טניס עולמי :: סטיבנס זוכה באליפות ארה"ב הפתוחה!

(סארי) #4755

ההפסד הזה של נדאל היה צפוי האמת, ירידת מתח קטנה לפני הרולאן גרוס, טוב שזה הגיע עכשיו.
תים שחקן נהדר, והיום הוא היה מושלם, בצרפת לעומת זאת זה סיפור שונה לגמרי.

אז דג’וקוביץ’ רומס את דל פוטרו ות’ים באותו היום (!), רק כדי לספק משחק רע בגמר.

זברב זוכה בטורניר, נכנס לטופ 10, והוא רק בן 20.
מרשים ביותר.
הלאה לרולאן גארוס.

(Paul Heyman) #4757

נובאק דיובוקיץ’ חוגג יום הולדת 30 היום.
שבוע אחרי שמארי חגג אותו הדבר.

מה שאומר בצורה מאוד פיקנטית שכל הטופ 5 כרגע בדירוג הם בני 30+…

מארי( 30), נובאק (30), וואורינקה (32), נדאל (30), פדרר (35).

זה מהווה את החמישייה המובילה המבוגרת ביותר בהיסטוריה של הרשומות של הטניס מאז הן התחילו אי שם ב-1973.

עוד כמה פרטים פיקנטרים:

מאז הגראנד סלאם הראשון של פדרר ב-2003, החמישייה הזאתי זכתה ב-50 מתוך 55 הגראנד סלאמים שהתרחשו מאז.

מלבדם, היחידים (שחקנים פעילים) שטעמו טעם זכייה בגראנדסלאם הם חואן מרטין דל פוטרו (ארה"ב 2009) ומארין צ’יליץ’ (ארה"ב 2014).

עם פדרר שכבר זכה באליפות אוסטרליה הפתוחה, זאת יכולה להיות השנה הראשונה שבה כל הזוכים בגראנד סלאמים השנה יהיו בני 30+.

(סארי) #4758

דגוקוביץ מינה את אנדריה אגאסי למאמן שלו, החלטה מעניינת.

(Paul Heyman) #4760

בהכנה לקראת הרולאן גארוס שיתחיל שבוע הבא, הנה כמה כתבות צבע:
התחרות של הנשים!
התחרות של הגברים!
הטורניר של נדאל?

בנוסף אפשר לספר בסיפור מרגש מעט, שקביטובה - השחקנית שהותקפה בסכין לפני כמה חודשים ומאז מחלימה מהטראומה והפציעה שנלוותה להתקפה, חזרה למגרשים והטורניר הראשון שתשחק בו יהיה הרולאן גארוס!

היום ישוחקו גמרים של טורנירי ההכנה האחרונים לפני פתיחת הרולאן גארוס מחר:

טורניר ליון
טסונגה מול בדריך

טורניר ז’נבה
וואורינקה מול זברב

טורניר נורינברג
קיקי ברטנס מול קרישז’יקובה

טורניר שטרסבורג
סטאסור מול גאברילובה

זהו, הכל כמעט מוכן. מתחילים עם אליפות צרפת הפתוחה!

(סארי) #4761

לדעתי נדאל קיבל את ההגרלה הכי “נוחה” עד רבע הגמר, גם ברבע הגמר מול ראוניץ הלא יציב והגרוע על חימר הוא לא אמור להתקשות, בחצי מול דגוקו( אם דגוקו יגיע לחצי) הוא אמור להתעלות ולנצח, אבל זה תלוי אם נולה יגיע לשם כי ברבע הגמר מחכה לו קרב אדיר מול ת’ים, יהיה מעניין.
לגבי הצד השני הוא נראה לי פתוח לחלוטין, מארי לא יגיע רחוק בטורניר הזה, לגבי ואורינקה אי אפשר לדעת באיזה זון היא יגיע לטורניר, יש גם את זברב דל פוטרו וטסונגה בצד הזה של ההגרלה, אי אפשר לשכוח את פוניני שביום טוב יכול להקשות על כל שחקן בעולם.
אצל הנשים קביטובה חוזרת אבל לא נראה לי שהיא יכולה להגיע לגמר או לזכות בטורניר הזה, המועמדת המובילה מבחינתי היא האלפ, אבל אצלה זה תלוי בפציעה שהיא ספגה ברומא ואיך היא תשפיע על המשחק שלה.

