורפת ביותר למי שמבין 9.3 YPA שזה גובל באי שפיות.

טום בריידי מראה שבגיל 39 כוחו במותניו. הוא הפסיד משחקים בגלל השעיה וזה פוגע בקייס שלו לMVP במיוחד בהתחשב בעובדה שהקבוצה הסתדרה לא רע בלעדיו. הנתון הבולט ביותר בשורה הסטטיסטית שלו זה 2 INT. שזה 0.5% INT בפער עצום הטוב ביותר בהסטוריה. אפילו ארון רודג’רז מלך ההימנעות מחטיפות של ההסטוריה מעולם לא ירד מאחוז בקריירה (בריידי עצמו דווקא כן). לדעתי האישית, זה פוגע קצת יותר בקייס שלו. INT הוא מדגם כל כך צר שהפחתה של המדגם משפיעה עליו משמעותית. חוץ מאחוז INT המספרים של בריידי מקבלים טייק אנושי הרבה יותר. אני חייב לומר שגם במבחן העין העונה של בריידי לא נמצאת בספירה כל כך גבוהה שתבטל את העובדה שהוא לא שיחק רבע עונה. לזכותו, הוא התגבר יפה מאוד על הפציעה של גרונק, והוכיח שהתלות שלו היא לא בגרונק אלא פשוט בTE שמהווה מטרה גדולה בראוטים הקצרים שטום בריידי כל כך אוהב.

אם מסתכלים על הפירוש המילולי של MOST VALUABLE PLAYER המילים הומצאו בשביל ארון רודג’רז. גרין ביי היא קבוצה עם הגנה חלשה, משחק ריצה עלוב וסקיל פליירז שהם רחוקים מלהיות משני משחק (חוץ מג’ורדי נלסון שמאז שתפס את עצמו באמצע העונה חזר להיות הפרו בולר שהוא). הקבוצה הזאת היא טופ 10 בדראפט בלי רודג’רז, והעובדה שיש כאלו שמדברים על עונה כמו שהוא נותן כחצי מאכזבת, רק מראה לאיזה רף הוא הרגיל את העולם. ההיילייטס שהוא נותן למשחק שווים בערכם להיילייטס של שחקן טוב בעונה שלמה. הA GAME שלו הוא כנראה הטוב בהסטוריה והוא נמצא כבר הרבה זמן בזון של A GAME. עדיין, היה לו משחחקים בהם הוא גימגם העונה, ולכן זה מטה את הכף לטובת ראיין.

הרוקיז של דאלאס הם מקרה מעניין. יש כאלו שטוענים שעצם העובדה שיש שני מועמדים מאותה קבוצה פוסל את שניהם. טענה מעניינת. העניין הוא שיש הבדל עצום אם מסתכלים על המספר שלהם שבשני המקרים הם מטורפים לכל דבר ועניין, ובין אם מסתכלים על המשחקים. כשאני מסתכל על זיק אליוט, ובמיוחד אם אני מסתכל על דאק פרסקוט שאז זה בולט יותר, אני רואה שני רוקיז. הMVP האמיתי של דאלאס הוא אופנסיב ליין שנתן תצוגות מרשימות ברמות שאני לא זוכר. הדומיננטיות שלהם הן בהגנה על הריצה והן בהגנה על המוסר היא חסרת תקדים. ואם היה אפשר לתת MVP ליחידה הייתי נותן להם את זה.

(cruzurry) #1167

כל בחירה של MVP שהוא שחקן התקפי וק’‘ב תהיה לא הוגנת כלפיי שאר השחקנים שבהרבה מיקרים משפיעים לא פחות מהק’'ב על ההישגים של הקבוצה.
אני לא חושב שה-MVP צריך להיות זה שדווקא הביא את המיספרים הכי יפים כי ברוב המיקרים כמו אצל מאט ריאן זה משקף גם את הכלים שיש לו בהתקפה בדגש על חוליו ג’ונס.

