פוטבול :: עונת 2017 :: אמצע העונה

(Colombian Cowboy) #1053

הלילה הסתיים עוד מחזור - שלישי במספר - רווי אירועים ודרמות בNFL.

חמישי בלילה משחק חד צדדי שאובריאן מיוסטון תרם לביליצ’יק כהוקרה. אין שום דרך להסביר 27-0 לפטס הפצועים וחסרי משחק המסירה. אגב, בריסט הרוקי קרע ביד איזו רצועה מה שמציב בבעיה את עמדת הקוורטרבק למשחק בראשון מול הבילס.

ראשון הגיע עם שלושה מפגשים גדולים. הבנגלס לא התעוררו לעונה עדיין וירדו למאזן 2-1 אחרי הפסד בביתם לברונקוס עם הצגה של הקווטרבק הצעיר סימיאן. הויקינגס שומרים על מאזן מושלם על אף הפציעות כשהגנת הפלדה שלהם נעלה את קאם ניוטון בקרוליינה, הרדסקינס אחרי צמד הפסדים ועם הגב לקיר ניצחו את הג’איינטס בחוץ במשחק הפכפך בעוד טייק נורמן-OBJ.

גם צמד הפתעות היו. הבילס החלשים ניצחו בביתם בצורה משכנעת את הקארדס שלא התניעו טוב את העונה, והאיגלס שתוכננו לעונת בניה מפרקים לסטילרס את הצורה עם 34-3 מפלצתי בדרבי הפנסילבני ומתבססים בבית המזרחי (המשוגע) בNFC עם שלושה ניצחונות.

עוד משחקים; הרייבנס סופרים שלושה ניצחונות הפעם על הג’אגוארס והבית הצפוני בAFC כבר מתחיל להיות מעניין, הפאקרס פרקו בקלות את הליונס שרק צמצמו לקראת הסוף, הריידרס מנצחים בחוץ את הטייטנס עם עוד משחק מגמגם של מריוטה, הראמס ניצחו בחוץ את הבאקנירס עם פאשלות של הקיקר, הסיהוקס עשו את העבודה מול הניינרס, הקולטס ניצחו במשחק הפכפך את הצ’ארגרס, הבראונס הלוזרים הגיעו פעם אחר פעם אל הבאר אך סרבו לשתות והפסידו בהארכה לדולפינס, והצ’יפס הביסו את הג’טס במשחק זוועה של פיצפטריק שתרם 6 איטרספשנס.

הקאבויז מנצחים בסאנדי נייט את הברס הגרועים עם הצגה של אליוט הRB הרוקי, ובמאנדי נייט הפאלקונס מנצחים את הסיינטס ובירס במשחק בלי הגנות ועם המון ריצות, וזה היה המחזור השלישי.

הנה ההילייטס של המחזור…

[YT]0VTjBTz9LeM[/YT]

(Colombian Cowboy) #1054

חלף עבר לו המחזור הרביעי עם הפתעות כרגיל בפוטבול. מאז שיצא החג אתמול ניסיתי להשלים קצת חורים וכך הסיקור יצא קצת ערום, אך הליגה מסתובבת במהירות גבוהה ואין שניה לחלום.

במשחק בחמישי שעבר הבנגלס בביתם עולים למאזן חצוי עם הצגה של אי ג’י גרין על הפנים של הדולפינס.

ביג סאנדיי היו כמה משחקים נהדרים. הפאנתרס שוב לא עושים הגנה, חוטפים בראש ויורדים למאזן 1-3 (שנה שעברה עם הפסד בודד…). הפאלקונס בראשות מאט ראיין (504 יארד!!) וחוליו ג’ונס (300 יארד!!) במשחקים מפלצתיים פרקו את אחת ההגנות החזקות של עונה שעברה. הבילס ניצלו את עמדת הקווטרבק הפצועה של הפטס והנחילו לניו אינגלנד הפסד בפוקסבורו על האפס. הקאובויז ממריאים אחרי ההפסד במחזור הפתיחה הפעם על חשבון הניינרס החלשים כששוב צמד הרוקיז פרסקוט את אליוט מגיעים לעבודה. הג’טס מפסידים בביתם לסיהוקס שגם התניעו חזק ונכנסים לקצב עם עוד משחק כושל של פיצ’פטריק, הראמס אחרי תבוסה במחזור הפתיחה סופרים ניצחון שלישי על הקארדס שמאבדים את זה אחרי ההפסד שבוע שעבר לבילס, האלופה נשארת מושלמת ומנצחת בחוץ את הבאקנירס כששוב ההגנה שלה בלתי ניתנת לחדירה.

