טניס עולמי :: סטיבנס זוכה באליפות ארה"ב הפתוחה!

(Paul Heyman) #4776

קצת פיספסתי את המשחקים אתמול… כי מה לעשות שיש עבודה :slight_smile:

אבל פאק, מה שנדאל כרגע עשה לבאסילשווילי זה … חבל להשתמש במילה הזאת אבל באמת שזה היה פשוט מביך. להפסיד 6:0 6:1 6:0 זה לא דבר שקל להתמודד איתו אפילו שכביכול שהגיאורגי הגיע לסיבוב שלישי, שזה מאוד יפה עבורו - אבל להפסיד בצורה הזאת זה… מעפיל על כל דבר חיובי שבלהגיע לסיבוב שלישי.

זה גם לא שאני מאשים את נדאל. נדאל הוא ספורטאי תחרותי מלידה, וזה לא באופי של הספורט המדהים הזה - לרחם על היריב. זה פשוט לא קיים. אם אתה משחק ברמה של בייגל - אתה משיג את הבייגל, אחרת לך לחפש מקצוע אחר; ככה זה טניס. פשוט באסילשווילי יצטרך לדעת להתמודד עם התוצאה הזאת בצורה מאוד חזקה - ולצאת מפה ולא לתת לעצמו להתרסק.

אז מלבד זה, מה היה לנו… מארי הפיל מערכה אבל חזר עם הציפורניים כדי להעפיל שלב; לא נראה יציב מארי, קשה לי לראות אותו הולך עוד רחוק בטורניר הזה. וואורינקה מצד שני נראה מאוד מאוד יציב - עוד לא הצלחתי לראות משחק שלם שלו כי לא משדרים את המשחקים שלו ביורוספורט בינתיים. אז אני לא יכול לראות אם הוא נמצא בזון או פשוט הגרלה נוחה בינתיים אבל נדאל צריך להתחיל להיזהר ולראות מה סטאן עושה. כמו שאמרתי לפני הטורניר - הסכנה הכי גדולה לנדאל זה לא ט’יים או דיוקוביץ’ או מארי - זה וואורינקה בפוקוס.

אולי אין מלא תוצאות מפתיעות בינתיים ברולאן גארוס (שזה סבבה - כי זה אומר סיבובים מתקדמים מרתקים) אבל רגעים מרגשים…

חואן מרטין דל פוטרו ממשיך להראות שהוא מעבר לסתם ספורטאי כשבמשחק שלו מול אלמגרו במצב של 1:1 גם במערכות וגם במשחקונים, הברך של אלמאגרו קרסה והוא הבין שהוא סיים את הטורניר. הספרדי נפל והתחיל למרר בבכי, ודל פוטרו כמו שהוא פשוט עזב הכל וניגש רק לנחם את היריב שלו. רגע מדהים ואנושי.

רגע מרגש נוסף היה אחרי שג’ונסון האמריקאי אחרי שניצח בסיבוב השני (אביו נפטר בדיוק לפני הטורניר) פשוט נשבר בבכי מהתפרצות הרגשות.

גבירותיי ורבותיי - טניס.

(סארי) #4777

נדאל עד עכשיו נראה מדהים, משחק את המשחק שלו ברוגע ושלווה, כשהוא צריך להעלות רמה הוא מעלה וכשהוא רותה הןא מוריד קצת את הרגל מהדוושה, הוא פשוט בלבל שלו.
ואורינקה נראה טוב עד עכשיו, לא מדהים ולא בזון אבל הוא נראה חזק.
מארי חלש, פשוט צל של עצמו, גם מול יריבים חלשים הוא פשוט חלש.
דגוקוביץ עם הרבה עליות וירידות, הוא נשבר יותר מדי לטעמי, הוא משתפר בזמן האחרון אבל עדיין זה לא זה.

