ארכיון הנחיות לכתיבה נכונה ::

ברצלונה

(barcavram) #61

כשאתה כותב: אופס, זאת כל התגובה! אתה לא מתכוון שהתגובה קצרה, כניראה שהבעיה היא לא שלי…
נ.ב. יש לך גם מה להגיד על התגובה הזאת?

(שי) #62

רם, במקום להתנגח עם הראש בקיר, תנסה לאמץ את המשפט: ממוריי ומלמדיי השכלתי, ותאמץ את דרך הכתיבה של מרבית הפורום.

• רמז.

עם זה לא מילת תנאי.

(שי) #63

אם יש פה כמה שתוהים מדוע ההודעות שלהם נמחקות בקצב מסחרר, תקראו שוב.

משתמשים שיתעלמו, יקבלו BAN חביב לתקופה לא מוגבלת.

(Corwin) #64

עוד משהו שאותי אישית משגע. בתגובה הבאה (חלק מתוך תגובה):

החוסר יציבות של ההרכב משווע

יש לומר חוסר היציבות ולא החוסר יציבות. אני יודע שלרוב האנשים זה לא נראה משהו כל כך קריטי, אבל סורי, אותי זה משגע, חוסר ההתייחסות לסמיכות.

הערה קטנה - אני לא מעביר ביקורת על האדם הספציפי שכתב תגובה זו, כי בסהכ הוא כותב טוב מאוד. אבל זו שגיאה שחוזרת אצל המון כותבים ופשוט התגובה שלו העלתה לי את זה בזיכרון.

(#4) #65

זנגביל, לדעתי כשהמושג חוסר יציבות הופך לביטוי שמיש יותר ויותר, ובעיקר בעולם הספורט, ניתן לפעמים להתייחס אליו כאל מילה אחת.
כשמישהו הזה אמר החוסר יציבות כמו שציטטת, הוא יותר התכוון ל- החוסר יציבות.

אני לא יודע אם הבנת את כוונתי, אבל הביטוי חוזר וחוזר על עצמו והופך להיות יותר קל להתייחס אליו כאל מילה אחת.

בעיקרון אתה צודק, אבל לדעתי ניתן להבין למה אנשים אומרים את זה בצורה שציינת.

(Corwin) #66

זנגביל, לדעתי כשהמושג חוסר יציבות הופך לביטוי שמיש יותר ויותר, ובעיקר בעולם הספורט, ניתן לפעמים להתייחס אליו כאל מילה אחת.

בעברית אי אפשר להשתמש בו כמילה אחת, כי הוא שתי מילים. מה לעשות, לעברית יש חוקים וצריך לציית להם. כשאני רואה דבר כזה כתוב, לי זה בולט כמו כל שגיאת כתיב או הגייה לא נכונה. מה לעשות שעברית היא השפה האהובה עלי ואני מכיר את רזיה טוב מאוד…

כמו שכתבתי באמת רוב האנשים לא ממש שמים לב לזה וזה לא מפריע להם. עדיין זה לא אומר שנכון לכתוב כך.

(#4) #67

בעברית אי אפשר להשתמש בו כמילה אחת, כי הוא שתי מילים. מה לעשות, לעברית יש חוקים וצריך לציית להם. כשאני רואה דבר כזה כתוב, לי זה בולט כמו כל שגיאת כתיב או הגייה לא נכונה. מה לעשות שעברית היא השפה האהובה עלי ואני מכיר את רזיה טוב מאוד…

כמו שכתבתי באמת רוב האנשים לא ממש שמים לב לזה וזה לא מפריע להם. עדיין זה לא אומר שנכון לכתוב כך.

בוודאי, אני רק ניסיתי להסביר את הסיבה שבגללה אנשים לא שמים לב לזה, אבל ההערה שלך בהחלט באה במקום.

