פוטבול :: עונת 2017 :: אמצע העונה

(gilad) #1

בשוע הבא חוזרת אלינו עונת הפוטבול .

WEEK 1
Thursday, Sep. 4
N.Y. Jets at Washington, 9:00 pm
Sunday, Sep. 7
Arizona at Detroit, 1:00 pm
Baltimore at Pittsburgh, 1:00 pm
Denver at Cincinnati, 1:00 pm
Houston at Miami, 1:00 pm
Indianapolis at Cleveland, 1:00 pm
Jacksonville at Carolina, 1:00 pm
Minnesota at Green Bay, 1:00 pm
New England at Buffalo, 1:00 pm
San Diego at Kansas City, 1:00 pm
St. Louis at N.Y. Giants, 1:00 pm
Atlanta at Dallas, 4:15 pm
Chicago at San Francisco, 4:15 pm
New Orleans at Seattle, 4:15 pm
Oakland at Tennessee, 8:30 pm
Monday, Sep. 8
Tampa Bay at Philadelphia, 9:00 pm

(שי) #2

מומלץ להעיף מבט לדיון המרשים שיצרנו בפורום הקודם:

http://www.sportenter.co.il/newforum/topic.asp?TOPIC_ID=919

(Liani_23) #3

מישהו יודע את האתר של הפורטי ניינרס??
ושל הNFL?

(kiler) #4

מישהו מוכן להסביר לי איך הולך הניקוד בפוטבול?

(שי) #5

מישהו מוכן להסביר לי איך הולך הניקוד בפוטבול?

(gilad) #6

את אתר ה NFL קל למצוא ב : WWW.NFL.COM
באתר יש גם קישורים לכל אתרי הקבוצות בליגות .

(שי) #7

עוד מדריך מפורט ביותר:

http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-139,00.html

(שי) #8

קורט וורנר ועוד שלושה נשלחו לבהח במחזור הפתיחה.

(בנדה) #9

הגיעה השעה להחיות מעט את פורום הספורט העולמי והכללי ואין טוב מסיומה של הליגה הנהדרת הזאת ולקראת פתיחת שלב הפלייאוף בפוטבול האמריקאי. היות ואת אליפות העולם ברוגבי(עם ווילקנסון האלוהי), לא סיקרתם כאן ואני הייתי במזרח הרחוק וצפיתי באליפות הנהדרת שהתקיימה באוסטרליה, אני מקווה שההשתתפות שלכם כאן תהיה ברמת פעילות, מעטמוגברת, כפי שהיה בעונה הקודמת.
פלייאוף בארהב הוא חגיגה בפני עצמה ואין שני לה בעולם בכל ענפי הספורט(בייסבול, הוקי קרח, כדורסל וכו’), אבל מעל כולם , לטעמי מתעלה הפלייאוף בפוטבול, עד הגיעו לשיא השיאים, בדמות משחק הסופרבול.
דווקא בענף זה, ההיצע של רשתות הספורט המצויות על הממיר, הוא גדול ולבטח לא יוחמץ אף משחק של הפלייאוף. רשת פוקס ספורט, ארט ספורט, ESPN וכן ערוץ METV , סיקרו במהלך העונה ומן הסתם יסקרו גם את הפלייאוף.
אני מניח שרובכם(אלה המתעניינים) , כבר יודעים את העולות לשלב הפליאוף ובכל זאת אציין אותם:
בולטימור שתפגוש בשלב הראשון את טנסי.
קרוליינה פאנתר’ס שתפגוש את דאלסס קאובויס
גרין ביי פאקרס שתפגוש את סיאטל סיהוק
אינדיאנפוליס שתפגוש את דנבר ברונקוס
אלה העולות שיאלצו לשחק כבר מהסיבוב הראשון. העולות האחרות שמאזנם הוא טוב יותר וזוכות לסיבוב מנוחה בראשון הן: קנזס סיטי צ’יפס, סנט לואיס ראמס(שפיספסו אמש את הזכות לבתיות לאורך כל הפליאוף בהפסד מביך לאחת מנמושות הליגה) , פילדלפיה איגלס שזכתה מן ההפקר בזכות שהראמס פיספסה אמש בשלומאליות ומעל כולם ניו אינגלנד פטריוטס עם המאזן הטוב בליגה.
האלופה היוצאת טאמפה ביי באקנירס, לא העפילה אפילו לפליאוף, לאור העונה הגרועה ולמען האמת זה היה די צפוי. בגילי המופלג אני ממש לא זוכר בפוטבול האמריקאי בעשור האחרון אלופה פעמיים ברציפות. גם הניינרס, קבוצתי האוהדה, די איכזבה השנה והחלפת המאמן מריוצי בעונה הקודמת, לא היוותה את התרופה המקווה.
אז מיום שבת זה מתחיל הנכם מוזמנים להביע את רשמכם .