השיקול העיקרי צריך להיות השחקן שהוביל את הקבוצה להישגים הכי טובים בעונה הרגילה,לפי השיקול הזה רוג’רס בחוץ וגם הטענה שיש לו קבוצה חלשה לא מיתקבלת כשאני רואה שחקנים אחרים כמו דרו בריס ופיליפ ריברס שסבלו הרבה יותר מהטיעון של קבוצה חלשה ונתנו עונה אישית יותר טובה מרוג’רס בהיתחשב בעובדה הזאת,אל זה אפשר גם לצרף את העובדה שהNFC north פשוט חלש.

לפי השיקולים שלי הבחירה צריכה לבוא מדאלאס או ניו אינגלנד,לפי מדד האיכות הפאטס היא הקבוצה הכי איכותית ומאוזנת היום,זה קורה בעיקר ביגלל הנוכחות והיכולת של טום בריידי.
אם צריך ליבחור שחקן מדאלאס אז אזקייל אליוט, כמשלבים בין הישגים אישיים,השפעה כללית והצלחה קבוצתית הוא הכי ראוי לתואר.

(מגן ימני) #1168

איזה סלט. MVP הוא פרס אישי ולא קבוצתי ולכן אין שום הגיון להביא אותו לקבוצה שהגיע להישגים הגדולים ביותר באופן קטיגורי, אלא אם כן בקבוצה הטובה ביותר משחק גם השחקן הטוב ביותר שזה כמובן לא מוכרח (ע"ע דאלאס). בנוסף, אין שום שחקן יחיד שמשפיע על הקבוצה שלו יותר מק"ב ולכן אין שום דבר לא הוגן בלהביא את הפרס הזה בדרך כלל לק"ב (מה שקורה) הייתי אומר שבפעמים שזה ניתן לRB אז זה לא היה הוגן. יש מתאם חלש מאוד בין עונה גדולה של רצים ליכולת של הקבוצה באוברול. הפרס בדרך כלל ניתן לק"ב ובצדק מוחלט. הקבוצה קמה ונופלת עליו יותר מכל שחקן אחר.

לחוליו ג’ונז היתה עונה שקטה יחסית. פחות טובה מהעונות הקודמות למשל, ועדיים המספרים של רייאן התפוצצו השנה בניגוד לשנים בהם ג’ונז היה מפלצת מספרים. כמו שציינתי, גם במבחן העין רואים שיפור אדיר ביכולות שלו. אגב, אם המספרים שלו היו רק הכי טובים אולי הייתי קונה את הטיעון של צוות מסייע. אבל יש אספקטים שבהם המספרים שלו היסטוריים.

אני לא יודע באיזה עולם פיליפ ריברז נתן מספרים יותר טובים מרודג’רז. לא בעולם שלנו. דרו בריז אולי סובל מהגנה גרועה (יותר מגרין ביי, ולכן גם הרקורד שלו גרוע בהרבה) אבל הצוות ההתקפי המסייע של דרו בריז הוא מצויין ממש. מה גם שאמנם בריז נותן יותר יארדים ויותר אחוזי השלמה. אבל הוא נותן פחות ט"ד ופי שניים יותר INT, אז גם כאן אני לא יודע למה בדיוק המספרים של בריז טובים יותר. טיעון הדיבז’ן החלש רלוונטי לא פחות לבריז ופי כמה לבריידי. דיטרויט היא קבוצת ווילד קארד ומינסוטה לקחו משחק מגרין ביי אז גם כאן זה טיעון שאני לא רואה לו שום תוקף.

