פוטבול :: עונת 2017 :: אמצע העונה

(cruzurry) #1074

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1697854]פיטסבורג הקבוצה הכי מרשימה בליגה? לא הייתי קופץ כזה קדימה. כן, ההתקפה סקסית וללא ספק עם שני ה-skill players הכי מרשימים בליגה, הם קורעים יריבות בבית, האו-ליין נראה לא רע וביג בן הוא ביג בן. יש עוד המון המון עבודה עד שהם יוכלו לדבר בכלל על לנצח את הפטריוטס ב-afc. ההגנה שלהם בכלל לא שם.

מינסוטה למשל הרבה יותר מרשימה אותי. אין לי ספק שאתם לא יודעים מי השחקנים ההתקפיים שלהם, אבל הם משחקים יפה ויש להם הגנה מדהימה. קבוצה שנבנתה בצורה נפלאה ומשחקת פוטבול פשוט ונכון. בכל זאת, הקבוצה היחידה המושלמת בליגה, וזה לא כאילו היא ניצחה רק נמושות עד עכשיו.[/QUOTE]

אין היום קבוצה שקרובה להיות מושלמת ואני חושב שמבחינת פוטנציאל ומדד חוזק הסטילרס נמצאים בטופ.
לא הייתי בונה על קבוצה עם ק’‘ב שעדיין לא שיחק מישחק אחד בפלייאוף כמו סאם בראדפורד,בסיינט לואיס עד היום רוצים לישכוח אותו למרות שאין שמה כבר קבוצה,בכל מיקרה הניסיון בפלייאוף הוא קריטי במיוחד עמדת הק’'ב.

גם המאזן המרשים של אטלנטה והקאובויס פחות מרשים אותי,המיבחן הראשון האמיתי של הפאלקונס יהיה מחר במיגרש הביתי של סיאטל.

(Colombian Cowboy) #1075

למה קל לך להתעלם מהניצחון על הברונקוס? הם המטירו עליהם נקודות כאילו הם לא ההגנה הטובה בNFL… באוויר ובריצה עשו מה שבא להם. הבעיה של הפאלקונס היא בהגנה שידעה להתעלות מול התקפת דנבר והרוקי פקסטון לינץ’.

אגב, זו בדיוק קבוצה שקרובה לסטילרס סופר התקפה עם הגנה בינונית…

אגב 2, הם ניצחו את הברוקוס בדנבר…

(cruzurry) #1076

הברונקוס השנה הרבה פחות מרשימים וזה לא רק ביגלל העובדה שהם באים לעונה כאלופים,ההגנה החלשה של הצ’ארג’רס הצליחה לעצור אותם וזה אומר הכל על ההתקפה שלהם השנה.
אני לא חושב שיש מקום להשוות בין ביג בן למאט ריאן עם כל הכבוד לכישרון של הצעיר אבל את זה כבר ניראה בהמשך.

(Raul Gonzalez Blanco) #1077

[QUOTE=benos;1697865]מינסוטה הייתה נחלצת נגד קרולינה בלי שההגנה והספיישל טים שלה יחסלו את היתרון 10 נקודות שהיה לפנתרס?[/QUOTE]

אין לי מושג לאן אתה חותר פה אז אני רק אגיד שבשביל להיות קבוצת פוטבול באמת טובה צריך להיות טוב בשלושת התחומים - התקפה, הגנה, ספיישל טימז.

[QUOTE=cruzurry;1697903]אין היום קבוצה שקרובה להיות מושלמת ואני חושב שמבחינת פוטנציאל ומדד חוזק הסטילרס נמצאים בטופ.
לא הייתי בונה על קבוצה עם ק’‘ב שעדיין לא שיחק מישחק אחד בפלייאוף כמו סאם בראדפורד,בסיינט לואיס עד היום רוצים לישכוח אותו למרות שאין שמה כבר קבוצה,בכל מיקרה הניסיון בפלייאוף הוא קריטי במיוחד עמדת הק’'ב.