הטקסאנס ממשיכים לנצח - את הטייטנס הפעם - ומחקו את ההפסד המביך לפטס שבוע שעבר, הגאגס מנצחים ניצחון בכורה בלונדון את הקולטס, הברס גם הם רושמים ניצחון בכורה על הליונס, הבראונס רוצים להישאר ייחודים ומפסידים בפעם הרביעית (0/4) הפעם לרדסקינס שהמשיכו מאותה הנקודה בה סיימו בניו יורק שבוע שעבר, הריידרס מנחילים לרייבנס הפסד ראשון כשעכשיו המאזן יתיישר מעט, והצ’ארגרס בשיא העליבות מאבדים שוב יתרון גדול ברבע הרביעי ונותנים ניצחון בכורה לסיינטס ודרו בירס.

שני משחקים נעלו את המחזור. הסטילרס עם השילוש המפלצתי ביג בן - בראון - בל (חזר מהשעיה) פרקו את הצ’יפס בלי רחמים עם 43 נקודות. במשחק האחרון הויקינגס שומרים על מאזן מושלם בצוותא עם האלופה כשהם מנצחים את הג’איינטס שסופרים מאזן חצוי.

היילייטס של המחזור… (והיה הרבה)

[YT]TFjcLBpJ7PM[/YT]

(Colombian Cowboy) #1055

מעל המשחקים הנחמדים שעומדים להיות במחזור ניצב משחק ענק. ההתקפה הכי טובה עד עכשיו מול ההגנה הכי טובה. אטלנטה פאלקונס מתארחים אצל הדנבר ברונקוס, משחק סופר מבטיח! ראשון 11:05 לילה. טיפש מי שמפספס…

מעבר לזה, הג’איינטס ינסו לעצור צמד הפסדים אצל הפאקרס (שנחו במחזור האחרון) בלימבו פילד - קשה מאוד. הטקסאנס שחוץ מהנפילה אצל הפטס אוספים ניצחונות יתמודדו במינסוטה עם הויקינגס המושלמים - חתיכת מבחן לאוסווילר לתקן את הכתם לפני שבועיים. הבילס עם צמד הניצחונות המרשים (אריזונה, ניו אינגלנד) ינסו להמשיך את הרצף כשהפעם ניצבת מולם הפתעה לא פחות טובה - לוס אנג’לס ראמס.

האיגלס שחוזרים ממנוחה ינסו לעלות ל4-0 מול הליונס החלשים, הפטס עם בריידי שחוזר והמון פציעות (לא קשות או ארוכות) ינסו להעניק לבראונס הגרועים את ההפסד החמישי, הג’טס חייבים ניצחון לנשימה שכנראה לא יושג במחזור הזה כשיתמודדו מול התקפת ה’B’ הקטלנית (Big ben - Brown - Bell).

גם הבנגלס שיתארחו בדאלאס אצל הקאבויז נשמע מבטיח, והפאנתרס שינסו לעצור את המפולת במאנדי נייט מול הבאקנירס. אין לי מושג אם הדולפינס יוכלו לארח את הטייטנס בעקבות הסופה שמתקרבת בין השאר למיאמי, על אף שככל הנראה לא הייתי שורף שעות על צמד הקבוצות הללו. (בלי לפגוע…)

יהיה אקשן, אל תגידו ‘לא ידעתי…’ ‘לא שמעתי…’

שבת שלום!

(Ehud) #1056

קולומביאני, איך ניו אינגלנד נראת לך עד עכשיו העונה? תכלס עם המעט שאני עוקב עם השנים היא תמיד הפייבוריטית שלי.

ועוד שאלה, האם יש (אם כן אשמח שתרחיב) יריבויות היסטוריות בפוטבול? כמו נגד הדרבים בכדורגל או דברים בסגנון של ברצלונה-ריאל או בית"ר-הפועל ת"א? האם יש יריבויות פוליטיות? יריבויות היסטוריות שנוצרו על סמך מפגש עבר פיקנטי שיצר יריבות?