(cruzurry) #1169

תואר ה-MVP צריך ללכת לשחקן שהוביל את הקבוצה להישגים הכי טובים באופן הכי מרשים וזה לא משנה באיזה עמדה.
זה ברור לי שהק’‘ב זאת העמדה עם הכי הרבה השפעה על המישחק אבל בהרבה מיקרים ההישגים של הקבוצה לא נופלים בעיקר על היכולת האישית שלו בהתקפה.
הצ’יפס השנה הם קבוצה שמראה את זה בצורה הכי טובה עם ק’‘ב שבחיים לא היית שוקל ליבחור כ-MVP,גם דנבר של שנה שעברה היא קבוצה שראויה לאיזכור כאחת שלא הייתה צריכה את הק’'ב שלה ביכולת טובה בפלייאוף.
דאלאס השנה בלי השיפור במישחק הריצה בדגש על היכולת האישית של אליוט לא הייתה יכולה להגיע למאזן של 13-3, באותה מידה שהפאטריוטס לא היו דורסים את הליגה בלי טום בריידי(למרות שהם היסתדרו בלעדיו בתחילת העונה).

אתה אומר שלחוליו ג’ונס הייתה עונה שקטה? כשהוא רק שני בטבלת היארדים בכל הליגה,אני לא חושב שיש פלימייקר יותר מסוכן מימנו בליגה.
כשיש לך רץ איכותי כמו אליוט או תופס כמו ג’ונס זה משנה את כל התפיסה של ההגנה כלפיי ההתקפה שלך וכן זה עושה את העבודה של מאט ריאן או רוקי כמו דאק פרסקוט להרבה יותר קלה.
המיספרים של מאט ראיין השנה הם מצויינים והיסטוריים כמו שציינת אבל הקבוצה שלו עם 5 הפסדים שחלקם באו גם ביגלל אי היכולת שלו ליסגור מישחקים. אני לא אומר שההישג של התקפת הפאלקונס לא מרשים אבל זה פחות מרשים כשיש לך את התופס הכי טוב בליגה(חוליו ג’ונס) וכן גם דבונטה פרימן הוא כלי מצויין שפותח לפאלקונס את ההגנות שמשחקות מולן.

איך אני אוהב את זה שעושים מרוג’רס אלוהים למרות שזאת עונה בינונית שלו ומנגד הופכים את ההגנה והמאמן של גרין ביי לפח אשפה,אז זהו שיש קבוצות עם מצב הגנתי ומאמן הרבה יותר גרוע. כדוגמת הצ’ארג’רס,הסיינטס כשגם ההגנה של הסטילרס או של הפאלקונס לא להיט השנה.
הטענה שלרוג’רס אין כלים בהתקפה היא ממש לא נכונה,יש לו כלים מוכחים כמו נלסון,קוב וגם כישרונות צעירים כמו אדאמס ומונטגומרי שהרבה קבוצות היו רוצים בהתקפה שלהם.
היכולת האישית הנדירה של רוג’רס ב-6 המישחקים האחרונים כן הובילה לראשות הבית בקאמבק ניפלא. כל זה לא מספיק כדי להיות MVP של כל העונה הרגילה.

לגביי פיליפ ריברס, רשימת הפציעות של הצ’ארג’רס בהתקפה ארוכה כמו רשימת מכולת,אין הרבה מוסרים שהיו מצליחים להיסתדר עם כל כך הרבה חיסורים משמעותיים והגנה נוראית,מבחינה אישית העובדה שהוא הגיע לטופ-5 ביארדים מבין כל המוסרים בליגה זה מדהים.

פוטבול זה מישחק קבוצתי וכשזה בא להשוואות בסטטיסטיקה יש הרבה מישתנים שלא תלויים רק ביכולת האישית של הק’‘ב,כמות היארדים יכולה לעלות הרבה פעמים בגארבג’ טיים וגם מיספר האיבודים יכול לעלות שלא באשמתו הישירה של הק’'ב.
אם כבר הכנסת את רוג’רס אז לפניו צריך להכניס את דרק קאר הפצוע שהוביל את הראיידרס לאורך כל העונה בצורה ניפלאה ולמרות שאין לו מיספרים מיפלצתיים זה היה יותר מרשים מהמיספרים היפים של מאט ריאן או מהקאמבק של רוג’רס.