גם המאזן המרשים של אטלנטה והקאובויס פחות מרשים אותי,המיבחן הראשון האמיתי של הפאלקונס יהיה מחר במיגרש הביתי של סיאטל.[/QUOTE] לא דיברתי על מועמדת לאליפות או על קבוצה שתרוץ בפלייאוף. דיברתי על מי מרשימה אותי עכשיו. כולכם מסתכלים על קוורטבקים ורסיברים וסקיל פליירס אחרים ומתלהבים מהסטילרס. חבר׳ה, עומדת פה קבוצה שחטפה שתי פציעות קשות לשחקנים הכי חשובים שלה בהתקפה, ובינתיים אף אחד בליגה לא יכול עליה. זה מטורף לחלוטין. ההתקפה לא נוצצת ולא בטוח שהם יגיעו רחוק, אבל כרגע צריך לתת למייק זימר ולחבורה שלו את כל הקרדיט שבעולם - כי זה לא פוקס, הם מנצחים בצורה משכנעת.

רוצים לדבר קונטנדרית? סבבה. ה-afc חלש בצורה יוצאת דופן. יש את הפאטס ש90 אחוז יסיימו בסופרבול, הסטילרס שאני נותן להם 7 כרגע, הברונקוס עם 2 וחצי כי גם ההגנה התחילה לקרטע והריידרס (שאני סתם אוהב) עם חצי אחוז. כל השאר בושה.
ה-nfc מטורף לעומת זאת. סיאטל, דאלאס, אטלנטה, הפאקרס, לא הייתי יושן גם על הקרדינלס או הפנתרס עדיין. וכל זה מתווסף למינסוטה כן? איזה קונפרנס מטורף, הולך להיות פלייאוף פסיכי.

(benos) #1078

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1697964]אין לי מושג לאן אתה חותר פה אז אני רק אגיד שבשביל להיות קבוצת פוטבול באמת טובה צריך להיות טוב בשלושת התחומים.
[/QUOTE]

אני שאלתי אם אתה כזה מחזיק ממינסוטה אז האם אתה מאמין שאם ההגנה מחרבשת קצת והקבוצה בפיגור של 10-14 נקודות, אז ההתקפה מספיק חזקה בשביל שהיא עצמה תמחק את הפער הזה. מהסאבטקסט של התשובה שלך למישהו אחר אני מבין שלא.

שלא תטעה, מינסוטה אכן מרשימה אותי. אבל לדעתי היא הגנתית חזקה בגלל שיש לה גם שחקנים מעולים שם ולא רק צוות טוב, כמו כן לטעמי עם כל זה שהיא התמודדה נגד כמה התקפות טובות מבחינת כישרון, על המגרש גרין ביי והג’איינטס היו מאוד לא מתוחכמים מבחינת מה שהם הריצו וזה הקל ההגנה.

(Raul Gonzalez Blanco) #1079

יש גבול לכמה מתוחכם אתה יכול להיות שההגנה ממולך כל כך מגוונת ועמוקה. שתבין איזה עומק מטורף יש להם בדי-ליין - ג׳וסף שהוא אחד מהטובים בליגה, פלויד שעוד לא שיחק העונה נראה לי, רוביסון, גריפן, האנטר ואני בטח שוכח מישהו. ליינבקרים נהדרים בדמות באר וקנדריקס, וטרנים מוכחים כמו ניומן וגרינוויי וגם כמה כוכבים עולים בסקנדרי עם סמית׳ (אולי הטוב בליגה), וויינס ורודס.

האם אני חושב שההתקפה טובה מספיק כדי למחוק לבד פיגור של 14-10? הם לאט לאט מתחילים להתחבר. יש להם כישרון, רודולף ודיגס נראים נהדר וגם פתאום קורדרל פטרסון נראה כמו רסיבר לגיטימי, שלא לדבר על אדם ת׳ילן שהגיע משום מקום ועושה חיל. מעל כולם כמובן בראדפורד מנצח על התזמורת, שקט ומדויק. אני לא חושב שהם עוד הגיעו למצב הזה של להיחלץ מפיגור לבד אבל אני מאמין שנראה את זה בהמשך העונה ואז נוכל לשפוט באמת.

אגב, לכל מהללי פיטסבורג - קיבלתם היום תשובה מוחצת ואני לא חושב שצריך להוסיף עוד. הפטריוטס הכי חזקים בקונפרנס הזה בפער הכי גדול שאני זוכר בכל ימי כצופה פוטבול. קצת עצוב, אבל מה לעשות.