(Dos-Santos) #68

שאלה : מדוע שוב נמחקה ההודעה שלי ?
הפעם בת’רד של המנדרילים ,אחרי שסיכמתי את הדרבי שהיה ?
(מישהו חייב פה תשובות כי הניסוח היה בסדר גמור ,והדברים שכתבתי נכתבו אחרי שוב מילה במילה,ראו ברינדר)…

ראוי שתתיחסו…

(saviolagoal) #69

שאלה : מדוע שוב נמחקה ההודעה שלי ?
הפעם בת’רד של המנדרילים ,אחרי שסיכמתי את הדרבי שהיה ?
(מישהו חייב פה תשובות כי הניסוח היה בסדר גמור ,והדברים שכתבתי נכתבו אחרי שוב מילה במילה,ראו ברינדר)…

ראוי שתתיחסו…

כשתגובה נמחקת זה לרוב בצדק. מרבית התגובות שלך לא נוחות לקריאה מאחר שאינן מפוסקות כראוי, מבולבלות, ולפעמים לא רלוונטיות. אף אחד לא מעוניין בסיכום הדרבי של ריאל מדריד, ואם עליי להמר: הסיכום היה מלא בלגלוג ובדיחות דעת ולכן לא מהנה לקריאה. אם ברצונך להבין מדוע ההודעה שלך נמחקה עליך לעשות חשבון נפש עם עצמך ואולי תגיע לפתרון האמת.

נ.ב הודעות כגון מדוע נמחקה התגובה שלי מעולם לא הוסיפו כבוד לאיש ולכן רצוי שלא תאמץ זאת כהרגל.

(Octavian) #70

כשתגובה נמחקת זה לרוב בצדק. מרבית התגובות שלך לא נוחות לקריאה מאחר שאינן מפוסקות כראוי, מבולבלות, ולפעמים לא רלוונטיות. אף אחד לא מעוניין בסיכום הדרבי של ריאל מדריד, ואם עליי להמר: הסיכום היה מלא בלגלוג ובדיחות דעת ולכן לא מהנה לקריאה. אם ברצונך להבין מדוע ההודעה שלך נמחקה עליך לעשות חשבון נפש עם עצמך ואולי תגיע לפתרון האמת.

ואתה אפלטון שתקבע מהו הצדק? למה אתה חושב שאף אחד לא מעוניין בסיכום של הדרבי המנדרילי? זה מתאים תחת הכותרת רעל מדריד, ובדכ תגובותיו של דוס סנטוס (המתחזה :>) הן ענייניות וניכר שהוא לא ילד בן 12 שכותב רונלדיניו שולתתתתת11111111.
ובהמשך לכך:

נ.ב הודעות כגון מדוע נמחקה התגובה שלי מעולם לא הוסיפו כבוד לאיש ולכן רצוי שלא תאמץ זאת כהרגל.

דווקא נראה רעיון לא רע- אם מוחקים תגובה של מישהו, ובהנחה שלא עבר באופן בוטה על התקנון, להציג אותה כאן כציטוט ולהראות מה הבנאדם לא עשה בסדר. לא הכל שחור או לבן ויש תגובות שנמחקות בטיעונים קצת שנויים במחלוקת. נכון שפורום הוא דיקטטורה נאורה, אבל כדי ליצור אווירה שהאנשים הרציניים בינינו ירצו להיות בה, אני חשוב שראוי הסבר קטן על מה הבעיה בתגובה.

(Dos-Santos) #71

לSolitude

מרבית התגובות שלך לא נוחות לקריאה מאחר שאינן מפוסקות כראוי, מבולבלות, ולפעמים לא רלוונטיות.

אני לוקח אוויר וסופר עד שלוש לפני שאני מגיב לך…

מה זה הקטלוג הזה ?!
אתה עובר על כל ההודעות שלי ונותן להן ציון ?!
אני באמת לא מבין מאיפה אתה מרשה לעצמך להעליב בצורה שכאזת ?!

אני חושב שאני מתנסח כמו שצריך ואפילו מעל ומעבר,ביחס לשלל הודעות של אנשים בפורום.