(מגן ימני) #1170

[RIGHT]תואר ה-MVP צריך ללכת לשחקן שהוביל את הקבוצה להישגים הכי טובים באופן הכי מרשים וזה לא משנה באיזה עמדה.[/RIGHT]

לא. תואר הMVP הולך למי שנתן את היכולת הטובה ביותר באותה עונה, התארים לקבוצה הטובה ביותר הן נצחונות ואליפויות.

[RIGHT]הצ’יפס השנה הם קבוצה שמראה את זה בצורה הכי טובה עם ק’‘ב שבחיים לא היית שוקל ליבחור כ-MVP,גם דנבר של שנה שעברה היא קבוצה שראויה לאיזכור כאחת שלא הייתה צריכה את הק’'ב שלה ביכולת טובה בפלייאוף.[/RIGHT]

אני לא מבין למה זה רלוונטי למה שאמרתי. ההגנה של דנבר שנה שעברה וההגנה של הצ’יפס נסמכת על יכולת של מספר שחקנים. הגנה אף פעם לא נסמכת על שחקן אחת ולכן בהסטוריה של הליגה כמעט לא קרה ששחקן הגנה זכה בMVP. הגנה היא יכולת של חוליה שלמה. בדרך כלל שחקן בודד שיש לו את היכולת האישית הכי דומיננטית על הקבוצה הק"ב שלה. ולכן ברוב המקרים הוא גם יזכה בMVP.

[RIGHT]אתה אומר שלחוליו ג’ונס הייתה עונה שקטה? כשהוא רק שני בטבלת היארדים בכל הליגה,אני לא חושב שיש פלימייקר יותר מסוכן מימנו בליגה. [/RIGHT]

כתבתי עונה שקטה [B]יחסית [/B]כלומר יחסית אליו. העונה הזו היתה הכי פחות דומיננטית של בכל ארבעת השנים האחרונות (לפני 3 עונות עד הפציעה) רייאן תמיד היה תלוי בו לחלוטין. השנה ראינו עלייה במספרים של רייאן וירידה בפרודוקטיביות של ג’ונז. זה לא אומר שהוא לא כלי נהדר, רק שאת השיפור העצום היכולת של הק"ב אני תולה ברייאן ולא בג’ונז. פרט מעניין, המשחקים הכי טובים של חוליו באו בהפסדים.

[RIGHT]המיספרים של מאט ראיין השנה הם מצויינים והיסטוריים כמו שציינת אבל הקבוצה שלו עם 5 הפסדים שחלקם באו גם ביגלל אי היכולת שלו ליסגור מישחקים.[/RIGHT]

כמעט בכל הפסד אפשר לומר שאם הק"ב היה משחק טיפה יותר טוב הקבוצה לא היתה מפסידה. השאלה כמה זה ריאלי להאשים את הק"ב. קצת מוזר לי כאתה מפיל עליו את 5 ההפסדים כשאתה מציין את ההגנה של הפאלקונז לרעה ובצדק. אפילו הפאדיחה שהיה במשחק מול הצ’יפס הגיע אחרי דרייב וקאמבק סופר מרשים שלו.

[RIGHT]איך אני אוהב את זה שעושים מרוג’רס אלוהים למרות שזאת עונה בינונית שלו [/RIGHT]

אין שום מדד אפשרי בעולם שבו אפשר לקרוא לעונה של רודג’רז “בינונית”.