(cruzurry) #1080

הצלחנו לנחס את הסטילרס מעבר להפסד המביך לדולפינס,רות’ליסברגר ניפצע אתמול באמצע המישחק ויצתרך לעבור ניתוח במיניסקוס שישבית אותו לכמה שבועות.
לסטילרס אין הרבה סיכוי בשבוע הבא מול הפאטס אבל מעבר לזה אין להם שום סיכוי בפלייאוף בלי רות’ליסברגר בריא.

בסך הכל היה מחזור מצויין עם משחקים מותחים,קרוליינה כימעט חזרה מול הצגה של דרו בריס ובימקום זה הגדילה את הבור שהיא נימצאת בו.
הפאלקונס גם כימעט חזרו אחריי רבע שלישי של 21-0 אבל יתנחמו בזה שהם היו רחוקים דרייב אחד מלנצח במיגרש הכי קשה בליגה.
המאזן של הפאקרס לא גרוע כמו הפאנת’רס אבל מבחינת יכולת הם מאכזבים באותה מידה כשרוג’רס לא קרוב בכלל ליכולת שתספיק להם בהמשך.

(benos) #1081

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1698078]יש גבול לכמה מתוחכם אתה יכול להיות שההגנה ממולך כל כך מגוונת ועמוקה. שתבין איזה עומק מטורף יש להם בדי-ליין - ג׳וסף שהוא אחד מהטובים בליגה, פלויד שעוד לא שיחק העונה נראה לי, רוביסון, גריפן, האנטר ואני בטח שוכח מישהו. ליינבקרים נהדרים בדמות באר וקנדריקס, וטרנים מוכחים כמו ניומן וגרינוויי וגם כמה כוכבים עולים בסקנדרי עם סמית׳ (אולי הטוב בליגה), וויינס ורודס.
[/QUOTE]

אין ויכוח על כך שיש שם כשרון, מוכח ופטנציאלי, גדול. הויכוח בינינו הוא כנראה עד כמה ההגנה הזאת יכולה לשתק כ-ל התקפה שקיימת בליגה. אני עדיין ספקן, כי לטעמי ההתקפה של הפאקרס מאוד חורקת.

(Raul Gonzalez Blanco) #1082

שלא תבין אותי לא נכון - גם לי יש הרבה ספקות לגבי הקבוצה הזאת, ההגנה וההתקפה. אני בטוח שלהמון אנשים יש. 5 משחקים זה כלום בסופו של יום, הג׳איינטס שלי התחילו את הליגה 0-5 לפני שבע שנים וסיימו 8-8.
אגב, הפאקרס הם לא האפיטומה מבחינתי להתקפה דומיננטית. הקרדינלס או הפלקונס הרבה יותר מגוונות ומסוכנות מהמערכת הנוראית שיש בגרין ביי (ולמען הסר ספק - אהרון רודג׳רס הכי טוב בליגה). אם וכאשר שהוייקינגס ינטרלו גם התקפות כאלה - יכול להיות שזה יקרה רק בפלייאוף - כולנו נהיה חייבים להוריד את הכובע.

בוא פשוט נסכים שנחיה ונראה.

(Colombian Cowboy) #1083

אם אני נכנס לוויכוח הגרוש שלי לדיון הוא כזה. ההבדל בקבוצות הבנויות על הגנה המספקת נקודות הוא כמה ההתקפה חלשה ובעיקר כמה היא מודעת לחסרונותיה ומשחקת רק מה שהיא יודעת.

שנה שעברה לברונקוס הייתה הגנה מופתית, נכון, אבל היופי שההתקפה לא ניסתה לעשות דברים שהיא לא יודעת. PM ידע שאין לו יד אז הוא חתך על קצר יפה, אנדרסון טחן לא רע - ובעיקר הם עשו מה שהם יודעים. השאלה הגדולה האם מינסוטה ויקינגס תפעל כך. כלומר, עד כמה ההתקפה שלה יעילה ברמת ה’לא לחרב מה שההגנה שלה נותנת’. אגב, לדעתי זה הפרופיל המושלם של סם ברדפורד. הוא לא צריך לנצח משחקים, לא צריך לסחוב קבוצה על הגב, והוא לא הכוכב הגדול. הוא עושה עבודה בתור עוד חלק בפאזל כמו הOL או הסקנדרי - רק שלא יהרוס. לא סתם הוא פורח…

מחזור מפתיע משהו.