האם זה קיים בכלל בספורט האמריקאי? אשמח לכל תשובה שתיתן ואל תתבייש לחפור :slight_smile:

(benos) #1057

צריך לראות איך בריידי חוזר, אבל כשבריידי לא שיחק אלא גראפולו הפאטריוטס עשו את מה שצריך ככה שאני מאמין שכל עוד בריידי חוזר בכושר הרגיל הפאטריוטס מועמדים כמו תמיד לקחת.

יש יריבויות היסטוריות, הקבוצות של ה-NFC EAST מתעבות אחת את השנייה כאשר היריבות בין האיגלס לג’אינטס ולקאובויס היא החריפה ביותר. ויש כמובן את היריבות בין סן פרנסיסקו לסיאטל שהיא לא היסטורית כל כך אבל הכילה הרבה דם רע. בכללי אבל היריבויות קשורות בעיקר לכמות המפגשים בין הקבוצות וכן לכמות המפגשים בפלייאוף שיוצרים את הדם הרע.

בתוך הקונפרנסים יש את היריבות בין הקולטס לפטריוטס מתחילת המילניום, יש את היריבות בין סן פרנסיסקו לקאובויס משנות ה-80 וה-90. אני מאמין שעם איך שהברונקוס מתנהלים תתפתח גם יריבות ביניהם לבין הפאטריוטס.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

(Colombian Cowboy) #1058

[QUOTE=Ehud;1697372]קולומביאני, איך ניו אינגלנד נראת לך עד עכשיו העונה? תכלס עם המעט שאני עוקב עם השנים היא תמיד הפייבוריטית שלי.

ועוד שאלה, האם יש (אם כן אשמח שתרחיב) יריבויות היסטוריות בפוטבול? כמו נגד הדרבים בכדורגל או דברים בסגנון של ברצלונה-ריאל או בית"ר-הפועל ת"א? האם יש יריבויות פוליטיות? יריבויות היסטוריות שנוצרו על סמך מפגש עבר פיקנטי שיצר יריבות?

האם זה קיים בכלל בספורט האמריקאי? אשמח לכל תשובה שתיתן ואל תתבייש לחפור :)[/QUOTE]

מעבר לתשובה המצוינת מעלי, הרבה היסטוריה (חוץ מסופרבולים שצפיתי מ2003) אני לא יודע בעקבות זה שאני רק בשנתיים האחרונות עוקב באדיקות. רק הערה קטנה שהיריבויות בדר"כ הם חברות לאותו הבית מקסימום באותו הקונפרנס, כי אי אפשר לתחזק יריבות כשמשחקים פעם ב4 שנים מול יריבה. ועדיין יש יוצאות מן הכלל אני מניח.

באשר לניו אינגלנד, כשיש להם מוסר טוב הם קבוצה עם סוללת רסיברים מרשימה אם לא הטובה ביותר. במשחק מול הטקסאנס שבריסט הצעיר שיחק משחק המסירה כמעט ולא היה קיים, והבילס ראו את זה ותרגמו את זה שבוע אח"כ לניצחון היסטורי בפוקסבורו. השאלה הגדולה היא איזה כושר מגיע בריידי, כי כשהוא בכושר הקבוצה מולו תחטוף נקודות השאלה כמה. באשר להגנה, ובכן, עליות וירידות. לפעמים הם נראים כמו קבוצת הגנה מעולה (לא דנבר אבל טובה מספיק) ולפעמים תופרים עליהם נקודות בקלות יתר. עדיין, כשביליצ’ק המאמן שלך תהיה בטוח שהוא יוציא 200% מרוקיז אלמוניים ויעמיד הגנה מתואמת.

(מגן ימני) #1059

אהוד,

ניו אינגלנד היא הפייבוריטית הברורה ללכת עד הסוף. הקבוצה היחידה שמראה איכות עקבית שמתקרבת אליה זה דנבר. וביל ביליצ’ק לא מפסיד לק"ב רוקים.

