טניס עולמי :: סטיבנס זוכה באליפות ארה"ב הפתוחה!

נדאל - ת’ים התחיל מעולה.
המערכה הראשונה(שעדיין לא נגמרה) מעולה, טניס איכותי, דרמה, מתח, משחק זורם ונעים לצפייה.
נקווה שימשך גם במערכה השנייה.

(סארי) #4736

לא מסכים איתך… נדאל באחד המשחקים הכי גרועים שלו השנה, הסרב שלו לא נכנס והוא עושה יותר מדי טעויות לדעתי.
שובר השוויון לעומת זאת אדיר, פשוט נפלא.

הכוונה הייתה לראלי עצמו ולא לחבטות ההגשה.
אני לחלוטין לא חושב שהוא עושה טעויות.
נדאל קלאסי, טופ ספינים גבוהים, לחימה, הגנה מעולה.

ת’ים משחק מעולה בעצמו, ויכול להיות ששוויון הכוחות גורם לך להרגיש ככה.

כמה חבל שמתחיל בקרוב המשחק של ריאל ויגרום לי להעביר ערוץ.

(Paul Heyman) #4738

הייתי נותן קרדיט לא קטן למשחק של נדאל היום, ליריב שלו - ט’יים.

השחקן יהיה אחד הגדולים ביותר בעשר השנים הבאות בסבב, זה אני יכול להגיד כמעט בוודאות.

אבל כרגע, זה עדיין לא שם. לא מול נדאל, ולא כרגע.

בואנה, פשוט מרתק אותי לראות את נדאל מול פדרר בצרפת (אני חושב שנדאל פייבוריט גמור במצב הזה, אבל בואנה זה יהיה מרתק לראות את יחסי הכוחות שלהם כרגע על החימר) ואני מת שיהיה משחק של נדאל מול וואורינקה בצרפת. וואורינקה כמעט אף פעם לא משחק טוב בטורנירי הכנה לפני גראנדסלאמים - פשוט אף פעם הוא לא משחק טוב בטורנירים האלו; אבל אז הוא בא לגראנד הסלאמים כמו צרפת לפני שנתיים, או ארה"ב שנה שעברה ופשוט נמצא בכזה פוקוס שזה חולני. לראות את סטאן במצב כזה (אם וכאשר הוא יהיה) מול נדאל זה לדעתי הופעה של טניס שאנחנו לא נשכח הרבה זמן.

סיפור מרתק מגיע השבוע בדמות הצעה מפתיעה ומרתקת של אחד, לא פחות ולא יותר מאשר ג’רארד פיקה, בלמה של ברצלונה.

פיקה הציע רעיון בפגישה עם בכירי עולם הטניס (כולל שחקנים בכירים) כדי להחיות את עולם טניס הנבחרות שמדשדש בשעמום בגביע דיוויס לרוב.

הרעיון שהוא הציע, זה במקום משחקים על גבי שלושה ימים עבור מפגש יחיד כל כמה חודשים, זה טורניר ספציפי של 16 נבחרות שיתפרש על גבי 10 ימים רצופים פעם בשנה.

ההצעה קיבלה תמיכה מאנדי מארי, נובאק דיוקוביץ’ וגם רפאל נדאל.

למידע נוסף הנה הכתבה של הטלאגראף הבריטי.

מי שמקבלים חזק מאוד בראש מבכירי עולם הטניס, הם המארגנים של טורניר מדריד.

זאת בשל העובדה שהם נתנו לאליי נסטאסה (שחקן העבר הרומני) להשתתף בטקס הענקת הגביע של טורניר הנשים אחרי שסימונה האלפ הרומנייה זכתה בטורניר (שנה שנייה ברציפות).

כזכור, נסטאסה נתפס בהערות מאוד גזעניות כלפי סרינה וויליאמס לפני חודש, ואחרי זה יצר סצינה במפגש של רומניה מול בריטניה בפאד קאפ אחרי שהתפרץ בקללות וצעקות לכיוון השחקנית הבריטית ג’ו קונטה, והשופטים במשחק במפגש הנ"ל.

נסטאסה כרגע נמצא תחת חקירה על התנהגותו ע"י אירגון הטניס הבינלאומי ובינתיים הוא אמור להיות מורחק מלהיות במגרשי הטורנירים. הרולאן גארוס כבר הודיעו שהם אוסרים על נאסטסה להגיע לגראנד סלאם ומארגיני ווימבלדון צפויים להכריז על הכרזה דומה.

פדרר לא ישתתף ברולאן גארוס.

(Paul Heyman) #4740

זה ההסבר שלו:

"Regrettably, I’ve decided not to participate in the French Open. I’ve been working really hard, both on and off the court, during the last month but in order to try and play on the ATP World Tour for many years to come, I feel it’s best to skip the clay court season this year and prepare for the grass and hard court seasons.

The start to the year has been magical for me but I need to recognize that scheduling will be the key to my longevity moving forward.

Thus, my team and I concluded today that playing just one event on clay was not in the best interest of my tennis and physical preparation for the remainder of the season.

I will miss the French fans, who have always been so supportive and I look forward to seeing them at Roland Garros next year."

(סארי) #4741

פדרר מבין שגם כך הסיכוי שלו להגיע לשלבים המאוחרים או לזכות ברולאן גארוס הם אפסיים עד לא קיימים אז הוא פשוט מחליט שכדאי לו להיות יותר מוכן לעונת הדשא שם הסיכוי שלו לתואר גדול מאוד.
אנשים צריכים להבין שהוא כבר בן 35 וכדי להמשיך להיות בטופ הוא צריך לוותר על כמה דברים, והוא מבין את זה וזה טוב.
עם איך שזה נראה כרגע אנחנו אמורים לראות טיול של נדאל וזכייה עשירית ברולאן גרוס, הלוואי.

(Paul Heyman) #4742

מסכים לחלוטין סארי.

החלטה לחלוטין מובנת והגיונית מצד פדרר. זאת החלטה נכונה עבורו ונכונה עבורינו האוהדים שרוצים לראות אותו בסבב עוד שנים.

(סארי) #4743

אני אוהד שרוף של רפא, אחד שפשוט נהנה מכל רגע כאשר הוא בטופ, אבל מה שבאמת יותר מהנה זה לראות את שני הענקים האלה נלחמים אחד בשני.הם אלה שגרמו לי להתאהב בטניס, אני לא יודע איך זה יצא אבל הכבוד שאני רוחש לפדרר הוא עצום, הוא ענק הוא גלדיאטור והוא אולי גם הטוב בהיסטוריית המשחק, לצפות בהם זה תענוג, שינוחו כמה שהם צריכים, רק שיביאו את הסחורה כאשר הם משחקים.

(Paul Heyman) #4744

שאראפובה לא תהיה ברולאן גארוס!

מארגיני הגראנד סלאם החליטו שלא להעניק לרוסייה כרטיס Wild Card להגרלת המוקדמות אפילו.

החלטה תמוהה לדעתי, לפחות מבחינה שיווקית - במיוחד אחרי שאיבדו את הסטאר פאוור גם של פדרר אתמול.

הנה ההסבר של נשיא התאחדות הטניס הצרפתית:

"It’s complicated. We prefer that she returns completely rehabilitated.

Integrity is one of our strong points. We cannot decide, on the one hand, to increase the amount of funds we dedicate to the anti-doping battle and, on the other, invite her.

She might be very disappointed, but it’s my responsibility to protect the game, and game played without any doubts of results. There can be a wild card for return from injuries; there cannot be a wild card for return from doping."

אגב, את המקום שלה בהגרלת המוקדמות של ווימבלדון היא הבטיחה מעשית אתמולעם הניצחון בסיבוב הראשון של טורניר רומא. הכוונה כמובן בלי קשר לכרטיס חופשי מהמארגנים - אלא מבחינת הדירוג.

מארי מודח נגד פוניני בטורניר רומא.
אבל זה לא המה, אלא האיך. פוניני עשה כרצונו במשחק הזה, ופשוט השמיד את מארי. אם יש בן אדם שראה טניס לראשונה במשחק הזה, לא היה מאמין שמארי מדורג ראשון בעולם ופוניני 29.

פוניני בכושר מעולה, היה בחצי הגמר במיאמי, וכנראה שבנוסף לתמיכה מהקהל והכושר של מארי זה התאפשר.
ממליץ לכם לחפש את התקציר של המשחק.

(Paul Heyman) #4746

רק תראו את הליין אפ של הסיבוב השלישי בטורניר רומא להיום, כל משחק זה משחק שווה:
David Goffin
Marin Cilic

Tomáš Berdych
Milos Raonic

Roberto Bautista
Novak Djokovic

Fabio Fognini
Alexander Zverev

Kei Nishikori
Juan Martín Del Potro

Stan Wawrinka
John Isner

Dominic Thiem
Sam Querrey

Jack Sock
Rafael Nadal

תענוג.

ובנוסף יש כמה משחקים בצד הנשים היום ששווה מאוד לתפוס (הלוואי שהייתה דרך קלה):
ג’ו קונטה מול ונוס וויליאמס.
סימונה האלפ מול פאבליוצ’נקה
מאקארובה מול קיקי ברטנס.

ננסה לתבל פה את הדיון במקום שאני, סארי והיימן נעשה אחד לשני לשלישי לייקים ללא הפסקה.

ואין כמו דיון על הGOAT של הטניס.

אז לא מזמן קראתי טור דעה שאותי מאוד עצבן באנטי פדרריות שלו, אבל הייתה שם נקודה אחת מעניינת מאוד.
מטרת הטור(בעיניי לפחות), הייתה לומר שפדרר אינו הGOAT.

אחד הנימוקים שם היה: בעיני רוב חובבי הטניס, פדרר בשיאו 2004-2007 הוא הטוב בהיסטוריה. נדאל ניצח את השחקן הטוב בהיסטוריה שוב ושוב, ואילולא הפציעות, סביר להניח שהיה מגיע לשליטה אבסולוטית שהייתה נמשכת זמן מה, תוך כדי שבירת שיא הגראנדסלאמים של פדרר.

אני חייב להגיד, שבתקופת שיאו של פדרר, לא ממש אהבתי אותו. העדפתי הרבה יותר את נדאל, השינוי בתפיסה שלי את פדרר הוא מלראות אותו בשנים האחרונות, בגיל מאוחר, עדיין בצמרת של הטניס, כמה כואב לראות אותו כשלא הולך וכמה רגש הוא מצליח להוציא ממני.
מבחינתי לראות אותו זוכה באוסטרליה הפך אותו, לפחות בעיני לGOAT הבלתי מעורער, למרות הנימוק המעניין שקראתי באותו טור.

מה דעתכם? פדרר או נדאל? או אפילו דג’וקוביץ’ או אם יש פה מעריצי סמפארס.

(Paul Heyman) #4748

לנדאל יש עליונות על פדרר במפגשים הישירים.

אבל תמיד צריך לזכור שלנדאל יש גם עדיפות בעובדה שהוא יותר צעיר מפדרר;

כשנדאל השיג את רוב הניצחונות האלו על פדרר זה היה כשפדרר היה בגילם של למשל נובאק דיוקוביץ’ ואנדי מארי כרגע - ואנחנו רואים איך הם מתמודדים עם הגיל שלהם :slight_smile:

אך נדאל מעולם לא הצליח לתרגם את ההצלחה שלו במימדים ההיסטורים שפדרר תרגם את שלו. אז כן, לפדרר יש כמה שנים על נדאל מבחינת זמן להשיג תארים - אבל אני בספק רב אם נדאל אי פעם יגיע ל-18 סלאמים או לכמות הזמן שפדרר בילה בתור המדורג מספר 1 בעולם.

אגב, אני לא חושב שפדרר של 2004-07 הוא הטוב בהיסטוריה. אני חושב שהקריירה בכלליות של פדרר מההתחלה ועד לרגע זה זאת הקריירה הכי גדולה בהיסטוריה של המשחק בצורה שהוא הצליח להיות דומיננטי בכל רגע נתון בקריירה שלו, וכל זה תוך כדי הצגת בין המשחקים השוטפים והיפים ביותר לעין שאי פעם שוחקו בטניס, וכל זה כמובן בזמן היותו אחד האנשים והספורטאים המיוחדים והטובים ביותר בהיסטוריה האנושית.

נדאל יצטרך לדעתי להסתפק בהובלה במפגשים האישיים שלהם, בהיותו בלי קשר לפדרר - אחד הגדולים ביותר במשחק, ובהיותו שחקן החימר הטוב ביותר בהיסטוריה (את זה אף אחד בחיים לא ייקח ממנו). ואני לא מקבל את הפציעות של נדאל כתירוץ לטענה של “אם הוא לא היה נפצע אז אולי…”; הפציעות של נדאל נגרמו באופן ישיר מסגנון המשחק שלו, והעובדה היא שפדרר עד לשנה שעברה מעולם לא נפצע בצורה קשה - וזה הודות לסגנון שהוא משחק.

ז"א שבשביל שנדאל לא היה נפצע, הוא היה צריך למתן את הסגנון שלו - ואז מי יודע אם הוא היה בכלל מצליח כמו שהוא הצליח מלכתחילה.

עכשיו אם אנחנו פותחים את הדיון של ה-GOAT למעבר נדאל ופדרר, וצדק דורש שנעשה את זה כי עולם והיסטורית הטניס היא כל כך הרבה יותר מרק פדרר ונדאל אז מתחילים לזרוק שמות כמו סאמפרס, בורג, אגאסי, דיוקוביץ’, בקר, מקנרו, רוד לייבר… ועוד כל כך הרבה שמות שיהיה קשה מאוד אי פעם לצאת מהשיחה הזאת :slight_smile:

אגב,[quote=“diosmios50, post:4747, topic:168”]
ננסה לתבל פה את הדיון במקום שאני, סארי והיימן נעשה אחד לשני לשלישי לייקים ללא הפסקה.
[/quote]

מה לעזאזל רע בזה? :stuck_out_tongue:

(סארי) #4749

אם למשל היינו מדברים על טניס נשים אז כולנו היינו יודעים מי ה GOAT ללא ספק, אין מישהי שתתעלה על סרינה וויליאמס ועל השליטה האבסולוטית בסבב של הנשים, אבל אם אנחנו מדברים על הגברים אז זה קצת יותר מסובך, נדאל את פדרר לדעתנו אנחנו שחזינו בהם הם השניים הטובים בהיסטוריה(בוא נעזוב שנייה מי יותר היסטורי), הם נתנו לנו כל כך הרבה לראות ולהאמין שאנחנו פשוט הפכנו למכורים, הם שלטו בסבב הרבה מאוד זמן והמשחקים ביניהם היו קרבות התשה שיש בהם נקודות שכל חובב טניס לא ישכח. להזכיר את מארי ונולה לידם זה לעשות להם עוול(לגבי נולה זה יכול להשתנות).
לנולה יש מאזן חיובי מול נדאל, האם זה אומר שהוא GOAT? אז לא ועוד איך לא, נדאל הוא שחקן בקנה מידה היסטורי, נולה עדיין לא הגיע לזה והאמת לא היה לו במי להתחרות בשנה שהוא שלט בסבב.
עכשיו נגיע לעניין פדרר נדאל, הקריירה של פדרר והסגנון משחק שלו ייחודיים, הוא שהה כל כך הרבה זמן בטופ העולמי שאתה פשוט נהדם, הוא שלט בסבב בלי אף מתחרה עד שהגיע נדאל והתחיל לאיים על ההגמוניה שלו, אבל גם נדאל לא סיים את ההגמוניה הזו,פדרר תמיד היה שם בפינה והמשיך לקחת תארים, וכרגע ללא ספק הוא הטוב בהיסטוריה.
נדאל דווקא יכול להשתוות לפדרר במספר הגראנד סלאמים, חסרים לו בסך הכל 4 תארים ואם הוא ימשיך בכושר הזה הוא יכול להגיע למספר הזה, אבל השאלה שנשאלת היא האם הרגליים שלו ייתנו לו?(נדאל מתחיל לשנות את הסגנון שלו ואת זה כולנו רואים), אז למרות שיש לו מאזן חיובי מול פדרר זה עדיין לא עושה אותו ליותר טוב.
הנקודה האחרונה שלי היא שאנחנו לא חזינו בשחקנים מהדורות הקודמים, ואני לא יודע אם היה לאורך ההיסטוריה שחקן שמשתווה אליהם.

יופי, כולנו מסכימים.:pensive:

בינתיים, זברב הדיח את פוניני, איזנר מדיח את ואוורינקה.
ובגולת הכותרת, דל פוטרו מדיח את נישיקורי, מה שמסדר לו משחק מעניין מאוד עם דג’וקוביץ’.

(Paul Heyman) #4751

ט’יים עם שבירה כפולה על נדאל במערכה הראשונה ברבע הגמר…

פתאום זה מתחיל להיות ממש ממש מעניין :stuck_out_tongue:

(סארי) #4752

נדאל לא במשחק וטים במשחק נהדר, אולי נדאל יתעורר עכשיו ונקבל מערכה שנייה טובה.

(סארי) #4753

טים במשחק חייו עד עכשיו.

משחק מדהים של ת’ים.
יהיה שחקן נפלא, והפייט שהוא נתן לנדאל במדריד וברומא, הופך את הרולאן גארוס למעניין יותר.