(בנדה) #10

אני מצר על העובדה, שאין לי שותפים לנושא זה וחבל. פעם היה יותר מעניין כאן. כדי לדווח על התוצאות, אין לי עניין וYNET ווואלה עושים זאת טוב יותר. אז נתראה בשמחות.

(oded) #11

בנדה, הייתי מוכן להעלות אתך זכרונות, אבל ממש לא יצא לי לראות פוטבול מאז אמצע שנות התשעים. עד אז הייתי מכור. אם יש לך עניין, אני מוכן לפרט למה הבילס של תחילת שנות התשעים הציגו את אחת ההתקפות הכי מדהימות מאז ומעולם שלא זכתה להכרה הראויה לה, אני מוכן לשקוע בקצת נוסטלגיה מרירה (לאור רצף ההפסדים בסופרבול).

(Rangers) #12

זוכרים את הזמנים שהיו משדרים את NFL בערוץ המזרח התיכון?
היה תענוג,מאז אני מחבב את הדאלאס קאוובויס.

(בנדה) #13

מה הנוסטלגיה הזאת, עדיין ממשיכים לשדר ב MTV פוטבול אמריקאי.

עודד, לא נורא. אולי עוד תחזור לצפות בספורט הזה ואולי זה יקרה כשבאפלו בילס הלוזרים הגדולים, יחזרו שוב להיות גדולים. מכל מקום, אני אמשיך לעקוב ולבהות בשעות הקטנות של הלילה באחד מענפי הספורט המרתקים, בעיניי.

(בנדה) #14

נקבעו העולות לסופרבול ה 38 במספר. בגביע לומברדי ינסו לזכות שתי הקבוצות שהעפילו , לפנות בוקר לסופרבול שיערך ביוסטון השנה. האחת ניו אינגלנד פטריוט, האלופה מלפני שנתיים , לא ממש מפתיעה, לאור הצלחתה בליגה והאחרת: קרוליינה פנת’רס, הפתעה מוחלטת לדידי ואיני חושב שמאן דהוא בארהב, מולדת הפוטבול, הימר עליה אפילו לפני תחילת הפלייאוף. אגב, מאוד אופייני כשהקווטרבאק שלך , אפילו לא נבחר בדראפט כלשהו ושיחק במכללה שכוחת אל ויתרה מכך, גם לא יודעים להגות את שמו עד היום כפי שצריך דלהום שמו. אמש חזיתי במשחק היותר מעניין מבחינתי ואף התאים לי מבחינת השעות בין הפטריוט של בריידי לקולטס של מאנינג , שהגיע לוהט לאור הפלייאוף שנתן. משחק בטמפ’ של מינוס 17 (לי זה נראה כמו מינוס 50 מעלות), שהתעלה לרמה גבוהה, למרות הקור והשלג. כפי שיודעים עכברי פוטבול רבים, סופרבול לוקחים עם הגנה ועוד פעם הגנה ושוב הגנה. ההגנה הטובה בליגה, הוכיחה שוב את עליונותה ואדון מאנינג, עם כל הסטטיסטיקות הטובות, נחתך פעם אחר פעם (סהכ 4 חטיפות) וגם הופל פעם אחר פעם לקרקע. ברידי לעומתו, חף מסטטיסטיקות מרשימות, מוכיח לכולם שהוא קרוץ מחומר של אלופים ומזכיר במעט את מונטנה האגדי. זו לו הופעה שניה כבר בסופרבול ומירב הסיכויים ששוב יענוד את טבעת הסופרבול בשנית. ווינר אמיתי. יהיה מוגזם לומר שההימור עליהם יהיה פרוע מידי.