(Paul Heyman) #4778

מדהים מה שהולך עם רדוואנסקה כרגע…

שחקנית עם 90% ניצחנות במשחקונים שהיא מגישה בטורניר, מסיימת את ההפסד שלה (6:2 6:1) לאליז קורנט הצרפתייה המעולה עם 0% בשמירה על משחקוני הגשה.

הפולנייה הגישה 7 משחקונים במהלך ההתמודדות ונשברה בכל אחד ואחד מהם!

קורנט הצליחה לתזז את רדוואנסקה מצד לצד, קדימה ואחורה ופשוט אימללה את החיים שלה על המגרש בלי הרף.
חתיכת דרך לפתוח את היום הזה :stuck_out_tongue:

(סארי) #4779

יש לנו שלושה משחקים מאוד מעניינים היום, נפתח עם מארי מול דלפו, אני מחכה למשחק הזה בקוצר רוח, מקווה שלא אתאכזב.
ואורינקה מול פוניני, אם פוניני יתעורר על הצד הטוב שלו הוא יכול להקשות מאוד על ואורינקה, אבל הבעיה שלו היא במוח שלו.
גאסקה מול מונפיס בקרב כל צרפתי, מונפיס אמור לנצח, אבל יהיה מעניין.

(Sami_h) #4780

כמה אפשר לתעב את מארי הצנון והחמוץ?? איזה הבדל בקלאס בין דלפו האצילי לאפס הבריטי.
כל פעם שהקהל עודד את דלפו בסט הראשון כדי לסגור אותו, הילדון של אמא התחיל לעשות פרצופים ותנועות השתקה לקהל. כמה חוסר קלאס, כמה לוזריות בילד בכיין ומגודל אחד.

דלפו אהוב ליבי ואהוב כל הקהל בעולם כנראה יכל לסגור את הסט הראשון בכמה הזדמנויות אבל במפגן לוזריות מדהים שמשתווה רק לזה של ארגנטינה בכדורגל הצליח לא לזכות בו… וזה הוכח סופית שיש לו בעיה מנטלית לקראת סוף הסט השני, כשהוא סוף סוף שובר את ילד הכפות של אמא אבל אז נשבר מיד.

יאללה שמישהו ירסק את הבריטי המגודל וישלוח אותו לבכות לאמא שלו.

(Paul Heyman) #4781

הזכיר לי את מארי מול וואורינקה בחצי הגמר של הגארוס שנה שעברה כשבלי הרבה קשר לכושר שלו, הוא בא וסיפק את התצוגה הכי טובה שלו כנראה אי פעם על חימר והעיף את וואורינקה ואז בא ונשכב עבור דיוקוביץ’ בגמר והעניק לו עוד תואר די במתנה.

מארי הוא עוף מוזר על החימר (הוא בנוי הרבה יותר למגרשים קשים ובמיוחד לדשא), וחבל על היציאה המוקדמת של דל פוטרו פה - אבל דל פוטרו צריך להיות בסדר עם ההדחה הזאת כי במערכה השנייה והשלישית מארי היה בפוקוס לחלוטין והיה באמת עדיף עליו. ובכל מקרה דלפו ייחפש את התקופה הטובה שלו על המגרשים הקשים שבהם העוצמה שלו באה יותר לטובתו מאשר על החימר שגם חושף את העובדה שקשה לו לזוז הרבה על המגרש - במיוחד לצד של הבאקנד שהוא לא מסוגל פיזית להכות כמו שצריך מאז הפציעה והוא נאלץ כל הזמן ללכת ל-Slice.

נדאל עדיין לא מפסיד מערכה גם אחרי היום כשהוא מדיח את רוברט באוטיסטה אגוט בשלוש מערכות ועולה לרבע הגמר, ששם כנראה מחכה לו מילוש ראוניץ’.

סוף סוף ראיתי משחק שלם של וואורינקה אתמול מול פוניני וסטאן נראה טוב. הוא נראה טוב מאוד…

אז קרניו בוסטה מדיח את ראוניץ’.
משחק מותח מאוד עם המון תהפוכות, כמה דרמה, הייתי על הרגליים במשחקונים האחרונים.
ניצחון גדול של קרניו בוסטה שלצערו יפגוש את נדאל בשלב הבא.