ההפתעה זוהי כמובן דאלאס קאובויז. שני רוקיז ששורפים דשא בלמבו פילד זה חתיכת ניצחון, אם כי חשוב להדגיש שהמצב והאיזון בויסקונסין בכי רע. פשוט פשע לא לחזק נכון קבוצה עם כזה QB ולפספס את השנים היפות שלו. אותו כאב עובר לי שוב בחזה כשאני רואה את הסיינטס. דרו בריס משחק ברמה של טופ 3 וקבוצה מחורבנת סביבו דופקת לו את הקריירה. כנ"ל בהרבה פחות כאב אנדרו לאק הטיפש שנח על זרי הדפנה אצל הקולטס, והוא ממש צעיר…

שוב פיטסבורג נחנקת. הרכבת הרים שהם עוברים צריכה להלחיץ כל אוהד סטילרס. מצד אחד התקפה קטלנית שכשהיא נכנסת לזון אתה מתפלל שלא תהיה חלק מהיסטוריה ולא בצד המחמיא, ומצד שני הפסדים מביכים (אין דרך לעדן זאת…) מול האיגלס ומול הדולפינס - צמד קבוצות שהסטילרס היו באנקר לניצחון בלוח המשחקים שלהם. כבר חיכיתי לקרב האדיר שיהיה שבוע הבא מול הפטס ובאה הפציעה של ביג בן ודי טרפה את הסיכויים (לא בקטע שחצני. סיכויי הניצחון 50/50 אבל ההתקפה של הסטילרס לא תופיע במלוא הדרה והמצ’אפ לא יהיה התקפה נגד התקפה), אבל היי, יש את הבילס שעולים ל4-2 אחרי פירוק של הניינרס החלשים והם יארחו את הפטס עוד שבועיים - משחק אש!!

סיאטל קבוצה רצחנית, בטח בבית. בנתיים היא סופר יציבה ועם הקריסה של הקארדס החבורה של פיט קרול בדרך להבטיח את ראשות הNFC מערב. הג’איינטס עם כל הקרוזים ושאפרדים תלויים לטוב ולמוטב בOBJ שנתן משחק מפלצתי, ומה קורה לג’טס? זה לא לוח המשחקים כמו העדר התקפה, אם נוציא את ברנדון מרשל הקבוצה לא תתן נקודות… כשגם מאט פורטה שפתח עונה בסערה חתך לדוקים. אבל, וזו שאלה שאני מתחבט קשות ועדיין לא מוצא הסבר מניח את הדעת (אשמח לשמוע), מה עובר על הפאנת’רס? מספרית ההתקפה נותנת את הנקודות בחיזוק קלווין בנג’מין שחזר מפציעה ארוכה ועם גרג אולסן המצוין, אבל משהו בקאם ניוטון לא זורם לי. אותו הדבר בהגנה. לוק קוקלי מנהיג ההגנה עדיין מוביל את הליגה בכמה וכמה פרמטרים ועדיין הם סופגים כמו מסננת, האם העזיבה של ג’וש נורמן עד כדי כך משפיעה? לא מסתבר…

(cruzurry) #1084

מינסוטה עם הפסד ראשון והיא כבר לא נראית כמו קבוצה חזקה כשלוחצים את בראדפורד באותה צורה שההגנה של האיגלס לחצה אתמול,בראדפורד קיבל על הראש 6 סאקים והצליח לאבד את הכדור 3 פעמים במישחק שהראה את כל החולשות שלו ושל הקבוצה הזאת.

המישחק אתמול באטלנטה הוא הכי דרמטי ולא צפוי שיצא לי ליראות העונה,עוד דוגמה לכך שביום נתון הכל יכול ליקרות בליגה הזאת וגם למומנטום שמישתנה בכל שבוע.
סן דייגו שכבר הפסידו העונה לפחות 3 מישחקים ברבע האחרון הצליחו לחזור מפיגור של 17 נק’ לניצחון חוץ אדיר מול הפאלקונס.
ההגנה של הצ’ארג’רס היא מהחלשות בליגה ואתמול היא הצליחה לעצור את אטלנטה(ההתקפה הטובה בליגה) על 3 נק’ במחצית השנייה,מאט ריאן כמו מול סיאטל לא תיפקד במאני טיים ואיבד כדור קריטי שנתן היזדמנות לריברס לחזור למישחק.