(Paul Heyman) #4762

הצד הרומנטי שבי נמשך לזכייה של ווואורינקה (אחד מהשחקנים הכי כיפים לראות עבורי, כשהוא נכנס לזון) ומוגורוזה.

הצד הפרקטי שבי הולך לנדאל והאלפ (בהתאם לפציעה שלה אכן). אם לא האלפ, סביטולינה הצעירה נראית במצב מאוד טוב להיות הפתעה שהיא בכלל לא הפתעה.

עדכון בנוגע לגמרים של היום.

טסונגה מנצח את ברדיך בגמר ליון 7:6 7:5. וואוררינקה מנצח את מישה זברב 4:6 6:3 6:3 בגמר ז’נבה. סטוסור מנצחת את גברילובה 5:7 6:4 6:3 בגמר שטרסבורג. קיקי ברטנס מנצחת את קרשז’יקובה 6:2 6:1 בגמר נורינברג.

לא משנה כמה אני אצפה בטניס נשים, אני פשוט לא מצליח לעורר בעצמי עניין.

ברור לי שהטיעון של “כשכל משחק אצל הגברים זה קרב של עוצמה, מהירות, חכמה ואתלטיות, הנשים כבר לא רלוונטיות” נשחק כבר מזמן.
אבל בחיי שניסיתי, ואני פשוט לא מצליח להתעניין, אני לא בטוח שזה קשור בכלל לטיעון השחוק שכתבתי(הוא אולי סיבה קטנה, לבטח לא המרכזית לחוסר העניין), אולי זה בעיה בשיווק של הענף, לא יודע, לא מצליח להימשך.

ואצל הגברים, אני עם נדאל. מגיע לו. לה דסימה :stuck_out_tongue:

(Paul Heyman) #4764

אז בינתיים קביטובה מנצחת את משחק החזרה שלה.

אין לי מושג מה האפשרות שלה להתקדם בטורניר הזה בהתאם לכושר שלה…

וגם קרבר מודחת כבר בסיבוב ראשון (הגרלה ברוטאלית לסיבוב ראשון אפשר להגיד - מאקארובה הרוסייה), אבל אין פה איזה הפתעה מרעישה… קרבר בכושר הכי טוב שלה בקושי תגיע לסיבוב שלישי על החימר. היא ידועה בחוסר החיבה האדיר שלה למשטח הזה אז ההדחה הזאת לא אמורה להפתיע או לרגש אף אחד… אבל אם היא לא מצליחה לתפוס תאוצה לקראת ווימבלדון - אז היא באמת צריכה להיות מודאגת.

(Paul Heyman) #4765

הפתעות היום אין.

נדאל עובר בשלוש מערכות קלילות את בנואה פר, כנ"ל ניתן להגיד על דיוקוביץ’ שהדיח את גרנולה.
אליהם מצטרפים בסיבוב השני: מארין צ’יליץ’ שהדיח את גולביס, מילוש ראוניץ’ שהדיח את דורקיס, דויד גופאן שהדיח את מת’יו.

המשחק האולי מרכזי של היום יתחיל בקרוב: סאשה זברב מול ורדסקו הספרדי!

אצל הנשים:

קריסטינה מלאדנוביץ’ הדיחה את בריידי האמריקאית אחרי 9:7 במערכה השלישית. מלאדנוביץ’ בבירור סבלה מהתכווצויות שרירים וכאבי גב, ובמשחקונים האחרונים כבר לא יכלה לנתר אבל אחרי החלפת שבירות ממצב של 5:5, הצרפתייה הצליחה להתגבר ולשמור סוף סוף כדי להתקדם לשלב הבא.

אלייה מצטרפות: פאבליוצ’נקה שהדיחה את טיג הרומנייה, קרולינה פלישקובה שהדיחה את ז’אנג הסינית, ווזניאקי שהדיחה את פורליס, קיקי ברטנס ולבסוף גם גאבינה מוגורוזה.

דומיניק ת’ים חברים.

(smer2008) #4767

קרבר תתחיל לקחת את הרולאן גארוס ברצינות רק אם תזכה בווימבלדון (והיא רוצה מאוד, בדיוק כמת בת ארצה גראף). ברגע שתזכה בווימבלדון, הרולאן גארוס ישאר הגראנד סלאם היחיד בו לא זכתה, ואז היא תתחיל באמת לרצות לזכות בו.

הפסד למאקארובה אינו הפתעה מרעישה, אך 2-6 ו- 2-6 זו תוצאה גרועה, ומאקארובה לא ידועה בתור שחקנית חימר טובה במיוחד (מעולם לא עברה את שמינית הגמר בצרפת).