(Paul Heyman) #4783

שתי הפתעות היום אצל הנשים.

תחילה בז’שינסקי השוויצירית הדיחה את ונוס וויליאמס, והפייבוריטית המקומית קריסטינה מלדנוביץ’ הדיחה את האלופה של שנה שעברה - גאברינה מוגורוזה.

בז’שינסקי שלטה בכל המשחק כמעט מול ונוס וגם הובילה במערכה הראשונה 5:1 אבל איכשהו היא איבדה ריכוז וגם את המערכה הראשונה, בשנייה היא כבר חזרה לשלוט עם 6:2 ו-6:1

מוגורוזה ומלדנוביץ’ שיחקו משחק מאוד תחרותי אבל זאת הייתה הצרפתייה שהצליחה לברוח במערכה השלישית עם 6:3 ולקחת את הכרטיס לשלב הבא. מוגורוזה הרבתה לעשות טעויות לא מחויבות מה שעלה לה בסופו של דבר במשחק.

במסיבת העיתונאים מוגורוזה העמידה פנים אמיצות ודיברה על כך שכל היריבות שלה בדרך היו יריבות ראויות ופשוט לא הסתדר לה, ועוד בזמן שהעיתונאי שואל את השאלה הבאה היא פשוט נשברת ומורידה את הפנים שלה בבכי. חבל מאוד לראות - ואני בדיוק חשבתי לעצמי בזמן שהיא דיברה בהתחלה, שבואנה - לא יכול להיות שאלופה שאיבדה כרגע את התואר שלה מתייחסת בכזאת חיוביות להדחה…והנה הספרדייה מוכיחה כמה זה באמת כואב לה.

(סארי) #4784

נדאל לא רק מנצח, הוא פשוט מתעולל ביריבים שלו, באוטיסטה אגוט הוא שחקן חימר נהדר, נדאל פשוט דרס אותו ואמלל אותו, זה נראה כאילן כל השחקנים עולים עם משקולות על הרגליים מולו, הוא פשוט לא מתקשה מול אף אחד.
אני לא מחסידיו של מארי, אני לא אוהב אותו ולא את הסגנון שלו, על חימר הוא יעוף מול המדורג הראשון שהוא ישחק מולו, מנטלית הוא גם חלש.
דגוקוביץ משחק כרגע מול ראמוס וינולאס, הוא לקח את המערכה הראשונה בשובר שוויון לאחר שנשבר פעמיים.
כרגע נראה שנדאל פשוט רמה מעל כולם, אבל בשבוע הבא אנחנו נקבל את הדבר האמיתי.

(סארי) #4785

אז עד עכשיו אצל הגברים אין לנו הפתעות מרעישות וכל המדורגים ממשיכים בדרכם הבטוחה לשלבים המאוחרים שיחלו היום.
הקרב הראשון שלנו היום יהיה בין נדאל לפבלו בוסטה המפתיע שהדיח את ראוניץ בסיבוב הקודם, נדאל לא אמור להתקשות יותר מדי.
הקרב המעניין של היום יפגיש את נובאק דגובוקיץ עם דומיניק תים, אנחנו אמורים לקבל קרב אדיר בין האלוף המכהן לבין אחד הטניסאים העולים בסבב במיוחד על חימר. לפני שבועיים הם נפגשו ברומא ונובאק דרס את תים, היום אני מצפה לקרב שונה ומותח, אני לא אופתע אם תים יצלח את המשוכה.
אצל הנשים סטפאננקו המפתיעה תפגוש את ווזניאקי המתקמבקת שחוזרת לעצמה.
הרבע השני יש את אהובת הקהל מאלדינוביץ מול באצינסקי.

(Paul Heyman) #4786

אז בסופו של דבר הגשם סיפק לנו רק שני משחקים היום.