(Colombian Cowboy) #1085

תמיד תהיה איזו אחת שתדפוק לגדולות משחקים ותפסיד לנמושות ברמתה. הצ’ארג’רס עושים זאת יופי עם צמד ניצחונות על הברונקוס והפאלקונס. ההגנה הטובה ביותר וההתקפה הטובה ביותר. ובכלל נראה שבחירה מס’ 3 ג’ואי בוסה שם מאחוריו את הפארסה בתחילת העונה ומתחיל לפרוע שטרות. מזכיר בסאק שלו מול הפאלקונס את ג’י ג’י וואט, כמה עוצמה וכוח.

העסק אצל הג’איינטס מצחיק. לוקחים מתאם התקפי אדיר - בן מקאדו - ומקדמים אותו לעמדת מאמן ראשי. בתור מאמן ראשי הוא יודע שהוא צריך לחזק את ההגנה המסננת שהייתה שנה שעברה ובנתיים זה די מצליח כשהקבוצת ההגנה מדורגת במקום העשירי ביעילות הגנתית. אממה, ההתקפה שנשארה בלי מנהיג התחילה לקרטע (מקום 21) וכך כשכל הקלפים היו בידיים שלהם לקחת את ראשות הבית המשוגע הזה הם בתחתיתו (כמובן שמוקדם לקבוע. אך לא רואה סיכוי של מקום ראשון. אולי WC וגם זה לא עם האיגלס שיקשו בבית, והקונפרנס ההפכפך כשמינסוטה/גרין ביי - זה כרטיס אחד די בטוח לWC).

עוד נקודה, האיגלס ממוקמים כעת בספישל-טים מקום ראשון ומקום שני בהגנה. חתיכת קבוצה בנו שם שמערבבת יותר את הNFC מזרח המשוגע בלאו הכי.

עוד בית המתפתח להיות מעניין הוא הAFC מערב. הברונקוס עדיין עם הגנה מצוינת אבל עם QB רוקי (לא רע בכלל באגב), הצ’יפס גם נשענים על הגנה לא רעה והריידרס עם דרק קאר ההולך ומשתפר נראים התקפית נהדר כשדווקא ההגנה פחות עובדת טוב. וזה סיכוי לא רע למקום ראשון בהנחה וההגנה בראשות קאליל מאק המצוין יעלו הילוך. והיי, גם הצ’ארג’רס לא נכנעים. אמנם אחרונים בבית אבל עם ניצחון על הברונקוס בחוץ וניצחון מרשים בליגה. הם בזון.

הנה המיטב של השבוע (מחזור 7)

[YT]0izsvJ8Y3U&list=PLRdw3IjKY2gkUNbwRnyMYWja7B-HcfSm8&index=8[/YT]

(benos) #1086

אם הייתי מנכ"ל ה-AFC הייתי שולח לאלף עזאזל את הבית הדרומי ונותן למערבי 2.5 מקומות ולא 1.5. פשוט בית בושה עם קבוצות שמנוהלות רע מאוד.

קאובוי קולומביאני, מה מקאדו עשה שהופך אותו למתאם טוב?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

(Colombian Cowboy) #1087

[QUOTE=benos;1699227]
קאובוי קולומביאני, מה מקאדו עשה שהופך אותו למתאם טוב?
Sent from my SM-G920F using Tapatalk[/QUOTE]

ובכן, לא שבן מקאדו טוב כמו ג’וש מקדניאלס אבל מייק סאליבן קיבל ממקאדו קבוצה שהתקפית זורמת (בטח אחרי השדרוג העונה אחרי שקרוז חזר ושאפרד מהדראפט לא רע בכלל) ואיפשהו כל הכישרון לא מגיע לרבע מיצוי וגם איליי נראה כמו הצל של עצמו.

(Raul Gonzalez Blanco) #1088

אני אוהד שרוף של הג׳איינטס אז תרשו לי גם להגיב (benos אנחנו באייסוקר ביחד, רק עכשיו הבנתי).

מקאדו נחשב למתאם התקפי טוב כי הוא הגיע לג׳איינטס עם התקפה חדשה לגמרי ועדיין איליי סיפק את השנתיים הטובות בקריירה שלו. האם כל הקרדיט מגיע לו? כמובן שלא, הרוב המוחלט מגיע לאודל בקהאם שזה נשק שלא הרבה קוורטרבקים בהיסטוריה של הליגה קיבלו, אבל עדיין האנשים מלמעלה ראו שההתקפה סה׳׳כ עובדת והחליטו שיאללה, מקאדו יהיה אחראי על הכל.