בקשר להודעה האחרונה שנמחקה,
כל ההודעות שהתפרסמו אחריה עוברות בדיוק על אותם פרטים שאני כתבתי,
מדוע הן לא נמחקו ?!
ואל תביא לי תרוצים כמו פסיק שלא היה במקום לדעתך ?

זה ממש מעצבן לראות דבר שכזה,
ועוד יותר מעצבן לקבל ביקורת חסרת בסיס ועלובה כמו שכתבת…

חמוד,אם נראה לך שכבוד הוא מעוז חפצי אז אתה טועה בגדול, יותר מעניין אותי לשתף בדעותיי ולהוסיף פרטים חיוניים לפורום…
אני צופה בפורום כבר המון זמן ועפ מספר ההודעות שלי אתה יכול להסיק שאני כותב רק מתי שאני יכול לחדש משהו או להביע את דעתי כאשר יש מקום לדבר.
אני לא חושב שיש בזה כל רע.

לעומת זאת התנהגות כמו שלך פוגעת ורק מרחיקה אנשים מהפורום.

לצ’אבי (אשמח לדעת את שמך,אם אני לא טועה עידן ?,שמי טל),
בכל אופן תודה על התמיכה, אני באמת חושב שלא היה אפילו נקודת לגלוג מוגזמת אחת בהודעה שלי.
אני נתקל באין ספור הודעות ליגלוג כאלה ואחרות בפורום שזוכות לבמה.

(Octavian) #72

לצ’אבי (אשמח לדעת את שמך,אם אני לא טועה עידן ?,שמי טל),
בכל אופן תודה על התמיכה, אני באמת חושב שלא היה אפילו נקודת לגלוג מוגזמת אחת בהודעה שלי.
אני נתקל באין ספור הודעות ליגלוג כאלה ואחרות בפורום שזוכות לבמה.

לטל- כן, שמי עידן. נעים להכיר שוב

למנהלי הפורום- יש לי תחושה שלפעמים מפספסים פה. תגובות הולמות או גבוליות (ראיתי כמה כאלה, וגם כתבתי כמה כאלה- ואני לא ילד. אפילו קראתי את התקנון) נמחקות בלי הודעה או הצגת הטעות בדיון זה. לעומת זאת המון תגובות ילדותיות עם המוווון שגיאות כתיב (המון!) ובלי פואנטה בכלל, לא נמחקות. אם אתם ממש רוצים אני אשמח לתת דוגמאות, פשוט מפאת כבודם של אותם ילדים שהם בטח נחמדים, אבל כותבים בחסד הם לא (אולי יום אחד יהיו?), אני מעדיף לא לעשות זאת.

אני חושב שבתור מנהלי פורום, שרוצים לשמור על דיון ענייני וברמה גבוהה, חשוב שתזהו את המשתמשים שלכם, ובמידה ומשתמש המוגדר לפי דעתכם כרציני או מגיב לעניין, (שהיא מן הסתם צריכה להיות סובייקטיבית, אבל זה בסדר) טעה ונמחקה הודעתו, זהו המקום בדיוק -הנחיות לכתיבה נכונה, כדי להציג את הטעות, כדי שלא תחזור שנית, וגם כדי שלא ירגיש שנמחקות לו ההודעות סתם כך.

תודה,
עידן

(shayg) #73

בהקשר לתגובה מעלי של Xavi Hernandez.

יישר כח Xavi.
כל מילה בסלע!

(שי) #74

מעניין לי את העכוז הסיכום של הדרבי המנדרילי. הדיון של רעל מדריד, כפי שנכתב בראשיתו - נועד לשפוך ארס בעיקר ופה ושם לדבר על דברים אחרים. לא לסיקור יריבתנו השנואה.

אני חושב שאני מתנסח כמו שצריך ואפילו מעל ומעבר,ביחס לשלל הודעות של אנשים בפורום.

אתה רושם בסדר גמור, אבל לא מעל ומעבר.

אתה רושם חמשירים, יורד שורה אחרי פסיק וגם לא מקפיד על רווח אחרי הפסיק המדובר. אני אישית, ברגע שרואה חמשירים - או שאני מדלג, או שאני מפעיל את המחק.