[RIGHT]הטענה שלרוג’רס אין כלים בהתקפה היא ממש לא נכונה,יש לו כלים מוכחים כמו נלסון,קוב וגם כישרונות צעירים כמו אדאמס ומונטגומרי שהרבה קבוצות היו רוצים בהתקפה שלהם.[/RIGHT]

את נלסון ציינתי, למרות שהוא התחיל העונה גרוע. לראנדל קוב היתה עונה חלשה. ואם כבר אתה נותן רשימה של השחקנים של גרין ביי תזכיר את ג’רנימו אליסון אם כבר(זוהי הערה צינית למקרה שלא הבנת). דבאנטה אדאמס הוא ההגדרה של שחקן שתלוי בק"ב שלו. אני אוהד של הג’טס וחוץ מנלסון אני לא לוקח אף שחקן מההתקפה של גרין ביי לקבוצה שלי.

[RIGHT]פוטבול זה מישחק קבוצתי וכשזה בא להשוואות בסטטיסטיקה יש הרבה מישתנים שלא תלויים רק ביכולת האישית של הק’‘ב,כמות היארדים יכולה לעלות הרבה פעמים בגארבג’ טיים וגם מיספר האיבודים יכול לעלות שלא באשמתו הישירה של הק’'ב.[/RIGHT]

נחמד. להגיד שלריברז היתה עונה אישית טובה מרודג’רז זה להיות עיוור או לא לראות את המשחקים. אני מאוד אוהב את פיליפ ריברז והוא צריך להתמודד עם סיטואציה לא פשוטה, והוא משחק מצויין. כל זה לא קשור שלהביא את העונה שלו או של בריז ולהגיד שזה אותו דבר כמו רודג’רז זה לא טענות שאני מתכוון להתמודד איתם. רודג’רז שיחק בקבוצה עם הגנה לא טובה (הפער בינם לבין הצ’רג’רז הוא 2 נקודות למשחק) עם משחק ריצה לא קיים (בניגוד לריברז אגב, וכמובן שבניגוד לבריז) עם כלים התקפיים לא משהו והוא ניצח 5 משחקים יותר מריברז. האם הסיטואציה שלו טובה יותר משל ריברז? כנראה שכן, אבל כך גם המספרים (בפער עצום) והנצחונות.

(cruzurry) #1171

[QUOTE=מגן ימני;1705890]לא. תואר הMVP הולך למי שנתן את היכולת הטובה ביותר באותה עונה, התארים לקבוצה הטובה ביותר הן נצחונות ואליפויות.

אני לא מבין למה זה רלוונטי למה שאמרתי. ההגנה של דנבר שנה שעברה וההגנה של הצ’יפס נסמכת על יכולת של מספר שחקנים. הגנה אף פעם לא נסמכת על שחקן אחת ולכן בהסטוריה של הליגה כמעט לא קרה ששחקן הגנה זכה בMVP. הגנה היא יכולת של חוליה שלמה. בדרך כלל שחקן בודד שיש לו את היכולת האישית הכי דומיננטית על הקבוצה הק"ב שלה. ולכן ברוב המקרים הוא גם יזכה בMVP.

כתבתי עונה שקטה [B]יחסית [/B]כלומר יחסית אליו. העונה הזו היתה הכי פחות דומיננטית של בכל ארבעת השנים האחרונות (לפני 3 עונות עד הפציעה) רייאן תמיד היה תלוי בו לחלוטין. השנה ראינו עלייה במספרים של רייאן וירידה בפרודוקטיביות של ג’ונז. זה לא אומר שהוא לא כלי נהדר, רק שאת השיפור העצום היכולת של הק"ב אני תולה ברייאן ולא בג’ונז. פרט מעניין, המשחקים הכי טובים של חוליו באו בהפסדים.

כמעט בכל הפסד אפשר לומר שאם הק"ב היה משחק טיפה יותר טוב הקבוצה לא היתה מפסידה. השאלה כמה זה ריאלי להאשים את הק"ב. קצת מוזר לי כאתה מפיל עליו את 5 ההפסדים כשאתה מציין את ההגנה של הפאלקונז לרעה ובצדק. אפילו הפאדיחה שהיה במשחק מול הצ’יפס הגיע אחרי דרייב וקאמבק סופר מרשים שלו.