האם אני מסכים עם ההחלטה? לא. האם אני חושב שהייתה להחלטה איזושהי השפעה על איך שההתקפה נראית כרגע? גם לא. זאת עדיין ההתקפה של מקאדו. הוא עדיין הפלייקולר.

אז למה ההתקפה מקרטעת? כמה סיבות: הראשונה היא שלמקאדו לא אכפת ממשחק הריצה בכלל. כולם אוהבים לרדת על הרצים שלנו, או על האו-ליין, אבל בפועל הפילוסופיה דפוקה. אין לנו פולבק בסגל, שגם בשנים הכי pass heavy שלנו היה לנו פולבק טבעי, אין טייט אנד שיודע לחסום טוב וכל מהלך ריצה הוא פשוט אותו הדבר. קראתי באיזשהו מקום שיותר משישים אחוז ממהלכי הריצה שלנו הם draw בין הסנטר לגארד השמאלי. האמת אני מופתע שזה לא יותר. כל כך צפוי כל פעם מחדש, קשה לבנות התקפה בלי יכולת להחזיק בכדור, ומשחק הריצה זה החלק הכי אינטגרלי בכך.
משחק המסירה על הנייר גם כן לא מתפקד. אחרי שנתיים טובות שום דבר לא הולך השנה. וזה מתקשר לסיבה השנייה שכבר נגעתי בה - הפלייקולינג המחריד. מקאדו הוא פלייקולר רע, ואני באמת לא אתן דוגמאות כי מי יודע איפה נסיים, אבל זה אותו הדבר - הכל צפוי וקטן. אין ניסיון למסירות ארוכות, אין play action, הכל קצר ומינימלי. וקבוצות למדו את זה. זה עבד בשנתיים האחרונות כי איליי פשוט היה זורק לאודל 12 פעמים במשחק, ואודל היה עושה דברים מדהימים, אבל השנה יש את האשליה ש״יש עוד נשקים חוץ מאודל, אז צריך להשתמש בהם״ שמצד אחד זה בסדר ומובן, אבל לא רק שהכדור לא הולך אליהם, אלא גם לא לאודל.

אני חושב שאיליי בסה׳׳כ בסדר השנה, האו-ליין גם כן, אבל משהו בצורה שהקבוצה חושבת צריך להשתנות. אין tempo, אין מומנטום אף פעם. מקאדו חושב מאוד מינימלי ולא יצירתי וזה מאכזב, כי יש כאן פוטנציאל. בניגוד לשנה שעברה, ההגנה עושה מספיק בשביל שננצח משחקים. נקווה למחצית שנייה יותר טובה של העונה.

(Colombian Cowboy) #1089

המחזור השמיני יקיים כמה קרבות מעניינים מאוד.

הברונקוס ירצו לנקום בצ’רג’רס יריבתם לבית המערבי בAFC להם הפסידו לפני שבועיים בדיוק (ראשון 22:05). עוד קבוצה שתרצה לנקום - ניו אינגלנד פטריוטס - אחרי ההפסד המביש לפני חודש לבילס המשתפרים בפוקסבורו - קרב ענק! (ראשון 19:00)

מבחן גדול לארון רוג’רס ולהגנת הפאקרס בביקור שלהם אצל הפאלקונס (ראשון 22:25), גמר הNFC ישוחזר בבית של הפאנתרס שיארחו את הקארדס במפגש מאכזבות עונת 2016/7 (ראשון 19:00), הסיינטס ודרו בריס בכושר אדיר ינסו להכניע בבית את הסיהוקס שאמנם מבחינה התקפית עדיין לא שם אבל הגנה הם עושים טוב מאוד (ראשון 19:00).

הבאקס יארחו את הריידרס במשחק שודדי הים (ראשון 19:00), הבנגלס עם איי ג’יי גרין בכושר מפלצתי יארחו את הרדסקינס במשחק מוקדם (ראשון 15:30), ובסאנדיי-נייט מפגש רוקיז בין האיגלס וקרסון וונץ מול הקאבויז עם פרסקוט&אליוט (שני 2:30).

נ.ב. הזמנים לפי שעון [B]חורף[/B] שיתחלף במוצאי השבת בלילה.

(Colombian Cowboy) #1090

דנבר חוטפים מכה רצינית עם פציעתו של סי ג’י אנדרסון הRB הפותח המצוין שלהם. לא ברור משך ההעדרות ומצב גדול לכל העונה.