(Dos-Santos) #75

לשי,
אולי לא מעניין אותך הדרבי המנדרילי, אבל אתה זה לא כל הפורום, עם כל הכבוד…
עובדה, כל חמשת ההודעות שהתפרסמו בת’רד המנדרילי מסכמות את הדרבי ומביאות ממנו אירועים שהוזכרו בהודעה שלי.

אך אם בכל זאת רוצה אתה להביא לידי ביטוי את הכוח שלך בפורום מולנו, אז מחק את כל ההודעות בת’רד שמסכמות את הדרבי.

(שי) #76

ילד,

אם היה לי זמן להיות פה גם גננת…

(Dos-Santos) #77

::slight_smile: ראוי שתענה תשובה לעיניין.מה הקשר בכלל למה שכתבתי ?

עזוב מתחיל לשעממם אותי ההטבתאויות של כל הכחמים פה למינהם, שחושבים שהם המציאו את הפורום ואת ברסה עצמה, ושמלבד דעתם הכל מושווה לקליפת השום.
בכל אופן לא תצליח לשכנע אותי (בטח שלא עם התבטאות ילדותית כמו שהצגת) שההודעה שלי לא הייתה ראוייה להתפרסם, מכיוון שלא תצליח להביא טיעון אחד מוצדק לכך שנמחקה.
אנחנו יכולים להתווכח כמה שתרצה כי כל עוד אותן הודעות שנוגעות באירועי הדרבי עדיין קיימות בת’רד - גם להודעה שלי יש שם מקום (ואפילו מקום מכובד).

(שי) #78

אולי תנסה להבין במקום לחבוט את הראש שלך בקיר כל הזמן?

אם היה לי זמן להיות גננת, הייתי דואג למחוק את כל ההודעות הלא קשורות בדיון המנדרילי. מי שמחק לך את ההודעה הוא לא אני, אלא מנהל אחר, שלא היה פה בזמן שהדיון הזה המשיך להתדרדר.

(Octavian) #79

אולי תנסה להבין במקום לחבוט את הראש שלך בקיר כל הזמן?

אם היה לי זמן להיות גננת, הייתי דואג למחוק את כל ההודעות הלא קשורות בדיון המנדרילי. מי שמחק לך את ההודעה הוא לא אני, אלא מנהל אחר, שלא היה פה בזמן שהדיון הזה המשיך להתדרדר.

ואם היה לך זמן, אז היית גננת? לא כולם פה ילדים, ויש אנשים שרושמים דברי טעם. ההערה שלי היתה לגבי אותם אנשים האלה, שקרה והם סרחו נאמר, ונמחקה הודעתם. כל כך נורא מדי פעם לשים את ההודעה ולהסביר מה לא בסדר? בשביל זה יש מנהלי פורום (כמו שאתה אומר, הפורום לא מונח כולו על גבך).

אני יכול להבין אותך ואת ההתעסקות הבלתי פוסקת בתגובות מוזרות, הזויות ומנוסחות רע (שלא לדבר על שגיעוט קטיב) שניתנות כאן לפרקים. אבל זה לא אומר ששאר חברי הפורום צריכים להרגיש לא רצויים ולקרוא שאתה מרגיש כמו גננת רק כי הם סיקרו או לא סיקרו את הדרבי (אגב, לא מדובר בסקירה, אלא בהערה על המשחק ועל היכולת של רעל, כך ממה שאני קראתי). מי שלא יכול להתעלות לרמת כתיבה והבנה, ראוי לBAN, וככה תחסוך לך ולאחרים עצבים מיותרים על תגובות מוזרות. סהכ אתם עושים עבודה טובה, באמת.

(שי) #80

סתם לידיעה,

מנהלי הפורומים מחוייבים לשלוח הודעה פרטית למשתמש מדוע הודעתו נמחקה. מיותר לציין שאם הוא סרח פעם נוספת, אין טעם להסביר לו והודעותיו תמחקנה.