אין שום מדד אפשרי בעולם שבו אפשר לקרוא לעונה של רודג’רז “בינונית”.

את נלסון ציינתי, למרות שהוא התחיל העונה גרוע. לראנדל קוב היתה עונה חלשה. ואם כבר אתה נותן רשימה של השחקנים של גרין ביי תזכיר את ג’רנימו אליסון אם כבר(זוהי הערה צינית למקרה שלא הבנת). דבאנטה אדאמס הוא ההגדרה של שחקן שתלוי בק"ב שלו. אני אוהד של הג’טס וחוץ מנלסון אני לא לוקח אף שחקן מההתקפה של גרין ביי לקבוצה שלי.

נחמד. להגיד שלריברז היתה עונה אישית טובה מרודג’רז זה להיות עיוור או לא לראות את המשחקים. אני מאוד אוהב את פיליפ ריברז והוא צריך להתמודד עם סיטואציה לא פשוטה, והוא משחק מצויין. כל זה לא קשור שלהביא את העונה שלו או של בריז ולהגיד שזה אותו דבר כמו רודג’רז זה לא טענות שאני מתכוון להתמודד איתם. רודג’רז שיחק בקבוצה עם הגנה לא טובה (הפער בינם לבין הצ’רג’רז הוא 2 נקודות למשחק) עם משחק ריצה לא קיים (בניגוד לריברז אגב, וכמובן שבניגוד לבריז) עם כלים התקפיים לא משהו והוא ניצח 5 משחקים יותר מריברז. האם הסיטואציה שלו טובה יותר משל ריברז? כנראה שכן, אבל כך גם המספרים (בפער עצום) והנצחונות.[/QUOTE]

אני לא מסכים וטוען שהדבר המרכזי שצריך להעיד על יכולת טובה של שחקן הוא המאזן והיכולת של הקבוצה שלו ורק אחר כך מיספרים סטטיסטיים אישיים,לפי מה שאתה אומר דרו בריס צריך להיות מועמד למרות שהקבוצה שלו לא מגיעה לפלייאוף וכן גם לא היה חסר הרבה כדי שהפאקרס לא היו מגיעים לפלייאוף.

זה רלוונטי ומתייחס לטענה שרק ק’'ב צריך לקבל את תואר ה-MVP. הזכרתי את דנבר כקבוצה שזכתה באליפות והשחקן הכי חשוב שלה היה שחקן הגנה(וון מילר),אני חושב שליכולת האישית של אזקייל אליוט יש השפעה מרכזית בהצלחה של דאלאס,גם השפעה ישירה על היכולת האישית הטובה של פרסקוט שיכול להיסתמך על מישחק ריצה.

אחזור ואגיד שוב פעם שהקאמבק של הפאקרס ורוג’רס מרשים אבל היריבות שלה יותר ממאכזבות אותי,בדגש על שיקאגו החלשה,מינסוטה שנתנה פתיחה טובה והיתפרקה וגם דטרויט שבבית לא מצליחה לעשות כלום מול ההגנה החזקה של הפאקרס.
הבאתי את ריברס ובריס כדוגמה למוסרים מצויינים עם מצב נתון שהקבוצה מסביבם במצב הרבה יותר גרוע משל רוג’רס,אני לא טוען שהם צריכים להיות מועמדים ל-MVP אבל כן חושב שהמצב של גרין ביי הרבה יותר טוב מקבוצות אחרות.

אם הייתי אוהד של הג’טס לא הייתי יודע מאיפה להתחיל והייתי מוכן להחליף את כל הקבוצה אחריי עונה כזאת.

