טניס עולמי :: סטיבנס זוכה באליפות ארה"ב הפתוחה!

(Paul Heyman) #4796

ההפסד הזה חושף עוד דרמה, שאישית אני לא מופתע לשמוע.

נובאק דיוקוביץ’ שוקל ברצינות הפסקה מטניס בגלל התבוסה הזאת, או פשוט אולי בגלל כל התקופה האחרונה.

עוד בסוף שנה שעברה נובאק התחיל לדבר במנטרה של “יש לי דברים יותר חשובים מטניס עכשיו”, “טניס זה לא הדבר הכי חשוב עכשיו” וכו’…

אני כמובן לא יודע מה עובר בחייו האישיים, וזה כמובן עיסקו ועיסקו בלבד - אבל משהו קרה שם שהוביל לעזיבה של בוריס בקר, ומשהו הוביל לפיטורים של כל שאר הצוות לפני חודש…

מה שאין ספק זה שדיוקוביץ’ נראה הכי גרוע שהוא נראה מזה הרבה מאוד שנים.

ואגב, סביטולינה והאלפ מספקות בינתיים משחק אדיר ברבע הגמר שלהן.

(סארי) #4797

האלפ חוזרת מפיגור 5:2 לניצחון בשובר שיוויון במערכה השנייה, פשוט מדהים. כשראיתי את התותאה על 5:2 סגרתי את המחשב והתחלתי ללמוד, פתחתי את המחשב שוב ואני רואה 6:5 להאלפ, משחק לא רע מתפתח שם.
מה זה הקטע הזה של להפסיד על ה 0 צערכה אחרונה? לאיפה הלכה סביטולינה?

(Paul Heyman) #4798

בזמן שמארי נלחם עם נישיקורי, וואורינקה כבר סוגר בעצם עניין עם מארין צ’יליץ’. 6:3 6:3 ועוד שנייה יסיים עם 6:1…

נישיקורי זה באמת השחקן המתסכל ביותר שאי פעם ראיתי. אני לא יכול לתאר לעצמי איך זה להיות אוהד או מאמן בצוות של נישיקורי, אני חושב שהייתי מתחרפן.

(סארי) #4799

למרות שואורינקה נראה נהדר אני רוצה לסייג משהו, הוא לא שיחק מול יריב כל כך חזק עד עכשיו בטורניר, דמיטרוב חביב כזה אבל זה לא זה, פוניני ומונפיס אלה שני שחקנים עם אחלה נטייה להרס עצמי אחרי מערכה אחת,וצ’יליץ וחימר לא כל כך הולכים יד ביד, הוא משחק נהדר זה נכון, אבל עדיין אני לא הייתי שם את הכסף עליו במגרש חימר.

(Paul Heyman) #4800

אפשר להגיד אותו הדבר על נדאל, דיוקוביץ’ ומארי עד להיום(נדאל אפשר גם להגיד על היום)…
במיוחד על נדאל - שיש לו מסלול כמעט טיולי עד לסוף סוף משחק אמיתי רק בחצי הגמר מול ט’יים.

מונפיס ופוניני זה הרבה יותר מסובך ממה שהמדורגים הבכירים האחרים נאלצו להתמודד, למרות שבשלב רבע הגמר אפשר להגיד בהוגנות שגם נישיקורי ובמיוחד ט’יים אלו הגרלות הרבה יותר קשות מצ’יליץ’ הנחמד.

(סארי) #4801

אכן המסלול של נדאל היה קל חוץ מבאוסטיטה אגוט שנדאל גרם לזה להיראות מאוד אבל מאוד קל, אבל נדאל על חימר זה נדאל,כולנו יודעים מה הוא שווה וראינו את זה בטורנירי ההכנה.
מארי חלש מאוד, היריבים שלו גם או היו נחמדים כאלה או כאלה שהתפרקו בקלות, הוא משחק נחמד וכולי אבל אני לא רואה אותו עובר את השלב הבא.
אני יוצא קצת מאוכזב מרבעי הגמר, ציפיתי ליותר האמת, חוץ מהמשחק של האלף הכל הלך קל מדי.

(Paul Heyman) #4802

משחק מעולה של בז’שינסקי מול אוסטאפנקו שבסופו של דבר זאת הלטבית בת ה-19! (שוב פעם, מדהים כמה היא צעירה), שחקנית שנכנסה לטורניר הזה כשהיא לא מדורגת אפילו!, מנצחת בשלוש מערכות את השוויצריית ותשחק כעת בגמר מול המנצחת בין האלפ לפלישקובה.

אגב, עידכון בנוגע לדירוג אצל הנשים. אם פלישקובה מנצחת היום את האלפ ועולה לגמר, היא מבטיחה את מקומה בדירוג מס. 1 בעולם, מצד שני - סימונה האלפ, אם היא תזכה בטורניר כולו, אז זאת תהיה הרומנייה שעולה לדירוג מס. 1 בעולם.