במשחק השני צפיתי עד לחצי , בו הוליכה קרוליינה פנתרס בתוצאה 7:3 , כשהתעוררתי בבוקר, התוצאה לא השתנתה כל כך והסתיימה ב 14:3 . קרוליינה היא הפתעה מוחלטת לדידי, אבל הדגש הוא על הלוזר מקנאב. פילדלפיה איגלס בראשותו, מפסידה זו הפעם השלישית ברציפות בגמר האיזורי ובשלושתם, כמדומני היתה להם את הביתיות.מקנאב, הקוואטרבק השחור והלא מוחמא, מצד אוהדי קבוצתו דווקא, הוכיח שהוא בין הגדולים, אבל עלול להצטייר כלוזר הגדול(עודד, אתה והבאפלו בילס בחברה טובה). במאני טיים, טרם סיפק את הסחורה, ממה שהספקתי לראות ואחכ לקרא בדיווחים השונים, אף הוא נחתך אמש לא אחת, כמו מאנינג, מה שגרם להתקפתו להיוותר עם שלוש נקודות עלובות והרי על הגנתו אין על מה לסמוך.

הנה כי כן צפוי קרב של פיבורטית מוחלטת(ניו אינגלנד) מול סינדרלה(קרוליינה) שהגיעה משום מקום.
אני אהיה מול המסך בעוד שבועיים ואני מציע גם להללו, שלא ממש חובבים ספורט זה, לצפות באירוע הספורט מס’ 1 של ארהב. חגיגה של ממש!!!

(oded) #15

אני רוצה להצטרף להמלצה של בנדה ולקרוא לכל מי שיוכל, לצפות בסופרבול. כדי להוסיף קצת עניין, אני אשקע בנוסטלגיה ואקשר אותה בכל זאת למתרחש עכשיו בעזרת הלוזריות.
פוטבול הוא אולי המשחק בעל השילוב המופלא ביותר בין אסטרטגיה לטקטיקה - שיטות משחק שונות וגדולות באות לידי ביטוי בפרטים הכי קטנים לפעמים במהלכים, וכל זאת מבוצע על ידי אתלטים פנטסטיים - שמשחקים רק חמישה חודשים בשנה, פעם בשבוע, בגלל מה שהמשחק גובה מהם. ונתחיל בנוסטלגיה שתדגים את זה:

הבפאלו בילס של תחילת שנות התשעים היו אחת הקבוצות הגדולות בהיסטוריה, לדעתי, גם אם הם הפסידו בארבעה סופרבולים רצופים. מארוו לוי, המאמן שלהם, בנה קבוצה עם התקפה קטלנית, ספשל טים בראשות אחד המחזירים הטובים ביותר אז בליגה, סטיב טאסקר, והגנה בראשות ברוס סמית הקטלני. סוד ההצלחה שלהם בפלייאוף היה שימוש בהתקפה שנקראת 3 וייד ברוב המהלכים (כלומר, שלושה רסיברים או טייט אנד בתפקיד רסיבר) והפעלת לחץ בלתי פוסק - הם היו עורכים את התרגילים שלהם בלי האדל (ההתגודדות בין כל השחקנים לפני המהלך). הקהל באצטדיונים הביתי היה שומר על שקט כדי שג’ים קלי, בעל זרוע התותח, יוכל לצעוק את המהלכים שהלכו או לת’רמן תומאס, ראנינג בק גדול אבל עם בעיות פסיכולוגיות שעלו לקבוצה לפחות בסופר בול אחד, או לאנדרה ריד, רסיבר מהשורה הראשונה. אבל היתרון הנוסף של בפאלו היה הקור - קבוצות היו מגיעות לאצטדיון הקפוא של הבילס, אי שם בצפון מדינת ניו יורק ולא יודעות מה לעשות מול מזג האוויר והלחץ והן היו פשוט נשברות אחת-אחת.
ובכך אנחנו מגיעים לרלוונטיות לסופרבול הנוכחי. גם באצטדיון פוקסבורו ליד בוסטון (שם שיחקו הפטריוטס לפחות כשאני עקבתי אחרי הליגה, אולי הם עברו מאז?) קר מאוד והדבר שיחק לידי ההגנה הקשוחה שלהם. אבל מה, הסופרבול ייערך דווקא בטקסס, ושם ממש באורח פלא, מזג האוויר לא יהיה מושלג ועם רוחות עזות - עובדה שתשחק דווקא לידי הפנתרס.