ברבע גמר הראשון של הנשים, בז’שינסקי הדיחה יחסית בקלות את הפייבוריטית המקומית מלדנוביץ’. אבל ההפתעה היותר גדולה היא ילנה אוסטאפנקו, הלאטבית בת ה-19! בסה"כ מדיחה את קרולין ווזניאקי הדנית והילדה בת ה-19 הזאת הולכת לשחק בחצי גמר של מייג’ור. לא יאומן!

אגב, ראיתי גם את המשחק של וואורינקה אתמול מול מונפיס. מונפיס שיחק מעולה והיה לו את כל התמיכה של הקהל מאחוריו, אבל רק תראו את הנקודות שסטאן וואורינקה סיפק כל פעם שהוא היה תחת נקודת שבירה (והוא היה הרבה!) - זה פשוט לא יאומן. כשאני מדבר על הזון של וואורינקה אני לא בהכרח מדבר על פשוט דריסה שלו של כל שחקן, כי לדוגמא באליפות ארה"ב האחרונה שהוא זכה, הוא כמעט הודח (היה תחת כמה וכמה נקודות משחק נגדו) מספר פעמים ולא דרס כל הדרך לגמר בכלל! - אבל היה לו חוסן מנטאלי להתמודד עם כל דבר והוא הביא את זה בגמר למושלמות מול דיוקוביץ’ והשאיר את נולה פשוט חסר אונים.

וואורינקה מראה את זה גם בצרפת בינתיים - אם אני לא טועה, נדאל ווואורינקה יכולים להיפגש רק בגמר, אבל… פאק, איזה גמר זה יהיה…!

(סארי) #4787

אני אישית לא מבין את המארגנים, מה היה קוקה אם המשחקים היו משוחקים בערב? למה צריך לשים את הכל מחר? גם כך הם שמים כל שני משחקים באותו זמן ואנחנו חייבים לבחור במה לצפות, מעצבן.

(Paul Heyman) #4788

אני חושב האצטדיון ברולאן גארוס הוא עדיין בלי גג ותאורה לילית.

הם לא יכולים לשחק מעבר לאור יום - והגשם לקח את כל הזמן הזה היום. הספיקו לסיים רק את משחקי הנשים.

למה אין תאורה לילית?

(סארי) #4790

מי שרוצה ליהנות מטניס ויש לו זמן שיצפה במשחק בן תים לדגוקוביץ, פשוט מדהים, משחק אדיר.

(סארי) #4791

אז פבלו בוסטה פורש מול נדאל אחרי פיגור של 6:2 ו 2:0, מאכזב.

דומיניק ת’ים במשחק חייו?

(Paul Heyman) #4793

קשה להיות מופתע. אם ראיתם איך ט’יים משחק בחודשים האחרונים ואיך דיוקוביץ’ משחק…

לקחת את אגאסי יומיים לפני הרולאן גארוס לא יכול לשנות עד כדי כך.

דג’וקוביץ’ זורק את המערכה השלישית?
הוא משחק בחוסר חשק מטורף כאילו היה ניק קיריוס.

מה קורה פה?

(סארי) #4795

אישית אני לא מופתע, דקוגוביץ חרק על הטורניר ובקושי לקח משחקים, הוא נשבר יותר מדי ושחקנים שלא היו מדגדגים אותו לפני שברו אותו וכמעט לקחו לו מערכות, לולא היה להם חוסן מנטלי הוא היה עף כבר לפני.
ת’ים מצד שני הוא כשרון אדיר, תוקף כל הזמן ומי שראה אותו בזמן האחרון ידע כמה כשרון יש לו, הוא הפסיד פעמיים לנדאל בגמרים וגם ניצח אותו פעם אחת ברומא, שחקן אדיר.
חצי כמר של נדאל ת’ים זה פשוט חלום רטוב, איזה משחק זה הולך להיות, כי עם כל הכבוד לניצחון שלו היום נדאל זה אופרה אחרת לגמרי.