ברוב הבתים בפוטבול יש יריבויות בין הקבוצות בבית ואם מדובר בשתי קבוצות מצליחות היריבות מכפילה את עצמה. הזכירו את היריבות בין דאלאס לג’ייאנטס (דאלאס נמצאת בבית הזה רק בגלל היריבות, זה ודאי לא בגלל ההקשר הגיאוגרפי) אבל הירובות המשמעותית ביותר והעתיקה ביותר בפוטבול היא בין הגרין ביי פאקרז לשיקגו ברז. מדובר ביריבות העתיקה ביותר בפוטבול ובין שני הפרנצ’ייזים המצליחים ביותר והמפוארים ביותר בהסטוריה שלה. למרות ששיקגו בעידן המודרני של הפוטבול (בשונה מהעידן הפרהיסטורי שבו שיקגו קבוצה מצליחה מאוד)הרבה פחות מצליחה מגרין ביי היא עדיין הצליחה להעמיד כמות עצומה של שחקנים אגדיים. גייל סייארס, דיק בוטקוס, מייק דיטקה, וולטר פייטון, ריצ’רד דנט, מייקל סינגלטרי, ועוד. היריבויות ביניהם מרה מאוד ועם הרבה דם רע. לגרין ביי יש גם הסטוריה עם מינסוטה שגם היא בבית שלה. כאן מדובר בשנאת הווינרים והלוזרים, בגלל שהוויקינגז הם הפרנצ’ייז הלוזרי ביותר בהסטוריה של הפוטבול.

באופן כללי היריבויות בארה"ב שיהיו דומות לבארסה וריאל הם משני סוגים. חוף מזרחי מול חוף מערבי. הביטוי החזק שלו הוא היריבות בין הסלטיקס והלייקרז בכדורסל. ואז מגיעה היריבות הגדולה ביותר שהיא כנראה האחת היריבויות הגדולות בספורט בכלל. וזה היריבות בין הרד סוקס והיאנקיז בביסבול. מדובר ביריבות עתיקה ומרתקת שקשורה גם לאופי השונה של הערים (ניו יורקרים ובוסטונים שונאים אחד את השני ברמה שאתה לא תופס) וגם להסטוריה עשירה ומעניינת מאוד. הקללה שהוטלה על הרד סוקס והגאולה שלה הוא סיפור משעשע מאוד תקרא על “הקללה של הבמבינו” זה מרתק. המתח בין בוסטון לניו יורק זולג גם לפוטבול ביריבות בין הפאטס לג’טס או בין הפאטס לג’ייאנטס. אבל מדובר ביריבות צעירה יחסית בגלל שגם הג’טס וגם הפאטס לא היו קבוצות טובות במיוחד על המילנים הנוכחי. מה גם שהפאטס היא לא בדיוק בוסטון (היא הוקמה שם אבל עברה חלק בגלל חוסר העניין של התושבים בפוטבול)

(Colombian Cowboy) #1060

קצת זמן לחשבון נפש. (בלי קשר לכיפור… :wink:)

[I][B]מיקוד ראייה[/B]
[/I]ההפתעה ב’ה"א’ הידיעה זו מינסוטה ויקינגס. חשבנו שהם יתמודדו על הWC אולי עם בולטימור בAFC צפון, אולי עם קבוצות מקום שני מבתים אחרים, ואולי ידגדגו את הפאקרס - הפייבוריטים למקום הראשון. זה הלך לרעתם כשבפריסיזן גמר את העונה טדי ברידג’ווטר הQB הצעיר, זה הדרדר עם פציעתו של פיטרסן אולי הRB הטוב בליגה, והמזל המשיך עם פציעה של דיגס שפתח את העונה מצוין. הציניקנים כבר תפרו להם מקום שלישי מקסימום עם ההחתמה של סם ברדפורד הכושל תמורת בחירות דראפט גבוהות מדי, אבל בנתיים ברדפורד והמאמן מייק זימר צוחקים על הליגה ועם הגנת ברזל (הכי הרבה שספגו למשחק 16 נקודות) שומרים על מאזן 5-0 תוך כדי שהם מנצחים את הפאנתרס והפאקרס.

הקבוצה השניה שכדאי לספור מחדש היא הדנבר ברונקוס. אמרנו הגנה - קשה לשמור לאורך זמן, אמרנו הצי’פס או הריידרס יאתגרו את המקום הראשון בAFC מערב, אמרו QBs צעירים שלא שיחקו משחק עדיין, אז אמרו. גארי קוביאק לא הורס את העבודה המדהימה של ג’ון אלווי והקבוצה הזו בהחלט מועמדת להגיע לסוף.