עכשיו אגב אני מגלה שהיום זה היום הולדת ה-20 של אוסטאפנקו… אחלה מתנה היא אירגנה לעצמה :slight_smile:

(Paul Heyman) #4803

משחק פנטסטי של האלפ מול פלישקובה שמסתיים עם ניצחון של הרומנייה שקובע את הגמר: האלפ מול אוסטאפנקו.

בחיים לא הייתי מנחש לפני הטורניר שפלישקובה תגיע לחצי הגמר, כי היא לא אמורה להיות כל כך טובה על החימר אבל זה היה מדהים לראות איזה פאקינג ווינרים היא הוציא ממצבים שאין לה שום זכות להוציא כאלו ווינרים מהם. והאלפ… בשידור קראו לה “דינמו קטן על המגרש” וזה תיאור מעולה, כי כיסוי המגרש שלה היה פשוט פסיכי.

גמר מרענן להחריד הולך להיות לנו ובכלל הטורניר של הנשים סיפק חצאי גמר מעולים - עכשיו תור הגברים מחר ואיזה משחקים מחר…

וואורינקה מול מארי
נדאל מול ט’יים

(סארי) #4804

חצאי הגמר של הנשים הבטיחו הרבה וגם קיימו, היה כיף חתפות במשחק בין האלפ לפלישיקובה, לשתיהן היו נקודות פשוט מדהימות, האלפ כל כך מהירה שהיא מגיעה לכדורים שפשוט אי אפשר להגיע אליהן, אין ספק שהיא העלתה את הרמה שלה בזמן האחרון.
את אוסטאפנקו מצד שני אני בכלל לא מכיר, יהיה מעניין לראות איך בת 20!! תתמודד בגמר הגראנד סלאם הראשון שלה, יהיה מעניין.
נעבור לגברים, ואורינקה מול מארי, אני חושב שואורינקה יעלה לגמר אחרי משחק לא כל כך מסובך, מארי בכיין מדי וחלש מדי.
נדאל מול ת’ים, הרגש אומר לי שהמנצח במשחק הזה ירים גם את הגביע בגמר, מי ינצח? אין לי מושג האמת, נדאל נראה בכושר נפלא ודרס את כל מה שזז, מצד שני מגיע האוסטרי הנפלא שמי שצפה בו לאחרונה יודע למה הוא מסוגל, קרב מעניין יהיה לנו.

(סארי) #4805

איך אני פשוט שונא את השחקן הזה, מארי פשוט מגעיל אותי.

מחזק.

אני גם אוסיף שאני שונא את דג’וקוביץ’, ובמידה וואורינקה ינצח את מארי, נובאק ירד למקום הרביעי בעולם.
כאילו לא היו מספיק סיבות להיות בעד ואורינקה במשחק הזה.

(Paul Heyman) #4807

שנאה או לא שנאה, אבל אנדי מארי משחק פשוט לא יאומן היום.

מה שעוד יותר לא יאומן זה איך וואורינקה ממשיך להיות שווה לו.

איזה משחק פנומינלי.

הראו קודם את הנתונים של ואורינקה.

70 ווינרים אל מול 70 טעויות לא מחוייבות.
מספר את כל הסיפור בערך.

(סארי) #4809

מארי התחיל להתעייף וזה כבר ברור לעיין, ואורינקה לעומתו נראה צעיר יותר, תוקף יותר וחזק יותר, איזה משחק נהדר.

(Paul Heyman) #4810

דבר ראשון מארי.

מארי הוא שחקן כל כך אינטליגנטי. הרוב המוחלט של השחקנים (אפילו בטופ) לא מסוגלים לשנות את דרך המשחק שלהם אפילו פעם אחת במהלך התמודדות, מארי לעומט זאת יכול וגם משנה את הדרך המשחק שלו לפעמים פעמיים ושלוש וכו’. הוא כל הזמן מתאים את עצמו לאיך היריב שלנו משחק באותו הרגע, ואני כמובן מתכוון מתאים את עצמו הגנתית - הוא משאיר את מלכת הטעיות ליריבים שלו.

האם זה הטניס השובה לב ביותר לעין? לא. ולכן למארי יש הרבה פחות אוהדים מהפורנד של נדאל או הבקאנד של וואורינקה. וכן הוא מרבה לדבר עם עצמו, אבל הודאה אישית - גם אני מדבר עם עצמי (לרוב מקלל) על מגרש הטניס הרבה; אז לי זה אישית לא מוזר או מפריע יותר מדי. בנוסף מכל העדויות, מארי נחשב לבין האנשים הנחמדים ביותר בסבב - פשוט בהקשר לשיחה שהייתה פה מוקדם יותר.