(Paul Heyman) #4768

יש היום כמה משחקים מעניינים…

אנדי מארי ישחק מול קוזנצוב וגם סטאן וואורינקה יתחיל מול קובליק.
יהיה משחק מרתק בין ניק קיריוס מול קולשרייבר וגם אלינה סביטולינה המעניינית תפתח את הטורניר שלה מול שבדובה.

אבל עזבו אתכם מכל זה…

יש משחק סיבוב ראשון בין גאל מונפיס לדאסטין בראון… הנאה מרובה מובטחת!

נראה שזברב כקגע בדרך החוצה מהרולאן גארוס.
אחרי שאתמול זברב וורדאסקו התנגדו אתמול להמשיך את המשחק שלהם עקב תנאים לא טובים במגרש, הם ממשיכים את המשחק עכשיו.
ורדאסקו ניצח את המערכה השלישית וכרגע הוא עם שבירה במערכה הרביעית.

(Paul Heyman) #4770

זברב עם טעות של טירון מוחלט.

אתמול הייתה בכיף עוד חצי שעה/ שעה לשחק והמומנטום היה כולו לחלוטין עם הגרמני. השופט רצה שהמשחק יימשך, המארגנים רצו שהמשחק יימשך, הצופים רצו שהמשחק יימשך - אבל ורדאסקו וזברב התעקשו להפסיק.

ורדאסקו עוד אפשר להבין אותו, הוא היה במומנטום שלילי ובדיעבד זה די הציל לו את המפגש. אבל זברב במקום לעלות ליתרון של מערכה, או לפחות לעלות ליתרון של שבירה (מה שהיה קורה אתמול) עשה טעות של טירון כמו שאמרתי וביקש גם לעצור את המשחק.

והיום הוא פשוט בא לא מפוקס, שבר נראה לי שני מחבטים מרוב תסכול ופשוט זרק את המשחק לאשפה במערכה האחרונה.
הוא באמת עדיין טירון מוחלט - אבל הוא ילמד, והיום היה שיעור גדול עבורו לפעם הבאה.

עוד הפתעה אגב מגיעה בהדחה של ג’ו קונטה למדורגת 109 בעולם -סו וואיי הסי התאילנדית.

(dkaro) #4771

מה דעתכם? תראו את הסרטון. לאן הגענו? נשיקה על הלחי זה הטרדה מינית וגורר הרחקה מהטורניר?

העולם התחרפן לגמרי. אני מוכן להתערב שאם זה היה הפוך אף אחד לא היה פוצה פה.

(Paul Heyman) #4772

המראיינת מנסה כמה פעמים להתחמק ממנו אבל הוא ממשיך בשלו… עם החיבוק ועם הנשיקות…

כיאילו מה הקשר שהוא צריך לנשק אותה אפילו על הלחי כרגע?
אתה מנשק באופן חוזר ונשנה אנשים חדשים שאתה רק מכיר?
כשהם מנסים להתחמק ממך כל הזמן?

בכל מקרה, הוא לא הורחק מהטורניר - הוא כבר הפסיד והודח מהטורניר; ההרחקה רק מרחיקה אותו מהמתחם לשארית הטורניר.

(dkaro) #4773

אני לא רואה במה שהוא עשה הטרדה מינית, מקסימום סתם בנאדם מציק. גם להרחיק אותו מהמתחם זה מוגזם.

(Paul Heyman) #4774

אני לא חושב שמאשימים אותו בהטרדה מינית.

אני חושב שהוא הורחק בגלל “התנהגות לא ראוייה” - וכששחקן מדורג 200+ מתנהג בצורה “לא ראוייה” אז להרחיק אותו מהמתחם לשארית הטורניר שהוא ממילא לא היה מסתובב בו (אלא נוסע לצ’לנג’ר הבא שלו) זה החלטה ממש קלה.

איך זה הגיע עד לפרלמנט הצרפתי אין לי מושג.

סתם דביל שלא יודע להתנהג.

ראיתי את הסרטון כמה פעמים, זה מוגזם לחלוטין וניתן לראות שהכתבת מנסה להתרחק כמה פעמים.
לא בטוח מה ההגדרה של הטרדה, אבל בעיני זה מעבר לבן אדם מציק. אם הראיון לא היה משודר בשידור ישיר, אני משוכנע שהיא הייתה מפוצצת אותו באמצע\דרך אחרת להימלט מקיום הראיון.