הקבוצה השלישית שראויה לשימת לב מיוחדת היא אטלנטה פאלקונס. אמנם ההגנה בינונית מינוס, אבל ההתקפה… ואוו! כל כך מגוונת ומוכשרת. עם מאט ראיין מפוקס, חוליו ג’ונס הWR הסילון, פרימן הRB הצעיר והכל כך מוכשר, ונשק יום הדין טרווין קולמן RB שיודע לתפוס כמו רסיבר מן השורה (אתמול רץ ל31 יארד ותפס ל132 וטאצ’דאון!!). אז כשקרוליינה מתאוששת עדיין מההפסד בסופרבול הפאלקונס מכוונים גבוה לראשות הבית ולמעט הפאשלה במחזור הפתיחה הם ממטירים נקודות על כל מי שמולם, כן, גם מול דנבר בביתה.

[I][B]לחטוף מבט
[/B][/I]מעבר להם, הבילס עם מיני קאמבק עם שלושה ניצחונות רצופים משאירים את רקס ראיין (ה… מסכן/דפוק/גאון - תשלימו בעצמכם) עוד קצת בתפקיד, הריידרס בלי להבריק אבל עם מאזן 4-1 יושבים לברונקוס על הזנב, הקאבויז עם צמד רוקים תאווה לעיניים (פרסקוט הQB ואליוט הRB) עם מאזן 4-1 מתבססים כרגע במקום הראשון בNFC מזרח המשוגע, וגם הראמס נראים קבוצה לא רעה בכלל.

[B][I]לעצום עיניים
[/I][/B]מה קורה לפיינליסטית ולהגנת הברזל שלה? מה קורה לקארדינלס אחרי העונה המופלאה של שנה שעברה? ומה קורה עם הבנגלס? קבוצות שרובנו סימן כמועמדות לפלייאוף ונראות הרחק מהמקומות להגיע לשם.

כמובן, רק לטיפש מראים חצי עבודה וזה רק סיכום ביניים. הכל יכול להשתנות, ובNFL הכל גם משתנה…

(Ehud) #1061

תודה לכולכם על התשובות, ממש מעניין.
תמיד מעניין אותי לשמוע ולהרחיב יותר את את הידע לגבי היסטוריה של יריבות ספורטיבית.
אם למישהו יש קישורים לגבי זה, נגיד היריבויות של דאלאס נשמעות מעניינות.

בעברית או באנגלית אני אשמח לקבל כאן או בפרטי.

בקשר לניו אינגלנד ודנבר, זה ממש שני ניגודים לא? אחת קבוצה התקפית מובהקת והשנייה הגנתית מובהקת, איפה צפוי להיות הפייבוריטית?

מצטער על שאלות הקיטנג שנראות לכם אולי, אני עד עכשיו עקבתי ממש בחפיף ומנסה להתחיל להתמקצע בספורט הזה :slight_smile:

(Colombian Cowboy) #1062

אהוד, אענה לך בעוד כמה ימים.

לצערי עקב פטירה של קרוב משפחה לא אוכל לעדכן בת’רד על המחזור השישי המתקרב. אשוב בעוד כמה ימים.

(benos) #1064

לא הייתה בזמנו גם יריבות פוליטית בין דאלאס לסן פרנסיסקו?

(מגן ימני) #1065

[QUOTE=benos;1697702]לא הייתה בזמנו גם יריבות פוליטית בין דאלאס לסן פרנסיסקו?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk[/QUOTE]

לא שמעתי על זה. אשמח אם תרחיב.

(benos) #1066

היריבות בשנות התשעים והשמונים ביניהן. היא לא הייתה גם סביב העובדה ששתי הערים הללו מסמלות ניגוד פוליטי ולכן בין היתר נבעה היריבות גם מכך?

(Colombian Cowboy) #1067

אז גם כשסימיאן חזר במקום לינץ’ החריקה של הברונקוס במחזור הקודם ממשיכה למחזור הששי כשהם מפסידים לצ’ארג’רס בחוץ. האמת היא שהייתי בטוח שהצ’ארג’רס יפסידו גם בפער של 21-3, לא יודע איך הם לא שמטו את הניצחון… אבל, כבוד!