ודווקא אותו מרוו לוי, מאמן בפאלו, טוען שההצלחה של הפנתרס לא צריכה להיות מאוד מפתיעה. בטור שמתפרסם באתר nfl.com הוא טוען כמה מהדברים הבאים (וכך אני אוכל להדגים את השפעת האסטרטגיה בפוטבול ואפילו אוכל לחבר את נושא הלוזריות):

• לטענתו, ההגנה של ניו אינגלנד במשחק מסוף השבוע הוכיחה דווקא את היתרון של הימנעות מבליצים (שליחת הליין-בקרס, שחקני ההגנה בקו השני, להסתערות על הקווטרבק של היריב). כתוצאה מכך שהם נשארו טיפה מאחור, הם יכלו לראות יותר טוב את ההתפתחות של המהלך ויכלו להגיב מהר למסירות של היריב.
  • מבחינתו, גם ההצלחה של הפנתרס נובעת בדבקות שלהם בשיטות שאותן הם יכולים לבצע - פאס ראש וההתבססות קודם כל על משחק הריצה בהגנה. גם אם המשחק שלהם לא נראה כמו קרקס מסירות אווירי, הוא יעיל והוכיח את עצמו במהלכים הפשוטים אך המוצלחים שהקבוצה ביצעה.
  • הוא מסיים את הטור שלו בכך שפילדלפיה הפסידה בפעם השלישית בגמר ה-nfc ברציפות ומעלה אנקדוטה מעברו - לאחר ההפסד השני או השלישי ברציפות של בפאלו בסופרבול, הוא קיבל מכתב מאוהד שבו האוהד כתב שהוא מקווה שהם לא יעלו פעם נוספת לסופרבול, כדי שהלב שלו לא יישבר פעם נוספת. לוי מספר שהוא כתב לו מכתב תשובה מנומס, אבל לא שכח להוסיף: אני שמח שאתה לא בקבוצה שלי.
  • הסופרבול יהיה משחק בין שתי קבוצות צווארון כחול ללא כוכבים מדהימים, אבל זו ההוכחה לכך שאם באים לעבודה כל יום, אפשר להגיע להישגים מדהימים.

(בנדה) #16

עודד,
קטונתי מלחלוק על מאמן כמו לוי(אגב הבנתי שהוא לא יהיודי , למרות השם המסגיר), אבל הדבר האחרון שאפשר להגיד על מאמן הפטריוט , שהוא שבוי בקונספציה אחת של הגנה. האיש שועל ערמומי , לא קטן ובניגוד לאחרים הוא משנה את ההגנה שלו עפ היריב שמתייצב מולו. היות ואני ניזון בעיקר מפרשנים שונים, הרי שכולם מסכימים, שזו גדולתו של מאמן הפטריוט(שמו פרח מזכרוני כרגע). הגמישות שלו לשנות את מערכי ההגנה ואפילו תוך כדי משחק לקראת מהלכים גדולים היוצרים את המומנטום הדרוש, בפוטבול(הרי כבר כתבת וגם צדקת שמהלך אחד או שניים במהלך המשחק , הם אלה שקובעים בדיעבד את תוצאת המשחק). במשחק האחרון של הפטריוט מול הקולטס, הוא כן השתמש בבליץ. מאנינג הגיע לוהט ועם בטחון עצמי בשמים והטקטיקה של הבליץ, הצליחה מעבר למצופה. מאנינג קיבל סאק(הפלה) , אחד אחרי השני מול הפטריוט, מה שעיקר את התקפת הקולטס ומן הסתם גם גרמה לחטיפות הכדור של זריקות מאנינג וההגנה היא זו שהביאה את הפטריוט לסופרבול, משום שההתקפה שלהם , לא הלהיבה ובריידי, שאמור היה לסגור את המשחק ברבע האחרון, נחתך אף הוא וגרם לכך שעד הדקה האחרונה, הקולטס היו בתמונה. לסיכום, לוי אולי צודק בניתוח שלו, לגבי העונה בכללותה על הגנת הפטריוט, אבל במשחק מול הקולטס, הבחנתי בבירור שהבליץ היא תוכנית המשחק, שבה השתמש מאמן הפטריוט, בכדי להביאם לסופרבול.