(Raul Gonzalez Blanco) #1172

נו באמת. מאט ריאן? עם כל הכבוד ויש כבוד, ההתקפה של הפלקונס אכן מנוהלת על ידו והוא מנצח על התזמורת אבל יש לו שני רצים מדהימים, רסיבר טופ 3 בליגה, או-ליין נהדר ועוד כמה נשקים שלא מזיקים בכלל. זה לא בא להוריד מההסטטיסטיקה שלו אבל אני אישית לא רואה אותו עושה משהו יוצא דופן שבוע אחרי שבוע, אני הרבה יותר מתפעל מפרימן וקולמן למשל.

מה גם שחשוב לזכור, בלי הנפילה של סיאטל לאריזונה בבית אנחנו מדברים על אטלנטה כקבוצת וויילד קארד לכל דבר. אני לא אוהד בריידי ולא קרוב לכך, אבל הוא גם חזר וניצח 11 משחקים מתוך 12. לא עונה מלאה אבל אחוז ניצחונות מטורף. מה שהוא הראה העונה זה דומיננטיות מוחלטת, וגם פחות או יותר בלי גרונק. אני מרגיש שקצת התרגלנו לעובדה שהוא עולה למגרש כל שבוע והפטריוטס כותשים. אבל בואנה, הבנאדם בגיל 39 מציג פוטבול בלתי עציר כאילו כלום. הוא צריך לקבל על זה פרס לדעתי.

רודג’רס הוא ללא ספק ה-MVP בהגדרה של המושג אבל אני כן חושב שפתיחת העונה הדי רעה שלו תשפיע על ההצבעה ולא יודע אם יש לו סיכוי ממשי, בכל זאת אני לא אתפלא כי הפוטבול שהוא הציג בחודשיים האחרונים הזכיר לי למה הוא השחקן הכי מוכשר שראיתי אי פעם על המגרש.

בכל מקרה למי אכפת מהתארים האישיים המטופשים האלה?! הפלייאוף כאן בייבי!!!

(Colombian Cowboy) #1173

אני רק יכול להגיד לכם שאני עובד קשה (מאוד) על סיכום לפלייאוף ולעונה הסדירה, וכל פעם שאני חושב על הMVP של העונה או רוקי העונה, או שחקן ההגנה של העונה, אני מתבלבל. פעם היכולת של רוג’רס, פעם השלמות של בריידי ומאט ראיין, פעם הילדים של הקאובויז… לא יודע. מנסה לחשוב עם עצמי מה הפרמטרים הנכונים לבחירה.

הדיון הנפלא שהתפתח רק בלבל אותי יותר. אני עדיין עם מגן ימני בעניין של מאט ראיין אבל אחרי ההודעות האחרונות יש מצב שאני אשנה את דעתי.

(מגן ימני) #1174

הכתבה הזאת היא הזו שהטתה אותי לצד של רייאן. וזה מה שלא מבינים פה. העונה הזאת שלו היא OFF THE CHARTS. שוות ערך מבחינה יעילות סטטיסטית למה שבריידי עשה ב2007. אף אחד לא דיבר על הצוות המסייע של בריידי אז, בגלל שהחל מרף מסויים טיעון הצוות המסייע לא תופס. ריאן יותר טוב מבריידי העונה גם בGPG וגם באוברול (כמובן). בתגובות של הכתבה הנ"ל יש ניתוחים מעניינים על העונה של בריידי גם.

דרו בריז נמצא עם מאמן שבכל מה שקשור להתקפה הוא מצויין. הצוות המסייע ההתקפי שלו מצויין ואפילו עם כל זה המספרים שלו עם שחקנים כמו קולסטון קוקס ואינגרם בדום שלו פחות טובים באוברול מרודג’רז. INT הם מזל עד למקום מסויים. לא כשאתה זורק כפול. בקיצור, בריז לא בא בחשבון לאו דווקא בגלל הנצחונות, אלא מפני שיחסית לסיטואציה, הוא לא נתן עונת MVP. בתור מעריץ גדול של בריז וכאחד שרואה לא מעט משחקים שלהם זה עומד גם במבחן העין