(Ricardo) #1068

[QUOTE=benos;1697723]היריבות בשנות התשעים והשמונים ביניהן. היא לא הייתה גם סביב העובדה ששתי הערים הללו מסמלות ניגוד פוליטי ולכן בין היתר נבעה היריבות גם מכך?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk[/QUOTE]

ככל הידוע לי אין ביטוי לניגודים הפוליטיים אבל כן יש יריבות די גדולה (אתרים מסוימים דירגו את היריבות במקום ה9 נראה לי) מאז שנות ה70. האמת שקצת קשה לשמור על יריבות אינטנסיבית כשנפגשים פעם ב2-3 שנים.

(מגן ימני) #1069

היריבות בין הניינרז והקאובויז הייתה יריבות ספורטיבית גדולה, אבל לא זכור לי אלמנט פוליטי שלה. כשרק התחלתי לראות פוטבול המשחק בין הניינרז לקאובויז היה הסופרבול האמיתי, בו הם נאבקו שנה אחרי שנה על הזכות לכסח את הצורה לנמושת הAFC התורנית בסופרבול. סטיב יאנג מול אמיט סמית’. these were the days

(cruzurry) #1070

היריבות בספורט האמריקאי היא שונה במיוחד בפן המנטאלי כשהיא יותר אינדיווידואלית וקשורה למצב הנוכחי,הדוגמא הכי טובה היא בכדורסל ליחסיי השינאה-אהבה של האוהדים לכוכב כמו לברון ג’יימס שפעם הוא נוול ואחרי זה הופך לגיבור.

הקבוצה הכי מרשימה עד עכשיו בליגה היא פיטסבורג,ההתקפה של ברגר מלאה בכלים התקפיים פוטנציאליים כשגם לבון בל הרץ חזר מהפציעה וניראה מצויין,בפוטבול דברים יכולים להישתנות מהר אבל הם ללא ספק קבוצה שיהיה קשה לעצור.
הפתיחה של הקאובויס בלי רומו יותר מפתיעה מהפתיחה של ניו אינגלנד שהיא קבוצה הרבה יותר מאוזנת גם בלי בריידי,אם אני לא טועה פרסקוט עדיין בלי אינטרספשן אחד ואולי הגיע הזמן ליבנות שמה על מישהו אחר בדאלאס.

הפאנת’רס שלא הפסידו מישחק אחד בעונה הרגילה נימצאים כבר עם 4 הפסדים, למישהו יש הסבר לנפילה כזאת קיצונית? הם היו רחוקים מישחק אחד מלהפוך לקבוצה היסטורית בעונה שעברה.

פיליפ ריברס הוא הדוגמה הכי טובה לכך שק’'ב איכותי לא מספיק כדי שתהיה קבוצה מנצחת,היכולת האישית שלו עד עכשיו היא בטופ 5 אבל הצ’ארג’רס איבדו כבר 3 פעמים לפחות יתרון ברבע הרביעי בצורה הכי לוזרית שיצא לי ליראות.

הנה טעימה לאחת מהטעויות של הצ’ארג’רס,אפשר להקביל את זה להחטאה של פנדל בדקה ה-90’

//youtu.be/QpLH20ObT44

(Raul Gonzalez Blanco) #1071

פיטסבורג הקבוצה הכי מרשימה בליגה? לא הייתי קופץ כזה קדימה. כן, ההתקפה סקסית וללא ספק עם שני ה-skill players הכי מרשימים בליגה, הם קורעים יריבות בבית, האו-ליין נראה לא רע וביג בן הוא ביג בן. יש עוד המון המון עבודה עד שהם יוכלו לדבר בכלל על לנצח את הפטריוטס ב-afc. ההגנה שלהם בכלל לא שם.

מינסוטה למשל הרבה יותר מרשימה אותי. אין לי ספק שאתם לא יודעים מי השחקנים ההתקפיים שלהם, אבל הם משחקים יפה ויש להם הגנה מדהימה. קבוצה שנבנתה בצורה נפלאה ומשחקת פוטבול פשוט ונכון. בכל זאת, הקבוצה היחידה המושלמת בליגה, וזה לא כאילו היא ניצחה רק נמושות עד עכשיו.

(Colombian Cowboy) #1072

[QUOTE=Ehud;1697542]
בקשר לניו אינגלנד ודנבר, זה ממש שני ניגודים לא? אחת קבוצה התקפית מובהקת והשנייה הגנתית מובהקת, איפה צפוי להיות הפייבוריטית?
[/QUOTE]

אהוד,
‘מגן ימני’ התכוון לא לצורת המשחק אלא לצורת הבניה. בשני המקרים הבניה מבוצעת ע"י GM כל יכול המנהל את הקבוצה + תקרת השכר והארכת חוזים + ניהול נכון בדראפט - בצורה מופתית.

באשר לסגנון קשה לומר. אלא אם כן ההתקפה או ההגנה שלך טובים ברמה היסטורית יהיה אפשר לכפר על ביצועי הקבוצה החלשה (התקפה/הגנה). בהחלט יש סגנון שמנחה ומשחק יותר על המגרש, אבל כשהוא לא משחק צריך שהקבוצה השניה לא תהרוס. לפטס יש קבוצה התקפה מעולה, אבל קבוצת ההגנה שלה גם אם לא הכי טובה - מספיק טובה בזמן שהיא משחקת (לא הרבה…), אצל הדנבר ברונקוס אותו הדבר. ההגנה מפלצתית וההתקפה שמשחקת לא רע, סנדרס תומאס ואנדרסן עושים יופי של עבודה שנעלמת מעיניי הציבור בביצועי ההגנה.

[QUOTE=cruzurry;1697803]
הקבוצה הכי מרשימה עד עכשיו בליגה היא פיטסבורג,ההתקפה של ברגר מלאה בכלים התקפיים פוטנציאליים כשגם לבון בל הרץ חזר מהפציעה וניראה מצויין,בפוטבול דברים יכולים להישתנות מהר אבל הם ללא ספק קבוצה שיהיה קשה לעצור.

הפאנת’רס שלא הפסידו מישחק אחד בעונה הרגילה נימצאים כבר עם 4 הפסדים, למישהו יש הסבר לנפילה כזאת קיצונית? הם היו רחוקים מישחק אחד מלהפוך לקבוצה היסטורית בעונה שעברה.
[/QUOTE]

פיטסבורג? מאיפה הבאת את זה? אטלנטה שתפרה את הפאנת’רס ואת הברונקוס, הויקינגס שניצחו את הפאקרס ואת הפאנת’רס? לסטילרס ללא ספק יש את ההתקפה בטובה ביותר ועדיין היא קבוצה המתקשה ברד-זון לדפוק טאצ’ים כי המהירות של הרסיברים שלה לא באה לכדי ביטוי ברד זון הצפוף. באשר להגנה שלה זה כבר סיפור אחר והיא לא ברמה של סופרבול כרגע. ובכלל, יהיה מעניין מאוד בעוד שבועיים לראות את הסטילרס בביתם מול התקפה והגנה יותר טובים ממה שפגשו עד עכשיו. ניו אינגלנד פטריוטס.

בקשר לפאנת’רס,
מחצית ראשונה של עונה שעברה הם נשענו על ההגנה. ההתקפה הייתה בינונית מינוס. איפשהו כשההגנה שלך מספיק חזקה ההתקפה יותר רגועה ויכולה לעשות את קפיצת המדרגה - וזה הטרמפ שתפס קאן ניוטון המצוין.

העונה ההגנה עדיין לא נחתה וההתקפה חורקת על אף המספרים. מין כדור שלג שהתחיל בהגנה שסופגת נקודות כאילו אין מחר וההתקפה רק ניזוקת מזה.

הפאנתרס לא היו היסטוריים שנה שעברה, הם בהחלט היו סקסיים.

(benos) #1073

[QUOTE=Raul Gonzalez Blanco;1697854]
מינסוטה למשל הרבה יותר מרשימה אותי. אין לי ספק שאתם לא יודעים מי השחקנים ההתקפיים שלהם, אבל הם משחקים יפה ויש להם הגנה מדהימה. קבוצה שנבנתה בצורה נפלאה ומשחקת פוטבול פשוט ונכון. בכל זאת, הקבוצה היחידה המושלמת בליגה, וזה לא כאילו היא ניצחה רק נמושות עד עכשיו.[/QUOTE]

מינסוטה הייתה נחלצת נגד קרולינה בלי שההגנה והספיישל טים שלה יחסלו את היתרון 10 נקודות שהיה לפנתרס?