(oded) #17

לצערי, לא ראיתי את המשחק, ולכן אני יכול רק להביא דברים בשם אומרם. ברור מהקטע שלוי אכן מתכוון למשחק האחרון:
What a tremendous performance by New England, highlighted by spectacular pass coverage. That’s as good as a pass-coverage group gets, whether it’s a combination of scheme and fundamental execution. Cornerback Ty Law, a huge part of that group, exemplifies what I’m talking about. People always talk about the blitz and how great blitzing is, but one of the great advantages of doing a lot of zone or combination-zone coverages is that all of your defensive backs are facing the line of scrimmage and seeing what’s happening. They’re not running with their backs to the line of scrimmage. Their linebackers also did a magnificent job. Something they did caught my eye – they dropped deep enough and read the offense, and as a result, they were underneath deep-middle routes and were able to react quickly.

אגב, הלינק לכתבה המלאה:
http://www.nfl.com/nflnetwork/story/7017092

(בנדה) #18

הלילה או יותר נכון מחר לפנות בוקר, על פי שעוננו(01:30), יתקיים הסופרבול ה38 . ממליץ גם להללו שאינם מתים על ענף זה, לחזות בחגיגה על פי מיטב המסורת האמריקאית. מומלץ בחום!!!

(בנדה) #19

עונת הסופרבול, טרם סיימה את דרכה רשמית, למתעניינים נותר משחק הפרובול בהוואי של מצטייני הליגה , משהו בסגנון האולסטאר בנ. ב. א. אולם, למעשה היא הסתימה עם משחק הסופרבול הנהדר שהיה לפנות בוקר. שידור ממש חוזר על הגמר לפני שנתיים, אשר גם שם היתה שותפה ניו אינגלנד עם אותה הדרמה בסיום. למען האמת זהו אחד המשחקים היותר מוזרים שראיתי בגמר סופרבול. משחק הגנה רצחני ליווה את שתי הקבוצות עד לשלוש דקות לסיום המחצית הראשונה ופתאום פרץ של נק’ לא ברור ומוסבר דיו, שסיים את המחצית בתוצאה של 14:10 לזכות ניו אינגלנד. עד לאותן שלוש דקות התוצאה היתה מאופסת והסופרבול הנוכחי, עמד לשבור שיא שלילי משנות ה70 כמדומני בהם הסטילרס(קבוצה אגדית בשנות ה70 )הוליכה 2:0 ואף הוא הושג מהפלה של הקוואטרבאק ברחבת האנד זון.גם השיא השלילי לגבי כמות הירדים הן בנשיאה והן בזריקה היו ממש מגוכחים, עד לצבירת הנקודות ואף הוא עמד לשבור שיא שלילי. הרבע השלישי אופיין אף הוא, בהגנה קשוחה של שתי הקבוצות ואף הוא הסתיים בתוצאה של 0:0 ותוצאת המחצית נותרה בעינה. או אז כאילו ההגנות קרסו וברבע אחד ראינו קרב קוואטרבאקים אדיר, שבכל התקפה נוצר טאץ’ דאון האחד יותר יפה מהאחר. אם לגבי בריידי(הקוואטרבאק של ניו אינגלנד) היה ברור שהיד לא תרעד לו, הרי שלגבי דלהום, בעבורי הוא היה הפתעה אדירה.