בנתיים הג’אגס ממשיכים להיות קבוצה גרועה. ממש. הם הפסידו לטייטנס הבינוניים כשבמחצית התוצאה הייתה 27-0 למריוטה וחבורתו!

(Colombian Cowboy) #1091

לקח זמן קצת ואחרי כמה אירועים משפחתיים (מעיקים) התפנה לי זמן גם לראות שידור חוזר את ניו אינגלנד וגם לתת כמה מילים על המחזור המטורף - השבוע השמיני.

וכמו שחשבתי שתי הנקמות הושגו. הפטס שחטו את הבילס הפצועים בלי רחמים, והברונקוס הדקו הגנות (איזה הגנה - ואוו!) וניצחו את הצ’רג’רס וריבאס. איכשהו סן דייגו לא ניצלה את החיסרון של סי ג’יי אנדרסון אבל זו חתיכת מכה להמשך הדרך. מה שמשלים את הבית המערבי בAFC זה הניצחון העצום של דרק קאר (500+ יארד, 4/0 אינטרספשס/טאצ’דאונס) והריידרס על הבאקנירס והם במאזן שווה לברונקום, כשהצ’יפס שניצחו את הקולטס הנאיביים ניצבים במקום השלישי בהפרש של משחק כשגם הצ’רג’רס עוד יעשו צרות. חתיכת בית.

הפאקרס לא בקטע ההגנתי. וגם הפאלקונס. אחלה משחק התקפי ודרייב מנצח של מאט ראיין שפשוט נפלא העונה. ארון רוג’רס - על אף משחק טוב - יורד למאזן 4:3 ומה שהמתיק את הגלולה זה ההפסד האידיוטי ממש של הויקינגס לברס החלשים, הפסד שני ברציפות ומאזן 5:2 בראשות הבית הצפוני בNFC.

קרב הרוקיז הסתיים בסאנדי-נייט עם ניצחון בהארכה של הקאובויז על האיגלס. הקאובויז מובילים בבטחה (?) את הבית המזרחי המשוגע בNFC כשלג’איינטס ולאיגלס מאזן זהה של 4:3 , ולרדסקינס 4:3:1. צמוד.

אז אחרי שהפאלקונס מתמקמים בראשות הבית הדרומי בNFC, הסיינטס ודרו בריס מוציאים מההגנה המופתית של הסיהוקס ניצחון וסיכוי (הלוואי!) לWC פוטנציאלי. נראה שההתקפה של הסיהוקס בפוסט טרואמה מהפרישה של מרשון לינץ’ בתוספת הפציעה שראסל ווילסון סוחב. הפאנתרס מנסים למזער את פתיחת העונה הקטסטרופלית עם ניצחון מוחלט (תוצאה משקרת…) על הקארדס שמגישים את ראשות הבית המערבי בNFC על מגש של כסף.

הבנגלס ממשיכים לא להלחיץ מדי את הסטילרס (שנחו השבוע) עם תיקו בלונדון מול הרדסקינס. על הבית הדרומי בAFC אני לא אדבר, בושה. זהו.

עוד יומיים כבר מתחיל לו מחזור חדש כשהפאלקונס יתארחו אצל הבאקס למאבק פנימי. יהיה מעניין!!

ההיילייטס של המחזור…
[YT]z0xXe6WpcIg&index=1&list=PLRdw3IjKY2gmbXwbRu3wxiMtCFqkHF8Zf[/YT]

(Colombian Cowboy) #1092

עוד מחזור עם משחקים משעממים על הנייר הפך למעניין ומפתיע.

אחרי שהפאלקונס בורחים לNFC דרום ולא מורידים את הרגל מהדוושה ביום חמישי בא הביג סאנדיי עם כמה הפתעות.

המבצר החדש של הויקינגס במינסוטה נכנע לראשונה ל… דטריוט!! הליונס מנצחים במשחק סופר דרמטי בהארכה אחרי פילד גול מ58 יארדס! הויקינגס מאבדים גובה וסופרים הפסד שלישי ופתאום ראשות הNFC צפון בכלל לא בטוחה כשהליונס והפאקרס נושפים בעורף. חשבתם שהפאקרס ורוג’רס ינצלו זאת, אז חשבתם. עוד הפסד לגרין ביי בלמבו פילד לקולטס וללאק ששוב מראה שרחוקה הדרך לפלייאוף והפאקרס עדיין לא ברמת הסופרבול. עוד הפסד מפתיע זה הרייבנס שניצחו את הסטילרס בבית ומובילים (מאזן זהה. רק הפרש פנימי) בAFC צפון.

הצ’ארג’רס עשו את העבודה מול הטייטנס בסקור גבוה ומוכיחים כמה הבית המערבי בAFC הכי חזק השנה בפוטבול. סן דייגו במקום האחרון (4:5) כשהברונקוס שירדו למקום השלישי כשהפסידו לריידרס הנפלאים שתופסים את ראשות הבית, ובל נשכח את הצ’יפס שבשקט בשקט (ניצחו את הג’אגס החלשים) הגיעו למאזן 6:2 בבית הקשה הזה. סיכוי גדול שהריידרס יתפסו את המקום הראשון בבית עם לוח משחקים קל יותר משל הברונקוס והצ’יפס שעוד יפגשו ביניהם פעמיים העונה.

הפאנתרס קצת חזרו לעצמם מול הראמס אבל לא בטוח שזה יספיק השנה. הפאלקונס בראשות הבית מצוינים, וגם הסיינטס ודו בריס הענק לא מרפים כשניצחו את הניינרס הגרועים (1:7) בחוץ והתמקמו במקום השני עם מאזן חצוי.

מה לא נכתב על צמד הרוקיז של הקאבויז שבטח לא עצר מול העגלות של הבראונס (לברון, לשיקולך…) ורושם מאזן מדהים של 7:1 בדרך הבטוחה לראשות הNFC מזרח. אבל חוצמזה האדמה בוערת בבית המשוגע של הNFL. הג’איינטס מנצחים את האיגלס המבולבלים (נראה לי ההגדרה המדויקת) והבית המזרחי צפוף כרגיל.

וכדי שאצא ידי חובת הAFC מזרח, הדולפינס מנצחים את הג’טס. כן זה לא אמור לשנות כשלא הדולפינס, לא הבילס ולא הג’טס אמורים לקחת חלק בפלייאוף מהWC.

הביזיון של השופטים/ליגה בא במאנדי נייט במשחק של הבילס אצל הסיהוקס. קומדיית טעויות מביכה בשניות סיום המחצית הראשונה של השופטים והמאמנים, וטראשטוקיסט אחד מעל כולם (ריצ’ארד שרמן). אז הבילס מפסידים וסיאטל ביכולת בינונית מאוד מתבססת בנוחות בNFC מערב. שבוע הבא מול ניו אינגלנד בפוקסבורו בסאנדי נייט.

ההיילייטס של המחזור, שווה צפייה הפעם!!

[YT]s_rCF-ja6Q8&list=PLRdw3IjKY2gmJYATsQramiTGfBywm1JAC&index=1[/YT]

(Colombian Cowboy) #1093

ששה משחקים מעולים במחזור העשירי.

הצ’יפס יתארחו אצל הפאנתרס למפגש אדיר. הפאנתרס כדי להוציא מהעונה חייבים להמשיך לאסוף ניצחונות בטח בביתם. הצ’יפס גם לא יכולים לאבד את המקום השני שהם היו בו השבוע. (ראשון 20:00)

הפאלקונס והתקפתם המפחידה יתארחו בפילדלפיה אצל האיגלס עם ההגנה המעולה וההתקפה המקרטעת (ראשון 20:00). עוד משחק של הגנה-התקפה יהיה כשהסיינטס ודרו בריס יארחו את האלופה דנבר. (ראשון 20:00)

הקאבויז יתארחו אצל ביג בן והסטילרס בפנסילבניה, על הנייר הקאבויז במומנטום מפלצתי אך אני לא מהמר מול ביג בן בבית. (ראשון 23:25)

בסאנדיי נייט יבוא המפגש של המחזור כשהסיהוקס יפגשו מול הפטס בפוקסבורו. הפצע הפתוח של סיאטל עדיין מדמם מהסופרבול שחמק להם מתחת לידיים. משחק אש. (ראשון בלילה 3:30)

במאנדי נייט הבנגלס יתארחו אצל הג’איינטס למשחק אדיר. (שני בלילה 3:30)

אלה המומלצים שלי על אף שגם הויקינגס בוושינגטון שווה צפייה. תהנו!