עכשיו וואורינקה.

זה מדהים כמה שחקן שזכה ב-3 מייג’ורים בחייו, עדיין סטאן וואורינקה טס לרוב מתחת לרדאר בכל מה שקשור לפייבוריטיות לזכייה נוספת. זה קשור חלקית לחולשה וחוסר האכפתיות שלו מכמעט כל טורניר אחר מלבד המייג’ורים, ושנית למנטליות הבעייתית שלו. עכשיו, אני תמיד כותב על כמה זה מסוכן לשחקנים אחרים אם וואורינקה נכנס לזון.

וצריך להסביר שכשוואורינקה נכנס לזון זה לא אומר שהוא הולך לנצח טורניר בלי להפיל אף מערכה, כי זה פשוט לא וואורינקה. סטאן בזון זה שחקן שאף פעם לא מתרסק, הוא יכול להיות חלש יותר בחלקים מהמשחק אבל הוא תמיד מוצא את הדרך שלו בחזרה (עם העוצמה וכוח האש המדהימים שלו) וזה תמיד מסתיים עם וואורינקה מצביע עם האבצע לכיוון הראש וניצחון שלו.

שורה תחתונה של המשחק המדהים! הזה היא זאת:

מארי שיחק את משחק החימר הטוב ביותר של חייו היום, וסטאן וואורינקה (עם האף האדום שלו, העוצמות הבלתי רגילות שלו, הבקאנד הטוב ביותר בסבב והאצבע לכיוון הראש) ניצח אותו.

(סארי) #4811

זה הגמר הרביעי של ואורינקה בטורניר גרנדל סלאם, את שלושת הראשונים הוא ניצח.
שתי המערכות האחרונות שלו היו פשוט מדהימות, מארי פשוט לא ידע מה לעשות מול הבאקהאנד של ואורינקה, כמות הווינרים שהוא סיפק פשוט אדירה, וכל ווינר היה יותר יפה מזה שלפניו.
השאלה שנשאלת עכשיו היא כמה המשחק הזה יכול חהשפיע עליו בגמר, הוא נתן את כל כולו במשחק הזה, האם העייפות תשפיע.

נדאל פשוט ברמה אחרת.

(סארי) #4813

אני שואל את עצמי, ת’ים כל כך חלש או נדאל כל כך טוב? אני באמת כבר לא מבין, מגיע לגמר בלי לשמוט מערכה, הפסיד בכל הטורניר 29 משחקונים, מנצח מערכה בבייגל בחצי הגמר!! פשוט מדהים, גמר אדיר אנחנו נקבל זה בטוח.
מילה לגבי ת’ים, הוא שחקן נהדר, אבל הוא חייב להתחזק מנטלית, כל פעם שהוא משיג ניצחון על שחקן גדול במשחק שאחריו הוא מתפרק.

(Paul Heyman) #4814

ט’יים פשוט לא יודע איך לשחק חצי גמר רולאן גארוס.

הוא לא שיחק אתמול את נדאל, הוא שיחק את עצמו וחיסל לעצמו כל סיכוי להפתעה.

הוא שיחק כל כך בצורה לא אינטליגנטית, כיאילו שיש שחקן בעולם שמסוגל להעיף את נדאל מהמגרש רק עם כוח. נדאל אוכל שחקנים כאלו לארוחת בוקר.

ט’יים חייב ללמוד חוכמה טקטית מהטורניר הזה ובתקווה הוא אכן יעשה את זה, בנוסף אני אומר את זה כבר עכשיו - אם ט’יים ימשיך לשחק באותה הצורה, הוא פשוט הולך להיעלם בעוד כמה שנים בעקבות ריבוי פציעות. אי אפשר לשחק בסגנון שהוא משחק ולא לפרק לעצמך את הגוף.

עכשיו בהקשר לגמר, וואורינקה הוא הגרסה המשודרגת והאינטליגנטית של ט’יים. שחקן שיש לו עוצמה אבל משתמש בה בדיוק מתי שהוא צריך אותה, שחקן שלא יפחד מלהיכנס לראלי ארוך עם נדאל והכי חשוב - שחקן עם בקאנד באלפי מונים יותר יציב וטוב מאשר של ט’יים. זה הולך להיות משחק גמר מהחלומות.

אצל הנשים כרגע, אוסטאפנקו משלמת את שכר הלימוד שהאלפ כבר שילמה ב-2014 ו-2015. האלפ פשוט סלע שלא יאומן - 3 טעיות בלבד עד עכשיו, מדהים!

מצד שני… הדברים שיוצאים לילדה הזאת מהמחבט…

(סארי) #4815

מזמן לא ראיתי סרב כל כך גרוע כמו של האלפ…
המזל עם אוסטפנקו, הנקודה שהיא השיגה עכשיו יכולה להכריע את ההתמודדות.