ברבע הזה התוצאה היתה 19:18 לזכות הפתנת’רס מקרוליינה, ללמדכם איזה רבע התקפי שמספיק לעיתים קרובות לתוצאת משחק שלם, ניחת עלינו ברבע האחרון. כמות הפאולים שהיתה לחובת שתי הקבוצות, כמדומני שברה את השיא השייך לסופרבולים, מה שמעיד שלשיפוט ולהחלטותיו היה משקל רב, אם כי אני חייב לציין שהיה מאוזן ואחיד לשתי הקבוצות. בשעה 05:00, חשבתי לתומי שאפילו שעת שנה שתיכננתי , לא תהיה הלילה, משום שעל השעון נותרו עשרות שניות לסיום והתוצאה עמדה על שיוויון 29 . גם העובדה שיהיה זה הסופרבול הראשון בו תהיה הארכה, נהפכה לרלוונטית יותר ויותר. אומרים שהסופרבול הוא של מהלך אחד שמשנה את התמונה, אז היו מס’ מהלכים מסוג זה , שחשבתי שהם יטו את הכף לזכות המנצחים(בריידי נחתך ממש באנד זון, לפני החותמת הסופית של הנצחון, מהלך קודם לזה נשמט הכדור מדלהום, ממש לפני הכניסה לאנד זון), אבל המהלך המכריע לדידי הגיע ממש בסיום.הדרמה החלה בבעיטת ההרחקה של הפנת’רס לאחר טאץ’ דאון והבקעת שער על ידם. הבעיטה שהורחקה חרגה מגבולות המגרש מה שאיפשר לפטריוט להתחיל את מסעם לעבר שער שדה נכסף ולגביע סופרבול נוסף , מתחום ה40 יארד ולא 20 כרגיל.אין כמו בריידי(ווינר ענק), כדי לנצל זאת עד תום שני דרייבים כשהראשון היה כחוט השערה בינו לבין אי העברת הכדור והנה לכם מתייצב הבועט שבמשחק עצמו נכשל פעמיים בשערי שדה ממרחקים נוחים בהרבה, אבל הוא מכונה כבועט הקלאץ’ הטוב ביותר כיום המצוי בשדה הפוטבול האמריקאי ועל השעון נותרו 4 שניות בלבד.הוא עשה זאת כמובן והגביע נודד בשנית (הראשון היה לפני שנתיים)לניו אינגלנד ולבריידי.
לסיכום משחק מרתק, שלא איפשר לישון הלילה הזה, כפי שצריך(תארו לכם שהיתה אמור להתייצב ב 08:30 לישיבה חשובה עד מאוד עם לקוח), אבל יחד עם זאת חוויה של סופרבול נוסף , בלתי נשכח. כל הפרשנים בחרו בבריידי ל MVP וזה טבעי שיתנו לקבוצה המנצחת, אבל לדידי דלהום היה ראוי לא פחות ממנו לכך, לאור התצוגה הנפלאה שלו ברבע האחרון וממצב די אבוד ולאור העובדה שהוא לא השכיל להפעיל את חבריו בזכות ההגנה של ניו אינגלנד(בריידי עוד הוציא מהלכים רבים ואף הצליח להביא את קבוצתו לעבר שער שדה).
להתראות בשנה הבאה!!!

(Liani_23) #20

יצא לי לראות את התתחלה של הסטיבל המרשים הזה, אבל אז קרסתי.
אבל התעדכנתי על הבוקר.

ניו אינגלינד פטריוטס מנצחים את קרוליינה פנתרס 29-32 מדהים, עם בעיטת פילד גול 4 שניות לסיום!
זכייה שנייה בשלוש שנים לפטריוטס.
טום בראדי, הקווטר באק של פטריוטס (בתמונה למעלה) זכה בתואר האם וי פי.

חגיגות הניצחון:

בעיטת הנצחון: