טניס עולמי :: סטיבנס זוכה באליפות ארה"ב הפתוחה!

(marcelo.12) #4896

סתם לידע כללי נדאל שיחק שנים עם כאבי ברקים עד שהרופאים אמרו לו שהוא חייב טיפול ואם לא הוא לא יכל ללכת בעתיד.
פדרר סבל ממחלת הנשיקה במהלך הAUSTRILIA OPEN ב2008 וזה לא הפריע לו להגיע לחצי הגמר.
ואף אחד לא חשד שהם סובלים ממשהו.

(Paul Heyman) #4897

הגדול בכל הזמנים! המייג’ור ה-19 בקריירה, פעם שמינית בווימבלדון!

הדרך של פדרר לתואר הזאת היא דרך שאין מה לזלזל בה בכלל.

להעיף בשלוש מערכות זה אולי נראה פשוט אבל לעשות את זה בממלכתיות שבה פדרר עשה את זה זה פשוט יכולת משחק לא מהעולם הזה.

בואו ניזכר שהוא העיף את מישה זברב בסיבוב השלישי, את גריגור דימיטרוב בשמינית, את ראוניץ’ ברבע ואת ברדיך בחצי. זאת דרך מרשימה מאוד, ואין שום דבר גורע מהעובדה שהוא זוכה פה בלי לפגוש את נדאל, מארי או דיוקוביץ’. כי פדרר אחראי רק על עצמו - ומשהו אומר לי שגם אותם הוא היה מצליח לעבור בשלב הזה.

לצ’יליץ’ - אם עוד לא ברור מכל ההודעות פה בשעתיים האחרונות, רק כבוד עצום, הוא עוד יזכה בעוד מייג’ור בעתיד.

אבל זה הרגע של פדרר - הטוב בכל הזמנים.

מי היה מאמין שיהיו לו שני תארי גראנדסלאם בתקופה הזו של השנה כשהיד עוד נטויה.
מדהים.
הלאה לעשרים!

(marcelo.12) #4899

“אתם יודעים מי עכשיו הכי שמח בארץ על הזכייה של פדרר” ? שואל הגאון שלמה צורף ועד שהוא עונה כולם כבר בלחץ ! אולי ביבי ,אולי ריבלין ייתקשר לברך, אולי ליברמן שחקן טניס בעצמו ? מה פתאום " נאור ציון" !!! וואו לא הייתי מאמין שנאור ציון בכלל מתפנה לצפות בפדרר! מדהים ! ערוץ הספורט מזלזל באינטיליגנציה של הצופים שלו כאשר למעמד ולאירוע כזה הוא מביא שדרי ופרשני זבל. וצורף גם סוף כל סוף קובע שפדרר הוא הספורטאי הגדול בהסטוריה . פדרר כששמע את זה הזיל דמעה מרוב התרגשות. צורף אמר אז בוודאי זה נכון סופי וחלוט."
התגובה נלקחה מוואלה וקרעה אותי מצחוק :sweat_smile:.

#ציון_3

(Colombian Cowboy) #4900

עברו יומיים בסך הכל מאז שפדרר האגדי לקח את המייג’ור ה19 שלו, ואני מוכרח לדבר על שינוי משמעותי במשחק של פדרר.

פדרר מעבר למשחק ההתקפי המיוחד שלו, ובפרט לבקהאנד העוצמתי המפורסם שלו, תמיד ידע לעשות הגנה גם. כך הוא התחיל בשנותיו הראשונות עם הגנה לא רעה בכלל. בתקופה שבין 2013 ל2016 הוא שינה כיוון כשרצה משחקים קצרים ונקודות קצרות, והיה תוקף את הרשת אחרי הסרב. אך עלייה וקוץ בה - הסרבים שלו הראשונים לא היו נכנסים באחוזים טובים והסרבים השניים היו מתנות לריטרן של היריב. בשנה האחרונה הוא שיפר בפער את הסרב הראשוני שלו, לא פצצות של ראוניץ, דל פוטרו או ציליץ, אבל סופר מדויקים. הרבה זמן לא ראיתי שחקן טניס מכניס סרב כל כך אכזרי ברמת הדיוק. וזו שיטה חדשה (ישנה) לקצר את הנקודות.

אלוף!

(Paul Heyman) #4901

יותר מאשר שיפר, אני חושב שזה הרבה חוזר לאותם שישה חודשים שבהם הוא לא שיחק ונתן סוף סוף לגוף שלו לנוח.

הרי הבעיה הכי גדולה שלו לפני המנוחה הייתה ריבוי כאבים ומיני פציעות בגב, הוא לא הסתיר זאת ודיבר על כמה הגב הציק לו… כמו למשל בחצי גמר שנה שעברה מול ראוניץ’ שבו הוא הודה אחרי המשחק שלקראת סיום המערכה השלישית הוא פשוט היה בכאבי תופת בגב והוא יצא לחלוטין מריכוז בגלל זה.

עכשיו, בוודאי ובוודאי שבעיות גב ישפיעו על איכות הסרב.

לא חושב שהוא למד משהו חדש בשנה הזאת, אבל הוא משחק בצורה חופשית לחלוטין זה נראה עם מצב הגוף שלו והוא פשוט מרגיש סופר ביטחון מהתוצאות שהוא מציג - וזה שילוב קטלני, ועוד תשלב את זה עם הידיים בין הטובות ביותר בהיסטוריה ורוח לחימה וספורטיביות כמו של פדרר - והנה אתה מקבל את רוג’ר פדרר 2017.

איכשהו זה פוספס פה קצת, אבל נובאק דג’וקוביץ’ הודיע על פרישה משארית 2017.

(marcelo.12) #4903

זה לא פוספס הוא פשוט לא הגיע לעונה.
שינוח ויחזור חזק יותר.
קצת חבל שבעונת הקאמבק של פדרר ונאדל מארי ונובק פצועים.
הגיע הזמן בטניס שיתנו לשחקנים יותר מנוחה שיאפשרו להם לשחק טורניר אחד בחודש.
טניס זה הספורט היחידי שמשוחק כל השנה ומסביב העולם ואפילו בפגרות צריך לשמור על כושר שיא.
אני בעד לדחוף את אוסטרליה אופן לסוף השנה ולוותר על תואר המסטרס של לונדון שיתנו לו לפתוח את השנה מבחנתי תואר מיותר.
ככה השחקנים יוכלו לנוח בינואר ולאט לאט להיכנס לכושר לקראת המייג’רס
ואולי להרחיק את רולאן גרוס ווימבלדון האחת מהשניה אבל זה כמעט בלתי אפשרי בגלל מזג האוויר.
ולוותר כבר על פורמט גביע הדיוויס שישחקו אותו פעם ב3-4 שנים כמו מונדיאל הרי זה מעניין רק את המדינות שמגיעות לגמר.

(Paul Heyman) #4904

יש אכן קצת נימנום בענף כרגע,

לא בכמות הטורנירים שממשיכים לרוץ חופשי. אבל אף אחד מהבכירים אפילו לא חזר להתחרות בסבב מאז ווימבלדון.

הם כולם לוקחים מנוחה לקראת החצי השני של העונה.

הסיפור של דיוקוביץ’ לא מפתיע אותי בכלל, ואני חושב שאפילו “הצעתי” לו לעשות בדיוק את מה שהוא עשה באיזה הודעה פה.

הוא חייב את המנוחה הזאת ולסדר את הגוף שלו. יותר מדי פציעות, פרידות ממאמנים וצוותים וכו’ - פשוט יותר מדי הפרעות לעונה הזאת.

הוא רק ירוויח מהמנוחה הזה. אני ברצינות “ממליץ” גם למארי לעשות את אותו הדבר.

(Paul Heyman) #4905

הפציעות ממשיכות:

אנדי מארי פרש מטורניר Rogers Cup עם פציעה במותן.

סטאן וואורינקה פרש משארית העונה אחרי שעבר ניתוח בברך ויחזור רק ב-2018.

נשארנו עם פדרר, נדאל וכל השאר לסלאם האחרון של השנה.

(סארי) #4906

אז מה היה לנו השבוע בטניס? זברב זוכה ב rogers cup אחרי ניצחון על פדרר בגמר,נדאל מודח מול ילד בן 18 עם פוטנציאל אדיר,פדרר פורש מסינסינטי מה שייתן לרפא את המקום הראשון בעולם גם אם הוא יודח בסיבוב הראשון, מעניין לא?

(Paul Heyman) #4907

אז זהו, נדאל יחזור למקום הראשון בדירוג בצורה קצת מוזרה, אחרי שהודח יחסית מוקדם בווימבלדון ועף בסיבוב הראשון במונטריאול.

אבל השיטה של הניקוד לא עובדת על מומנטום מידי, אלא השגים של שנה שלמה בהשוואה בכל רגע נתון, אז שיהיה.

פדרר לא שיחק מעולה במונטריאול, אולי הפציעונת בגב גם הפריעה לפני הגמר אבל בגמר זה כבר היה ממש ממש ברור. הוא לא זז טוב והתקשה לייצר זוויות ועוצמה מספקת כדי להתמודד עם הכישרון האדיר של אלכסנדר זברב שזכה בטורניר.

אני לא אהיה מופתע אם פדרר יקח יותר מרק את טורניר סינסינטי הפסקה. מול עיניו עומד ה-US OPEN ולא טורנירי “הכנה” (עבורו).

אגב, מאריה שאראפובה שעדיין מחלימה מפציעה, קיבלה בשמחה את ההכרזה היום שהיא קיבלה כרטיס חופשי לטורניר ה-US OPEN.

(Paul Heyman) #4908

אני לא חושב שאני זוכר אי פעם מצב בעולם הטניס כמו עכשיו.

דיוקוביץ’: פצוע וגמר את העונה
מארי: פצוע
וואורינקה: פצוע וגמר את העונה
פדרר: פצוע
ראוניץ’: פצוע ויחמיץ את ה-US
נדאל: מפסיד בסיבובים הראשונים של כל הטורנירים האחרונים
אזארנקה: פרשה מה-US בגלל קרב משמורת על הילד שלה
סטאסור: פצועה ופרשה מה-US
שאראפובה: פצועה, אולי תחמיץ את ה-US
נישיקורי: פצוע וגמר את העונה
בשז’ינסקי: פצועה ותחמיץ את ה-US

זה באמת מדהים…

עריכה אחרי כמה ימים: אנדי מארי מודיע שהוא פורש מה-US OPEN בגין פציעה באגן (אותה הפציעה שמפריעה לו מתחילת השנה). אני חושב שהבריטי הולך לחזור אך ורק בעונה הבאה. איזה עונה ביזארית ממש.

(סארי) #4909

זה אומר שיש צד בהגרלה שהוא פשוט פתוח לגמרי בטורניר הזה, בצד אחר אמורים רפא ופדרר להיפגש בחצי הגמר ובצד השני הדרך פנויה לכל מי שרוצה, יהיה מעניין לדעתי.
אני לא יודע כמה פדרר באמת כשיר לטורניר הזה.

(Paul Heyman) #4910

פדרר מאוד שומר על עצמו, הוא שיחק טורניר וחצי אחרי ווימבלדון ואז אמר שיש לו כאבים בגב והוא מאז נח.

ונראה לי שמבחינתו המטרה היחידה שנשארה לו בעונה הזאת היא ה-US, לכן הוא לא שיחק כמעט בין ווימבלדון לעכשיו וסביר להניח שהוא אומר לעצמו שהוא גם לא ישחק יותר מדי אחרי הסלאם האחרון של השנה, לפחות עד לעונה הבאה.

במצב העניינים של העונה הזאת ואיך שסדרי הכוח בסלאמים נראים על המגרש מתחילת השנה, פדרר הוא הפייבוריט ביג טיים.

אבל בואנה אם זה יקרה, זה אומר 20 תארי גראנד סלאם. זה פשוט מטורף.

(Paul Heyman) #4911

אגב, בשקט בשקט אליפות ארה"ב הפתוחה מתחילה היום!

הנה כמה משחקים מעניינים שיש לנו בסיבוב הראשון היום:

• מאריה שאראפובה - סימונה האלפ
  • דודי סלע - כריסטופר יובנקס
  • טומיץ’ - מולר
  • מוניקה פואיג - לוצ’יץ’ ברוני
  • קביטובה - יאנקוביץ’
  • ווטסון - קורנט

הנה נקווה לטורניר מהנה וכיפי (למרות כל הפציעות)!

(סארי) #4912

יש גם את האלפ שראפובה הלילה לא?

עריכה: נוסף.

(Paul Heyman) #4914

מה שהולך במשחק בין פדרר ליוז’ני כרגע זה אחד המשחקים הביזארים שראיתי מזה זמן מה…

לחזור למשחק אחרי פיגור, זה עניין סטנדרטי וקיים. אבל לעשות את זה תוך כדי שימוש מינמלי באנרגיה, זה אני לא חושב שאי פעם ראיתי ופדרר מצליח בזה כרגע…

הפרשן של יורוספורט לקח את זה לצד החינוכי ואומר לשחקנים צעירים שילמדו שתמיד צריך להישאר במשחק גם אם אתם סובלים, כי מי יודע - אולי גם הצד השני סובל וזה רק מי יצליח לצאת מזה בסופו של דבר.

(סארי) #4915

אחרי שני סיבובים(רק נדאל עדיין לא שיחק בשלב השני) אני יכול להגיד שזה הטורניר הפתוח ביותר שאני זוכר בעידן המודרני גם בגברים וגם בנשים, אני לא רואה אף טניסאי כזה דומיננטי שאני יכול להגיד הנה הוא פייבוריט ברור, פדרר בשני המשחקים נראה רע ועדיין לא בריא לגמרי לדעתי, זה שהוא ניצח את שניהם מראה כמה גדול הוא.
נדאל במערכה הראשונה נגד ליוביץ היה פשוט גרוע,אין לי מושג איך הוא ניצח את המערכה הזו, הבק האנד שלו פשוט קרס כל פעם מחדש והוא חזר 3 שנים אחורה, מקווה שהלילה הוא ישתפר.
זברב הודח, תים לא אחד שאפשר לסמוך עליו, אולי ביבי פדרר יעשה את זה?
עריכה; גם הוא בחוץ הודח על ידי רובלב הרוסי.

(Paul Heyman) #4916

קוקו ואנדוויי זה שחקנית שפשוט תענוג לראות אותה משחק כשהיא מרגישה בנוח.

הפרשן של יורוספורט סיפר בהתחלה שבשיחה עם המאמן שלה, הוא אמר שהם לא עובדים על התאמות ליריבים כי כשהיא משחקת את המשחק שלה, אף אחד לא יכול לעצור אותה. ואפשר קצת להטיל בזה ספק, כי היא לא בדיוק אחת הגדולות בעולם כרגע, אבל כשאתה רואה אותה משחקת ואתה מבין מה היא מסוגלת להוציא מעצמה - פתאום המילים של המאמן שלה דווקא מאוד הגיוניות.

והדבר הטוב זה שהיא נמצאת במגמת שיפור כל שנה, אם היא תצליח לפרוץ לטופ ולהישאר שם, עולם הטניס ירוויח לא רק טיפוס ענקי (רק תראו את אחד הראיונות שלה אחרי משחקים) אלא שחקנית שפשוט כיף טהור לראות משחקת.

ברצינות - תעזבו את נבחרות ישראל למיניהם, לכו לראות את הסיום של וואנדווי מול ראדוונסקה. הסיפור במגרש הזה פשוט לא נורמלי: קוקו וואנדווי האמוציונלית, מטיחה מחבטים, מעיפה כדורים ומקללת את עצמה אחרי כל טעות שלה; ומולה ראדוונסקה הפולנייה הקרה והמחושבת שלא רואים שביב של רגש על הפנים שלה.

משחק שפשוט תענוג לראות.

בסופו של דבר, וואנדווי מנצחת בשלוש מערכות אחרי שלוש שעות של משחק, במה שמאטס וילאנדר כינה כרגע המשחק הטוב ביותר בטורניר הנשים עד כה - ואני מסכים איתו לחלוטין.

Nadal up next!